מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון] - עמוד 12 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הפך את FLAC לכזה מוצלח? [דיון]

hen1235

Recommended Posts

שאלה לא קשורה,

אני מאוד אוהב את האיכות שמיעה של ה FLAC לעומת ה ואין לי בעיה לשמוע את שניהם.

יש לי גם מספיק מקום בהארדיסק.

אבל אני ממשיך להשתמש ב מהסיבה שהרבה נגנים כמו IPOD\פלאפון לא יכולים להריץ קבצי FLAC.

האם יש לזה פתרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 272
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פאנגי

אתה מדבר ויוצא נגד "מוסכמות" "אופנה"

אבל בתכלס זה נשמע לי כמו ואריאציה על המשחק "למי יש גדול יותר "

או כפי שהפולניה אומרת :" מה שווה שיש לך אם אף אחד לא יודע על זה ו / או את לא יכולה לדדחוף את זה לג'ניה בפרצוף ?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה את מבחן העולם האמיתי.

קח מספר שירים פופולריים שאנשים בימינו שומעים (לא חסרים מצעדי מוזיקה בעולם), קנה את המקור האיכותי ביותר שלהם (בדרך כלל פשווט CD אני מניח), ושמור אותו בשני קבצים: FLAC + .

עכשיו תן למישהו שיפעיל את שניהם ותנסה לזהות מי זה מי.

בהצלחה.

אני ממליץ לך בחום רב לקרוא את הקישור על LOUDNESS WARS שהבאתי לפני כמה עמודים. הוא מתאר בדיוק את מה שאתה טוען - לא שאין

הבדלים באיכות אלא שמכתחילה מוציאים אלבומים (וREMAKEים) שטווח הצלילים שלהם מקוצץ באכזריות כדי שהם ישמעו טוב במכשירי למינהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאנגי

אתה מדבר ויוצא נגד "מוסכמות" "אופנה"

אבל בתכלס זה נשמע לי כמו ואריאציה על המשחק "למי יש גדול יותר "

או כפי שהפולניה אומרת :" מה שווה שיש לך אם אף אחד לא יודע על זה ו / או את לא יכולה לדדחוף את זה לג'ניה בפרצוף ?"

אני מדבר על צרכנות נבונה וניקוי אורוות בתחום רווי בשרלטנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז מה הנקודה שלך?

אם האלבומים יוצאים ככה שהם יהיו עדיפים על , אז מה הבעיה? להיפך זה רק מחזק את הטענה שאין משמעות ריאלית לקידודים "טובים" יותר.

הנקודה שלי היא שהתהליך הוא הפוך. לא שומעים בMP3 כי אי אפשר להבדיל בינו לבין FLAC , אלא שמלכתחילה "אונסים" את המוזיקה כדי

שהיא תתאים יותר לנגני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על צרכנות נבונה וניקוי אורוות בתחום רווי בשרלטנות.

כן אני חושב שאנחנו מדברים על אותו דבר .

אני רק משאיר את החופש לצרכן לרכוש את מה שהוא / היא רוצים

אופנה גם עבורי היא דבר מיותר ובטוח לא לא משהו שאני מנהל את חיי על פי ,צרכנות נבונה ? אני חושב שצרכנות מודעת היא צרכנות נבונה , מה הצרכן רוצה לעת ומה מגיע לו לדעת , אני חושב שמגיע לו לדעת הכל ולהיות בנגישות לכל סוגי הקבצים ולא להיות תחת שילטון ידע של אינדודואל ו / או אפילו של חברה , בצרכנות אין דמוקרטיה לדעתי .

שרלטנות ?

אני חושב שאתה תהיה צריך להוכיח את ההאשמה הזו .

@ag43

זה הגיוני לחלוטין שייעדו קבצים להיות מקודדים בMP3 כמו שכתבתי - יש להם מכשיר משלהם ואני בטוח שיהיו להם צרכנים וזה מה שיפה בשוק חופשי ובכלכלה חופשית ( שלצערי מסתמן כאן שפנגי הוא כנראה נגד - אלא אם כן אני מפרש "ניקוי אורוות " בצורה שונה מימנו ) אני גם מתאר לעצמי שמוסיקה שיועדה לדחיסה בפורמט הזה תשמע טוב על מכשיר מיועד , כמו עליכם לראות ולהבין שהאזנה באוזניות היא חוויה שונה משמיעה במערכת , זה המגוון , טוב לנו המגוון , הרי לא היינו מעונינים שיגבילו לנו את חופש הבחירה ( גם לא בטיעונים של שרלטנות - שעדיין לא הוכחה ) וחופש הקיניין .

לכן ,

קבצים מיועדם ישמעו טוב לא פחות ואולי יותר על המכשיר המיועד להם כולל פאלק וכולל .

זה יהיה נכון יותר להבין שהמגוון משרת אותנו בהתאם לצרכים שלנו ואין כאן "אמת" אבסולוטית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזמין אנשים לשמוע אצלי ברכב ושיגידו לי שאין הבדל בין לFLAC.

ההבדל הכי משמעותי שאני שומע בין FLAC לMP3 הוא התדרים הנמוכים,בבית אם אין מערכת טובה אז קשה לשמוע את זה, בגלל שהסאב לא יכול לרדת לתדרים כאלה נמוכים.

בנוסף רוב הפעמים קבצי הMP3 הם Joint Stereo ולא סטריאו אמיתי כמו שצריך להיות וזה מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחני ABX משום מה אף פעם לא יוצאים לפועל בצורה מסודרת בפורומי אודיופילים ודיונים בנושא לרוב מסתיימים בצעקות.

אין שום בעיה לעשות מבחני השוואה לאיכות צליל דרך האינטרנט, למשל ראה כאן:

http://en.wikipedia.org/wiki/Codec_listening_test

מבחן ABX כמו שתארת כולל שומע ומשמיע ששניהם לא יודעים מהו ה- A ומהו ה- B (על מנת שלמשמיע לא תהיה כל הטיה במבחן), מה שנקרא double blind.

אין שום בעיה לעשות דרך האינטרנט מבחנים כמו אלה שלמעלה, ובהם אחד מהקטעים שיושמעו יהיה מקודד ב- FLAC או WAV (כלומר לא מקודד בכלל) ומשתמשים יצטרכו לזהות מהו הקטע הדחוס ומה הקטע הלא דחוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרלטנות ?

אני חושב שאתה תהיה צריך להוכיח את ההאשמה הזו .

שרלטן הוא רוכל שמציע מרכולתו על סמך נתונים לא מבוססים או שקריים.

אני מזכיר לך שמדובר בתחום שבו מוכרים לך --

כבלי קומקום משודרגים באלפי ש"ח

מרימי כבלים במאות ש"ח לחתיכה

מכשירים להרצה של כבלים שעולים כאלפייה

וכו'.

רבים ממוצרים אלו נמכרים בזכות אפקט הפלציבו שלהם. אני לא רואה הבדל בהשוואה לרוכלי תרופות הפלא של פעם. לא סתם משתמשים רבים במונח snake-oil בכל הנוגע לפריטי ציוד כגון אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@ag43

זה הגיוני לחלוטין שייעדו קבצים להיות מקודדים בMP3 כמו שכתבתי - יש להם מכשיר משלהם ואני בטוח שיהיו להם צרכנים וזה מה שיפה בשוק חופשי ובכלכלה חופשית ( שלצערי מסתמן כאן שפנגי הוא כנראה נגד - אלא אם כן אני מפרש "ניקוי אורוות " בצורה שונה מימנו ) אני גם מתאר לעצמי שמוסיקה שיועדה לדחיסה בפורמט הזה תשמע טוב על מכשיר מיועד , כמו עליכם לראות ולהבין שהאזנה באוזניות היא חוויה שונה משמיעה במערכת , זה המגוון , טוב לנו המגוון , הרי לא היינו מעונינים שיגבילו לנו את חופש הבחירה ( גם לא בטיעונים של שרלטנות - שעדיין לא הוכחה ) וחופש הקיניין .

לכן ,

קבצים מיועדם ישמעו טוב לא פחות ואולי יותר על המכשיר המיועד להם כולל פאלק וכולל .

זה יהיה נכון יותר להבין שהמגוון משרת אותנו בהתאם לצרכים שלנו ואין כאן "אמת" אבסולוטית .

אני חושב שאתה לא מבין - מורידים בכוונה את האיכות של המוזיקה כדאי שיהיה אפשר לשמוע אותה באוטובוס רועש למשל. לא כ"כ אכפת לי ממוזיקה

חדשה שיוצאת ככה כי ממילא זה זבל טהור (לדעתי האישית כמובן). הבעיה היא שכשכבר עושים REMASTER לאלבומים קלאסיים רוצחים אותם

עם השוואת העוצמות (תרגום עילג מאנגלית) שעושים להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזמין אנשים לשמוע אצלי ברכב ושיגידו לי שאין הבדל בין לFLAC.

ההבדל הכי משמעותי שאני שומע בין FLAC לMP3 הוא התדרים הנמוכים,בבית אם אין מערכת טובה אז קשה לשמוע את זה, בגלל שהסאב לא יכול לרדת לתדרים כאלה נמוכים.

בנוסף רוב הפעמים קבצי הMP3 הם Joint Stereo ולא סטריאו אמיתי כמו שצריך להיות וזה מורגש.

איזה רדיו דיסק יש לך שהוא תומך ב flac?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AGE43

חשבתי שמיותר לי לציין שאישית אני לא יושב להאזין למוסיקה "מושקעת" שכזו , עבורי מוסיקה שכזו היא מוצר צריכה מתכלה מהר מאוד . אם מדברים על סיגנון מוסיקה אישית אני אוהב מוסיקה מתוצרת עצמית כלומר מצאתי שאני בדרך כלל נהנה ממוסיקה שהיוצר שלה שולט בשטחים נרחבים יותר בשלביי היצור , נניח מלחין שהוא גם הנגן , או אולי המנצח של התזמורת , או כותב מילים שהוא גם הלחין את המוסיקה וגם מנגן באחד הכלים לפחות , זו בדרך כלל מוסיקה שאני מוצא שרואיה להקשבה / צריכה ארוכה ( מצאתי שבדברים כאלו אתה מגיע לנשמה שלך כי המוסיקאי מדבר אלייך מהנשמה שלו ולכן אגב , רצוי מערכת שמביא לידיי ביטוי את טווח הרגשות הרחב או מיידע רחב יותר / קידוו גבוה :) )

( נכון שאפשר לנגן באך על אורגנית שנקנתה מהרוכלים בעשרים שקל אבל... )

פאנגי

אף אחד לא שם לאף אחד אחר אקדח בראש כדי לצרוך את שמן הנחשים הזה ( אין לי דרך אחרת להסביר כלכלה חופשית , ברגע שתהיה אזו חובה בחוק לרכוש כבלים כאלו או אחרים אני מצטרף להפגנה / עצומה / קבוצה בפייס בוק ) אף אחד לא הכריח אותי לרכוש את הכבלים שלי .

( יש לי חבר ששומע במערכת ששוה בסביבות 20K $ עם כבלים של חשמל 1.5 ( שעולים 2 שח' למטר בחנות לכלי עבודה ) ( למעכת הראשונה קניתי כבלים בהום סנטר שעולים 5 שח למטר ) , כל אחד שישמע מה שבא לו אין אונס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה רדיו דיסק יש לך שהוא תומך ב flac?

הפלאק מומר לWAV ונצרב על דיסק.

או לחלופין מחובר דרך AUX כי הנגן שלי יודע לנגן פלאק,אבל זו דרך פחות איכותית לשמוע .

הרדיו דיסק לא קורא FLAC.

אבל זה אותו עיקרון,WAV וFLAC זה אותו קובץ רק דחוס.

אותה איכות,אז אם אי אפשר להבדיל בין WAV לMP3 אז לא יבדילו בין FLAC לMP3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...