בנצ'מרקים ראשונים לrx 480 - נראה די מאכזב - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנצ'מרקים ראשונים לrx 480 - נראה די מאכזב

chop

Recommended Posts

חבר'ה אתם לא חייבים לנסות להבין על מה היללות.

האדומים לא הצליחו להגיע להפרש ביצועים משמעותי בין הדורות וכנראה שגם ה 490 לא יראה איזשהו משהו הזוי ( הלוואי ואני טועה)

אז הם מתמחרים את זה בצורה שגורמת לאנשים להגיד - וואו פאקין הכרטיס הבא שלי ל 1080P. ומה שמצחיק

שאם ה לא היה ככה, הוא נראה לכם היה נמכר כמו לחמניות ? אני מנסה להבין אם אתם חושבים שהאנליסטים שיושבים

ב חמורים. ברור שהוא יתומחר ככה. זה הכוח היחיד שלו. בביצועים הם נחותים כבר שנים מהירוקים, אז איזה

עוד כוח יש להם ? התמחור. אני בדרך כלל לא כזה נכנס לפרטים בתגובות בפורומים.. אבל למה להתנשא מעל אחרים

בזה שאתם חושבים שההתלוננות נובעת מטיפשות וחוסר ראייה ?

מאכזב זה לא אומר חרא של כרטיס.  חלאס כבר לבלבל תמוח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא אוהב את ההשוואות האלה של כרטיס אחד בoc ואחד בלי.

אתה יכול לעשות oc גם ל980.

ביצועים של 970 (כרטיס מלפני שנתיים) , במחיר זול יותר לגרסת ה4 גיגה , ועם צריכת חשמל וחום מוגזמים ביחס למה שהיית מצפה.

האם הכרטיס משתלם? כן , כי כרגע לנוידיה אין מוצר מתחרה במחיר הזה של 200 דולר.

בארה"ב ההפרש עומד על 70 דולר בין 970 לrx 480 בגרסת ה4 גיגה.

אם נוידיה יפתיעו ויתמכרו את ה1060 במחיר קרוב יותר ל200 דולר מאשר ל300 , אז תהיה בבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ coch,

ברמת המוצר ובביצועים הקורולה 1600 אינה מדגדגת, ומעולם לא התיימרה לדגדג את המרצדס S קלאס.

האם זה גוזר את טויוטה להיות חברה קיקיונית ?

ממתי בחירה בהחזקת כתר הביצועים או המוצר הכי מפואר, הופך אותך היצרן לעילוי או כל דבר שמרמז לכך ?

זוהי בחירה סמגנטית של היצרן מבחינה נישה שהוא מכוון אליה, וכל אחת משתיהן יכולה לייצר גם

מאיץ בסך מיליון דולר שיהיה , השאלה אם זה נדרש או ימכר בשוק.

השאלה בסוף היום היא עסקית מאקרו כלכלית: מי מוכרת יותר, מי עושה לשוק יותר זעזועים בכל אטרציה,

מי נותנת יותר תמורה לשקל עבור הצרכן, מי מביאה חבילה שכמוצר שלם - נבחרת יותר על ידי הצרכנים.

הקורולה נמכרת פי 100 יותר ממרצדס S קלאס. הקורולה היא מוצר בעל value for money שפונה למכנה

המשותף של מרבית מצרכני הרכב בעולם, בשעה שהמרצדס היוקרתית יכולה לפאר אולי את חניותיהם של מעטים

והיא מוצר שהיחס תמורה/עלות שלו הוא גרוע מאד. הקורולה משפיע על הכלכלה ושוק הרכב העולמי פי כמה יותר מאשר

חברת מרצדס שמכוונת לנישה צרה מאד. לכן טענתך ש- מפגרים בביצועים אחר נוידיאה היא טענה

ריקה מרלוונטיות. לחלוטין ריקה.

לגבי RX490:

מאיפה כל הנפנופי ידיים הללו לגבי RX490 - שאין לך ולכולנו מושג ירוק מה הוא הולך להיות.

RX490 יש לו כמה גרסאות מודלפות אפשריות לדבר מה הוא מסתמן:

החזקה שבינהן, בוא נאמר זו שהיא ברת הסיכויים הגדולים ביותר להיות הנכונה, מדברת על כרטיס שהוא 4096 ליבות עיבוד.

או במילים פשוטות, מהיר כדי 77 אחוז מעל RX480.

4096 לעומת 2306.

ואתה יודע בכמה אחוזים מהיר GTX1080 מ- RX480 ? בדיוק ב- 77%. 

ואם תתמחר את RX490 יותר זול מ- GTX1080, יותר נכון תהיה בטוח שזה מה שהיא תעשה, מי שתהיה בבעיה

היא נוידיאה שתתקשה מאד להצדיק תג מחיר של 700$ עבור הצעצוע שלה.

עוד לגבי תאריך ההשקה של RX490 , נרמז/דוברר על ידי ישירות, שזה מתוכנן נכון לעכשיו אם לא יהיו עכובים,

לאוקטובר ביחד עם השקת BF1.

עוד השמועות מדברות ברשת, שנוידיאה לא סתם אינה מייצרת מספיק כרטיסי 1080/1070, יש בעיות חמורות אצל

יצרנית השבבים כקבלן משנה עבורה, שאינה מצליחה להגיע ל- yields ראויים, ולכן מה שעשתה נוידיאה הוא יותר השקת נייר/קרטון

שאינה יכולה להעמיד לשוק כרטיסים. *אין יותר מכמה אלפי כרטיסים בכל העולם שהצליחו לייצר בחודשיים שלמים.

מנגד עושה הרושם שהימרה נכון הפעם - על ייצור בשל ובוגר של GlobalFoundires (מבוסס רישיון 14nm לטכנולוגיה

מוצקה של סמסונג) ולא רק שה- yields שלה טובים, הם מסוגלים לייצר עשרות אלפי כרטיסים בחודש, ובגלל שה- yields טובים

המחיר מאד זול לכל .

זהו יתרון יחסי תעשייתי אדיר אל מול מתחרתה ברובד הייצור. ללא Yields טובים, נוידיאה גם לא תוכל להכנס באופן רציני לסגמנט ההמוני

משום שלא תוכל לייצר מספיק ליבות. גם ככה היא מתקשה לייצר בסגמנט הפרימיום המזערי את הכמות הנדרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

לקחת לי את המילים מהפה. גם אני איני מבין מה כולם פה מייללים, זה נשמע כמו קקפוניה מתוזמרת (ולא מוצלחת במיוחד)

בתמצות:

GTX970/R9-390 שעלו עד אתמול 330$, ירדו במחירם בשליש ל- 240$ וכבונוס קבלנו 8GB .

כל היתר לגבי הקירור רפרנס שאולי פחות מאידאלי (יהיו גרסאות אחרות בהמשך) כל כך לא רלוונטי.

מעבר לכך: הכרטיס מהיר בממוצע ב- 5% מעל GTX970 ונותן פי 2 .

GTX970 עם רק 3.5GB זכרון אפקטיבי, הוא מוצר מת. אוהו מה זה מת:

מי שעדיין מאמין, או מהמר, או מעיז בכלל לחשוב לקנות GTX970 חדש כיום, לא במחיר גבוה יותר,

אלא אפילו באותו מחיר כמו של RX480, שיעשה טובה לכולנו ולעצמו, ויחזיר את הרישיון שלו למחשב למשרד הטכנולוגיה.

לא רוצה להצטייר כמי שאולי חלילה מצדד קבוצתית במי מהיצרניות, כי אני לא, אבל למי שלא מעודכן דיו,

האורות דולקים כיום במשרדי הנהלת נוידיאה 24 שעות ביממה:

מגרדים שם את הראש מה עושים עם ה- GTX1060 שעדין לא מוכן, וגרוע מכך, יודעי דבר מספרים שהוא

תוכנן עם רק 1260 ליבות עיבוד = חצי בדיוק מ- GTX1080, שאינן מספיקות בכדי לנצח את RX480

שמספק 56% מביצועי GTX1080. ברוך לא פשוט בכלל מבחינה שווקית לנוידיאה:

היא אינה מעוניינת להגיע למצב ש- GTX1060 מגרד מלמטה את ביצועי RX480, דבר אשר יאלצה לשווק את GTX1060

במחיר מתחת ל- 200$.

ישנה שמועה שעושים מאמצים מהירים בנוידיאה לייצר חדשה במקומה, אחת עם 1536 ליבות כדי לצאת מהברוך.

הבעיה שזה גוזל זמן, יותר מדי זמן. ישנה דילמה לא פשוטה לנוידיאה היום, בין האם לצאת מהר עם מוצר שקשה לו

לנצח את RX480, או להשקיע עוד קצת זמן ולצאת עם מוצר שכן מנצח את RX480.

המשמעות כאן היא הלחם והחמאה של היצרניות במירות אחר המכירות הכי חשובות בתחום ההאצה הגראפית,

סגמנט ה 200-250$.

coch, תעשה שעורי בית ותחזור מאוכזב - אבל מאוכזב קצת אחרת - יותר בוגר ויותר שפוי.

בידידות כמובן

מעניין מאיפה כל ה"נתונים" האלה על מה שקורה במשרדי נוידיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec_000 התגובה שלך לא רלוונטית למה שאני כותב על האכזבה שלי מהכרטיס. אני מאוכזב

מהכרטיס מהסיבות שציינתי, ולא אציין שוב - יש מספיק תגובות אחורה. מה הקשר אליי כל מה

שרשמת ?

איזה שיעורי בית אתה רוצה שאני יעשה ? לא מזמן דיברת איתי על TDP ועל מה באמת צריך

להסתכל שבוחרים כרטיס. והנה שבוע אחרי - הכרטיס הכי יעיל של בשנים האחרונות,

על הנייר ובפועל צריכה טובה - ומצד שני טמפרטורות מאכזבות במאמץ. אז כנראה שכן רלוונטי

להציץ בביקורות.

כללללללללל מה שפירטת בתגובה - קשורה אך ורק לדברים שיש לך להגיד. לא קשור אליי באף צורה,

וזה לא עונה על דברים שאני ציינתי בשום דרך. אני מאוכזב מזה ש מפגרים מדור לדור

מאחורי NV בביצועים. אתה ועוד מאה אנשים בפורום קוראים לזה בכיינות ? מקובל ובכיף.

גם כל מה שרשמת על 970 לא הבנתי מה זה שייך. כאילו מישהו כאן בא ואמר לאנשים ללכת

לקנות 970. אין שום היגיון במה שאתה רושם. רשמת כמה וכמה וכמה משפטים בנושא שלא

קשורים אליי באף צורה ואז בסוף אמרת לי - לך לעשות שיעורי בית.

כן, בידידות ונעימות.

עריכה : לגבי 490. תפסיק לדבר אליי כאילו אני ילדה בת 4. נמאס לי שאנשים לא חושבים

לפני שהם מגיבים.. אין לי מושג מה 490 הולך להיות ? ברור שאין לי מושג, זה נקרא השערה.

עד כדי כך צריך לרדת נמוך בשביל להסביר לך שבן אדם משכיל רושם משהו על דבר שעוד לא

יצא זה השערה ?

לא מעניין אותי הדלפות. היו גם הדלפות ש 480 טוב ואף עוקף 980.

שוב ושוב אתה מדבר איתי על מה עושים במשרדים של NV ואיך הם יתמודדו ויתמחרו 1060

מאחר ו 480 הוא כ"כ מוצלח וכו' וכו' וכו'... זה רק מראה לי שאפילו לא טרחת לקרוא ממה אני

אישית מאוכזב. כמו הרבה אנשים אתה קורא בין המשפטים ומגיע למסקנות לא קשורות.

כל מה שרשמת לי לא רלוונטי בקיצור. שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אפילו לא מדבר על זה.

הוא ( nec_000 ) הגיע למצב שהוא צריך להגיד משפט ששם את קורולה ומרצדס באותו משפט בכדי להתיימר

להסביר לכלל הפורום על עלות\ביצועים לצרכן הפשוט.

שמסתכלים על מחירי חו"ל כנתון. אני כגיימר ( מגיל 10 ) שמשחק משחקים כבדים וביצועים הם דבר שאני מוכן לשלם

עליו בתחום ההגיוני שלי ( יחסי לי ולשאר העולם ) - אז אני coch אומר - שבמחיר של חו"ל בשביל אנשים שמגדירים

את עצמם כאנשים שמשחקים במשחקים כבדים עם הגדרות רומסות - משתלם לי יותר לשלם את מחיר חו"ל על 1070

ולא על 480. למה ? יחס של עלות\ביצועים טוב יותר לשימושים שלי בהרבה.

480 הוא פשוט אכזבת ביצועים מבחינתי ביחס לדורות על גבי דורות של כרטיסים שהם מוציאים ואין את ההפרשים

ש NV מביאה. זהו. נגמר הויכוח. לא חייבים להסכים אבל לא צריך לנסות לדבר איתי על דברים שלא דיברתי איתך עליהם.

שיגמרו לי החברים אני ישלח לך הודעה, בירה עליי - אם תרצה תסביר לי על TDP ועל הדלפות של . עד אז

פולאריס גדול.

אבל לאאא... בוא נדבר על ארכיטקטורות ועל מרצדסים ועל צרכנים ועל שווקים ועל בלבולי מוח שלא קשורים למה שרשמתי

בכל התגובות הקודמות. מזכיר לי קטעים מהעבודה של אנשים שמנסים ללמד אותך דברים שלא דיברת עליהם מעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה עובדה שיכול להיות ותהרוג את סדרת בעתיד - 

RX 480, על אף היותו מיוצר בתהליך 14 ננומטר, מצליח בקושי רב, ממש על גבול סטיית תקן, להיות יעיל ממקסוול 28 ננומטר.

perfwatt_2560_1440.png

אני לא חושב שמעולם בהסטוריית כרטיסי המסך בין שתי החברות היה כבר הפרש כל כך, כל כך מדאיג ביכולות הטכנולוגיות.

בקצב הזה, אנחנו נסיים את השנה בלי תחושת תחרותיות בשוק. המצב מתדרדר לכיוון מצב ה-CPU כיום.

פסקל כל כך הרבה יותר יעיל מפולאריס, עד כדי כך שאת ה160W של 480 עלול לנצח כרטיס מסך שצורך כמות דו-ספרתית של וואט. גם מבחינת מחיר, בפועל ה- 480 8GB הוא יותר 250$ מ-230-240. ככה זה בפועל. 

יתכן מאוד ש-GTX 1060 יהיה כרטיס 250 דולר.

יש כרגע 3 דברים שצריכים לקרות וככל הנראה יקרו ויהפכו את ה- 480 לנחשק הרבה יותר 

1 - ירידת מחירים תמשיך (הנה, כבר היום ירדנו מקידומת של 1500 ל-1450)

2 - גרסאות צד שלישי יגיעו עם קירורים נורמאליים ומחברי 8PIN שכן עונים על תקני חשמל

3 - מעבר לייצור במתקני היעילים לעומת Global Foundries הנכשלת יעניק כמות ואיכות לשבבים של AMD

מעבר לכך, לשלב ידיים ולהתפלל שפסקל לא יעשה סלט ויביא את פולאריס למצב נזק בלתי-הפיך, כי טכנולוגית זה בהחלט יכול לקרות. הכל תלוי בחמדנות של בשלב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

nec_000 התגובה שלך לא רלוונטית למה שאני כותב על האכזבה שלי מהכרטיס. אני מאוכזב

מהכרטיס מהסיבות שציינתי, ולא אציין שוב - יש מספיק תגובות אחורה. מה הקשר אליי כל מה

שרשמת ?

אם אינני טועה התייחסתי במרוכז לטענות שהעלתה "בתשלומים" בשרשור זה. עבור עליו שוב כדי להיזכר.

איזה שיעורי בית אתה רוצה שאני יעשה ? לא מזמן דיברת איתי על TDP ועל מה באמת צריך

להסתכל שבוחרים כרטיס. והנה שבוע אחרי - הכרטיס הכי יעיל של בשנים האחרונות,

על הנייר ובפועל צריכה טובה - ומצד שני טמפרטורות מאכזבות במאמץ. אז כנראה שכן רלוונטי

להציץ בביקורות.

ושוב טעית שלא באשמתך, הוטעית על ידי סוקרים חובבנים - להסתכל על טמפ', וראית 85 c אצל מישהו החלטת שזה לא טוב.

זוכר מה למדנו לגבי טמפ' וכמה שיותר גבוה מאפשר הקטנת גוף הקירור/המאוורר והיתרונות הטמונים בכך ?

חזור שוב על ההסברים בנדון משבוע שעבר וחזור שוב לקרוא את "הבעיות לכאורה" של סוקר/ים לגבי טמפ' - הם חסרי הבנה

הנדסית בתחום.

כללללללללל מה שפירטת בתגובה - קשורה אך ורק לדברים שיש לך להגיד. לא קשור אליי באף צורה,

וזה לא עונה על דברים שאני ציינתי בשום דרך. אני מאוכזב מזה ש מפגרים מדור לדור

מאחורי NV בביצועים. אתה ועוד מאה אנשים בפורום קוראים לזה בכיינות ? מקובל ובכיף.

אתה מאוכזב משום שלא מבין בהנדסת ייצור וכלכלה. הביצועים נחותים ?  כי המוצר נחות ועולה פחות. אבל הרבה פחות.

מה קשה להבין: מוצר של 240$ מכסח למוצר של 700$ את הצורה - כי הוא עולה רק שליש ונותן 56% מביצועיו.

כך זה נשמע ברור יותר ? בתחרות פרס הנדסה וכלכלת תעשיה, נצחו בסבוב הזה בנוק אאוט מכל הבחינות,

לא רק עלות תועלת, הם גם מכרו עד כה ביממה אחת (אגב את כל המלאי הגדול) - שזה פי כמה ממה שנווידיאה

הצליחה בחודש שלם, בגלל בעיות יצור ועמידה בהספקה.

גם כל מה שרשמת על 970 לא הבנתי מה זה שייך. כאילו מישהו כאן בא ואמר לאנשים ללכת

לקנות 970. אין שום היגיון במה שאתה רושם. רשמת כמה וכמה וכמה משפטים בנושא שלא

קשורים אליי באף צורה ואז בסוף אמרת לי - לך לעשות שיעורי בית.

זו אמרה כללית, לאו דווקא אליך ספציפית מכוונת, אם כי הזכרת קודם בשרשור את GTX970

וניסית לתת לו ראציונאל גם היום. ואם טעיתי וזה היה מישהו אחר קבל התנצלותי.

כן, בידידות ונעימות.

עריכה : לגבי 490. תפסיק לדבר אליי כאילו אני ילדה בת 4. נמאס לי שאנשים לא חושבים

לפני שהם מגיבים.. אין לי מושג מה 490 הולך להיות ? ברור שאין לי מושג, זה נקרא השערה.

עד כדי כך צריך לרדת נמוך בשביל להסביר לך שבן אדם משכיל רושם משהו על דבר שעוד לא

יצא זה השערה ?

לא מעניין אותי הדלפות. היו גם הדלפות ש 480 טוב ואף עוקף 980.

תחת הוא אכן עקף 980 בתדר ברירת מחדל, גם היום הראו זאת באחת הסקירות,

כך שההדלפה היתה נכונה, רק שלא ציינה היא שזו היתה מבוססת על המהרה מכוונת. מה שנקרא הטעיה "קלה".

שוב ושוב אתה מדבר איתי על מה עושים במשרדים של NV ואיך הם יתמודדו ויתמחרו 1060

מאחר ו 480 הוא כ"כ מוצלח וכו' וכו' וכו'... זה רק מראה לי שאפילו לא טרחת לקרוא ממה אני

אישית מאוכזב. כמו הרבה אנשים אתה קורא בין המשפטים ומגיע למסקנות לא קשורות.

מקבל הערתך. אינני מתכוון להישמע בקורתי אישית כלפי אדם ספציפי או כלפיך חלילה.

פשוט ניצלתי אותך פרטנית בשרשור זה, משום שנשמעת (לי) מהצד כבעל הקול הרועם ביותר

במחנה המייללים. זה לא אישי כלפיך או נגדך - זו התרשמות אישית שלי נטו.

על כן קבל אותה בקונטקס המתאים. וצא מזה, אנחנו לא עשויים מסוכר |חיבוק|

כל מה שרשמת לי לא רלוונטי בקיצור. שום דבר.

תוספת עריכה:

התייחסות ל- dj האלקטרוני,

גם אם נניח רגע לצורך הטעון, שחברה אחת טכנולוגית מתקדמת יותר מהאחרת:

המוצר שלה נהנה מיתרון תקצובי של מו"פ למשל, והוא מדור מתקדם יותר. זהו אינו הוקטור היחיד שבו נשפטת המערכת הזו,

כי אם למשל החברה האחת נהנית מיתרון יחסי בתחום אחר, למשל בייצור, עלות או יכולת כמות, הדבר טורף את הקלפים.

אין דוגמא טובה יותר ממלחמת העולם השניה בה טנקי הטייגר הגרמנים היו חזית הטכנולוגיה בעת ההיא,

אלא שהבעיה שלהם שהטנק T34 הסובייטי הנחות ממנו משמעותית, עלה על הקרקע ביחס של יותר מפי 10 ל- 1

וכאן הכמות נצחה בסוף את הטכנולוגיה. הרוסים עשו מהגרמנים קציצות, שכן אפילו שהגרמנים השמידו מספרית יותר טנקים לרוסים,

הרוסים הצליחו לייצר בקצב העולה על קצב השמדתם. והגרמנים לא הצליחו - כי המוצר שלהם היה מתקדם ויקר מדי לייצור.

זאת אומרת שבמשוואת הביצוע למחיר, כח הטנק לעלותו, הרוסים מצאו נוסחה יעילה יותר שמנצחת.

*אמפירית הטנק הגרמני היה עדיף משמעותית

הטענה שחברה אחת עדיפה בצריכת החשמל על פני האחרת מה שנקרא ביצועים לוואט, לא באמת מעניינת את סגמנט ה-

desktop, אלא את סגמנט הציוד הנייד והממוזער, שם לחום הנפלט ולצריכת החשמל (שמבוססת על מוגבלת)

מקבלת חשיבות עליונה. מנגד בעולם ה- desktop  הזרם נלקח ממקור בלתי מוגבל, מהשקע שבקיר, ולחום אין בעיית

נדוף (המארז גדול דיו) כך שבסגמנט הזה ההדבקות לסוגיה בתחום הביצועים לוואט מתאיינת מרלוונטיות.

סיכום:

לא סתם גם בתחומים שבהם יש מעט מאד שחקניות (כמו בעולם השבבים בתחום המחשוב), לא בכדי אף אחת מהשחקניות

עדיין לא נעלמה מהשוק בעשור האחרון. שכן לכל אחת היתרונות היחסיים שלה, והנישה בהתאם שבה היא מסוגלת לייצר

ולבדל עצמה. אגב ל- יש יתרון מכריע של ידע ויכולת לייצר מעבדי CPU, דבר שהקנה לה דריסת רגל בלעדית

במעבדים לקונסולות - היכן שנוידיאה אינה מסוגלת לתת מענה, שכן היא אינה יכולה לעשות CPU (שהוא חלק הכרחי במכונה הזו).

כאן הפתרון של AMD בדמות , מעבד משולב מאיץ גראפי, הוא פתרון מונופוליסטי בשוק של היום. ולכן רק בשל סיבה זו

היא לא תעלם כל כך מהר (אם בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לגבי הטמפרטורה - אין שום הטעייה. אני יסביר לך ברמה הכי פשוטה שיכולה להיות כי כנראה אתה לא מצליח לרדת לפרטים.

אני לא מתיימר להבין ולא רוצה להבין ולא צריך להבין ברמת ההנדסת ייצור - האם 85C זה רע, טוב, גבולי, אסון.. לא מזיז לי

ברמת הירידה לפרטים מה זה אומר. אני לא מהנדס חומרים. אני צרכן ממוצע שמשחק הרבה. ועכשיו לנקודה החשובה :

לא החלטתי שזה לא טוב. החלטתי ש 85C לכרטיס שנחשב יעיל זה גבוה מ 72C מעלות שזה הכרטיס שלי ( 970 ) אחרי

כמה לופים של בנץ' כבד. כנ"ל האינטרנט רושם ש 1070FE נמוך מזה באיזור ה 10% במאמץ.. לי זה גורם להגיד -

פה זה גבוה יותר, יש בעיית קלוקים שדיווחו עליה, יש רעש במאמץ.. תודה רבה לא רלוונטי מפוח כזה מבחינתי גם

אם זה מהנדס חומרים יגיד לי שלא יקרה כלום. למה ? כי אני לא דביל מלידה. אני מודע לזה שחברה כזו לא

מוציאה לשוק מוצר שיישרף אחרי יומיים במאמץ של 85C. אין צורך מעבר לזה.

2. אל תתיימר לדעת אם מי אתה מדבר. אני מתעסק עם הרבה מאוד כסף ביום יום ( אני לא טלר בבנק ). ככה שלבוא ולהגיד לאדם

שאתה לא מכיר שהוא לא יודע כלכלה... אתה מתבלבל... אני לא דיברתי איתך על נושאים שבחרת לדבר עליהם.. כי זה לא היה רלוונטי

למה שכתבתי בכלל. אתה בחרת לקחת את הויכוח ואת הטיעונים שיש לך להגיד לטובת ה 480 לאיזור הייצור\מחיר\יעילות פר שקל\דולר לצרכן וכו' וכו'

שזה מושגים שלא היה לי בכלל עניין לדבר עליהם שהעלתי פוסט שאני מאוכזב מהביצועים של 480. הרי אתה לא יודע מי אני או מה אני עושה למחייתי

וזרקת ככה באוויר שאני לא יודע א' ו ב'. אז צדקת - אני לא מהנדס. לגבי השני - זה קצת גדול עליך ואנחנו בפורום של .

חוץ מזה.. מה שאני עושה בעבודה לא שייך לזה שעשיתי תואר ראשון ושני פלוס תזה בכלכלה, אני בכלל עוסק בשוק ההון.

אין שום צורך לדבר על הייצור ועל התמחור ( לפחות אני לא דיברתי על זה ).

3. תהיה ביקורתי כמה שבא לך. אני מקבל ביקורות ונותן ביקורות יום יום. אבל אני מגיב לאנשים אחרי שאני חושב מה אני אומר.

אז אתה אומר אמרות כלליות.. בכיף.. רק תזכור שאנשים מגיבים על משהו ועונים להם על דברים שהם לא אמרו הם קצת יחזירו לך

ביקורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ coch ידידי היקר,

הנני רואה שהנך לוקח את הדברים כבד, ואישית.

מבקש להסביר:

אמנם כתבתי אליך את חלקו הארי של דבריי בשרשור זה,

אך הדברים מבחינה רעיונית וכוונתית אינם מכוונים אליך אישית חלילה כהתקפה או העברת ביקורת. ממש לא.

כמו בתאטרון, נצלתי אותך כדמות אם תרצה - זו שמייצגת תזה מסוימת.

זוהי העמדת תפקידים.

לכן אם הדברים הפריעו לך בנימה אישית חלילה, מבקש איפה שתקבל את כל שכתבתי לעיל כאילו הדברים

מכוונים לאדם דמיוני, שמייצג כרגע לצורך הדיון במשחק תפקידים - טיעונים כלשהם ואני משיב לו.

זה בסדר כך מבחינתך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה אתכם פה מתכסחים והכל.. אהבתי :) יש לכם טיעונים נכונים... אז יאללה נרשמתי, בואו נדבר!

אז ככה לסיפתח, קניתי את הכרטיס היום מ ... יגיע אל קרוב שלי בארה"ב בעוד כמה ימים, והוא מגיע לבקר בעוד שבועיים.
כל הסיפור יצא לי 943 שקלים, לקחתי את גרסת ה 8GB כמובן, ולקחתי את של .. היה לי פעם כרטיס שלהם והייתי די מבסוט ממנו.

אגב, אני כיום יושב עם כרטיס מסך מדהים בשם GTX560Ti, ומעבד חדש חדש (בצחוק כמובן) Core2Quad 9550...
ולומר את האמת - גם זה עושה אחלה עבודה ומפעיל את כל המשחקים שיש היום בשוק (טוב 96% ממה שיש היום בשוק).

לפי מה שאני קראתי והבנתי ה RX480 הוא ממש כמעט R9 390, מבחינת הוא הולך כמעט יד ביד עם ה 970 האגדי :) (אני אוהד של הירוקים בגדול) ובמחיר מצחיק של 239$ - החלטתי לנסות שוב לעבור צד לכיוון האדומים... אני בעד תחרות ובעד לגרום ל להזיע קצת, זה ללא ספק יעזור לנו לקבל כרטיסים הרבה יותר מגניבים וזולים בעתיד.

המטרה שלי היום היא לבנות מחשב חדש חזק וזול... אני חושב שה RX480 הזה יעשה אחלה עבודה, והוא די זול ^_^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אהבתי את הגישה.

אם תשאל את דעתי הצנוע, לעולם אינני מתעניין במוצר כלשהו בהתבסס על המותג של המוצר, משום שלא רוצה שיהיו לי הטיות צרכניות מטעות שקול דעת.

בכל איטרציה, בכל סגמנט, בכל נקודת זמן, משתדל לבחור את מה שלדעתי נותן (לי) את התמורה הגבוהה ביותר לשקל, ועוד כמה רבדים חשובים (אם יש).

כך מציע וממליץ גם לאחרים.

כיום ממליץ אגב למי שאינו ממהר, שלא לרכוש את RX480 אם יכול להמתין - עד חודש כנראה נראה את המענה של נוידיאה עם ה- GTX1060 שלהם.

זה הולך להיות קרב המאה ורק בשביל זה שווה וראוי לדעתי להמתין. תהיה מלחמת חורמה - אני מת על זה. ככה יש אקשן, וככה המחירים והתמורה עולים כלפי מעלה.

מה שיפה הוא המחיר שהצלחת להשיג עבור RX480 ביום הראשון להשקה. כרגע אין מלאים בארה"ב כמעט בשום מקום - הכל חוסל בפחות מיום!

דיווחו על מעל עשרת אלפי כרטיסים שנמכרו ביום אחד רק בארה"ב, ומעל 25 אלף בעולם כולו (המון במזרח).

זהו קצב מכירות של למעלה מ- 500 אלף כרטיסים עולמית בחודש, אין ל- שום יכולת ראלית להתמודד עם כזה בקוש. לא קרוב אפילו.

מצחיק משהו, עושה רושם שכרגע המלאי הגדול האחרון שנשאר הוא בכלל אצל KSP בישראל, לפחות על פי מערכת SAP שלהם,

הצטיידה במעל 50 כרטיסים במכה אחת - משהו גדול קצת על השוק הישראלי. אולי היא תייצא קצת במחיר מופקע לחול ?  :D

עריכה:

התחילה תופעת price gouging, באמזון הכרטיס כבר ב 350 דולר - רצ"ב snapshot

Capture.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר לך מה....

יקח זמן עד שאני אסיים לאסוף את כל החלקים למחשב ויש מצב שה RX480 הזה הולך לשבת איזה חודש חודשיים בקופסא.

פשוט שיצא לי די בפוקס שקרוב המשפחה מגיע לארץ ואשכרה הצלחתי לתפוס אותו בזמן שישיג לי אחד, הוא מגיע פעם בכמה שנים אז בכלל.

אחרי שראיתי את המחירים של הכרטיס בארץ די ירד לי מהכרטיס הזה, כל העניין עם הכרטיס הזה תכלס זה המחיר המטורף.

אז ברגע שהבנתי שיש לי אופציה להביא מכה יפה בחו"ל.. יאללללה בכל הכוח!

זה לא שהלכתי עיוור על ה RX480, חשבתי עמוקות על ה 1060 (להזכירך אוהד של הירוקים), אבל איפשהו קראתי דיווחים על זה שהוא הולך להיות סוג של 970 SOC, משהו שאולי בקושי מגרד את ה 980... וכמובן ש תתן לנו בראש עם תג מחיר של 250$ במינימום.

אז אחרי כמה סרטונים ביו טיוב + קראתי כמה ביקורות.... הדבר ה"נראה די מאכזב" הזה נותן בראש לא רע בשביל כרטיס מסך רמת ביניים ^_^

יצרתי קשר עם אותו קרוב, ועלינו על יחדיו ותפסנו יחידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...