החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון

Bragiz

Recommended Posts

שלום חברים

אני לא יודע כמה ממכם רואים את הסדרה "משחקי הכס" אבל אני בטוח שלפחות שמעתם עליה ואולי אפילו חלק ממכם קראו את הספרים.

רציתי לספר לכם על משהו שמרתיח את דמי לאחרונה.

בתור צופה נלהב של הסדרה "משחקי הכס" וחובב ספרים מושבע הגעתי להחלטה להתחיל לקרוא את הספרים של משחקי הכס, כידוע ישנם 5 ספרים בסדרה נכון להיום אבל היות ואני לא קורא אנגלית ברמה גבוהה אז חיפשתי את הספרים בעברית, אלא מה, מתברר שבעברית יש 9 ספרים (!!!).

איך יכול לקרות שמ5 ספרים הגענו ל9 ספרים אתם שואלים? חמדנות, חזירות, ורדיפת בצע.

הוצאת "אופוס" החליטו אחרי הספר הראשון (שהוא אגב היחידי שלא חולק ל2) לפצל כל ספר באגלית ל2 ספרים בעברית, האינטרס כאן מובן וברור לכל אחד אבל תהיתי לעצמי, איך קורה מצב שאנחנו יודעים בבירור שעושקים אותנו ודופקים קופה על חשבונינו ואף אחד לא עושה עם זה כלום, אני תוהה איך הגענו למצב שמנצלים אותנו, בוזזים אותנו ועושקים אותנו וכולם לוקחים את זה כמובן מאליו.

אני כמובן בצעד מחאה קטנה ולא מזיקה החלטתי לא לקנות את הספרים ושלחתי ל"אופוס" אימייל בנוגע לסוגייה.

אני לא באמת מצפה לתשובה הולמת, כנראה שסתם רק רציתי לשתף.

שימו לב!!!

בהמשך הדיון הועלו נקודות חשובות ונתונים מדוייקים, נא לקרוא את כל הדיון לפי שאתם מגיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין סדרת ספרים של "משחקי הכס". לסדרת הספרים קוראים (בעברית) "שיר של אש ושל קרח". :)

מחבר הספרים - ג'ורג' ר.ר. מרטין - התייחס לסוגיית פיצול הספרים באחר מהראיונות שלו.

ראשית - זה לא ייחודי לישראל, אלא המצב בכמה וכמה מדינות שבהן יש תרגומים של הספרים.

שנית - אני גם לא בטוח עד כמה זו חמדנות טהורה. עלויות הדפסה שונות ממדינה למדינה, ואני כלל לא סבור שהם מרוויחים על זה הרבה. אם במקום למכור לך שני ספרים ב50 שקלים כל אחד היו מוכרים לך ספר אחד ב100 שקלים - היית יותר מרוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סדרת ספרים של "משחקי הכס". לסדרת הספרים קוראים (בעברית) "שיר של אש ושל קרח". :)

מחבר הספרים - ג'ורג' ר.ר. מרטין - התייחס לסוגיית פיצול הספרים באחר מהראיונות שלו.

ראשית - זה לא ייחודי לישראל, אלא המצב בכמה וכמה מדינות שבהן יש תרגומים של הספרים.

שנית - אני גם לא בטוח עד כמה זו חמדנות טהורה. עלויות הדפסה שונות ממדינה למדינה, ואני כלל לא סבור שהם מרוויחים על זה הרבה. אם במקום למכור לך שני ספרים ב50 שקלים כל אחד היו מוכרים לך ספר אחד ב100 שקלים - היית יותר מרוצה?

הטיעון שלך לא נכון בעליל.

הספר הראשון (אשר לא פוצל ל2) עולה 128 שקלים מחיר מלא.

הספר השני בסדרה "עימות מלכים" עולה 98 שקלים כל חלק.

כלומר 128 שקלים לעומת 196 לספר בשני חלקים או 216 שקלים על שני החלקים של "סופת חרבות".

אז לצורך העניין באתר של "אופוס" אפשר להזמין את כל הסדרה של הספרים במחיר "מבצע" של 571 שקלים.

רק בשביל הפרופוציות באמזון ניתן להזמין את הסדרה ב50$ ללא וב15-20$ כשזה כן במבצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שמציע ללמוד אנגלית ולתרגם לא מכיר את הנושא בכלל.

עכשיו קראתי את ההוביט בתרגום מלפני כמה שנים והחזקתי לידו תרגום מלפני כמה עשרות שנים.

הספר אותו ספר אבל הסיפור מסופר באופן שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספר הראשון (אשר לא פוצל ל2) עולה 128 שקלים מחיר מלא.

הספר השני בסדרה "עימות מלכים" עולה 98 שקלים כל חלק.

הספר השני יותר ארוך מהראשון (בכ20-25%). השלישי עוד יותר ארוך. אז זה מתקזז חלקית. ובכל זאת עולה יותר להוציא שני ספרים מאשר אחד, אז זה מתקזז עוד קצת.

אז לצורך העניין באתר של "אופוס" אפשר להזמין את כל הסדרה של הספרים במחיר "מבצע" של 571 שקלים.

רק בשביל הפרופוציות באמזון ניתן להזמין את הסדרה ב50$ ללא וב15-20$ כשזה כן במבצע.

ספרים תמיד עלו יותר בישראל. זה לא רק בגלל "החמדנות" של הוצאה כזו או אחרת בנוגע לספר ספציפי.

אל תשכח גם שב$50 באמזון אתה מקבל 5 ספרי paperback קטנים באיכות ירודה. אני יודע בדיוק מה האיכות שלהם כי יש לי את כולם בבית וקראתי את כולם (המקוריים באנגלית). התרגומים שאתה מדבר עליהם (ראיתי אותם בחנויות) באים גם בפורמט יותר גדול וגם באיכות גבוהה יותר, הן של הנייר והן של הכריכה.

אגב - 571 ש"ח במבצע לכל 9 הספרים? זה פחות מ5 כפול המחיר של הספר הראשון - אז למה אתה בוכה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספר השני יותר ארוך מהראשון (בכ20-25%). השלישי עוד יותר ארוך. אז זה מתקזז חלקית. ובכל זאת עולה יותר להוציא שני ספרים מאשר אחד, אז זה מתקזז עוד קצת.

ספרים תמיד עלו יותר בישראל. זה לא רק בגלל "החמדנות" של הוצאה כזו או אחרת בנוגע לספר ספציפי.

אל תשכח גם שב$50 באמזון אתה מקבל 5 ספרי paperback קטנים באיכות ירודה. אני יודע בדיוק מה האיכות שלהם כי יש לי את כולם בבית וקראתי את כולם (המקוריים באנגלית). התרגומים שאתה מדבר עליהם (ראיתי אותם בחנויות) באים גם בפורמט יותר גדול וגם באיכות גבוהה יותר, הן של הנייר והן של הכריכה.

אגב - 571 ש"ח במבצע לכל 9 הספרים? זה פחות מ5 כפול המחיר של הספר הראשון - אז למה אתה בוכה?

להגיד ש"ספרים תמיד עלו יותר בישראל" זו לא סיבה לגיטימית.

קח לדוגמא את הארי פוטר, למה את סדרת הארי פוטר לא פיצלו ל2 חלקים?

בספר החמישי ישנם 887 עמודים באיכות גובהה, והספר תומחר כרגיל.

ולשאלתך "אז למה אתה בוכה" -

סדרת הספרים בעברית עולה 952 ש"ח ללא ו571 ב"מבצע".

סדרת הספרים באנגלית עולה 180 ש"ח ללא ו54 ש"ח במבצע.

נניח שאני כן קונה את הספרים במבצע, אני משלם 517 ש"ח יותר על הספרים בעברית.

אם אתה מצדיק הפרש של 517 ש"ח בטענה "איכות נייר וכריכה טובים יותר" אז כנראה שאתה מטומטם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם תרגמו את הספר הם מוכרים את זה במחיר האופטימלי שנראה להם

לא חזירות ולא נעליים, באותה הגיון אתה חזיר וחמדן כי בא לך לקנות במחיר יותר נמוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם תרגמו את הספר הם מוכרים את זה במחיר האופטימלי שנראה להם

לא חזירות ולא נעליים, באותה הגיון אתה חזיר וחמדן כי בא לך לקנות במחיר יותר נמוך

מהתגובה שלך אני מבין שאתה אידיוט חסר בינה, אולי אפילו סתם טרול.

אם אתה באמת רציני בתגובה שלך ולא מבין למה אני קורא לך אידיוט חסר בינה אתה מוזמן להגיב ואני אשמח להסביר לך למה אתה אידיוט חסר בינה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אהה לא משנה אתה אותו אחד שכתב מקודם "

תלמד אנגלית תתרגם ותמכור את כל הספרים ב 10 שקלים".

עזוב אני כבר מראש מחליט לוותר על להסביר לך למה אתה אידיוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו בהתחשב בכך שהעלויות של ספר מתורגם בהכרח גבוהות יותר עבור ההוצאה מאשר אותו הספר בשפת המקור, ושככל שהיקף ההדפסה קטן יותר (וזה בהכרח המצב עבור ספר בעברית לעומת ספר באנגלית) כך העלויות פר עותק גבוהות יותר, הפרש מחירים של פי 5 עד פי 10 לעומת המקור נראה לי כמו חמדנות לשמה של ההוצאה - אבל הדרך היחידה להאבק בחמדנות הזו היא לא לקנות ספרים של ההוצאה הזו... הרי לא מדובר במוצר חיוני, והמחירים הם רק פונקציה של הצע וביקוש - ובמקרה הזה, ההיצע מצומצם ביותר כשדנים בתרגום העברי שהרי הם החברה היחידה שמציעה מוצר זה. מבחינת אופוס אין שום בעיה לתמחר את הספרים במאות שקלים יותר ממחירם במקור כי יש מספיק אנשים המוכנים לשלם את המחיר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהתגובה שלך אני מבין שאתה אידיוט חסר בינה, אולי אפילו סתם טרול.

אם אתה באמת רציני בתגובה שלך ולא מבין למה אני קורא לך אידיוט חסר בינה אתה מוזמן להגיב ואני אשמח להסביר לך למה אתה אידיוט חסר בינה.

ואתה חמדן חזיר ורודף בצע שרוצה לקנות ספרים בזול

תתבייש לך בגלל אנשים אגואיסטים כמוך שרוצים לקנות בזול לעובדים אין מה לאכול!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהלכתי לסטימצקי לפני כמה חודשים שאלתי את המוכרת שם כמה יעלה לי כל הספרים, היא ענתה לי בחיוך ואמרה "קצת פחות מ1,000, ממש זול!", באותו רגע התעצבנתי ופשוט יצאתי מהחנות בלי להחזיר לה תשובה.

כבר מס' פעמים קניתי ספרים יד שניה (או יותר) רק בגלל שהספר בחנות עלה בסביבות ה100 ש"ח.

כמה שאני אוהב לקרוא ספרים המחירים שלהם פשוט יקרים לי (תלמיד תיכון), העיקר חפרו לי תמיד שזה חשוב לקרוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני יכול לקנות ספר באנגליה, להטיס אותו לארץ ובכל זאת לשלם מחיר יותר זול ממה שהוא היה עולה לי פה כניראה שלפחות מישהו אחד מתחזר בדרך.

חלוקה של ספרים היא בכלל חוצפה, גם כלפי הקוראים וגם כלפי יוצר הספר, מי הם שיתעסקו עם מה שהוא יצר. הם אמורים לעשות מינימום שינויים ולהיות נאמנים למקור, אם הוא הרגיש שהתוכן מתאים לספר אחד כנראה שזה אמור להיות ספר אחד.

הספר הכי יקר שקניתי עד היום היה METRO 2033 באנגלית והוא עלה לי 80 שקל, בעבר היה קשה למצוא אותו באנגלית, היום הוא דיי זמין והמחיר ירד ל 50 שקל. ספרים אחרים שקניתי באנגלית עלו לי 25-50 שקל וזה כשאני קונה גירסה אמריקאית מחנות באנגליה ושלוח לארץ (כלומר הספר נשלח מארה"ב לחנות ומהחנות אלי ובכל זאת עולה פחות מספר בארץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...