החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון - עמוד 13 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון

Bragiz

Recommended Posts

• תגובות 239
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
עוד משהו לכל אלו שמדברים על שולי הרווחים של הוצאות הספרים.

לתרגם ולהדפיס ספר זהו סיכון של הוצאת ספרים. אם הוא לא ימכר טוב, אז ההוצאה תפסיד על אותו ספר, זה קורה כל הזמן. אז כאשר סוף סוך יש להם ספר שמצליח טוב הם מרשים לעצם לקחת יותר בכדי לכסות על כל הסיכונים האחרים, וכן, גם להרויח כמה ג'ובות.

צודק, אני לא אומר שאסור להם לנסות להרוויח כמה שיותר, אני רק אומר שמי שמוכן לשלם על זה הוא כנראה מטומטם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה לי מקום לעבוד ולא היה לי לימודים על הראש הייתי עובד.

אם אין לך זמן לעבוד אז מה זה משנה אם הספר עולה 100 שקל או 20 שקל?

לך תעשה בייביסיטר או משהו. אתה תקבל 100 שקל בערב אחד (אל תנסה לחרטט אותי שאין לך זמן פנוי בערב, גם אני הייתי פעם תלמיד בתיכון) ותוכל לקנות את הספר הטיפשי שלך במקום לחפור לנו פה.

או שפשוט תבקש מההורים שלך. אני בטוח שהם ישמחו לתת לך 100 שקל בשביל לקנות ספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, אני לא אומר שאסור להם לנסות להרוויח כמה שיותר, אני רק אומר שמי שמוכן לשלם על זה הוא כנראה מטומטם.

אנשים משלמים 3,000$ על כרטיס טיסה במחלקת עסקים במקום 1,000$ לכרטיס באותה טיסה בדיוק במחלקת תיירים. גם הם מטומטמים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך זמן לעבוד אז מה זה משנה אם הספר עולה 100 שקל או 20 שקל?

לך תעשה בייביסיטר או משהו. אתה תקבל 100 שקל בערב אחד (אל תנסה לחרטט אותי שאין לך זמן פנוי בערב, גם אני הייתי פעם תלמיד בתיכון) ותוכל לקנות את הספר הטיפשי שלך במקום לחפור לנו פה.

ומה איתי? יש לי מספיק כסף לקנות את כל הסדרה מספר פעמים, למה שאני אעשה את זה?

זה כבר לא עניין של כסף, זה עניין של עיקרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שהם צריכים להוריד את המחיר ולהרוויח פחות כשהם יכולים להרוויח יותר.

אני חושב שטבעם החזירי מגעיל.

אני אומר שהציבור צריך להתקומם ולהראות להם מי הבוס.

שהגיע הזמן שהממשלה תאפשר שוק תחרותי בתחום הספרות הלועזית, ותמנע מחברות כמו אופוס לקבל בלעדיות על ספרות לועזית כהפרטת משאבי הטבע של הציבור.

לא יתכן שהממשלה תחוקק חוק שמטרתו להעלות את מחירי הספרים כדי להגן על הסופרים והמו"לים, ובאותו הזמן תאפשר למו"לים לפגוע בציבור ע"י מחירים מפוצצים, פיצול מלאכותי של ספרים לשני חלקים הנמכרים במחיר מלא, ומניעת גרסאות הדפסה זולות וגרסאות דיגיטליות.

לבטל את החוק לאלתר, או לחוקק חוקים מאזנים לטובת הציבור.

המחוקק דואג לכולם חוץ מהציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים משלמים 3,000$ על כרטיס טיסה במחלקת עסקים במקום 1,000$ לכרטיס באותה טיסה בדיוק במחלקת תיירים. גם הם מטומטמים?

אבל להם יש פאקינג אלטרנטיבה, הדוגמאות שאתה מביא כל כך לא נכונות, אם אתה רוצה להשוות את זה לכרטיס טיסה אז זה משהו יותר בסגנון של:

כרטיס טיסה עולה 3,000$, אין מחלקת תיירים, לא רוצה לשלם 3,000$? אל תטוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה איתי? יש לי מספיק כסף לקנות את כל הסדרה מספר פעמים, למה שאני אעשה את זה?

זה כבר לא עניין של כסף, זה עניין של עיקרון.

אז אתה מודה שזה פשוט בגלל שאתה קמצן.... אם יש לך מספיק כסף, תשקיע אותו בפסיכולוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר "במשאב טבע" של הסופר, לא של הציבור. או שסופרים אמורים לעבוד בחינם ולסבול חרפת רעב?

בכלל, נראה לי ששאם זה תלוי בך Art, כל המשק היה בפיקוח ע"י הממשלה. אני חושב שניסו את זה כבר בכמה מדינות וזה לא בדיוק עבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art תפתח את השוק תאמין לי לא יהיו הרבה קופצים כשהשוק כזה קטן(לדעתי לא יהיו בכלל).

אל תהפכו אותם לחזירים אין לכם מושג כמה הם מרוויחים אם בכלל.

נתנו לכם פה כבר דו"ח של חברת הוצאה לאור מסוימת. הרבה כסף לא היה שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה מודע שזה פשוט בגלל שאתה קמצן.... אם יש לך מספיק כסף, תשקיע אותו בפסיכולוג.

רק בשבועיים האחרונים קניתי 16 ספרים, אבל אתה צודק, אני קמצן.

ואתה לא קונה תיק פראדה ב7000 ש"ח (שתאכלס לא שווה יותר מ300 ש"ח) לא בגלל שהתיק לא שווה, אלא בגלל שאתה קמצן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין על מה נמרחו כאן 19 עמודים. אופוס יכולה למכור את הספרים שלה בכל מחיר שמתחשק לה. זה לא משנה את העובדה שכשמשווים אותם להוצאות אחרות מתגלה באופן ברור שהמחירים שלהם מופקעים. להתלונן תמיד אפשר ואולי זה אפילו יזיז שם משהו אצלם. אני באמת לא מצליח להבין איך הפכתם את זה לויכוח אידיאולוגי עם המלצות לטיפול מקצועי.

הערת אגב - כשקראתי את הסדרה לפני 10-15 שנה נחשבתי למוזר שקורא פנטזיה ומד"ב. היום יש רשימת המתנה של חצי שנה... איך שגלגל מסתובב לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל להם יש פאקינג אלטרנטיבה, הדוגמאות שאתה מביא כל כך לא נכונות, אם אתה רוצה להשוות את זה לכרטיס טיסה אז זה משהו יותר בסגנון של:

כרטיס טיסה עולה 3,000$, אין מחלקת תיירים, לא רוצה לשלם 3,000$? אל תטוס.

לא, אתה טועה ומטעה.

אם כבר אז הדוגמה הנכונה היא:

"אני מקום בטיסה הנוכחית במחלקת תיירים, אם אתה רוצה אתה יכול לשלם 3000$ על מחלקת עסקים. רוצה? סבבה. לא רוצה? יש מקום במחלקת תיירים בטיסה הבאה, אבל אתה תצטרך לשבת כמו ילד טוב ולחכות לה"

והבהרה לגבי הדוגמה הנ"ל - צא מנקודת הנחה שהטיסה שלך לא דחופה ושום דבר לא יקרה לך אם תחכה קצת לטיסה הזולה יותר (יא בכיין), שבמקרה של הספר היא בכלל אפילו חינמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art תפתח את השוק תאמין לי לא יהיו הרבה קופצים כשהשוק כזה קטן(לדעתי לא יהיו בכלל).

זה בכלל לא אפשרי לפתוח כמו שארט מציע. זו גניבה של זכויות הסופר ע"י הממשלה. ובכלל מה? פעמים תרגום? או שהוצאה ב' תגנוב את התרגום שהוצאה א' הוציאה בעמל ובכסף רב?

לא פרקטי ולא מוסרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...