Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

QttP

צוות האתר לשעבר
 • מספר הודעות

  24,333
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  16
 • זמן מחובר

  680יום 5ש' 38דק' 32שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי QttP

 1. עדכון. החלטתי בכל זאת לצלול לעובי הקורה ולהבין את הבעיה, אז פירקתי את הכונן (פתחתי את הפלסטיק בעדינות עם אזמל חד). כשהכונן מחוץ לאריזה הוא נראה כך וזה מסביר את הכל: או שהחיבור נדפק במהלך השימוש, או שפשוט בנו אותו בצורה כל-כך לקויה, אבל כמו שאפשר לראות, הראש של המחבר נמצא באלכסון יחסית ללוח. במצב הזה הכונן עובד תקין. ברגע שהוא יושב בתוך מארז הפלסטיק, המארז מפעיל לחץ על הראש כדי ליישר אותו, ואחת הרגליים (זו שמסומנת באדום) פשוט מתנתקת מהפאד שלה. מדובר ברגל DATA של USB3, מה שמסביר למה הכונן לא עובד בחיבור USB3 אך עובד תקין בUSB2. ככל הנראה בלאי סביר גורם לשבר בהלחמות. במקור הרגל מחוברת דרך טרייס לקבל שמסומן בצהוב. הלכתי למעבדת הלחמה קטנה שאני מכיר ופשוט הלחימו את הרגל ישירות לקבל, וגם סידרו את הראש של המחבר כדי שיהיה ישר (יש שם כמו קפיץ מוזר כזה). הכונן עובד תקין עכשיו בUSB 3.0, אם כי כאשר הכנסתי אותו חזרה למארז, כנראה לא סידרתי כמו שצריך את מתח הקפיץ ועכשיו צריך לעזור לו לקפוץ החוצה ולחזור פנימה. אבל לפחות עובד.
 2. אתה צודק, מסתבר שהזיכרון שלי בעניין זה היה מוטעה לחלוטין. מהמידע שאספתי, מסתבר שחלק (אולי אפילו רוב) מהספקים אכן מעבירים 12V בחוט השלישי בחיבור 6 פינים, למרות שזה בניגוד לתקן. בספק כזה באמת לא צריכה להיות בעיה תאורטית להשתמש במתאם מ6 פין בודד ל8 פין.
 3. כל הרעיון ב8 פין לעומת 6 פין הוא שיש שם שני חוטים של 12V. לכן חייבים לחבר שני חיבורים של 6 פין לאחד. אם אתה מעביר אחד לאחד, אתה פשוט שם עומס כפול על חוט בודד וזה נשמע לי ממש לא בטיחותי.
 4. אם המחשב באחריות ויגיעו למסקנה שהכרטיס תקול, וודאי שיחליפו. רק לא ליותר טוב, אלא לכזה בדיוק. ובהנחה שהוא תקול. כשמדובר בניתוקים אקראיים קשה לאבחן זאת חד-משמעית.
 5. יש לי אותו כונן עם אותה הבעיה בדיוק. לצערי, למרות שמדובר בכוננים עם הפלאש בין המהירים שקיימים (יותר מהיר מהExtreme USB 3.1 שלהם אפילו!), ההלחמות כנראה חלשות / לקויות, והחיבור פשוט נשחק ונשבר בשימוש סביר. בזמנו קנו עשרות כוננים כאלה לעובדים בחברה שבה עבדתי ולפחות חצי (לא מגזים) הוחלפו אחרי חודשים ספורים. האחריות על הדגמים האלה צריכה להיות לכל החיים מול סאנדיסק, אז אם תמצא הוכחת קנייה, אמורים להחליף לך (אם לא בחנות, אז תבצע RMA ישירות מול סנדיסק, עלות המשלוח לחו"ל לא תהיה יקרה). כמובן, כמו שאתה מבין מההסבר למעלה אין וודאות שהכונן החדש יהיה טוב יותר.
 6. לא כך זה נראה מהתמונות, אבל, כנראה זה לא ממש משנה.
 7. זו נקודה נכונה, והאמת היא שהמבנה של ה Freezer 13 (כמו של רוב הקולרים הדומים של AC) הוא כזה שניתן להרכיב מאוורר רק בתצורת push - החיבור שלו לצלעות הקירור הוא חד-צדדי. כך שכדי שידחוף אוויר לאחורי המארז, הוא למעשה צריך להיות מחובר לחלק של הצלעות הפונה לקדמת המארז.
 8. אם יש לך מאוורר בתקרת המארז, אתה יכול לכוון לשם (בתנאי שגוף הקירור תומך), אחרת אחורה, כמו שזה אמור להיות. אלכוהול יעבוד בסדר לרוב. לא זכור לי שניסיתי ספריי מגעים.
 9. טוב שגוגל יודע לאיית יותר טוב ממך... חשוב להדגיש שבכל מקרה יש ללכת רק על מוצר שיש לו חיבור חוטי. "מרחיב טווח" שמתחבר לרשת הבסיס באופן אלחוטי לא עוזר בכלום ורק מפריע רוב הזמן.
 10. עד כמה שאנחנו הישראלים לא אוהבים לצעוק "בארץ הכל גרוע", הניסיון שלי, בתור אחד שעוקב אחרי עולם הניידים בצורה כזו או אחרת כבר עשור וחצי, של יצרנים שונים, במדינות שונות, הנסיון שלי אומר חד-משמעית שהאמת היא אחרת. כשזה נוגע לתקלות של שבר פיזי, שיכול לנבוע הן מבעיות טכניות והן מנזק שנגרם ע"י הלקוח, הרי שתיקון במסגרת האחריות הוא תמיד הימור. או שיסכימו לתקן על חשבונם, או שיאשימו אותך ויסרבו. כך זה אצל כל היצרנים ובכל המדינות.
 11. קנה עוד נתב אלחוטי רגיל וזהו. לכל נתב כזה יש מינימום 4 יציאות חוטיות. אם אתה רוצה חיבור חוטי מהיר, תדאג שמדובר ביציאות גיגהביט ולא 10/100.
 12. יש היום מלא מחשבוני הספק באינטרנט שבהם אתה מזין את מפרט המערכת שלך בפרטי פרטים והם אומרים לך כמה היא יכולה לצרוך במקסימום. אבל כלל אצבע פשוט הוא שצריכת הספק באותה הקטגוריה לא עולה בד"כ, ואולי אף קצת יורדת. כך שאם המערכת שלך מתפקדת עם כרטיס מסך מסוים בטווח ביצועים מסוים מדור X של יצרן נתון, אז גם בדור X+1 או X+2 או X+3 היא אמורה לתפקד. לדוגמה אם כרגע אתה בGTX760, אז סביר שהספק יסחוב גם GTX960 וגם GTX1060/1660. (כל הכרטיסים האלה הם mid-range). אם אתה רוצה כרטיס high-end (לדוגמה סדרה 1070/1080), אז צריך לחשב מחדש. אם אתה רוצה להחליף לכרטיס AMD, אז צריך לחשב מחדש כי ההגדרה למה זה mid-range לעומת high-end וצריכת החשמל בכל קטגוריה הן שונות.
 13. מה זה "נקודות אינטרנט"? כוונתך היא שיש בכל חדר נקודת רשת קווית? אם כן, תקנה ראוטר / אקסס פוינט פשוט, ושים אותו במקום, כמה שיותר רחוק מהמקורי, ובלבד ששניהם יהיו מחוברים ברשת קווית.
 14. בבקשה, 115: https://www.newegg.com/corsair-force-mp510-960gb/p/N82E16820236477
 15. היתרון היחיד שיש לNVMe על פני SATA הוא במהירות קריאה/כתיבה רציפה של מידע רב מהSSD לSSD עצמו וזו לא פעולה כ"כ נפוצה. כשמדובר בחומרה חדשה ומערכת הפעלה עדכנית שתומכות בNVMe מהקופסה - יאללה, לך על NVMe. אם - לא, אז SATA מספיק טוב. אין שום סיבה להסתבך עם מתאמים שכפי שנאמר מוגבלים פה ושם, מוסיפים עוד רמת סיבוך ומהווים עוד נקודת כשל.
 16. בהצלחה. מזכיר לי שפעם היה לי כרטיס ISA שלא נכנס לסלוט כי הפלסטיק מסביב לקונקטורים היה קצת ארוך מידי בנקודה אחת, אז ניסרתי אותו עם סכין מטבח.
 17. אני עדיין עם 1709 באחד הניידים שלי... לדעתי, 1803 דופק משהו בביצועי USB3.0 בחלק מהבקרים של אינטל.
 18. חוץ מהחלק הראשון שהוא טכני ומשעמם למדי.
 19. איזה מחשב, איזה כרטיס מסך? איזה מסך? אולי כבר קיים התקן קול בתוך כרטיס המסך שאפשר איכשהו לנווט לרמקולים חיצוניים?
 20. זה יפה מאוד. חסכון של 500 שקל לחודשיים, אז 3000 לשנה? כמה עלה לך להחליף את כל הציוד וכמה שנים יעברו עד שההשקעה תחזיר את עצמה?
 21. בכללי אני לא מוצא טעם להשוות בין כונן SATA לכונן PCIE.
 22. עוד לא קיבלתי אותו, אבל יש ביקורות ברשת.
 23. אני לא עוקב אחרי הדברים האלה כל-כך. מאין לי לדעת מה "מבצע" ומה "מחיר רגיל"? בכל מקרה, עכשיו זה 130 וזמין מיידית.
 24. אז שימצא מישהו טכני או יזמין טכנאי פרטי שירכיב לו את הכרטיס. זה עדיף מאשר לשלוח כרטיס מורכב שישבור את הלוח. TMS ממש לא יחידים שעושים את זה. אני בזמנו קניתי מWellcom וגם לי שלחו ככה. כמובן התקשרו מראש להסביר ולוודא שזה בסדר מבחינתי.
×
 • צור חדש...