Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

QttP

צוות האתר לשעבר
 • מספר הודעות

  24,283
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  12
 • זמן מחובר

  659יום 16ש' 40דק' 56שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי QttP

 1. דבר ראשון, תברר אצל ספק הסלולר שלך אם בחבילה שלך כלולות שיחות לחו"ל בתעריף מיוחד או אם יש לו חבילת דקות לחו"ל שאתה יכול לרכוש, שכוללת את סין. כמו כן, אפשר לקנות חבילת דקות מכל ספק שיחות לחו"ל. תבדוק חבילות שכוללות את סין, תשווה מחירים, תראה כמה זה יעלה לך ולפי זה תחליט אם שווה בכלל לחפש פתרון אחר. מה שלא משתלם לעשות זה להתקשר דרך ספק שאין לך איזשהו הסכם איתו, כי יחייבו אותך בתעריפים מטורפים של "לקוח מזדמן" שזה שקלים לדקה.
 2. אם המחשב לא קרס בזמן הבדיקה, ולא הוצגו אזהרות על טמפרטורה או שגיאות, אז המצב מבחינת היציבות די טוב. אתחול איטי יכול להיגרם ממיליון ואחד דברים. עצם קיומן של מערכות הפעלה אחרות (או שאריות שלהן) לרוב לא קשור לזה. אלא אם כשאתה אומר שלוקח למחשב מלא זמן לעלות, אתה מתכוון שהוא פשוט נתקע על מסך הבחירה לזמן ארוך - ואז מדובר במשהו שנורא קל לבטל. הדברים שהייתי מציע הם ספציפית בדיקת זכרונות באמצעות MEMTEST (שמתקינים על כונן USB Bootable ומעלים איתה את המחשב) וכן עדכון דרייבר לכרטיס מסך שאמרת שתעשה.
 3. לנטר טמפרטורות (בזמן אמת) תמיד טוב. אלה סיפמטומים לבעיה איפשהו בצינור בין המעבד לכרטיס המסך. משמע, הבעיה יכולה להיות בכרטיס מסך / לוח או (בסבירות נמוכה יותר) במעבד / זכרון. בכל מקרה, שווה להריץ בדיקות מאמץ / תקינות לזכרונות ולמערכת כולה וגם לנסות לעדכן דרייבר כרטיס מסך.
 4. וכמובן, אם יש יתרון שכזה, הרי שהוא יהיה משמעותי במיוחד במסכים גדולים ורחבים שיחס רוחב:גובה אצלם גבוה במיוחד.
 5. בהחלט זכותך לפסול על סמך תקרית אחת, או חצי תקרית, או על סמך זה שהשיער של המוכר לא בא לך טוב בעין, או בגלל שלא הייתה חניה, או סתם בגלל שכשיצאת מהחנות מעדת ונקעת את הקרסול, ואתה מאמין במזל נאחס... הכל לגיטימי. האם זו אסטרטגיה נכונה במבט כללי? לא יודע, אבל בהחלט מבורך שאתה משתף את באי הפורום בחוויות שלך, שכל אחד ילמד ויסיק את מסקנותיו. ככלל, זה נכון. האם זה אומר שלא ייתכן מצב שבו תהיה אי-הסכמה בינך לבינם לגבי היות המקרה "ראוי" לפיצוי? או שלא תהיה מרוצה מהפיצוי? ואז תשרוף גם אותם? בו נראה. סחיטה ("תפצו אותי בגזר נוסף") - יש. איומים ("אדאג שמכריי לא יקנו שם") - יש. מה שלדעתי הופך את זה ללא סחיטה באיומים מהבחינה המשפטית זה שהגדרת העבירה דורשת שהאיום יהיה לפגיעה שלא בדין, כלומר לאיים לעשות משהו שאסור לך לעשות. להמליץ לחבריך לא לקנות במקום מסוים, מן הסתם - מותר. כך אני מבין זאת. לדעתי עדיין מדובר בהתנהגות לא ראויה. לא כל מה שחוקי - ראוי. אתה יכול באותה מידה לבוא לכל בית עסק שלא היית בו מעולם ולומר - תנו לי הנחה 10% סתם כי ביקשתי, ואז אקנה אצלכם. והנה - המנהל המקומי יכול להרוויח לקוח בזכות הנחה מסכנה של 10%. לא כך? אני בכל אופן לא רואה הבדל מהותי בין הדוגמה הזו לשלך, חוץ מתחושת העלבון וה"מגיע לי" שהתגבשה אצלך בגלל שבטעות קיבלת גזר רקוב. לטוב ולרע... אולי אתה חושב שעדיף מצב שבו אנשים פשוט ממלאים את הנהלים כמו רובוטים בלי קשר למצב האישי שלהם או להבנתם את המקרה, אבל התחושה עשויה להשתנות במהרה בפעם הראשונה כשתיתקע בקונקשן בחו"ל עם תינוק בוכה ועגלה שלא הגיעה ליעד, והדיילת הרובוטית תסביר לך שאין לה שום אפשרות לעזור לך כי זה לא באחריותה, ועליך פשוט להיסחב עם התינוק ו5 המזוודות ברגל לטרמינל השני לדלפק של החברה השנייה, והיא אפילו לא יכולה להזמין לך קלנועית, כי קלנועית זה רק לנכים... האמת היא שעשיתי פה מישמש בין שני מקרים שקרו באמת, אבל אני חושב שזה מעביר את הנקודה.
 6. אם אתה מתכוון לעבוד עם שני מסכים צמודים זה לצד זה, אישית הייתי מעדיף מסכים כמה שיותר דומים ויזואלית ומבחינת פרמטרים. ברמה שהייתי פשוט קונה עוד P2414H, לו היה זמין (לדעתי, כבר לא), אבל ברור שיש מסכים חדשים יותר עם מאפיינים טיפה יותר טובים (מבחינת כניסות וכו'). הU2415 הוא אפשרות מצוינת. הוא 1920X1200 לעומת 1920X1080, מה שנותן עוד קצת שטח עבודה. זה גם אומר שיחס הגובה:רוחב שלו מעט שונה משל הP2414H. אפשרויות אחרות ומעט יותר זולות באותה רמה פלוס מינוס הם הP2417H והP2419H, גם של DELL. נראה שמדובר במסך ישן שלא זמין בפועל (למשל מהאתר של TMS כבר הורידו אותו). המחיר המחשיד לא כזה מחשיד - מדובר (לפי התיאור) במסך חדש שהאריזה שלו ניזוקה, ולכן נמכר במחיר מופחת. גם שם, כמובן, לא בטוח שהמסך קיים למכירה בפועל. קיים מסך דומה - הS24E650DW: https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=911035
 7. זו רזולוציה גבוהה הרבה יותר. לא לכולם זה יהיה נוח בגודל מסך כזה ולא תמיד יש בכך צורך. מצד שני, הכל יהיה הרבה יותר חד, ויהיו לך יותר פיקסלים במסך. כל שאולי זה דווקא יתאים לעבודות שציינת, במיוחד אם לא אכפת לך להגדיל גופנים / DPI במערכת ההפעלה.
 8. יכול להיות שאיזה באג בדרייבר (בד"כ של כרטיס מסך) גורם לכך שמידי פעם, כשהוא מכבה את המסך לחסכון בחשמל, המחשב פשוט נתקע, ודורש אתחול מחדש. יכול להיות גם שזו תקלה במסך עצמו ולא במחשב. תנסה לבדוק אם המחשב עדיין חי ברקע (למשל מגיב לPING).
 9. אל תנסה להדביק לי את "תסמונת שטוקהולם", טוב? אם יש משהו יותר גרוע מאנשים שדופקים אנשים, זה אנשים שכל-כך עסוקים בלא להידפק שבסוף הם דופקים את עצמם בלי לשים לב. עדיין לא אמרת מה קרה בסוף עם הקירור שלך. האמת היא שגם לא ברור מה היה בהתחלה. האם הרכיבו לך את אותו קירור שבהתחלה אמרו שלא ייכנס במארז? או שזה היה משהו אחר? לפי התיאורים שלך, המקרה הזה בהחלט נראה לי גבולי בין "טעות תמימה" לבין "זריקת זין", וייתכן שאם אני הייתי זה ש"נפגע", הייתי מרגיש יותר כמוך. תאמין לי, כמו לכולנו, יצא לי להיפגע ולהתעצבן מעסקים שונים ומשונים. אני רק נותן לך עצה לא לשרוף כל עסק על מקרה חד-פעמי, אפילו אם הוא מעצבן, ולתת לאנשים להנות מהספק שמדובר בתקלה ולא בזלזול מכוון / ניסיות רמיה. נראה לי בריא יותר בטווח הארוך. זכותך לא להסכים איתי. אגב, לגבי אייבורי - כבר כמה שנים שהשירות שלהם השתפר וה"סטיגמה" די ירדה. לא רואה שום סיבה לא לקנות מאייבורי, כשהמחיר טוב והמוצר מתאים (מה שלא תמיד נכון). זו גם אחת הסיבות שאני לא מחפש לקנות מחשבים שלמים אלא חלקים, ואז אני חופשי לבחור את החנות האידאלית לכל מוצר.
 10. אני חושב שהאפשרות היחידה הנכונה היא להיות קצת פחות טרחן, קצת פחות להיעלב ולקחת דברים בפרופורציות. לכל חנות שתתעסק איתה מספיק זמן, הסתברותית, מתישהו תקרה תקלה. השאלה היא מה עושים כשזה קורה. לא הבנתי משאר הסיפור שלך - מה קרה בסוף? שלחו את הקירור שרכשת? זיכו אותך ונשארת עם הקירור המקורי של המעבד? הגישה שאתה מציג בתור לקוח "פישלתם אז תפצו אותי בזה שתתנו לי מתנה כדי שאני ארגיש טוב ואמליץ עליהם" היא גם לא משהו ראוי, לטעמי. מתנות נותנים, לא מבקשים. למען הסר ספק, אל תחשוב שיש לי עניין אישי להגן ספציפית על TMS. מעולם לא קניתי מהם שום דבר, ואין לי לא בעד ולא נגד. פשוט נראה לי שאתה קצת נחפז "למחוק" חברות בגלל חוויה שלילית אחת. בסוף באמת לא יישאר לך ממי לקנות. אתה יכול כמובן להזמין מאמזון, ובאופן כללי השירות שלהם יהיה יותר טוב מאשר של כל חנות פיזית, בארץ או בחו"ל, אבל יש לכך את החסרונות - אף אחד לא ירכיב לך מחשב לבקשתך, אף אחד לא ייתן לך אחריות על החבילה ולא תוכל לשלוח אליהם את המחשב לאיתור בעיות: אם תהיה לך תקלה, תצטרך אתה לאתר את החלק התקול ולהתנהל מול אמזון או מול היצרן בחו"ל ספציפית לגביו. וכמובן, משלוחים לחו"ל, עם כל הרצון הטוב של אמזון - לוקחים יותר זמן, עולים יותר, ואל תבנה שיזכו אותך ב100% מהמקרים. לטעמי, זה דווקא פחות מתאים כשאתה קונה מחשב לחבר/בן משפחה שלא מתמצא. לעומת זאת, מי שמרגיש בנוח להזמין חלקים ולהרכיב לעצמו את המחשב, ובעת הצורך להתנהל לגבי אחריות של כל חלק בנפרד - יכול בקלות לבחור את החלקים שהוא ממש רוצה ולקנות כל אחד במקום שהכי נוח / משתלם, בין אם זה באמזון או בניואגג או בכל חנות בישראל או בכלל באיביי. זה מה שאני עושה כבר הרבה שנים.
 11. הפלופי מת חד-משמעית. לכל טכנולוגיה ישנה יש פריקים, אבל בזה זה מסתכם. מערכת ההפעלה הביתית האחרונה שדרשה פלופי בשביל להתקין דרייברים לפני התקנה הייתה XP... זה שמשתמשים בתוכנות דיסקטים וירטואליים זה בין היתר כי הפלופי מת.
 12. תקציב עד 2000 ואתה מציג מסך שעולה יותר מ5500?
 13. בדיוק. זה מוריד את הצורך באחסון מקומי בשוק הפרטי, אבל בו בזמנית מעלה את הצורך באחסון בענן. לכן זה לא נראה שהקשיחים הולכים לשום מקום.
 14. אתה לא מתייחס לנקודה האמיתית. אם אתה רוצה שמשחקים ייטענו ממש מהר - אתה מתקין אותם על SSD. ברגע שאתה מתקין אותם על HDD, ההבדלים הקטנים בין הקשיחים בביצועים לא משמעותיים בכלל.
 15. ח"ח על הסקירה המפורטת. במסכים כה גדולים כבר אין מה לצפות למעמד ארגונומי. המסך פשוט כבד מידי. אם רוצים גמישות - זרוע VESA זה הכיוון. אתה עם 200% במסך "43 4K? יש לך בעיית ראייה כלשהי? קצת מוזר לקחת מסך ענק ולשים אותו על 200% (שזה כמעט כמו להקטין את שטח העבודה חזרה לFHD, רק יותר חד...) לשם השוואה אני מרגיש סבבה עם "32 4K ב125%... תבדוק אולי אתה יכול להשיג כיסא גבוה יותר כדי שהמסך יהיה יותר בגובה העיניים (כפתרון ביניים לפני התקנת זרוע הידראולית), אבל ת'כלס אני לא יודע עד כמה לעבוד עם מסך "43 על שולחן יכול להיות נוח. זאת הסיבה שלבסוף הלכתי על "32 למרות העלות הגבוהה... מקווה שתמצא את הכוונון האופטימלי ושהמסך ישמש אותך בהנאה זמן רב.
 16. לא אמרתי שאין לך אסמכתא. תיארתי שיש, רק שהתעצלת להציג אותה. ועדיין זה לא דומה בכלל לפלופי. אפילו הכתבה הגרועה שהצגת אמרה שהם לא צופים שיקרה להם מה שקרה לפלופי.
 17. עוד דיון קשקושי מבית קקדו? לא הבאת שום קישור לנתונים שציינת בעצמך ציינת שבשוק העסקי המצב יציב, אך לא הראית כמה קשיחים נמכרים באופן יחסי בכל סקטור (פרטי לעומת עסקי) הזכרת את הפלופי שמת לפני עשור וחצי למרות שאין שום דמיון בין המצב שלו למצב של הקשיחים. הפלופי מת כי הוא נהיה מיותר לחלוטין - מדיה איטית להחריד, קטנה בנפח ויקרה באופן יחסי לנפח. כל עוד הכוננים הקשיחים מובילים בגיגה פר יחידת מחיר (וזה המצב נכון לעכשיו), הם לא ייעלמו לשום מקום.
 18. QttP

  מסכי 32" 4K

  כן, כן, וכן. בישראל הBENQ לא פופולרי מידי, ולא משווק הרבה. זה כמעט ייבוא אישי, מה שהופך את העניין ליקר. אני מרוצה מהמסך, אם כי בפירוש לקחתי סיכון מסוים שאם אזדקק לשירות באחריות, אז זה יסבך אותי משמעותית.
 19. תגיד, אתה שונא אותי? אתה עושה לי דווקא? לא ברור לי מה יש לאנשים לקחת מילה קצרה בת 3 אותיות כמו "אלף" ולהתחיל לעוות אותה באופן שאפילו מאריך אותה. אתה מפספס את זה שמסכי "32 יקרים יותר ממסכי "40+ באופן כללי. לא תמיד גדול יותר זה יקר יותר. אני חושב שזה נובע חלקית מפסי ייצור שונים למסכים ולטלוויזיות.
 20. פי שניים. לא, אבל תפסיק לומר "אלפיות". זה עילג וזה מטריף אותי. בגדול, הטכנולוגיה התפתחה ועלויות ייצור ירדו. הLCD הראשון שקניתי היה בגודל "20 ועלה יותר מ2000 שקלים. היום במחיר הזה אתה יכול להשיג מסך "32 4K.
 21. QttP

  מסכי 32" 4K

  כן, "32 4K זו קטגוריה יקרה באופן חריג, במיוחד אם אתה מחפש IPS. אני קניתי Benq PD3200U באמזון, וזה מסך מעולה, אבל... יקר. אם אתה מוכן "להתפשר" על VA (לשימושים שציינת בכלל לא ברור שזו פשרה), המחירים יורדים בחצי. ממה שהבנתי מקריאה זריזה, הASUS Eye Care זה פשוט שם שיווקי לשילוב של flicker-free וblue light filter. יש את זה במסכים רבים גם אם הם לא המציאו לזה שם שיווקי. לדוגמה בPD3200U שיש לי, או בEW3270U (שהוא VA של BenQ וגם יכול להיות אפשרות טובה).
 22. יש את זה: https://support.office.com/en-ie/article/draw-and-write-with-ink-in-office-6d76c674-7f4b-414d-b67f-b3ffef6ccf53 בגדול, Microsoft OneNote זה מה שנועד לדברים כאלה, אבל הוא עושה הרבה יותר מזה, אולי יותר ממה שאתה צריך.
 23. זה כבר לא כזה משנה בימינו. גם VA וגם IPS נותנים ניגודיות מספקת. גם TN, אבל TN פחות טוב מבחינת זויות צפייה (למרות השיפורים), אז לא רואה סיבה ללכת על TN.
 24. לי דווקא יש הסבר פשוט מאוד. מצאת שתי חנויות שידועות בכך שאף פעם לא מעדכנות את המחירון ולא מורידות מהאתר מוצרים ישנים שכבר לא זמינים. מה שאתה רואה הוא את המחיר שהמחשב הזה עלה, חדש, לפני איזה 7 שנים כשאפשר היה לקנות אותו.
×
 • צור חדש...