ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל

david11

Recommended Posts

אתה מוכן להתחיל להירגע עם כל הקישוטים האלה? אז נכון שקשה לך להתבטא בלי פודיום ובלי תנועות ידיים(מודה ומתוודה: שאני מדבר אני מזיז את הידיים. המון.) אבל זה לא אומר שאתה צריך לשים 42,000 סמיילים בהודעה ולשנות את גודל הכתב מקטן לגדול וחוזר חלילה כמו מטוטלת במשרד של מנכ"ל משועמם.

זה לא מוסיף לטיעונים שלך וזה סתם מגחיך אותך ואת הדיון. אז חלאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אכן

אדם רואה את מה שנוח לו

אני מראה את הרגשות המעורבים , גם תמיהה וגם טיפשות וגם שיגעון , כן תתפלא אבל אלו הם הרגשות של מי שמביע דעות שאינן בגדר הצורך להשרד במלחמה הקיומית הזו שנגזרה על המדינה הישראלית במזרח התיכון .

אין הסבר אחר לטיפשות המופגנת בדיון מעמיק ופילוסופי כאשר האויבים שלך פועלים להשמיד אותך אין הסבר למעט הפן הריגשי .

כל התגובות שבעד אירגוני השמאל נובעות מרגשות ולא מהיגיון ,

ההיגיון הפשוט הוא :" תוקפים אותי ( אירגוני השמאל ) אני מתגונן ! "

ההיגיון הריגשי המעוות :" תוקפים אותי ( אירגוני השמאל ) אני בסערת רגשות ( כמו למשל האייקונים שפרסמתי ) ואני מקשקש שטויות ומנסה להתפלסף על נאורות ועל צדק חברתי ועל דמוקרטיה ועל צודק וטועה , אמת ושקר ( דבר שכל פילוסוף מתחיל יודע שזה בולשיט אחד גדול כל האמיתות הדואליות האלו שבכלל תלויות אחד בשניה והן בכלל יחסיות אחת לשניה - כך שאין ממש מה לדבר עליהן ) וכו' במקום להתגונן "

אז אם לא ברור לך שאירגוני השמאל תוקפים אותך , אתה בבעיה כי אפילו ההיגיון שלך עדיין לא התחיל לפעול .

( לא חשוב זו פעולה מהשיכבה החיצונית של המוח או מהאמיגדולה במוח - יש אנשים שיש להם דפקט בנושא , הם חושבים כאשר צריך לפעול ופועלים כאשר הם צריכים לחשוב , לעניות דעתי מה שהכנסת החליטה ( סוף סוף ) לפעול למען החשיבה ואתם כל כך נבהלים שישראל תתחיל לחשוב כי אם כן אז היא תבין שאתם לא הומניטרים אלא אוייבים !

אינפרנו נגד הלשנות אם זה נגדו אבל בעד הלשנות אם זה נגדי - זה דפקט , חד וחלק , אם הוא חושב שאני מספיק טיפש להאמין להיגיון המעוות הזה .

האירגונים השמאלנים בעד דמוקרטיה אבל לא אם היא נגד הפעילות שלהם .

האירגונים הארורים האלו בעד חוק אבל רק אם הוא משרת אותם

הוועדה קמה על פי חוק - נקודה .

כל פלספה מיותרת , אישית אני מקווה שגם על פי חוק עכשווי ועתידי ימצאו שהאירגונים האלו הם פושעים ויוציאו פעילות שכזו מחוץ לחוק - כך צריך להיות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך, בהיגיון שלי אחרי ארגוני השמאל יבואו ארגונים קצת פחות שמאלניים

ואחר כך ארגוניים קצת פחות שמאלניים ואחר כך ארגונים שהם בכלל במרכז הפוליטי ולאט לאט לא יישאר אף אחד, חוץ מאנשים כמו ליברמן וחבר מרעיו הפשיסטים.

אבל העיקר אתה מעדיף לחשוב על כך שיש איזה 1000 (וגם זאת הגזמה פראית כנראה) "בוגדים" שצריך להעמיד לדין בלי לחשוב על התוצאות ארוכות הטווח שיהיו למהלך שכזה.

אז מי בדיוק האידיוט שפועל בלי לחשוב ורק על הפי הרגש כאן?

עריכה:

גם בגרמניה (ואיטליה של מוסיליני וספרד של פרנקו )הוציאו את כל המפלגות מחוץ לחוק, על פי חוק.

אז כל חוק שיחוקקו הוא בסדר כי זה החוק? :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@אינפרנו

עיקרון אי הוודאות אומר שלא ניתן לחזות את העתיד אלא בהסתברות

אתה "חוזה" את העתיד בנחישות .

יפה מצידך ( לא בציניות בכלל ) שאתה מודע לזה שאתה פועל מתוך חשש אבל ממש כמו שרופא מחליט על ניתוח ( תהליך מסוכן ) ברגע שהסכנה מאי הניתוח גדולה יותר כך גם אני רואה את הפעולה העתידית של הוועדה , הסיכון בהשארת האירגונים האלו פועלים היא יותר גדולה מהסכנה לדמוקרטיה , אני בהחלט מודע לנושא של זכויות אדם בכלל וזכויות האזרח בדמוקרטיה בפרט ( אפשר לראות הודעות שלי בנושאים מגוונים הנוגעים לחופש הפרט ) אולם במקרה דנן האירגונים האלו מנצלים את החופש כדי לפגוע בחופש העתידי עצמו . ( אני לא רוצה להיכנס לאבסורדים שאירגונים הומניטרים תומכים בטרור רק בגלל שהוא הטרור מופעל כנגד - עזוב )

אז כן , אני לצערי מבין שכדי להילחם על הדמוקרטיה במדינה שלי אני צריך להעיף מכן את מי שמנצל אותה לרעה כדי להפוך אותי למדינה פאנטית קיצונית לכיוון השני בכלל ( ובבקשה אל תכנס איתי גם לחזיונות של העתיד שלי - גם הם מפורסמים בהודעות שלי )

@

יהודה

מתנצל אחי , אם אתה לא יודע שתוקפים אותך ואינך יודע על הרשימות לבית הדין בהג ואינך מודע לעידוד החרם על ( שזו פגיעה אלימה ביותר בנפשם ובפועלם של אנשים חפים מפשע בצורה מכוונת ) אז אתה אחד מאלו שיבין רק כשזה מאוחר מידיי , אני מעודד אותך להתעניין , ( פשוט מתנצל אין לי את הפנאי ללמד ולשבת על האינטרנט , אתה יכול לעשות זאת לא פחות טוב מימני , תכנס ותתעניין - אתה יכול להיות בטוח שהדעה שלי מבוססת גם אם לא מפורטת כמו הודעות יפות של איסתרא וכו' )

אין חופש בלי אחראיות ( הפעולה של הועדה היא אחראיות פרלמנטרית ) ( אם אין לאירגונים האלו מה להסתיר הכל בסדר לא ? )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי המגזר הבדואי מופלה לרעה כבר שנים על ידי המדינה וכי הוא במצב כלכלי-חברתי הרבה פחות טוב משאר המגזרים במדינה?

כי ערבים הם מיעוט ניכר ביותר בשירות הציבורי וזה צריך להיות אינטרס ציבורי לשלב אותם בו?

כי יוצאי אתיופיה נקלטו הרבה פחות טוב מאשר עליות קודמות וחלק גדול מהם עדיין חיים במקומות "זמניים" כבר איזה עשור או שניים?

בנוגע לקבר, אין לי מושג, אבל אני אנחש שהוא במצב רע הרבה יותר משאר האתרים הדומים לו.

מצויין! הבנת את הנקודה. אז עכשיו, למה חוקרים רק ארגוני שמאל קיצוני? אולי כי הם אלו שמפעילים קמפיין של דה-לגיטימציה כנגד מדינת ישראל?

ושוב, זה שמותר לכנסת לעשות משהו לא אומר שזה דמוקרטי ונכון לעשות אותו.

נכון. אבל זה לא אומר שכל מה שהכנסת עושה ואתה לא אוהב הוא לא דמוקרטי (שלא לדבר על גזעני, פשיסטי, מזכיר משטרים אפלים ושנת 1933 בפתח). אז אתה לא אוהב אותו, ביג פאקינג דיל. האם זה נכון לעשות? לא יודע. אם לא יתגלו שם דברים מעניינים (מעבר למה שכבר ידוע), אולי לא. אבל מה הנזק? יבואו נציגי הארגונים לוועדה, יציגו בפניה את הדו"חות הכספיים שלהם, הוועדה תוציא דו"ח לפיו ארגון X קיבל תרומה בסף Y מגוף Z ונגמר הסיפור - כל אחד יסיק את המסקנות שלו מהדו"ח הזה. אם נוצר נזק כלשהו, הוא אך ורק בגלל ההשתוללות של אותם ארגוני שמאל קיצוני, עם טענות הפאשיזם/נאציזם/דיקטטורה/סתימת פיות שלהם.

הכנסת יכולה גם לבטל ולשנות את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו - מתוך ויקי על החוק:

הכנסת בחרה שלא לשריין את החוק. במילים אחרות, ניתן לשנות את החוק עם רוב רגיל של חברי כנסת, ולכן אין מעמדו המשפטי של חוק זה איתן ויציב כמו של שכנו חוק יסוד: חופש העיסוק.

האם זה אומר שאם ארבעה חברי כנסת שבמקרה רק הם נמצאים היום במליאה ישנו את החוק כך שלא יכלול את תושבי שנולדו ביום שלישי, למשל, זה בסדר?

הרי אתה אמרת בעצמך - זה חוקי לחלוטין, אז מה הבעיה עם זה?

נו, באמת. אנשים שנולדו ביום שלישי נבחרו שרירותית. כאן לא בוחרים אנשים באופן שרירותי: יש מכנה משותף לכל האירגונים שיבדקו. כולם מקיימים קמפיינים לפגיעה בלגיטימיות של מדינת במימון זר.

כשאתה נגיע לשדה התעופה לפני הטיסה לחו"ל, עושים לך בדיוק את אותו הדבר: סלקציה. ישנם כמה סימנים שקיומם יביא לכך שהבידוק שתעבור יהיה הרבה יותר חמור וארוך מהרגיל. זה לא אקראי - אם אתה ערבי, למשל, הסיכוי שתעבור בידוק פולשני הרבה יותר גבוה. אבל זו לא גזענות. לא סתם בחרו לדפוק ערבים. פשוט הסבירות שערבי ינסה לבצע פיגוע גבוהה יותר. לכן הגיוני להקפיד יותר בבדיקת ערבים. (אגב, במשך שנים בכל פעם שהייתי חוזר לארץ, היו מעכבים אותי בצד בביקורת הדרכונים לרבע-חצי שעה. הבעיה נפתרה כשהחלפתי את הדרכון. עד היום לא הצלחתי לגלות למה.)

עריכה: אופס, לא שמתי לב. לא נורא, מחקתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצויין! הבנת את הנקודה. אז עכשיו, למה חוקרים רק ארגוני שמאל קיצוני? אולי כי הם אלו שמפעילים קמפיין של דה-לגיטימציה כנגד מדינת ישראל?

ההבדל הוא, כפי ש"יהודה איש קריות" כתב כבר, בכך שועדות החקירה הקודמות חקרו למעשה מחדלים של הממשלה ולא גופים פרטיים.

ושוב, מה זה "דה-לגיטימציה"? אם הם עושים משהו לא חוקי, ניתן להגיש נגדם תביעה במשטרה.

אם לא, למה הממשלה רואה לנכון להתערב במה שהם עושים?

אסור לאסוף שמות של חיילים ולמסור אותם לבית הדין בהאג? אוקיי, אז שהמשטרה תחקור, הפרקליטות תתבע ואם הם יורשעו אז הם יוכנסו לכלא.

(במאמר מוסגר - דעתי האישית היא שצריך לירות באנשים שעושים דברים כאלה [לפחות חלק מהדברים שהארגונים האלה עושים], אבל כל עוד אנחנו

מתיימרים להיות דמוקרטיה - צריך להתנהל בהתאם)

נכון. אבל זה לא אומר שכל מה שהכנסת עושה ואתה לא אוהב הוא לא דמוקרטי (שלא לדבר על גזעני, פשיסטי, מזכיר משטרים אפלים ושנת 1933 בפתח). אז אתה לא אוהב אותו, ביג פאקינג דיל. האם זה נכון לעשות? לא יודע. אם לא יתגלו שם דברים מעניינים (מעבר למה שכבר ידוע), אולי לא. אבל מה הנזק? יבואו נציגי הארגונים לוועדה, יציגו בפניה את הדו"חות הכספיים שלהם, הוועדה תוציא דו"ח לפיו ארגון X קיבל תרומה בסף Y מגוף Z ונגמר הסיפור - כל אחד יסיק את המסקנות שלו מהדו"ח הזה. אם נוצר נזק כלשהו, הוא אך ורק בגלל ההשתוללות של אותם ארגוני שמאל קיצוני, עם טענות הפאשיזם/נאציזם/דיקטטורה/סתימת פיות שלהם.

נכון, לא אמרתי שכל דבר שהכנסת עושה ואני לא אוהב אינו דמוקרטי (אחרת הייתי מתלונן על בערך כל החלטה שלהם...)

ההחלטה הספציפית הזאת (שכמו שכתבו כבר, עדיין לא עברה בכנסת אלא רק בועדה מקדימה) אינה דמוקרטית.

ואגב, ישנן הרבה החלטות אחרות שאינן דמוקרטיות שיש לי בעיה כלשהי איתן, אך אני מסכים שבכל זאת הן נחוצות בגלל סיבה כזו או אחרת,

פשוט ההחלטה הזאת אינה אחת מהן.

נו, באמת. אנשים שנולדו ביום שלישי נבחרו שרירותית. כאן לא בוחרים אנשים באופן שרירותי: יש מכנה משותף לכל האירגונים שיבדקו. כולם מקיימים קמפיינים לפגיעה בלגיטימיות של מדינת במימון זר.

אגב, היכן מצאת את הקריטריונים שהוחלטו עליהם לגבי איזה אירגונים ייחקרו ואיזה לא?

בכתבה בתחילת הת'רד כתוב: "הכנסת אישרה היום (רביעי) את ההצעה לסדר של ח"כ פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו, להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את פעילות ומימון ארגוני השמאל, וכן ההצעה לסדר של ח"כ דני דנון (ליכוד), להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית הבוחנת את הארגונים שרוכשים קרקעות במדינת ."

אני לא רואה כאן שוב דבר שכתוב בו על הלגיטימיות של מדינת או על מימון זר.

ובכלל, מה זה אומר "פגיעה בלגיטימיות של מדינת ישראל"?

האם מישהו שמתנגד לשליטת בשטחי יו"ש נחשב ל"פוגע בלגיטימיות של מדינת ישראל"?

האם מישהו שמפרסם מאמר כנגד השלטון הנוכחי נחשב ל"פוגע בלגיטימיות של מדינת ישראל"?

מי קובע מה בדיוק נחשב ל"פוגע בלגיטימיות של מדינת ישראל"?

כשאתה נגיע לשדה התעופה לפני הטיסה לחו"ל, עושים לך בדיוק את אותו הדבר: סלקציה. ישנם כמה סימנים שקיומם יביא לכך שהבידוק שתעבור יהיה הרבה יותר חמור וארוך מהרגיל. זה לא אקראי - אם אתה ערבי, למשל, הסיכוי שתעבור בידוק פולשני הרבה יותר גבוה. אבל זו לא גזענות. לא סתם בחרו לדפוק ערבים. פשוט הסבירות שערבי ינסה לבצע פיגוע גבוהה יותר. לכן הגיוני להקפיד יותר בבדיקת ערבים. (אגב, במשך שנים בכל פעם שהייתי חוזר לארץ, היו מעכבים אותי בצד בביקורת הדרכונים לרבע-חצי שעה. הבעיה נפתרה כשהחלפתי את הדרכון. עד היום לא הצלחתי לגלות למה.)

כמו שאמרתי - ישנן החלטות ומדינויות מסויימות שאינן בדיוק דמוקרטיות אך בכל זאת אני מסכים שיש בהן הכרח כלשהו.

באותה מידה אפשר גם להגיד שהעובדה שיש הגבלת מהירות בכבישים אינה דמוקרטית - כי זה פוגע בחופש התנועה של כולם, למשל.

אך התועלת שמתקבלת מהגבלת מהירות (ובכן, לפחות בתאוריה, פרקטית לא יודע אם זה באמת נכון) גוברת על הפגיעה בזכויות האזרחים.

בהחלטה המדוברת אני חושב שהפגיעה בזכויות האזרח של אותם אנשים שחברים בארגונים שייחקרו (שלא נדבר על ההד התקשורתי שיהיה למהלך

כזה ברחבי העולם) הוא הרבה יותר חמור מהתועלת השולית שאולי תהיה מהקמת ועדת חקירה שכזו.

ושוב, אם בכלל יש צורך לחקור את הארגונים האלה - אני עדיין חושב שמי שצריך לחקור אותם זו המשטרה, אם יש חשד סביר לביצוע עבירה מצידם,

בדיוק כשם שהמשטרה חוקרת כל עבירה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, היכן מצאת את הקריטריונים שהוחלטו עליהם לגבי איזה אירגונים ייחקרו ואיזה לא?

בכתבה בתחילת הת'רד כתוב: "הכנסת אישרה היום (רביעי) את ההצעה לסדר של ח"כ פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו, להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את פעילות ומימון ארגוני השמאל, וכן ההצעה לסדר של ח"כ דני דנון (ליכוד), להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית הבוחנת את הארגונים שרוכשים קרקעות במדינת ישראל."

אני לא רואה כאן שוב דבר שכתוב בו על הלגיטימיות של מדינת ישראל או על מימון זר.

וממתי מישהו מאמין לLieNet?

http://www.knesset.gov.il/plenum/data/00109811.doc

עמוד 186 יש את ההצעה שהשמאל מתרעם עליה כי "אנחנו שקופים לחלוטין"

הצעה לסדר-היום

הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק קרנות מחוץ-לארץ ומדינות המממנות ארגונים ישראליים הנוטלים חלק במסע דה-לגיטימציה לפגיעה בחיילי צה"ל

עמוד 214 יש את ועדת החקירה השניה, שבטח יעשו את שתיהן יחד

הצעה לסדר-היום

הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק מעורבות גופים וממשלות זרות במימון פעולות המופנות כנגד המדינה ובניסיונות לרכישה מאורגנת של אדמותיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו באותו הנושא

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4013302,00.html

כאילו - בנאדם, אם אתה לא יודע איזה כפתור זה בעד ואיזה נגד - יכול להיות שהמקצוע קשה מדי בשבילך?

מצד שני, אם הסיבה היא זאת

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/199/986.html

הוא פשוט יוצא פחדן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וממתי מישהו מאמין לLieNet?

http://www.knesset.gov.il/plenum/data/00109811.doc

עמוד 186 יש את ההצעה שהשמאל מתרעם עליה כי "אנחנו שקופים לחלוטין"

הצעה לסדר-היום

הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק קרנות מחוץ-לארץ ומדינות המממנות ארגונים ישראליים הנוטלים חלק במסע דה-לגיטימציה לפגיעה בחיילי צה"ל

עמוד 214 יש את ועדת החקירה השניה, שבטח יעשו את שתיהן יחד

הצעה לסדר-היום

הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק מעורבות גופים וממשלות זרות במימון פעולות המופנות כנגד המדינה ובניסיונות לרכישה מאורגנת של אדמותיה

ושוב, מה זה לעזאזל אומר "דה-לגיטימציה"?

ארגון שמתנגד לכיבוש בשטחים עוסק ב"דה לגיטימציה"?

מישהו שכותב מאמר שמתנגד למדיניות הממשלה חוטא ב"דה לגיטימציה"?

ומי לעזאזל מחליט מה זה אומר "דה לגיטימציה"?

לי זה פשוט נשמע כמו קארט בלאנש לחקור את כל מי שליברמן וחבר מרעיו מתנגדים לאידיאולוגיה שלו...

וכמו שכבר אמרתי - אם יש חשד לעבירה על החוק, מדוע שהכנסת תחקור את זה ולא המשטרה? ממתי הכנסת חוקרת ארגונים פוליטיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובפעם העשרים - מישהו מהאלה שבעד ועדת החקירה מוכנים להגיב לדברים למטה כבר או שאתם פשוט מתעלמים מהשאלה הזאת כבר לא מעט זמן כי לא נוח לכם להגיב עליה?

ושוב, מה זה לעזאזל אומר "דה-לגיטימציה"?

ארגון שמתנגד לכיבוש בשטחים עוסק ב"דה לגיטימציה"?

מישהו שכותב מאמר שמתנגד למדיניות הממשלה חוטא ב"דה לגיטימציה"?

ומי לעזאזל מחליט מה זה אומר "דה לגיטימציה"?

ו-David11, אתה מוזמן להמשיך לצעוק "זה חוקי! זה חוקי!" אבל עצם העובדה שמשהו חוקי לא הופך אותו לנכון, צודק או דמוקרטי.

הכנסת גם יכולה להטיל מיסים כפולים על כל מי שנולד ביום שלישי. או על מי שגר בחיפה או שמאמין באלוהים.

וזה חוקי לחלוטין, האם זה אומר שזה בסדר, צודק או דמוקרטי? כמובן שלא!

אז אולי מספיק לחזור על הצירוף מילים הזה שוב ושוב? אתה סתם נשמע כמו טרול מצוי עם אוצר מילים מוגבל להחריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה ממשיך לבזבז כוח? אתה לא רואה שזה כמו לדבר לקיר?

מסכים, רק שקיר לפחות לא עונה חזרה שטויות מטומטמות ולא קשורות עם הרבה סמיילים כדי שייראה כאילו שיש תוכן בין כל גיבוב השטויות שהוא כותב...

אבל מה היה קורה אם גלילאו היה נותן למפגרים של הכנסייה להשתיק אותו? או דארווין? איפה היינו היום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...