ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל

david11

Recommended Posts

כל אלו מנוסחים בחוק מימון מפלגות

אני מדבר על התערבות בעיניני פנים של מדינה ריבונית על ידי מדינה אחרת .

אם יש חקיקה לא דמוקרטית אז יש גם דמוקרטיה לא חוקית - זה בדיוק מה שאני ( ואני מקווה גם הועדה החקירה הפרלמנטרית תקבע ) חושב על האירגוני השמאל האלו שפועלים במסגרת ובמרחב הדמוקרטי של המדינה אולם מעשים לא חוקיים - וזה שאתם אינכם רואים זאת זה רק אומר לי שאין לכם מושג קלוש היכן אתם חיים וזה מאוד מעציב ( במיוחד מימך פאנגי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם מה שהם אינם חוקי אז המשטרה צריכה לחקור אותם.

בדיוק כפי שהמשטרה חוקרת מעשי רצח, שוד, אונס והסתה.

תפקיד הכנסת הוא לחוקק חוקים, לא לחקור נאשמים.

חקירה על ידי יישות פוליטית זה רדיפה פוליטית ותו לא.

על הפרדת רשויות שמעת מתישהו?

לכל מדינה יש את הזכות החוקית לתרום לארגונים ללא מטרות רווח, כולל כאלה במדינות אחרות, כראות עיניה.

יש לך בעיה עם זה? חבל, זה עדיין חוקי לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שמשהו הוא חוקי לא אומר שהוא דמוקרטי.

:screwy:

לפחות תחשוב על מה שאתה רוצה לכתוב.

וכרגיל, תגובה מטומטמת וחסרת כל היגיון וכמובן, בלי שום התייחסות לתוכן.

לא פלא ש-david11 מקבל את אותה התייחסות ורצינות כמו רוני.

לפחות תשמור על תרבות כתיבה.

לכתוב "תגובה מטומטמת" לא מקנה משנה תוקף לתגובה שלך.

ובכדי שתבין למה התגובה שלך היא חסרת מחשבה.

גם החוק הכי מטומטם צריך רוב...אתה יודע הצבעה וכאלו.

גם ההחלטה על ועדת חקירה פרלמנטרית עברה בהצבעה חוקית ודמוקרטית, 41 בעד מול 17 נגד.

דמוקרטי או לא?

חוקי או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אלו מנוסחים בחוק מימון מפלגות

אם יש חקיקה לא דמוקרטית אז יש גם דמוקרטיה לא חוקית - זה בדיוק מה שאני ( ואני מקווה גם הועדה החקירה הפרלמנטרית תקבע ) חושב על האירגוני השמאל האלו שפועלים במסגרת ובמרחב הדמוקרטי של המדינה אולם מבצעים מעשים לא חוקיים - וזה שאתם אינכם רואים זאת זה רק אומר לי שאין לכם מושג קלוש היכן אתם חיים וזה מאוד מעציב ( במיוחד מימך פאנגי )

תן דוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד אנסה

דמוקרטיה לא חוקית = פעילות של אירגון נגד המדינה בה הוא פועל ( לדוגמת אירגוניי השמאל הקיצוני היום שפועלים בישראל אשר שוללים מיסודם את זכות ההגנה החוקית של מדינת כל זאת כי הם מצדדים בראיה הפלסטינית הבסיסית שישראל היא כוח כובש ואין לה זכות לאומית לאדמות ולהגדרה עצמית במסגרת ריבונית - נניח כמו הדעות של הכלבה שהייתה מסקרת בבית הלבן שטענה שעל היהודים לחזור לגרמניה וכו' )

אסור למדינה להיתערב למדינה ריבונית אחרת בעיניניי הפנים = מדינות כמו נורווגיה מממנת אירגון שהוא ליכאורה הומנטירי ( שעושה פעולות צדקה ) אבל האירגון הזה למעשה מקדם אג'נדה פוליטית ובכך מתערב בעיניני פוליטיקה פנימיים של אותה מדינה נניח ( לכן על ועדת חקירה פרלמנטרית לקבוע מהם הגבולות ההומנים לפעילות ומהן הגבולות הפוליטים , לדוגמה , אם אירגון כמו רופאים ללא גבולות מטפל בפצועים פלסטינים , זה טוב , אבל אם האירגון הזה בה ואומר "תצביעו בעד מר"ץ כי הם יגרמו לפחות פצועים פלסטינים - זה רע והכי רע אם זה אירגון שמקבל את המימון שלו ממדינה אחרת שאומרת לו מה להגיד ובמי לטפל כי כך המדינה ההיא היתערבה בעיניני הפנים של מדינה אחרת ) ( זו רק דוגמה בלבד לגבי רופאים ללא גבולות אבל זו בהחלט השיטה כלומר להעביר כספים לאירגונים הומניטרים שמקדמים אג'נדה פוליטית מתאימה לך - אפשר לראות זאת למשל בעזה עם החאמס שכך הוא עלה לשילטון , אירן נתנה כסף לחאמס שבכסף הזה דאג לחינוך של הילדים בעזה שתומכים באירגון החאמס שתומך באירן - זו השיטה - תפנימו ! )

ועדת חקירה פרלמנטרית = מותר לה לחקור כל נושא - חד וחלק !

ועדת חקירה פרלמנטרית = בודקת כיצד תשפיע חקיקה כזו או אחרת על העתיד ואיזה חקיקה עלינו לבצע כדי להימנע מצרות עתידיות .

ועדת חקירה פרלמנטרית = זכות של הכנסת לחקור - אין למשטרה שום בילעדיות על חקירות ! ( יש הרבה גופים שחוקרים , למעשה כל הרשויות יכולות לבצע חקירות , הרשות המבצעת על ידי חוקרים של המשרדים השונים אתם מכירים רק את החוקרים של משרד המשטרה וקוראים להם שוטרים , אבל גם למשרד הפנים יש חוקרים כאלו שחוקרים למשל רשויות ומפקחים עליהן וגם למשרד המסחר והתעשיה יש חוקים ומה הם חוקרי מס למשל ? ומהם חוקרי תאונת של מרד התחבורה ? ומי אלו החוקרים של ביטוח לאומי ? רבותי אתם חיים בסרט ( די מטומטם עלי להגיד ) אלו רק החוקרים של הרשות המבצעת קרי הממשלה , גם לרשות השופטת יש חוקרים וכן גם לרשות המחוקקת יש חוקרים וזו נקראת ועדת חקירה פרלמנטרית ( אתם לא מבינים מהיא דמוקרטיה והיכן אתם חיים - הריבון במדינה הזו היא הכנסת , ריבון השליט , הריבון איננו הרשות המבצעת אלא הכנסת וזכותה למנות ועדת חקירה לכל נושא שמתנהל במדינה ( גם אם לא מוצא חן בעינכם שמאלנים שונאי , כן גם לחקור את שונאי שמנסים לבטל את הזכות של המדינה להתקיים ! )

מקווה שדברים שיצאו מהלב יכנסו אל הלב כי לשכל של כמה זה לא נכנס - תודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:screwy:

לפחות תחשוב על מה שאתה רוצה לכתוב.

אני חושב שאתה ודוד לא מבינים את המשמעות של חוק דמוקרטי לעומת הצבעה דמוקרטית.

אם חוק/החלטה עברו בהכרעת הרוב משמע החוק/החלטה התקבלה באופן דמוקרטי - אין על זה ויכוח בכלל.

השאלה היא האם תוכן ההחלטה/חוק דמוקרטי.

בשביל הדוגמה: אם אני אעביר חוק בעזרת רוב בכנסת (ולצורך ההקצנה, 120 הצבעות בעד) שאומר שכל האנשים שנולדו ביום שלישי צריכים לשלם למדינה פי 2 מס, המשמעות היא שהחוק התקבל באופן דמוקרטי. עם זאת, תוכן החוק מפלה לרעה את האנשים שנולדו ביום שלישי ולכן תוכנו אינו דמוקרטי.

בדיוק כמו זה, גם ההחלטה על ועדת החקירה שמטרתה להוציא מחוץ לחוק ארגוני שמאל (ובשבילך דוד, באמצעות חקיקה שהועדה תמצא לנכון לאחר חקירה), אינה דמוקרטית במהותה (ואני רוצה להחזיר אותך לשיעורי אזרחות בכיתה י"א/י"ב שם מסבירים את הנושא בצורה הכי פשוטה וברורה בעולם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו הטעות שלך

לכן יש רשות שופטת שתפקידה לנטר את הכנסת

אתה חושב שהריבון פועל בצורה שאיננה דמוקרטית/חוקית ?

בבקשה תצביע למפלגה שלך בבחירות הבאות / בבקשה הגש בג"ץ

לא ניראה לי שבג"ץ יבטל את ועדת החקירה הפרלמנטרית !

ולא מתאים ההתנשאת של כל השמאלנים שחושבים שהם יודעים יותר טוב וכיתה אולי אתם צריכים לחזור לשם ( בקצב ובצורה שלכם זה יהיה כיתה ב' בבית ספר על שם השהיד עבדללה סוחפי מטעם החאמס - כי אתם מנסים להוביל את לאבדון )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב ,

תן דוגמאות רציניות ולא דוגמאות מארץ להלהלנד.

לעניניינו.

כולה ועדת חקירה פרלמנטרית שרוב הסיכוי שלא תניב כלום. אז מה הסיפור שלכם? מה כל כך מלחיץ אתכם שאתם כל כך מתגוננים

או שמא יש דברים בגו ואכן יש צורך בועדה זו.

41 בעד 17 נגד, כבר אמרנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב ,

תן דוגמאות רציניות ולא דוגמאות מארץ להלהלנד.

לעניניינו.

כולה ועדת חקירה פרלמנטרית שרוב הסיכוי שלא תניב כלום. אז מה הסיפור שלכם? מה כל כך מלחיץ אתכם שאתם כל כך מתגוננים

או שמא יש דברים בגו ואכן יש צורך בועדה זו.

41 בעד 17 נגד, כבר אמרנו?

דוגמה מעשית?

חקיקה שאומרת שחרדים לא מתגייסים כי הם חרדים, למשל, זו אפליה על רקע דתי. חוק השבות, למשל, מפלה על פי המוצא, ואני יכול להמשיך.

(ולפני שתגיד שאני נגד חוק השבות או משהו כזה, אתה צריך להבין משהו - אתה חי במדינה יהודית, בה קיימים חוקים מפלים מעצם הגדרתה, כמו חוק השבות. למרות זאת, הדבר לא אומר שצריך לבטל את החקיקה מכיוון שאינה דמוקרטית במהותה, אבל חייבים לשים את הגבול איפשהו - ולמנוע את חופש הביטוי מארגוני שמאל בגלל שהם ארגוני שמאל זה הרבה מעבר לגבול).

זו הטעות שלך

לכן יש רשות שופטת שתפקידה לנטר את הכנסת

אתה חושב שהריבון פועל בצורה שאיננה דמוקרטית/חוקית ?

בבקשה תצביע למפלגה שלך בבחירות הבאות / בבקשה הגש בג"ץ

לא ניראה לי שבג"ץ יבטל את ועדת החקירה הפרלמנטרית !

לא, זאת הטעות שלך. אתה לא מבין דמוקרטיה מהותית מהי (תפתח ספר לימוד באזרחות, חפש דמוקרטיה פורמלית מול דמוקרטיה מהותית), ואתה לא מבין שאי אפשר להגיש בג"ץ (טוב, טכנית אפשר אבל סביר להניח שברוב המקרים העתירה תתדחה) על כל החלטה, גם אם היא לא דמוקרטית במהותה. יתרה מכך, אני בספק אם אפשר למנוע ע"י בג"ץ הקמת ועדת חקירה (בעצם אני די בטוח, אין להקמת ועדת חקירה השלכה מעשית מעצם הקמתה), מקסימום לפסול את המסקנות שלה אם וכאשר הן תעבורנה כהחלטות מחייבות, וגם אז ידיו של בג"ץ כבולות - הוא יכול לפסול חוקים רק אם הם עוברים על חוק יסוד כבוד האדם וחוק יסוד חופש העבודה, והחוק הרלוונטי - חוק יסוד כבוד האדם, אינו מעגן בחוק את זכות השוויון, חופש הביטוי וכו'. בגללזה הוא נקרא כבוד האדם ולא זכויות האדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה דוגמא, אמיתית לחלוטין:

"ב-28 בפברואר הצטרף לתקנה ה"חוק לשעת חירום להגנת האומה מפני האלימות המסוכנת של הקומוניסטים". התירוץ לחוק היה שהיו אלה הקומוניסטים שהציתו את בניין הרייכסטאג (הפרלמנט הגרמני) יום קודם לכן. אנשים רבים מאמינים שבניין הרייכסטאג הוצת על ידי הנאצים עצמם. החוק ביטל את חירויות היסוד האזרחיות והיווה הבסיס למשטר היחיד של היטלר. הוא לקח לידיו סמכויות רבות יותר והנהיג "מדינת משטרה" בה לפרט אין הגנה. בנוסף הממשלה הגרמנית קיבלה סמכות לעקוף את ממשלות המדינות השונות בגרמניה ובכך החל הרס המבנה הפדרטיבי ששרר שם. הכול כאמור בטענה שיש להתגונן מפני הקומוניסטים."

הרי הנאצים נבחרו בבחירות דמוקרטיות, לא? אם כך, הרי שהשלטון כולו היה דמוקרטי... :kopfpatsch:

ושוב, אני אחזור על אותם דברים ש-david11 כנראה לא מסוגל להבין:

אם מה שהם אינם חוקי אז המשטרה צריכה לחקור אותם.

בדיוק כפי שהמשטרה חוקרת מעשי רצח, שוד, אונס והסתה.

תפקיד הכנסת הוא לחוקק חוקים, לא לחקור נאשמים.

חקירה על ידי יישות פוליטית זה רדיפה פוליטית ותו לא.

ואני אחזור על החלק החשוב עוד פעם - תפקיד הכנסת (הרשות המחוקקת) הוא לחוקק חוקים.

תפקיד המשטרה (חלק מן הרשות המבצעת) הוא לחקור ולהביא לדין נאשמים בעבירות.

תפקיד בתי המשפט (הרשות השופטת) הוא להרשיע/לזכות נאשמים בעבירות ולקבוע את עונשם.

אז למה לעזאזל לכנסת נראה שהיא יכולה לקחת את תפקיד המשטרה ולחקור ביצוע עבירות?

יש חשד לביצוע עבירה? היועץ המשפטי לממשלה יכול להורות למשטרה לפתוח בחקירה.

אין זה מתפקידה של הכנסת לחקור ביצוע של עבירות, פליליות או אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם

אם אתם חושבים שמה שהכנסת מבצעת זה לא חוקי - יש בג"ץ , הבנתם ?

כל השאר מאצלכם זה פילסופים בגרוש שלא מחזיקים מים כי אתם בעד הרס המדינה הישראלית הדמוקרטית חלק מיכם בגלל שאתם חיים בסרט אינפנטילי ואינכם יודעים היכן אתם חיים , אוקי ?

בגלל זה יש בתי משפט , או שיש לכם עכשיו משהו נגד בתי משפט גם כן ?

עד אז מבחינת ההבנה שלי דעתכם מיותרת כי היא בעד שונאי - זהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שתתן דוגמא ל"פעילות לא חוקית נגד מדינת ישראל" שארגון כלשהו(לדוגמא "בצלם", או "רופאים למען זכויות אדם")

ולגבי בג"ץ - אני לא אהיה מופתע אם כבר עכשיו מגישים עתירה כזו, ואני לא אהיה מופתע בכלל אם בג"ץ יתערב. ואז יגיעו הזעקות המרות "בג"ץ מסכן יהודים" וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפעם השניה, אפילו אם בג"ץ ירצה להתערב הוא לא יכול, שכן החוק שמאפשר לבג"ץ להתערב (חוק יסוד כבוד האדם) אינו מעגן בחקיקה זכויות יסוד כמו חופש הביטוי ולכן אתה יכול לעתור עד מחר. בנוסף לכך, בג"ץ יכול להתערב כשיש החלטה/חקיקה, לא על קיום הועדה (למען הסר ספק, אין משהו לא חוקי בקיום הועדה לפי חוקי המדינה - וחבל שכך, הבעיה היא שעצם קיומה סותר את עקרונות הדמוקרטיה שלא מעוגנים בחוקי המדינה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עד אז תסתבך עם עצמך

ולי יש בעיה שיש אירגון שפועל ליכאורה במרחב הדמוקרטי אבל למעשה נגד דמוקרטיה - אני מקווה שהועדה החוקית במדינה הדמוקרטית תאסור על הפעילות שלהם ולפחות נפתור בעיה אחת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...