כל אתרי השיתוף בארץ נסגרו - עמוד 23 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל אתרי השיתוף בארץ נסגרו

BURTON

Recommended Posts

• תגובות 436
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בכל מקרה, אחת הטענות של עורכי הדין היתה שהסיבה לצו המניעה היא שהאתרים "מקלים" על הגולשים להפר את החוק, אם כך אז שוב אני חוזר לטענה מהתגובה הקודמת שלי :

"כשהוציאו צו סגירה נגד ליאונטוורק באמתלה של מעבר על החוק, היה גם צריך לסגור את נענע וואלה ושות' המביאות הסברים ומדריכים לעולם שיתוף הקבצים ככתבות לכל דבר."

נו באמת...

תגיד לי אתה מסתכל על מה שאנשים כותבים או עסוק בהזיות? מישהו כתב משהו כדי לתרץ הורדות?

זה לא ממש נתפס בתודעה של רוב האנשים כגניבה. רב האנשים מסתכלים על זה יותר כמו לסוע 110 בכביש חיפה ת"א למרות שמותר רק 90. כלומר זה נתפס כעבירה על החוק אבל באיזשהו מקום קלה ומתבקשת ו"מותרת". אפשר להמשיך ולנסות לשנות את תודעת הציבור ולהגיד להם שהם גנבים ושאוי ואבוי.... ואפשר להבין שפשוט צריך לתת לציבור אלטרנטיבה אחרת שיוכלו לעמוד בה כי לשלם על יותר מהמחשב או 300 שקל על משחק זה פשוט לא מתקבל על הדעת (תרתי משמע).

::)

ובכל מקרה, אתה זה שלא קורא את מה שאנשים כותבים. חצי מהת'רד הזה מלא בקשקושים של ילדים שמנסים להראות כמה שהורדות זה בעצם עשיית צדק ותיקון עוולה.

אה, ואם אתה עוד מחפש מי מצדיק את האתרים - קח לדוגמה את גאון הדור בלוסקיי.

4) את המאבק כיום מנהלות חברות התקליטים שהן הולכות להיות המפסידות הגדולות מהשינוי שיקרה במוקדם או במאוחר ולשמחתי הרבה. אין להן שוםתוקף מוסרי לעשות זאת היות והן המפירות העיקריות של זכויות היוצרים (למרות שלא לפי חוק).

תוקף מוסרי או לא, זה נתון לויכוח. אבל יש להן זכות חוקית לתבוע - הן בעלות זכויות היוצאים, והן יכולות לתבוע את מי שמפר אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדרת כתבות שפורסמו באתר "נענע" מובא ראיון אישי עם עו"ד ערן פריזנטי, מי שפועל מטעם התביעה ביחד עם אמו

:screwy:

:lol:

אוי, איזה בנאדם מסכן. אני בספק אם הוא חושב שהוא יצליח לעצור את התופעה הזאת, ואם הוא חושב ככה כניראה שאת התואר שלו הוא קיבל עם המון כסף. (ושאני אומר המון, אני מתכוון להמון. :lol: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא הבנת שאף אחד כאן לא מנסה "לעצור את התופעה", אלא בסה"כ לעשות הפגנת כוח (והם עשו זאת בהצלחה) ולהרוויח כסף מתביעות ?

ברור להם שזה שליונטוורק נסגר לא יגרום לאנשים לרוץ לחנויות ולקנות דיסקים.. הם לא מטומטמים כמו שאתה חושב שהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת...

::)

ובכל מקרה, אתה זה שלא קורא את מה שאנשים כותבים. חצי מהת'רד הזה מלא בקשקושים של ילדים שמנסים להראות כמה שהורדות זה בעצם עשיית צדק ותיקון עוולה.

אה, ואם אתה עוד מחפש מי מצדיק את האתרים - קח לדוגמה את גאון הדור בלוסקיי.

תוקף מוסרי או לא, זה נתון לויכוח. אבל יש להן זכות חוקית לתבוע - הן בעלות זכויות היוצאים, והן יכולות לתבוע את מי שמפר אותן.

אני לא מתיימר להיות גאון, אלא אדם בעל היגיון בריא.

אני לא אומר שמה שאתם אומרים הוא לא נכון, הוא הגיוני ואני מצליח להבין את ההיגיון שבו.

תקרא את הציטוט שציטטתי מתוך המאמר, תקרא גם את כל המאמר ותבין על מה אני מדבר. זה פשוט לא הגיוני שמשחק יעלה 300 שקלים לעותק, מה שאומר שהמשחקים נועדו אך ורק לעשירים. זה בעצם אומר, עני? לך שחק פקמן.  ::)

ואותו דבר חברות התקליטים, איפה הם היו שלא היה אינטרנט?

המחירים היו בשמיים ובמקרה הטוב היית יכול לקנות אלבום אחד בחודש, לא יותר. כעיקרון אתה לא צריך להיות עני בשביל שלא יהיה לך כסף לדברים האלו.

ואתה יודע מה? אם זה ככה, אז מגיע להם. מגיע להם ... מי שרוצה לשלוט על הכל, בסוף נופל. ניתן להמשיל את הסיפור הזה למשל דג הזהב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא הבנת שאף אחד כאן לא מנסה "לעצור את התופעה", אלא בסה"כ לעשות הפגנת כוח (והם עשו זאת בהצלחה) ולהרוויח כסף מתביעות ?

ברור להם שזה שליונטוורק נסגר לא יגרום לאנשים לרוץ לחנויות ולקנות דיסקים.. הם לא מטומטמים כמו שאתה חושב שהם...

להרוויח כסף מתביעות? משהו שאני לא יודע. ::)

את מי הם בדיוק מתכוונים לתבוע? את מנהל אתר ליונטוורק? (לידע כללי: מנהל אתר ליונטוורק הוא סטודנט שעובד בשביל שכר הלימוד שלו)

הכסף של הפרסומות וכל התרומות הולכים לשרתים (שאני בטח לא צריך לספר לך כמה כסף עולה חומרה של שרת בסדר גודל כזה, ועוד 3 שרתים.) ולתחזוקה שלהם (בחוות שרתים)... הם חיים בסרט אם הם חושבים שהם יוכלו לתבוע אותם. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כבר ניהיה חלק מההרגל שלך לכנס למחשב ובקליק אחד להשיג איזה מוזיקה שתחפוץ בה, המון אנשים (צעירים בעיקר) אפילו לא מודעים למחשבה שאפשר ללכת לקנות את הדיסק בחנות השכונתית וכל הרעיון נראה להם מוזר..

אתה קצת מגזים, לא?

אני למשל, גם את הדיסקים שאני קונה בחנות אני מקודד ל-, ושם אותם בארון.

הרבה יותר נוח לי לשמוע שירים במחשב או בנגן , מאשר להחליף כל הזמן CDs בכונן תקליטורים.

התירוץ שקשה ללכת עד לחנות בשביל לקנות דיסק מקורי ממש מגוחך, בייחוד לאור העובדה שלאנשים אין בעיה ללכת עד לחנות כדי לקנות דיסקים ריקים לצריבה.

הבעיה היא שהמחירים של הדיסקים בחנויות מאוד גבוהים (הרבה יותר ממה שהצרכן הממוצע מוכן לשלם), ולכן עדיף להוריד עותקים פיראטיים מהאינטרנט.

כמו כן, העניין הוא לא רק שלאנשים אין כסף לקנות עותקים חוקיים, אלא שהם פשוט לא מוכנים להוציא סכומים כ"כ גבוהים על עותק בודד, למרות שמבחינה פסיכולוגית אין להם בעיה להוציא סכום כסף יותר גבוה על מספר גדול יותר של עותקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער בורג, מה שאתה עושה הוא בלתי חוקי ברוב הדיסקים.

אם יש הגנה לדיסק אסור לך לפרוץ אותה, אפילו לצרכים אישיים.

ובתי משפט פוסקים כל הזמן בכל רחבי העולם שאסור לך להעביר קבצים למחשב אפילו לצרכים אישיים.

אסור לך לגבות דיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להגיד לי, שקניתי דיסק, ואני רוצה שתשמר לי המוזיקה (יש לי עותק חוקי להזכירך), אז אני צורב לי עותק, ו/או מעביר לי למחשב.

או אם אני רוצה לשמוע דיסק שלי (חוקי) בנגן הMP3 שלי אסור לי?

לא נראה לי סביר בעליל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן, העניין הוא לא רק שלאנשים אין כסף לקנות עותקים חוקיים, אלא שהם פשוט לא מוכנים להוציא סכומים כ"כ גבוהים על עותק בודד, למרות שמבחינה פסיכולוגית אין להם בעיה להוציא סכום כסף יותר גבוה על מספר גדול יותר של עותקים.

כבר פעם שניה שאתה אומר את זה ועדיין לא הבנתי את הנקודה שלך.

אין פה שום קשר לעניין פסיכולוגי,

80 שקל לדיסק אחד מול 200 שקל ל-5 דיסקים, נניח... אין פה שום קשר ל"בחינה פסיכולוגית", מבחינה מתמטית זה פשוט יוצא יותר זול ולכן הם מוכנים לקנות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ענקודר, יש הבדל קטן בין מה שבורג אומר למה שאתה התכוונת,

אם ישווקו דיסקים למשל במחירים ובתנאים שבורג אמר ע"ע נגיד 5 דיסקים ב200 שקל מול דיסק אחד ב60 שקל, זה מכריח אנשים לקנות במכה 5, כלומר ככה החרבה יכולה להיות בטוחה שהיא לא תפסיד, ואם סתם היו מורידים את המחיר של דיסק אחד, המכירות לא היו עולות בהכרח פי 5.

אבל ברמת העקרון זה באמת מאוד דומה לפשוט מחיר יותר זול לדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער בורג, מה שאתה עושה הוא בלתי חוקי ברוב הדיסקים.

אם יש הגנה לדיסק אסור לך לפרוץ אותה, אפילו לצרכים אישיים.

אתה חושב על ה- DMCA, אין חוק כזה בארץ. אם מותר ליצור עותק, זה מותר גם אם יש הגנה. אם אסור, זה אסור גם אם אין הגנה.

אתה רוצה להגיד לי, שקניתי דיסק, ואני רוצה שתשמר לי המוזיקה (יש לי עותק חוקי להזכירך), אז אני צורב לי עותק, ו/או מעביר לי למחשב.

או אם אני רוצה לשמוע דיסק שלי (חוקי) בנגן הMP3 שלי אסור לי?

לא נראה לי סביר בעליל

שאלה מעניינת. לפי פקודת זכויות היוצרים, סעיף 3ג,

לא תהיה זו הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים לטבוע או לשעתק יצירה על גבי קלטת לשם שימוש פרטי וביתי שלא למטרות מסחריות.

כלומר מותר לך להעביר את תוכנו של הדיסק שקנית לקלטת לשימוש פרטי באופן חוקי. אבל מה עם צריבת עותק ל- CD-R או המרה ל- mp3? הפקודה כלל לא מדברת על אפשרות כזו. בית המשפט עשוי להרחיב את החלת הסעיף הזה גם על פורמטים אחרים וזה נראה הגיוני וסביר, אלא שבפקודת זכויות היוצרים, "קלטת" מוגדרת כך:

התקן שאין עליו טביעה ושניתן לטבוע בו טביעה קולית או טביעה ויזואלית, למעט התקן המיועד לשימוש במחשב

ה- "למעט" הזה יכול להפיל אותנו. האם CD-R נועד לשימוש במחשב? לפני הצריבה, בוודאי. ומה עם נגן mp3? הוא לא נועד לשימוש במחשב, אבל איך הקבצים יגיעו אליו אם לא דרך המחשב?

כלומר החוק לא קובע מפורשות אם זה מותר או אסור וההכרעה תהיה של בית המשפט. לא ידוע לי על פסק דין כלשהו שדן בנושא הזה. מישהו מכיר? אולי יש כאן מישהו עם קשרים לעו"ד שמתמצא בתחום הקניין הרוחני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...