Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

איסתרא בלגינא

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  2,056
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  58יום 6ש' 57דק' 53שנ'

דירוג

1 ניטרלי

אודות איסתרא בלגינא

 • דרגה
  Zone Junkie
 • יום הולדת 01/01/1980

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. גרוע יותר: אם זה לא מאנגליה, כבר תהיה שפה שניה חרוטה על המקלדת.
 2. לא ידעתי, תודה. לפחות יהיה קל יותר לשאול את החנויות עכשיו.
 3. לא הכותרת הכי ברורה, נכון? ישנם שני סידורי מקלדות כשזה נוגע לכפתור ה- Enter: מקלדות שבהן ה- Enter נמצא בצידה הימני של שורת המקשים השלישית מלמטה ומעליו כפתור ה- backslash (ככל הנראה הסידור הנפוץ יותר) ומקלדות שבהן ה- Enter קצר יותר, אבל בגובה שתי שורות, גם השלישית וגם הרביעית, כשה- backslash נמצא לשמאלו. אני לא מסתדר עם הסידור הראשון וכשאני נאלץ להשתמש במקלדת שכזו, מגלה כל הזמן שלחצתי על ה- backslash כשרציתי ללחוץ על ה- Enter, אז אני מקפיד לקנות מקלדות מהסוג השני. באני-לא-זוכר-כמה השנים האחרונות, השתמשתי במקלדת Logitech Wave K350 שהיתה לי מאוד נוחה, אבל הגיל נושא בה את אותותיו: הכיתוב על חלק מהמקשים נשחק מרוב שימוש, אחרים נתקעים לפעמים והגומי שעליו מניחים את שורש כף היד התקלף. הגיע הזמן להחליף. אבל אני לא מוצא את המקלדת הזו בארץ... רק כחלק מסט מקלדת ועכבר K550, וגם הוא די נדיר. לא אכפת לי לקנות עכבר ולאכסן במגירה, אבל ביקשתי שיבדקו וה- K550 שישנה היא עם מקש Enter נמוך (שורה אחת). לא טוב. אז מכירים חנות שבה אפשר לרכוש K350/550 ושיהיו נחמדים מספיק כדי לפתוח את הקופסה ולבדוק מה גובה המקש? לחליפין, מכירים מקלדת אלחוטית ארגונומית אחרת עם מקש שכזה? עדיף מקלדת מולטימדיה (נוח לשנות ווליום ככה) אבל לא חובה. תקציב? אמממ. בואו נגיד מתחת למיליון
 4. או, איזה עלבון מקורי! גאון. אבל עם הכיני שלך, קח בחשבון שאתה גר בבית זכוכית. יכולתי, למשל ,לקרוא לך "מורלוק". או לקפוץ לאי של ד"ר מורו, שבו יש לא מעט מועמדים. אבל אני נחמד, אז אני לא ;-). תראה, אם אתה לא מבין, תשאל. זה יחסוך לך הודעות מביכות כמו הנ"ל. אתה טענת שהבנקים מתואמים בריביות ובעמלות, אני הסברתי שהם לא מתואמים כי יש קרטל אלא כי יש רגולציה. זה שאתה החלטת, מסיבה לא ברורה, שכשאני כותב שהפיקוח אחראי לכך שהעמלות והריביות דומות, מה בדיוק מביא אותך לחשוב שאני מדבר על עמלות כרגולציה? מה זה בכלל עמלות כרגולציה? יכולתי להמשיך ולהסביר לך למה רוב מה שאתה כותב אינו נכון, אבל לא בא לי להשקיע מאמץ עבורך, בטח לא בשלוש בבוקר.
 5. למה אין ויכוח? יש ויכוח. הנקודות הראשונות שגויות. תספורת היא דבר טוב, לא דבר רע. אם אני חייב לך מיליון ואין לי, וכל מה שאפשר לעקל ממני שווה רק חצי מיליון, אבל בא צד שלישי ומציע שאם תעקל ממני רק רבע מיליון, הוא ישלים את הסכום לשני שליש מיליון, מה תעדיף? לקבל חצי מיליון או שני שליש מיליון? נכון, עדיף לקבל את כל המיליון בחזרה, אבל זו אפשרות שלא קיימת. הבנקים, כחברות ציבוריות, מחוייבים לבעלי המניות שלהם. אם הם יכולים לגבות סכום גדול יותר מהחייבים ונמנעים מכך, בעלי המניות - ואתם חלק מהם - יכולים לתבוע אותם. הם הולכים להסדרי חוב לא כי בא להם לעשות טובה לטייקון אלא כי זו האפשרות הכי טובה שנשארה. קחו שלמש את מקרה דנקנר: הבנק הסכים להסדר חוב והתחרט בעקבות לחץ ציבורי. התוצאה? הבנק *הפסיד* כמה מאות מיליונים שיכול היה לקבל לו התספורת היתה יוצאת לפועל. דפקתם את עצמכם עם הלחץ על הבנק! כל הכבוד. אבל זה נכון לא רק לטייקונים אלא לכולם. למעשה, כשאתם לא טייקון, המדינה *כופה* הסדרי חוב על הבנקים. הבנק פנה להוצל"פ? אתם יכולים לפנות בעצמכם להוצל"פ, להוכיח שאתם לא יכולים להחזיר את החוב וההחזר החודשי ייקבע בהתאם ליכולת שלכם, ללא שום קשר לגובה החוב. אתם יכולים להיות חייבים מיליון והוצל"פ יקבעו שתחזירו רק 250 ש"ח בחודש - הרבה מתחת לריבית - והבנק לא יוכל לעשות כלום. על חשבון הפנסיה? מה פתאום. למה יש לכם קרן פנסיה? היא שולחת לכם דו"חות רבעוניים. תציצו בהם: קרן הפנסיה שלכם מרוויחה עבורכם בכלל לא רע, למרות כל התספורות. אז אתם יכולים לומר שלו היו תספורות, הפנסיה שלכם היתה מרוויחה עוד יותר, אבל זה לא נכון: כשאתם מלווים כסף, מבטיחים להחזיר לכם את הכסף בתוספת ריבית. למה ריבית? כי בהלוואה יש סיכון שלא תראו את הכסף (כולו או חלקו) בחזרה, הריבית היא פיצוי על הסיכון הזזה. אם לא היו מציעים לכם ריבית, מי היה נפרד מהכסף שלו? אבל זה אומר שאתם לא יכולים להתלונן כשהסיכון מתממש וחלק מהכסף לא חוזר. אם היתה איזו דרך להבטיח שההלוואה תמיד תוחזר - נאמר שמי שלא מחזיר, יימכר לעבדות לכל חייו - המצב לא היה יותר טוב. ראשית, זה יכול לדפוק גם אתכם, הרי אתם לא יכולים הלבטיח שלא יקרה משהו לא צפוי ולא תוכלו להחזיר הלוואה שלקחתם. לו זה היה קורה, ברק כהן, למשל, היה היום עבד. שנית, אם אין סיכון במתן הלוואה, הריבית עבורה תהיה הרבה יותר נמוכה, שהרי הריבית היא פיצוי על הסיכון. הריבית היא הדבר שבזכותו ההשקעות שלכם מניבות רווח., וההפסדים כתוצאה מהסדרי חוב, גם אם הם נמדדים במיליארדים, הרבה יותר קטנים מהרווחים על אותן השקעות. להשוואה, שווי כלל הנכסים של קרנות הפנסיה הוא קרוב לטריליון ש"ח ויחד עם קופות גמל, קרנות השתלמות ושאר השקעות, יש לציבור יותר מטריליון וחצי שקל בשוק ההון. סליחה על החפירה, אבל עובדות הן דבר חשוב.
 6. בלשון המעטה. קנה מכונית מנהלים מפוארת חדשה (ההגדרה שלו) על חשבון הלוואה מהבנק - ולא החזיר את הכסף. כשהבנק רצה לעקל את המכונית, הוא ניסה להחביא אותה. במקביל צבר חובות גדולים בעו"ש וכשהוצל"פ עיקלה רכוש בדירה שבה הוא גר מזה שמונה שנים עם בת זוגו, הוא טען ששום דבר בדירה לא שייך לו. הוא גר שם שמונה שנים ולא תרם שקל אחד לרכוש המשותף? ואם זה לא מספיק, יש בערך עוד עשרה תיקי הוצל"פ נגדו. הוא חי על חשבון אחרים.
 7. הבנקים מתואמים כי יש פיקוח... הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל מחייב אותם לתת סל של עמלות במחיר מקסימום אחיד. מותר להם לקחת פחות, ובנקים קטנים עושים את זה (ובנקים גדולים עבור לקוחות רווחיים במיוחד), אבל הגדולים בד"כ לוקחים את המקסימום, אז ברו שזה יהיה אותו סכום. והריבית? היא נקבעת על בסיס ריבית הפריים של בנק ישראל, כך שגם כאן אין לבנקים יותר מידי מרווח תמרון. כבר היום אפשר לעבור בקלות בין בנקים. אבל אנשים לא עושים את זה, מעדיפים לקטר על העמלות במקום לעבור לבנק שבו העמלות נמוכות יותר...
×
 • צור חדש...