מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

בימים האחרונים, מצאתי את עצמי נחשף יותר ויותר לאלבומים מקודדים ב-FLAC.

עשיתי חיפוש קצר בגוגל, לראות על מה כל המהומה :nixweiss: ועדיין אני לא מבין על מה היא.

הגעתי לאתר הבא: http://flac.sourceforge.net/, שנראה כאתר הרשמי של המקודד.

FLAC stands for Free Lossless Audio Codec, an audio format similar to , but lossless, meaning that audio is compressed in FLAC without any loss in quality. This is similar to how Zip works, except with FLAC you will get much better compression

בתרגום חופשי (לחלק העיקרי): "קבצי שמע בקידוד FLAC מקודדים בצורה טובה יותר מאשר ב-."

לפי מה שאני רואה, כל שיר בקידוד FLAC גדול פי 4-5 ממקבילו בקידוד ומיותר לציין שהתמיכה ב-FLAC בקרב הנגנים קטנה מאוד.

מה המהפכה כאן? למה אולפנים משחררים אלבומים בקידוד FLAC ולמה נראה שהעולם עובר למקודד, שעל הנייר נראה פחות טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא הבנתי איך הגעת למסקנה שהוא פחות טוב.

זה פורמט דחיסה LOSSLESS. כלומר דחיסה ללא שום איבוד מידע. כמו ZIP/RAR.

ההבדל בין זה ובין (שהוא פורמט חדיסה LOSSY, שמאבד מידע בהגדרה) - הוא מהותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol::facepalm:

1. קרא שוב פעם את הבסיס

http://he.wikipedia.org/wiki/MP3

http://he.wikipedia.org/wiki/FLAC

FLAC הוא פורמט ללא איבוד נתונים = האיכות טובה יותר אבל כך גם הגודל

2. התמיכה לא קטנה, פשוט את תצפה מנגנים לא ידועים לנגן FLAC... ברוך השם הCOWONים שלי חיים עם הפורמט הזה בשלום

3. שום אולפן לא משחרר FLAC... אנשים מקודדים עצמאית לFLAC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה תרצה להפוך מ לFLAC זה לא ייתן לך כלום,המידה שנאבד כשהפכו את זה לMP3 כבר הלך ולא ניתן להחזיר אותו כמו שהיה וצריך להיות.

כמובן אני מדבר על FLAC שהפכו אותו לMP3 ורוצים להחזיר בחזרה לFLAC.

יש אתרים מסוימים שניתן לראות ולשמוע את איכות הFLAC,ואכן זה נשמע שונה(במיוחד אם יש לך כרטיס קול איכותי.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שיש לו ספרייה לא קטנה של FLAC במחשב (בערך 60% מקבצי המוזיקה שלי הם בפורמט FLAC) אני יכול להגיד לכם שיש הבדל גדול בין לFLAC במיוחד בצלילים נמוכים.

בכל אופן, מי שמעוניין לקבל מדריך איך להמיר דיסק מקורי לFLAC מוזמן לשלוח הודעה פרטית :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, הודעתי נכתבה בתמימות מוחלטת. תבינו שעד לפני כמה ימים לא ידעתי בכלל מה זה FLAC.

לא הבנתי איך הגעת למסקנה שהוא פחות טוב.

זה פורמט דחיסה LOSSLESS. כלומר דחיסה ללא שום איבוד מידע. כמו ZIP/RAR.

ההבדל בין זה ובין (שהוא פורמט חדיסה LOSSY, שמאבד מידע בהגדרה) - הוא מהותי.

אוקיי, לא מאבד מידע, אבל במחיר של גודל עצום (כמו שאמרתי פי 4-5 מ-MP3). איפה הקידמה/טכנולוגיה מהפכנית פה?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol::facepalm:

1. קרא שוב פעם את הבסיס

http://he.wikipedia.org/wiki/MP3

http://he.wikipedia.org/wiki/FLAC

FLAC הוא פורמט ללא איבוד נתונים = האיכות טובה יותר אבל כך גם הגודל

2. התמיכה לא קטנה, פשוט את תצפה מנגנים לא ידועים לנגן FLAC... ברוך השם הCOWONים שלי חיים עם הפורמט הזה בשלום

3. שום אולפן לא משחרר FLAC... אנשים מקודדים עצמאית לFLAC

אתרי ההורדה של בצורה חוקית, הם מאפשרים הורדה של אלבומים ושירים בקידוד FLAC.

חוץ מזה, יצא לי לראות גם דיסקים בחנות שמכילים שירים בקידוד FLAC.

אולפנים או לא, אם אתה מעוניין להוריד או לקנות , ה-FLAC לא נעלם מהעין.

אם אתה תרצה להפוך מ לFLAC זה לא ייתן לך כלום,המידה שנאבד כשהפכו את זה לMP3 כבר הלך ולא ניתן להחזיר אותו כמו שהיה וצריך להיות.

כמובן אני מדבר על FLAC שהפכו אותו לMP3 ורוצים להחזיר בחזרה לFLAC.

יש אתרים מסוימים שניתן לראות ולשמוע את איכות הFLAC,ואכן זה נשמע שונה(במיוחד אם יש לך כרטיס קול איכותי.)

באיזה קידוד אולפני התקליטים משתמשים?

אם הם משחררים שירים/אלבומים בקידוד שהוא לא FLAC, יש איבוד מידע או שהקובץ הראשוני הוא מושלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקובץ ה"מקורי" מגיע בביטרייט של 1411KBPS.

FLAC בד"כ מצליח לדחוס את הקובץ ל500-1100KBPS (תלוי בשיר).

יש גם פורמטים ללא דחיסה כלל כמו wav.

הייתרון של FLAC על הוא כמובן איכות השיר.

מכיוון שבפורמט הזה אין איבוד מידע והדחיסה היא רק דחיסה נטו בלי לחתוך חלקים שונים מטווח הצלילים.

בMP3 לעומת זאת, הדחיסה נעשית בנוסף להשמטת חלק מטווח הצלילים ולכן הקובץ קטן משמעותית ובביטרייט נמוך בהרבה.

חוץ מזה היום שהארדיסק של 1TB נמכר ב400 שקל ובכל אחד כזה אתה יכול להכניס יותר מ20,000 שירים בפורמט FLAC אני לא רואה פה בעייה :)

אם המקום חשוב לך, ואתה מוכן להתפשר על איכות אז זו כבר בעייה שלך.

אבל אנשים כמוני שהמקום בדיסק פחות מעניין אותם ויותר חשובה להם האיכות יעדיפו FLAC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום עם סרטי 720P ששוקלים 4 ג'יגה (לא 1080P מטעמי חסכון) ומשחקים שמגיעים ל-10 ג'יגה,

ה-FLAC כן תופס נפח משמעותי. הלוואי ו-TB אחד היה מספיק.

בזמן האחרון, אני מוצא את עצמי מנפח את הכונן בקרוב ל-10 ג'יגה ליום. תבין את חומרת המצב. :kopfpatsch:

בכל מקרה, הדיון עזר לי להבין שאין לי צורך ב-FLAC.

לפי דעתי, המצב די דומה להבדל בין 720P ל-1080P בסרטים.

ההבדל באיכות על המסך הביתי שלי היא לא משמעותית, אבל ההבדל בנפח עצום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד אין לך מערכת איכותית/נגן+אוזניות טובות, ובפרט אם אתה לא רגיש לדקויות בצליל - אין סיבה אמיתית שתוריד FLAC.

למרות זאת, לטעמי קיים הפרש לא קטן לטובת ה-FLAC, כשמשווים את איכותו לאיכותם של קבצי רגילים שניתן למצוא ברשת (לרוב VBR V2).

יש גם פתרון ביניים והוא קידוד/הורדת שירים בקידוד VBR V0 - מצד אחד אלבום ממוצע ישקול כ-100MB ומצד שני ישמע נהדר (גם לי לרוב קשה להבחין בינו לבין FLAC).

ולגבי ההשוואה שלך ל-720p ו-1080p -> קשה לומר באופן גורף שההבדל לא מצדיק את ההפרש בנפחי הקבצים, במיוחד כשאיכות המקור גבוהה במיוחד (ע"ע סרטי אנימציה) ובהזדמנות זו אציין שהעובדה שהסרט בא על מדיית Bluray לא מבטיחה דבר לגבי האיכות. יש מקורות טובים מאוד, יש סבירים ויש גרועים (כאלה שבקושי ניתן להוציא מהם 720p שיהיה ראוי לצפייה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוכל להגיד לך שקובץ שקודד ממקור ב320kbps די והותר.

ואני אישית שומע את המוזיקה שלי דרך מערכת סאונד ניידת ששווה 2000+[J3+CX980].

לא מרגיש הבדל בין FLAC ל*MP3 ההבדל המרכזי שכל "רצועה" בFLAC יכולה לשקול לא מעט מ17 מגה עד 30 מגה ויותר .

דרך אגב אני קונה אלבומים של אומנים ישראלים בלבד בארץ והום בפורמט 320 kbps .

*כמובן שמדובר בMP3 שקצב הדגימה הוא 320kbps ולא מתחת לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש טעם בכלל להסביר למישהו שלא מבדיל בין איכות של קבצים , יחד עם זאת קובץ בקצב סיביות של 320 עדיין סביר לשמיעה ברמקולים של המחשב .

יש כמובן גם את APE שגם הוא דחיסה ללא איבוד ( הם עושים זאת ע"י מציאה של תבניות חוזרות במוזיקה ולא ע"י גזירה של טווח תדרים כמו ב שדרך אגב ההבדלים בין גודל הקובץ בקצב סיביות של 128 שזה מינימום לשמיעה ברמקולים של המחשב ( לטעמי ועדיין האיכות גרועה ) ובין FALC/APE יכול להגיע גם מעל פי 10 ) להבדיל מ ZIP ו RAR שהם דחיסה של קבצים FALC ו APE הם דחיסות יעודיות לקבצי .[br]פורסם בתאריך: 8.09.2010 בשעה 09:49:57

^^^ על המונח crap in-crap out שמעת?

כניראה הוא "שמע" אבל האיכות הייתה לא משהו - חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש טעם בכלל להסביר למישהו שלא מבדיל בין איכות של קבצים , יחד עם זאת קובץ בקצב סיביות של 320 עדיין סביר לשמיעה ברמקולים של המחשב .

יש כמובן גם את APE שגם הוא דחיסה ללא איבוד ( הם עושים זאת ע"י מציאה של תבניות חוזרות במוזיקה ולא ע"י גזירה של טווח תדרים כמו ב שדרך אגב ההבדלים בין גודל הקובץ בקצב סיביות של 128 שזה מינימום לשמיעה ברמקולים של המחשב ( לטעמי ועדיין האיכות גרועה ) ובין FALC/APE יכול להגיע גם מעל פי 10 ) להבדיל מ ZIP ו RAR שהם דחיסה של קבצים FALC ו APE הם דחיסות יעודיות לקבצי .[br]פורסם בתאריך: 8.09.2010 בשעה 09:49:57

כניראה הוא "שמע" אבל האיכות הייתה לא משהו - חח

אתה מבלבל את המוח ...

אתה קורא ל320 קצב סיביות "סביר"?? יש שני אפשרויות ,או שיש לך קבצי 320 שקודדו מ128 על ידי ילד ב12 או שלא שמעת באמת קובץ "אמיתי" של 320 kbps.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שהמרתי כבר כמה אלבומי FLAC ל MP3 ב 320kbit/s

ואפילו אני (שעד לא מזמן לא החשבתי את עצמי כאנין שמיעה) שומע את ההבדלים

באוזניות Sennheiser Adidas CX680i שלי.

הצליל של ה FLAC נשמע יותר "חם" ויותר "מלא".

הבעיה היא שה TOUCH אינו תומך ב FLAC ומכאן הצורך בהמרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...