עבור לתוכן

חוקים ותנאי השימוש

תקנון האתר והפורומים

במסגרת הניסיון לשמור על רמת דיון גבוהה בפורום, הוחלט על מספר חוקים שעל כל משתמש לדעת וליישם.
אנא הקדישו מספר דקות מזמנכם לקריאת חוקים אלו, הבינו והפנימו אותם על מנת לחסוך אי נעימויות מאוחר יותר. 

הערה: במקומות שונים בחוקים מוזכרת מדיניות האזהרות שלנו. מידע נוסף לגבי מדיניות האזהרות שלנו מופיע בהמשך העמוד.

תוכן הודעות:
 1. הודעות בעלות תוכן שקרי, משמיץ, לא מדויק, גס, אנטישמי, גזעני, בעל כוונות מיניות, מאיים, פולשני לפרטיות הזולת, או בעלות כל תוכן אחר העובר על חוקי מדינת ישראל הן אסורות.
 2. Warez, Hacking, Cracks, ותוכן לא חוקיות הם לא נושא לדיון בפורום ואין לפרסם דיונים או הודעות בעלי תוכן זה. הכוונה היא אפילו לא לציין שמות של קבצים מסוג זה, ובטח שלא הורדות ישירות או דרך כל תוכנה אחרת.
 3. הודעות סתמיות וחסרות תוכן (לרבות הודעות המצטטות הודעה אחרת ללא תוספת תוכן), או כל סוג של ספאם, לא מקובלים. דאגו לפתוח דיונים ולפרסם הודעות בעלות תוכן ומטרה. אנא הימנעו מפרסום הודעות ללא כל תועלת לדיון. למשל, ציטוט הודעה קיימת ללא שום תוספת תוכן, לא תורמים דבר לדיון, ולכן נחשבים להודעת ספאם. אם יש לכם דעה דומה לזו של אדם אחר, הרחיבו אותה. ואם אין לכם איך, הימנעו מלהגיב. זכרו: מעט הודעות איכותיות עדיפות על הרבה הודעות ספאם. כמו כן, ת'ראדים ללא מטרה, שנועדים רק כדי לומר משהו כמו "קנו לי מחשב חדש!" אסורים בהחלט. מטרת הפורום היא דיונים, ולא הצהרות.
 4. יש להשתמש בשפה נאותה בהודעותיכם ולשמור על תרבות דיון גבוהה. חל איסור מוחלט להתלהם, לקלל, לפגוע, להעליב, או להשמיץ כל גורם כזה או אחר מכל סיבה שהיא.
 5. הפורום הוא לא צ'אט! אין לקיים שיחות פרטיות על גבי הפורום, בשביל זה קיימת מערכת ההודעות הפרטיות.

דיונים או הודעות אשר עוברות על חוקים אלו לא מתאימות למסגרת הפורום והן יצונזרו או ימחקו. כמו כן, למשתמש הרלוונטי תתווסף אזהרה!

כותרות:
הקפידו לכתוב כותרת (נושא) עניינית לדיון שהנכם פותחים, הכותרת צריכה להכיל את השאלה הכללית שלכם או את תמצית הנושא של הדיון. אין לכתוב סימני פיסוק מרובים מיותרים בכותרת.
כותרת טובה וממצה תזמין יותר אנשים להיכנס לדיון שלכם, ותגדיל את הסיכויים לקבל תשובות. בנוסף, כותרת ממצה המכילה את נושא הדיון יכולה לעזור למשתמשים אחרים למצוא את הדיון במערכת החיפוש בפורום.
כמו כן, שימו לב שיותר אסתטי ונעים להיכנס לפורום שבו דיונים עם כותרות ענייניות, מאשר לפורום שכולו מלא בהודעות כדוגמת "אחים שלי תעזרו לי!!!!!!!!" או "מי שמוצא לי את הפתרון מלך!!!!!!".
במידה והתבקשתם לשנות את הכותרת, תוכלו לעשות זאת על ידי כפתור העריכה, שנמצא בהודעה הראשונה שלכם בדיון, מצד שמאל למעלה.

הקפצת דיונים:
הקפצת דיונים הינה פרסום שתי הודעות ברצף במטרה לקדם את הת'ראד במעלה הרשימה (הודעות מסוג "UP" וכדומה). הקפצה שכזו מותרת אך ורק לאחר 24 שעות מפרסום התגובה האחרונה בדיון! כל הקפצה שכזו לפני הזמן המותר תזכה את פותח הת'ראד באזהרה אלא אם כן הוסף מידע חדש ורלוונטי.

דאבל פוסטינג:
חל איסור לפתוח שני דיונים זהים בפורומים. אם אתם לא בטוחים שפתחתם את הדיון בפורום הנכון, זהו התפקיד של מנהל הפורום להעביר את הדיון לפורום הנכון. אין סיבה להציף את הפורומים בשאלות זהות. הדבר יוצר בלגן לא הכרחי בפורומים.

פתיחת דיון נוסף לאחר נעילה:
פתיחת דיון נוסף, במקום דיון אשר ננעל מכל סיבה שהיא, ללא אישור מפורש מאחראי הפורום אשר נעל את הדיון מלכתחילה, אסורה.

קנייה ומכירה:
הודעות קנייה ומכירה על גבי הפורומים או בחתימות אסורות. אם ברצונכם לקנות או למכור משהו עשו זאת במערכת ה-TradeZone אשר נפתחה במיוחד למטרה זו.
הודעות קנייה ומכירה בפורום יימחקו ללא אזהרה!

איזכור חנויות/ספקיות אינטרנט/סלולר/תשתית וכו':
איזכור הגופים המצויינים לעיל מותר לכל מטרה שהיא, כל עוד הוא נעשה בצורה הולמת ולא מתלהמת. אין להגרר לשפה לא נאותה, כמצופה בכל נושא אחר בפורום.
שימו לב: משתמש אשר ישתמש בפורום כתירוץ להשתלח בגוף כזה או אחר בצורה לא הולמת, יקבל אזהרה וייענש במקום. 
(כמו כן, אם ברצונכם לפרסם את עצמכם או את החנות שלכם באתר בתשלום, ראו  דף זה)

בעלי ועובדי חנויות או חברות:
על מנת לשמור על אובייקטיביות ועל חובת הגילוי הנאות, כל אדם העובד בחברה כלשהי העוסקת בתחום המחשבים (חנות/יבואן/מפיץ וכדומה), מחויב להזדהות בפורום כנציג החברה בכל נושא הקשור לחברה זו או למוצר כלשהו שהיא מוכרת, מפיצה או משווקת.
חל איסור מוחלט וגורף על שימוש בפורום זה למען פרסום החברה או כל מוצר אשר החברה מוכרת, מפיצה או משווקת ללא גילוי נאות, על מנת להגן על כלל משתמשי הפורום. אסור לבעל העניין לתת מפרטים מהחנות בה הוא עובד או להמליץ על מוצרים ממנה בפורום.

האיסור תקף גם לגבי משתמשים רגילים, אשר מקבלים טובות הנאה כאלו או אחרות מחנויות בעבור פרסומים שלהן בפורום (מכונים לעיתים "מרכיב מפרטים מורשה" על ידי עצמם) - דבר שאסור באופן מוחלט.

 

בעל עניין / נציג חנות המעוניין לפרסם בפורום תחת פרופיל רישמי, יוכל לעשות זאת רק לאחר תיאום מול צוות האתר - פרטים נוספים בדף זה.
באם ייוודע לצוות האתר על אדם או גוף כלשהו העושה שימוש בפורום לצורך פרסום עצמי, ובניגוד להנחיות הנ"ל, צוות האתר שומר לעצמו את הזכות לפעול נגד אותו גורם בכל דרך בה יבחר, לרבות הרחקתו מהפורום וצעדים נוספים, ככל שייראה לנכון.

 

שימוש בחיפוש:
לפני פתיחת דיון בפורום, אנא בצעו חיפוש וזאת כיוון שישנו סיכוי רב ששאלתכם נענתה בעבר. הפורום קיים זה זמן רב ומהווה מאגר מידע עצום, ככזה הוא מכיל מספר רב של שאלות ותשובות בהתאם. על מנת לקבל במהירות את המידע אותו הנכם מחפשים, אנא השתמשו קודם במערכת החיפוש בפורום לפני כל פתיחת דיון חדש.
שימו לב, שכאשר הנכם משתמשים בחיפוש הנכם מזינים רק מילות מפתח ולא את כל השאלה.
לדוגמה: אל תכתבו בחיפוש "אני לא מצליח לראות תמונה בסרטים שמקודדים ב-divx עם Media Player", אלא "תמונה סרט Divx" או "אין תמונה Media Player" או "Media Player Divx".

חתימות ותמונות:

 1. חתימה טקסטואלית (טקסט) מוגבלת ל-10 שורות בפונט ברירת המחדל.
 2. חתימה ויזואלית (תמונה) מוגבלת לגודל של 400x130 פיקסלים, ולמשקל של 100KB לכל היותר.
 3. שילוב של השניים לא יעלה על גודל החתימה הויזואלית המותר.
 4. ה-Avatar (התמונה מתחת לשם) מוגבל לגודל של 125x150 פיקסלים, ולמשקל של 50KB לכל היותר.

שימו לב שחתימות גדולות וקופצניות פוגעות במראה האסתטי והמקצועי של הפורום וכמו כן הן לא נעימות לעין הגולש. חתימות בעלות משקל רב מכבידות על טעינת עמודי הפורום, ומאטות בצורה ניכרת את הגלישה לבעלי חיבור איטי לאינטרנט ובכלל. יש לזכור שמטרת הפורומים שלנו היא לספק מידע טקסטואלי ברובו ולא תמונות שהן חסרות כל חשיבות מבחינת הגולש.


כמו כן, כל חוקי הפורום הרלוונטים להודעות תקפים גם לחתימות. כלומר, חל איסור על פרסום כל אתר מסחרי (אתר המרוויח כסף מכניסות אליו, או מקניית מוצרים דרכו) או כל מוצר אחר שהוא בחתימה או באווטאר. כמו כן, חתימות בעלות תוכן שקרי, משמיץ, לא מדויק, גס, אנטישמי, גזעני, בעל כוונות מיניות, מאיים, פולשני לפרטיות הזולת, או בעלות כל תוכן אחר העובר על חוקי מדינת ישראל הן אסורות, ויטופלו בחומרה.
חתימות ו-Avatars החורגים מהגבלות אלו יימחקו.

משתמשים כפולים:
משתמש אשר יקבל עונש כלשהוא המונע ממנו שימוש רגיל בחשבון המשתמש שלו (כגון הרחקה או השתקה) וייפתח חשבון משתמש חדש כדי להתחמק מהעונש אשר הוא קיבל, יורחק לצמיתות מהאתר.

 

 

כתב ויתור

 

תחילת השימוש באתר ובתכניו מעידה על הסכמתך ואישורך לאמור בתנאי שימוש אלו:

 1. כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר - לרבות הזכויות המוסריות, עיצוב המערכת, קוד מחשב, קבצים גרפים, טקסט וכל חומר אחר הכלול בה - היינו של בעלי האתר. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מהנ"ל ללא קבלת הסכמתם של בעלי האתר בכתב מראש.
 2. השירותים הניתנים באתר ניתנים לשימוש כמות שהם. לא תהיה טענה, תביעה או דרישה כלפי בעלי האתר בגין אופיים של השירותים שמציע האתר, באם הם מוגבלים, מותאמים לצרכיך, או התגובות שיעוררו פרסום פרטים או מידע מטעמך באתר.
 3. בעלי האתר אינם מתחייבים ששירותי האתר יפעלו כסדרם או ללא הפסקות, יתקיימו בבטחה או ללא תקלות.
 4. בעלי האתר אינם מתחייבים כי הפרטים הנמסרים על ידי משתמשים אחרים יהיו מלאים, נכונים, מדויקים או הולמים את ציפיותך ולכן לא יישאו באחריות כלשהי בעקבות החלטות שתקבל.
 5. השימוש שלך באתר מהווה הסכמה ברורה לכך שאתה פוטר את צוות האתר, כולל כל בעליו, מפעיליו, מנהליו, ובאיי כוחו, מכל אחריות כלשהיא על הודעותיך. כמו כן השימוש באתר יעשה על אחריותך המלאה והבלעדית. צוות האתר לא ישאו באחריות כלשהי לכל נזק, ישיר או עקיף, שיגרם כתוצאה מהשימוש באתר, ללא יוצא מהכלל.
 6. בעלי האתר אינם מתחייבים שתהיה הענות למסרים שתפרסמו במערכות האתר השונות, או לאופי התגובות שיתקבלו, ולכן בעלי האתר לא יישאו באחריות כלשהי לתגובות ולזהות הפונים או לכל תוצאה שתנבע מפרסום מסרים אלו. בעלי האתר לא יהיו אחראיים לכל שימוש לרעה שיעשה על ידי צד ג' במידע שתפרסם במערכות האתר.
 7. בעלי האתר ו/או יוצרי האתר ו/או חברי צוות האתר לא יישאו בכל אחריות לתוכן המודעות והמידע המסחרי שיפורסמו באתר. פרסום המודעות אינו מהווה המלצה או עידוד לרכוש את השירותים או המוצרים המוצעים בהן למכירה.
 8. כל עסקה שתיעשה בעקבות מודעה או מידע המתפרסמים באתר יסוכמו ישירות בינך לבין המפרסם הנוגע בדבר. בעלי האתר ו/או יוצרי האתר ו/או חברי צוות האתר אינם צד לכל עסקה כזו, והם לא יישאו באחריות לשירותים וטובין שיוצעו במודעות המתפרסמות באתר או ירכשו באמצעותן.
 9. אתה מסכים, שתוך השימוש שלך באתר זה, אתה לא תפרסם במכוון חומר עם תוכן שקרי, משמיץ, לא מדויק, גס, אנטישמי, בעל כוונות מיניות, מאיים, פולשני לפרטיות הזולת, או כל חומר אחר העובר על חוקי מדינת ישראל. צעדים משפטיים יכולים להינקט נגדך, אם תעבור על תקנה זו. כמו כן, אתה מסכים שלא לפרסם שום חומר בעל זכויות יוצרים, אלא אם כן זכויות היוצרים הם שלך, או שיש לך את הסכמת בעל זכויות היוצרים. הודעות זבל, הצפות, פרסומות, ומכתבי שרשרת לא מתאימים למערכת הפורומים, וההודעות במערכת הן באחריות של כותביהן בלבד.
 10. בעת כל פרסום הודעה בפורומים פרטיך (לרבות מספר ה-IP שלך) נשמרים במערכת. במידה ומתנהלת כנגדך פעילות משטרתית או משפטית, צוות האתר שומר לעצמו את הזכות לחשוף ו/או למסור את זהותך (או כל מידע אחר שיש לו עליך) לגורמים המוסמכים לכך.
 11. שימו לב שזה בלתי אפשרי בשבילנו לבדוק בצורה רציפה את כל תוכני האתר, במידה ונתקלתם בבעיה בתוכן האתר (מידע שגוי, שקרי, לא ברור וכו') אתם מתבקשים לפנות אל מנהלי האתר או אל האחראים על התוכן בהקדם האפשרי על מנת שנוכל לבדוק את הבעיה. אנו שומרים לעצמנו את הזכות להסיר חומר העובר על התקנון אם מצאנו זאת לנכון.
 12. צוות האתר שומר לעצמו את הזכות להסיר / לשנות כל תוכן שנשלח על ידי המשתמשים על פי שיקול דעתו וזאת על מנת לשמור על הסדר הטוב ותפקוד תקין של האתר.
 13. חלק מהשימוש בשירותים המוצעים באתר כרוך בתשלום, אשר תעריפו יקבעו על פי שיקול דעתם של מנהלי האתר. משתמש אשר בחר לרכוש מנוי בתשלום מאשר בזאת את תנאי התשלום כפי שיוצגו בעמוד הרכישה.

 14. המשתמש רשאי להודיע בכל עת על ביטול המנוי באמצעות משלוח דואר אלקטרוני לכתובת [email protected] מובהר בזאת שלא יתקבלו החזרים כנגד תשלומים שבוצעו בעבור המנוי, גם אם המשתמש החליט להפסיק את המנוי לפני תום תקופתו.

 15. במקרה והופר הסכם זה בעלי האתר רשאים להפסיק את השימוש שאתה עושה באתר ללא הודעה מוקדמת וללא התראה, ולא יהיו אחראיים לכל נזק שיגרם לך או לצד שלישי בעקבות הפסקת השירות.
 16. צוות האתר שומר לעצמו את הזכות לשנות את הסכם זה מעת לעת בלי למסור על כך הודעה מראש. במקרה זה, ההסכם החדש יהיה בתוקף גם אם בעת הרישום הופיע הסכם שונה. זוהי אחריותך לוודא שאתה יודע את תנאי השימוש העדכניים.
 17. הוראות תקנון זה מתווספות לכל הוראות תקנון אחר המצוי באתר ובמקרה של אי התאמה, גוברות עליהן.
 18. הרשמתך למערכת כרוכה בהוספה של כתובת המייל איתה נרשמת לרשימת התפוצה של אתר HWzone, ואתה מאשר את עצם ההצטרפות.
  כתובתך לא תועבר לאף גורם צד שלישי, ותוכל להסיר את עצמך מרשימת התפוצה בכל עת.