מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - עמוד 17 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

yossi126@

אני חושב שהרכבת את האוזניות בצורה כזו שהן לחצו לך על המוח :screwy:

מה קשור ?

פאלק היא תוכנת דחיסה , תפקידה לאגור את הקובץ מבלי לאבד נתונים , איך זה קשור ליכולת שלך להבחין או לא ?

נכון שיש אנשים שמעדיפים את הקובץ שלהם מקודד גבוהה ובכללי באיכות גבוהה יותר , אולי גם אתה בינהם , אבל החמש דקות ? להיות מתנשא ולהפיל שמות של ציוד יקר בטימטום ?

חלק מאיכות הקובץ שהפלאק מקודד בצורה שאינה מאבדת נתונים נשמע ברמקולים ולאו דווקא באוזניות כלומר האקוסטיקה היא מישור שגם בו איכות הקובץ באה לידי ביטוי , באוזניות האקוסטיקה היא מתוחמת וקבועה ולכן יכולה להיות נשלטת ובכך להקטין את הצורך בהאזנה לקובץ מאיכותי יותר , חוץ מיזה שאוזניות זה מזיק לשמיעה .

אודיופיל עם אזניות ? שויין , אפשרי , אבל לא אני .

@Pila405

אכן יש הרבה בדברייך

הקבצים היו מקודדים וצומצמו בעיקר כדי לחסוך במקום , זה יהיה די מיותר להקשיב לקובץ הדחוס בפלאק בנגן או בכלל באוזניות לצורך העיניין , יש בכלל נגנים לפלאק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא באתי להתרברב בסכומים, באתי לציין אמת מידה לחברי הפורום שיראו את סדר המידה של הציוד שלי כדי להבין שהבדיקה שעשיתי נעשית עם ציוד איכותי.

לגבי אורך ההשוואה, לוקח לבן אדם 10 שניות להעריך, במובן אובייקטיבי, את הציוד שהוא שומע, אז זה לא רלוונטי 5, 10 דקות או שעה.

ככל שאתה שומע יותר זמן כך הבלבול גדל וכך גם תוכל להטות את המחשבה לצד אחד שתסמוך בו ולא בטוח שהוא הנכון, פשוט ככה המודע עובד.

"

חלק מאיכות הקובץ שהפלאק מקודד בצורה שאינה מאבדת נתונים נשמע ברמקולים ולאו דווקא באוזניות כלומר האקוסטיקה היא מישור שגם בו איכות הקובץ באה לידי ביטוי , באוזניות האקוסטיקה היא מתוחמת וקבועה ולכן יכולה להיות נשלטת ובכך להקטין את הצורך בהאזנה לקובץ מאיכותי יותר , חוץ מיזה שאוזניות זה מזיק לשמיעה .

"

כנראה שלא שמעת איכותיות בחייך.

על JH13 שמעת? ועל ES3X ? בוא נשאל את חברינו Pila405..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ כן אבל אז אתה תהיה חנון דביל ששומע קלאסית... ::)

איך אני אוהב את אלה, "לא לא זה לא טוב שבדקת על שיר של ליידי גאגא, הוא לא מספיק איכותי בשביל להבחין בהבדלים!! תבדוק על הקלטה של הפילהרמונית!!!!"

את מי זה מעניין?? :s07:

אם אתה לא טורח לקרוא את מה שכתבתי - אל תטרח גם להגיב. לא דיברתי כאן על איכות השיר (למרות שלדעתי מדובר בזבל טהור) אלא על כך

שמלכתחילה לוקחים את האלבומים ובעריכה מתאימים אותם יותר לשמיעה בפורמט תוך כדי איבוד ההפרשים בין הצלילים (השוואת ווליום בתרגום

עילג).

לזה שמעלי - אתה מוזמן לחפש בגוגל LOUDNESS WARS ולמצוא הרבה מידע על הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוסף

אבל זה כל העיניין

10 שניות להבחין

10 שנים ללמוד איך לעשות זאת

נכון אני לא משתמש באוזניות מהסיבה הפשוטה והיא שהאוזן מוגבלת , ישנם תדרים שאותם אפשר לחוש עם הגוף - אז אתה צודק , זה לא אני למרות שאני בהחלט שמעתי את האיכות הגבוה ,הסוחפת והחלומית שיש לאוזניות ( עם טובות , החברה מנגנים אצלך במוח ) להציע .

אנ גם לא כול כך אגואיסט :smile1:

מוסיקה היא חוויה כוללת , באוזניות החויה נהפכת אינטימית .

זה לא דיון על מהם ההבדלים בין איכות החוויה של לבין ( אולי יש מקום לדיון נוסף , אתה יכול להיות בטוח שתהיה לי דעה מוצקה בנושא שהסוף שלה זה , העדפה אישית )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא על כך שמלכתחילה לוקחים את האלבומים ובעריכה מתאימים אותם יותר לשמיעה בפורמט תוך כדי איבוד ההפרשים בין הצלילים (השוואת ווליום בתרגום

עילג).

א. תוכיח.

ב. את מי זה מעניין? הסיבה לא רלוונטית. התוצאה הסופית היא הרלוונטית, והיא שאת ליידי גאגא אנשים שומעים, לעומת הזבל ה"פילהרמוני" שלך שלא מעניין לאף אחד את הביצה......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תוכיח.

ב. את מי זה מעניין? הסיבה לא רלוונטית. התוצאה הסופית היא הרלוונטית, והיא שאת ליידי גאגא אנשים שומעים, לעומת הזבל ה"פילהרמוני" שלך שלא מעניין לאף אחד את הביצה......

אם אתה לא מסוגל להבדיל בין הבדל באיכות השיר לבין הבדל באיכות העריכה אין לי מה להתווכח איתך. דוגמא קטנה (לא מדוייקת אבל די ברורה) שאולי

תאיר את עיניך - אתה תרגיש הבדל בין לשמוע את ליידי גאגא מתוך CD לבין לשמוע את אותו שיר בקליטת רדיו גרועה? לכזה הבדל אני מתכוון.

נ.ב - אני לא שומע מוזיקה קלאסית.

נ.ב.ב למרות האמור לעיל - זה שמיליון אנשים שומעים חרא לא הופך אותו לאיכותי. אני מדגיש ואומר - לא על הנקודה הזו אני מתווכח אז על תגיב על

המשפט הזה.

To ag43

לא חדש לי

http://www.pleasurizemusic.com/

זה לא אומר שבגלל loudness wars (שקיים לדוגמה ב RHCP - Califonication ) אני לא אשמע מעל שנות ה2000.

לא אמרתי לעשות חרם על המוזיקה הזו, פשוט ציינתי לפניך איפה יהיה יותר קל לשמוע את ההבדל בין FLAC לMP3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם ציוד שאנשים אשכרה יכולים להרשות לעצמים ועל שירים שאנשים אשכרה שומעים.

אבל אף אחד לא אמר שFLAC מיועד למערכות ב20 שקל מהשופרסל (אני יודע שזאת הגזמה).

לטעון שאין הבדל בין FLAC לMP3 320KBPS זו טענה של מישהו חסר ניסיון.

בוא אני אחדש לך עוד משהו, יש עדיין אנשים ששומעים קלאסית, או אלבומים כמו the dark side of the moon

של פינק פלויד שמשולבים בו הרבה כלים, ולא חסרות דוגמאות. צא מהסרט שמה שאתה שומע זה מה שכולם שומעים.

אף אחד לא כופה על אף אחד מה לשמוע (אלא אם כן יש פה אנשים שעוד גילו את האוזניות ומשגעים עדיין את המוח עם מוזיקה

באוטובוס).

מעבר לזה, ההקלטות היום פחות טובות מפעם (ע"ע loudness war), אולי אם יום אחד תשמע שיר "חנוני" במערכת טובה

ותבין למה צריך את הFLAC.

אני אחזור שוב, הFLAC לא מיועד למערכות ממוצעות ולא לשירים עם הקלטות מחורבנות נקודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מסוגל להבדיל בין הבדל באיכות השיר לבין הבדל באיכות העריכה אין לי מה להתווכח איתך. דוגמא קטנה (לא מדוייקת אבל די ברורה) שאולי

תאיר את עיניך - אתה תרגיש הבדל בין לשמוע את ליידי גאגא מתוך CD לבין לשמוע את אותו שיר בקליטת רדיו גרועה? לכזה הבדל אני מתכוון.

בפשטות - כן. דווקא ולמרות האיכות הלא גבוהה (בעיניך) של ההקלטה שומעים את ההבדלים, כי יש יותר צלילים "חיים" מאשר במוזיקה קלאסית.

בסופו של דבר, הציוד הוא זה שעושה את 95% ההבדל, ולא הקבצים. יש המון כיף בלשמוע מוזיקת רדיו עם ציוד טוב, מבלי לרדת לדקויות של איכות הקלטה, כי כולנו פה לפני הכל בשביל המוזיקה.

ובינינו, מישהו פה מסוגל להאזין לדיסקים של b&w ו HDtracks ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MCE- אף אחד לא טען פה כזה דבר, הוויכוח שהלך פה פשוט מיותר כי כמעט לרוב המגיבים אין באמת ציוד ברמה שמצדיקה התייחסות לאם הם הרגישו שיפור בFLAC או לא.

אני בסך הכל אומר שזה לא הגיוני לצפות להבדל במערכת סטריאו ממוצעת שיש בכל בית, ודי הגזמת עם 99% מהאנשים.

מי שרוצה מערכת טובה, יקנה אחת. לא מדובר פה על הפסיכים שקונים רמקולים ומגברים בעלות חדש שנת 2010 אלא על אנשים ממוצעים כמוני וכמוך שזה תחביב שלהם והעדיפו להשקיע בו על חשבון משהו אחר. בדיוק כמו שיש אנשים שתספיק להם מזדה 323 ויש כאלו שלא יתפשרו על פחות מאאודי R8.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפשטות - כן. דווקא ולמרות האיכות הלא גבוהה (בעיניך) של ההקלטה שומעים את ההבדלים, כי יש יותר צלילים "חיים" מאשר במוזיקה קלאסית.

אין שום קשר לצלילים חיים או מתים, פשוט במוזיקה קלאסית יש יותר כלים ועומק צליל אז שם ההבדל יהיה מורגש. בקשר לאיכות הגבוהה או לא - כ"כ

קשה להבין שאני לא מדבר על טעם כזה או אחר במוזיקה אלא על חתיכת טווח דינמי אחרי שהאמן עשה את שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...