Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

your humble servant

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  187
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  1
 • זמן מחובר

  114יום 7ש' 49דק' 24שנ'

your humble servant last won the day on נובמבר 5 2018

your humble servant had the most liked content!

דירוג

38 טוב

אודות your humble servant

 • דרגה
  Zone Wannabe

מבקרים אחרונים

950 צפיות בפרופיל
 1. מצוין, אז נדע להבא שלא לרכוש אצלכם, כדי שלא נצטרך להכנס לתביעה מולכם בבית משפט, שבא אנחנו עלולים להפסיד. תגובה עלובה ביותר, שמוציאה אתכם בצורה רעה מאד, וזורקת לפח את כל ההשקעה הפרסומית שלם בפורום הזה. שנה אחת אחריות מלאה על ספק של סיסוניק, ועוד מסדרה X, זאת פשוט בושה.
 2. עדיין עדיף מה 3 שמקבלים בחבילות הרגילות, שזה בושה שיש העלאה טובה יותר מהסלולר.
 3. לא מדוייק. עושה רושם שלפרו יש vrm מרשים יותר, אבל עם קירור פחות טוב, כך שזה מתקזז במידה לעומת המאסטר. לפרו יש sic634 עם 50A ועם יכולת חכמה לחלק את הזרם בין כל השלבים לעומת ir3553 במאסטר עם 40A. אני לא מבין מה ההגיון של גיגבייט במהלך הזה, במיוחד שהir3553 יקר פי 2 מאשר sic634, והמאסטר הוא הלוח הבכיר יותר. בכל מקרה, מעבר לעניין הvrm, המאסטר טוב יותר בכל דבר אחר על פני הפרו. שניהם מספיקים גם עם i9900k עם oc מכובד, ולא תהיה שום מגבלה מבחינת הvrm. בכלל, גיגבייט שיחקו אותה בדור הזה של אינטל בכל דרגות המחיר מבחינת הvrm ועוד. בלי קשר, אם כבר פרו אז כדאי את גרסת הwifi, מומלץ. למארז שלך יש יכולת לקירור מים של עד 240mm למעלה, אבל זה לא חובה, במיוחד שאין לך עניין בoc. הוספתי קבצי השוואה בין מעבדים וכרטיסי מסך. אני לא יודע אם זה משנה לך, אבל ל z390 ביחד עם מעבד מסדרה 9 תהיה היכולת להוסיף עד 128gb זיכרון ראם בעתיד הקרוב. לסיכום, לעריכה ולעריכת וידיו בפרט, מומלץ מעבד אינטל כמה שיותר מהיר ועם כמה שיותר ליבות, ביחד עם מאיץ גרפי כמה שיותר מהיר מבית נווידיה. כמה אתה מוכן להשקיע תלוי בכמה מהירות העבודה חשובה לך. בתקציב שלך אתה יכול להכניס בקלות i9 9900k ב2500 שקל ביחד עם 2080 בסביבות 3500 שקל. שני הרכיבים האלה שהם הכי חשובים לך מבחינת ביצועים יעלו ביחד 6000 שקל בערך, וישאירו לך בתקציב עוד 7 אלף לשאר הדברים, שהחלק הארי זה המסך.
 4. @djelectric , תודה על המידע. בהחלט מעניין ומפתיע. אם כך, הפרו צריך להיות טוב אפילו יותר לoc. 50×12 =600A לעומת 480A במאסטר. מה שאומר שאפשר לתת למעבד יותר וולט, והvrm יהיה בפחות מאמץ. מי שלא יודע W=A×V. במקרה של מעבד הV הוא קצת יותר מ1. אם אני רוצה להשתמש ב50% מהיכולת של הvrm , ואני עם 1v ,אז עם 480A מדובר ב240W , לעומת 300W עם 600A. בכל מקרה מדובר במספרים שאפילו עם i9 9900k אנחנו לא אמורים להגיע אליהם.
 5. למאסטר יש 3 חיבורי m2, אם זה רלוונטי לפותח הדיון. מכיוון שהוא צריך 3 חיבורי סאטה לצורבים שלא צריכים מהירות, כרטיס הרחבה לא צריך להפריע. כנראה שפיספסתי את ההמלצה.
 6. יש לוח של אסרוק עם 8 חיבורי סאטה. https://www.asrock.com/MB/Intel/Z390 Taichi/index.asp מה שאחרי הפלוס מיועד להאצה גרפית המובנת.
 7. לפי האתר של גיגבייט, עושה רושם שהמאסטר עדיף על הפרו מבחינת מערכת החשמל, לפחות על הנייר. Z390 AORUS MASTER motherboard uses an all IR digital CPU power design which includes both digital PWM Controller and PowlRstage MOSFET, and is capable of providing at least 40A of power from each phase, for a total of 480A. These 100% digital controller and additional 8+8 Solid-pin CPU Power Connectors offer incredible precision in delivering power to the motherboard's most power-hungry and energy-sensitive components, allowing enthusiasts to get the absolute maximum performance from the new 8-core 9th Gen Intel® Core™ processors. Z390 AORUS PRO motherboard uses an 12+1 phases digital CPU power design which includes both digital PWM Controller and DrMOS. These 100% digital controller and additional 8+4 Solid-pin CPU Power Connectors offer incredible precision in delivering power to the motherboard's most power-hungry and energy-sensitive components, allowing enthusiasts to get the absolute maximum performance from the new 8-core 9th Gen Intel® Core™ processors. בכל מקרה שניהם אמורים לעבוד טוב, ובz390 גיגבייט עשו עבודה טובה ומאד מומלצים.
 8. הוספתי תמונות של בנצמרק בין i5 9600k לבין 2700x, תבינו מזה מה שאתם רוצים. האדום זה אינטל והכחול amd.
 9. צריך לוח עם vrm טוב מספיק, עדיפות לכזה שתוכנן לעבוד עם 8 ליבות. יש לוחות ב300 דולר שלא נותנים פתרון מספק, ולוחות ב180 דולר או פחות שכן. קירור כמו RCTIC Freezer 33 Esports ONE ב30 דולר צריך להספיק. זה מצב סטוק. Oc זה סיפור אחר. השאפתנים ירכשו את הלוחות היקרים ביותר, ויבנו קירור מים פתוח ויקר מאד, הכל תלוי כמה רחוק אתה רוצה להגיע. 2700x מעבד משתלם מאד, ומומלץ, ובגלל שהקירור שלו מספק, ורוצים לשמור על יחס עלות-תועלת גבוה, אז לא ממליצים לרכוש בשבילו קירור אחר. ההבדל בהספק החשמל שלהם בפועל במצב סטוק זה משהו כמו 30w. זה לא דורש קירור שונה כל כך, או vrm מיוחד במצב סטוק. עוד כמה חודשים ייצא zen 2 , וזה מצוין שהשוק משתפר, ושיש אפשרויות טובות לבחירה.
 10. 600 שקל ואפילו פחות פרמיה, תוספת, לאחר שתוריד את הרווח בהפרש הביצועים לטובת אינטל במקרה הזה. כל ההפרש הוא בסביבות 800 שקל, במידה וקנית במחיר 530 דולר או פחות. במחירי הארץ, מדובר בסביבות 1000 שקל כרגע הבדל במחיר. נכון שכרגע המוצר נמכר ביותר מזה, אבל זה לא יישאר כך, ואפשרי למצוא ב530 דולר, או פחות מזה, למרות שכרגע המלאי מאד מוגבל. לוח אם באותה רמה יעלה לך אותו דבר. המעבד הזה יעבוד מצוין גם על לוח ב180 דולר או פחות מזה, ובטובים שבהם תהיה לך אפשרות לעשות oc נאה. 2700x מגיע עם קירור בינוני, ובמידה ותרצה קירור טוב יותר, תוכל לשנות. יש קירורי אוויר שיתאימו למעבד הזה גם ב150 שקל, שיהיו שקולים לפחות לקירור של amd, לא חייב קירור מים יקר.
 11. אני גם מאושר שamd בשוק, ואני מקווה שנראה שיפור מצידם ובתגובה מצד אינטל. לפעמים כשאתה הכי טוב, ואין לך שום אתגר, אז אתה עומד במקום, בגלל זה צריך מישהו שיאתגר אותך להיות טוב יותר. Amd יוצרים את האתגר הזה, וזה מצויין לנו הצרכנים. שכל אחד יבחר מה שהוא רוצה לפי הצרכים שלו, אני מציג את מה שאני רואה לנכון, ואני לא צד בעניין. כשההפרש בין המעבדים 2700x וi9 9900k הוא 220 דולר, וההפרש ביניהם הוא בסביבות 20 -25 אחוז, לשניהם יש מקום בשוק. הפרש מחיר של 60 אחוז אולי לא הגיוני מבחינה כלכלית כשההפרש בביצועים הוא 25 אחוז, אבל על מוצר פרימיום משלמים פרימיום. 600 שקל פרמיה למעבד שמחזיקים 5 שנים זה סכום שלהרבה אנשים שווה לשלם, לא הכל אחוזים ויחס עלות-תועלת, יש גם מחיר במספרים שאנשים מוכנים לשלם. כמו שיש מקום לחברות כמו שיאומי לצד אפל, כך יש מקום לamd לצד אינטל. זאת הדעה שלי, ושכל אחד יקח את זה לאן שהוא רוצה.
 12. זה מה שאמרתי, 8 ליבות אחודות זה המקסימום של amd בשלב זה. אני לא בטוח האם זאת בחירה או אילוץ מכורח הנסיבות, אבל כרגע זה המצב הקיים אצלם. לפי מה שאתה טוען, בעתיד המתכנתים יכתבו את הקודים בהתאמה טובה יותר לארכיטקטורה החדשה של amd. במצב הזה לamd יש את חובת ההוכחה, אבל בתור צרכן, אני לא מוכן להסתמך על מה יהיה אם, ובתיאוריות. אלא מה שמעניין אותי זה מה קורה בפועל. בפועל, מעבד amd לשוק המיינסטרים מגביל אותך היום, מה שלא קורה עם מעבד i9 9900k. זה מה שקיים היום, זה המצב הנתון. במדעים צריך להוכיח יכולת ותיאוריות, וכל עוד זה לא הוכח, amd בפיגור. Amd כבר שנים מתחרה מול נווידיה ומול אינטל בגזרת המחיר, ורק בגלל זה הם צוברים מכירות. האם בדור הzen2 ואחרי זמן שיהיה למפתחים את האפשרות לייעל את הקוד שיתאים למעבדים החדשים נראה שינוי בהובלה, אולי, אבל צריך לחכות ולראות.
 13. יכול להיות שהמתכנתים של המשחקים לא טובים, אבל עובדתית אותו מעבד של אינטל i9 9900k לא מגביל אותך, לעומת 2700x שכן. גם אם בתנאים סינטטים מסויימים amd עדיפים, זה לא רלוונטי אם הם לא יודעים לעבוד באותה יעילות כמו מעבדי אינטל עם המצב הקיים. Amd לא מסוגלים ולא יהיו מסוגלים לייצר מעבד אחוד מעל 8 ליבות גם בzen 2 , וזה לפי מה שהם אומרים ומציגים. זכור לי בעבר מאיץ גרפי של amd 7990 , שבשביל לעקוף את נווידיה שולבו בו 2 ציפים, ועדיין הפסיד לנווידיה ולcf של 2 כרטיסים של amd עצמה. מעבד אחוד קשה ויקר יותר לייצר, והפיתרון של amd , מוצלח ככל שיהיה, הוא נחות טכנולוגית. כל המעבדים שלהם מבוססים על אותה ארכיטקטורה וליטוגרפיה. יכול להיות שיהיה להם יתרון מסויים בתחום השרתים על אינטל, אני לא בקיא מספיק בנושא השרתים בשביל להגיב.
 14. לamd יש מעבד 8 ליבות, וכל השאר הדבקות שלו במכפלה. לאינטל יש מעבדים אחודים הרבה יותר גדולים מזה, וטובים יותר. הבעיה העיקרית של אינטל כרגע, זה העיכוב בדור ה10nm , שיש שמועות שאולי הוא בסוף לא יהיה בדיוק 10 אלא יותר 12 בסטנדרטים של אינטל, שהם יותר מחמירים מהשוק. אינטל מבחינה טכנולוגית מובילה על amd, בגלל זה בamd מתחרים על לב הצרכן בעיקר במחיר. אינטל לא רודפת, אינטל מובילה מבחינה טכנולוגית, אבל הם משווים את המעבדים שלהם למתחרים ועוקפים אותם במספיק בשביל להיות מובילים. בזכות התחרות המחודשת מamd , אנחנו סוף סוף זוכים בהכפלה של הביצועים, מ4 ל8 ליבות בשוק המיינסטרים והיד עוד נטויה. אינטל יוציאו מעבד טוב מamd, אבל הם לא ינסו לדרוס ולמחוק אותם. כנראה שגם מתאים להם שamd קיימים, והמצב נוח להם. בסופו של דבר כולם מרוויחים, בין אם קונים אינטל ובין אם amd.
×
 • צור חדש...