מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - עמוד 13 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

אני רוצה להעיר עוד הערה כללית בקשר לאיכות :

אם אתה מצליח להבדיל בין קובץ מקודד 96 לקובץ מקודד גבוה

אם אתה מצליח להבדיל בין ב 40 שח' לבין שעולה 400K שח'

אם אתה מצליח להבדיל בין מגבר שמיוצר בסין ע"י עובד שמקבל 20 סנט לשעה ועשוי מפח ומתפרק אם אתה רק מחבר אותו לחשמל לבין מגבר יקר

אם אתה מצליח להבדיל בין חוט תפירה לבין כבל שעשוי זהב טהור

אם אתה מצליח , אז השאלה היחידה היא היכן אתה ממקם את עצמך .

אני בכוונה מגזים וכל מה שאני מתכוון שאם המאזין מבחין בכל הבדל אז מה שנותר לו זה רק למקם את עצמו - אני מודה ומסכים שיש קליקות מיותרות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא היה לי כח לקרוא את כל הדיון.

לא מתיימר להיות מומחה לסאונד אבל יחס הגודל בין FLAC לבין לא מצדיק את ההבדל שיש בסאונד

ויש הבדל בסאונד באופן עקרוני אבל כזה שמצריך אוזן אודיופילית ונטהמטבעית להגיד- "וואלה שומעים שהפלאק הזה נשמע יותר טוב"

רוצים להרים גבה?

יש לא מעט תחנות רדיו פופולריות שמשדרות בפורמט MP2

ואחרות ב MP3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכן אתה ממקם את עצמך , זה מה שקובע , אין אמת אבסולוטית ואת זה כל אחד יודע , זה משונה שמישהו בכלל ינסה לחפש אמת כזו ,

בדיוק עכשיו בעקבות התרד הזה הלכתי להקשיב - במקרה יש לי קובץ של 128 וקובץ של 1411 של אותו קטע נגינה ( שיר של ג'נסיס "טיפש יותר מימני " מ"מוכרים את אנגליה בלירה " חח )

הבדל עצום , נכון , אני עשיתי לעצמי את המבחן , אני אחכה עוד מספר ימים ואני אנסה לעשות את המבחן הזה בקרב המכרים ואני מקווה שאצליח לערוך לעצמי מבלי שאדע את איכות הקובץ , אני בהחלט בטוח שיש מן האלמנט הפסיכולוגי , כמה ? צריך לבדוק )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי קישור לשרשור בפורום מגיע למדור החדשות? :silly:

לא קראתי את כל הדפים, אבל הנושא הזה נטחן עד דק במקומות אחרים ברחבי הרשת. מסקנתי האישית היא שיש הבדל, כמובן והוא שמיע אפילו על ציוד זול, יחסית. אני לא בדיוק בקי בכל המניפולציות שנעשות ע"י אלגוריתמי המקודדים מ-WAV ל-, אבל הן בהחלט מסגירות את קיומן, כאמור.

אני מאמין שגם אם ההבדל אינו שמיע - כלומר האוזן האנושית לא אמורה לחוש בהדל מעין זה, לפחות מרמת קידוד מסוימת ומעלה - הרי שהבדל פסיכו-אקוסטי תורם להנאה וככזה, הוא עבורי מקובל. כלומר, גם אם גלי הקול אשר עוזבים את כבלי הרמקולים ונושאים אות מוגבר בדרכו אליהם , זהים בתאורם המתמטי לאלו שנתקבלו לפני תוספות כגון כבלים עבים יותר\מחומר אקזוטי יותר, מרימי כבלים, מעמדים לשיכוך ויברציות, מייצבי מתח, שקעי חשמל ייעודיים או קו חשמל יעודי למערכת, הרי שאין זה משנה במאומה: אנו שומעים גם דרך העיניים - כולנו. זה כבר קשור לפסיכולוגיה ואפילו לפסיכולוגיה חברתית (אני אישית רואה בסוציולוגיה כשלחותה של הפסיכולוגיה, במובן שהיא פסיכולוגיה החורגת מתוך גבולות הגוף הפיזיים): השאיפה לייחודיות, כצורך לבדל עצמך מהקבוצה החברתית הכללית ובד בבד לחזק את שותפותך במועדון או הקליקה החברתית של בעלי ה-X הייחודיים, כאשר במקום X ניתן להכניס כל קניין שהוא, רוחני או חומרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון שלי של שנים ארוכות שלי שמיעת מוסיקה אלקטרונית ובתור אחד מי שמחפש כל הזמן איכות ההבדל מתאים לאנשים מאד ספציפים.

אוזן אנושית רגילה לא תבדיל בין 320 לבים FLAC. לפחות לא במוסיקה אלקטרונית.

יש הבדל קטן אבל מי שלא מתקלט או מי שיש לו בעיה להוריד ב FLAC עקב חיבור פס רחב איטי או מי שאין לו מקום ב HD מספיק טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

\/ מחזק :xyxthumbs:

זה גם בסדר לתקלט עם 320.. VBR אם יש. אבל זה לא כמו לעבוד עם FLAC או WAV אני גם מאמין שמישו אם טיפה הבנה בסאונד ישר ירגיש בהבדל, אין מה לעשות חותך תדרים וזה עובדה זה לא משהוא שאפשר להתווכח עליו ובסיטואציות מסוימות אתה לא חייב להיות אדיופיל בשביל להרגיש בהבדל..

ואני מדבר מנסיון של תקלוט עם שני הקידודים.

דרך הגב Milford Cubicle

CD זה לא הפורמט הכי איכותי שאתה יכול לקנות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, מבחנתי ה"מעבדה" האלה נחמדים מאוד אבל לא רלוונטיים.

ממש לא מעניין אותי מה התוצאות ב"קטעי מוזיקה איכותיים" או איך שלא קראת לזה שם, כשאתה מתכוון לאופרות ומוזיקה קלאסית וכל מיני דברים מוזרים כאלה שאף אחד לא שומע.

תעשה את מבחן העולם האמיתי.

קח מספר שירים פופולריים שאנשים בימינו שומעים (לא חסרים מצעדי מוזיקה בעולם), קנה את המקור האיכותי ביותר שלהם (בדרך כלל פשווט CD אני מניח), ושמור אותו בשני קבצים: FLAC + .

עכשיו תן למישהו שיפעיל את שניהם ותנסה לזהות מי זה מי.

בהצלחה.

רק הוספתי לידע כללי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...