תוכן QttP - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

QttP

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  24,668
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  37

כל דבר שפורסם על-ידי QttP

 1. זה קורה רק במצב מנוחה, כשלא נוגעים במחשב זמן מה? או שקרה לך גם באמצע עבודה?
 2. במערכת הפעלה Windows תמיד יש שיפורים מדור לדור, זה נכון, אך שיפורי ביצועים כמעט אף פעם לא יהיו יום ולילה, והם גם תלויים הרבה בדרייברים מותאמים. יש מצב טוב שבמחשבים חדשים תראה יתרונות מסוימים, אך במחשבים ישנים או כאלה שלא נתמכים רשמית - לא תראה, או אפילו תהיה נסיגה מסוימת. הדרך היחידה לדעת זה לנסות, או לחכות למספיק משתמשים שינסו בשבילך. הפיצ'ר המעניין ביותר לטעמי בWindows 11 זה תמיכה מובנית ביישומי android. אם זה היה קריטי בשבילי, אולי הייתי מתקין כבר עכשיו, אבל זה לא, אז אני יכול לחכות.
 3. כמה חיבורים אתה צריך? קניתי את זה לפני כמה שבועות: https://www.ebay.com/itm/163715183836 יש לו חיבורי USB/VGA ל4 מחשבים ו3 כניסות USB לציוד. יש גם דגם קטן יותר עם חיבור לעד 2 מחשבים. עושה את העבודה, עבור 4 מחשבים. מעבר הUSB מאוד מהיר. חסרונות: 1. לא מעביר standby, זאת אומרת שכאשר המחשב נכבה או רק מכבה את המסך - הKVM פשוט "מנתק" את יציאת הVGA שלו ובמקום מסך במצב שינה יש מסך שמרגיש כאילו הכבל בצד השני לא מחובר לשום דבר. חלק מהמסכים לא נכבים במצב זה אלא נשארים דולקים לכמה דקות או לתמיד עם הודעה על המסך "כבל VGA לא מחובר". 2. אין חיבור מתח חיצוני, כלומר הוא ניזון מהמחשב בלבד. זה אומר שהוא לא יסחוב התקני USB כבדים וגם אומר שברגע שהמחשב שהוא מחובר אליו נכבה ולא מעביר אות USB, הוא מתאפס ובהדלקה הבאה לא יזכור את המחשב האחרון שהיה מחובר, אלא יחזור למחשב הראשון. במחיר הנמוך הזה קשה לצפות ליותר מזה, אבל אולי אתה צריך יותר מזה. חוץ מזה שזה מסין ויכול לקחת לו חודש ויותר להגיע.
 4. לא רואה סיבה לשדרג בכלל. אני כמעט אף פעם לא משדרג מערכות הפעלה. מן הסתם בשלב כלשהו מחשב שאקנה בעתיד יגיע עם WIN11 מותקן.
 5. בגדול, כן, אלה האפשרויות. (3) זה כדי לשלול בעיות תוכנה (משהו שהשתבש בהגדרות) (1) זה כדי לשלול בעיית חומרה בכבל/מתאם לגבי (2) - תלוי איך ביצעת את הניסוי. אם עשית את זה בזמן שכרטיס המסך מחובר - זה לאו דווקא אומר משהו, כי לרוב השבב הגרפי המובנה לא פעיל במצב הזה. אם ניתקת את כרטיס המסך, חיברת ליציאה בלוח ועדיין זה נותן את אותה התוצאה - זה מחזק את ההשערה שמשהו תקול במתאם/כבל.
 6. יכול להיות שהמתאם/כבל התקלקלו. או שמשהו נדפק בכרטיס מסך / דרייבר שגורם לו לא לזהות את החיבור המשני הזה. אפשר לנסות להתקין מחדש את דרייבר כרטיס המסך...
 7. אז בעצם, רק כדי לדעת שהבנתי נכון את המצב: 1) מדובר במסך משני 2) המחשב מחובר למסך הראשי והכל עובד 3) המסך המשני לא עובד, למרות שקודם כשהוא חובר באותו האופן - כן עבד 4) המסך המשני לא עובד גם כשמנתקים את הראשי 5) גם כשאתה מחבר מסך אחר בתור מסך משני, הוא לא עובד עד כאן מדויק?
 8. זה מחשב נייח או נייד? המחשב עובד?
 9. מתחת ל10MS (אמיתי, לא מוצהר) אין שום משמעות לזמן תגובה במסכי 60HZ. ממילא קצב הרענון "מותח" את זה למינימום של 16.67MS (שזה 1000 חלקי 60).
 10. זה אומר שהתכנית עדיין רצה ברקע, ולכן אי-אפשר לקמפל אותה מחדש, כי הקובץ חסום לכתיבה בזמן שהוא פתוח. תסגרי את התכנית ואז תקמפלי. gdb הוא לא קומפיילר אלא debugger. בכל מקרה: השאלה היא למה אתה חושבת שאת צריכה את הפונקציות האלה.
 11. "32 נראה לי קצת מבוזבז בQHD/1440P - זו רזולוציה שלטעמי מתאימה ל"27. מצד שני, UHD/2160P לא יתאים לכולם, אפילו ב"32. אני עובד עם מסך כזה ב125% הגדלה וזה בסדר. משום שאמרת שיצא לך לעבוד עם UHD וזה היה לך נוח - הייתי ממליץ ללכת בכיוון זה. בין שני המסכים הספציפיים אין לי המלצה - לא מכיר אותם. ממה שראיתי במפרט - לLG יש עוד כניסת HDMI ורמקולים מובנים? האם זה שווה לך כמה מאות שקלים?
 12. לרוב גם הBIOS יתריע על תקלות SMART. כמעט כל התוכנות שמציגות נתוני SMART (כולל CrystalDiskInfo) די שקולות - אכן יש שם הרבה נתונים שנראים חסרי משמעות (אתה יכול לקרוא על זה אם אתה ממש רוצה), אבל הן יודעות לפענח בשבילך את הפרמטרים הקריטיים ולהציג "אזהרה לפני קריסה". כאמור, גם הBIOS עושה את זה לרוב בכל הדלקה של המחשב. אם אתה ממש חרד לזה, אתה תמיד יכול לקנות שני כוננים מאותו הסוג ולעשות ביניהם RAID1. הסיכוי ששניהם יידפקו בו-זמנית בצורה שלא ניתן יהיה לשחזר את החומר היא נמוכה. כמובן זה לא מבטל את הצורך בגיבוי - גיבוי הוא לא רק הגנה מפני כשל חומרתי, אלא גם מחיקה / נזק בשגגה או וירוסים ונוזקות למיניהן. זה יכול להיות נוח ואני ממליץ על זה למקרה שמערכת ההפעלה תידפק ותרצה להתקין מחדש. או שסתם תרצה להתקין מערכת הפעלה אחרת. בגדול - כן. אין הבדלים חד-משמעיים באמינות לאורך זמן בין כונני פלאש למכניים.
 13. נראה בדיוק כמו שQuake נראה ב1996. כן, זה די נורא. אבל לפחות לא משעמם כמו Quake II.
 14. רוב סרטי הקולנוע הם ביחס רחב יותר מ16:9 אז בהם בכל מקרה יופיעו פסים שחורים.
 15. אין מניעה לעבוד עם שני מסכים בגדלים שונים וברזולוציה שונה. אני אישית מוצא את זה לא מאוד נוח, אבל באופן כללי לא חושב שהיה לי נוח שני מסכים אולטרה-רחבים. במסך החדש גודל הנקודה יהיה קטן יותר (בערך 111PPI לעומת 96PPI במסך הנוכחי), אז כדי שזה יהיה מאוזן, אולי יש טעם שהמסך החדש יהיה מעט יותר קרוב מאשר הנוכחי.
 16. 2 מסכים אולטרה-רחבים? אתה מתכוון לשים אותם אחד מעל השני, או השולחן שלך הוא בגודל של סמי-טריילר?
 17. הדרך היחידה לדעת בוודאות זה למדוד צריכת הספק עם מולטימטר לאורך זמן. יש בלאי מפעולה ממושכת, יש בלאי ממחזורי כיבוי/הדלקה, וקשה לצפות איך זה משפיע לטווח ארוך. אם המחשב באמת לא בשימוש במשך כמה ימים רצופים - הייתי מכבה (או מכניס למצב שינה שזה די אותו דבר מבחינת צריכת החשמל). 12 שעות כן, 12 שעות לא - לא הייתי עושה מזה עניין.
 18. לרוב אלה תקלות בספק כוח. למסכים האלה הספק פנימי, כך שיש לפתוח את המסך כדי לתקן. לרוב צריך להחליף שם קבל או שניים. מישהו שמבין באלקטרוניקה כנראה יוכל לתקן. האם שווה את השקעת הזמן והעלות? תלוי כמה את אוהבת דווקא את המסך / גודל / רזולוציה.
 19. בשביל זה יש אינדיקטורים של SMART שמתריעים כשהכונן מתחיל לצבור שגיאות. בשלב זה בד"כ מומלץ להחליף בהקדם. זה לא 100% וכבר קרה לי שכוננים קרסו באופן פתאומי, אבל גם היו מקרים שהאינדיקטורים האלה נדלקו מספיק מוקדם. לפעמים גם בלי SMART נתקלים בבעיות כמו כונן שלא מזדהה פתאום (פעם כן, פעם לא) או שמדווח על שגיאות נתונים. במצב כזה - בהזדמנות הראשונה אני מגבה מה שניתן ומחליף.
 20. 1. אם התקנת ונטאג', אז תנסה לקנפג את מה שאתה רוצה דרך הונטאג' ולא ידנית, כדי שתהיו מסונכרנים. 2. למרבה הצער, תמיד יש סיכון שיחזירו מתיקון מחשב יותר מקולקל, אבל הדאגה המרכזית היא שבכלל לא יזהו את הבעיה. בגלל זה תנסה לאפיין את זה בצורה הכי מדויקת ולספק הוראות לשחזור הבעיה.
 21. אחרי ששברת שיא עם כמות הבעיות המוזרות במחשבים נייחים, עברת לניידים? אני חושב שבפעם הבאה שצריך לחבל בתכנית הגרעין האיראנית, מספיק לשלוח אותך לחדר המחשבים שלהם ל10 דקות. וברצינות. 0. GeForce Experience לא עושה כלום חוץ מלעדכן דרייברים בצורה אוטומטית (שזה אתה תמיד יכול לעשות לבד) ולעשות tweaking להגדרות במשחקים (שזה לא רלוונטי לבעיה שאתה מתאר). 1. הן לא אמורות להשתנות אלא אם יש לך תוכנה צד שלישי שמשנה אותן, למשל כלי ניהול צריכת חשמל של לנובו. 2. תנסה לחבר לשם התקנים שונים, לא רק עכבר / מקלדת. למשל כונן נייד. תבדוק אם הוא עובד טוב או סובל מניתוקים / מהירות ירודה וכדומה.
 22. באותם הימים שבהם כונן קשיח ממוצע היה 4 גיגה ולא 4 טרה. אני משתמש בFoxit Reader החינמים ומוצא אותו נוח מאוד.
 23. תבדוק פה https://www.sven.de/dpi/ זה בערך 138DPI לעומת 109DPI, שזה הבדל של כ27%. כלומר מסך של "32 4K עם הגדלה של 125% שקול בערך בגודל הטקסט ל"27 1440P על 100%.
 24. ניסית לחבר את המסך ואז (אחרי ששמעת את צליל החיבור) להכריח את המחשב להעביר את הפלט למסך? Windows+P ולבחור projector only / second screen only
 25. מבחינת גודל נקודה - 1440P ב"32 זה אכן בדיוק כמו 1080P ב"24. כלומר אם אתה רוצה להרוויח חדות - לא תרוויח. אבל אם אתה רוצה להרוויח שטח עבודה ולהישאר עם גודל נקודה שנוח לך - זה טוב. אני עובד עם 2160P על מסך "32 וזה מתאים לי, אבל זה לא מתאים לכולם. רבים ירגישו שהטקסט קטן מידי (אני בWIN10 עם 125% הגדלה).
×
 • צור חדש...

בראש החדשות:

חוזרים אל המציאות המקבילה: טריילר ראשון עבור The Matrix Resurrections

סדרת סרטי המדע הבדיוני המצליחה מתקרבת אל יום הקאמבק המיוחל שלה לאחר הפסקה של קרוב לשני עשורים - עם שילוב מעניין בין פרצופים מוכרים לבין שחקנים חדשים שיגלמו גרסאות צעירות של הדמויות מהטרילוגיה המקורית

חדש באתר