Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

nec_000

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  3,639
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  46
 • זמן מחובר

  2316יום 8ש' 22דק' 54שנ'

nec_000 last won the day on December 11

nec_000 had the most liked content!

דירוג

1,071 אגדי

2 עוקבים

אודות nec_000

מבקרים אחרונים

3,388 צפיות בפרופיל
 1. משתף כי, לאור ירידות המחירים והתגברות הפיתוי לכונן SSD, החלטתי כמו כל מנהל פרויקטים ומהנדס מנוסה, לבצע תחילה POC. אז בקשתי את אנשי המחשוב אצלנו לשדרג במחשב המשרדי שלי את הכונן המכאני הרגיל בנפח 500GB, לכונל SSD שווה נפח גם כן, על מנת לבחון תוך כדי עבודה משרדית רגילה ויומיומית, את השפור ועד כמה הוא משמעותי ותחושתי. התקינו לי crucial BX500, שזה כונן dramless. אחרי יומיים עבודה חייב להודות שיש שפור מורגש, גם בעבודה השגרתית המערכת יותר ריספונסיבית, ומעבר לכך המחשב עולה כמובן ברבע הזמן, שזה שיפור מבורך. בבית התרגלתי להדליק - ללכת לעשות סבוב סדורים - שירותים קפה וכיוצא בזאת.... ולשוב לעמדה אחרי דקותיים. אז יחסך ממני. בנתיים יום השני לבדיקות וה- POC מתגלה כראוי, בהתאם מגדיל את הפיתוי כן להתקדם בכוון. נמשיך עוד כמה ימים לראות הלאה, נשווה לתחושה שבבית על כונן מכאני רגיל, ולפי זה ניקח החלטה. מה שכן, לבית לא הייתי רוצה לקנות נפח שקטן מ- 1TB, אין רצון לשדרג שוב תוך זמן קצר רק בגלל שהנפח הפנוי אזל. 1TB יתן (לי) שקט להרבה זמן. 500GB קצת גבולי.
 2. קישור לעמוד הנוכחי שהוא כי טרי, מומלץ לקרוא מהתחלה (13 עמודים) כדי לצבור הבנה: https://hardforum.com/threads/rtx-2080-ti-fe-escapes-testing-by-dying-after-8-hours-h.1972149/page-13 זו המודעה הפותחת מיום 21.11 (לא מזמן) שהתחילה את השרשור:
 3. התייחסות לסינדרום: 1. מי שעושה שמיניות באויר, במטרה לנסות ולקעקע ממצאים חמורים אודות כשל רבתי, אם לא קולוסאלי של ממש בסדרת מוצרים זו (סדרה 2000) הוא זה "שמלגלג" על הממצאים, ומעליהם מלגלג על מי שמביא את הממצאים (חברי הפורום nec ו- andrelamusya, ועוד אחד ששכחתי את שמו). אם לא הבנת - הנה האצבע המאשימה כלפיך והיא ברורה. 2. לא יכול להיות אינטרס לצד "שמציג בעייתיות", משום שאין בחובה של בעייתיות רווח כלשהו. הצגת בעייתיות גוררת "מניעת מכירה", ומניעת מכירה לא יכולה לעולם לייצר כסף - אלא למנוע יצירת כסף. אבל כן יכול להיות אינטרס "ליפות תמונה", שכן אם היפוי מאפשר את המשך מכירת המוצר, אז ישנן הכנסות בגין אותה מכירה. ואם ישנן הכנסות, אז יש כסף - משמע יש אינטרס כספי למישהו פה. חבר הפורום אנדרלמוסיה שנכווה אישית החכים זאת יפה בדבריו שבעמוד הקודם והנה הציטוט: 3. לא הבאת שום נתונים יותר רלוונטים (כדבריך) מאלו שהובאו בפני חבר הפורום, והנך מנפנף בידיים הבלים של ממש. הובאו בפני החברים המוני מקורות אינטרנטיים ממי שנפגעו בבשרם הם, ומעל כולם מחנות אחת ישראלית גם - עם מספרים אמפיריים: "40 נמכרו, 28 הוחזרו תקולים". זוהי תמונה עובדתית והיא קשה. כמו כן המוני כותבים ברשת שדוגמא אליהם לונקקה לנוחיות הקורא, המעידים על היותם כבר על הכרטיס השלישי וגם הוא תקול. האם כולם שקרנים ? give us a break 4. מה הקשר בין פיתוח full stack, שלא עשית אקדמיה בשבילו - לראיה אין לך מושג ירוק במונחים של מדעי המחשב ואפילו סטטיסטיקה בסיסית (הסתברות מותנה) של בוגר כלכלה זוטר אינך מכיר. אז איך יש לך יכולת לטעון בתחום מדעי הנדסי גראפי, או תעשייתי בתחום הייצור ואחוז הכשלים/פגמים ? זה גם אתה מודה (מדבריך מעלה), והנה הציטוט: הנני שמח להיווכח כי כפי שחששתי, "התואר" השגוי שניתן לך בשעתו "כמומחה בתחום הגראפי" הוא לא רק תואר שלא ביקשת, אלא לא הוצגה בפני נותן התואר, כל אסמכתאה של ידע דיספלינארי פורמלי רלוונטי לתחום, או לחלופין לא הוצג עיסוק מקצועי בתעשיה בתחום ההאצה הגראפית (שיכול להוות כגורם מפצה איכשהו). משמע שזה "התואר" ניתן לך בשגגה. לא נורא לטעות, אך חשוב שכשמזהים טעות לתקנה. כאן הכדור מגולגל לפתחו של בעל הבית (או המנהל מטעמו) משהוצגה בפניו התמונה העובדתית/ראייתית בנושא, ובהיעדר כל סיבה לתת לחבר סינדרום תואר של מומחה "בתחום הנסוב". **מתן תעודות שגויות, באופן כללי ועקרוני, מטעה את הקורא הלא מלומד באותו תחום, ומסכן את הרמה המקצועית של המקום. דומה הדבר לרופא מתחזה הנותן שרותים רפואיים, בשעה שמעולם לא למד את מדע הרפואה. נוסף על כך, מי שבא מתעשיית הפיתוח של תוכנה, יודע, שאין כל קשר או נגיעה בין פיתוח full stack (שעקרו מודל client server) לדומיין הנסוב. זאת כהערה צדדית, אם מישהו (בטעות) חושב שיש יכולת להסתמך על העניין כאלמנט תורם. המקסימום שהייתי נותן לסינדרום, בכדי שלא לחטוא כלפי קהל הקוראים ובאי הפורום, זהו תואר "תומך מומחה/מנוסה בסוגיית דרייברים תחת מערכת הפעלה כזו או אחרת...." (ורק תחת מותג נוידיאה). *סינדרום מעולם לא מדבר ומתעסק עם AMD - משמע שאין לו נסיון עימה ויש להדגיש איפה הנסיון כן קיים במתן תעודות כשרות אלו ואחרות.
 4. nec_000

  GeForce GTX 1060 6g

  ^תודה יעקב, אחת ההדגמות הכי אפקטיביות בתחום, שמראות לנו כי לרוב המוקש טמון במאיץ הגראפי ולא בפלטפורמה עצמה, ובתנאי שעובדים עם מעבד i5 מרובע ליבות. כן, אפילו כזה שאינו מומהר... שהרי הסרט מעלה אינו משקר. הנני מצדד בממצאים שרואים בו, אצל ביתי i5 2400 - לא ניכר בשום מקרה שיש קושי או בעיה או נפילות FPS בכל מה שזורקים על המחשב. יש אצלה GTX1070 אגב. שילוב טוב, אפילו אם המאיץ קצת גדול על הפלטפורמה שאצלה בכמה נקודות. לא מפריע.
 5. אולי משהו נקודתי כרגע במתח הרווחים על מעבדי אינטל אצלם, שאינו משאיר להם מספיק בכדי להתעסק במכירת מעבד לבד. ועל מנת שזה ייצא להם משתלם רווחית, צריך לקנות ביחד עם המעבד עוד רכיבים, כמו למשל מחשב. זה עושה לי שכל ונותן איזה שהוא הגיון בגישה שהם מציגים.
 6. מה ?! doesnt make any sense, מוזר מאד. למשל אצל KSP יש מלאים בשפע רק תקנו - רשימת מלאי 9900k היוקרתי: **וזה כך בכל יתר הדגמים של סדרה 9000. בדקתי הרגע
 7. זה הולך בדיוק באותו כוון לצד השני: מספיק שטרול שונא של AMD (עיין ערך סינדרום), או אוהד את נוידיאה (עיין ערך גם כן סנדרום) , בכדי שיתלכלך על אחת מהן. לא ככה ? הבעיה השניה בטענתך היא, שבביתו של nec כמה מחשבים. ברובם אם לא בחשובים שבהם, כרטיסי מסך של נוידיאה: בשלו gtx1080 ובשל ביתו gtx1070. כרטיסים מעולים (מכריה אגב לשעבר) שעובדים פנטסטי. הוא רק מרבה לשבחם מקיר לקיר, במיוחד את ה asus strixx1080 שאצלו. ולפניו שיבח מעל לכל בימה אפשרית כאן את ה- 980ti zotac amp extreme שהיה ברשותו. אז אילו כוונת לכך ש- nec "שונא" את נוידיאה, יצאת אדיוט. יתרה על כך nec ממליץ כיום לרכוש (ברמת ביצוע מעל rx580), רק מוצרי נוידיאה. אלא שהוא ממליץ לרכוש סדרה 1000 ולא 2000. זה הכל. כך שגם הטענה הזו לא מסתדרת עם מה שניסית לרמוז עליו. nec לכל חבר שמכירו, ידוע כמי שאין בו "רגשות" בתחום מדעי. גם לא בתחום מיתוגי. נהפוכו, הוא תמיד מתעקש על מדוע יש לנתק רגש בסוגיות שאנו דנים בהן בפורום. הכל אצל nec ראלי בהקצנה יתרה יש יאמרו. מעל לכל, nec ידוע במידה רבה כבעל אג'נדה סוציאלית, באכפתיות אנושית לצרכנים ולחברים שפה - שלא יאבדו את כספם, אלפי ש"ח בגין רכש נפל. שיקנו משומש (אם הדבר מצדיק עצמו) ויחסכו כספם לתועלת אחרת. משהו שכדאי לסנדרום ללמוד ממנו ולהעתיק. כמו כן בניגוד לסברה שהעלת על עצמך וניסית לשייכה ל- nec, nec אינו מחזיק מניות של שתי החברות הללו, לפחות לא באופן ישיר - הוא כן אוחז בהשקעות בתעודות סל עקריות בכללן S&P 500, נסדק, ודאו ג'ונס... כאשר שתי החברות הללו, הן נוידיאה והן AMD כלולות יחדיו במדדים הללו. כך שהוא מושקע בשתיהם יחדיו (בעקיפין באמצעות תעודות הסל). משמע שאם אחת מהן יורדת, הוא נפגע בכיסו. גם יודע nec, שאילו היה מחזיק אחזקות ישירות במי מן המניות של המותגים, השפעתו על פורום "של שני אנשים וחצי" כמו hwzone, על האם לקנות כרטיס מסך מהן או לא, לא היתה מזיזה לשווי המניה מילימטר. שכן על מנת להשפיע ברמה כלשהי על מחיר המניה, עליו היה לשכנע את המסה הכוללת של צרכנים בכל העולם, דבר שמצריך לפנות בתקשורת ישירה למיליונים. משהו שהוא לא עושה (וגם אינו יכול לעשות). לכן טענתך בכוון זה של "בעלות על מניות" מתוך אינטרס אישי צר, גם ברובד התאורטי של הטיעון, מעידה על שהנך מנותק מידע אלמנטרי בתחום פיננסי ושוק ההון כפי שציינת מעלה עצמך, וכנראה במידת הזהירות הנדרשת, מעידה גם שאינך העפרון הכי מחודד בקלמר. אגב, בנתיים חברי הפורום התמהים אודות קנקנו של סינדרום - כמו גם על מלחמתו "העיקשת" להוכיח לקוראים ולנו, כי סדרת 2000 מומלצת לרכישה ואין כל חשש ממנה, מאד היו רוצים לשמוע אודות השכלתו ונסיונו התעסוקתי הרלוונטיים, שמשפיעים במישרין על היותו "טוען בתחום" כרטיסי מסך והאצה גראפית הנסובים בפורום. שכן עוד לא ראו הם כל אסמכתאות שמתאימות ל- title "מומחה". חבר פורום אחד שנחשב לאוחז ידע אקדמאי ופרופסיונאלי בתעשיה, עד הלום לא מצא בדבריו של סינדרום מעולם אגב, לא פה ולא בשום שרשור אחר בפורום זה, איזו הפגנת מומחיות כלשהי, או ידע שיחשב לנושק אפילו לבעל ידע באזור חיוג המתאים. הוא היה רוצה יותר מכולם כנראה, להבין על שום מה ומי שם את סינדרום שלנו, בכלל לטעון בנושא.
 8. מזכיר לי קצת את המכוניות האירופאיות הללו שתמיד עשו קונצים. בחזרה אלינו, למען האמת הנני סבור שהבעיה לא בהכרח באשמת נוידיאה, לדעתי מדובר בכשל חומרה, כאשר האשם בכך הוא ספק משנה שלהם. אני די סגור לאור סוג התקלות שראיתי בדוגמאות הרבות שעברתי עליהן, שזו בעיה בשבב עצמו. לא מסוגל לקשר בעיות במקור אחר בשרשרת האלקט' במוצר מסוג GPU, שגורמות לסמפטומים שכאלו. אז האשם העליון הוא אולי נוידיאה, זה נכון הגדרתית - אבל האשם בפועל זה ספק משנה שלהם. בקצור, היו צריכים להריץ יותר בדיקות QA ולאחר מכן QC, לפני שמשחררים לשוק מוצר שכזה. לפי כל ההגדרות בתעשיה זהו מוצר בשלב בטא וממש אינו מוכן לשווק.
 9. קמפיין ? תסביר לנו, איזה אינטרס יכול להיות למישהו, לומר לאנשים "לא לקנות", אלא להמתין עד להתבהרות התמונה ? הרי איפה הכסף פה שהוא גוזר - אתה יכול להסביר ? אומרים trace the money. אז מה יוצא לחבר פורום nec מכך ? עכשיו, בואו נחשוב מן הצד השני, איזה אינטרס יכול להיות למישהו, לנסות להרגיע ולשמר ככל יכולתו את האפשרות להמשיך ולמכור כרטיסי סדרה 2000 בשוק ? נשים לב שפה ולהבדיל מהמקרה הקודם, כן יש שביל של כסף לעקוב אחריו. וזה למי שנהנה מכך שכרטיסי 2000 ימשיכו להמכר. יש כסף במקרה של מכירה, אין כסף במקרה של מניעת מכירה. לצערי אינני מכירך סינדרום, אך מאז שהתחלת להלחם בחירוף נפש של ממש על הנושא, רק הסבר אחד למעשה נותר לי, ואינני מסוגל לחשוב על הסבר אחר שיניח את דעתי. משמע אם לא מובן, זה שאינטרס הכסף מנגן במקרה שלך כינור ראשי. לא מתפקידי הוא לאתר אינטרס של איזה יבואן או חנות הינך מייצג, את זה שיעשה milford (אם יש לו האנרגיות לכך).
 10. **התמונה היא מתוך כתבה ב- forbes. תמונת אילוסטרציה. מעוניין בלינק לכתבה ? בבקשה: https://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2018/10/30/nvidia-rtx-2080-ti-cards-have-a-serious-problem-they-keep-dying/#701f7dc76b2a
 11. במקום לברוח מהדיון תוך נסיון תקיפה אישי בלתי רלוונטי, ולציין "בנפנופי ידיים" בלתי ניתנים להוכחה "שאתה מכיר נתונים אחרים"... פשוט תתקוף את הטענה האמפירית הבאה: הכיצד זה שיש מתלוננים כאלו, שגם הכרטיס השלישי שלהם תקול (ראה בפוסט הקודם עם לינק שהבאתי לפנינו). אנה הסבר לקוראי הפורום, מה הסכוי לשלושה תקולים ברצף. נסה להראות הכיצד זה באם יש אחוז נפל נמוך של "רק" 4%, שבכל זאת יש מקרי 3 תקולים אחד אחרי השני, כאשר ההסתברות לכך קטנה מ- 0.000064 .... במקום לזלזל ולדבר אל אוזניים ערלות, השב בטעון מושכל מתמטי. הבימה פרוסה לפניך - כולנו מאזינים בקשב. **במידה ותרצה עוד דוגמאות לכאלו עם 3 תקולים ברצף, תקבל. לצערנו יש יותר מדי כאלו.
 12. ראשית, עומר צודק במידת מה שבשרשור זה ערבבנו CPU עם עולם ה- GPU בגלל שסטינו מהנושא. יחד עם זאת דיון אחד מוביל לאחר, כך שחטא חמור אין בכך. כל עוד אנו משכילים ומחליפים דעות וידע, דיינו. שנית, k534d הנני שמח שהנך מקבל את הטענות אודות פילוח השוק, וכי אינני צריך לעשות שמיניות נוספות באויר על מנת לרצות או לשכנע הלאה. אך יחד עם זאת הנני חייב לך חוב - הצגת נתוני המכירות גם של 8700k לעומת 2700x ולהראות לנו ולקוראים, כי גם בהצגה שכזו עדיין 2700x מוכר יותר. למזלי כבר עשיתי זאת לפני זמן מה בפורום, כך שהדבר נחסך ממני (טוב שהזכרון עודנו עובד). כל שהנני צריך זה ללנקק לפוסט המתאים, אז הנה הוא לנוחיותנו ועיונך: https://hwzone.co.il/community/topic/589201-סבירות-גוברת-ש-ryzen-3700x-מעבד-16-ליבות/?page=4&tab=comments#comment-5128960 כמו כן בשקף הבא יש לנו את התפלגות המכירות מדי חודש בחודשו לפי דגם, כך שאפשר ישר לראות, כי הגרף של מכירות 2700x (אדום מנוקד) גדול יותר מהגרף של מכירות 8700k (צהוב). לנוחיותנו והתמצאותנו הזריזה סימנתי בחיצים:
 13. אצל mindfactory עדיין, 2700x מוכר הרבה יותר אפילו מאשר 8700k .... **אם רוצה נתונים תיכף אביא - צריך קודם לקלח את הזאטוט... בן החמש אז השאר בהאזנה
 14. במדעי הסטטסיטיקה, התפלגות לנורמל מאופשרת בתנאי שישנן לפחות 30 תצפיות. קרי מדגם שיוגדר גדול דיו ומספק. במדגם מחנות ישראלית אחת כמובא לפנינו מעלה (על ידי חבר הפורום אנדרלמוסיה), נדגמו 40 תצפיות בעלי ממצא נפל של 70% (בנתיים). *שהרי עם הזמן יתכן שעוד כרטיסים יוחזרו כתקולים. המספר הזה: מדגם בגודל 40 איקזמפלרים עם נפל של 70% מתוכו, לכל בעל השכלה מתמטית הנדסית (או קרובה נגזרת לתחום), וגם סתם לכל בעל שכל ישר ובריא, אומר הכל. לחברים שאינם מכירים את המושג הסתברות מותנית, נרחיב את הבימה: בקוביות כידוע יש 6 פיאות עם הסתברות של שישית לפגוע במספר אחד מתוך השש. קרי, שבכדי לגלגל קוביה ולהוציא את המספר 6 בהטלה בדידה, ישנה הסתברות של שישית בכל הטלה שכזו או במספרים 1/6 = 0.166667 אך בכדי להוציא כבר פעמיים 6 (בשתי הטלות רצופות), ההסתברות לכך היא שישית כפול שישית: קרי שישית כפול שישית שהיא 1/36. *בשבר יוצא המספר הבא: 0.0277777 הסיכוי הוא כשניים וחצי אחוז בקירוב. במידה והנפל בכרטיסי מסך היה קטן (כפי שנטען בהנחה לשלילה), הרי שהסכוי לקבל כרטיס אחד היה עוד מיילא אפשרי, אבל לקבל כבר שני כרטיסים תקולים ברצף, אחרי שהוחלף הראשון במסגרת האחריות.... היה סכוי נמוך במיוחד. ראינו זאת בקוביות. שכן הסכוי יורד דרמטית במקרה שכזה. שישית כפול שישית בקוביות יצא רק 1/36. אז נניח בשלילה שהנפל הוא כפי שמתואר בחלק מן המקורות, רק 4% כן, שזה נפל סביר בתחום כרטיסי מסך חדשים ומייצג נאמנה סטטיסטיקה מן העבר בתעשיה. הסכוי לקבל איפה כרטיס אחד כזה תקול הוא אמנם רק 4%, אך בכדי לקבל כבר שני תקולים ברצף זה 4% כפול 4%. משמע סכוי מאד קטן, והנה הוא מספרית: 0.04 כפול 0.04 = 0.0016 משמעותית פחות מ- 1%. ליתר דיוק, רק 16 אלפיות. אך כמה צרכנים כאלו יש - שקבלו שני פגומים ברצף ? לפי התצפיות שאנו קוראים ורואים ברחבי הרשת יש יותר מדי בכדי להסביר זאת. ונוסף עליהן הנה לנו עוד תצפית אחת משלנו - חבר הפורום אנרדלמוסיה "שזכה לעונג" לזכות בלוטו שכזה גם. היות וכמות הזוכים "בפיס התקולים" - שניים ברצף מסדרת 2000 היא כה משמעותית, ברור לנו שלא יכול להיות שהסכוי לנפל הוא רק 4% (כפי שמציגים חלק מהאתרים ואליו סינדרום מכוון), וכי אין אפשרות אחרת - זולת שהנפל הוא באמת אחוז משמעותי יותר שיסביר זאת. כמו למשל 70% שמתארת אחת מהחנויות בארץ. שהרי במקרה של 70% - הסכוי לקבל שניים תקולים ברצף הוא: 0.7 כפול 0.7 = 0.49 או כמחצית לערך. זה כבר נשמע סביר ובאמת מצליח להסביר לנו (כמו גם מיישב את הדעת), עם הכמות הדרמטית של צרכנים שמעידים שקיבלו תקול אחרי תקול שני ברצף. **יש תצפיות שמתארות גם 3 ברצף. מי שקרא זה עתה מבין גם מדוע זה בלתי אפשרי, אילו היה מדובר פה בנפל קטן בלבד. שכן 4% כפול 4% כפול 4% זה הערך 0.000064 https://forums.geforce.com/default/topic/1086991/rtx-2080ti-dies-with-ray-tracing-on-/?offset=8