עבור לתוכן
 • צור חשבון

nec_000

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  4,294
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  65
 • זמן מחובר

  2801יום 13ש' 18דק' 33שנ'

nec_000 last won the day on נובמבר 5

nec_000 had the most liked content!

דירוג

1,259 אגדי

5 עוקבים

אודות nec_000

מבקרים אחרונים

5,519 צפיות בפרופיל
 1. וואוו, 1TB ב- 80$ תקדים במחיר... מתקרבים ל 75$ החשובים לפטור ממע"מ
 2. ^וואו, רק עוד סיבה עקרונית עבורנו הישראלים שלא לקנות מהם כלום ועל הפרנציפ להשתמש במשחק בחינם (אם לא חשבנו על זה עד כה). יתרה על כך, הם עצבנו אותי מספיק עד שמתחשק לי לתרום ביוזמתי להפצת המשחק שלהם חינם ברבים. לא מציע לאף אחד להתעסק בעולם המחשוב והסייבר עם המוח היהודי. EA אצלי על הכוונת.
 3. לא זוכר מתי אי פעם במהלך חיי שילמתי לאיזו שהיא חברת תוכנת משחק, כסף עבור המוצר שלה.
 4. אוקי, זה מתחיל להיות יותר מורכב - הדלפה טריה מהיממה האחרונה, AMD הולכת להשיק/לבצע preview ל- navi דור 2, כבר עכשיו ב- ces הקרוב 7.1.2020 https://wccftech.com/amd-2nd-gen-rdna-navi-gpu-radeon-rx-graphics-card-ces-2020-rumor/
 5. לעוקבים הקבועים בפורום לבטח זכור כי בעת השקת navi 5700 ביולי השנה, השגתי מידע (ושתפתי עמכם) כי הולך לצאת בהמשך הדרך Navi מבוסס ליבה גדולה יותר. המידע שהיה אז היה עקרוני/כללי בלבד וטען, שמדובר במסגרת לוחות הזמנים של עד סוף 2019 או במילים אחרות סביבות דצמבר. בשבועיים האחרונים רשת האינטרנט החלה לטפטף מידע אודות רישומו של מוצר כזה ברגולציה הנדרשת כאשר wccftech מדבר על כך ביום 28 לאוקטובר כאן: https://wccftech.com/new-amd-gpu-spotted-rra-big-navi/ אתר techradar מדווח בתחילת נובמבר, כי נמצאו ראיות לקו מוצרי navi עדכני מסדרה גבוה יותר בדרייברים של linux: https://www.techradar.com/news/amds-navi-22-and-navi-23-gpus-recently-spotted-in-linux-driver אז לגבי האם יש מוצר כזה ולא מדובר בפנטזיה, התשובה היום היא כן - אכן יש מוצר כזה. מה שנשאר נעלם הוא: תאריך, וגודל/עוצמת הכח של השבב. המידע שהגיע אלי אז דיבר על navi שהוא פי 1.5 מ- navi 5700, ואשר יכונה navi 5800. מה שמציב אותו ברמת ביצוע מקבילה פלוס מינוס ל- 2080ti, ואולי טיפה מעליו, בכל הנוגע לביצוע רנדור מסורתי. לא היה כל אזכור לגבי RT ואני סובר שאין בו כזו תמיכה. בואו נעקוב יחדיו בשבועות הקרובים עת המידע ילך ויזרום באמצעות הדלפות אל רשת האינטרנט. מעניין זה בטח יהיה. אם תהיה תחרות מחודשת על כתר הביצועים בין AMD ונוידיאה, וכך עושה הרושם שהולך לקרות, הדבר מבורך: הוא יוביל להורדת מחירים נוספת ולהאצת קצב פיתוחם של מוצרים חדשים בתחום ההאצה הגראפית, שזה מה שהקהילה רוצה. הוא אף יאיץ וידחק בנוידיה להזדרז עם השקת סדרה 3000 שלה, שהיא הדבר הגדול הבא ב- 7nm וצפוי לפגוש אותנו בקיץ 2020 כנראה.
 6. מצטער על הרגע שהועלתי להתייחס למשהו שכתבת... עדיף להתעלם, רק כדי שלא לגרום לך להגיב אחרי זה
 7. ^השיפורים יגדלו לאחר שהמקודדים של אותן תוכנות עבודה (כמו אלו שתארת), יואילו לבצע התאמות ל 16 ליבות. בנתיים המפתחים לא קידדו התאמה/אופטימיזציה לכך, משום שבשוק עדיין 16 ליבות לא קיים בתפוצה רחבה מספיק אשר מצדיקה את הטרחה וההשקעה הזו. לכן השפור הביצועי שאנו רואים (באחוזים) מעל מעבדי ה 8 ליבות, אינו מרשים לעומת ההכפלה בכמות הליבות שהיא 100%. מעבד 3950x ומחירו הנגיש = 750$, יוביל להחדרת 16 ליבות בהיקף רחב - בשונה ממה שהיה עד כה. ולאחר שההיקף יהיה כאמור רחב, או אז תהיה הצדקה לבתי הפיתוח קוד להשקיע בכך ולבצע את ההתאמות הנדרשות בקוד. הערכה (מאד גסה) מצידי היא להחלת ניצני שפור החל מאמצע 2020 והלאה. לשמחתנו בעיבוד פרללי הניצולת הפוטנציאלית בקוד היא להגיע ל- 100% בחלק לא מבוטל של המקרים, כאשר עוד יותר לשמחתך גראפיקה ווידאו הם פרלליים לחלוטין מבחינה אלגוריתמית, ולכן שם נגיע לניצולת שכזו, ואז מעבדי 16 ליבות יספקו קרוב מאד לפי 2 הספק (לאחר התיקון קוד הדרוש כמובן). אפשר לראות זאת ב- cinebench למשל, הוא עושה עבוד גראפי שממחיש זאת היטב. הוא קוד מאופטמז מקצועי ויכול לבלוע גם 32 ליבות וכמדומני גם 64 ו- 128 בלינאריות מרשימה. רק לשים לב , שמעל 16 ליבות צריכים תמיכה של מערכת הפעלה windows server. *המערכת win10 (הביתית) אינה מסוגלת לתמוך כיאות בכמות ליבות שכזו.
 8. תרגיל שווק גאוני: כל החברס האלו שתמיד רצים כהרגלם לשדרג לדבר הכי מהיר וחדיש שיש בשכונה, ולאו דווקא כי הם צריכים אותו, אלא בעיקר בגלל שהם רוצים אותו, אלו שרצו ישר לקנות 3900x (כשהוא יצא ביולי), הרי עכשיו ירוצו לקנות 3950x לא משנה מה המחיר - יעוטו על המלאים שיצאו לחנויות. אבל מה הם יעשו עם ה- 3900x שקנו רק לפני 4 חודשים ? חלקם הלא מבוטל ישחררו אותם מטבע הדברים לשוק יד שניה. הללויה: אופורטיוניסטים העטים כנשרים אחרי פגר, אלו שישבו בצד וחיכו בסבלנות בוגרת, אלו יוכלו לקטוף אותם במחיר טוב שהוא כנראה לא מעט מתחת ל- 500$ של 3900x חדש. אז כולם מרוויחים: גם AMD שמוכרת לחובבים הפנאטיים - אלו שקונים כל הזמן את המילה האחרונה, פעמיים מעבדים בפרק זמן קצר, משום ששחררה אותם בהפרש שווק גאוני של 4 חודשים זה מזה... גם הפנאטים שקבלו אורגזמה כפולה בזכות רכש מוצר דגל פעמיים בשנה אחת, ואחרונים חביבים החסכנים - אלו שקונים עם הראש והראציונאל בשיקול דעת. אלו מרוויחים על שום שקבלו הזדמנות נהדרת (בזכות הפנאטים ממקודם) לרכוש מהם ביד 2 מוצר ברמת ביצוע סופר גבוה (עם 12 ליבות) אבל במחיר טוב שהוא פחות ממחיר חדש.
 9. בקצב תחרות האגרסיבי שיש היום בין שתי המתמודדות היחידות, שלשמחתנו (עדיין) לא עושות תאום מחירים, וזה גם לא נראה ככה, אזי כנראה שתוך עונה והמחירים ממילא ירדו לרמות שכתב Gico. קרי לא הייתי מתפלא אם זה אכן יקרה. המחיר פר ליבה מאז 2017 ירד משמעותית...
 10. בכדי להצדיק את QLC, המחיר צריך לגלם הפחתה סבירה כמותית. היה ומחירו אינו זול יותר מכונן TLC, זו שטות לרכוש טכנולוגיה פחותת איכות, אבל לשלם אותו דבר. זה א' ב', לא קשה להבין זאת. כלל האצבע שלי הוא הפחתה של לפחות 30% במחיר ליחידת נפח. היות ועדיין לא הגענו לשם, QLC אינו רלוונטי (עדיין) להערכתי.
 11. אז מסתבר שאכן הייתי תמים... לא חשבתי על הנושא של המיסוי קורה לכולם
 12. זה אכן נכון... אם כי בעת המודרנית לבצע הזמנה מארה"ב ולהמתין לאספקה בארץ לאחר כשבוע וחצי לא כזה נורא... מתרגלים מהר וזה יחסית סביר. חלופה ראויה לרכישה כשאתה שם ופספסת את המועד.
 13. נדמה לי שיש אפשרות לבצע pre-order אז תהיה עם היד על הדופק, ובדקה שנפתחת האפשרות באמזון, או בכל מקום מקובל עליך, תעשה מיד הזמן. *בתנאי שהמחיר 750$ כמובן, ולא מנופח כלפי מעלה...
 14. במקום לברבר יותר מדי, תראו מה החיה הזו מסוגלת לעשות: https://www.techspot.com/news/82416-more-ryzen-9-3950x-benchmarks-leak-fire-strike.html the valid multi-core result is better than the 2950X by 26% and only 4.3% behind the i9-9980XE. Single-core results are stunning at 20% and 23% better than the TR 2950X, and 11% and 14% better than the i9-9980XE.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close