Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

QttP

צוות האתר לשעבר
 • מספר הודעות

  24,148
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  4
 • זמן מחובר

  572יום 4ש' 47דק' 35שנ'

QttP last won the day on February 8

QttP had the most liked content!

דירוג

121 מצויין

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. QttP

  קניית Windows 10

  כמו שאמרתי לך, אני מדבר מניסיון של התעסקות בHome לעומת Pro. אבל אולי אין לי ניסיון רב כמו לך. אז אני מבקש שתסביר לי מה אני צריך לעשות בHome אם אני רוצה לחסום לחלוטין את היכולת של המערכת לעדכן אותי אוטומטית ולעשות restart למחשב שלי אוטומטית. לא רק עדכונים גדולים, לא לעכב בX ימים, אלא לחסום אפשרות של עדכון אוטומטי לצמיתות. איך עושים את זה בPro אני יודע וזה לא כל-כך מסובך. ועדיף שזה יהיה פתרון אחר מלהגדיר את חיבור הwifi כmetered.
 2. עקרונית, אני מסכים איתו. ספציפית, זה נכון שכל כמה דורות יש קפיצה משמעותית. אפשר בהחלט לחקור את הנושא, ואם אתה יודע שבדיוק צפויה אחת כזו, אולי לחכות קצת. למשל בין דור 7 לדור 8 של מעבדי הניידים של אינטל הייתה קפיצה במעבדי הU - שהיו כפולי ליבה בלבד ופתאום נהיו מרובעי ליבה. זה משמעותי, וייתכן ששווה היה לחכות לזה למי שהיה על הגדר וחיפש בדיוק מחשב נייד בקטגוריה הזו (כי למשל בקטגוריית תחנות העבודה לא הייתה קפיצה כזו משמעותית). אממה - בחלק מהמקרים הסתבר שדחפו את המעבדים מרובעי הליבה למחשבים בלי תכנון הנדסי מתאים של הקירור ופתאום נהיו בעיות של התחממות וthermal throttling. אז מי שמיהר וקנה לפני שבירר אילו מחשבים סובלים מזה ואילו לא - אכל אותה. אז אפשר לומר - מחכים כמה חודשים אחרי שיוצא דור חדש ואז קונים. אבל אז כבר אולי באמת יש דור של כרטיסי מסך מעבר לפינה, או דור של SSD חדשים, או שכבר שווה לחכות עוד כמה חודשים לrefresh של מעבדים / זכרונות. באמת יכול להיות שאין לזה סוף. אז שורה תחתונה - קונים כשצריך או כשמזהים איזו נקודה שהיא sweet spot מבחינת מה שרוצים ומה שמקבלים. משהו שמשדרג אותך משמעותית בכמה מישורים בו-זמנית. וכמו שאתה מבין - אין לזה כללי אצבע. צריך להיות עם היד על הדופק ולעקוב כל הזמן.
 3. QttP

  קניית Windows 10

  נראה אותך שולט בעדכונים בHome, מר משתמש מתקדם. נראה אותך מונע הורדה והתקנה אוטומטית שלהם והפעלה מחדש של המחשב שלך ואובדן כל מה שהיה לך פתוח ובמקרה לא שמרת. לגבי פיצ'רים שבחיים לא תשתמש בהם - תצטער על זה בפעם הראשונה שתצטרך משהו קטן בgroup policy שבמקרה לא פועל בHome גם אם תכניס את הערך לregistry ידנית. זה שהתקמצנת וקנית Home לא סיבה להמליץ לאחרים לעשות את זה. הכמה מאות שקלים (גג) שחוסכים על זה פעם אחת לא שווים אפילו מקרה אחד של כאב ראש שנגרם עקב הגישה הבזיונית והמגלומנית של מיקרוסופט שבאה לידי ביטוי בWin10 Home. וחוץ מהחסכון הזה אין שום יתרון בHome לעומת Pro. אפילו אם יש מיליון פיצ'רים שבחיים לא תשתמש בהם, הם לא מכבידים על המחשב שלך. עדיף שיהיה לי מיליון פיצ'רים שמתוכם פעם בשנה אצטרך אחד מאשר שיהיה פיצ'ר אחד פעם בשנה שיחסר לי. מצטער על הישירות המוגזמת. אני מדבר מתוך כאב של מי שבטעות השתרבב לביתו מחשב אחד עם Win10 Home (בין כמה וכמה מחשבים עם Pro), וכמות הסבל היחסי שהמחשב הזה גרם לי הוא לפחות בסדר גודל אחד יותר גבוה מכל שאר המחשבים יחד.
 4. בכיף! כמו שאמרתי, בתור תחביב ניידים עסקיים ישנים זה כיף. רק תיזהר, אפשר בקלות להתמכר לזה ולהפוך לאגרן...
 5. מילים כדורבנות. ואת זה אני אומר בתור פריק של מחשבים ישנים שיש לו כמה מכונות שהזדקנו עוד לפני שNX9420 נולד. אני יכול להבין את החיבה למחשבים עסקיים שיכול להיות בהם תועלת מסוימת גם כשהם מזדקנים, אבל להשתמש בCore 2 Duo בתור מחשב ראשי - זה כבר באמת S&M.
 6. זה לא שיש הרבה אפשרויות. תשתית זה או HOT או בזק או Unlimited (אם יש להם סיבים באזור שלך, אתה יכול לבדוק באתר שלהם). ספק - יש יותר אפשרויות, אבל אם אתה חושב להלביש אינטרנט עסקי על חבילה ביתית זולה, זה מתכון לצרות (בין היתר אף אחד לא יתחייב לך לאיכות שירות). תברר לגבי חבילות עסקיות אצל ספקים (לרובן בטח יש כאלה).
 7. אפשרות טובה, אם אתה לא חושש מגודל נקודה קטן מידי (לטעמי זה יהיה סביר). רק אל תחכה יותר מידי עם ההחלטה לרכוש עוד אחד, כי שנתיים מהיום, לא בטוח שהמסך יהיה זמין. יש דגמים שנשארים בייצור ובשיווק פעיל במשך כמה שנים, ויש כאלה שמעיפים אותם אחרי שנה. אף פעם אי-אפשר לדעת.
 8. QttP

  קניית Windows 10

  זה, בגדול, ההבדל היחיד. זה גם תחום אפור, כי פורמלית רישיון OEM בכלל לא אמור להימכר ללקוחות קצה, אלא רק אם הם רוכשים את המחשב מהספק עם מע' ההפעלה כבר מותקנת. בפועל אף אחד לא אוכף את זה, ובמצבים מסוימים אפשר גם לאקטב את רישיון הOEM על מחשב אחר, אם מדברים עם התמיכה של מיקרוסופט ומסבירים להם שזה בעצם אותו מחשב, רק שמת לך הלוח אז החלפת אותו, וגם את המעבד. לפעמים זה עובד, לפעמים לא. לא ניכנס לדיון על לגיטימיות ומוסריות פה.
 9. QttP

  איחוד דיסקים

  תוכל להעלות צילום מסך מdiskmgmt.msc כדי שנוכל לראות מה יש שם באמת? זה צריך להיראות בערך ככה: https://www.lifewire.com/thmb/t5X7zhCY0-xdXwbuocwq2rhhnv8=/768x0/filters:no_upscale():max_bytes(150000):strip_icc()/disk-management-windows-10-58ac6f9c5f9b58a3c92d1c3c.PNG
 10. יהיה נחמד אם תלמד איך מצטטים תגובות שאתה מגיב להן. ועדיין השאלה עומדת - מדוע אתה חושב שזה דווקא הראוטר ולא התשתית או הספק?
 11. אני משתמש בW9970 לחיבור 40 מגה והוא סבבה. ל100 מגה הוא לא מספיק טוב, כי הפורטים החוטיים שלו הם 100 מגה במקסימום וגם האלחוטי לא מהיר במיוחד. מבחינת יציבות לא נתקלתי בבעיות. אני לא משחק במשחקי רשת, אז לא בדקתי לאגים וכו', אבל מדוע החלטת שזה דווקא בגלל הראוטר ולא בגלל התשתית/ספק שלך?
 12. הייתה תקופה שבה הבנתי את חשיבות איכות הספקים ועברתי לעבוד עם מותגים מובילים בלבד. זאת אחרי שיצא לי לראות כמה ספקים גנריים של מארזים גנריים (אצלי או אצל חברים) שלא שרדו איזו הפסקת חשמל והתפגרו (למרבה המזל בלי להזיק לשאר המערכת). יש לי Modu 82+ 425W שמחזיק איזה פנטיום4 ישן 3.0GHZ HT עם 6600GT (במקום Thermaltake Butterfly 480W שהתפגר). יש לי Modu 82+ 525W שמחזיק Core 2 Extreme QX9650 עם 660GTX. ולהורים יש מחשב עם QX6700 (בלי כרטיס מסך, אבל הייתה תקופה שהיה שם 9600GT) שיושב בכלל על איזה Seasonic 380W. עם זאת, בשנים האחרונות גם הספקים ה"חצי גנריים" שבאים עם מארזי mid-range עלו מדרגה. במחשב החדש שלי יש 8700K עם 1070Ti וספק 550W שבא עם מארז של IPPON. בוא נראה כמה זמן הוא יחזיק.
 13. בד"כ אומרים שאם לוקחים ספק שהוא הרבה מעבר לצריכה של המערכת בפועל אז הוא: יחזיק את המערכת יותר טוב בפיקים בלי להגיע לגבול היכולת יאפשר שדרוג חומרה משמעותי בעתיד (למשל לכרטיס מסך זוללני ומפלצתי) בלי להיות טרוד בצורך פתאומי להחליף גם ספק יעבור רוב הזמן בעומס נמוך יותר יחסית ליכולת, כלומר יתבלה פחות, כלומר בסבירות גבוהה ישרוד יותר זמן אולי יעבוד יותר טוב גם אחרי 5-6 שנים כשהבלאי הטבעי מביא לירידה ביכולת לעבוד בעומסים גבוהים מול זה יש להעמיד את השאלות - כל כמה זמן בכלל מחליפים אנשים מערכות מחשב? האם מחליפים הכל או רק חומרת ליבה? כלומר, האם יש טעם לחשוב על מה יקרה לספק בעוד 5 שנים?
 14. QttP

  קניית Windows 10

  לא קונים Windows 10 Home! בחיים לא! זו בכייה לדורות. בHome יש מלא דברים (קשורים לעדכונים, לתוכנות נלוות, לפיצ'רים מעצבנים) שלא ניתן להשתלט עליהם כמו שניתן בPro (בעיקר כי הgroup policy לא קיים והמפתחות שלו ברג'יסטרי לא עובדים). כשאתה מתקין Win10 Pro אתה יכול לשלוט בWindows. כשאתה מתקין Win10 Home, הWindows ישלוט בך. זה כל הסיפור. זה לא היה המצב בגרסאות קודמות, אבל זה המצב עכשיו. אם כבר מוציאים כסף על מה שאפשר לקבל בחינם, רק Pro.
 15. גם I7 דור 8 יכול לקרטע. ולהיות יותר גרוע מI5. למשל אם הקירור לא מתמודד עם החום וגורם לthermal throttling!