תוכן Ido.G - HWzone פורומים
עבור לתוכן
 • צור חשבון

Ido.G

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  4,938
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  2

כל דבר שפורסם על-ידי Ido.G

 1. האתר אמין. אפילו אמין מאוד. מדובר על חנות ותיקה ו"מכובדת". החסרונות בלקנות משם הן: א. מקלדת ללא עברית ב. אחריות בארה"ב בלבד אם מבחינתך זה סביר, והמחשב מתאים מבחינת מחיר, אין סיבה לא לקנות משם. אני, לדוגמה, רכשתי נייד גיימינג מאמזון. רכישה מוצלחת בהחלט, כי בניידים מסוג זה הפער במחיר די גדול. לגבי המסך, כל עוד זה מסך IPS, והמחשב מיועד ל"שימוש כללי" (אתה לא עורך גרפי מקצועי, וכו') לדעתי אין סיבה לא לקחת את המחשב.
 2. לוח אם: עושה רושם שעדיף לקחת את ה B550 AORUS MASTER או את ה X570 AORUS MASTER. לפי הטבלה הזו, יש להם מערכת אספקת מתח טובה יותר, הם ב TIER יותר גבוה. עבור המעבד שאתה לוקח, כנראה שזה די חשוב. זכרון: לא עדיף את זה? https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=BL2K16G36C16U4B&cart=1613070659334661928#.YCWFWIudRsY.link קירור: נראה לי מחיר קצת מופקע, לא? בטוח שזה שווה את זה? כמו כן, אני חושב שצריך לוודא שהוא מתאים למארז שבחרת. אני חושב שלא.
 3. כן. את ההכנה של הדיסק עם ווינדוס - בעצם - צריך לעשות לפני הכל
 4. https://laptopmedia.com/highlights/inside-asus-x550vx-k550vx-disassembly-internal-photos-and-upgrade-options/ אתה צריך לקנות כונן בתצורת 2.5", עם חיבור SATA. הפרוצדורה היא: 1. להזמין מתאים SATA ל USB, כדי שתוכל לחבר את הכונן למחשב ככונן חיצוני. 2. להחליף את הכוננים (להתקין את החדש). 3. להוריד WIN אל DOK (תחפש Windows 10 Download, ותגיע לכתובת של כלי שעושה את זה) + להתקין. 4. לחבר את הכונן הישן ולהעתיק קבצים שאתה רוצה. על 1 + 4 אפשר לוותר כמובן.
 5. - קירור: אני בטוח שיש סרטונים ביוטיוב שיסבירו את זה טוב ממני, אז לא אכנס לכל הסיפור של קירור מים. בכל מקרה, לדעתי זה מיותר. קירור אוויר טוב (4 או 6 Heatpipes עם מאוורר 120 מ"מ (או 2) יעשה את העבודה. לוח אם - אבן הבוחן היא מערכת ייצוב זרם (VRM) איכותית ומקוררת. אני לא איש אלקטרוניקה, אז "עומד על כנפי ענקים". https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit?usp=sharing
 6. אני חושב שקראתי פעם שפשוט יש מתאמים שלא מאפשרים לבצע דרכם Boot. או שאלו כל המתאים, או שזה תלוי גם בלוח. 🙂 אולי כדאי לייצר קשר עם התמיכה של יצרנית המתאם ושל הלוח?
 7. יש אנטיוירוס מובנה שמגיע עם ווינדוס. הוא די טוב, ולא ברור איזה תועלת תצא לך מהתקנת אחד אחר.
 8. תבדוק אם ה REALTEK AUDIO CONSOLE (או איך שקוראים לזה) זמינה עבורך ב Windows Store.
 9. א. זה נשמע פתרון קצת עקום, אבל בסדר, זכותך. (כאילו, אתה רוצה לתחזק שתי מערכות הפעלה במקביל? בשביל מה?) ב. התקנת הווינדוס האחרונה היתה על הכונן ה"נשלף" או ה"נייח"? אתה צריך להתקין ווינדוס על הכונן הנייח, כשה"נשלף" זמין גם הוא, לאחר שכבר יש מערכת מותקנת בנשלף. כך תבצע התקנה שמאפשרת לבחור בינהם. אני חושב שכאשר אחד מהם לא יהיה זמין, זה יהיה בסדר. אתה יכול גם לבצע את זה, כנראה, ידנית, באמצעות bootrec.
 10. הדימוי הזה קיים אצל חלק זניח מקהל הצרכנים של החברות הללו. זה מוגבל רק ל"משוגעים לדבר" שמדיינים על כל השקת כרטיס באופן מדוקדק, וגם מתוכם, למגזימים. לאף אחד אין "דעה שלילית" על הכרטיסים החדשים של NVIDIA או AMD. רוב האנשים היו שמחים מאוד להניח את ידם על כרטיסים כאלו, בהנתן תמחור טוב. אנשים שרוצים כן מצליחים להניח את ידם על הכרטיסים, בסופו של דבר (עובדה, אני מכיר "אנשים מן היישוב" שיש להם). לגבי יעברו או לא יעברו לחברה המתחרה - לא ברור לי איך זה קשור, הרי ש AMD נמצאת פלוס מינוס באותו מצב בכלל. כרגע זמינות הכרטיס החדש היא בעייתית, ואין לה בכלל כרטיסים שמכסים את כל הטווח עד ל MID TIER כמו של NVIDIA כבר יש. בכל מקרה זה מחזיר אותנו לטענה המקורית - NVIDIA היו שמחים להניח יותר כרטיסים על המדפים, בהנתן כך שהסחורה הזו נחטפת.
 11. הטענה כשלעצמה היא הגיונית. עם זאת, מאיפה אתה יודע שזו אכן בעיה שקיימת עבורן? משום מה כל הדיון הזה מתנהל תוך כדי ההנחה שמנהלי AMD ו NVIDIA הם בובות\חדלי אישים. אז כן, הם בני אדם, ובטח ובטח שעושים טעויות ניהוליות-שיווקיות וכן הלאה, אבל לא צריך להגזים. כל העניין הוא הרי לא חדש, וסביר להניח שאם זוהי היתה בעיה מבחינתן, היו מתפתחות מנגנון להתמודדות איתו. בהנתן זה שהוא לא קיים, עד שידוע לנו אחרת, צריך להניח את ההנחה הפשוטה - אין בעיה שכזו.
 12. לא ממש הצלחתי להבין למה זה אמור לעניין חברה שמוציאה כרטיס מסך אם מישהו הולך ומשחק איתו או מישהו הולך ומריץ איתו תהליך כלשהו של "כרייה". החברה מציעה מוצר כלשהו לצרכן, וצרכן רוכש אותו. זה המנגנון, וזהו.
 13. הכוונה היתה להתקנה של Docker, פייתון, IDE, וכל שאר הדברים שאתה צריך. בדרך כלל עדיף לחפש מדריך פרטני לטכ' שאתה מעוניין בה.
 14. זה לא באמת משנה. אתה יכול לקרוא על זה 100 דיונים, ובכל אחד מהם יגידו לך שהמערכת האולטימטיבית ביותר זה משהו אחר. כל הפצה גדולה ורצינית תהיה טובה. אני התרגלתי לאובונטו כי היא "מיינסטרים". אז עכשיו יבואו אנשים ויגידו שהיא בעצם דרעק ויש כאלה הרבה יותר טובות. בסדר. בתכלס אין יותר מדי מה לקרוא לגבי התקנה של הפצת לינוקס. תכנס לאתר שלה. תוריד אותה. תייצר Bootable DOK באמצעות Rufus, תעלה את המחשב מההתקן הזה, ותתקין. אתה כנראה לא תדרש להתעסק עם דרייבים לכרטיס הגרפי, לא בהפצות גדולות וחדשות. לכל כל השאר, פשוט תחפש מדריכים בהתאם לצורך. אין ממש מה להגיד...
 15. בין 300 שח ל 0 ש"ח יש הבדל. ב 4870 באמת לא שווה כבר כלום.
 16. RX 580 ב 100 דולר היה אפשר (אולי) לקנות לפני שנה. כרגע זה לא המצב לצערנו. הכל התייקר ברמה של בערך כ 80% (אני יודע, כי קניתי RX 480 מעלי בדצמבר 2019). בהחלט לא בטוח ש CROSSFIRE היה מביא ביצועים טובים יותר, ודווקא ההיפך הוא הסביר. בחלק ניכר של המשחקים, השיפור הוא קטן. כבר נכנס פה השיקול של לוח תומך, ספק תומך, ותיק שלם של שיקולים.
 17. בהחלט זכותך להחזיק בדעה הזו. רק אמרתי שאני לא רואה את הדברים כך, וכנראה גם רוב הקוראים (הרי זהו הכיוון בתגובות). אנחנו בהחלט לא חייבים לראות דברים בצורה זהה.
 18. ויש חנות בנוף הישראלי שהיתה מתנהגת אחרת? (לא שזה דווקא מהווה תירוץ לשירות רע של חנות) לא חנות ברמות מחיר כאלו. אולי חנות יקרה מאוד, ואז זה כלול במחיר. חנות בישראל שרוצה לשמור על רמות מחיר שכאלו, צריכה להקים מחסן בבניין רעוע, לדחוס את המעבדה למחסן, וכן - לתת שירות בסיסי יחסית. אולי ניואג, שמוכרת לכל צפון אמריקה, משהו כמו חצי מליארד אנשים - יכולה להרשות לעצמה יותר, גם עם רמת רווחים נמוכה יחסית על פריט בודד. וגם זה מופרך. אם אזמין מניואג 4 רכיבים, ואחד מהם יתקלקל - יהיה הדין לגביו מה שיהיה - הם יחליפו לי את כל 4 האחרים (או יזכו עליהם)? כולנו יודעים מה התשובה על זה.
 19. האמת שלא שכנעת אותי. כאמור, לא קנית מחשב שלם. קנית חלקים. במידה זהה, היית יכול לקנות את המעבד בחנות אחרת. מה ההבדל? פלונטר היו חייבים לדאוג לך לתאימות? פלונטר הם חנות, חנות תלויה ביבואן. כאילו, מה אתה מצפה? שיזכו אותך גם על שאר החלקים? אין לי מושג אם אתה מאמין בזה ברצינות. נו באמת. הטיפול שלהם נשמע לי בסדר גמור. אפילו די טוב. נ"ב כן, המיקום בו הם ממוקמים באמת לא סימפטי במיוחד. מה גם שהוא נוראי מבחינת הגעה ברכב פרטי.
 20. לגבי המעבד, כל מעבד מהדור שלך שהוא יד שניה, יהיה לא משתלם, ובנוסף, גם לא יתמך על ידי הלוח (הבסיסי) שלך. לא רלוונטי. יתכן שיש תיעוד ב Event Logger של של ווינדוס, אבל אם אתה לא מצליח לעבוד עם גרף הטמפ' של OCCT, אז כנראה שזה לא הכיוון. אתה בהחלט מוזמן לחפש על זה מידע אבל. לגבי OCCT, אתה יכול לחפש מדריכים ביוטיוב. כך או כך, הנק' היא שאין ממש טעם לשדרג כל עוד המחשב לא יציב (או שאתה יודע שחוסר היציבות נובע מכרטיס המסך, אותו אתה משדרג).
 21. אין מה לשדרג במחשב שלך פרט להחלפת כרטיס מסך. אם תשדרג לכרטיס חדש ברמת ביניים (משהו ברמת תקציב של 1500 - 2500 שח), אתה בהחלט תראה שיפור. כל זה לא קשור לעניין הקריסות. אם יש לך קריסות במהלך משחקים, מדובר בתקלה ברכיב כלשהו שיש לך. או לחלופין, המחשב מתחמם יותר מדי. הייתי מתחיל מבדיקה קצרה של טמפ, באמצעות OCCT או HWINFO. אם הן תקינות, כנראה שאתה צריך ללכת לטכנאי.
 22. כן. אני עם RYZEN 3 1200 (על 3.85), ומחכה בקוצר רוח להגעתו של ה 3600 שהזמנתי. הוא פשוט לא סוחב במשחקים חדשים.
 23. ממבט ראשון: לא ברורה לי הבחירה של הקירור למעבד. קח קירור נורמלי (טאוור עם 5,6 heatpipes), ולא "LOW PROFILE" או מה שזה לא יהיה. לדעתי אפשר להסתפק בלוח B550 איכותי. צריך אבל להסתכל על ההיצע שם. הייתי לוקח מארז עם פילטרים ניתקים. אבל לא ממש קריטי. לדעתי בימינו, ובהנתן במחירים, עדיף לקחת SSD של טרה. עדיף לקחת 3060 TI בפחות כסף... לגבי מסך, הייתי הולך על רז' יותר גבוהה (2K).
 24. אני גם קניתי את ה RX 5600 XT ב BF של KSP. אחלה כרטיס, מבחינתי כאדם שעבר מ RX 560, מרגיש כאילו קפצתי לעתיד. אם מוכנים לשחק על ה 1080P במשחקים חדשים, עושה את העבודה לא רע בכלל, ולא במחיר של מחשב שלם.
 25. למה שהם יעשו דבר כזה? כרגע יש להם מחלבת כסף. כל מלאי של הכרטיסים החדשים, מכל הסדרות, זולים ויקרים, נגמרים בתוך ימים ספורים. כסף שיש להם ביד עכשיו (כנראה באחוזי רווח יפים), זה כסף שווה הרבה יותר מאשר כסף שאולי יהיה להם ביד בעתיד. אנחנו מדסקסים פה על כל מני דברים תיאורטיים, אבל נווידיה היא חברה, המטרה שלה היא להרוויח כסף עבור בעלי החברה (בעלי המניות במקרה הזה), וכרגע היא במצב מעולה מבחינה זו. באופן טבעי, ברור שברגע שמתכננים דור חדש, צריך לחשוב על פסי ייצור שייצרו אותו (הן שבב, והן את הכרטיס). המשאבים הם תמיד מוגבלים, ואם לא היה דור חדש באופק, אז המשאבים האלו היו הולכים לכיוונים אחרים - אולי הגברת יכולת הייצור הנוכחית. אבל זה משהו כללי, והוא נכון תמיד. בעולם הזה, תמיד יש דור כלשהו באופק. אז זה כן, ולא. לי הדיבורים על שיפור של 70% בביצועים בתוך שנה נשמעים מופרכים. זה לא הגיוני, לא בתוך אותה מעטפת הספק + מחיר. אז מי שב"ענייניו האישים" רוצה לחכות לדור האולטרה אולטימטיבי שיציע את הקפיצה האדירה ביותר שקיימת בביצועים, במחיר סופר משתלם, לבריאות. עברתי כבר משהו כמו 8 מחשבים שהרכבתי (ואולי גם יותר, ואלו רק לעצמי, ויש עוד את אלו למשפחה וחברים). התשובה לשאלה הזו לא תנתן בפורום הזה, וגם לא בעולם הזה, ושיהיה בהצלחה עם זה. כל השוק הזה נמצא כרגע במצב הזוי. קיבלנו כרטיסים מעולים, אבל באיזה מחיר? לשלם 3 - 4 אלף שח בשביל כרטיס מסך? זה הזיה.
×
 • צור חדש...