עבור לתוכן
 • צור חשבון

yoavke

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  367
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  6
 • זמן מחובר

  884יום 6ש' 14דק' 17שנ'

yoavke last won the day on דצמבר 5

yoavke had the most liked content!

דירוג

43 טוב

אודות yoavke

 • דרגה
  Zone Newbie
 • יום הולדת 01/01/1980

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. לרכיבים מכאניים וחשמליים יש אורך חיים מסויים , 10 שנים למחשב זה בהחלט אורך חיים מכובד. מעצם הזקנה כל הרכיבים חשודים ( כרטיס מסך , לוח וספק ) . לשמור מידע חשוב ללא גיבוי ( כזה שדורש שחזור לאחר קריסה ) על דיסק בן 10 שנים זה מגוחך. זה גם אומר שקיים סיכוי שיותר מרכיב אחד כבר בעייתי. אין הרבה בדיקות איכותיות שאפשר לבצע מבלי להחליף את החלקים החשודים. אתה יכול לפתוח את המארז ולהסתכל על הקבלים , אם אלו קבלים אלקטרוליטים , אפשר לראות אם הם התנפחו . לגבי כרטיס המסך אולי יש לך אפשרות לבדוק את המחשב ללא כרטיס המסך ( אם למעבד יש כרטיס מסך מובנה ) . אם אתה מגיע חזרה למצב שבו המחשב נדלק , אתה יכול לנסות להריץ memtest86 , הוא אינו מצריך מערכת הפעלה ואינו אמור לייצר עומס על כרטיס המסך . זה עדין עלול לתת לך תוצאה של שגיאות זכרון שמקורה בלוח האם או בספק הכח .
 2. לגבי הקירור , הבוסט של הרייזן מושפע מאיכות הקירור אז אני חושב שצריך קירור יותר איכותי . https://hwzone.co.il/community/topic/595575-קירור-למעבד-amd-3600
 3. הצריכה המשותפת היא באחריות ועד הבית. אם שרברב לא מצא נזילה למרות שהצריכה גבוהה , ועד הבית צריך לשאת בעלות הבדיקה של השעון . האדם שמתפקד בוועד בית אינו חייב לבצע את זה אם הוא לא חפץ בכך אבל אם יש חריגה היא צריכה להיבדק על חשבון כלל הדיירים שזה תקציב ועד הבית יש פה קצת מלכוד כי אם אתה מזמין בדיקת שרברש נוספת על דעת עצמך ואין תוצאה , אתה משלם עליה. בתור התחלה, כדאי שתבדוק אם יש עוד דיירים שחושבים כמוך שצריך לבדוק את הבעיה לעומק . דיברת כבר עם תאגיד המים לגבי הנושא? אני חושב שכדאי לדבר עם התאגיד לגבי בדיקת המונה הראשי . שיעשו בדיקה אם יש דירות אם ירידה משמעותית בצריכה. מה שכן , החשבון הוא לחודשיים , 70 קוב (חישבתי לפי 90 ) זה נזילה קטנה מאוד , זה בערך 1.5 קוב ליום שזה יוצא כליטר לדקה . תחשוב איזה זרם חלש אתה צריך בשביל שיקח לך דקה שלמה למלא בקבוק של ליטר . ולא חייבים שרברב נוסף , אני חושב שאתה יכול לבצע את הבדיקה עצמאית . ( זה רלוונטי גם לבדיקת השעון הראשי ) בגדול, זה השוואת שעונים . בהנחה שמי שהיה אצלכם עשה השוואת שעונים , הוא היה צריך לשבת על השעון הראשי הרבה זמן כדי לראות שינוי בזמן שכל השעונים האחרים עומדים
 4. כמה דירות יש בבניין ? 100 קוב סך כל ההפרש שמתחלק בין כל הדיירים או 100 קוב שנופל על כל דייר ? כמה היה בחשבונות הישנים ? בכל מקרה, 100 קוב זה צריכה של שתי משפחות גדולות אתה יכול לפנות לתאגיד המים המקומי , הם יכולים לראות ( מבלי לשתף אותך ) אם פתאום יש דירה שהצריכה שלה ירדה בצורה חריגה. ועד הבית הוא רק נציג , אתה רשאי לבצע בדיקות בעצמך . היה והזמנת אינסטלטור שכן מצא נזילה, אתה יכול להגיש את החשבונית לועד ולדרוש שזה יקוזז לך מתשלום ועד הבית . עקרונית במצב כזה זה גם יהיה נכון לדרוש החזר תשלום מהאינסטלטור שלא מצא. אם אתה שוכר את הדירה וחושש מ"עימות עם הועד" תתייעץ עם בעל הדירה לפני כן .
 5. אתה לא חייב לעשות דוקטורט , אבל נראה שאתה בוחר לעשות אותו תקנה מחשב, תהנה . אתה יכול לעבוד עם המסך שלך , אין דבר כזה לא מתאים , פשוט המחשב החזק יעשה לך חשק למסך יותר טוב. 1000 ש"ח זה תקציב טוב למסך 24"-144hz-FHD לדעתי . תפתח דיון נפרד לגבי מסך, או שתסתכל קצת בדיונים של אחרים, יש הרבה . אתה לא צריך לחכות עם המחשב למסך . ב24" אין צורך לעלות ל QHD , מסכי QHD של 27" בקצב רענון גבוה כבר דורשים תקציב יותר גדול . אני למשל עובד עם 27" FHD וזה לא מפריע לי מבחינת חדות ( כן מפריע מבחינה שאני מרגיש שאני לא מנצל טוב את השטח ) יש הרבה דברים שכן מפריעים לי במסך שלי , הוא לא מוצלח , אבל דווקא הרזולוציה היא לא הבעיה. אבל אם אתה כרגע על FHD במסך של 22" , אני מניח שFHD ב 27" ירגיש לך כמו ירידה באיכות.
 6. 3700X זה לא מותרות , זה סתם לא קשור למשחקים . המאמר הראשון מראה שOC ל 3700X נותן שיפור של 1% בביצועי משחקים בממוצע : https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-3700x/15.html המאמר השני לא כולל OC ל 3700X אבל מראה שהבדל הביצועים בין 3700X ל 3600 הינו כ 3 אחוזים ( ללא OC לשניהם ) https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-3600/15.html אם מוסיפים את שני המאמרים מקבלים 4% שיפור בקושי בין 3600 ללא OC ל 3700X במצבו המיטבי . המאמר השלישי מראה שמעבר מ 2060S ל 2070S נותן שיפור של 15% . https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-2060-super/27.html אז תרד מה 3700X סופית , הוא לא רלוונטי . מוטב שתי ציפורים ביד מאשר אחת שאולי תשב על העץ בעוד 3 שנים .
 7. בהנחה שהתקציב מוגבל - התשובה הברורה היא שתיקח 3600+2060S ואת הכסף שנשאר תשקיע במסך . התשובה שמסבכת את העניין היא שתחשוב שניה איזה מסך אתה רוצה ותבחר כרטיס מסך בהתאם למסך שאתה לוקח. במצב כזה אתה עלול להגיע למצב ש"ההשקעה החכמה " היא 2070S + 3600 + מסך שגם יעלה לך עוד כסף. אם הכיוון הוא FHD עם קצב רענון גבוה , אז 2060S + 3600 . בכל מקרה , 3700X לא רלוונטי .
 8. 5 שנים זה עתיד רחוק בתחום המדובר. השוק נמצא כרגע בתחרות קשה , טובה ויפה לנו הצרכנים . אם למשל בעוד 5 שנים הסלרונים יהיו עם 8 ליבות ולמעבדים החזקים יהיו 64, אני מניח שההבדל בין 6 ל 8 יהיה זניח . זה גם אומר שמעבד של 8 ליבות יעלה גרושים בשוק יד 2 . ברור לי לחלוטין שיש כאן הגבלה מהותית מאוד מהצד של התוכנה אבל יש לי הרגשה ( תקווה ? ) שהולכים לעבוד על זה יותר בזמן הקרוב . כל עוד התקציב שלך מוגבל , הכסף שתוסיף על ה 3700 הוא כסף שאתה גם יכול להוסיף על כרטיס מסך יותר חזק. תבדוק מה נותן לך תמורה יותר גבוהה , למשל 3600+ 2070S או 3700 + 2060S . לדעתי האופציה הראשונה עדיפה . ( לא בדקתי הפרש מחירים , זאת הערכה כללית ) אני מרשה לעצמי להניח שמשחק שיפיק תועלת מליבה 7 ו 8 הוא גם משחק שיפיק תועלת מכרטיס מסך יותר חזק . מהכרטיס החזק יותר אתה יכול להנות מהיום הראשון .
 9. פעם גם המליצו על מעבדי 2 ליבות למשחקים כי המשחקים לא ניצלו יותר מזה ועד לא מזמן לא היו הרבה משחקים שהראו שיפור מעליה מעבר ל 4ליבות . זמנים משתנים ודרישות משתנות. באופן כללי רוחב הפס של הזכרון הפך להיות יותר מהותי כיום כאשר המעבדים וכרטיסי המסך כה חזקים. לא יודע אם זה קשור לעומס על המעבד נטו או לעומס של מידע שעובר בין המעבד לכרטיס המסך . לגבי הסרטון- התעצלתי להפעיל אזניות אז אני לא יודע מה הוא אומר אבל אם אתה רואה סרטון של 12 דקות מתוכן רק 2 דקות זה גרפים ואתה יוצא עם שאלות - נסה לחפש ערוץ אחר לקבלת מידע . אני גם מטיל ספק בנכונות המספרים שיש שם , נראה קצת מוגזם.
 10. הבעיה היא שהבדל מספרי מגיע מתוכנות בנצ'מרק שאינן תמיד מחוברת למציאות של גלישה ועבודה משרדית וכו'. הן גם לא מספרות את הסיפור לגבי זריזות המחשב בפתיחת ישומים ומעבד בין חלונות או טאבים פתוחים . לא קלטתי איזה מעבד בדיוק יש לך . אולי הסיפור הזה יעזור לך לקבל קנה מידה לגבי ביצועים: https://www.anandtech.com/show/15186/amazons-cheapest-black-friday-desktop-pc אני מציע שתעיף מבט בTMS או פלונטר , רייזן 3-1200 עולה 250 ש"ח כולל מאוורר, לוח בסיסי עולה עוד 250 ש"ח . אתה מקבל 4 ליבות אמיתיות . בזכרון אתה קצת נדפק , 140-150 ש"ח לכל 8 גיגה , דווקא את זה אולי תביא במחיר טוב מאמזון . אתה יכול למכור את הזכרון הישן . ונחזור להתחלה , אתה בטוח שמה שעשית הרג את הלוח ? את מה קיצרת עם המברג ?
 11. א- גם אם תשלם על לוח אם "חדש" ככל הנראה לא תקבל לוח אם חדש לפי ההגדרות של אדם מערבי ז"א שמעולם לא היה בשימוש . כמו-כן , אני מניח שהערוצים מהם אתה יכול לרכוש לוח אם שכזה אינם כאלה שמאפשרים אחריות ארוכה אמיתית עם גיבוי כמו שיש כאשר אתה רוכש לוח חדש בארץ עם 3 שנות אחריות . אני בעד חסכנות אבל הזול הוא לפעמים יקר והקמצן משלם פעמים . לפעמים אנחנו מנסים להיות חסכנים ומבינים שהיינו קמצים רק כאשר אנחנו נאלצים לשלם פעם נוספת . ב - אם כל המחשב שלך הוא בן 10 שנים אז אפשר להניח שישנם עוד רכיבים שכבר התעייפו . אם ספק הכח שלך הוא בן 10 שנים ובהנחה שהוא לא הכי איכותי שהיה על המדף - אז גם אותו אולי כדאי להחליף . זה תופס גם אם הספק המקורי היה פשוט, והוחלף בפשוט אחר לפני כ 5 שנים . בכל מקרה, אם לוח האם מת , אתה חייב לוודא תקינות של כל שאר הרכיבים לפני שאתה מזמין לוח אחר . רכישה של מחשב פשוט בעלות של 1000-1500 ש"ח אחת ל 10 שנים זאת לא הוצאה מוגזמת . רוב חנויות המחשבים הגדולות בארץ מאפשרות 12 תשלומים ללא ריבית ו 36 תשלומים עם ריבית קטנה. 1500 ש"ח ב KSP מסתכם ל 1550 ש"ח ב 36 תשלומים של 43.1 ש"ח לחודש . וכן , קיים שיפור מורגש אפילו בגלישה פשוטה בין מחשב בין 10 לבין מחשב עדכני.
 12. בדיוק ראיתי את זה: https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-gtx_1650-super-turing/2 דעתי האישית היא , או 1650 סופר בפחות או 1660 סופר ביותר . כל הכרטיסים האלה יעשו את העבודה יפה עם המעבד שלך אבל ישמחו למעבד חזק יותר , במיוחד במשחקי AAA החדשים ביותר. לפיכך לדעתי ה 1660 סופר הוא השקעה לעתיד שתיתן את מירב התמורה במחשב הבא . כך או כך , לפי מה שכתוב שם , מכירת black friday תתחיל באמזון גרמניה בעוד 18 שעות , נראה לי שכדאי לך להיות עם היד על הדופק , אולי יקפוץ איזה קיצוץ 25% למי מהם ( 590 נשמע כמו משהו שינסו לנקות מהמדף וגם 1660 לא ה "סופר " ) . נ.ב. לא יודע אם יש כאן עלויות משלוח נוספת או משהו כזה , אבל אתה יכול לבדוק אותם : https://www.mindfactory.de/search_result.php?select_search=0&search_query=1660 דרך אגב - לבדיקתך - האם הם לא אמורים לקזז את המע"מ מהרכישה ? ותמיד כדאי לבדוק מה קיים בשוק יד 2 בסביבה שלך . ( 1060, 1070 )
 13. לא מצאתי מקום אחר לכתוב את זה, ראיתי ב TOMS . https://www.amazon.com/AMD-Ryzen-Processor-Wraith-Cooler/dp/B07B428M7F/ref=sr_1_1?keywords=2700x&qid=1574935378&sr=8-1 2700X ב 685 ש"ח עם משלוח חינם לארץ ,כולל מיסים .
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close