מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - עמוד 10 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

על מה הויכוח המטופש אם יש הבדל או אין הבדל :s07:

יש גם כאלה שלו מבדילים ב-TV מאיכות רגילה לאיכות HD ומבחינתם רואים מצוין גם בTV של PILOT

תמצא לי אנשים שלא שמים לב להבדל בין תכני SD ל HD .

FLAC VS 320kbps זה נושא אחר רק אלה עם אוזני "העל" שומעים את ההבדל הניכר בינהם אני לצערי לא שומע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבודה שלי היינו מריצים סרטים באיכויות שונות (טסטים שקשורים לעבודה) והיו אנשים שלא היו מבחינים(מסך lcd), כי גם סרט פשוט 480P היה נראה להם מאוד איכותי

וכמובן כשהם חשבו לקנות להם מסך לבית הם לא הבינו למה צריך להשקיע במסך איכותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על FLAC 100% + log מWhat אפשר לסמוך בעיניים עצומות.

מה זה?

נו באמת psychuil לא יפה לזרוק ככה שמות לאוויר בלי להסביר, מה חשבת שמישהו באמת ידע מה זה?

בכל מיקרה What זה טראקר ביטורנט פרטי שיש בו , די ברמה יש לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בתור אחד שאוהב לשמוע מוזיקה באיכות גבוהה (יש לי אוזניות AKG K272) מצליח להרגיש בהבדל בין FLAC לMP3 באיכות 320K

איכות הצליל בFLAC יותר צלולה ונשמעת יותר טבעית לעומת אפילו ב320 שנשמע מעט צורמני בווליום בינוני. מרגישים בהבדל בעיקר בטווח הצלילים שבין הבינוני לגבוה (MID-HIGH)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר שלא שם לב בין SD לHD

ואישית אני לא ממש שם לב ל720P ל1080P

אבל ראיתי הבדל בבלוריי 45GB.. אז כנראה שרזולוציה זה לא הכל

אין הבדל

בלוריי משדר גם 720 וגן 1080. הסיבה שהוא 45 ג'יגה זה בגלל שהוא מקודד בביטרייט מטורף.

כדי שתוריד סרט ב-1080, המקודדים היו חייבים להוריד את הביטרייט כדי להוריד את הנפח, אז כן, פה ושם תראו קצת פיקסלים.

ואגב, בבלוריי משתמשים ב-AAC לאודיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הסנט שלי-

אל תצחקו, אני יודע שלא מדובר במערכת מטורפת , זה לא עלה לי הון עתק -

אני שידרגתי את הסטאפ לרמקולי בוטיק בעבודת יד (של אומגה אודיו, לשעבר

morel)

ורסיבר סטריאו של מרנץ,

סה"כ שני המוצרים עלו כ3000 יחד כאשר בד"כ הם עולים 2500 כל אחד.

(הרמקול היה במבצע והרסיבר מתצוגה)

הוספתי כבל נחמד עם סיכוך של

Monster

שעלה 300.

אפשר גם לזרוק כאן מילה טובה לאומגה אודיו ולגאסי אודיו למי שמחפש המלצה על חנות, יש שם כמה אנשים שמבינים בסאונד.יחד עם זאת אני משתדל שרוב המוזיקה שאני צורך תהיה בפלאק\ווייב.

לא קיבלתי שינוי פנומנלי בצליל , א-ב-ל אני כן מרגיש בס יותר נעים, ומעט יותר צלילים ש"נעלמו" ב

MP3

.אין לי ספק שלרוב האוכלוסייה הצלילים האלו לא מזיזים

אני מאמין שרצוי להוסיף כרטיס קול איכותי עם עוד ממיר

DAC

נחמד.

כנראה שגם זה יגיע מתישהו.

עם הציוד הקודם לא ממש הרגשתי את ההבדל הזה.

בסה"כ המסקנה שלי היא שאם כבר משדרגים - אז לעשות את זה "עד הסוף" עם כל הציוד שרשמתי למעלה.

יחד עם זאת אין לי ספק שיהיו את אלה שלא יבחינו בשינוי בצליל.

רוב האוכלוסייה התרגלה לקבל פורמט שחסר בו הרבה וזה קצת מבאס .

מילפורד - יש הבדל באיכות רק אם משקיעים בסטאפ , ואני מוכן בשמחה להיענות לאתגר שלך.

ובנוגע למה שכתבת על גודל הקבצים - רוב העולם עובר לקטן ודחוס בהרבה תחומים,זה לא הופך את הפלאק ל"מוקצה" או לאגדה אורבנית כלשהי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לך להעמיד את עצמך במבחן הפפסי / קוקה קולה ?

לך טעים פפסי ? תהיה בריא .

פאלק בתור שיטת כיווץ היא שיטה שאיננה מאבדת חלקי מידע וזה היתרון שלה למי שאוהב את כל המידע המוזיקלי שלו , זה הכל , אין כאן עדיפויות אבסולוטיות מכיוון שהשמיעה היא סלקטיבית וחוויה אישית .

זה לא שונה מיין או מתמונה יפה או מכל חוויה חושית אחרת .

אם החלטת להעמיד את עצמך למבן הפפסי / קוקה קולה , נשמח לשמוע תוצאות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחני ABX משום מה אף פעם לא יוצאים לפועל בצורה מסודרת בפורומי אודיופילים ודיונים בנושא לרוב מסתיימים בצעקות.

אבל -- יש כאן בפורום כמה אנשים עם מערכות שניתן להגדיר כ-reference (אני מדבר בעיקר על האוזניותופילים שבחבורה) והרבה אנשים שהם technically inclined כך שיהיה מעניין להרים מבחן ABX.

לקחת 20 קטעים מתוך דיסקים בעלי איכות טכנית גבוהה (אפשר לבדוק את זה - במיוחד לראות שאין clipping כמו שיש בדיסקים שנפגעו ב-loudness war - אני מתכוון בעיקר לאלבומים קלאסיים בהפקות טובות אבל לא רק).

לעשות קריעה בתוכנה טובה.

להמיר ל-flac ולפורמט lossy באיכות טובה - לוודא לאחר מכן שהווליום בשני הקבצים זהה לחלוטין.

לקחת כמה שיותר מתנדבים ולהשמיע להם את זוגות הקטעים - לבחור כמובן באופן רנדומלי איזה קטע יושמע ראשון - המתנדב ירשום מי מבין הקבצים נשמע לו טוב יותר.

חשוב שהמבחן יהיה double blind - לא המתנדב ולא מפעיל המערכת יודעים איזה קובץ מושמע עכשיו - אלא רק בקר הניסוי וזאת בתום הניסוי ובשלב העיבוד הסטטיסטי.

את הניסוי אפשר לעשות עוד אלמנטים שנויים במחלקות - כמו כבלים (שומו שמיים)...

אני אומר מראש - הסיכוי להרים דבר כזה הוא אפסי, אבל אם כן - אני ממש אשמח לשמוע על התוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לשאול משו :

האם יש הבדל בין מערכת של 40 שח' לבין מערכת של 4000 שח' ?

אם כן אז התשובה של המבחן ברורה

שאלה נוספת :\

האם יש הבדל בין קובץ שמקודד ב96 לבין קובץ שמקודד 1411 ?

אם כן אז גם כאן התשובה ברורה

והתשובה היא , היכן הבן אדם שם את הגבול האישי שלו .

(יש מערכות בהרבה יותר מ 4K שח' וקובץ אנלוגי יכול להגיע לקצב של עשרות אלפי סיביות )

עכשיו למבן שלך פאנגי ,

אכן מעניין לעשות מבחן אבל המבחן הזה לא ישנה כלום

כלומר ישנם עדיין עוד אלמנטים שצריך להוסיף

העובדה שהאזנה היא חוויה נינוחה ואיננה מלחיצה כמו במבחן

העובדה שהאזנה היא חוויה מתמשכת ולאו דווקא חד פעמית

העובדה שהאבחנה היא טעם נלמד ונרכש

( לגבי הסביבה /אווירה אני בטוח שיהיה ניתן לשחזר )

מטרת המבחן איננה מוגדרת ( או שלא הבנתי)

האם מטרה היא להבחין בהבדלים באיכות הקבצים על פי שמיעה ? ( כי את ההבדלים בקבצים מבחינת נפח המידע ניתן לראות בעזרת פרמטרים אחרים )

אני אסיק שאתה מתכוון על פי שמיעה לכן ,

האם הנבחנים מכירים ( שמעו כבר ) את הקובץ לפני כן ? באיזה איכות ? האם הם ידעו מה האיכות אז ?

שמיעה היא חוויה נלמדת ( אולי למעט מספר צלילים ואולי אתה יכול להרחיב מעט יותר מתוקף הכשרתך , ידוע לי שיש ריחות שההעדפה אליהם "מולדת" האם בשמיעה יש גם צלילים כאלו ? ידוע לי שהתינוק יכול לזהות את צליל האם ..) וטעם הוא דבר נרכש .

אני מתאר לעצמי שאם אדם לא שמע מעולם יצירה ותשמיע לו אותה בצורה כזו או אחרת הוא לא ידע כיצד היא אמורה להישמע .

לסיכום :

אם תשמיע לבן אדם קובץ באיכות נמוכה והוא ידע שזה באיכות נמוכה ולאחר מכן אותו אדם ישמע את אותו קובץ באיכות טובה אני די בטוח שהוא יצליח להבחין בהבדלים .

בשביל הסבבה צרפתי פה כתבה ( שעדיין לא קראתי על נושא האיכות ומבחני ה ABX )

http://www.motori.co.il/content/view/97/10909/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנחת האפס - קבצי FLAC נשמעים טוב יותר מקבצי 320kbps (לדוגמא)

מטרת המחקר לבדוק אם הנחת האפס היא נכונה עם מובהקות סטטיסטית מעל 95%

השיטה - השמעת קבצים של אותו הקטע מקודדים בשתי השיטות למתנדבים בעלי שמיעה תקינה באופן רנדומלי וכפול סמיות דרך מערכת הכולל מקור X, מגבר Y ואוזניות Z. סביבת ההאזנה תהיה חדר שקט והמתנדב שיהיה עירני, ישב על כורסאת באופן שיוגדר על ידו "כנוח", המתנדבים יכתבו אם אחד הקטעים נשמע "טוב יותר" או אם "אין הבדל". התוצאות יעברו שקלול סטטיסטי כמקובל.

מאוד פשוט, אני לא מבין מה הבעיה פה ולה צריך להתפלסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...