Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

udif

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  595
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  298יום 14ש' 41דק' 10שנ'

דירוג

11 ניטרלי

אודות udif

 • דרגה
  Zone Wannabe
 • יום הולדת 30/11/1967

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. אתה לא צריך לעשות לעשות את כל הםעולות במצב DOS. אתה יכול לפתוח את כל הקבצים איך שאתה רוצה. רק מה שמחייב הרצה עם פרמטרים (צעדים 4,5) אתה צייב לפתוח CMD.EXE, להגיע לדיירקטורי המתאים ולהריץ שם את הפקודות.
 2. עשיתי את זה לפני כמה שנים, אז כל מה שאני עונה זה מהזכרון שלי. לגבי בחירת מעבדים - הכוונה שיש המון סוגי מעבדים, חלקם יש סיכוי קלוש שתרצה לשים על הלוח וחלקם כנראה שאין סיכוי. בהתחשב במקום הפנוי בביוס, תוסיף כל מה שנראה לך אם הוא לא כבר שם. לא ברור לי מה קורה אם תשים מעבד שלא נתמך בלוח - האם הוא יעלה במוד מצומצם (בלי תמיכה בהוראות חדשות או תיקוני באגים), או שלא יעלה בכלל. יש הרבה שאין טעם לשים כי הם לא תואמים מסיבות של תאימות צ'יפסט ומהירות BUS. וכן, אתה אמור להוריד ביוס אחרון מאתר היצרן, ואם הוא לא כולל קודים ל XEON (למה שיכלול? רשמית זה בכלל לא אותו סוקט) אתה מוסיף אותם ל BIOS שהורדת, יוצר BIOS חדש וצורב אותו. אם אני זוכר נכון, יש כלים שונים לפי סוג יצרן ה BIOS שלך, לא לפי יצרן הלוח! (AMI , PHOENIX וכו')
 3. דבר ראשון, אני מניח שביקרת כאן: https://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/ דבר שני, לגבי הביוס, לך לכאן: https://www.delidded.com/lga-771-xeon-microcode/ עדכוני המיקרוקוד לתמיכה במעבדים ספציפיים הם מודולריים וניתנים לשילוב בביוס קיים. ישנו סט כלים שמאפשר לך לקחת ביוס מאתר היצרן של הלוח, לראות באיזה מעבדים הוא תומך, ולהוסיף לו מיקרוקוד של המעבד שאתה רוצה. אחרי שאתה בונה IMAGE של ביוס מקוסטם עבורך, אתה יכול לצרוב אותו עם הכלים הרגילים. (צריך לזכור שיש מקום מוגבל בביוס ולכן יתכן שתצטרך להחליט מראש באיזה מעבדים אתה תומך). (הכל מופיע בלינק השני למעלה). עשיתי את זה לפני כמה שנים בהצלחה. המחשב הנ"ל עדיין בשימוש.
 4. סתם עובדה מעניינת: בתמונה של כונן ה- SATA SSD רואים את רכיבי הזיכרון ומשמאלם מולחמים עוד 9 קבלים גדולים. אלו נקראים Hold Up Capacitors ותפקידם להחזיק את המתח בכונן לזמן קצר במקרה של כיבוי אספקת המתח באמצע כתיבה ע"מ לאפשר את סיום הפעולה ללא איבוד נתונים. גם בכונן ה- M2 ניתן לראות קבלים, אבל משום מה רק 2 מתוך ה- 8 האפשריים מולחמים.
 5. רק תיקון קל: קידוד 10b/8b ממיר כל 8 ביטים של דאטה ל- 10 ביטים על הקו. הקידוד לא נועד לתיקון שגיאות אלא לקידוד השעון בתוך הדאטה וע"י זה לחסוך פין. זה מתבצע בכך שהקידוד יוצר מספר מקסימלי של ביטי 1 או 0 רציפים , לא משנה מה הדאטה שמשדרים. בנוסף הוא נועד מבחינה חשמלית לאזן את מספר ה-0 וה-1 שמשודרים ללא תלות בתוכן. זה מתבצע ע"י כך שלכל צרוף של 8 ביט שרוצים לשדר , יש 2 צרופים חוקיים של 10 ביט, אחד מהם עם יותר 1-ים מ- 0-ים והשני להיפך. במשדר יש מונה שסופר את ההפרש בין מספר ה- 1 למספר ה-0 שמשודרים ובהתאם בוחר את אחד משני הצרופים. אם רוצים תיקון שגיאות הוא חייב להתבצע ברמה הלוגית של הדאטה לפני הקידוד ב- 8b/10b על הקו.
 6. לא רואה טעם לקנות מעבד חדש לפני שמתקנים את בעיות האבטחה שהתגלו.
 7. מעבר מ-3 ביטים לתא ל- 4 ביטים לתא לא מכפיל את הקיבולת, לכל היותר מגדיל אותה ב- 33%.
 8. אני תמיד שאלתי למה לא קוראים מכל הראשים במקביל, והסבירו לי שכשהראש עומד מעל טרק מסויים בפלטה אחת זה בכלל לא אומר שהוא במקום הנכון מעל טרק אחר בפלטה אחרת. בכל פעולת seek (הזזה של הראש), הראש צריך להינעל בנפרד על הטרק בפלטה אותה הוא רוצה לקרוא. אם תהיה מיושר מעל טרקים בפלטה אחת, אתה לא בהכרח מיושר על מטרקים בפלטה אחרת.
 9. אם כבר... EM64T הוא אחד מהשמות שאינטל נתנה למימוש שלה להרחבת ה- 64 ביט של ארכיטקטורת ה- x86. ארכיטקטורה שפותחה על ידי *AMD*, ולא אינטל. באותה התקופה, אינטל דחפה את ארכיטקטורת ה- Itanium שלה שבישרה שבירה מוחלטת מה-x86 ותאימות תוכנה מוגבלת אחורה באמצעות אמולציה בלבד. AMD הימרה על הרחבת 64 ביט ל- x86 וזכתה בכל הקופה. אינטל התעשתה ומימשה גם היא את הארכיטקטורה וקראה לה במספר שמות החיל מ- IA32e לאחר מכן EM64T ולבסוף Intel64. צריך לזכור שבין AMD לאינטל קיימים הסכמי שיתוף פעולה היסטוריים. בשנות ה- 70 היה מקובל שלכל רכיב שמכבד את עצמו יהיה מה שנקרא 2nd Source כלומר יצרן נוסף שמייצר את אותו הרכיב , על מנת למנוע תלות ביצרן בודד. זו היתה דרישה של השוק הבטחוני בארה"ב ומכן ההסכם ההיסטורי במסגרתו AMD יצרה מעבדי 8086. בזכות אותו הסכם היסטורי AMD יכולה עד היום לייצר מעבדים ממשפחה זו. בין אם ההסכם העניק לאינטל זכות לפיתוחים של AMD באופן סימטרי ובין אם לא, ל- AMD היה אינטרס חזק שאינטל תאמץ את הארכיטקטורה שלה, אחרת הפיצול בשוק היה הורג את הפתרון של AMD.
 10. בהנחה שהמחשב עדיין עושה BOOT ל- Windows: נסה להתחבר עם Remote Desktop דרך הרשת (לדעתי אמורה להיות גישה בדיפולט בהנחה שיש לך סיסמת אדמין). ברגע שהתחברת, הרץ את זה: http://www.majorgeeks.com/files/details/cmos_de_animator.html לאחר שכתבת ל- CMOS בצע REBOOT. ה- CMOS הלא תקין אמור להקפיץ אותך ל- BIOS עם ערכים דיפולטיביים שכוללים USB. אם Remote Desktop לא מתחבר, נסה למפות את כונן $C עם סיסמת האדמין של המחשב. נסה הלעתיק לשם את ה- EXE מהתוכנה למעלה ונסה לגרום לו לרוץ ב- Boot : https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/f0005629-0377-4e4b-82cc-26aff7b95884/how-do-you-add-new-startup-programs-in-wndows-10?forum=WinPreview2014General יתכן שתצטרך ליצור BATCH FILE כדי לתת command line args לתוכנה כדי שתבצע איפוס CMOS ללא צורך בלחיצה של העכבר(יש לה כאלה). לאחר מכן בצע reboot כדי לאפשר לתוכנית לרוץ דרך ה- startup האוטומטי. אם הכל עובד התוכנה תרוץ ותאפס את ה - CMOS. לאחר מכן בצע REBOOT שני . ה- CMOS הלא תקין אמור להקפיץ אותך ל- BIOS עם ערכים דיפולטיביים שכוללים USB.
 11. אם אתה רוצה לינוקס, למה מק??? כמו שנאמר, מק מריץ macOs ולא לינוקס, גם אם לא מעט כלי תוכנה שפותחו ללינוקס קיימים בגרסאות למק. אם אתה קונה בארץ תתרכז ב- DELL או Lenovo ותבדוק באתרי התמיכה שלהם איזה מודלים תומכים רשמית בלינוקס. אם אתה קונה בחו"ל יש לפטופים שמגיעים מותקנים עם לינוקס כמו אלה של System76 או מודלים מסויימים של Dell https://www.slant.co/topics/1184/~laptops-for-linux http://www.techradar.com/news/the-5-best-linux-laptops-of-2017 https://www.maketecheasier.com/choose-laptop-for-linux/ דרך אגב, בתור אחד שמקבל מהחברה לפטופ חדש בליסינג כל שנתיים שלוש במשך 15 השנים האחרונות רציתי להוסיף שתמיד לקחתי לנובו עד שלפני כמה שנים התאפשר לי לקחת מק. בריענון הבא, שנתיים אח"כ, חזרתי ללנובו P50. עבדתי עם macOs ו- Windows 10 ובתכלס, שתיהן מקבילות מבחינת היכולות רק שבכל אחת הדברים נעשים טיפה שונים. מכיון שבשנים האחרונות יש יותר ויותר קבלה של לינוקס וקוד פתוח מצד מיקרוסופט (מאז שבאלמר עזב) כמו למשל ה- Linux susbsyetm for Windows אני חושב שמי שרוצה לתכנת על לינוקס וצריך לבחוק בין ווינדוס למק ירגיש נוח יותר דווקא בווינדוס. במק אתה עם מערכת יוניקסית שתואמת באופן רופף לקוד המקור של אפליקציות לינוקס אבל לא לתוכנות מקומפלות. אם תרצה להריץ ממש לינוקס תצטרף או docker או מכונה וירטואלית כמו virtual box או vmware (בתשלום) בווינדוס תוכל להריץ אפליקציות לינוקס (לא כולל אפליקציות גרפיות או אפליקציות שדורשות ממש לינוקס קרנל). כמו כן תוכל להריץ docker או מכונה וירטואלית עם Hyper-V או עם virtualbox החינמי, וגם ל vmware יש מה להציע בחינם בעולם ה- pc, בניגוד למק.
×
 • צור חדש...