NVIDIA לא תעבוד יותר עם Hardware Unboxed - עמוד 11 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

NVIDIA לא תעבוד יותר עם Hardware Unboxed

huber
 Share

Recommended Posts

ציטוט

האם ההסבר שנתתי לך שהוא מתמטי מפושט, מסתדר לך תפיסתית איך הדבר עובד ?

כן, אבל אני לא מבין איך זה מחזק את הטענה שלך.

אתה לוקח פה שתי הנחות קצת בעייתיות (שכל מניה תמיד תעלה גם בטווח קצר וגם בטווח ארוך ושאין אינפלציה, אבל נזרום עם ההנחות לצורך הדיון).

איך זה מוכיח עדיפות של מניות כאלה על מניות דיבידנד (ואני אדגיש שאני לא אומר שהן יותר/פחות טובות. אני פשוט לא חושב שיש אסטרטגיה אחת שאפשר להגיד עליה שהיא הרבה יותר טובה מהשניה)

הראיתי לך מצב שבו לצורך העניין מי שהחזיק מניות רגילות ספק פעמיים נזק (גם ביחס לשווי וגם לרווח הון). האם במצב הזה לא היה עדיף להחזיק מניות דיבידנד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 161
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

דרך אגב הוספתי באמצעות עריכה עוד חלק בסוף הפוסט שמה, אז גש לקרוא אותו שוב. זה בסיפא.

אנסה להכין התיחסות לשאלותיך, לא מבטיח שאספיק הערב ואם לא אז מחר.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי,

עברתי שוב על מה שכתבת ואחרי קריאה חוזרת הבנתי מה רצית להסביר.

הטעות בדוגמא שהבאת (לא חישובית) היא בחוסר ההבנה איך מוכרים נכון כדי שלא לדפוק את הקרן:

בתרחיש שהעלת יצרת מצב, שבו לאחר ירידה חזקה בשוק המניות, בעל המניות (להלן המשקיע) זילזל במצב שנוצר,

ולמרות זאת מכר נתח גדול מהתיק שלו. הוא פשוט החליט למכור נתח אחיד קבוע שקלי, של 2000 שח בכל חודש

(המקנים לו 1500 שח נטו אחרי מס) ללא תלות בביצועי המניה באותה עת. הטעות שלו היא שהוא לא הקפיד על

מכירת נתח אחוזי קבוע, ובחר בנתח שקלי קבוע. וזה מסוכן.

אם המשקיע מנתק זיקה, בין הנתח שהוא מוכר, לבין ביצועי המניה (שמגלמת בתוכה למעשה את ביצועי החברה

ורווחיה) אז הוא עלול למכור שלא רק את הרווחים, אלא גם את מרכיב הקרן. שזה מה שהדוגמא שהבאת מראה לנו.

דומה הדבר לדירקטוריון רשלני, שמחלק דיוידנדים ללא כל רסן, גם בתקופות קשות שבהן רווחיות החברה בקרשים.

שהרי נהול נכון מצד הדרקטוריון בהחלטה על חלוקת דיוידנדים, אמורה להתייחס לביצועים העסקיים של החברה ולחלק

דיוידנדים יותר או פחות בהתאם לביצועים, ולא היינו מצפים אחרת. וכך גם בדוגמא שהבאת - היו צריכים להתחשב בכך.

משלא התחשבו ולמרות הירידות מכרו יותר מדי, אז אכלו גם מהקרן ונוצר הפסד.

לכן החישוב שלך נדפק שמה וסטה מהקו הנכון, לא מתמטית, אלא שלא דימה מצב ראלי לפיו פועל הדרקטוריון בחלוקת

דיוידנדים. הדרקטוריון במצב שבו החברה יורדת ברווחיה גם מחלק פחות.

שים לב להסבר שנתתי עבורך בפוסט הקודם, שהדרך הנכונה לנהל את המכירות, או לומר את ההקצבה התקופתית,

היא לא מספר נומינאלי, אלא נתח אחוזי משווי התיק. משמע, שאם המניה עושה נגיד לצורך הדוגמא 8% תשואה

בשנה, אתה חייב לשמור על מצב שאתה לאורך ציר הזמן, אינך מושך יותר ממה שהיא עושה ביצועית, אחרת תתחיל

לאכול את הקרן. הדרך להבטיח מבחינה תפעולית והתנהלותית שלא לפגוע בקרן, היא למשוך סכום שאינו עולה על כך

וכך אחוזים מהקרן מדי משיכה ומשיכה. בדוגמא הראנו למשל חצי אחוז בחודש שמסתכמים ב- 6% בשנה.

זה המתכון וכך מיישמים אותו. שהמשיכות אינן עולות על התשואה. זה מה שנקרא דרקטוריון נבון.

יווצר בשיטה זו מצב, שבחודשים שהמניה ירדה, יהיו לך תלושי משכורת קטנים, ובחודשים שהמניה עולה יפה, יהיו לך

תלושי משכורת גדולים. אז אפשרות אחת היא שתתנהל בעו"ש חכם, כשהיו תקופות טובות ומכרת בנומינאלית סכומים

נאים, אל תגדיל את הצריכה שלך, זכור את היום הגשום שעוד יבוא, אלא שמור על אותו קצב קבוע של 1500 ש"ח

בחודש צריכה, על מנת להשאיר את הרזרבות בצד, לטובת התקופות היותר קשות שבהן ההכנסות שלך ממכירות בשוק

ההון תהינה קטנות יותר. 

כמובן ישנה דרך אחרת לסמלץ זאת והיא פשוט לא למכור יותר מדי מניות בחודשים שהבורסה פורחת. קרי שאם הבורסה

עלתה יפה וכדי לממן את הצריכה החודשית אינך צריך למכור חצי אחוז, אלא מסתפק נגיד רק ב- 0.4 אחוז בחודש,

אדרבה, אל תמכור יותר מדי ותשאיר את הכסף בתוך המניה. שהרי אותה יתרת בשר שתשאיר במניה (כי לא מכרת אותה

כשהיו עליות נאות) תשמש אותך כרזרבה שתוכל לממשה בתקופות של ירידות, שבהן כדי שכן תהיה לך משכורת מספקת

(למרות הירידות), תמכור לא חצי אחוז, אלא יותר, נגיד 0.6 אחוז. הבשר שהשארת ולא מכרת ישמש לכך.

את המיצוע של המשיכות במטרה לשמר את חוסנו של ההון שלך ולא לפגוע בקרן, אתה מנהל, או בעו"ש באמצעות

buffer להלן הרזרבה, או במניה עצמה שתחזיק את ה- buffer היא, באמצעות מכירה קטנה יותר בתקופות של פריחה

בשוק.  מה שנוח לך יותר להתנהלות, זו השיטה שתיישם.

רק זכור כלל יסוד אחד ושנן אותו, זה המנגנון הלינארי של המתמטיקה פה:

התיק עושה בממוצע ארוך טווח X אחוזים בשנה, ואם לא תרצה לפגוע בקרן, אסור לך למשוך יותר מממוצע של X

אחוזים. כמובן שרצוי למשוך פחות מ- X אחוזים, באם רוצים גם להבטיח גידול מתמיד של התיק השקעות. קרי לא לאכול

את כל התשואה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת למוד/הסבר הכיצד אני באופן אישי מנהל את נושא מערך ההון שלי בצורה שמרנית וקפדנית.

הנחות היסוד שאני עובד לפיהן בתכניות העבודה וב- projection על ציר הזמן,

הן הנחה מאקרו כלכלית של תשואה מנייתית בשוק ההון ארוך הטווח של רק 7.4%, שהיא הנחה מאד שמרנית,

היות ובמדידה של 200 שנה SP500 של ימנו (וקודמיו) מראים לנו יותר לכוון 10% (כולל דיוידנד).

הסיבה שבחרתי בערך הנמוך והזהיר של רק 7.4% היא בשל הערכות מאקרו כלכליות של בנק בשנים האחרונות,

שהתשואות ירדו עם השנים ומשכך זו הסביבה המאקרו תשואתית שנכון יותר להתייחס אליה. אמצתי את הצעתו זו גם

אם אני לא בטוח שהם צודקים וכנראה מחמירים מדי.

הנחת היסוד השניה שאני עובד לפיה היא מדד יוקר המחירים לצרכן שקבעתי אותו על 2%. גם זו הנחה מאד שמרנית,

כי בפועל אין לנו מדדים כאלו או קרובים לכך מזה שנים רבות. אך לא מעניין אותי, אני בונקר שמרן, זו הנחת המאקרו

המחמירה שאני עובד לפיה בתוכניותי וכך יהיה.

הנחת היסוד הבאה היא מסוי של 25% בתיקים שאינם פתורים ממס, והנחת יסוד של 0% בתיקים הפטורים ממס (קרנות

השתלמות ופנסיה).

עכשיו,

אם לוקחים 7.4% ברוטו ומפחיתים ממנו 2% מדד מחירים לצרכן, ולאחר מכן מקזזים 25% מס, נשארים עם קצת מעל

4% תשואה נטו מתואמת מדד מחירים לצרכן.

בתיקים הפטורים ממס אין הפחתת 25% מס, אבל מצד שני הם מנוהלים על ידי לא יוצלחים כי זה החומר גלם שיש

בישראל בתחום, ולכן הם גם לא משיגים 7.4 שנתי אלא כנראה פחות. כלומר אם היו שמים רק על SP500 ולא מנהלים

אקטיבית, כבר היה יוצא להם טוב יותר. טמבלים כבר אמרנו ?

ולכן גם שם אני יוצא מנקודת הנחה מאד מחמירה, שהם לא יעשו (למרות הפטור ממס), יותר מ 4% נטו בשנה (אחרי

המדד).

לכן אני רואה את ההון שלי כמספר X, שביום שאפרוש לפנסיה, לא ארשה לעצמי כך או אחרת, למשוך יותר מ- 4% לשנה

נטו. כי לא ארצה לפגוע בקרן כמובן.

אני עובד עם הנחות יסוד אלו שנים רבות, ולשמחתי מגלה, שהן כל כך שמרניות עד שבפועל הביצועים עוברים, קרי

מבצעים overshot על הנחות אלו אשר לפיהם בניתי בשעתו את התחזיות ארוכות הטווח. במיוחד בשנים האחרונות

בהן בגלל הדפסת כסף בלתי נגמרת מצד הפד האמריקאי, כל המדדים של שוק המניות (והנדל"ן) מזנקים למעלה בקצב

מסחרר וכולנו רואים איך ומשפשפים את העיניים הכיצד זה קורה למרות שהכלכלה הראלית בקנטים בזכות המגפה. זה

הכל הדפסת כסף מלאכותית שמנשימה ומנפחת את הנושא.

ועדיין ולמרות כל זאת, אינני מעז לסטות מתכניתי השמרנית שיזמתי לפני שנים, כי אי אפשר לדעת מה ילד יום, וצריכים

להיות מוכנים כמו בונקר לימים סגריריים. שהרי מוטב להיות ב- overshot ביחס לתכנון השמרני שלנו, מאשר להתבדות

ולהיות ב- undershot בגלל שההערכות היסוד שלנו היו אופטימיות מדי.

מה שכן יכול לספר, זה שהערכותיי האחרונות שעדכנתי ב- 2014 עבור התאריך של היום, עברתי אותם בכ- 30% בפועל

או משהו כזה לערך. קרי חלפו 6 שנים ואני בכ- 30% overshot. בתוכנית העבודה נוצר איפה מצב, שהקדמתי את

העתיד של עוד כמה שנים לתאריך של היום, מה שמקרב אותי מהר יותר אל יעד הפרישה המוקדמת ממה שתכננתי

לי במקור. משמע שאכן הן היו הערכות שמרניות שעבדתי לפיהן, ואני שמח שכך.

נעזוב בצד לרגע שהשנים האחרונות היו תשואות פנטסיות (למרות המגפה), זה הכל בגלל הדפסת כסף מטורפת שלא

היתה כמותה בהסטוריה והיא זו שמנפחת את המדדים - שאף אחד לא יתבלבל לרגע. אינני מתרגש מכך, יודע שלאורך

זמן השוק גם יודע לתקן את עצמו כלפי מטה ולכן מתכלל אפשרות שה- overshot עוד ימחק כלא היה.  זה ידוע

שפולנים הם פסמיסטיים מטבעם, עובדים שמרני. אז לא מקבלים מכות קשות מדי או מופתעים כשהן מגיעות, כי הם כבר

הכינו עצמם נפשית למאורע הזה, קרי גילמו אותו פנימה ולכן נשארו הם בהערכות השמרניות למקרה ש...

אפשרות אחרת היא שהערכים נומנאלית לא ירדו, בגלל הדפסת הכסף שאינה עוצרת ולא נראה איך בכלל אפשר כבר

לעצור אותה מבלי לרסק את הכלכלה העולמית ומודל אשראי שהיא בנתה על בסיסו. אז בהנחה אפשרית שההדפסה לא

עוצרת עוד, המצב המתחייב הוא שמדד המחירים לצרכן ידביק בסופו של דבר את האינפלציה הדוהרת מלמטה

וינסוק גם הוא. קרי השקל של היום או הדולר של היום יהיו שווים הרבה פחות. במקרה שכזה שווי ההון נומאלית אמנם

ישאר גבוה מאד, ולא יירד, אלא ששקל של מחר יהיה שווה במונחים ראלים (ליטר דלק או ק"ג חיטה) הרבה פחות, נדרש

ליותר שקלים כדי לקנות אותה כמות סחורה. זו גם הערכה אחת אפשרית שאני מאמין בה יותר ויותר.

הדרך לעגן ולשמור על הון שלנו בסביבה בה האינפלציה דוהרת והיא מתורגמת למדד מחירים שמשתולל (מי זוכר את

שנות ה- 80 העליזות בארצנו), היא רק באמצעות כלים שמעגנים את ההון ושומרים על ערכו בהצמדה שכזו למדד.

מניות זה הכלי הכי אפקטיבי בטווח הארוך להצמדות למדד המחירים, כאשר נדל"ן במקום שני לא רע אחריו.

למעשה שוק המניות הסטורית , עליה של X אחוזים בשנה פלוס מדד המחירים לצרכן. בטווח של כמה שנים, קרי

טווח ארוך דיו, הוא משמר את המגמה הזו. ולכן המלצה חשובה בכדי לשמור על החסכונות שלנו משחיקה נוראית היא

לעגן אותם בתוך מניות. או לרכוש נדל"ן כאפשרות שניה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

התנצלות כנה מראש PR ?

https://www.youtube.com/post/UgzSuOIE7iCAx35UIO94AaABCQ

וואו, הוא ממש נופל על החרב פה, המון "I" במכתב, לא מנסה להטיל את האשמה על "הצוות" כמו שנרמז מקודם. יפה.

ציטוט

Bryan Del Rizzo from  has reached out a second time to apologize and asked us to share this with you.

We appreciate  reaching out again and looking to resolve this issue with us and the community. We've already accepted their apology and just want to move on now

BDR's email is copied below:

Hi Steve -

Thanks for your note. I just wanted to say again how sorry I am for my original email.

I overstepped my bounds and it’s as simple as that.

I love seeing all the ways reviewers test and report on our products and I value your contributions.

Suggesting that I would withhold samples because I didn’t agree with your commentary is simply inexcusable and crossed the line.

I failed myself, my colleagues, and the amazing community of reviewers I consider my friends.  

You all work so hard in service of the  industry we love – you deserved better from me.

I hope you will forgive my mistake and give me the opportunity to be of service to you in the future.

It would be great if you can share this with your fans so they know how I feel.

Thanks,

BDR

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקירה מענינת של סטיב מ GN על .

עשה אותה על 2060 KO ולא על הכרטיסים הכי יקרים של סידרה 3000.

הטכנולוגיה נראית לא רע בכלל ואם התמיכה בה תלך ותגדל אז מי שהימר בדור הקודם על נוידיה כנראה הרוויח.

והוא גם לא שוכח להכניס להם על המייל לסטיב מ Hardware Unboxed מה שגם קצת משעשע.

שווה צפיה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam

וואו, הוא ממש נופל על החרב פה, המון "I" במכתב, לא מנסה להטיל את האשמה על "הצוות" כמו שנרמז מקודם. יפה.

הוא קיבל בראש מהבוס שלו ונשלח לעשות בקרת נזקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

התנצלות כנה מראש PR ?

https://www.youtube.com/post/UgzSuOIE7iCAx35UIO94AaABCQ

אם נשים לב, נגלגל פה בשרשור כמה עמודים אחורה, זה בדיוק מה שהוסבר שהיא עבודת ה PR.

שהוא עובד עם אנשי הסקירות,  אלו המשווקים של המותג. סוף סוף ירד לו השכל. 

שהם שותפים שלו ולא אויבים שלו.

אך האם מדובר בהתפכחות או אפיזודה חד פעמית מצידו של סמנכל ה- PR ?

ימים יגידו.

ציטוט של captaincaveman

הוא קיבל בראש מהבוס שלו ונשלח לעשות בקרת נזקים.

בדיוק ככה. זה כנראה מה שבאמת קרה פה.

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתעסקות בנושא אינה נעצרת, האמת די צפוי, היה ברור שליינוס לא יתן לעסק להעלם כל כך מהר ויש בליבי תחושה,

שעוד ימשיכו להתעסק עימו מעת לעת, מכל מני טעמים, בכללם גם רצון להזכיר לנוידיאה ולהרתיעה,

אך גם כדי למנף את הנושא לטובת רייטינג.
**ממה שניתן להבין מליינוס ומהבירור שהוא עשה, יש אפשרות שזו הנחתה מלמעלה שגרמה לכל העסק להתפוצץ.

רמז למנכ"ל כנראה. אם כן אז אולי הוא הטמבל הגדול פה ? 🤔

נערך על-ידי nec_000
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...