הבחירות לכנסת מתקרבות. למי מ 3 המפלגות הגדולות תצביעו? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבחירות לכנסת מתקרבות. למי מ 3 המפלגות הגדולות תצביעו?

nineball

מי הרע במיעוטו מבין 3 המפלגות הגדולות?  

1228 הצבעות

1. 1. מי הרע במיעוטו מבין 3 המפלגות הגדולות?

Recommended Posts

• תגובות 161
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ואיטלקים בכללי? אפשר להתדיין עליהם? יש להם אחלה גלידה.

בקשר לנושא - ליכוד.

צריך לתקן את הכלכלה, והדרך הכי טובה לעשות זאת זה "לא לעשות כלום" ולתת לשוק החופשי לעשות את שלו.

וזה מה שהליכוד עושה, כפרע עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hizuk:

ללא ספק נתניהו גרסא 2.0 בהחלט רוצה ללמוד ממדינות כמו אירלנד שקידמו את הכלכלה שלהם בצעדי ענק.

לכל אלא שתוקפים את המדיניות הזאת בגלל מה שקורה בארה"ב אז שתדעו שהממשלה שם יצרה את כשל השוק

וגם בזבזה כספים בצורה בלתי אחראית בלתי נתפסת. זה ההפך מהמדיניות של צמצום ההוצאה הציבורית וצמצום המיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתה מכניס לי מילים בפה :-X, אין פה השוואה למישטר הנאצי, אפשרי להיות פאשיסט גם בלי להיות נאצי, דוגמא טובה

ועתיקה יחסית זה רומא למשל.

אם עמדת פעם במחסום צהלי אתה תדע בדיוק על מה אני מדבר...

וסתם לעיון http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%A9%D7%99%D7%96%D7%9D

זה אגב מה שאתה מדבר http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA

אני אומהב את הגדרה של לאומנות בעיברית:

היא לאומיות חריפה ותקיפה הרואה את הלאום של המאמין בה כנעלה על עמים אחרים, גישה זו "מצדיקה" בשל כך אפליה ויחס עוין כלפי מיעוטים בתוך מדינת הלאום כמו גם תוקפנות קיצונית כלפי מדינות שכנות מתוך שאיפות התפשטות אימפריאליות

אני לא הופתעה אם אתה זה שערך את הערך :) בצורה כזאת שלילית, חסר שם רק 'ימין קיצוני' בהקשר כל שהוא, תקרא עדיף את אותו הערך באנגלית.

לגבי משטר פאשיסטי זה לא תבדוק שוב את ההגדרה (גם מול העולם כולו שאתה כל כך מסתמך עליו), אבל נגיד שאני התעלם מההגדרה ואני אסתכל

על זה בצורה צרה שאליה את מתיחס אז אני אקבל את זה בתנאי שתמנה לי לפחות עוד 5 מדינות שמונהג בהם גם 'משטר פשיסטי' שהמצב בהן ראוי לתשומת לב הרבה הרבה יותר גדולה.

לגבי המחסומים, אם הייתה פעם בתור לביטוח לאומי פה אצלנו כשהקשישים מקבלים כסף או אחרי זה בעליה לאוטובוס כשידוע שאין מקום אז במחסומים יש להם מזל.

נ.ב. רומא הייתה רפובליקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיטלקים בכללי? אפשר להתדיין עליהם? יש להם אחלה גלידה.ואחלה בחורות

בקשר לנושא - ליכוד.

צריך לתקן את הכלכלה, והדרך הכי טובה לעשות זאת זה "לא לעשות כלום" ולתת לשוק החופשי לעשות את שלו.

וזה מה שהליכוד עושה, כפרע עליו.

להוריד מיסים זה דבר מצויין אני רק מקווה שה"גאון" בכלכלה לא יוריד רק את מיסיי החברות ויוריד את המיסים לשכבות שמניעות את המשק ולבעלי עסקים קטנים ובינוניים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אני מבין מצוין, כל אחד לעצמו זאב, ז על המדינה ז על כולם, תנו לי, תנו לי, תנו לי - זאת שיטה אגואיסטית פרזיטית.

אני לא מבקש מצב של 2 מפלגות בלבד, אני מבקש מצב שנוכל להקים ממשלה בלי להפוך את התקציב שהכינו כלכלנים מומחים

לבדיחה פוליטית ולפזר מיליונים על כל מפלגה קטנה בשביל שנוכל להחזיק מעמד עוד שנתיים עד הבחירות המוקדמות הבאות.

הם לא רק תנו לי תנו לי תנו לי, למרות שזה מטרתם, בפעם ה-30 אלף. ובמטרה הזאת הם עומדים יפה מאוד. כמה כואב שזה נשמע - הם אולי פרזיטים, אבל לגיטימיים לחלוטין, ולך או לאף אחד אחר, למעשה, אין שום יכולת לעצור את זה (חוץ מלחוקק נגדם, אבל אז המדידה כבר לא תהיה דמוקרטית ואת זה אתה בטח לא רוצה).

כלכלנים מומחים? "פקידי האוצר" היא בדיחה שכבר מזמן הפכה להיות גרועה. רק אתמול קראתי שהם לא מוכנים לשחרר תקציב של 10 מיליון שקלים (שזה כלום בקנה מידה של תקציב המדינה) בשביל לסיים גשר במחלף גלילות. למה? אין אין אין. להם אני כבר מזמן לא מאמין.

:hizuk:

ללא ספק נתניהו גרסא 2.0 בהחלט רוצה ללמוד ממדינות כמו אירלנד שקידמו את הכלכלה שלהם בצעדי ענק.

as far as i know, נתניהו דוגל בקפיטליזם בסגנון אמריקאי, כלומר קפיטליזם מוחלט (הקריסה הנוכחית נובעת בין היתר מהשיטה הזו אגב), ואילו אירלנד היא מדינה סוציאל דמוקרטית, או נוטה לכך לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלכלנים מומחים? "פקידי האוצר" היא בדיחה שכבר מזמן הפכה להיות גרועה. רק אתמול קראתי שהם לא מוכנים לשחרר תקציב של 10 מיליון שקלים (שזה כלום בקנה מידה של תקציב המדינה) בשביל לסיים גשר במחלף גלילות. למה? אין אין אין. להם אני כבר מזמן לא מאמין.

"פקידי האוצר" הם אלה שמונעים מהממשלה לבזבז כספים בצורה לא אחראית או סתם לסדר דברים לחברים שלהם ללא מכרז, או שהם סתם רוצים לברר טוב לאיפה הולך הכסף, כמובן שהם יקבלו על זה בוז בתקשורת כאילו הם מונעים מהמדינה להתקיים.

as far as i know, נתניהו דוגל בקפיטליזם בסגנון אמריקאי, כלומר קפיטליזם מוחלט (הקריסה הנוכחית נובעת בין היתר מהשיטה הזו אגב), ואילו אירלנד היא מדינה סוציאל דמוקרטית, או נוטה לכך לפחות.

הבזבוז בממשלה הפדרלית של ארה"ב הוא פשוט אגדי, הממשלה נכנסה לחובות אדירים ואם היא גם נכשלה לפקח על הבנקים ושוק ההון זה לא הופך אותה לקפיטליסטית, רק לכושלת. אירלנד עברה תהליכים של הפחתת חוב ציבורי , הפחתת מיסים והפרטה. תחפש נאומים של נתניהו בנושאים כלכלים הוא תמיד לוקח את אירלנד כדוגמא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כהערת שוליים, אתה לא יכול לייחס שיטת שלטון מודרנית לאימפריה שלא קיימת כבר 1500 שנים. התפיסה ועולם המושגים שלהם הייתה שונה לחלוטין, אפילו תפיסת הלאומנות כפי שאנו מכירים אותה היום לא הייתה קיימת אז והתגבשה רק במהלך 150 השנים האחרונות. הפשיסטים באיטליה בשנות העשרים השתמשו בסמלים מתקופת האימפריה הרומית (כמו גם את מקור השם שנלקח מלטינית) וראו עצמם כממשיכי דרכם של האימפריה הרומית, אבל הם ממש לא היו כאלו.

וכן, היו מספר משטרים פשיסטיים בעולם (לא רומא כאמור) שלא היו נאציים, ספרד של פרנקו (אם כי הוא לא יישם את התורות הפשיסטיות ממש לאחר שנות הארבעים), מספר מדינות בדרום אמריקה (בעיקר בתקופת של החונטות הצבאיות) ועוד.

תאמין לי כיף שאתה פה ;) , אני אשכרה נהנה שאתה מתקן אותי :cool2:, המקור אכן לטיני ועל אותו שורש באנגלית fasinaction שזה מגניב לכשעצמו...

לא יודע אם אני מסכים כל כך עם זה שלא היה פאשיזם ברומא (היו קייסרים שמאד מזכירים את זה). אבל לשם הדיוק ההסטורי אני אוותר...

בנוגע לערך של לאומנות אין לי שום קשר אליו :lol: אבל תודה בכל אופן... (הלוואי והייתי יודע להתבטא ככה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיר, הייתי נזהר לקחת את אירלנד כדוגמא. הכלכלה שלהם מתגלת כעת כלא יציבה וממונפת ומתברר שחלק מהצמיחה האגדית שלהם בשנים האחרונות התבססה על ענף הפיננסים. הממשלה שם נדרשת כעת לסדרה של התערבויות אגרסיביות בשוק הפיננסי ויש הרבה מאוד ביקורת פנימית על חלק מהצעדים שננקטו בעבר וננקטים כעת.

הביביזם הקלאסי, שדומה במקצת לגישה הנאו-שמרנית בארה"ב, היא שיטה שפשטה את הרגל בענק, אפילו "נערי האוצר" מתחילים להכיר בכך. נתניהו יהיה חייב לאמץ גישה כלכלית אחרת.

בעניין אחר, אני משער שנתניהו יהיה רה"מ (אני אישית מצביע שמאל משיקולים כלכליים-חברתיים-חינוכיים בעיקר) אולם זה לא ישנה הרבה את המשך מדיניות המו"מ עם הפלסטינים והמדינות השכנות ואולי אף יאיץ את תהליכים אלו, כבר ציינתי בדיון קודם שאוטונומיה לערביי השטחים הובטחה כבר על ידי בגין וישראל נתפסת בעיני ארה"ב כמחויבת לתהליך זה. לא לשכוח שבבית הלבן יושב נשיא חזק עם גיבוי רחב בקונגרס ושהוא עומד למנות מזכירת מדינה שלא ניתן למרוח אותה.

אנשים פה שוכחים שישראל לא מתקיימת בוואקום, אפילו עם ליברמן יהיה רה"מ הוא יהיה מאוד מוגבל במדיניות המדינית-ביטחונית שלו. אם הוא ימשוך את החבל יותר מדי זה יפגע אנושות בכלכלה (דרך מהלכים שינקטו בארה"ב ובאירופה) והממשלה שלו תיפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיר, הייתי נזהר לקחת את אירלנד כדוגמא. הכלכלה שלהם מתגלת כעת כלא יציבה וממונפת ומתברר שחלק מהצמיחה האגדית שלהם בשנים האחרונות התבססה על ענף הפיננסים. הממשלה שם נדרשת כעת לסדרה של התערבויות אגרסיביות בשוק הפיננסי ויש הרבה מאוד ביקורת פנימית על חלק מהצעדים שננקטו בעבר וננקטים כעת.

עדיין המצב שלהם הרבה יותר טוב מהתקופה של תחילת המדיניות שהמדינה סבלה מ 20 אחוז אבטלה, וחוב לאומי של 90% ויותר.

הביביזם הקלאסי, שדומה במקצת לגישה הנאו-שמרנית בארה"ב, היא שיטה שפשטה את הרגל בענק, אפילו "נערי האוצר" מתחילים להכיר בכך. נתניהו יהיה חייב לאמץ גישה כלכלית אחרת.

מדיניות של הפחתת מיסים והפחתת חוב לאומי זה בדיוק ההפך ממה שארה"ב עשתה ב-8 השנים האחרונות. ד"ר רון פול מזהיר שנים בפני הקריסה הזאת.

בעניין אחר, אני משער שנתניהו יהיה רה"מ (אני אישית מצביע שמאל משיקולים כלכליים-חברתיים-חינוכיים בעיקר) אולם זה לא ישנה הרבה את המשך מדיניות המו"מ עם הפלסטינים והמדינות השכנות ואולי אף יאיץ את תהליכים אלו, כבר ציינתי בדיון קודם שאוטונומיה לערביי השטחים הובטחה כבר על ידי בגין וישראל נתפסת בעיני ארה"ב כמחויבת לתהליך זה. לא לשכוח שבבית הלבן יושב נשיא חזק עם גיבוי רחב בקונגרס ושהוא עומד למנות מזכירת מדינה שלא ניתן למרוח אותה.

אנשים פה שוכחים שישראל לא מתקיימת בוואקום, אפילו עם ליברמן יהיה רה"מ הוא יהיה מאוד מוגבל במדיניות המדינית-ביטחונית שלו. אם הוא ימשוך את החבל יותר מדי זה יפגע אנושות בכלכלה (דרך מהלכים שינקטו בארה"ב ובאירופה) והממשלה שלו תיפול.

אפשר לקיים מדיניות ישראלית בלי לרקוד לפי החליל של ארה"ב, שמיר עשה את זה מצויין. אתה גם כן מגזים בתלות שלנו בארה"ב, אולי ב 1985 היינו תלוים בסיוע האמריקאי כאוויר לנשימה, אבל היום אפשר לוותר עליו. זוכר שארה"ב נתנה לנו ערבויות של 10 מליארד דולר? מעולם לא הייתה צריכה להשתמש בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקופת שמיר התאפיינה גם בקיפאון כלכלי (את עסקת החבילה תפרו וחתמו בימי ממשלת הרוטציה של שמעון פרס). אני מזכיר שישראל לא נזקקה לערבויות בגלל השיפור במצב הכלכלי שבא מתחילת שנות התשעים ואליך. לבסוף, האמריקאים הצליחו לגרור את שמיר למדריד, שם אמנם לא נחתם שום דבר מהותי אבל עצם הוועידה שימשה נקודת מפנה מדינית.

מאז שמיר, כל ממשלה בישראל התחייבה באופן זה אחר לקיום תהליך השלום עם הפלסטינאים, כולל נתניהו בקדנציה הקודמת שלו.

לא לשכוח גם שחלק גדול מהעצמאות הכלכלית שלנו התאפשרה בזכות שיפור מעמדנו הגאופוליטי, שדרוג מהותי במעמד באיחוד האירופאי ומערכת היחסים המעולה עם ארה"ב מאז תקופת רבין. אם בישראל יהיה רה"מ שיחשוב "שאפשר בלי הגויים" ויתחיל לההתנהג כמו קאובוי, הכלכלה שלנו תפגע במהרה.

כמו כן, התלות בארה"ב (וממבחינה מסוימת גם באירופה) היא לא רק כלכלית אלא גם פוליטית (השתייכות גושית, השתייכות לאירגונים שונים, מעמד משופר בשיתופי פעולה מדעיים ותעשיתיים) שלא לדבר שישראל נהנת מהמטרייה הצבאית של ארה"ב (אני מזכיר לך את הרכבת האווירית ביומ"כ ואת אספקתם של מגוון כלי מתקדמים "כפיצוי" לאחר ההבלגה במלחמת המפרץ הראשונה ולאחרונה רמיזה עבה למטרייה גרעינית המופנת לאיראנים) ואל הדבר יקל בעינך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בתקופת שמיר הפלא ופלא, הכלכלה לא התמוטטה.

ב. התכוונתי לערבויות הכלכליות שנתנו האמריקאים ב 2003

ג. ממשלת התחייבה להמשיך בתהליך השלום זה נכון. כבר נדונו כל העניינים ש "מסביב" וכעת כדי להתקדם צריך לדון בנושאי הליבה: ירושלים ופליטים. כל מנהיג פלסטיני שייותר במשהו בנושאים האלו יאבד את ראשו. גם שום ממשלה בישראל לא תוכל לוותר בנושא הזה. צריך שינוי פרדיגמה בנושא.

ד. כן, אפשר וצריך להתעקש על דברים מסויימים מול כל העולם. ואתה נכנס להסטריה אם אתה חושב שמחר בבוקר ארה"ב ואירופה יטילו סנקציות על בגלל דברים כמו הבנייה בהר חומה (1997) או אי פינוי הערים הפלסטיניות בסופו של מבצע חומת מגן (2001). פשוט יש דברים שצריך להיות בהם גמיש ויש עניינים שצריך להתעקש. כמו בחיים.

תגובה לעריכה שלך:

א. אתה חושב שאם לא נבצע פקודה (אפשר לקרוא לזה פקודה, נכון?) של נשיא ארה"ב מסויים תביא לסילוק מה-OECD

ב. הרכבת האווירית ביומ"כ באה לאחר שנים של סירוב ישראלי לפתוח במו"מ למרות לחץ אדיר של ארה"ב. ואל תשכח שהתנאים בתקופה הזאת היו שונים לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתמם. אני משער שאתה יודע בדיוק למה אני מתכוון. ברור שלישראל יש גמישות רבה וזכות נרחבת להגנה עצמית (ישראל גם קיבלה גיבוי מלא בסעיף זה מספר פעמים הן מארה"ב והן ממרבית מדינות אירופה), ברור גם שניתן להת אני כיוונתי בדברי לאלו שמייחלים שיהיה פה רה"מ קאובוי כמו ליברמן "שלא ידפוק חשבון".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...