ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל

david11

Recommended Posts

קראתי את כל התגובה שלך, ולא יכלתי להסכים איתך יותר, חוץ מפרט אחד "קטן" - אם חוסר שקיפות (מטרת בדיקת הועדה) הינה עבירה על חוקי המדינה, זהו תפקיד המשטרה לחקור זאת. אם זוהי אינה עברה על חוקי המדינה - זוהי אינה זכות הכנסת לחקור זאת.

באמת שאני האחרון שאבכה על ארגון כזה שנסגר עקב עבירה על החוק, אבל רבאק, בפעם ה-87 אלף בדיון הזה, אם קיימת עבירה על החוק המשטרה צריכה לחשוף זאת, ואם לא קיימת עבירה על החוק זה לא מתפקיד הכנסת לחקור זאת (לכל היותר הגשת תלונה למשטרה, שתבדוק את העניין).

ככל הידוע לי ארגונים אלה חייבים לחשוף לאן מגיעות התרומות, ואם הם לא, כמו שאדון בלאו טוען בכתבה שלו (מרפרוף קצר), זו עבירה פלילית, כלומר תפקיד המשטרה לבדוק זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בקיצור, כמה (לא) מפתיע שהצעה כזאת מגיעה מליברמן וחבר מרעיו, יש אנשים שפשוט מתקשים לאמץ את הרעיון של מדינה דמוקרטית

וכמה לא מפתיע שראש הממשלה ממלא פיו מים

מזל שיש עוד כמה בליכוד שזוכרים מהי דמוקרטיה:

רובי ריבלין שהתבטא כבר נגד הועדה

מיכאל איתן שהצביע נגד

בני בגין שהתבטא בחריפות נגד

"על ההחלטה שהתקבלה בכנסת מתנוסס שלט אזהרה 'כאן חשוך'", אמר בגין, "חברי כנסת בעלי נטיה פוליטית ברורה רוצים לחקור את כשרותם של הארגונים הלאה ובסוף הם יגיעו גם לכשרותם של יחידים"

ואני מסכים איתו, גם בכותרת של הת'רד הזה צריך להיות "כאן חשוך"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את כל התגובה שלך, ולא יכלתי להסכים איתך יותר, חוץ מפרט אחד "קטן" - אם חוסר שקיפות (מטרת בדיקת הועדה) הינה עבירה על חוקי המדינה, זהו תפקיד המשטרה לחקור זאת. אם זוהי אינה עברה על חוקי המדינה - זוהי אינה זכות הכנסת לחקור זאת.

באמת שאני האחרון שאבכה על ארגון כזה שנסגר עקב עבירה על החוק, אבל רבאק, בפעם ה-87 אלף בדיון הזה, אם קיימת עבירה על החוק המשטרה צריכה לחשוף זאת, ואם לא קיימת עבירה על החוק זה לא מתפקיד הכנסת לחקור זאת (לכל היותר הגשת תלונה למשטרה, שתבדוק את העניין).

השארתי את החלקים החשובים ביותר שמהם כל האלה שבעד הקמת ועדת החקירה מתעלמים כבר איזה 10+ עמודים.

אם שקיפות הארגונים אינה עבירה - הרי שלא צריך לחקור זאת וזאת בעיה של מי שתורם כסף לארגונים הזאת, לא של המדינה.

אם שקיפות הארגונים הינה עבירה (ויש חשד לכך שהם מסתירים תרומות וכד') - הרי שהמשטרה צריכה לחקור זאת ולא הכנסת.

it's as simple as that.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל הידוע לי ארגונים אלה חייבים לחשוף לאן מגיעות התרומות, ואם הם לא, כמו שאדון בלאו טוען בכתבה שלו (מרפרוף קצר), זו עבירה פלילית, כלומר תפקיד המשטרה לבדוק זאת.

שוב, אתה פשוט לא מבין. עבירות פליליות רק המשטרה חוקרת. חוסר שקיפות אינה עבירה פלילית ולכן המשטרה לא יכולה ולא צריכה לחקור את העמותות. אבל מי אמר שאסור לוועדות חקירה של הכנסת לחקור דברים שאינם עבירה על החוק? הרי לפי זה, לוועדות חקירה אסור לחקור כלום! הרי לחקור עבירות על החוק רק למשטרה מותר (טוב, נו, במקרים מסויימים גם לשב"כ ולרשות המס) ולחקור דברים אחרים אסור...

בפועל, לפי חוק יסוד: הכנסת, לכנסת מותר לחקור מה שמתחשק לה:

http://he.wikisource.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%93:_%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%AA

22. הכנסת רשאית למנות ועדות חקירה, אם על ידי הסמכת אחת הועדות הקבועות ואם על ידי בחירת ועדה מבין חבריה, כדי לחקור דברים שהכנסת קבעה; סמכויותיה ותפקידיה של ועדת חקירה ייקבעו על ידי הכנסת; בכל ועדת חקירה יהיו גם נציגים של סיעות שאינן משתתפות בממשלה, לפי יחסי הכוחות של הסיעות בכנסת.

כלומר אם הכנסת מחליטה להקים ועדת חקירה בנוגע לאורך ההודעות של איסתרא בלגינא באתר hwzone, זו בהחלט זכותה לפי החוק.

ולראיה, כמה ועדות חקירה פרלמנטריות קודמות:

http://www.knesset.gov.il/description/heb/heb_work_va_par.htm

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא עמלות הבנקים

אז נכון, יש אנשים שחושבים שעמלות הבנקים הן פשע, אבל בכל זאת... ;)

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא איתור והשבת נכסים של נספי השואה

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא הפערים החברתיים בישראל

* ועדת חקירה פרלמנטרית לעניין המצוקה הכספית המתמשכת של הרשויות המקומיות

* ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת יישומו ומימונו של חוק ביטוח ממלכתי

* ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא המגזר הבדואי בישראל

* ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא הנשירה ממערכת החינוך

וכך הלאה.

אגב הטענות בקשר לפשיזם, ישנה איזו מדינה בעולם שלא ממש ידועה כפשיסטית, קוראים לה "ארצות הברית של אמריקה". אני בטוח ששמעתם עליה. יש שם חוק ותיק בשם "החוק לרישום סוכנים זרים" (foreign agents registration act) שמחייב כל מי שפועל למען אינטרסים של גוף זר ובמימונו להירשם ולהצהיר על כך. אי רישום היא עבירה פלילית. מי יודע, יבוא יום ונהיה פשיסטים כמו ארה"ב... :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזמן הייתי מעמיד את האירגונים האלו לדין חד וחלק .

בוגדים במימון מדינות זרות - חוצפה שאין כדוגמתה .

איסתרונצ'יק :xyxthumbs:

http://www.state.gov/t/pm/rls/othr/misc/23425.htm

והינה כמה מילים מהבלוג של דרור בן ימיני :

הגופים הפועלים לפגיעה בזכותם של היהודים להגדרה עצמית - אינם "מצילים את כבוד הדמוקרטיה". הם אויבי הדמוקרטיה * עירוב אוכלוסיות במבחן לאומי ובינלאומי * מרצ הופכת לאנטי-ציונית

http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=f2b4c1b55be76d1e6d7b777256ea0370&id=2056

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גופים וארגונים המשתפים פעולה עם אלו השוללים את עצם קיומה של מדינת , או גופים וארגונים אשר מעבירים מידע צבאי(שמות של חיילים הוא מידע צבאי לכל דבר ועניין) לכל אדם באשר הוא, בטח ובטח ארגונים מחוץ לישראל - צריך לחקור אותם והם צריכים לעמוד למשפט.

אבל דויד - לצעוק כל הזמן "בוגדים בוגדים במימון מדינות זרות", בלי לתת דוגמא ל"בגידה" (ולא, לומר שיש כיבוש בשטחים זה לא בגידה) - זה רק מוריד מהערך של הטיעונים שלך. תסתכל שנייה על מה שאתה כותב לעומת איסתרא ושים לב להבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולראיה, כמה ועדות חקירה פרלמנטריות קודמות:

http://www.knesset.gov.il/description/heb/heb_work_va_par.htm

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא עמלות הבנקים

אז נכון, יש אנשים שחושבים שעמלות הבנקים הן פשע, אבל בכל זאת... ;)

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא איתור והשבת נכסים של נספי השואה

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא הפערים החברתיים בישראל

* ועדת חקירה פרלמנטרית לעניין המצוקה הכספית המתמשכת של הרשויות המקומיות

* ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת יישומו ומימונו של חוק ביטוח ממלכתי

* ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא המגזר הבדואי בישראל

* ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא הנשירה ממערכת החינוך

וכך הלאה.

אגב הטענות בקשר לפשיזם, ישנה איזו מדינה בעולם שלא ממש ידועה כפשיסטית, קוראים לה "ארצות הברית של אמריקה". אני בטוח ששמעתם עליה. יש שם חוק ותיק בשם "החוק לרישום סוכנים זרים" (foreign agents registration act) שמחייב כל מי שפועל למען אינטרסים של גוף זר ובמימונו להירשם ולהצהיר על כך. אי רישום היא עבירה פלילית. מי יודע, יבוא יום ונהיה פשיסטים כמו ארה"ב... :o

יש הבדל גדול בין להקים ועדת חקירה לעמלות בנקים(כל הבנקים והרגולציה שנוגעת אליהם) לבין להקים ועדת חקירה שחוקרת בנקים בעלי אג'נדה שמאלנית בלבד, אתה לא חושב?

האם הועדה שעליה נסוב הדיון אמורה לחקור גם גופים בעלי אג'נדה ימנית?

וכל שאר ה"ועדות חקירה" אין "חקירה" במובן של לחקור האם מישהו אשם בפשע כזה או אחר אלא רק ועדה שאמורה לתת המלצות למדינה על מנת לשפר

את המצב החברתי הרעוע שקיים בנושא. מהו בדיוק המצב החברתי הרעוע שקיים בעמותות כמו "בצלם" או "שוברים שתיקה"?

למה לעזאזל עמותות פרטיות לחלוטין צריכות להיות נושא לועדת חקירה של הכנסת? ולמה רק כאלה שמאלניות?

ואין לי שום בעיה שיהיה חוק שיחייב הצהרה על כספים שמקבלים ממדינות זרות, להפך - זה אפילו נראה לי הגיוני.

אבל יש הבדל בין לחוקק חוק כזה ואז שהמשטרה תחקור הפרות שלו לבין לסמן מראש עמותות שאתה מעוניין לחקור ואז להחליט האם בא לך לחוקק חוק שיזיק להן.

וכמו שאמרת בעצמך - זאת עבירה פלילית בארה"ב, ולא צריך להקים ועדה בקונגרס שתחקור עמותות שלא מצהירות על כספים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה אני אין לי את הסבלנות שיש לאיסתרא

וכן הם בוגדים במימון של מדינות זרות שבכל מקום אחר ההתנהגות של בריטניה ונורווגיה הייתה מסתיימת בניתוק יחסים דיפלומטיים שלא לדבר על גרוש של הפעילים וכו'

לסיכום :

נורווגיה ואנגליה מממנות איגונים שפועלים בישראל לקידום אג'נדה פוליטית .

אתה רוצה להגיד לי מה היה קורה אילו הייתה מממנת אירגונים פרו טורקיים בגרמניה והאירגונים האלו היו טוענים שמרקל היא גיזענית ומפלא את הטורקים והאירגונים האלו היו מנסים לתבוע את אנג'לה מרקל בבית הדין בהג ? וישראל הייתה מממנת מסעות דה לגיטימציה לאנג'לה מרקל על בסיס שיקרי , מה אתה חושב שגרמניה הייתה אומרת ? כי זה בדיוק מה שהאירגונים האלו עושים לישראל !

צה"ל וישראל אולי מחזיקים באוזון מינמלי ממעשי העוול והפשע ( שבהחלט נופלים בגדר טעות אנוש ) בעולם כלפי עמים אחרים , אבל עדיין אנחנו מוצגים במסעות שיקריים על ידי האירגונים האלו כפושעי מילחמה הכי גרועים שיש , האירגונים האלו אינם אירגונים הומנטירים אלא אירגונים שמטרתם אחת והיא לערער את היסודות של מדינת , יש כל כך הרבה סבל במקומות אחרים בעולם ובאחוזי פשיעה הרבה יותר גדולים בעולם והאירגונים האלו מציגים אותנו כאילו אנחנו הם הפושעים הכי גדולים כנגד האנושות .

מי שמצדד באירגונים האלו הוא או שונא או בן אדם טיפש מאוד שמאמין למסכה ההומניטרית שלהם , הם לא הומנטירים , הם נגד בלבד - תפקחו עיניים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה מוזמן לקרוא לחוקק חוק שיאסור על מתן כספים ממדינות זרות לארגונים בארץ.

יש הבדל עצום בין זה לבין לפתוח בחקירה רק כנגד גופים שהם כולם מצד אחד של המפה הפוליטית, ללא שום חשד אפילו שהם עברו על החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...