בזמן האחרון - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

חברים מובילים

 1. A-10

  A-10

  משתמש רשום


  • נקודות

   15

  • מספר הודעות

   1,965


 2. Moon-Mage

  Moon-Mage

  משתמש רשום


  • נקודות

   11

  • מספר הודעות

   4,336


 3. QttP

  QttP

  משתמש רשום


  • נקודות

   5

  • מספר הודעות

   24,758


 4. yoavke

  yoavke

  משתמש רשום


  • נקודות

   5

  • מספר הודעות

   908


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 27/12/21 בכל האיזורים

 1. אם את מרגישה לא מספיק מנוסה לעשות זאת עצמאית - מציע שתאתרי חבר / חברה שמבינים במחשבים ותבקשי שיבואו איתך. מה שהייתי בודק הוא: שהחלקים במחשב תואמים למה שפורסם (באמצעות בדיקה פיזית + תוכנות שמציגות מפרט של הרכיבים המותקנים) בדיקות תקינות בסיסיות לזכרון / כוננים (באמצעות תוכנות ייעודיות), ולרכיבים מובנים נוספים (נגיד אם יש WIFI/BLUETOOTH מובנים, או אם המכירה כוללת ציוד היקפי כלשהו כגון מקלדת, עכבר, מדפסת) בדיקה שכל החיבורים עובדים: USB, רשת אם יש חיבורים שונים לכרטיס מסך - גם. זה יכול להיות קצת קשה כי לא תמיד יש מסך / כבלים שמאפשרים לבדוק את כל החיבורים, ולא תמיד יש נקודת רשת זמינה. אם המוכר מצהיר שיש אחריות - לבדוק מול חשבונית (לא רלוונטי במקרה הזה) אם המוכר מצהיר שהWindows ברישיון - לבקש לראות הוכה (כן רלוונטי במקרה הזה)
  2 points
 2. תלוי באיזה סטרטאפ ובאיזה תפקיד. מומחים בתחומים חשובים עם הבנת עומק ורוחב יהיו נחשקים בכל גיל. לאיזה נזק אתה מתכוון? אני יכול לחשוב על שני דברים - ברור שמי שמתחיל לעבוד בגיל 30 יצבור פחות וותק ופחות כסף ופחות פנסיה ממי שמתחיל בגיל 20, אבל השאלה הרלוונטית פה היא כמובן ההשוואה לתחומים אחרים. נגיד שאתה מתחיל בגיל 30 עם משכורת של 20K, בעוד שמי שהתחיל בגיל 20, יהיה באותו גיל כמוך כבר עם משכורת של 30K וצבירה מכובדת. נכון שיש לו יתרון על פניך, אבל אם האלטרנטיבה האישית שלך היא עבודה אחרת ששם אתה תמשיך להרוויח (נגיד) 15K - אז איפה הנזק? יש כמובן עניין של יציבות. אם אתה במקום של קביעות, אז אפילו עם שכר נמוך יותר, יכולים להיות לזה יתרונות לטווח ארוך. הדבר השני הוא שאולי אתה חושש שאם תתחיל בגיל 30, אז לא תספיק לרכוש ידע וניסיון ולהתמקצע עד שתגיע לגיל שבו קשה לתת תפוקה של שעות רבות, ואז תהיה לא תחרותי מול אלה שיש להם יותר ניסיון. זה כן משהו שיש לחשוב עליו, אך לא הייתי קורא לזה "נזק", זה יותר סיכון לעומת סיכוי. וזאת, בסופו של דבר, העצה הנכונה. זה לא קשור למקצוע, אלא למקום העבודה הספציפי שאתה עובד בו לעומת המקום שבו אתה גר. עשרות אלפי אנשים בהייטק מתקיימים באותה מציאות בדיוק. עניין של בחירה, סדרי עדיפויות ונכונות להשקיע כדי להתבסס במקום שעשוי להיות יותר מתאים. זה נכון במידה מסוימת, אבל הסיבה שצריך איזושהי אהבה (או הייתי אומר, "זיקה" למקצוע) זה שאם אין לך בכלל, זה פשוט לא תחום שתוכל להצליח בו. זה לא עבודה בתור קופאי או שומר או פקיד בנק, או פקח תברואה, שאפשר להיות פחות או יותר רובוט, לעבוד לפי שבלונה, לבוא לדפוק כרטיס ולצאת. זו עבודה שדורשת יצירתיות ומחשבה על בסיס קבוע. אין לך סיכוי אם אתה לא בא עם רצון מסוים (וכמובן גם יכולת, אך לדעתי זה משהו שכל אחד עם אינטליגנציה תקינה יכול לפתח).
  2 points
 3. בקיצור תוסיף את הכמה שקלים לוריאנט בלי הF. (אתה יכול גם להזמין את ה12700K מאמזון ב1500~ שקל)
  1 point
 4. כל תוכנה ( בייחוד עריכת ווידאו ) שמשתמשת בכרטיסגרפי חיצוני. זה יכול להיות הבדל עד 30 אחוז בביצועים. ה - F מוצדק רק לגיימינג נטו !
  1 point
 5. הלוח סתם יקר, ה3060 חלש משמעותית מה3060TI, אין לך קירור למעבד ואתה סתם משלם על השם שאתה קונה איחסון של סמסונג. הנה מפרט מפלונטר עם כרטיס מסך משמעותית טוב יותר ותקנה מפתח לחלונות באינטרנט בעשירית מהמחיר.
  1 point
 6. זה כמו לשאול על סוללה, " חוץ מזה שהיא נותנת הרבה זמן עבודה, מה היתרון שלה ? " ... ב - TB רוחב פס של העברת מידע , מה שקראת לו המהירות, מאפשר חיבור של התקנים נוספים ו / או איכותיים יותר, כמו מסכים ברזולוציה גבוהה ובכללי ביצועים יותר טובים וחלקים באותם התקנים. לגבי הסוללה - מספר תאים זה כבר מזמן פרמטר מישני. מה שחשוב זו הקיבולת של הסוללה, שבמקרה של הנייד שקנית, היא סבירה פלוס, או בסדר פלוס, כי יש לא מעט ניידים של לנובו עצמה שנמכרים עם 45 אמפר שעה וכמובן גם של יצרניות אחרות. אבל ... קיבולת סוללה היא רק חלק מהתמונה. צריך לבדוק איך הדגם הספציפי מתנהג בפועל, כלומר כמה זמן הוא יכול לעבוד עם הסוללה שבתוכו. זה משתנה בין נייד לנייד אפילו לפי "שנת מודל" של אותו דגם. הלקח העיקרי שבטח כבר הפקת לבד הוא שעדיף לשאול לפני הקניה. לא צריך להתלבט חודשיים, אבל כדאי לשאול לפני שקונים.
  1 point
 7. אם הכרטיס מסך על 99% אתה במצב מצוין ואין סיבה לשדרג(לפחות עבור GOW). סביר להניח שתראה שיפור כלשהו(בעיקר במינימום), אבל אם אתה לא מתכנן לשדרג כרטיס מסך בקרוב לדעתי תחכה ותקנה הכל יחד כבר.
  1 point
 8. ואותה אוכלוסיית קשת יום כנראה לא נמצאת פה ולכן זה לא ממש רלוונטי... מן הסתם לא כיוונתי את דברי אליהם.
  1 point
 9. זה די מנותק . יש לי קרוב משפחה שמגיע לבנק כל יום במסגרת העבודה למשהו שחייב להתבצע מול בן אנוש. בדרך הוא רואה הרבה מאוד אוכלוסיה קשת יום ( קשישים , מוגבלים ועוד ) שבקושי מצליחים להתמודד עם האוטומציה של פעולות פקיד פשוטות שעברו למכונות כמו הפקדת שיקים . אם נותנים לבנק אישור לסגור סניפים ולבטל אפשרות לביצוע פעולות מסויימות , צריך גם לחייב אותו להחתים את האנשים האלה שמישהו הדריך אותם בצורה ברורה ואיכותית איך לבצע את הפעולות ושהם הבינו ויודעים .
  1 point
 10. 1 point
 11. כרגע איך את קולטת את רשת ה-WIFI? עם מחשב נייד וכרטיס מובנה? עם מחשב נייח וכרטיס רשת מורכב? או שניסית רק עם הפלאפון וזאת ההתרשמות שלך?
  1 point
 12. המקסימום שה-S20 לוקח זה 25w בהטענה מהירה. מטען שמסוגל לתת יותר מזה יוכל להטעין כמה מכשירים בו זמנית או אולי מחשב נייד אבל לא ישפר את זמן הטעינה.
  1 point
 13. בחולון זה היה מקום רציני שחורט עם לייזר, זה שאמא שלי ראתה בתל אביב עשה חריטה טובה באותה מידה ביד.
  1 point
 14. הדבר היחיד שאני חושב על מקלדות מכניות הוא שהן לחלוטין אינדיוידואליות וכל אדם אוהב משהו אחר מסיבות שונות, לדעתי אין לך מנוס מלמצוא איפה אתה יכול לנסות ולראות מה עובד עבורך. בכל מקרה בקשר למדבקות אתה ב100~ שקל יכול לקבל חריטה של אותיות בעברית על כל מקלדת.
  1 point
 15. לא. זה אמנם אתו חיבור USB C אבל הדברים מאחורי זה שונים בין מטען לסמארטפון לזה של נייד.
  1 point
 16. מחירונים ראשונים של חנויות מראים ש-Core i5 12500 מגיע במחיר צמוד למחיר 12400. בשוק המקומי, נראה ש-12500 הוא בחירה נכונה לגיימינג. עם תוספת תדר במאמץ סביר להניח שמדובר בפתרון אולטימטיבי לגיימינג. לגבי לוחות B660 פשוטים - צריך לראות איך הדגמים עם המערכות כח הזולות מתמודדים עם מעבד כזה. אני חושב שיהיה בסדר, אבל לא מעריץ של מה ש-GIGABYTE ו-ASUS עשו עד עכשיו. כש-Ryzen 5 5600X יעלה 850 שקלים כמו Core i5 12500, אולי השוואה בניהם תהיה הוגנת. כרגע, הדלתא הגדולה במחיר משאירה את 5600X קצת באפלה
  1 point
 17. אני לא יודע מה ההבדלים במיוחד שהאלקטרה זה מוצר מדבקה מדגם אחר שכנראה לא יקר. בגדול הם מציינים אחרת את עוצמת השאיבה והכל אז קצת מתקשה להבדיל וקשה למצוא על זה ביקורות. לגבי שואבי אבק אלחוטיים יש כל מיני דברים שחשוב להסתכל עליהם כמו המסנן hepa שיש להם ואם הם מציינים מעבר לזה משהו על הרמה של המסנן. עוצמת שאיבה ולכמה זמן בעוצמה המקסימלית (עוצמה מינימאלית לא רלוונטית כל כך). זמני טעינה זה כמובן נחמד שיהיה כמה שיותר קצר בין טעינה לטעינה. אם יש אופציה לסוללה נשלפת אז זה טוב גם לשאיבה ממושכת יותר והטענה תוך כדי (אם המטען חיצוני) וגם למקרים שסוללה אחת פחות מתפקדת אחרי זמן מה. נוחות ריקון אשפה וגודל מיכל זה דבר שכמובן נחמד שיהיה טוב יותר. לפי ביקורות אז אפשר לראות כיצד האביזרים והמברשת הראשית עובדים ואם הם אוספים חתיכות גדולות או בינוניות או לא. גם אם הם טובים עם שטיחים או לא. ובגדול יש עוד הרבה פרמטרים אחרים.
  1 point
 18. תצטרך לחכות, בstartpc עוד אין את החלקים החדשים.
  1 point
 19. יופי ! תודה על העדכון ו .... תתחדשו !
  1 point
 20. בגלל התגובה של יואב בחרתי להגיב, אפשר להפעיל XMP על לוחות Z370 וזה לא קשור למעבד, לא הייתי אומר שתוכל להפעיל XMP 4000 אבל 3200 או 3600 יעבדו כמעט תמיד. https://www.reddit.com/r/overclocking/comments/74guig/noob_question_i5_8400_z370_possible_xmp/ https://forums.tomshardware.com/threads/i5-8400-z370-3000mhz-ram.3253880/ https://linustechtips.com/topic/912795-i5-8400-with-3200mhz-ram/?tab=comments
  1 point
 21. איזה מעבד יש לך ? בשביל ש XMP יעבוד צריך גם תמיכה של מעבד וגם של הלוח . הלוח מאפשר XMP עד 4000 . תגיד איזה מעבד ונדע אם הוא תומך .
  1 point
 22. אני מקווה יותר .... אבל בדקתי שוב, וממש לא רואה סיבה לאכזבה. אם כבר, להפך. תתחדשו !
  1 point
 23. כרגע כן, עוד מעט אמורים לצאת לוחות זולים יותר שיתמכו בו. אבל כן חשוב לי להבהיר שלא יהיה שום הבדל במשחקים עם 3060ti בין המעבדים האלו אלא אם אתה משחק משחקי esports או בהגדרות נמוכות.
  1 point
 24. שתי האופציות שהצעת לא אידיאליות. או שתעלה טיפה ותקנה את ה12600KF או שתחכה קצת שיצא ה12400 והB660 שאמורים ליפול בדיוק בתקציב שלך. בכל מקרה אם המחשב למשחקים ה11400 משתלם יותר מה5600X וההפרש בביצועים עם 3060TI יהיה 0% בכל משחק שהוא לא E sport וכל עוד אתה לא שם את ההגדרות הכי נמוכות.
  1 point
 25. נסה -> https://www.tapuz.co.il/threads/בעיה-באתר-סדרות.15545420/#post-144549829
  1 point
 26. תודה על העדכון Next time RTFM before asking. https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1700/TUF_GAMING_Z690-PLUS_WIFI_D4/E19393_TUF_GAMING_Z690-PLUS_WIFI_D4_UM_V3_WEB.pdf
  1 point
 27. רוצה להעדכן שהבעיה תוקנה. מסתבר שאסוס הגדירה את A2/B2 כסלוטים מומלצים עבור Dual. ברגע שהעברתי מA1/B1 ל A2/B2 הכל הסתדר! Im on 3600 MHz baby
  1 point
 28. רב תודות! עשיתי כפי שכתבת והבעיה נפתרה. לא חשבתי שסימני הקריאה האלה מתייחסים לקול. סוף טוב (הכל) הקול טוב.
  1 point
 29. מבחינתי, ל - 13.3 יש שתי בעיות: 1. הוא לא כזה קל יחסית לגודל המסך. 2. וזה יותר קריטי, יש לו רק חיבור הטענה אחד, שהוא במקרה או לא גם יציאת TB 4. כלומר, או להטעין או להשתמש ב - TB 4 , או לקנות תחנת עגינה ( לא זולה ) שתתחבר ל - TB 4. ב - 14 אינצ' הן באייסר והן בטינקבוק אין את הבעיה הזו.
  1 point
 30. לא. הלוואי והיו במחיר כזה. גם הנייד E14 שנושא את השם טינקפד לידו, הוא סדרת בסיס ממשפחת טינקפאד. זה לא שהוא עכשיו סדרת T פתאום. לעצם העניין - עם ה - IDEAPAD אין לך מה לחפש. הראשון, https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1134275 דווקא אולי עדיף על ה - E14 לטווח רחוק. לא בנוקאאוט, אלא בגלל החלטה של לנובו לגבי צורת ההטענה של E14. מצד שני, זמן הסוללה של הטינקבוק כנראה מעט קצר יותר.
  1 point
 31. כי העליה בביצועים לא משמעותית ביחס למחיר. כלומר, זה יותר מה - I7 במידול ( כאמור, לא משמעותית ) אבל עדיין זה לא T.R ברינדור. וכל המסביב ( הקירור ) לא ממש מצדיק ....
  1 point
 32. אותו הנייד עם מעבד I5 . יש כמובן עוד אופציות, אבל ללא תקציב מוגדר / העדפות, קשה לתת המלצות. אבל גם ספק אם יש צורך ביותר , אלא אם מחפשים משהו קל יותר לכיוון קילו 300 אבל בעלות גבוהה יותר.
  1 point
 33. אתה לא צריך לעשות מלחמה מול כל העולם ואם אתה בא לגורמים כאלה בגישה של מלחמה כנראה שתקבל מלחמה בחזרה. אם אתה רוצה לבדוק אם אתה יכול לקבל עצה או עזרה מאחד הגורמים הרלוונטיים , פנה אליהם, אם לא אז תדלג. אם אתה רוצה לפתור את הבעיה , תצטרך להשקיע קצת מאמץ . אם אתה לא רוצה להשקיע קצת מאמץ , לא תצליח לפתור את הבעיה ויכול להיות שהיא תחמיר עם הזמן.
  1 point
 34. היה משתנה המעבד וכמובן לוח אם. ז.א. הייתי שם AMD T.R כי ארנולד "אוהב" יותר ליבות, וזה מה שה - T.R נותן, על חשבון הביצועים במידול, ששם מהירות הליבה היא החשובה, והמעבד ששמתי במפרט לוקח בגדול. כל יישומי ADOBE יחיו בשלום ובשימחה עם האינטל.
  1 point
 35. בבקשה מפרט זה הורכב באמצעות האתר StartPC - מחשבי גיימינג כתובת ראשית: רח' הדקל 35 - מושב אודים (ליד איקאה - נתניה) נקודות שירות: חיפה, תל אביב, אשדוד וקריית מלאכי | טלפון: 09-7737447 מעבד: 1791 ₪ - * חדש * - intel 12 Core i7 12700K 2.7Ghz-5.0Ghz Alder Lake S1700 BOX קירור מים למעבד: 775 ₪ - NZXT KRAKEN X62 Water Cooling לוח אם: 1393 ₪ - * חדש * - Gigabyte Z690 AORUS ELITE AX DDR5 Lga1700 זכרון: 1995 ₪ - Corsair Vengeance PRO 64G (2x32G) DDR4 3200Mhz CL16 RGB BLACK כרטיס מסך: 7207 ₪ - * מלאי מוגבל * - GIGABYTE RTX3080Ti 12G Up To 1710Mhz GAMING OC דיסק קשיח: 1416 ₪ - XPG 1T SX8200 PRO M.2 NVMe R/W Up To 3000/3500MB/s (כמות: 2) דיסק קשיח: 1407 ₪ - XPG 2T SX8200 PRO M.2 NVMe R/W Up To 3000/3500MB/s דיסק קשיח: 499 ₪ - * מבצע * - Seagate 4T 3.5'' Sata3 Barracuda 5400RPM 2 Years Warranty ספק כוח: 1074 ₪ - Corsair 1000W 80+ Platinum HX1000i Modular 5 Years Warranty מארז: 391 ₪ - Antec P110 LUCE תוכנה: 659 ₪ - Windows 10 64 Bit PRO English - תמיכה דרך מייקרוסופט ישראל 09-7625400 מחיר סופי: למזומן / העברה בנקאית: 18607 ₪ לאשראי: עד 12 תשלומים 18979 ₪ או עד 36
  1 point
 36. טוב, בוא נתחיל. אשאיר את הביאורים לגבי סדרות לנובו לאחרים, בדיון השני, למרות שחפירה קצרה בפורום תגלה לך שהנושא די נטחן עד דק ... לענייננו יש את זה, עם מסך טוב וכל השאר יש גם עם מעבד I5 בפחות. בסביבות אותו מחיר, יש את אלה - Dell Latitude 5420 I5-1135G7 שלוש שנות אחריות, חיי סוללה, סדרה עסקית. Lenovo ThinkBook 14 G2-ITL 20VD003EIV Lenovo ThinkBook 14s Yoga ITL 20WE0001IV שני אלה גם בסדר גמור, בייחוד היוגה. תצטרך לגגל לפי הדגמים כי האתר לא מאפשר קישור לחנות ואין לי זמן לעשות את האקרובטיקה ולהביא את הקישורים בזאפ. תראה לאן נושבת הרוח, ונמשיך ......
  1 point
 37. בוא תמלא שאלון. הקלקה על המילה המודגשת תביא אותך למילוי השאלון. משם נמשיך. לא בהכרח צריך טינפאד, מה גם שבתוך הטינקפאד עצמו צמחו איזה 5 תת סדרות. אז עזוב מה יש ללנובו ונראה מה אתה צריך. https://www.coolblue.nl/en/advice/differences-lenovo-product-series.html https://www.expertreviews.co.uk/laptops/1405472/lenovo-laptop-model-numbers-explained-the-definitive-guide-to-thinkpad-ideapad-yoga וזה מי נגד מי באינקפאד, וגם לא מלא ... https://blog.trafera.com/thinkpad-series-explained/
  1 point
 38. nice hash או כל כרייה אחרת . עומס קיצוני על הזכרון ועל צריכת חשמל כללית , פחות על ה GPU . ניסית furmark עם שני חלונות ? הרי אפשר לבחור שם את הכרטיס שירוץ אאל"ט
  1 point
 39. הדיון נפתח מאחר ונדרש מחשב נוסף... מצטרף . אפשר לרכוש בארץ את מעבדי 10400F ו 11400F בפחות מ 700 ש"ח. זה לא בפלונטר זה בסטרט פיסי . גם בפלונטר ה 11400F עולה פחות מ700 . אם אתה צריך 'לזרוק' 400-500ש"ח על מעבד עם IGPU יותר טוב, מוטב כבר 'לזרוק' קצת יותר על כרטיס מסך over priced . יש גם את האופציה של המושמשים. אם אתה חייב אלחוט אז א' - ממליץ על כרטיס מובנה בלוח ולא כרטיס הרחבה. ב' - ממליץ על כרטיס AX ולא AC. כל עוד שאר המערכות בבית לא עובדות בAX זה לא מהותי אבל בעתיד כשיהיו לך עוד מוצרים מבוססי AX תוכל להקים רשת AX ויש לה יתרונות מהותיים מעבר לעניין קצב תעבורה.
  1 point
 40. אגיד לך מה שאמרתי לך אז, ה5600G לא מתאים למשחקים, זה למישהו שמתכנן לקנות כרטיס מסך בקרוב וזה מעבד מאד יקר שלא ייתן כלום למשחקים ביחס למעבד שעולה חצי ממנו עם כרטיס מסך חיצוני. לדעתי האופציות היחידות שייתנו שיפור ביחס לקיים הן שתעלה ל4000 ותקנה מחשב עם 6600XT או שתקנה מחשב ביד שניה, המחשב שהבאת לא ייתן כלום יותר מהמחשב שיש לך כיום- הכרטיס המסך המובנה במעבד שלך זהה לכרטיס המסך המובנה ב5600G. אם אתה מתכנן לקנות כרטיס מסך בעתיד פשוט תקנה את המחשב אז, כי המחשב הזה לא ייתן לך כלום יותר מהמחשב שיש לך כיום(ירידה משמעותית במחיר כנראה לא תהיה לפני סוף 2022).
  1 point
 41. ניתן להצמיד את כפתור ההתחל לצד די בקלות: https://technoglitz.com/israel/windows-11-מיקרוסופט-העבירה-את-כפתור-ההתחלה-כך/ מבחינת חומרה, VPN פחות קשור לחומרה. (למי שהזכיר אותו משום מה) הוא עובד תוכנתית בלבד - אלא אם כן יש הפרעה כלשהי מה-SECURE BOOT? או מה-TPM?
  1 point
 42. אני מבין אותך במידה רבה ובהחלט יכול להזדהות עם יש פשוט אנשים עם דרייב מטורף למשהו, ויש כאלה בלי. אני מהסוג השני (כפי שגם אתה לדבריך) ואיכשהו מסתדר בינתיים. אני לא מתעורר בבוקר עם מחשבות על טכנולוגיה מהפכנית, לא מתעסק בזה כל היום ולא הולך לישון וחולם על זה בלילה. לכן (בין היתר) לא זכיתי וגם לא אזכה להמציא איזה משהו מטורף שישנה את העולם ויהפוך אותי למיליארדר. אבל דרייב זה לא משהו בינארי. ואני אעיד על עצמי שלמרות שאין לי סופר-דרייב, בכל זאת יש לי קצת, וגם יש לי אהבה למקצוע. אצלי זה מתבטא בזה שאני אוהב לפתור בעיות. אני אוהב לקחת מערכת, ללמוד אותה, להבין את הדרישות ממנה, ואיך לממש אותם / לשפר את המערכת. אני בהחלט מרגיש סיפוק כשלקחתי איזשהו משהו עם באג / תקלה והצלחתי לפתור את זה, או כשמישהו ביקש להתייעץ איתי על משהו ונתתי לו עצה טובה, שפתרה לו בעיה. אני נהנה לזהות דברים שחסרים / לא עובדים מספיק טוב, ולהוסיף / לתקן מה שצריך. אני נהנה לעבוד עם אנשים, לעשות סיעור מוחות ביחד ולהגיע לפתרונות. האם אתה חושב שאתה אוהב / תאהב דברים כאלה? ת'כלס איך אתה מדמיין את העבודה שלך בעולם פיתוח התכנה? פה אין תשובה פשוטה. בוא נאמר - בסטראטפים לא תמצא אנשים בינוניים לאורך זמן - הם פשוט לא יכולים להרשות את זה לעצמם. בחברות מסודרות - בינוניות/גדולות - יצא לי לראות אנשים שהם פשוט בינוניים ונשארים גם שנים וגם עד גיל מאוד מבוגר. כן, יצא לי גם לראות כאלה שהייתי אומר עליהם שהם חסרי תועלת לחלוטין, ועדיין לא העיפו אותם. יכול להיות שהייתה להם תועלת מסוג שאני לא זיהיתי, או שהם פשוט היו מספיק טובים לעשות משימות אפורות ספציפיות. רק מה הבעיה בלהיות כזה? שזה סיכון. אם קורה משהו ובכל זאת אתה מוצא עצמך בחוץ - עם ותק רב, ניסיון שנראה על הנייר משמעותי, אבל ת'כלס - לא יודע הרבה ולא למדת הרבה (כי התעסקת באיזה תחום לא חשוב במיוחד שלא דורש פיתוח כישורים), אז פתאום יכולה להיות לך בעיה למצוא עבודה, במיוחד אם המוח כבר לא מספיק גמיש כדי ללמוד דברים חדשים. לכן - גם אם אתה חושב שאתה לא תוכל להיות מפתח "כוכב" או ארכיטקט עם הבנה רוחבית מעולה, כדאי שבכל זאת תהיה טוב במשהו. אולי ניהול פרויקטים, אולי ניהול אנשים, אולי עבודה מול לקוחות, הבנה של הצרכים שלהם וכיצד לתווך בינם לבין המהנדסים. ככה תוכל לשמר את הערך שלך לאורך זמן. אין לי יותר מידי דעה, לא על המקומות הספציפיים האלה, כי לא מכיר אותם. כן מכיר מישהי שלמדה ב"סלע" ומשיחות איתה - החומר המעשי שהם מלמדים הוא די מרשים. אפשר לצאת ממקומות כאלה עם ידע ויכולות שיאפשרו להתפתח לא רע בהמשך, אבל בגלל שלא מדובר בתואר אקדמי, יש קושי למצוא עבודה ראשונה, ואתה תלוי בהם לא מעט שיספקו לך את ההשמה וההזדמנות הראשונית. ממה שאני יודע, למשל, בתקופה הזו של הקורונה ואי-הוודאות - הבוגרים שם לא ממש נחטפים (מצד שני אולי גם בוגרי אוניברסיטה טריים סובלים מאותה בעיה, לא יודע). כן ידוע לי שהמקומות האלה מלמדים לא רק ++C/C וJAVA, אלא גם שפות אחרות וגם טכנולוגיות חדשות מעולם הWEB ומעולם הUI ומעולם הגרפיקה. דווקא גיוון לא חסר. ההסתכלות על הגיל של השפה כמאפיין של הערך שלה בשוק היא לא נכונה באופן גורף. השאלה היא האם היא בשימוש בתעשייה, וגם C, גם ++C וגם JAVA עדיין בשימוש רב (וזה לא הולך להשתנות בקרוב), פשוט בתחומים שונים מהתחומים שבהם משתמשים בפייתון/JAVASCRIPT או משהו אחר.
  1 point
 43. אם המטרה המרכזית של המחשב היא משחקים אז הייתי הולך על משהו בסגנון הזה: https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=265437 המפרט נבנה בפלונטר בתל אביב ומספר המפרט הוא 265437. אבל תוסיף עוד מידע לגבי אילו משחקים ובאילו רזולוציות, אם אתה מתכנן לשחק CSGO בFHD אז זה לא המפרט האידיאלי, אבל אם אתה רוצה משחקים חדשים ב1440P המפרט הזה משמעותית יותר טוב ממה שהוצע לך בTMS.
  0 points
×
 • צור חדש...

בראש החדשות:

חדש באתר