עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

1000 ומשו שקל זה לא בדיוק כמעט חינם

ואחרי שקראתי את המהומה שהיתה פה בדפים הראשונים על ההבדל בין flac ו 320kbps

הייתי חייב לנסות .. מי שלא שומע הבדל שינסה עם אוזניות ...

עם כרטיס קול מארגז חול שתפור על הלום אם שנת 2006 שלי שומעים הבדל ברור

עדיין לא שומעים הבדל ?.. תעשו בדיקת שמיעה

ותכלס זה נכון אובדן שמיעה מתחיל בתדירויות מסוימות שהאדם מפסיק לשמוע

אבל חבל על המקום

אם אני אעבור ל flac ו 1080p אצתרך איזה 2-3 טרה

ולבחור עם ה 112 גיגה של על המחשב ... כמה ג'אנרים של אתה אוהב לעזעזעזעזעזעזאל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איזה פוסט הזוי.

לא רוצה להשמע מתנשא אבל כלכך הרבה אנשים שאין להם מושג ועדיין מתעקשים להפגין ידע וחוכמה שכנראה אין להם (כולל בעל הבית).

קודם כל נניח את הקלפים על השולחן: שמיעה מוזיקלית, כמו הרבה תחומים בחיינו, הם ידע נרכש!!

אף אדם לא יבחין בטעימה ראשונה בין יין איכותי לבין יין בינוני.

אף אדם לא יבחין בפעם ראשונה בין טבק טוב לבין טבק בינוני.

אף אדם לא יבחין בפעם ראשונה בין איכות שמע טובה לבינונית.

קודם כל תפנימו את זה!

אחרי זה תבינו שאם באמת חשוב לכם הפרטים, ככל שתתעמקו יותר, לאט לאט אתם תצליחו לדייק יותר בפרטים ולשים לב לאלמנטים שלא שמעתם קודם.

ככל שתאמנו את האוזן שלכם, תגלו פרטים שלא הייתם מודעים להם קודם. לא צריך פסיכולוג בשביל זה, זה כל מורה טוב למוזיקה יכול לספר לכם.

כמו שלא מעניין כל אדם לזהות את הטבק הכי טוב שיש, רק תן לו סיגריה והוא מבטוס, כמו שלא מעניין כל אדם איזה אלכוהול הכי איכותי, תן לו לתפוס ראש והוא מבסוט, כנ"ל פה, לא כולם מחפשים את הפרטים הקטנים, יש שנהנים מהמוזיקה ברמת המקרו. זכותם, כבדו אותם ותהנו אתם האודיופילים מהמוזיקה בדרך שלכם, כי מן הסתם הם יכולים באותה מידה לתת לכם בראש על האלמנטים שאתם מפספסים מכיוון שאתם כלכך עסוקים בריכוז וזיהוי של אותם אלמנטים טכנים.

איש איש בדרכו. ותחכסו לצעירים וחסרי הידע את השטויות בשקל שלכם. כי יש כאלה שבאמת מאמינים לכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשפט שעולה לי לאחר עיון בתגובה שלך היא : ignorance is a bless

העולם מובן ע"י בני האדם גם בצורה דואלית , הטוב נמדד ביחס לרע .

לכן למי שלא אכל דבש לא יודע מה זה וגו' ,

לא חדשת דבר בתגובה שלך אלא רק הבעת את דעתך הלגיטימית - אם כי המעט "מחנכת" כל אחד שישמע באיכות שהוא מעדיף בלי להתנשא או להשפיל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בשביל מה לקודד בכלל אם הנפח לא משמעותי (הרי שמחירו יורד) ואין בעיה להוסיף זיכרון

אז תשמעו בWAV וזהו. מקסימום איכות ללא כל חוסר תאימות... (מתנגן בכל תוכנה).

למה בכלל לקודד ??????

שימו לב שחוזרים למקוריות..... חחחחחחחחחחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

( הגישה שאתה מתאר היא של הכל או לא כלום, אני חושב שעדיף אם יש לך טכנולגיה , תשתמש בה ! )

הקידוד הוא עדיין משמעותי

כ 50% מגודל הקובץ ( ואלו קבצים של חצי עד ג'יגה )

50% זה משמעותי ( בכל נושא ) קל וחומר באיחסון ובהעברה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין 128 ל 320 - איך זה קשור לפלאק ?

דבר נוסף בכלל , הקידוד הוא משני מבחינת האיכות - הקידד של הקובץ ביחס לשמירת האיכות הוא הנושא - זו תוכנת הדחיסה שאיננה מאבדת נתונים .

ראשית צריך שיהיו נתונים !

אם אין על הקובץ מידע , מה זה חשוב באיזה קידוד הוא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קשור לפלאק כי ברגע שאף אחד לא מצליח להבדיל בין 128 ל-320 , אז בטח שהוא לא יבדיל בין 320 ל-FLAC.

ושלא יהיו לך אי הבנות - הסטטיסטיקה של התוצאות היא חצי חצי כי אנשים פשוט מנחשים, ואמור להיות אפילו יתרון קל לאנשים שניחשו נכון כי אפשר לזהות את ה-320 לפי זה שלוקח לו יותר זמן לעשות buffering.... כלומר סביר שאין אף אחד שבאמת זיהה הבדל כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה .

האם אתה אומר שקידוד הוא לא רלוונטי לאיכות ?

כי אם כן

אז למה 128 ?

תאגור את הקבצים שלך בקידד 32 - תחסוך מקום !

( הם באתר היו צריכים לקודד את קובץ בקידוד הכי נמוך ובקידוד הכי גבוה ומי שלא מבחין בינהם - כל הכבוד לו והוא יכול לחסוך את כספו , כל מי שיבדיל בין מה שנחשב הכי גרוע לבין מה שנחשב הכי טוב - רק שימקם את עצמו , יהיה אחד שימקם 128 יהיה אחר 320 ויהיו אני מתאר לעצמי גם גבוהה יותר )

האם אתה אומר שאין הבדל בשמיעה של רוב האנשים בין קידוד של 128 ל 320 ?

יתכן בהחלט ( אפילו לפי תוצאות הסקר שם - אמת סטטיסטית )

אבל זה לא הדיון , הדיון איננו על ההבדלים בין איכות גרועה ( חסרה ) לבין איכות יותר גרועה ( חסרה יותר ) 320/128

התנאי הראשון הוא איכות הקובץ עצמו קרי ההקלטה

התנאי השני כמות המידע שמצויה בקובץ !

פלאק באה לעזור למי שרוצה לשמור נפח גדול יותר של מידע מבלי לאבד נתונים .

וזה מה שהיא עושה .

אם בשביל רוב האנשים באתר ההוא אין הבדל בין שני הקבצים - אני מסכים בהחלט רק להקיש מכך שפלאק היא מיותרת או שאנשים אינם צורכים קבצים באיכות גבוהה יותר לדעתם - זה כבר משהו אחר ( ולא נכון ) ,

האם אתה מנסה להגיד שבשבילך זה מיותר ?

זכותך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כל אחד (חוץ מכבדי שמיעה) יכול בקלות להבדיל בין 128KBPS לקידוד של 320KBPS, אני בטוח ב100% שכל מי שניחש/ טעה זה פשוט בגלל שהוא משתמש ברמקולים "איכותיים" (200 שקל בשופרסל במבצע אם קונים שתי חבילות קורנפלקס סביר להניח).

ההבדל מ320 לFLAC זה כבר סיפור אחר, ברוב מהמערכות הממוצעות שיש לאנשים צריך ממש להתמקד במוזיקה בשביל לשים לב.

מי שמשקיע יותר ויש לו מערכת די טובה לא יכול שלא להרגיש בהבדל, ב320 פשוט נשמעת "מתה" ביחס לFLAC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקדשתי היום 5 דקות בשביל הדיון הזה.

הציוד שאיתו בדקתי - אוזניות LCD-2 בשווי 1,000$, מגבר מנורות בניה עצמית (בהשאלה מדור) וdac usb של HRT

ההמרה בוצעה באמצעות dbpoweramp לmp3 320 על דחיסה איטית.

המרתי שני קבצי flac שהיו לי במחשב.

אחד השיר Bad Romance של ליידי גאגא והשני Brianstorm של Monkeys

הייתי צריך להשתדל לשמוע הבדלים, אבל הם קיימים. כמו שאורי אמר, משהו קצת מת בmp3 לעומת הפלאק, בעיקר ב extenstion בטרבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקדשתי היום 5 דקות בשביל הדיון הזה.

הציוד שאיתו בדקתי - אוזניות LCD-2 בשווי 1,000$, מגבר מנורות בניה עצמית (בהשאלה מדור) וdac usb של HRT

ההמרה בוצעה באמצעות dbpoweramp לmp3 320 על דחיסה איטית.

המרתי שני קבצי flac שהיו לי במחשב.

אחד השיר Bad Romance של ליידי גאגא והשני Brianstorm של Monkeys

הייתי צריך להשתדל לשמוע הבדלים, אבל הם קיימים. כמו שאורי אמר, משהו קצת מת בmp3 לעומת הפלאק, בעיקר ב extenstion בטרבל.

תדפדף כמה דפים למעלה בת'רד בתראה מה שכתבתי על LOUDNESS WARS. השירים שאיתם בדקת ממוקסים מלכתחילה להתאים לMP3 כך

ששם לא תראה את השינוי. תנסה אלבומים (שלא עברו REMASTER) מלפני שנות האלפיים\מוזיקה קלאסית ותרגיש את ההבדל הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ כן אבל אז אתה תהיה חנון דביל ששומע קלאסית... ::)

איך אני אוהב את אלה, "לא לא זה לא טוב שבדקת על שיר של ליידי גאגא, הוא לא מספיק איכותי בשביל להבחין בהבדלים!! תבדוק על הקלטה של הפילהרמונית!!!!"

את מי זה מעניין?? :s07:

אז תתאר לך מה ההבדל בין 128 ל 1141

ה 320 עוד נחשב סביל לסוגי שונים .

סביל?!

נתנו פה לפני כמה הודעות קישור להדגמה של 128 מול 320. אני לא אומר שההבדל במקרה הזה לא קיים, ברור שהוא קיים. אבל עובדה היא שכמעט אף אחד לא מסוגל להבדיל ביניהם במבחן עיוור, עם ציוד שאנשים אשכרה יכולים להרשות לעצמים ועל שירים שאנשים אשכרה שומעים.

כמו כן השמיעה באוזניות היא שונה משמיעה ברמקולים - אפקט האקוסטיקה נשלט טוב יותר באוזניות .

בזה אתה צודק. עכשיו תחשוב מה זה אומר על ביצועי העולם האמיתי - אם בדיקה עם בשיווי 1,000$ וציוד איכותי ביותר שלא קיים אצל 99% מהמשתמשים בעולם במילא, החזירה את התוצאה "הייתי צריך להשתדל לשמוע הבדלים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה שהצבתי לעצמי לא מושגת בגלל איכות ההקלטה, אלא ההבדלים בין הקידודים, והמטרה אכן הושגה.

במקרה של ליידי גאגא ההקלטה ממש ממש טובה, למעשה זהו אחד מאלבומי הפופ המלוטשים ביותר ששמעתי. ההקלטה של החבר'ה הבריטים לא בשמיים ואני יודע את זה.

david11, אתה לא צריך להסביר לי דברים שילד בן 12 יודע, כי היחס שלך לאנשים הוא כאילו אתה יודע הכל.

ag43, זו פעם ראשונה שאני שומע על מיקסוס מותאם לmp3, אתה יכול להאיר את עיניי? אתה מוזמן לשמוע את איכות ההקלטה בסט אפ כמו שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...