עבור לתוכן
 • צור חשבון

חברים מובילים


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 23/09/19 בכל האיזורים

 1. 3 points
  אין דבר כזה תמיד 60. אנחנו לא מדברים על תחרות eSport, של 5 על 5 אל מול 50,000 דולר שמתחלק לכל החברים. מדברים על אתה מול המחשב, משחק בקמפיינים של כל מיני ז'אנרים, החל מ fps\rpg\rts וכל דבר שאפשר לחשוב עליו. 60fps זה הבנצ'מארק מבחינתי, אליו אני מכוון. אם יהיה לי נפילה, שתיים, שלוש, ארבע - אז מההיגיון שלך אני צריך להחליף את ה 1070GTX\I7 7700K מחר. כבר יש משחקים שעל הגדרות מלאות מראים לי 52-59 fps. זה מורגש ? בדיוק ההיפך.. זה נתון שולי לחלוטין. מה שמורגש זה אם צונחים באופן קבוע מתחת ל - 45. אני חווה 60fps יציב כמו סלע כבר מעל 20 שנה. רגיל לזה מצוין.. משחק בהכול. שחקן תחרותי בעברי ברמה גבוהה ב TF2 בשרתים באירופה, בעיקר גרמניה. ב OW גם הגעתי רחוק עד שמאס עליי המשחק ( חציתי 4000 ב ranked אם זה מוכר לך ). להגיד 60 זה ברזל מינימום זה כמו להגיד שאם אתה יורד מ 120 קמ"ש ל 115-110, אתה לא עולה יותר על הכביש כי אתה רואה את ההבדל בעין שאתה מסתכל הצידה מהחלון של האוטו וזה מציק* לך... בהצלחה..
 2. 2 points
  לא יהיה הבדל מורגש בביצועים אם בכלל, בין כל הקירורים האלה עם 4 צינורות, זה אותו קירור עם עיצובים שונים. אתה משלם בעיקר בשביל האסתטיקה (וזה כן מעצבן אותי שלא מכסים את הצינורות למעלה ב2019 כמו האנטק הזה...) ושקט, ואני לא בטוח עד כמה ה212 שקט. אם אתה רוצה הבדל מורגש, לך על משהו עם 6 צינורות כמו זה - https://www.amazon.com/Mugen-Rev-CPU-Cooler-Support/dp/B06ZYB8K77 או הdark rock 4, או הגדולים של noctua (אלה בארץ כבר יעלו כמעט 300 שח, זה שקישרתי במחיר מצוין). זה לעלות שלב, כל הקירורי 4 צינורות האלה לא סתם נראים אותו דבר, הם גם מתנהגים בערך אותו דבר.
 3. 2 points
  ברור שתלוי. זה גם תלוי אם אתה מדבר על מעבד מומהר או לא. דווקא במשחקים הכבדים האלה, ההמהרה מ 3.3 ל 4.2 ומעלה שהיא לא מסובכת, משפיעה משמעותית על ה lows, זה בכלל לא זניח. לא זכור לי שום בעיות מיוחדות ב Origins. נפילות לאיזור ה 50 פה ושם מבחינתי זה סביר ושחיק ולא משפיע על החוויה אם אני בקמפיין יחיד. BFV כן מראה שרירים על 2500k ומוריד אותו גם ל 35 במפות מסוימות, וזה כן מפריע מהיותו MP מלא התרחשויות. אם זה אני יכול להסכים.. זה לא עקבי, ולכן אם מישהו היה מחפש מעבד במיוחד ל BFV סביר להניח שלא הייתי ממליץ לו על הדור הזה. GTA5 גם כותר שהראה עוד בזמנו יתרון בין i7 ל i5. אין בעיה להריץ אותו עם 2500K מומהר.. חלק לחלוטין.. אם אתה על מסך 60 זה לא רלוונטי, ההמהרה משנה את התמונה. סביר להניח שבשנים הקרובות כבר יהיה שינוי מגמה ומעבדים מודרניים כבר יגדילו עוד את הפער אל מול הענתיקות וזה בלתי נמנע. אבל כל הרעיון פה זה שמערכת משנת 2011-2012 יכולה עד היום להחזיק ובצורה מכובדת. אני כן מסכים עם רוב הדברים ש @nec_000 טען לגבי הגלגל הזה שלא עוצר של החברות\שיווק שגורמות להרבה כבשים בדמוי בן אדם לרוץ אחרי חומרה. בשביל להבין את זה אבל צריך לא רק לעשות שיעורי בית בתחום החומרה אלא גם תפיסתית להבין איפה הגבול.. ( כמו להגיד ש 60 זה ברזל.. ). מי קבע ? או שמישהו קבע לך... לא ? אתה "מרגיש" בעיה שיש לך נפילה ל 55 שאתה כרגע משחק מול עצמך .. ? לא. תעשה 1+1, כי העין שלך צריכה להיות ביונית בשביל שתרגיש את זה. מישהו אמר לך \ קראת \ ראית.. שאתה צריך 60 מינימום כדי שזה יצדיק את ההגדרה של PC אחרת זה קונסולה. בחיית דינק.. אני עוד טיפוס שמחליף חומרה כל כמה שנים.. כבר אמרתי מזמן בפורום שזה כי יש לי פריווילגיות בגלל שאני עובד מהבית המון, לכן אני גם יודע בדיוק עד כמה שיפרתי את חווית המשחק שלי מ i5 2500K עד ל i7 7700K של היום. האמת ? כמעט והכול תלוי GPU.
 4. 2 points
  אני לא מדבר על המעבדים של היום. אני מדבר על i5 2500K מומהר שיושב אצלי במחשב בחדר ליד ומשמש אותי לדברים אחרים. המחשב הראשי שלי עובד על 7700K. המחשב של העבודה עובד על 6700K. מה שאני לפחות טוען, זה שהשילוב של i5 2500K מומהר יכול להתאים גם היום למשחקים מודרניים שאנחנו מדברים על מסכים עם קצב רענון סטנדרטי. הוא עדיין עושה עבודה טובה, אני לא טוען שום דבר אחר לגבי תועלות או שימושים שהם לא משחקי מחשב.
 5. 1 point
  אתה צודק לגמרי במה שאתה עומת לעומת זאת אני עבדתי לפני שנתיים במקום שעוד היו בו מחשבי P4... כמובן שעשיתי רענון כולל לכל הליין מחשבים, כי איבוד שעות עבודה יותר קריטי מהסכומים הקטנים הללו...
 6. 1 point
  Instructions Per Clock IPC מציין כמה פעולות המעבד מצליח לבצע בכל מחזור שעון שזה מדד ליעילות העבודה של המעבד. זה שהשעון של מעבד אחד טיפה יותר מהיר מהשני לא אומר שהוא באמת מצליח לנצל את מחזורי השעון ומבצע יותר פעולות באותו זמן. עם כל דור של מעבדים יעילות העבודה עולה וכשמשווים בין מעבדים צריך לקחת את זה בחשבון ולא רק להסתכל על מהירות השעון. אישית אני חושב ששיפור ביצועים מורגש לא יהיה פה, שים לב שלוחות האם הישנים האלה תקועים עדיין על PCIE 2.0 וה-Asus P6T SE עוד מוגבל לחיבורי SATA בחצי המהירות ו-USB 2.0 בלבד.
 7. 1 point
  אפשר להתחיל מפה: https://support.microsoft.com/en-hk/help/4027322/windows-update-troubleshooter
 8. 1 point
  מישהו יכול להביא לי דוגמא למערכת שמגיעה אפילו ל 500W? כי גם מערכת עם 2080 Ti ו i7-7820X לא מגיעה לזה: מערכת סטנדרטית צורכת מקסימום 300W~, אין סיבה שספק 550W איכותי יגביל אותו. עדיף שישקיע את הכסף בספק איכותי יותר שגם יחזיק יותר וגם יהיה שקט יותר.
 9. 1 point
  נראה שהכי טוב יהיה פשוט לשאול אותם. אתר היבואן הרשמי LG - קבוצת ח.י. מרכזי השירות *מספר הטלפון של מרכז השירות הוא אותו הדבר לכל האזורים בארץ יצירת קשר
 10. 1 point
  תקרא כמה מקרים כבר קרו במועצה הישראלית לצרכנות של אנשים שיצאו עם פסקי דין שמנים נגד גופים עם מיליארדים וסוללות עורכי דין, אני חושב שאתה תתעייף די מהר... נכון שהוא לא יביא לצדק לאומי, אבל הוא יקבל את שלו בריבית דריבית. האדם אומר שיש לו ראיות. על מה אתה ממשיך להתווכח עם כולם?
 11. 1 point
 12. 1 point
  העניין שבמערכת המפרטים שלהם יש את אותו המארז אחד בלי המבצע ואחד עם המבצע בגלל זה לכל אחד יש קישור שונה ואפילו יש כמה מארזים שעולים שקל. אגב אתה יכול פשוט להיכנס לקישור של המפרט בהודעה שלך לערוך את המפרט ולעדכן את ההודעה.
 13. 1 point
  למה אתה אומר שאני לא לקוח שלהם? כל זמן שההתקשרות ביננו לא הסתיימה, אני עדיין לקוח. אולי, זה לא עזר להם במיוחד במקרה שלי אבל. אולי אם היו מדברים איתי בצורה קצת יותר הגיונית, הייתי מבין על מה מדובר. בכל מקרה, אני חושב שאם היית במקום שלי, שמישהי צועקת עליך בטלפון שאתה הולך למשפט והוצאה לפועל על חוב שאין לך מושג מה הוא, לא היית אומר וואלה, הם רק עושים את העבודה שלהם. לא מאחל לך להיות במצב הזה, זה לא הפינוקים שלאומי קארד מתפארים בהם.
 14. 1 point
  פשוט מגעיל מה שאתה מתאר פה. ועוד הכל במסווה מאאאגניב שכזה באתר שלהם, כאילו הם החברים הכי טובים שלך. גם כן לפנק ... אשקול המשך שימוש. (קיבלתי דרך חברות בהסתדרות)
 15. 1 point
  אולי Qualcomm יפתיעו מתישהו עם מעבד למחשב שולחני🤔 DigitalTrends: Qualcomm Snapdragon 8cx vs. Intel Core i5 - August 8
 16. 1 point
  כבר היו כמה וכמה הדלפות כאלה ואחרות בציר הזמן על פריצות דרך טכנולוגיות בתחום המחשוב בסדר גודל של זעזוע עולמי, שכבושות תחת אגפי מחקר סודיים של הממשל האמריקאי. אני יודע שזה נשמע יותר הוליווד מכדור הארץ אבל כבר נשמעו קצת יותר מספקולציות בנושא בעולם.
 17. 1 point
  ואני חשבתי שהם צריכים להכלא בכלובים עם מעט מים ומזון ולעבוד בסביבה נוראית 14 שעות ביום, עכשיו הכל הגיוני.
 18. 1 point
 19. 1 point
  NOD32 וקספרסקי הכי טובים. קספרסקי נוטה לוותר לקראקים ומניהם. הוינדוס דפנדר מעולם לא יהיה הכי טוב. למה? כי זה האנטי וירוס הראשון שהאקרים ינסו לעקוף.
 20. 1 point
  חדש gtx 1060 6GB בלבד. gtx 1660. gtx 1660 ti. משומש gtx 1070 gtx 1080
 21. 1 point
  ערוץ נוסף הוא Actually Hardcore Overclocking (Buildzoid) הוזכר לא מעט ע"י GamerNexus ברשת ויש בניהם גם שיתוף פעולה, בערוץ שלהם יש לו סרטון של חצי שעה שבו הוא ממליץ על לוחות אם מערכות שבבים שונות למעבדי Ryzen 3000, בנוסף הערוץ Hardware Unboxed בחלק מהסרטונים מקשר לערוץ של Buildzoid בעניין לוחות אם לאלו שמעוניינים בניתוח מפורט יותר על הVRM.
 22. 1 point
  דברים לא תמיד עובדים ככה. כחלק מחומרה של מסך הבורד הראשי שלו עובד בצורה מאוד ספציפית עם הפאנל תצוגה. הדבר היחיד שמשתמש יכול לעשות ברמה השטחית היא להשתמש ברזולוציות עם תדרי תצוגה מותאים אישים בפאנל של NVIDIA או AMD ולבדוק אם המסך תומך. יש לא מעט מסכים שמסוגלים לעלות מעל ל-60Hz לתדרים גבוהים יותר באיזור 70-80Hz ולהיות יציבים. זה עניין של בדיקה.
 23. 1 point
  משתמש בסיסי כנראה גם לא יודע מה זה מערכת קבצים. פשוט תעבוד עם מערכת קבצים שאתה שמערכת ההפעלה שלך תומכתץ בה באופן טבעי. אף אחד לא מגביל אותך באמת. לא קשור לסוג המערך אלא לדרך בה הציוד מממש אותו (תוכנה או חומרה). לא כל מימוש הוא סטנדרטי ולכן, כאשר תרצה לגשת למידע ממקום אחר, תוכל להתקל בקשיים. לא צריך להיות ידני בשום אופן. הגיבוי צריכים להיות מוגנים ועם יכולת חזור לגרסאות ישנות יותר באזור שלא תלוי במקור המידע. גם גיבוי למקור שלישי (במיוחד לדברים היותר חשובים) וגם בדיקת שחזור מדי כמה זמן.
 24. 1 point
 25. 1 point
  לדעתי בזבזת 10 ש"ח מכיוון שגם הפריצות מזוהות כחוקי, זה לא חוקי וזה לא חוקי.
 26. 1 point
  לא בדקת את זה במעמד הקניה? שאל את המוכר שקנית ממנו
 27. 1 point
  אולי כדאי לברר ב-LG. זה באמת לא שווה בטלויזיות זולות שעולות פחות מ-1000 שקל. כמה תעלה לך טלויזיה חדשה באותה רמה?
 28. 1 point
  קודם כל לשתות מים כל חצי שעה. הטעות שאנשים עושים זה לשתות הרבה בסעודה מפסקת. חשוב גם לאכול ארוחת בוקר, לא לפספס חלבונים, ביצה או טונה. פרוסות לחם עם גבינה או טחינה. צהריים עוף ותפוחי אדמה למשל. כמובן גם פחמימות. ובסעודה מפסקת בעיקר לחם וחלבונים כמו שפירטטתי. זה מה שעוזר לי. למשל אם אני אוכל בשר עם לחם אני מחזיק הרבה זמן בצום. כמובן שגם קצת סלט.
 29. 1 point
  אמליץ לך על ישראכרט מנסיוני, מישהו פרץ לי לפיי-פאל וגיהץ משם כמעט 1000 שקל, ברגע ששמתי לב, זיכו אותי על המקום בכל הסכום ואת הבירורים השאילו לעצמם, בהיה ואם טענתי מופרכת אחוייב אחרי 30 ימי עסקים. זיכויים מעלי-אקספרס, לאלתר, וכיוצ"ב. קניות בחו"ל יורדות לאלתר, מי שמע על דחייה של חודשים? חוצפה מצידם. לשיקולך. אנצל את הבמה להבהיר לציבור שלא יודע לאן מופנת שיחה עם מנהל בכל סוג של מוקד שירות לקוחות גדול כזה או אחר (ואני מכיר אישית מוקדנים\יות במהון תחומים לרבות בנקים), ברוב ככל המוקדים כשאתה מבקש\דורש\צורח להפנות שיחה למנהל את תקבל תמיד: שיחה עם נציג ותיק ומנוסה יותר שיזדהה בתור מנהל. במקרה היותר טוב תקבל שיחה עם אחמ"ש, שזה בעצם נציג ותיק (ואמור להיות )מנוסה עם כח סמכותי מעט גבוה יותר מנציג רגיל. אחת לאלף אלפי אלפים של שיחות יגיעו למנהל פורמלי שיש לו סמכות כח להזיז דברים. בקיצור בלופרים... לעשות סקנדל ציבורי זה רעיון נחמד, לא בא ליאש אותך אבל בהיה והעניין יצליח, תאכלס כסף, יקח לך זמן לראות. למה שלא תלך לתביעות קטנות? אם הראיות שלך טובות והצעקות המוקלטות חזקות, לא זו בלבד שתזוכה מהחיובים, אלא גם תצא עם כיס נפוח מצד עוגמת נפש מכל הנעשה.
 30. 1 point
 31. 1 point
  ה-K לא קשור בכלל לסכום הפיקסלים. הוא נטו קשור לרזולוציה האנכית, כשלראשונה 4K הוגדר כ-4096X2160 בפורמט מלא. לכן כן, 2.5K זה מונח יותר קרוב ל-2560X1440. מה שיצא בחשבון שלך הוא מגה-פיקסלים למעשה. ספק כח של 450W כן טיפונת מגביל, על אף שיש לך את בין האיכותיים ביותר, אבל לא אמורה להיות בעיה להחזיק מערכת 3600 + 2060S איתו
 32. 1 point
  GameWatcher: COMMAND AND CONQUER REMASTERED RELEASE DATE, GAMES, 4K, EVERYTHING WE KNOW - Sep 26, 2019 לכן ע"פ מה שאמר Jim Vessella הם מכוונים שהמשחק יצא ביום השנה לציון 25 שנים לסדרה שזה ב26 לספטמבר 2020 מאחר והמשחק הראשון בסדרה(Command & Conquer) יצא ב26 לספטמבר 1995. https://en.wikipedia.org/wiki/Command_%26_Conquer אגב יש טעות בתאריך של הערך העברי https://he.wikipedia.org/wiki/Command_%26_Conquer
 33. 1 point
 34. 1 point
  בוקר טוב אינטל. השעה 12 בצהריים. מחיר זה נחמד. מה עם טכנולוגיה?
 35. 1 point
  בבקשה יש בדיון הזה מעין מדריך - https://hwzone.co.il/community/topic/594501-עזרה-במציאת-לפטופ-טוב/
 36. 1 point
  כשאתה מבקש להבין בתהליך, מה מביאו לגמגומים, אתה מבצע תהליך חקירה שבו מפעיל כלי ניטור של כל הרכיבים הרלוונטים בכללם שים לב: CPU load על כל הליבות. memory utilization. swap file utilization and paging traffic. bus io לפי רכיב בחומרה ויש כמה שכאלו network io disk io kernel and processes ועוד כמה... אלו הבסיס הבנאלי. ואז מגלים איפה ובאיזה רכיב יש בעיה בדיוק. הרבה פעמים משדרגים מחשב, אבל השפור נובע בוודאות שלא בגלל המעבד (כפי שחושבים) אלא בגלל סיבה אחרת לחלוטין שגם היא השתנתה במעבר למחשב אחר. למשל שיש יותר זכרון, עליה מ 8GB ל 16GB שזה טיפוסי. כי כאשר ה RAM הוא צוואר הבקבוק, מתקיים יותר מדי paging שמביא לגמגומים מובחנים. למשל תצורת מערכת הפעלה שמכניסה תהליכים ללא שליטה ובקרה נכונים שהם הכרחייים במערכת real time , אבל שדרוג המחשב במקרה גם הוביל להתקנה מחודשת של המערכת הפעלה, מה שפתר את הבעיה (לא החומרה בכלל). אני חוזר ואומר - לעולם מעבד CPU לא יכול להוביל לתופעה של גמגומים, משום שההתנהגות ההנדסית שלו אינה מסוגלת לעשות כך. הוא מכונה לינארית רציפה. דמיין אותו כמנוע בנזין של מכונית - האם ראית אי פעם שהמנוע ננעל/נתפס באמצע נסיעה תוך שנופל לסל"ד אפס (לחצי שניה), ושוב חוזר לעבוד ? רק רכיבים שמביאים לפגיעה של **עצירה מלאה** = stall לעשרות מילישניות סדר גודל (או יותר) יכולים להתבטא כ- "גמגומים". כדי לגרום לעשרות מילשניות עיכוב/עצירה מוחלטת, צריכה להתרחש תופעה כמו paging, כמו העברה גדולה של מידע בזכרון מאיפה שהוא לאן שהוא, כמו למשל io מול התקן איטי בסדר גודל (כמו דיסק קשיח) שהמערכת כולה נעצרת וממתינה לו, כמו העתקת טקסטורות במאיץ הגראפי שעוצרת אותו, כמו ביצוע context switch (החלפת פרוסס בליבה של מעבד), וכדומה... אלו ודומיהם מביאים לגמגום. היו לי מאות אם לא אלפי אירועי גמגום או stutter שנדרשתי לפתור בקריירה במנועי real time, גם כמתפח בעברי הרחוק יותר, ובאף אחד מהמקרים לא מעורב CPU. זו תמיד תהיה בעיה במקום אחר. גם בקוד אגב יכול לקרות, ומגלים איפה הכשל באלגוריתם.
 37. 1 point
  אורי, אתה ססמטולוג. יכול להראות לך כותרים שגם ב- 1080P על ultra מצליחים לגמור ל- GPU 1080ti את האוויר באמצעות 2500k. לא הרבה, אבל יש כאלו שבהגדרות גראפיות כבדות/מקסימליות גומרות מאיץ גראפי. אנסה להראות לך צילום מסך עוד מעט. מטבע הדברים אלו יהיו כותרים שמאופטמזים כנדרש, ולכן המעבד CPU מסוגל להגיע בהם ל- FPS גבוהים מאד. אז העומס (כפי שצריך להיות) מועמס כל כולו נכונה - על ה GPU.
 38. 1 point
  coch , אגיד לך מדוע אורי אינו מסוגל להגיע לפריימים יציבים: כי הוא לא נכנס להתמקצע בתחום משחקים ו- real time או להעמיק בהם כנדרש. הוא בוחר לעצמו חיים קלים של עצלן. הוא מסגנון משתמשים שכשהמכונה איטית (אך לא מבין מדוע איטית) במקום להעמיק ללמוד ולטפל בה נכונה, מעדיף לעקוף את הבעיה בשיטת ב- brute force, גם אם זו אינה הגישה היעילה לטפל בבעיה. בדומה למכונית שהברקסים שלה נתפסים, אורי בוחר לשים מנוע חזק כפליים ולהתגבר על החיכוך שנוסף, במקום לתקן את הבלמים עצמם. זהו מתכון יעיל להתנוונות מנטאלית בתחום שלנו (כמו גם בכל תחום אגב). להיות עצלן ולעקוף את הבעיה באמצעות שפיכת עוד כסף. אין בעיה עם זה ובתנאי, שאורי אינו מגדיל להתחצף - עת מכנה אנשי מקצוע (שכן יודעים איך לטפל בבעיה) "כגורמים שמטעים את הקוראים". זו כבר עזות מצח שאינה מקובלת אצלנו, ולא מתקבלת אצלי. זו הנקודה שמפריע, ולא שהוא אינו מסוגל ללמוד (זו בעיה שלו כבר).
 39. 1 point
  א. ההפרש לא היה משמעותי אתה טועה. אלא אם אין לך מושג הכיצד לפרש משמעות להפרש. אם אין לפחות פי 2 ביצועים - לא ניתן להבחין בפער כלשהו בחושינו האנושיים. ב. מצוין שהמעבד על 100% שמוש - זה אומר שהוא מנוצל כיאות. זה תקין ככה. אם המעבד לא מגיע ל 100% זה אומר שמשהו לא מאופטמז במערכת או בקוד כנדרש או שיש עכוב בשרשת כמו למשל זכרון או מערכת הפעלה. השאלה היא מה רמת הביצוע ב- FPS ויותר חשוב מינ' FPS כי זה המדד לחויה, לא כמה המעבד מנוצל או לא. ג. לגבי BF עם 64 שחקנים: מזכירה לי הדוגמא שלך את אירטון סנה משנות ה- 80, בעת שהוא מנסה להסביר לקהל מעריציו, מדוע חשוב מאד 1500 כ"ס במנוע הפורמולה 1 שלו שיעמוד לרשותו רציף, או לפחות שלא ירד מ- 1400 גם לאחר התחממות מסיבית החל מהקפה 10, כי אחרת הוא לא מצליח להשיג פול פוזישן. אם אתה לוקח מקרי קיצון, שאינם מייצגים את הנורמה, ומנסה לבנות סביבם תזה וספור שישכנעו את הצרכן ההמוני, שהוא ה- mainstream, זה יראה דומה למקרה של אירטון סנה. מה שקובע הוא הצורך של רוב רובו המכריע של השוק, ולשם המלצותינו צריכות להיות מכוונות. מי שנכנס לשאול שאלות של מתחיל הוא אינו שחקן BF על שרת 64 שחקנים (כמוך). ל- 99% מהשוק, אין מערכת 64 שחקי און ליין של BF. לרוב גם אין להם יוזר בתשלום לשרת. המעבד 2500K נמכר היום ב- 38$ באליאקספרס, שזה משהו כמו 150 שח מחיר עד הבית כולל המשלוח ולא צריך להזיע (איזה יופי). לוחות אם יד שניה (או מחשבים שלמים שכוללים את הלוחות האלו בתוכם) יש בכסף קטן יחסית גם. אפשר לקנות לוח אם משומש באזור 40$ באלי גם. אין הצדקה לצרכן נורמטיבי רגיל (לא מדבר על נהגי מרוצים כמוך) להזדקק למעבד יותר חזק מכזה. ואם אנחנו נמליץ ל- "נורמטיבי" לכוון מעבד ב- 300-400$, אז מי שיוצא מטומטם בספור הזה אלו אנחנו. כמו זה שהמליץ לשואל (שכולה ביקש המלצה למקדחה לעבודות איקאה בבית עם סט מקדחים גנרי), לקנות מכונה מקיטה יפנית מקצוענית ב- 2500 שח, למרות שיכל לגמור את העבודה על בלק אנד דקר ב- 299 שח בהום סנטר (במבצע לחג). מי שפתח את השרשור ויש לו היום i3 2100, עם 8GB זכרון, וכרטיס מיושן HD7970, נראה לך כמו מישהו שמריץ BF הכי חדש 64 שחקנים און ליין ? הוא יכול לגמור את הספור הזה עם וכפי שרשמתי עוד לפני כמה ימים: באמצעות מעבד משומש מאלי אקספרס 4 ליבות (או אפילו i7 2600) כדי לשים באותו לוח אם שכבר יש ברשותו, עם סט שני סטיקים של 2x8GB זכרון DDR3 לכדי 16GB סה"כ, שדרוג כרטיס המסך למשהו עדכני כמו RX580 או GTX970 במשומשים, ולקנוח לשים SSD בזיל הזול מאמזון, ולהתקין מערכת הפעלה על נקי. כך אפשר לגמור הכל במאות שקלים (עד אלפיה) סדר גודל עקרוני. ממש לא צריך ניתוח לב פתוח למעבד מודרני 6-8 ליבות, לוח חדש... זכרונות DDR4, מאיץ גראפי תומך RT, ועוד רגע הוא כבר מוציא 4000-6000 שח על משהו שהוא אינו צריך. חובבנים כבדים הם לא מי שבא להתייעץ פה, הם כבר קונים לבד בלי לשאול אותנו. מי שמתייעץ הם casual . לפחות סיימת נכון והבנת את התמונה:
 40. 1 point
  יש לי שני מעבדי 2500k, לא אחד. שניהם עושים 4.4ghz בדיפולט בלי לגעת בכלום as is - רק העלאת המכפלה ל 44. אחד מהם על קירור עממי וזול של antec עם מאוורר 120 מ"מ שעלה 140 שח בלבד. פה בארץ ב- TMS או KSP. כמו כן ברוב המשחקים ה FPS נע ונד בין 80-200 תלוי בכותר, לא 55 ולא נעליים. אין כותר שמגיע ל- 55FPS על 2500k שעובד ב 4.4ghz. לא הכותרים שאני עובד עליהם. כמו כן לא הייתי צריך את ה- 1080ti , הכרטיסים היותר ישנים שהיו לפניו עשו תוצאות כאלו בעצמם, אם זה 1080 או 980ti וגם ה 390 עבד טוב מאד יחסית. נראה לי חלקכם (מתוך נאיביות או תמימות ?) מסכלים על כותרי קיצון כבדים, וסוברים בטעות, שהם המדד לתוחלת הכותרים שבשוק. ממש לא ככה וממש לא אצלי. אצלי התוחלת היא 80-200FPS. ההכי כבדים מראים ירידות לאזור 80, המאופטמזים היטב כמו doom טסים ב- 200 כל הזמן רק בגלל ה- frame cap. אם היו משחררים אותו היינו רואים נסיקה לכוון 300 ... סביבת העבודה במחשבי איכותית ונקיה (יחסית) והיא עדיין על גרסאת חלונות 10 - 1607 המקבילה ל- sp3 סדר גודל עקרוני. גרסא עוד מלפני התקופה של הזבל שהוסיפו למערכת בהמשך. אין ספק שהדבר משפר את הביצועים.
 41. 1 point
  הפן התחרותי זה בכלל לא הכוונה שלי... אני לא משחק במשחקים כאלה. מדבר נטו מבחינת החוויה, כל נפילה מתחת ל60 היא צורמת כן. לדעתי כן, ולדעת רבים אחרים. זה הסטנדרט. להסתכל מחוץ לחלון באוטו זו לא ההנאה שלי ולא תחביב שלי, אם יש מישהו כזה אולי הוא מרגיש בדיוק מה שאתה מתאר... לך תדע. ובטח שיש תמיד 60. אצלי לא יורד מ60. ברור שלא, שחק עם ההגדרות כדי לקבל את ה60 ברזל. לי באופן אישי, FPS>הגדרות גבוהות. אם עבורך זה הפוך, לגיטימי. אבל עדיין יש לך מפרט שיכול להשיג 60 ברזל עם הגדרות טיפה נמוכות יותר וזו הכוונה. 2500k לא ישיג את זה במשחק כמו BF5 גם על הגדרות הכי נמוכות במשחק - שוב מנסיון אישי עם i5 חזק יותר (דור רביעי). פשוט כי מה שקורה שם בכלל לא קשור לגרפיקה, המעבד נטחן מכל החישובים עם עוד 63 שחקנים בשרת, פיזיקה, לא יודע מה.
 42. 1 point
  בגדול Control ( שכבר סיימתי ) זה דוגמא קיצונית. REMEDY תמיד מורידים לברכיים את החומרה המומלצת, ואני מבין את זה, מזמן מזמן. זו דוגמא קצת בעייתית כי זו אחת החברות היחידות שהחזון שלהם הוא PC. הם היו כבולים זמן מה במקרה של ALAN WAKE וגם במקרה של QUANTUM BREAK בכל הנושא של פורטים בגלל התחייבויות כאלה ואחרות למייקרוסופט וכו'. מי שמכיר קצת יותר לעומק וזה מעניין אותו יכול למצוא חומר על REMEDY ספציפית ועל זה שהם בין היחידים בעצם היום שמבחינתם PC קודם לכל השאר. בכל מקרה, המשחק הזה מכופף גם חומרה מודרנית, הוא מקרה הרבה יותר כבד מרוב המקרים. כנ"ל ה METRO האחרון וכנ"ל משחקי מולטי המוניים שבאמת מראים יתרון למעבדים מודרניים מבחינת עקביות של FPS ללא dips. אבל אם אתה מדבר על פופולריות ו - "רוב" המשחקים שיש בשוק אז i5 2500K מומהר, ישמור על קצב פריימים יחסית גבוה איפשהו בין 55 ל 60, בטח עם 1080Ti שזה כוח גרפי רחב מידי ל 1080P. אני לא כ"כ בעד השילובים האלה, אבל אם נכנסים לתמונה בצורה רחבה.. אז... אי אפשר שלא להתלהב מדבר כזה. מעבד שהוא ענתיקה, מומהר, שאם אתה מחליט לקחת אותו קצת למסע של משחקי OC ונותן לו קירור אוויר נורמלי ב 180-230 ש"ח, לא רק שדי קל להגיע ל 4-4.2 יציב, אלא גם זה חוסך לא מעט כסף והתעסקות שזה כל הפואנטה פה.. אי-החלפת שילוש. יש לא מעט משחקי DX12 מהשנים האחרונות שלא מראים הבדל משמעותי במסכי 60Hz כאשר הדור הזה מומהר. אני גם לא מדבר על משחקים כמו DOOM שהם דווקא מאוד ידידותיים בדרישות שלהם, כנראה בגלל אופטימיזציה מצוינת וכו'.. אלא גם משחקים כבדים שיושבים טוב מאוד עם המעבדים האלו. וכן, אם יש נפילות שכאלה לכיוון ה 45-55 בחלקים מסוימים במשחקים שונים שיותר כבדים זה עדיין בסדר וזה מרשים. ב MP זה בעיה, מורגש יותר ויכול לפגוע גם בחוויה וכו' אבל בקמפיינים רגילים מה הסיכוי שזה כ"כ יהרוס לבן אדם שגם ככה רגיל לשחק על 60 פריימים אם יהיו לו נפילות לאיזור ה 45-50 מידי פעם ? זה חלק מהחבילה של להישאר עם מעבד ענתיקה שעדיין עושה עבודה טובה. מי שלא מתאים לו, שיקנה חדש.. נורא פשוט.
 43. 1 point
  ^^^^ כן ולא. הנה, בארה"ב, גם 4K וגם OLED , אבל בחריגה לא קטנה - https://www.dell.com/en-us/shop/dell-laptops/new-xps-15-laptop/spd/xps-15-7590-laptop/xnber5cr656ps?view=configurations&configurationid=2544f7f4-48e6-402e-9b79-407fbf34d537 וזה אם אתה קונה בארה"ב. כי עם המיסים זה כבר באמת הרבה מעבר לתקציב. עם גם זה יקר, ישנה אופציה עם מסך איכותי, FHD IPS - https://www.dell.com/en-us/shop/dell-laptops/new-xps-15-laptop/spd/xps-15-7590-laptop/xnber5cr653ps עד כאן, בחול. בארץ, מן הסתם זה יהיה בסדר , כמובן ללא OLED - https://ksp.co.il/?list_compare=.68351..64023.
 44. 1 point
  1) מגדיר את משתנה הסכום (s) 2) מגדיר לולאת for שתעשה 10 איטרציות (חזרות) 2.1) קולט מספר (num) 2.2) מוסיף את המספר (num) לסכום (s) 3) מחלק את הסכום (s) ב-10 ומכניס אותו למשתנה avg 4) מדפיס
 45. 1 point
  שלילי. עם המעבד הנ"ל מומהר ומסך 60Hz הדבר הופך ללא רלוונטי. בוודאי שאם תפתח את "הנעילה" במשחקים מודרניים, יהיה הבדל בין מעבדים של היום.. זה בלתי נמנע. שנועלים עם vsync, זה כבר לא נושא שיחה. גם ברשותי יש את המעבד במחשב השני שלי, על 4.2. כרגע מוצמד לו שם 4850 שהיה זרוק במחסן אחרי ש 5870 החליט להתפגר. כבר בדקתי עם ה 970 הקודם שהיה לי, 1070 הנוכחי שיש לי כמות יפה של משחקים על ה i5 2500K והוא עושה עבודה טובה מאוד שמגבילים אותו ל 60 פריימים גם במשחקים הכבדים יותר.
 46. 1 point
  דיברתי עם אורטופד וטרינרי המתמחה בשיקום חיות בר, הוא מוסר שלרגל העסקים עם אמאזון שיש סיכוי שיצליחו לשקם את הרגל של הצבי שטיפס עליו הצב של הדואר ונפל משם ושבר לו את הרגל
 47. 1 point
  לכמה זמן אתה צריך שהאל פסק יחזיק את המחשב בנפילת מתח? שתי סדרות שאני ממליץ אליהן למשתמש ביתי/משרד ביתי/משרד קטן הן: Aviem Pro (מותג ישראלי. מיוצר בסין). מכשיר אמין למדי (אבל אני לא מכיר את גרסת ה-Plus אם כי רוב הסיכויים שהיא שוות ערך. אני לא הכי אוהב אל פסק עם צג כי זה עוד רכיב אלקטרוני שעלול להתקלקל עם הזמן ולא תמיד אפשר לכבות אותות והתאורה עלולה להפריע כשהחדר חשוך) עם מצברים שאפשר להחליף בקלות יחסית. יש לקחת בחשבון שדגם ה-2000VA מגיע עם מאוורר וזה קצת מרעיש, אבל אין לך צורך בהספק כזה. Eaton 5E (חברה אוסטרלית. מיוצר בדרום-מזרח אסיה) – זמינה בארץ כמעט בכל חנות מחשבים. עוד סדרת מכשירים פשוטה ואמינה. שוות ערך ל-Aviem Pro ולהפך מבחינת אמינות ואיכות בנייה. עם זאת, בנקודת הזמן הנוכחית אני מעדיף אותה משתי סיבות: 1) המכשיר עצמו קטן יותר פיזית (לפחות עד הדגם בהספק 850VA); ו-2) הבקר של המכשיר מזוהה על-ידי Windows 10 וחוסך את הצורך בתוכנת צד-שלישי. אתה מקבל חיווי של מד סוללה בדיוק כמו במחשב נייד ויכול לקבל את קריאת רמת הטעינה הנוכחית ולהגדיר מתי המחשב ייכנס למצב שינה/יכובה כשהוא עובד על סוללה ישירות מתוך הגדרות צריכת החשמל של מערכת ההפעלה. מאוד נוח לדעת. שתי הסדרות מגיעות עם שנתיים אחריות, שזה די הנהוג בפלח השוק הזה. עוד מותג אל פסק מומלץ הוא APC. מכשירים בהחלט טובים בסדרות השוות ערך ומעלה לאלו שהוזכרו כאן, רק שהם יקרים יותר ומשתמשים במצברים קנייניים ולא זולים מה שהופך אותם לפחות משתלמים לצרכן הביתי הממוצע שלא זקוק להם ספציפית (כדי לגבות NAS של Synology לדוגמה). באביאם או Eaton אפשר להשתמש כמעט בכל מצבר 12 וולט, 7 או 9 אמפר-שעה (זוג מצברים) שתמצא (אבל גם פה יש איכויות שונות). לגבי המצברים באופן כללי: הם מחזיקים בממוצע שנתיים עד שלוש לכל היותר בכל מכשירי האל פסק מסוג זה. חשוב שהמכשיר ייתן חיווי כשהמצברים חלשים. אביאם ו-Eaton עושים את זה בעקרון, רק שאי אפשר ממש לסמוך על זה במאה אחוז ולכן מומלץ לבצע בדיקה יזומה פעם בחודש בערך על-ידי ניתוק האל פסק מהשקע בקיר. עוד שיקול הוא שהחלפת מצברים לאל פסק מהקטגוריה הזאת היא עניין של 300 ₪ לערך, ואם להתעלם לרגע משיקולי הגנת הסביבה, כשמדובר במכשיר שעלותו די דומה למחיר החלפת המצבר יש לא מעט היגיון בקניית מכשיר חדש וככה לקבל גם עוד שנתיים אחריות על הדרך. ככל שהאל פסק יקר יותר ככה כדאיות החלפת המצברים (לפחות פעם במהלך חייו) גדלה (אבל מנקודה מסוימת זה כבר לא נכון כי הספק גדול יותר משמעותו גם יותר מצברים או מצברים יקרים יותר). למחשב כמו שלך, ובהנחה שברגע שנופל החשמל אתה מעוניין בעיקר בכיבוי סדור של המערכת או להמשיך להשתמש בה בהספק מינימלי, דגם בהספק 600W/1000VA או 480W/850 VA יספיק. כמובן, ככל שההספק גדול יותר ככה תוכל להמשיך לעבוד עם המערכת בצריכת הספק נתונה זמן ארוך יותר.
 48. 0 points
  שלום לך וברוכה הבאה לפורום ! תינסי להיעזר בסרטונים שכאן - https://www.google.com/search?q=cpu+fan+error+fix&oq=CPU+FAN+ERROR+&aqs=chrome.3.69i57j0l5.14521j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8 בהצלחה !
 49. -1 points
  היי אני הייתי הולך על המפרט הראשון אבל עם מעבד 3800X. גם ככה יש מרווח תקציבי, אז חבל להפסיד ביצועים. עריכה: בכל מקרה, יהיה המעבד אשר יהיה, כדאי לקחת גוף קירור אחר, מזה המגיע עם המעבד - נגיד AC 34 DUO .
 50. -1 points
  זה שאתה אידיוט גמור שמאמין לשאר הנציגים שמסתובבים בפורום (בעיקר של TMS) וכביכול רק בגלל שזה מה שמומלץ כאן, לא אומר שזה משהו שכדאי. יש פורום אחר שאני לא אזכיר את שמו כאן, ושם למשל קיריל שילם לאתר עצמו כדי שבאתר עצמו יהיה מותר לפרסם רק את TMS. זה נראה לך משהו הוגן לעשות? זה טוב לבעל העסק, אבל ממש לא טוב ללקוחות עצמם. הייתי מוסיף גם מאות שקלים כדי לקנות במקום אחר, זה פשוט לא שווה את זה. אני אישית כבר נכוויתי ולא אחזור לשם. מציע לך לפתוח קצת את העיניים כי יש חנויות שבאמת אכפת להם מהלקוח עצמו.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close