להיות שמאלני במדינת ישראל... - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות שמאלני במדינת ישראל...

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

האופציה השניה היא להודיע שיש הפרה של הסכם השלום. זו לא אופציה עדיפה. בכל מקרה צריך להסתכל לעובדות בעניים. מצריים עדיין רואה בנו מדינת אויב לפי כתבות גם מנדים ורודפים שם אנשים שבעד גישה ניטרלית לישראל. שים לב, לא בעד אלא בעד גישה ניטרלית. כזה שלום יכולנו להשיג גם עם הנאצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק להיפך. ימנים מאמינים לערבים כשהם אומרים שהם רוצים לזרוק אותם לים. השמאל לא סומך על הערבים מתייחס אליו בהתנשאות ובטוח שהוא מדבר שטויות כמו ילד קטן.

אני מדבר על לתת להם מדינה. האם זהו הפיתרון הסופי? האם אז יהיה שלום אמיתי שיחזיק לנצח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור (ודומיו), שיתוף פעולה המבוסס על אינטרסים המשותפים לנו ולהנהגה הנוכחית במדינה ערבית זו או אחרת (או ברשות) אינו "שלום" ואינו סממן לשלום, כל עוד רוב הרחוב הערבי מחונך לשנוא אותנו בחסות אותם מנהיגים. שלום אמיתי אמור להיות מבוסס אך ורק על קבלת זכותו של האחר להתקיים. כל מצב אחר הוא לכל היותר הפסקת אש זמנית.

אני יכול להבין שמאלנים שטוענים שגם הפסקת אש זמנית עדיפה על כלום (למרות שאינני מסכים איתם), אבל אלו שמתעקשים לקרוא לזה "שלום" פשוט משקרים, בראש ובראשונה לעצמם, במצח נחושה. לפני כמה עשורים, כשרוב המדינות הערביות היו דיקטטורות יציבות, לפחות ניתן היה לטעון שאותה הפסקת אש עשוייה להחזיק מעמד שנים רבות ולכן שווה את המאמץ (למרות שגם עם זה אינני מסכים - עם מצרים יש לנו "שלום" שהושג בויתור על שטח ענק, עם סוריה יש לנו "הפסקת אש" מבלי שויתרנו על מילימטר, והתוצאה היא אותה התוצאה), אבל כיום? מי יודע כמה זמן תחזיק מעמד ההנהגה של אבו-מאזן?

מול אויב שמתעקש להגדיר עצמו כאויב שלך גם אם הוא מודה בקיומם של אינטרסים משותפים ופועל לקידומם, אין "שלום". יש רק הרתעה, ובו-בזמן קידום של אותם אינטרסים משותפים (למשל שיתוף הפעולה הבטחוני מול אלו מהנהגות מדינות ערב שחוששות מהאיסלאמיסטים אף יותר מאיתנו). ויתורים חד-צדדיים כלשהם אינם מקדמים שום אינטרס שלנו, ועל כן פסולים מיסודם.

תגיד אתה צוחק? אתה מדבר מהגגי ליבך, בלי טיפת מחשבה, אבל רמת הכוננות המוחזקת בצפון גבוהה מאוד, קיימות שני אוגדות ענקיות (למעשה רק אוגדת איו"ש 162 גדולה יותר מהן, וגם היא במצב אמת שייכת לצפון), עם כוחות משוריינים עצומים. רק תלמד את אסטרטגיית ההגנה של כדי להבין שסד"כ בצפון גדול הרבה יותר. אולי זה מסביר לך למה "יש גבול שקט". במבצע עמוד ענן שכולה התעסק ברצועה של סנטימטר על סנטימטר ראיתי את סד"כ הכוחות שהיו צריכים להעביר מפיקוד צפון לדרום, לפד"ם פשוט אין כוחות והכל מרוכז בצפון.

לפעמים אני תוהה אם כל אלו שמציינים שהסכם השלום עם מצריים הוא לא הסכם שלום, מה הם מכנים הסכם שלום? אולי הסכם עם מדינה שהשמידה 6 מיליון איש מעמך בחמש שנים הוא הסכם שלום? אולי הסכם מדינות שמנעו מיהודי לעלות לארץ ואף כלאו אותו זה הסכם שלום? אולי הסכם עם מדינה שהכריזה חרם צהאי על מדינה קטנה בים אוייבים? כל דבר יכול להתפוצץ לך בפנים!!!!! ככל שתחפש בנרות את מה שיכול להתפוצץ כך תמצא.

הבעיה הפלסטינית היא דמוגרפית (כל השאר, קרי חרמות, מתגמדות לאומתה), יש כמה אפשרויות לפתור אותה.

א. מה שעשו עלייך עשו לחבריך.

ב. טרנספר.

ג. להפרד.

נראה לי שאת א' נוריד ישר, אלא אם כן אתה באמת יודונאצי. ב' גם זה לא הרבה פחות גרוע. נשארנו עם ג'.

לא יעזור לך כלום, חייבת להיות הפרדות. יופי טופי, השאלה היא רק איך? האם ירדן? טוב עליהם אי-אפשר לסמוך לשיטתך, גם מדינה אסור לתת להם לשיטתך. אז אני שואל מה כן? (רמז רק ג' אפשרי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצרים קיבלו נשק ותמיכה מהאמריקאים , אפילו בזמן השלטון הקצר של האחים המוסלמים.

ביטול הסכם השלום בין מצרים לישראל יוביל את מצרים למצב של עוני עוד יותר גרוע מהמצב שבו הם נמצאים היום.

המצרים רצו לשנות את הסכם הגז עם , אבל גם בישראל נשמעו קולות בהקשר הזה.

לירדן אנחנו נותנים מים בכמויות כחלק מההסכם.

הסכם השלום עם מצרים גרם להרבה מדינות ערביות לצאת נגד מצרים בזמנו , אבל זה גרם למלך ירדן להרגיש יותר בנוח לעשות הסכם.

היום אפשר לטייל בירדן בביטחון יחסי וגם במצרים (לפחות כל עוד אין הפגנות...).

ההסכמים האלה שיפרו את המצב הכלכלי של באופן עקיף , וגם אפשרו להרבה חברות בינלאומיות להכנס לישראל.

הסכם שלום עם הפלסטינים והקמת מדינה פלסטינית יורידו קוף גדול מהגב של , ויאפשרו שיתוף פעולה כלכלי טוב יותר עם אירופה.

העתיד של מחייב הקמת מדינה פלסטינית , ובסופו של דבר תהיה פה מדינה פלסטינית.

הויכוח היחיד הוא על התנאים והשטח של המדינה הפלסטינית (פירוז , חילוף שטחים , שטח רציף בין הרשות לעזה ועוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך תעשה טרנספר לעם שמתנגד לך בלי לבצע את א'? הרי אמרנו שהסכם הוא בלתי אפשרי.

חוץ מזה הצעה לביצוע טרנספר היא באמת פסיכית, היא שקולה ללהגיד, לנו היהודים עשו טרנספר עשו, אז זה לגיטימי, לנו היהודים עשו שואה אז לעשות שואה זה לגיטימי.

בחייאת כל מי שמציע אחת מא' וב' (ללא הסכם, לא שברור לי איך הוא יקרה) הוא הוא עונה להגדרה הנוראה מכולם, ולא זה לא הגזמה של איש רוח שחושב שכמה ציורים על הקירות זה זה, או שחייל המגן על עצמו זה גם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בשורה התחתונה בין השמאלנים לימניים זה שהשמאלנים סומכים על הצד השני והימניים לא.

אמון זה שם המשחק.

ממש, אבל ממש לא נכון. זה אולי מה שימנים קיצוניים מנסים להכניס לעצמם לראש, כדי "להוכיח" שהמרכז והשמאל טיפש, עיוור ונאיבי.

אני, כאיש מרכז שמשוכנע שחובה עלינו למצוא פיתרון מדיני, לא מאמין ולא סומך כלל על הערבים. מי שכן סומך עליהם, הוא באמת נאיבי ועיוור למציאות, ואני לא מאמין שיש רבים כאלה.

כבר כתבתי את זה מספר פעמים, ומשום מה זה לא מצליח לחלחל את האטימות של המשנה הימנית שרווחת בפורום הזה: אני לא צריך להאמין למה שמישהו אומר כדי לגרום לו לקיים הסכם. אני כן צריך לאתר את האינטרסים ונקודות הלחץ שלו, ולוודא שישתלם לו לקיים את ההסכם.

חוץ מזה הצעה לביצוע טרנספר היא באמת פסיכית, היא שקולה ללהגיד, לנו היהודים עשו טרנספר עשו, אז זה לגיטימי, לנו היהודים עשו שואה אז לעשות שואה זה לגיטימי.

בחייאת כל מי שמציע אחת מא' וב' (ללא הסכם, לא שברור לי איך הוא יקרה) הוא הוא עונה להגדרה הנוראה מכולם, ולא זה לא הגזמה של איש רוח שחושב שכמה ציורים על הקירות זה זה, או שחייל המגן על עצמו זה גם.

אני לא מסכים עם זה.

אי אפשר להאשים אותי בדעות הימניות הקיצוניות ההזויות של חבורת כהנא שנמצאת כאן, הם עצמם לא מצליחים להבין את מה שאני מציע ומכנים אותי בבורותם ואטימותם "שמאלן קיצוני".

ובכל זאת אני אומר לך: אין לי שום ספק שכל פיתרון בר קיימא לשנים רבות חייב לכלול בתוכו אלמנט של חילופי אוכולוסיה. בלי זה, לא תיפתר שום בעיה, ובעוד כמה עשרות שנים השד הדמוגרפי יאיים עלינו שוב.

כל פיתרון מדיני שלא יכלול חילופי אוכלוסין יהיה בכייה לדורות, יגרום נזק מדיני ובטחוני ויש להתנגד לו בכל תוקף.

אני רוצה להקים מדינה פלסטינית ולשלוח לשם את מרבית ערביי , כדי שמה שישאר פה זו מדינה עם מיעוט ערבי באחוזים כל כך נמוכים, עד שהוא לעולם לא יהווה איום על הרוב היהודי.

חילופי אוכלוסין יכולים להיעשות במספר אמצעים עיקריים:

- חילופי שטחים ופשרות טריטוריאליות, למשל: לתת להם את המשולש ולקבל בתמורה שטחים ביו"ש בהם יש ריכוז התנחלויות.

- לשלם כסף למשפחות ערביות בתמורה לכך שהם יעברו למדינה הפלסטינית שתקום. לכל אדם יש מחיר, השאלה היא כמה כסף אפשר לשלם. אפשר לדרוש את הכסף הזה מהאמריקאים או מהאירופאים, שישמחו אם הסכסוך ייפתר, ולהערכתי יהיו נכונים להשקיע בכך משאבים כלכליים.

- שימוש בכוח על מנת לגרש אוכלוסיה. זה אמצעי לא מוסרי שאני מעדיף להימנע ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גרוע ב-ב'?

לא ישים . אף אחד בכל המערכת הפוליטית לא אומר את זה ברצינות . רק כאלה שמחפשים כותרות .

מצורפת בזאת כתבה מאולפן שישי , השמאלני :

400,000 מתנחלים , ניצחתם . מה הלאה ?

http://www.mako.co.il/news-channel2/Friday-Newscast/Article-140363486f1e541004.htm

פתרון של הימין : לספח חלק מהפלסטינאים לישראל וחלקם לירדן .

שני "הישגים" :

1. הוספת עשרות , אם לא מאות , אלפי פלסטינאים לישראל : הם יוסיפו לשנוא את , יעבדו בשחור ויהוו משקולת על שירותי הרווחה של . כמו כן , מוסלמי ארץ אינם מצביעים ברובם בבחירות . ישנו תרחיש של עליית מספר המנדטים בכנסת לערביי (החדשים והישנים) .

2. הוספת מיליון ומעלה לירדן : סיכון השלטון הירדני והיתכנות הפיכת ירדן למדינה הפלסטינאית . המלך יאבד את שלטונו בהפיכה של הפלסטינאים . בזאת נתת לפלסטינאים (יחסית חזק) , אשר מאומן עם צבאות המערב .

כל הכבוד הבאת לפלסטינאים , עם טנקים ועם כלים מודרניים כמו מטוסי F16 . היה עדיף כבר רבין עם הרובים .

השמאל נתן להם רובים והימין נתן להם מתקדם .

אני חושב שהפתרון הוא הקמת מדינה/אוטונומיה פלסטינאית מפורזת בין ירדן לישראל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לערבים יש דת.

ואת תוצאותיה של הדת הזו רואים בכל מקום בעולם.

זה לא קשור לימין או שמאל.

זה לא קשור ל"יש ערבים ויש ערבים"...

מוסלמים רוצים להרוג יהודים.

מי לא מבין את זה?

ערבים מסתובבים חופשי בכל שטח מדינת .

מישהו ניסה להיכנס פעם למדינה מוסלמית? להסתובב שם בקניון?

עזבו מדינה מוסלמית. מזרח ירושלים.

אני ממש לא מבין מה כל הדיונים התיאורטיים האלה.

ערבים רוצים להרוג אותנו. נקודה. ואם זה לא עכשיו, ברגע שנסובב את הגב.

כל עוד הם כאן, אסור לנו להסתובב, ובטח לא לעזוב את הנשק.

- - - תגובה אוחדה: - - -

בגוש קטיף זה הצליח יופי טופי.

כי היו שם נקניקים.

ערבים הם לא נקניקים. הם ילחמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה הפלסטינית היא דמוגרפית (כל השאר, קרי חרמות, מתגמדות לאומתה), יש כמה אפשרויות לפתור אותה.

א. מה שעשו עלייך עשו לחבריך.

ב. טרנספר.

ג. להפרד.

נראה לי שאת א' נוריד ישר, אלא אם כן אתה באמת יודונאצי. ב' גם זה לא הרבה פחות גרוע. נשארנו עם ג'.

לא יעזור לך כלום, חייבת להיות הפרדות. יופי טופי, השאלה היא רק איך? האם ירדן? טוב עליהם אי-אפשר לסמוך לשיטתך, גם מדינה אסור לתת להם לשיטתך. אז אני שואל מה כן? (רמז רק ג' אפשרי).

לזה קוראים "דילמה כוזבת": מציגים כמה אפשרויות, טוענים שרק הן אפשריות, פוסלים כמה ונשארים אך ורק עם זו שתומכים בה. אבל מה אם יש עוד אפשרויות?

נאמר שקיבלנו את אפשרות ההפרדות, מי אמר שהיא חייבת להיות לפי קווי הפסקת האש ב- 48? רוצים להיפרד מהפלסטינים? אפשר לצאת משטחי A ו- B ולספח את C. בשטחי C יש, לפי האומדנים הגבוהים ביותר, כ- 250,000 פלסטינים, זה הכל שם נמצאים גם 95% מהמתנחלים. קלי קלות.

היום אפשר לטייל בירדן בביטחון יחסי וגם במצרים (לפחות כל עוד אין הפגנות...).

וכל עוד אין חייל "משוגע" שרוצח תיירים, או סתם התפרעות של המונים שמתפרצים לשגרירות. ובכל מקרה לא מומלץ לפרסם שאתה יהודי מישראל.

הסכם שלום עם הפלסטינים והקמת מדינה פלסטינית יורידו קוף גדול מהגב של , ויאפשרו שיתוף פעולה כלכלי טוב יותר עם אירופה.

הבעיה היא שהשלב הבא יהיה דרישה לאוטונומיה של ערביי הצפון ובדואיי הדרום (וזה כבר צובר תאוצה באירופה. ראית קונסולים שמביאים ציוד לכפרים לא חוקיים בנגב?), דרישה לקבלת מיליוני "פליטים" פלסטינים לתחומי מה שישאר מישראל, ביטול הגדרתה של כמדינת העם היהודי וכך הלאה. אתה פשוט תחליף קוף אחד בקוף גדול יותר.

העתיד של מחייב הקמת מדינה פלסטינית , ובסופו של דבר תהיה פה מדינה פלסטינית.

הויכוח היחיד הוא על התנאים והשטח של המדינה הפלסטינית (פירוז , חילוף שטחים , שטח רציף בין הרשות לעזה ועוד).

הבעיה היא שאת הוויכוח הזה אנחנו מנהלים עם עצמנו. הפלסטינים - כלומר הפלסטינים המתונים - מבהירים שוב ושוב שלא תהיה פשרה על הגבולות (מקסימום חילופי שטחים מינוריים כשאנחנו נאלץ לפצות אותם על כך שלא ניתן להם 100% מהדרישות שלהם), לא יהיה פרוז או מגבלות מדיניות על פלסטין, לא יהיה ויתור על זכות השיבה, לא תהיה הכרה בזכותו של העם היהודי למדינה (כי אין עם יהודי בכלל וליהודים אין שום קשר לפלסטין, חוץ מאותה אפיזודה לפני כ- 2,000 שנים, כשהם צלבו את ישו הפלסטיני). זו העמדה שלהם מהרגע בו התחילו את המו"מ ועד לשניה זו ובכל הזדמנות שבה אפשר היה לחתום על הסכם, הם סירבו בגלל שהם נדרשו לוותר על משהו, בזמן שאי אפשר לראות את העמדה איתה אנחנו התחלנו מרוב שהיא רחוקה מזו שבה אנחנו נמצאןם היום - זוכר שאחרי החתימה על הסכמי אוסלו, רבין הצהיר שלא תהיה מדינה פלסטינית, לא ניסוג מבקעת הירדן "במובן הרחב שלה", לא תהיה זכות שיבה, לא תהיה נסיגה לקווי 67 וכך הלאה?

וכמובן שאי אפשר להתעלם מהאפשרות שהחמאס ישתלט על מדינת פלסטין ואז כל ההסכמים יהיו שווים פחות מהנייר שעליו הם חתומים.

פתרון של הימין : לספח חלק מהפלסטינאים לישראל וחלקם לירדן .

שני "הישגים" :

1. הוספת עשרות , אם לא מאות , אלפי פלסטינאים לישראל : הם יוסיפו לשנוא את , יעבדו בשחור ויהוו משקולת על שירותי הרווחה של ישראל . כמו כן , מוסלמי ארץ ישראל אינם מצביעים ברובם בבחירות . ישנו תרחיש של עליית מספר המנדטים בכנסת לערביי ישראל (החדשים והישנים) .

יש כבר מיליון ערבים ששונאים את ישראל, עובדים בשחור ומהווים משקולת על שירותי הרווחה. ואם כולם יצביעו בבחירות.. אז מה אתה מציע כדי לטפל בבעיה הזו? טרנספר שלהם למדינת פלסטין? שלילת אזרחות אולי? השמדה? או ש- 1.1 מיליון זה מספר סביר אבל 1.3 מיליון זה אסון שאי אפשר להכילו?

2. הוספת מיליון ומעלה לירדן : סיכון השלטון הירדני והיתכנות הפיכת ירדן למדינה הפלסטינאית . המלך יאבד את שלטונו בהפיכה של הפלסטינאים . בזאת נתת לפלסטינאים צבא (יחסית חזק) , אשר מאומן עם צבאות המערב .

כל הכבוד הבאת לפלסטינאים , צבא עם טנקים ועם כלים מודרניים כמו מטוסי F16 . היה עדיף כבר רבין עם הרובים .

השמאל נתן להם רובים והימין נתן להם צבא מתקדם .

כבר היום יש להם רוב עצום בירדן, מה יקרה אם מחר תהיה שם הפיכה? מה שיקרה זה שלפלסטינים תהיה מדינת לאום משלהם, קצת קשה לדרוש מדינה משל עצמך כשכבר יש לך אחת.

צבא מתקדם? גם לאיראן היה והמפכה של חומייני פגעה בו קשות - ככה זה כשכל הקצינים הבכירים והטייסים נאמנים למשטר הישן. זה נכון גם בירדן, שם הדרגות הבכירות כולן האשמים ולא פלסטינים.

אבל נניח שיהיה להם צבא מתקדם. מה רע? יש מדינה, יש צבא, אי אפשר להאשים אותנו יותר שאנחנו מדכאים אוכלוסיה אזרחית עם צבא. זה כבר יהיה מדינה נגד מדינה. חושב שלירדן יש שמץ של סיכוי בקרב שכזה?

אגב, הפלסטינים האלו, שתכף הפיכה בירדן, כבר היו ירדנים. חבל שהם לא ביצעו את ההפיכה שלהם אז.

אני חושב שהפתרון הוא הקמת מדינה/אוטונומיה פלסטינאית מפורזת בין ירדן לישראל .

תחזור כשתצליח לשכנע את הפלסטינים, בסדר? יהיה קל יותר לשכנע אותי שזה רעיון טוב כשיהיה מישהו בצד השני שמוכן לקבל אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי לפני זה , אין משא ומתן עם טרוריסטים , ופעולות טרור לא יגרמו לוויתורים.

זכות השיבה זה משהו מוסכם עליי והגיוני , רק שהפליטים לא ישובו לישראל , אלא לשטח המדינה שאליה הם משייכים את עצמם כפלסטינים , מדינת פלסטין אם וכשתקום.

מצידי שכל ירדן יצטופפו בשטח המדינה החדשה שלהם , זאת הבעיה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש, אבל ממש לא נכון. זה אולי מה שימנים קיצוניים מנסים להכניס לעצמם לראש, כדי "להוכיח" שהמרכז והשמאל טיפש, עיוור ונאיבי.

אני, כאיש מרכז שמשוכנע שחובה עלינו למצוא פיתרון מדיני, לא מאמין ולא סומך כלל על הערבים. מי שכן סומך עליהם, הוא באמת נאיבי ועיוור למציאות, ואני לא מאמין שיש רבים כאלה.

כבר כתבתי את זה מספר פעמים, ומשום מה זה לא מצליח לחלחל את האטימות של המשנה הימנית שרווחת בפורום הזה: אני לא צריך להאמין למה שמישהו אומר כדי לגרום לו לקיים הסכם. אני כן צריך לאתר את האינטרסים ונקודות הלחץ שלו, ולוודא שישתלם לו לקיים את ההסכם.

אני לא מסכים עם זה.

אי אפשר להאשים אותי בדעות הימניות הקיצוניות ההזויות של חבורת כהנא שנמצאת כאן, הם עצמם לא מצליחים להבין את מה שאני מציע ומכנים אותי בבורותם ואטימותם "שמאלן קיצוני".

ובכל זאת אני אומר לך: אין לי שום ספק שכל פיתרון בר קיימא לשנים רבות חייב לכלול בתוכו אלמנט של חילופי אוכולוסיה. בלי זה, לא תיפתר שום בעיה, ובעוד כמה עשרות שנים השד הדמוגרפי יאיים עלינו שוב.

כל פיתרון מדיני שלא יכלול חילופי אוכלוסין יהיה בכייה לדורות, יגרום נזק מדיני ובטחוני ויש להתנגד לו בכל תוקף.

אני רוצה להקים מדינה פלסטינית ולשלוח לשם את מרבית ערביי , כדי שמה שישאר פה זו מדינה עם מיעוט ערבי באחוזים כל כך נמוכים, עד שהוא לעולם לא יהווה איום על הרוב היהודי.

חילופי אוכלוסין יכולים להיעשות במספר אמצעים עיקריים:

- חילופי שטחים ופשרות טריטוריאליות, למשל: לתת להם את המשולש ולקבל בתמורה שטחים ביו"ש בהם יש ריכוז התנחלויות.

- לשלם כסף למשפחות ערביות בתמורה לכך שהם יעברו למדינה הפלסטינית שתקום. לכל אדם יש מחיר, השאלה היא כמה כסף אפשר לשלם. אפשר לדרוש את הכסף הזה מהאמריקאים או מהאירופאים, שישמחו אם הסכסוך ייפתר, ולהערכתי יהיו נכונים להשקיע בכך משאבים כלכליים.

- שימוש בכוח על מנת לגרש אוכלוסיה. זה אמצעי לא מוסרי שאני מעדיף להימנע ממנו.

אולי אי אפשר להאשים אותך בימניות קיצונית, אבל אפשר להאשים אותך בגזענות. להחליף אזרח ישראלי באזרח אחר? על שום מה? על בסיס דת/גזע בלבד. זו אגב הגדרה לגזענות. לקצב ריבוי האוכלוסיה הערבי אין שום השפעה בטווח הקרוב (נאמר לפחות בחמישים שנה הקרובות) על היות המדינה יהודית, בטח שכן שקצב הלידות אצל הערבים קטן כל הזמן (כיום 2.9 לידות במשפחה ערבית לעומת 2.3 במשפחה יהודית), בעוד אצל היהודים הוא די קבוע (בירידה מתונה יותר אם תתעקש).

בעניין היציאה מגוש קטיף, מדובר על כולה 8000 אנשים ממש עם בפניי עצמו. איו"ש מדובר על 400 אלף אזרחי (לחלופין בין מיליון לשני מיליון פלסטינים) כן חביבי זה משחק של מספרים, ושלי יותר גדול הפסדת. לא ניתן לבצע פינוי בסדר גודל כזה בצורה "הומאנית".

"

לזה קוראים "דילמה כוזבת": מציגים כמה אפשרויות, טוענים שרק הן אפשריות, פוסלים כמה ונשארים אך ורק עם זו שתומכים בה. אבל מה אם יש עוד אפשרויות?

נאמר שקיבלנו את אפשרות ההפרדות, מי אמר שהיא חייבת להיות לפי קווי הפסקת האש ב- 48? רוצים להיפרד מהפלסטינים? אפשר לצאת משטחי A ו- B ולספח את C. בשטחי C יש, לפי האומדנים הגבוהים ביותר, כ- 250,000 פלסטינים, זה הכל שם נמצאים גם 95% מהמתנחלים. קלי קלות."

בעניין פתרון ההפרדות, טוב ובכן, לא אמרתי על בסיס איזה גבולות, אבל ברור שיהיה פינוי חלקי רצוי מינמלי. ניתן לראות באחת מהתגובות נקודות מפתח שציינתי. בכל מקרה היתרון בנסיגה חד צדדית שלא צריך להתחשב בצד השני, החסרון זה שמכיוון שלא התחשבת גם ניתן מאידך לטעון להמשך הסכסוך.

אם מישהו עוד לא הבין, אני לא חושב שסיום הסכסוך זה אפשרי וזו גם אינה המטרה של מרבית אנשי השמאל (להפטר מ3 מיליון פלסטינאים היא המטרה העיקרית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...