בנצ'מרקים ראשונים לrx 480 - נראה די מאכזב - עמוד 6 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנצ'מרקים ראשונים לrx 480 - נראה די מאכזב

chop

Recommended Posts

אף אחד מאיתנו לא דיבר על 980Ti חדש. אף אחד מאיתנו לא אמר מחירים של עכשיו שיש מגמות לא יציבות ומחסור.

980Tti לא רלוונטי במחיר שלו שיש 1070 באופק גם אם זה עוד כמה חודשים.

ואם כבר עוסקים בפיקציות וחוסר דיוקים. 239 דולר זה לקירור מפוח של שכרגע יש פיקציות שזה יעלה ל 250 דולר.

מה שאומר שקירורי צד שלישי לא יכולים להיות זולים מזה. עליתי איתך לקירור צד שלישי הכי זול שיכול להיות לגירסאת ה 8GB.

260 דולר, אל מול 400 דולר ( לא הפיקציה של ה 380 ). כמה זה 140 דולר הבדל ? קרוב יותר ל 500 או ל 800 ? אז יש סטייה במה שרשמתי.. זה לא 500.

זה איזור ה 550 לא חישבתי מדוייק. מה שרשמתי לך כרגע זה דבר ריאלי לחלוטין. לא מעניינים אף אחד מחירים שיש בעיות קשות.

נכון לעת זו רלוונטי למי שקונה עכשיו ולא על זה דיברתי.

450 דולר זה לקירורי FE שזה התמחור הרישמי שלהם, יקר יותר. בפעם המאה.. דיברנו על צד שלישי מול צד שלישי.

ההבדל לא יהיה בחיים 800 שקל שהמחירים יתייצבו. לא בחו"ל.

גם לא הבנתי את ההיגיון של ההתייחסות לזה ש 1070 עכשיו מאוד יקר. ראיתי 480 שנמצאים במחירים הזויים באינטרנט.

זה בכלל רלוונטי ? לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של David_K

זה לא עצוב ולא נעליים, באותה מידה זה "עצוב" ש- סוחטת את הסגמנט העליון בזמן שמוכרת כרטיסי דור קודם בזול..

Nvidia משיקה קודם את הסגמט העליון (לא העליון ביותר) עם ליבת הGP104, בקרוב היא תשיק את ליבת הGP106 לסגמט הביניים ובמהלך השנה הבאה את ליבת הGP10X המקדמת שלה. לעומת זאת משיקה את 10, ליבת הביניים שלה ואת 11 ליבת הביניים הזולה עוד יותר, כי זה הסגמנט שהיא צריכה עם מירב הכרטיסים הנמכרים, היא צריכה כסף להקל על החובות וזה מה שיביא לה את זה, כרטיסי ה390/970 מהוים כלום מנתח השוק, אז להשיק כרטיס במעל $300 במטרה שימכר כמו לחמניות חמות באמת ויחזיר לך נתח שוק ויכניס לך רווחים אמייתים זה לא הדרך החכמה. גם זה יגיע במהך השנה הקרובה או תחילת הבאה עם ליבת הVega, בקיצור. אין פה "עצוב" יש פה "עסק"... אם תשימו לב לדברים שאתם כותבים על חברות ששוות הרבה יותר ממה שרובכם יראו איי פעם.. 

נאמר בדיון הזה כל כך הרבה שה970 הם כרטיסים נישתיים. ידעת שלפי סטים זה הכרטיס הפופולרי ביותר מבין משתמשיו?

עכשיו יגידו שהוא רק 5%. בסדר, אבל הוא ממש לא הכרטיס היחיד שנמצא שם שעולה מעל 200$.

בקיצור, זה פשוט לא נכון שזה לא נתח משמעותי. אני כן מאמין שיש שוק גדול לכרטיסים ברמה גבוהה יותר, יש לא מעט שמוכנים לשלם עוד מאה דולר בשביל זה.

כנראה שכרגע למרבה הצער לAMD אין שום יכולת להתחרות בשוק הזה, אז הם משווקים כרטיס מוזל עם ביצועים של שנת 2014. למחיר זה באמת לא רע, אבל הוא משאיר רבים מאיתנו רעבים לפיתרון מהאדומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת,

שאם שואלים את nec מה הכי רלוונטי בעת הזו, לדעתו, לצרכן המושכל, זה מה שהולך לקרות (או כבר קורה בחיתוליו)

בלוחות היד השניה בימים אלו. הרי מרבית המשדרגים הטריים מטבע הדברים, מעבירים את הכרטיס הישן שלהם ללוחות,

לא כולם, אך מרביתם להערכתי.

ואז נשאלת השאלה,

האם נתקל כאן בהצפת השוק במוצרים בין שנתיים-שלוש בכמות כזו, שתפיל את המחירים לרצפה, עד כדי כך שהיחס

תמורה-עלות בסגמנט זה תנסוק לגבהים חדשים ?

מה דעתכם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

האמת,

שאם שואלים את nec מה הכי רלוונטי בעת הזו, לדעתו, לצרכן המושכל, זה מה שהולך לקרות (או כבר קורה בחיתוליו)

בלוחות היד השניה בימים אלו. הרי מרבית המשדרגים הטריים מטבע הדברים, מעבירים את הכרטיס הישן שלהם ללוחות,

לא כולם, אבל מרביתם להערכתי.

ואז נשאלת השאלה,

האם נתקל כאן בהצפת השוק במוצרים בין שנתיים-שלוש בכמות כזו, שתפיל את המחירים לרצפה, עד כדי כך שהיחס

תמורה-עלות בסגמנט זה תנסוק לגבהים חדשים ?

מה דעתכם ?

יש כרטיסי 980Ti שנמכרו כבר בין 1600-1900 שקל.

יש כרטיסי 970 שנמכרו בין 900-1200 שקל.

מבחינת אחוזים אנשים שמכרו את הכרטיסים האלה, בעסה.

יש כרטיסי 980 שלא מצליחים להימכר במחירים טיפה דרומה מהגבול התחתון של 980Ti.

יש אפקט. הצפה ? לא חושב.

אין בישראל שוק גדול לזה בשביל להגיד שתהיה הצפה. בוודאי שזה השפיע לרעה על מי שקנה בזמן האחרון

כרטיסים מהדגמים האלה.

מי שהכי הפסיד זה אלו שרכשו לצורכי גיימינג בסכומים הזויים. הם בוודאות שברו מקלדת\עכבר\אצבע

שצפו לראשונה בביקורת ל 1070 וראו את המחיר העתידי. לא הייתי פוסל גם שהם ינטשו לגמרי את NV.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להתייחס כרגע לכרטיסי 1070 ב- 380-400 דולר. כרגע המחיר הממוצע עומד על כ-430 דולר לדעתי, כולל של כרטיסי צד ג'.

https://www.nowinstock.net/computers/videocards/nvidia/gtx1070/

מבחינת זמינות, נראה שגם ה- 1070 וגם ה- 480 בזמינות לא מדהימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Nemesis

אי אפשר להתייחס כרגע לכרטיסי 1070 ב- 380-400 דולר. כרגע המחיר הממוצע עומד על כ-430 דולר לדעתי, כולל של כרטיסי צד ג'.

https://www.nowinstock.net/computers/videocards/nvidia/gtx1070/

מבחינת זמינות, נראה שגם ה- 1070 וגם ה- 480 בזמינות לא מדהימה.

409 דולר לכרטיסי צד שלישי מומהרים.. אני רואה את זה בשקט קורה אחרי שתהיה זמינות סבירה ו 1060 גם יצא לדרך.

אין סיבה שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

אגב ביחס ל 1070 אני גם מחכה לראות את הצריכה\יעילות של 490.. לדעתי זה יהיה אאוץ' כזה.

^ לדעתי coch ואני אומר את זה כחבר מהצד, שעושה לך שיקוף:

אתה נשמע כמו חבר שלי, שמה שלא יצא מ- יגרום לך לאכזבה או לייללות.

קבל זאת כבקורת בונה: לא נכון להתנהל כך במישור האישי, זה לא בריא ולא נראה נעים לחברים שלך מהצד אני בינהם כמובן.

עכשיו ענינית נעבור בחזרה לנושא שהעלתה:

גם פה אנו די בבירור יכולים לעשות אינטרפולציות כמו בכל תחום הנדסי. אנו יודעים שברמת TDP של 150 וואט הוציאה

בדור החדש 14nm, כרטיס בביצועים כשל R9-390. הלוא הוא ה- RX480.

ולכן, נניח רגע לצורך הטיעון שכרטיס ה- RX490 יהיה (על פי ההדלפה הכי מקובלת כיום בשוק),  כרטיס עם 4096 ליבות,

או כ- 77% יותר חזק מה RX480.   

** 77% יותר חזק זה במקרה שווה בדיוק ל- GTX1080.

אז ניתן באינטרפולציה מושכלת להעריך, שה- TDP שלו יהיה גם הוא גבוה יותר באזור חיוג של כ- 77%.

או במילים פשוטות, 150 כפול 1.77 = 265 וואט. 

there you have it.

עכשיו, האם נתון שכזה גורם לך "לאאוץ ?"

הרי אם צריכה לשרוף 265 וואט כדי לתת מענה ל- GTX1080 אחד לאחד מבחינת ביצועים,

בשעה שה- 1080GTX שורף "רק" 180 וואט, האם זהו שיקול רלוונטי לכרטיס מסך שהולך לשבת אצלנו ב- desktop

שנזכור רגע - שותה חשמל ללא הגבלה מה- socket שבקיר, או שאנחנו עדיין נמצאים בראש תפיסתי שהמחשב desktop

שלנו עובד על סוללה כמו ?

כאיש כלכלה כמותך, מה יותר חשוב:

החסכון זוטא של 80 וואט לשעת עבודה במוד תלת מימדי מאומץ, שמסתכם לבקושי 4 אג' לשעה, או הפער במחיר רכישה ההתחלתי

שיכול להיות בגובה מאות שקלים רבות ?  

וכמה שעות משחק נצטרך לשרוף, עד שהחסכון בחשמל יכסה את מלוא הפער בעלות הרכישה של המוצר ? 

חישוב קטן כדי להראות את סדרי הגודל - או יותר נכון היעדר רלוונטיות:

גם אם נשחק כל יום 3 שעות כמו נער בגיל העשרה אחרי בית הספר, בשנה שלמה נצליח לכסות סדר גודל של כ- 1000 שעות משחק.

4 אגורות כפול 1000, יוצאים 40 שח זוטא. **וזהו המקרה קיצון. מרביתנו המבוגרים אם נשרוף בשנה 200 שעות נגיד דיינו.

מקווה הנני שכמו שהדברים מוצגים בבירור לפנינו, די מהר הבנו, שכל ההתעסקות הזו סביב צריכת חשמל של המאיץ - כאילו

זה משהו שבכלל רלוונטי מבחינה מעשית או פרקטית למחשב  desktop, אינה רלוונטית כלל ועיקר, גם לא מהזוית הכספית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יגיד לך על מה אני מסתכל. פרקטיקה.

1070 יעיל כמו 480 וקר ממנו ( לא משנה אם זה חשוב או לא, לא צריך לדון בהנדסת חומרים אם אדם פשוט ).

אז אני יחכה לפרקטיקה לראות מה 490 יראה שהוא עובד במאמץ. אני מאמין לפרקטיקה פה כי אני לא מהנדס.

בדורות הקודמים לפחות מוציאה כרטיסים לא יעילים ביחס ל NV. אם אני טועה, תאשים את האינטרנט.

במישור האישי אין דרך לפגוע בי בפורום ציבורי. אני אומר דברים כפי שאני אז אולי זה נדמה לך כמו התקוממות\התגוננות

אבל זה מה שאני חושב. בין אם זה על התנסחות\התנשאות\צורת דיבור. אל תדאג לי או לשליליות שלי וכו'.. וכמו שאמרתי לך

אתמול.. שאתה לא מכיר אדם לא צריך להניח מאחר ויש הסתברות גדולה מידי שאתה טועה, סתם חבל על המאמץ שלך.

אני די מחייך שמישהו בפורום נותן עיצות על איך להתנהל נכון \ או לא נכון.. נו באמת  :)  איפה הקשר   :)  :)  :)

אמרתי כבר הרי איפשהו פה.. היו לי בעבר כרטיסים של .

4850. 5870. בזמנים הטובים היה לי גם מעבד עם לול מבוסס שלהם שזה היה אז להיט.. וכו'..

ובנושא הכלכלה.. אני לא לוקח את העבודה לבית. בטח לא בחישובי וואט שאני שורף על משחקי מחשב.. תקרא לזה דרך חיים.

רק אל תתן לי דוגמא קיצונית של " אז למה אתה לא עובד עם ארבעה כרטיסים " .. אין צורך.

די תקבל את זה ש 480 איפשהו מאכזב.. זה החיים, אי אפשר להיות מרוצים מכל מוצר כמו שאתה כנראה

לא מרוצה מביקורות שמטעות אנשים. יום טוב אני חייב לזוז..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

409 דולר לכרטיסי צד שלישי מומהרים.. אני רואה את זה בשקט קורה אחרי שתהיה זמינות סבירה ו 1060 גם יצא לדרך.

אין סיבה שלא.

מדובר בכרטיס אחד בלבד שאינו זמין כרגע.

המחיר הממוצע של הכרטיסים הוא 454 דולר, והמחיר החציוני הוא 450 דולר.

אני מניח שבהמשך המחירים ירדו (לא יודע כמה מהר יגיעו ל-380 אם בכלל), אבל מי שצריך כרגע, ה- 480 מציג ביצועים/מחיר טוב יותר.

50% תוספת ביצועים תמורת 85% תוספת מחיר. בהמשך נראה.

בכל מקרה, אני הייתי נמנע מ-480 עם מחבר כח אחד בלבד של 6 פינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Nemesis

מדובר בכרטיס אחד בלבד שאינו זמין כרגע.

המחיר הממוצע של הכרטיסים הוא 454 דולר, והמחיר החציוני הוא 450 דולר.

אני מניח שבהמשך המחירים ירדו (לא יודע כמה מהר יגיעו ל-380 אם בכלל), אבל מי שצריך כרגע, ה- 480 מציג ביצועים/מחיר טוב יותר.

50% תוספת ביצועים תמורת 85% תוספת מחיר. בהמשך נראה.

בכל מקרה, אני הייתי נמנע מ-480 עם מחבר כח אחד בלבד של 6 פינים.

בהמשך נראה. אמרת יפה.. הממוצע של עכשיו לא כ"כ אמין לשני הכיוונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ coch

אינני יכול להתמודד עם אכזבותיך ברמה האישית מכרטיס RX480 או ככלל ידידי,

תחושה שהיא סוביקטיבית שלך וזכותך המלאה כמובן. האמת שגם לא מתאמץ יותר מדי לשכנע אותך אחרת,

כל אחד זכאי להחזיק את דעתו הפרטית וכבודה במקומה מונח.

בדר"כ כל אדם מתמחה בתחום מסוים, ובטוחני שלך יש את וקטור ההתמחות שלך, שוק ההון כמדומני ?

אם אצטרך המלצה לגבי השקעה, אני לפחות ניגש לשכמותך - כדי שלא לעשות שטויות של טירון בתחום שאני לא מבין גדול בו

ואז להפסיד את התחתונים ובגדול.

ומצד שני, אני יכול רק להציע, לא להכריח כמובן, שאם אנחנו דנים בתחום שלפנינו ובהנחה שכבר הספקת כבר להכירני,

אז כנראה הבנת שאולי יודע עבדך הנאמן, ולו משהו קטן בתחום הזה של התעשיה.

ולכן אם מנסה לכוונך, שלא להתאכזב כי אין באמת על מה, גם לא על משחקי הטמפ' הללו שאתרים רבים שגעו אותך ועוד רבים וטובים

בקשקשת הזו,  אולי תנסה להנות קצת מפירות מה שנכתב והוצג לפניך ותתרכז במהות, ולא במה שמסביב.

*לצערי הנך נתפס יותר מדי למטפורות התנסחותיות של אחרים (אני בינהם), ולכן לוקח אותן באופן שגוי, במקום לקבל שזאת רק דרך

להצגת דברים בצורה מעניינת/משעשת לפעמים.

הבן: בפורום וירטואלי, כרגע אנחנו על בימת תאטרון וירטולאית. בימה שבה אנו מייצגים את השולחן שלנו בזירה הזו, ושום דבר שפה,

אבל שום כלום ממנו אינו אישי. הי, אנחנו הרי לא מכירים מהעולם האמיתי ואתה ככל שאני יודע, יכול להיות גם תוכנת מחשב שמדברת מולי.

אז נסה לקבל את התפיסה הזו. זה יקל עליך משמעותית להתדיין מול אדם, שמשתמש בשפה שהיא קצת מעל לדיפלומטית מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האכזבה נבעה מציפיות שלא היו מחוברות למציאות.

לא היתה שום סיבה לצפות מכרטיס במחיר X שיתן ביצועים של כרטיס במחיר 1.5X. אם זה היה המצב, היו מוכרים אותו בדולר פחות, לא ב-150$ פחות.

זה שאתה מסתכל על 100 פרמטרים אחרים (כמו מתי יצא כל כרטיס, TDP וכו') זה נחמד, אבל לא רלוונטי.

הדבר היחיד שמעניין את הצרכן הממוצע זה ביצועים לעומת מחיר. הצרכן הממוצע הוא זה שמכניס כסף, לא האחוז המאוד קטן של אנשים שמבינים משהו בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...