עבור לתוכן
 • צור חשבון

Ido.G

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  4,845
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  2
 • זמן מחובר

  270יום 5ש' 15דק' 25שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי Ido.G

 1. מסיבה כלשהי הנחתי שהלוח שהציעו הוא עם 2 סלוטים בלבד. אבל זו היתה הנחה שגויה. בכל מקרה, הקטע של "ערוץ כפול" הוא זניח לחלוטין, בטח ובטח כאשר לא משתמשים במעבד הגרפי המובנה במעבד. מחזק: יש הסכמה שעדיף לקחת 1650 מ 1050.
 2. אתה לא מאוד "צריך" Ryzen 5 2600, אבל הוא פשוט מביא תמורה נהדרת לכסף, וכנראה שאין טעם לחסוך 100, 150 שח בשביל פחות מזה. המפרט של @Jabberwock בהחלט מוצלח. אם אתה כבר לוקח כרטיס מסך, קח את מה שהוא הציע. חבל לקחת כרטיס מדור קודם, ההבדל במחיר לא שווה את זה. אני הייתי לוקח סטיק אחד של 8GB. (בעיקר במידה שלוקחים כרטיס מסך) הייתי שוקל לקחת SSD של חברה כגון Kingston. רק לאחרונה נכוונתי מ SSD של SP. (חברת שקר שמוכרים באמאזון)
 3. לפי מה שאני רואה בדיווחים ברשת, אפשר להריץ פורטנייט על הגדרות נמוכות-בינוניות בצורה מכובדת גם על Ryzen 5 2400G. יתכן שזה בהחלט יספיק לילד, בשלב בו עוד אין לו דרישות מיוחדות. לדעתי אפשר להספק בזה בתור התחלה, ובעתיד להוסיף כרטיס מסך אם מרגישים שיש צורך. לאנשים פה יש נטיה להיות אובר דרמטיים ולשלוח אנשים להוציא כספים בצורה מיותרת. הספק במפרט ב KSP הוא "בסדר גמור" ואין צורך לשדרג אותו גם אם תוסיף כרטיס מסך ברמת ביניים. חד משמעית. עכבר גיימינג זה בגדול "שטויות", ומקלדת גיימינג זה בגדר דבר "נחמד" ולא הרבה יותר. המוכרים סתם מנסים לדחוף דברים. חבל שהחנות הזו הגיע לשם.
 4. אני מחלק את זה ל 2: 1. ציוד שאני "חייב" עבור העבודה ואם לא יסופק לי במידה מספקת אוכל לבצע אותה בצורה לא טובה 2. ציוד שאני "צריך" עבור העבודה, ואם לא יסופק לי במידה שמספקת אותי, עדיין אוכל למלא את העבודה בצורה סבירה פלוס כל זה משוקלל עם מחיר. ציוד מקטגוריה 1 אני לא אקנה בעצמי. לדוגמה, כיסא. מה גם שכיסא יקר. ציוד מקטגוריה 2 אני בהחלט לפעמים מביא לעבודה. העבודה מספקת לי עכבר בסיסי שעושה את העבודה. אני מעדיף Trackball, אז יש לי אחד משלי. יש לי גם אזניות BT משלי בעבודה, למרות שמקבלים אזניות בסיסיות ומעפנות מהעבודה (עבור שיחת void וכו). לגבי מסך, אני יכול לחלוטין להבין אותך. אתה יושב מול המסך כל היום, ורוצה לשבת מול מסך שאתה נהנה ממנו. הגיוני לחלוטין. מצד שני זו השקעה יחסית גדולה, לכן זה קצת גבולי (מבחינתי). כך או כך, אם אתה יכול להרשות לעצמך, וזה משפר לך את היום...מעולה! לרוב האנשים שירשו לעצמם לבקר אותך על זה מה שאתה עושה אלו גם אנשים שילכו וישרפו בסופ"ש מאות שקלים על מסעדות ובילויים, אבל יתקמצנו על 200 שקל בשביל משהו יומיומי שמשפר להם את החיים. לא צריך להקשיב להם.
 5. לחלופין אם נרכש מחשב שלם - אין סיבה לא לתת לחנות לממש את האחריות שמגיעה לצרכן, על כל היחידה.
 6. תראה, אתה פשוט טועה לגבי מעבדי AMD. אבל כסף שלך, החלטה שלך, וכל אחד והעקרונות שלו. זה מפרט שמיועד לתחנות עבודה משרדיות, אז אין המון מה להגיד. 8GB זה טיפה גבולי, אולי כדאי לשקול לרכוש 12 או 16 בשביל "Future proofing". נ"ב אין ספק ש E5700 כבר לא מתאים לצרכי מחשוב עכשיויים.
 7. אין לשאלה הזו תשובה. זה עניין של גישה. אם כרגע ובטווח הקרוב הסביר שני המעבדים יאפשרו לעובדים במשרד להגיע לתפוקה זהה, כלומר, אף אחד מהם לא יהווה "צוואר בקבוק" (ואני מעריך שזה אכן המצב) - יתכן שכדאי לחסוף את ההפרש כפול מספר המחשבים ולשמור אותו בקרן כלשהי למקרים מיוחדים בו יהיו צרכי מחשוב חריגים. או פשוט סתם לא לבזבז אותו כעת, או להשקיע אותו בצמיחה במקומות אחרים במשרד. כאן נכנסים השיקוליים הכספיים וניהוליים שלכם. בקיצור, אי אפשר ממש לדעת. הנבואה ניתנה לשוטים. עקרונית, אני חושב שגם מעבד Core i3 מלפני 8 שנים יאפשר עבודה משרדית סבירה בהחלט - אז אולי תסתכל על זה כמדד שאפשר להעזר בו בהצלחה. נ"ב התשובה שלי היא תשובה עקרונית, ויתכן שלצידה גם יש מקום לחשוב האם מעבד של AMD יאפשר לקבל תמורה טובה יותר עבור הכסף.
 8. ה Thinkpad המוחדש פחות מומלץ לדעתי. המעבד שלו מיושן. (אם כי המחשב עצמו אכן "סקסי") ה Dell אפשרות טובה יותר. זו גם אפשרות לא רעה לדעתי: https://ksp.co.il/?select=.268..271..214..347.&kg=&list=1&sort=2&glist=1&uin=62579&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real= בהצלחה 🙂
 9. אם את לא מתניידת עם המחשב, אז אין סיבה לא לקחת 15.6". או שאני מפספס משהו?
 10. ממליץ לראות מה נאמר שם בהקשר לקשר בין יכולות הקירור של הנייד לבין עבודת המעבד ולבצע החלטות מושכלות בהתאם (לכאן או לכאן).
 11. באופן עקרוני, לא נראה לי שזה משנה במיוחד כשעורכים וידאו 4K האם קרני האור עברו דרך עדשה של GO PRO או של מצלמת וידאו מקצועית, והאם הפיקסלים שקיימים בו מתארים משחק כדורגל או סרט רומנטי. וידאו 4K זה וידאו 4K.
 12. אין פה קשר ל"תכנות". כל מה שאתה צריך בשביל "תכנות" זה מעבד "סבבה", כמות זכרון סבירה (8 אם כי עדיף 16), ומסך איכותי. בלימודים לא מרימים פרויקטים של עשרות אלפי קבצים ועם חתימות זכרון מאוד גדולות. כל מחשב "סבבה" (Core i5 מהדור האחרון, ולדעתי גם פחות מזה) יהיה בסדר לתכנות מבחינת כוח העיבוד שלו. אני מצטער לאכזב סטודנט מדמ"ח לעתיד, אבל "לתכנת" זה לא משהו כזה מיוחד שצריך לענות על דרישות מיוחדות במיוחד בשביל לבצע אותו. פרמטר מרכזי לבחירה של מחשב נייד איתו מתניידים באופן יומיומי הוא מימדים ומשקל. באופן טבעי, זה יכול להעיק לסחוב כל יום משהו יחסית גדול ששוקל 2.5 קילו. יש אנשים שיכולים להחליט שזה סביר מבחינתם והם מעדיפים לקבל מסך יותר גדול, חומרה קצת יותר חזקה עבור הכסף (לרוב תקבל קצת יותר במחשב גדול, אם כי זה לא בטוח) וכו'. יש אנשים שיחליטו שאין להם סבלנות לסחוב מחשב גדול וכבד, והם מעדיפים להתפשר על גדול המסך, על יכולת השדרוג שלו, וכו'. כל זה נכון (פלוס מינוס) למחשב שישמש לתכנות ובמידה דומה למדי עבוד מחשב לשימושים משרדיים או עבור מחשב לעריכת מדיה. אתה צריך להחליט מהן הדרישות שלך ומה חשוב לך.
 13. אני רואה שניתן לקחת משהו בסגנון הזה מ KSP באיזור ה 2600 שח פלוס מינוס: 14", איזור משקל של 1.5, 1.6 ק"ג SSD 256GB 8GB - זה לא הרבה, אבל סביר בשביל ההתחלה. במידה שתרגיש שזה לא מספיק, תוכל לשדרג לבד בעלות סבירה מעבד i5-8250U או i5-8265U שאמורים להספיק לך בצורה מכובדת ביותר מסך IPS FULL HD לדעתי משהו כזה אמור לענות על הצרכים שלך בצורה הגונה
 14. אני לא מצליח להבין למה דווקא המחשב הזה מומלץ ל"תכנות". אני מבין שיש לך גם מחשב "ראשי" שעליו אתה משחק? אם כן, ממליץ בחום רב מאוד להשקיע בניידות של המחשב הנייד שלך. האם יש לך ניסיון עם ניידים? מהניסיון האישי שלי, זה לא כיף לסחוב נייד גדול וכבד. זה יכול להראות כמו "שטויות" אם סוחבים אותו פעם, פעמיים... אבל כשזה מגיע למשהו שעושים באופן קבוע, שנים, זה נהיה פשוט מעיק. אם אתה מחליט אחרת, אחלה - אבל אני רואה צורך להדגיש את הנקודה הזו.
 15. אם אתה מתכוון להתנייד הרבה עם המחשב, הייתי שוקל לקחת משהו יותר קל וקטן. לסחוב 2.2 או 2.6 ק"ג על הגב זה פשוט לא נוח.
 16. האם המטרה של הנייד היא להיות בעיקר בבית (Desktop Replacement) או לחלופין, להתנייד איתו ללימודים באופן יומיומי?
 17. מעוניין להתחיל דיון מעט שונה מהדיונים הרגילים בפורום "ייעוץ". מחשבים ניידים באים בדגמים ובתצורות. כלומר, עבור דגם מסויים, תתכן תצורה עם מעבד חלש או חזק; פאנל נחות או פאנל איכותי; דיסק קשיח או דיסק SSD; וכן הלאה. עניין זה מקשה על איתור יעיל של השילוב שמתאים ביותר. מנוע החיפוש של ZAP לא מתמודד עם כל הפרמטרים השונים וכמו כן המנועים של רוב החנויות. אשמח אם באי הפורום ישתפו את התובנות שלהם לגבי: מהי השיטה שלכם לאתר תצורות שונות ודגמים שונים לפי הדרישות שעומדות בפניכם? מהן החנויות אשר מבחינתכן הן אלו בעלות מרבית הדגמים ה"מעניינים"? תודה
 18. 300 שח זה 33% ממחיר הכרטיס. זה הרבה, והביצועים די זהים. לא בטוח שאני מסכים לגבי הנקודה הזו. לקחת כונן נוסף בגלל פחד שכונן בודד "יתחמם יותר מדי" - נראה לי מאוד מיותר. זו לא סיבה.
 19. ככלל, בכל מחשב נייד שהוא לא מסידרות "עסקיות" יקרות למדי, הביוס לרוב מצומצם יחסית. על אחת כמה וכמה במחשב הזה, שהוא "תקציבי" בהחלט. זה מה יש, תסתפק בזה, זה לא שממש היה לך משהו שם שהיה עוזר לך בכל מקרה. 🙂
 20. - ספק 400W זול ולא-גנרי מ TMS, כ 120 שח - GTX 960 משומש מעלי אקספרס, כ 220 שח - 4GB DDR3, כ 50 שח סה"כ כ 390 שח
 21. הם התייקרו, אבל הכל יחסי. מכשירי הדגל של אפל/סמסונג התייקרו עוד יותר גם הם.
 22. לכל דבר יש מחיר. תמיכה בטעינה אלחוטית לא מעניינת יותר מדי את רוב האנשים. עקרונית גם תמיכה בכרטיס SD לא יותר מדי (בטח כשדגם הבסיס מגיע עם 128GB). לי אישית היעדר כניסת אוזניות זה עניין בעייתי, אבל רוב האנשים שאני מכיר מציינים בפירוש שהם פשוט אף פעם לא מחברים אוזניות למכשיר שלהם, וזה לא מעניין אותם. היעדר הגנה רשמית מפני מים ואבק - אכן עניין בעל ערך, אבל לדעתי גם לא צריך להפריז בחשיבותו. אני מסתדר די יפה בלי זה. פשוט לא מפיל את הטלפון לשירותים. :-)
 23. דעתי, לפי סדר העדיפויות: 1. תתחיל ללמוד ורק אחר כך תחליט האם אתה בכלל צריך לקחת את המחשב הנייד ללימודים (באופן קבוע). מנסיוני - מיותר. 2. תתחיל ללמוד ותקח את המחשב שיש לך כבר ללימודים. תחליט האם זה סביר מבחינתך. 3. במקום "להחליף" את המחשב, תקנה מחשב נוסף שעונה על הצרכים שלך בלימודים (מחשב עם מעבד סביר, בלי כרטיס מסך טוב, דק וקל).
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close

זוהה שימוש בחוסם פרסומות

אנא שקול לתמוך באתר על ידי ביטול חוסם הפרסומות שלך