החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון - עמוד 15 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון

Bragiz

Recommended Posts

כשאני הייתי ילד (או נער) הייתי הולך לספריה העירונית, מסתכל מה יש שם, לוקח מה שנקרא לי - וקורא.

שרדתי יפה.

היכולת להעניק לכל נער אפשרות לקרוא מה שבא לו, מתי שבא לו, באיזה מחיר שבא לו - היא לא זכות בסיסית. יש מספיק ספרים אחרים, יש מספיק ספרים מעולים אחרים. אפשר לקחת אותם בלי לחכות שניה, לקרוא אותם, להשכיל, ללמוד, להנות.

אם בן אדם מחליט שהוא חייב לצרוך מוצר מאוד מסויים למרות שאין לו כסף לזה, מסיבות כאלו או אחרות - הוא מפונק.

אתם שבים וחוזרים על הטענה שלהתלונן זה לגיטימי. נכון ואף אחד לא אמר אחרת. הבעיה היא שהדיון הזה (כפי שכבר אמרתי וגם אחרים) פשוט הפך למאגר טענות הזויות ולא סתם תלונה לגיטימית כגון "אופוס מוכרים את הספרים הללו במחיר שלדעתי הוא מוגזם, אני לא מתכוון לקנות אותם בהתאם לזכותי כצרכן עד שהם ישנו את זה".

"יש מספיק ספרים אחרים, יש מספיק ספרים מעולים אחרים. אפשר לקחת אותם בלי לחכות שניה, לקרוא אותם, להשכיל, ללמוד, להנות. "

נכון, וזה למה אני קורא וקונה הרבה ספרים אחרים, הפעם הראשונה שאי פעם הלכתי לספרייה זה בשביל משחקי הכס, תבינו שהמקרה הזה הוא חריג ומאוד יוצא דופן. אני קונה ספרים כל חיי ופעם ראשונה שאני נתלק בדבר כזה, אז אין מה לעשות, זה מכעיס אותי.

ולהגיד שאני לא מוכן לקנות ספרים של הוצאה X בגלל שהם יקרים היא ממש ממש לא טענה הזויה, אני לא באתי בדרישות לאופוס להוריד את המחיר, אבל כן להציע אלטרנטיבות כמו הדפסה הסדרה באיכות נמוכה או גרסא אלקטרונית למשל.

אני לא מבין למה אנשים כ"כ מופתעים שאנשים אחרים מתלוננים על מחיר יקר, אף פעם לא שמעתם על מחאת הקוטג'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שאלה: האם אסור למישהו אחר לתרגם את שיר של אש וקרח לעברית ולהוציא אותו לאור בעצמו?

אני שואל כי נזכרתי עכשיו בסיפור סביב תרגום ההוביט לעברית. במקביל לתרגום המקצועי וכביכול הרשמי, יצא מה שמכונה "תרגום הטייסים". במלחמת ההתשה נפלו טייסים בשבי המצרי. ארבעה מתוכם החליטו לתרגם לעברית את ההוביט, עבור חבריהם שלא ידעו אנגלית. לאחר שחרורם מהשבי, התרגום שלהם יצא לאור בהוצאה רשמית, ובמימון חיל האוויר, והפך למפורסם מאוד.

אז האם באותו אופן כל אחד יכול לתרגם את הסדרה ולהוציאה לאור במחיר מוזל, לא דרך אופוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מויקיפדיה:

האם יש זכויות יוצרים על תרגום יצירה?

בוודאי. כך למשל, אם תתרגם עכשיו שיר של שייקספיר - הזכויות על התרגום הן שלך למשך כל חייך + 70 שנה, אבל כל אחד יכול לגשת לטקסט המקורי שפגו הזכויות בו ולתרגם אותו שוב.

[h=3]האם תרגום חופשי של שיר שלם מאנגלית לעברית הוא הפרה של זכויות יוצרים?[/h]כן, אם השיר המקורי עדיין מוגן בזכויות יוצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק מה שהוא שאל. ברור שיש לך זכויות יוצרים על התרגום שאתה יצרת.

מה שהוא שאל זה מה שנאמר שם כהערת אגב - שכל אחד יכול לקחת את היצירה המקורית ולתרגם אותה בעצמו.

אבל גם זה מוגבל - זה אפשרי רק במצב שבו היצירה המקורית לא מוגנת בזכויות יוצרים. ומכיוון שהספר הנ"ל כן מוגן, אז הוא חייב לקבל את אישור בעלי הזכויות המקורי, שייתכן שחותם הסכמי בלעדיות עם מפיצים שונים בעולם, ולכן חזרנו לנקודת ההתחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם זה מוגבל - זה אפשרי רק במצב שבו היצירה המקורית לא מוגנת בזכויות יוצרים. ומכיוון שהספר הנ"ל כן מוגן, אז הוא חייב לקבל את אישור בעלי הזכויות המקורי, שייתכן שחותם הסכמי בלעדיות עם מפיצים שונים בעולם, ולכן חזרנו לנקודת ההתחלה.

הסכמי בלעדיות מהסוג הזה הם אחת מהרעות החולות של המערכת הכלכלית שלנו. הם לא מיטיבים לא עם היוצרים המקוריים של התוכן ולא עם הצרכנים, אלא רק עם אלו שגוזרים קופון בדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלט. שוק הספרים משווע למהפכה צרכנית. מו"ל חדש שיפיק ספרים על נייר זול ופחות איכותי, שיאפשר לו למכור ספרים בעלות שווה לכל כיס, גם זה של המעמד הנמוך.

ולא, יורם, 25% משכר מינימום עבור ספרים הוא ממש לא עלות שווה לכל כיס, אליטיסט יהיר שכמוך.

25% ממשכורת מינימום כדי לקנות סדרה שתקרא אותה במשך 4-8 חודשים. כן זה שווה את זה. זה כמו להשכיר את השירות במחיר של 6% מהמשכורת גם ככה אין לך כסף ללכת לבלות ולאכול בחוץ במשכורת מינימום לפחות יהי לך ספר לפני השינה.

מעבר לזה בעיה שלך.

בשבילי זה 8 שעות עבודה וזה שווה את זה.

סדרת הסרטים שר הטבעות כל כך איכותית מרשימה ומשקעת שגם היא שווה 1000 שקל.

למה? ככה!!! כי היא טובה!!!

או במילים אחרות, כל מו"ל שיכול לקבל בלעדיות על מוצר יכול לתמחר אותו על פי ציונו בIMDB ללא שום קשר לעלויות האמיתיות של המוצר הסופי.

לך תמצא תירוצים יותר הגיוניים להגן על גנבים מנותקים מהציבור שרוצים למכור ספרים כאילו היו מותגי אופנה יוקרתיים.

אף בן אדם עם טיפה שכל לא יקנה את השטויות שכתבת כאן.

הוא באמת יכול. ואתה תשלום.

כי זה שווה את זה.

מי שאוהב את הסדרה קורא ואחר כך תוהה במה שהוא קרא. זה זמן איכות של בנדם עם עצמו שהוא נטו נהנה.

מה זה כסף בכלל... כולה נייר צבעוני זה לא שווה כלום.

שילמת מים שילמת חשמל שילמת אוכל... נשאר לך כסף. לך תבזבז אותו . מה אתה בוכה על הכסף.

הייתי משלם גם 5000 שקל על סדרה כזו. priceless

תשמע אתה כל כך מטומטם שזה מביך, באמת שאין לי סבלנות לנסות להסביר לך כמה שאתה מטומטם כי אין טעם.

מותק, אני חיי תחיים. יש לי כסף ואני בזבז אותו על דברים שאני אוהב.

אני הולך לשיון בלילה עם חיוך על הפנים.

מה שמביך זה הקמצנות שלך.

בנדם שיושב ממורמר וסופר את השקל מעביר את החיים כמו קמצן, חיי בגישה לא נכונה ואומר לאחרים שהם מטומטמים.

ואו ...

העלית על נקודה חשובה.

בספר הראשון (כרך אחד) 772 יש עמודים והוא עולה 128 ש"ח ו 76.80 ש"ח במבצע.

בספר השני (2 כרכים) 896 עמודים, עולה 196 ש"ח ו 117.60 ש"ח במבצע.

בספר השלישי (2 כרכים) 1152 עמודים, עולה 216 ש"ח ו 129.60 ש"ח במבצע.

בספר הרביעי (2 כרכים) 864 עמודים, עולה 196 ש"ח ו 117.60 ש"ח במבצע.

בספר החמיש (2 כרכים) 1200 עמודים, עולה 216 ש"ח ו 129.60 ש"ח במבצע.

כמה קמצן סופר את שקל אפשר להיות כמה

ישב שם בנדם יותר יצירתי וחכם ממה שאתה איי פעם תיהיה גם עוד 1000 שנה וכתב יצירת מופת.

והוא נותן לך את ההזדמנות לקרוא ולהנות ממנה

ואתה סופר דיו מול שקל ? בונא אתה שרוט קמצן ומגעיל ברמות שלא ניתן להגיע אלייהם

אני הולך להוריד את המים איכס

ולכל אלה שאומרים שמי שלא רוצה ללמוד אנגלית הוא בכיין, אז אתם חבורה של סתומים שלא מבינים מה זה הנאה ופנאי.

אנשים קונים סיפור כזה כי זה מעניין אותם, הם לא קונים את זה כדי לריב עם האנגלית שלהם ולא להבין חצי מהספר, לגיטימי לרצות ספר בשפת האם שהיא הכי קלה להבנה וההנאה מקריאה בה היא כנראה הטובה ביותר כאשר לא יודעים שפה אחרת.

מה קשור מפונק / לא מפונק?

מתנשאים.... לא כולם יודעים אנגלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם כל מילה.

אשכרה כמה קמצן אפשר להיות להתחיל להתחשבן פה על כל שקל ועוד להציג את המחירים עם האגורות (!!) שלהם....

כל הדיון פה עוד על פאקינג 20 שקל הפרש בין מה שלדעתו צריך להיות המחיר לבין מה שלדעתו זו "חוצפה". אלוהים ישמור.

כולה 100 שקל מסריחים עבור ספר. יא בכיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ל"קמצנות" צריך להיות גבול, זה נכון, אבל הטענות של יורם מקוממות, לפחות אותי אישית. אדם שמרוויח כ20,000 שקל בחודש נטו (לדבריו), וטוען שכסף הוא "כולה נייר צבעוני שלא שווה כלום", ובו-בזמן אומר שידיעת אנגלית ברמה סבירה זו "התנשאות" כך שמשכיל כנראה הוא לא - כנראה שהיה לו הרבה מזל בחיים, או שהוא עושה כסף בדרכים לא לגמרי כשרות. יש לך הרבה כסף להוציא? ברכותי, תהנה - אבל לדבר לאחרים באופן בו אתה מדבר במציאות הכלכלית שלנו זו פשוט חוצפה. ועוד הוא מדבר על התנשאות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ל"קמצנות" צריך להיות גבול, זה נכון, אבל הטענות של יורם מקוממות, לפחות אותי אישית. אדם שמרוויח כ20,000 שקל בחודש נטו (לדבריו), וטוען שכסף הוא "כולה נייר צבעוני שלא שווה כלום", ובו-בזמן אומר שידיעת אנגלית ברמה סבירה זו "התנשאות" כך שמשכיל כנראה הוא לא - כנראה שהיה לו הרבה מזל בחיים, או שהוא עושה כסף בדרכים לא לגמרי כשרות. יש לך הרבה כסף להוציא? ברכותי, תהנה - אבל לדבר לאחרים באופן בו אתה מדבר במציאות הכלכלית שלנו זו פשוט חוצפה. ועוד הוא מדבר על התנשאות...

שימו לב, מהודעה אחת שכתבתי בפורום, המשתמש VIC הצליח להבין באופן חד משמעי וללא כל ספק ש:

1) אני לא משכיל

2) אני מרוויח בדיוק 20 אלף נטו בחודש

3) אני כנראה עושה כסף בדרכים לא כשרות = אני ]ושע

4) כל ההצלחה שלי בחיים כנראה במזל

VIC, תוכן ההודעה שלך שווה ברצינותו לקליפת השום.

אתה אדם טיפש שמנתח חיים שלמים מ 20 שורות טקסט בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אדם שמבחינתו לדעת אגלית זו "התנשאות" הוא לא משכיל, נקודה.

2. אמרת שאתה מרוויח כרבע משכר המינימום ביום עבודה. אמרת או לא אמרת? או שגם לדעת חשבון פשוט זו "התנשאות"?

3/4. כנראה גם לדעת עברית זו "התנשאות", שכן אחרת היית מבדיל בין המושגים "או" ו"וגם"... ואם לעבור על שאר ההודעות שלך פה בפורום, גם בין "כבל" ו"קבל".

בהתחשב בדברים הללו ובהנחה שאינך "פושע", כנראה שאתה עוד "מתווך" בינוני, כזה שלא יוצר דבר ולא תורם שום דבר חדש לחברה, אלא רק מעביר דברים ממקום למקום וגובה אחוזים מופקעים בדרך... בדיוק כמו "אופוס" עליהם אתה מגן בדיון הזה.

אני יכול רק לרחם על אדם שכל מה שיש לו "להתנשא" בגללו הוא כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימו לב, מהודעה אחת שכתבתי בפורום, המשתמש VIC הצליח להבין באופן חד משמעי וללא כל ספק ש:

1) אני לא משכיל

2) אני מרוויח בדיוק 20 אלף נטו בחודש

3) אני כנראה עושה כסף בדרכים לא כשרות = אני ]ושע

4) כל ההצלחה שלי בחיים כנראה במזל

VIC, תוכן ההודעה שלך שווה ברצינותו לקליפת השום.

אתה אדם טיפש שמנתח חיים שלמים מ 20 שורות טקסט בפורום.

הולי שיט, תגיד, זה כואב להיות כל כך טיפש?

אתה באמת מדבר כמו ילד שאין לי טיפת היגיון או חשיבה רציונלית.

מכבסת מילים חסרת משמעות.

אני באמת לא יודע למה אני ממשיך להתייחס אלייך בכלל אחרי שאתה כותב משהו כמו:

"

שילמת מים שילמת חשמל שילמת אוכל... נשאר לך כסף. לך תבזבז אותו . מה אתה בוכה על הכסף.

הייתי משלם גם 5000 שקל על סדרה כזו. priceless".

Jesus Fucking Christ.

מסכים עם כל מילה.

אשכרה כמה קמצן אפשר להיות להתחיל להתחשבן פה על כל שקל ועוד להציג את המחירים עם האגורות (!!) שלהם....

כל הדיון פה עוד על פאקינג 20 שקל הפרש בין מה שלדעתו צריך להיות המחיר לבין מה שלדעתו זו "חוצפה". אלוהים ישמור.

כולה 100 שקל מסריחים עבור ספר. יא בכיין.

אני אוהב איך שיורם ומילפורד שופטים אותי בתור קמצן, בלי לדעת כמה כסף אני מבזבז על ספרים, כאילו משחקי הכס אלו הספרים היחידים בעולם, כאילו אין לי עוד רשימת קניות של 20+ ספרים.

נ.ב

אני תוהה אם להעיר לך את השגיאות כתיב המביכות שכל ילד בכיתה ג' היה נמנע מהן, אבל אולי עדיף שלא, אה אופס כנראה שכבר מאוחר מידי... אולי במקום לטעון שאני קמצן ולא קונה ספרים, אתה בעצמך תקנה ספר אחד? אולי? לא? טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...