מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - עמוד 9 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

אתה לו יכול להבטיח לו כלום ( כלומר אל תתחייב בשבילו )

כדי שמישהו יבדיל באיכות בדרך כלל הוא צריך להבחין שיש ולא תמיד לכולם בכל זמן יש את הכלים לעשות זאת

אני ממליץ לכל המשמיצים למינהם פשוט למצא מבין החברים הקרובים שלהם את האודיופיל שבינהם ולבקש מימנו הסבר או הדגמה

אם אין ממש אז אפשר ללכת לחנות מקצועית שמתעסקת בציוד איכותי ולהקשיב אם זה לא עושה את העבודה כניראה באמת יש שם בעיה שקשורה לאוזן של המקשיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מתנצל עומרי - לא התכוונתי ל"הוכיח" אין כאן עיניין של צודק או טועה זה עיניין של טעם

כמו שאמרתי לפני כן , איכות אודיופילית היא הרבה יותר עיניין של תחת מאשר של אוזן , כלומר כדי להבחין ( ולהנות מהאבחנה הזו , ממש כמו שבן אדם "מבחין " / מרגיש בין נניח סטייק משובח לבין סתם אנטריקוט מבשר גלאט קפוא או בין יין פטישים לבין יין משובח ) בסוגי איכות על המאזין להקדיש מעט זמן לזה ,

חלק מללכת לשמוע בחנות מקצועית זה זמן / פנאי .

עכשיו , אתה לא יכול להגיד לי שאין הבדלים באיכות בכלל , ( אולי אתה טוען לחוסר אבחנה בין איכות טובה לאיכות מצויינת וזה בדיוק למה שאני מתכוון , אתה יודע מה זה כמו אחד שיבנה מחשב ע פי מפרט ואחד שיקנה מאחת החנויות הג'נריות שמפרסמות מחשב במבצע , משהו כזה .. ) ואם יש הבדלים שגם אתה מבחין בהם זה כבר עיניין סובייקטיבי של המאזין ואני טוען שכמעט כל אחד יכול להבחין באיכויות שונות אם יהיה לו את הפנאי והרצון להשקיע , זה הכל , לא לכולם יש את הפנאי והרצון וגם לא את היכולת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות

אבל זה לא הנושא

הנושא הוא ההנאה שיש לי וחווית ההאזנה

ועד כה מה שכתבתי אלו הן המסקנות האישיות שלי ואני מרגיש שעדיף לי כך , לשמוע קובץ מלא ולא לחסוך בנפח איכסון - פשוט אני מחוייב לניסיון האישי שלי .

לצערי אני לא יכול להגיד שתמיד הקשבתי לקבצים מלאים , אני יכוללהגיד לך בצורה ישירה שהיו זמנים שהייתי בוחן קובץ לפי הגודל שלו ומאחסן את הקובץ הקטן יותר ומוחק את הקובץ הגדול יותר , כן , מודה , אבל עבר זמן ומשהו היה מפריע לי תמיד , תמיד הרגשתי שעדיין לא השגתי את הצליל /סאונד שטוב לי בו שאני מרגיש את המוזיקה , תמיד הייתי מרגיש שיש פגם אבל לא ידעתי מה , ככה התחיל לי מסע למצא את הסאונד "המושלם" וכן היום אני אשלול קובץ שמקודד ב 128 פשוט יש לי נקודת התיחסות ותמיד אני ארגיש חסר , אז אולי זה דפקט , יתכן ( כבר נאמר שבורות היא ברכה / שלווה ) אבל אין עוד דרך חזרה - :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך שהרבה פעמים כשאני בא להוריד שיר אני מוריד את גירסת ה-192kbps שלו ולא את גירסת ה-320kbps. כי אין שום הבדל ולא מעט פעמים הגירסה של ה-320 היא בכלל ניפוח של קובץ באיכות ירודה.

ובוודאי שזה הנושא.

אם אין שום הבדל (כלומר במבחן עיוור אתה לא תצליח להבדיל בין הקבצים) אז אין שום הבדל נקודה.

אם פסיכולוגית יותר "כיף" לך לדעת שאתה מקשיב לקובץ FLAC אז זה כבר דבר אחר, אבל זה פסיכולוגי לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית לא היה לי את הציוד המינימלי להבחין בהבדלים אבל תמיד היה את ההרגשה שחסר משהו ,

שנית אכן חלק נכבד מאוד מיזה זה הנאה פסיכולוגית , אם אתה רוצה לקרא לזה רק פסיכולוגית אז אתה תטעה המונח הנכון הוא אודיופילית , יש את היכולת לעשות אבחנה והאבחנה הזו איננה קיימת אך ורק בין אוזניו של מאזין אחד וגם זה איננו שיכנוע קבוצתי , כלומר יושבים ומשכנעים אחד את השני , אני מתערב איתך שאם תהיה למישהו את האפשרות לבחור בין שני מוצרים ( לצורך העיניין אני אסווג את הצליל כמוצר ) הם יבחרו בצורה סטטיסטית ברורה את המוצרים האיכותיים יותר .

ה"אמת" האודיופילית היא מקום שמגיעים אליו גם ללא הדרכה , זה מקום שמגיעים אליו ללא חינוך ( למרות שחינוך והדרכה מקצרים את הדרך ) זה מקום שמגיעים אליו מתוך דחף פנימי / הרגשה פנימית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנית אכן חלק נכבד מאוד מיזה זה הנאה פסיכולוגית , אם אתה רוצה לקרא לזה רק פסיכולוגית אז אתה תטעה המונח הנכון הוא אודיופילית , יש את היכולת לעשות אבחנה והאבחנה הזו איננה קיימת אך ורק בין אוזניו של מאזין אחד וגם זה איננו שיכנוע קבוצתי , כלומר יושבים ומשכנעים אחד את השני , אני מתערב איתך שאם תהיה למישהו את האפשרות לבחור בין שני מוצרים ( לצורך העיניין אני אסווג את הצליל כמוצר ) הם יבחרו בצורה סטטיסטית ברורה את המוצרים האיכותיים יותר .

זה יפה שאתה מנסה לתת פירוש משלך למושגים, אבל יש בעיה אחת ב"תיאורית הסטטיסטיקה" שלך - זה לא נכון שהאנשים יבחרו את המוצרים האיכותיים יותר, כי כבר הסברתי לך שאתה בכלל לא תצליח להבדיל בין שני סוגי הקבצים.

אמרתי לך, בוא נתערב, נעשה מבחן ונראה. אתה טוען שתצליח לזהות, אז בוא נבדוק את זה. כמובן על פני מספר קבצים ועל פני מספר ניסיונות כדי למנוע אפשרות של ניחוש (בכל זאת, 50% סיכוי לנחש נכון..).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@עומרי

כתבתי לך שיכול להיות שאני אטעה

אבל

אני רוצה להרגיש טוב וזו הסיבה שאני מקשיב למה שאני מקשיב ואיך שאני מקשיב , היכולת להבחין היא במסגרת היכולת שלי אז אני משתמש בה .

שנית , טעות בידך , הרצון להשתפר מצוי בבסיסו של כמעט בכל אדם אצלך בפלאפון / גאדג'ט למשל , אותי אישית לא ממש מעניין טלפון או גאדג'ט חדש , מספיק לי מה שיש לי אבל אותי מעניין חוויה של מוסיקה נקיה ואכותית . אבל אפילו אתה תעדיף מערכת טובה יותר וקובץ איכותי יותר אולי לא במסגרת היכולות שלך כעת אבל אני בטוח שאם תמלא את סידרי העדיפויות שלך אז גם מוסיקה אצלך תקבל טיפול איכותי יותר .

שלישית אלו לא פרושים שלי , כמו שאמרתי לך זה דחף פנימי שאיננו צריך חינוך ו / או הדרכה , הוא נובע מצורך פנימי שכניראה איננו נחלק בין כל בני האדם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle

אני אחזור על מה שאמרתי מקודם

כן, אתה צודק

אלו אותם אנשים שקונים נגנים איכותיים במקום הזבל הסיני שרוב קונה

זה גם אותם האנשים שקונים במחיר גבוהה יותר מהנגנים שלהם מאשר אלו שמסתפקים באוזניות זבל שבאות עם הנגן עצמו

כן, אנחנו פלצנים... אבל לפחות אנחנו יכולים להנות מהמוזיקה שלנו בצורה טובה יותר :cool2:

אני אספר את הסיפור שלי, וה"כניסה" שלי לעולם הסאונד ה"גבוהה"

לפני כמה שנים הכרתי מכר שהיה לו כרטיס קול נחמד... EMU 0404 ואוזניות HD600 sennheiser

הוא זה ש"הכיר" לי את עולם הFLAC, אני נותן לך את הדעות שלי בלבד

אחרי ששמעתי על המערכת שלו כמה קבצי FLAC שלי היו גרסאות שלהם הבנתי איזה פער גדול יש ביננו

אחרי זה הספקתי להשתדרג בכרטיס קול ובאוזניות שלי ואני מודה, גם אני שומע לרוב אבל יש לי לא מעט אלבומים בFLAC ואני מרגיש טוב טוב את ההבדל

וכן... במבחן עיוור בין FLAC ל אני מבטיח לך שלא מעט פעמים אצליח והצלחתי לשמוע את ההבדל אני גם לא מכחיש שהיו פעמים שפיספסתי, האיכות שמיעה שלי לא מגיעה לרמה של אודיאופיל כבד אבל אני קצת יותר גבוהה מהמשתמש הממוצע

אני לא אומר שכל אחד ירגיש בהבדל אני גם לא טוען שכל אחד צריך להשקיע סכומי כסף מכובדים

אבל לעומת זאת אני אטען את העובדות כמו שהם, מחזור המכירות של מוצרי האודיו השונים, החל מאוזניות ועד החיווט הפשוט שלהם מגלגל סכומי כסף לא מבוטלים מה שדי אומר שכנראה יש משהו בנושא הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford Cubicle, תבין, למשתמש הממוצע, גם לזה עם מערכות מספיק טובות, יהיה באמת קשה לשמוע את ההבדל בין שני הקבצים.

אבל את FLAC לא יצרו כדי שתוכל לשמוע איזה הבדל אדיר אלא יצרו כדי שזה יהיה לך כלי לגיבוי אלבומים מבלי לאבד באמת את הנתונים כדי שתוכל להרגיש בנוח אם תרצה להשתמש בהם בעתיד.

1) Bit perfect backup of the original CD with tags (song name, artist, album, year, genre, replaygain, album cover, etc.) - never have rip the CD again.

2) Can transcode to any number of lossy formats directly and not lose quality with a lossy to lossy transcode - can create 320kbps for critical listening, 160kbps for portable, 128kbps AAC, etc. and still have a bit perfect master to start from with the FLAC. This also means can take advantage of new formats or improved lossy codecs.

3) It generally takes 50% less storage than WAV - took my collection from 400GB to 200GB - I'd say that is worthwile.

4) Can losslessly normalize gain across all albums with ReplayGain

5) Free

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ננתח את המוסיקה ל :

קצב

סיגנון

מסר

מכנה משותף חברתי

טווח צלילים

ניקיון צלילים

אווירה/אקוסטיקה

אסטטיקה מוזיקלית ( מורכבות של המוזיקה ועיניין מוזיקלי פנימי / איכות היצירה )

אסטטיקה של כלי ( מערכת )

יהיו כאלו שיסתפקו רק בחלק מהאלמנטים האלו ויו כאלו שיסתפקו בחלק אחר מהאלמנטים האלו , כלומר מי שרוצה לעשות דאווין על החברה ישים את העדיפות שלו ב : במכנה משותף חברתי / סיגנון / אסטיטיקה של כלי . ( נגיד למשל כמו מוסיק להמונים ) אם זה נניח DJ ברחבת הריקודים אז אותו יהיה מעניין : קצב / אווירה / אקוסטיקה וכו'

אודיואופיל יהיה מעוניין יותר נקיון צלילים / טווח צלילים / אקוסטיקה / אסטטיקה מוזיקלית / אסטטיקה של הכלי וכו' .

( איכות קובץ המדוברת בתרד היא מסווגת ב - טווח צלילים )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה יש גם הבדל בין קבצי הflac השונים. אני בטוח מנסיון שאם תקחו flac מדיסק מקורי שלכם לעומת אותו קובץ שכבר היה לכם בflac תשמעו הבדלים משמעותיים. זה קרה לי עם האלבומים האחרונים של אינפקטד ושפונגל.

היוצא מכך הוא שלא כל flac שהשגתם בדרך זו או אחרת קודד היטב (או שהוא בכלל זיוף). לכן תסמכו רק על עצמכם.

דבר שני, כדי לשמור מקום בD2 שלי המרתי את רוב ה flac שהיה לי שם לmp3 320 ותנו לי לומר לכם שההבדלים לא כאלה גדולים (עם הJH13 שהיו לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...