הבחירות לכנסת מתקרבות. למי מ 3 המפלגות הגדולות תצביעו? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבחירות לכנסת מתקרבות. למי מ 3 המפלגות הגדולות תצביעו?

nineball

מי הרע במיעוטו מבין 3 המפלגות הגדולות?  

1228 הצבעות

1. 1. מי הרע במיעוטו מבין 3 המפלגות הגדולות?

Recommended Posts

הבחירות קרבות ובאות, ואני מתבאס כל יום מחדש לנוכח האופציות הקיימות להצבעה.

כמו שכולנו יודעים, בראש כל מפלגה עומד או נוכל או בובת קרטון נחמדה בלי יכולת ממשית מוכחת......

בליכוד יש את ביבי, מבחינה בטחונית הוא כנראה יהיה עדיף על כולם- אבל מדובר בנוכל לא קטן. אני לא הולך להאשים אותו בלעדית במשברים הכלכליים השונים של , כי מדובר פה על אחריות של הרבה יותר אנשים, אבל... יש לו יד בדבר.

בעבודה- ברק. אני לא צריך אפילו להגיד כלום, אין לו מילה, לא אמין בגרוש, וברור שזה לא יגמר בטוב אם זה יהיה ראש הממשלה שלנו.

בקדימה- לבני, שיודעת להגיד הרבה מילים יפות ולתת נאומים מרגשים, אבל בתכל'ס... אף פעם לא נוגעת בעניין. היא אלופה בלכרכר מסביב לשאלה ולהכין סלט חרטה ברוטב דמגוגיה, אבל תשובה? אולי שביב קטן של תשובה ממשית בתוך כל הנאומים שלה. ברור לי שאם היא תיבחר, חמאס יחגגו פה. ממשלת שמאל נוספת היא ממש לא מה שדרוש פה כרגע....

לזרוק את הקול שלנו לאחת המפלגות הקטנות זו בחירה רעה, ממשלה עם הרבה מפלגות קטנות שבקושי עברו את אחוז החסימה ומפלגות גדולות בלי הרבה מדנטים היא ממשלה שלא מסוגלת להגיע להסכמה ולקבל החלטות, ראינו את זה הרבה פעמים בעבר.

בהתחשב בכל הנסיבות המתסכלות האלו, במי תבחרו- ולמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 161
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל מי שמתכנן להצביע קדימה כדאי שיקרא את הספר הבא

http://www.news1.co.il/Archive/0014-D-31792-00.html?tag=04-12-24

נכתב על ידי ירון זליכה, מי שהיה חשב כללי תחת ארבעה שרי אוצר, ולא האריכו לו את החוזה (פטרו אותו) כי עשה יותר מדי בעיות לאולמרט וחבריו.

גילוי נאות: זליכה היה מינוי אישי של נתניהו וחברו, כך שרצוי לקחת את הדברים שהוא כותב בסקפטיות

כוכבים עיקריים: אהוד אולמרט שהביא את "המהפכה התעשייתית של השחיתות למשרד האוצר", הירשזון, רוני בר-און , אריאל שרון, ומזוז.

בנימין בן אליעזר (עבודה) מככב במיוחד כמי שהציע בידידות "אתה תסיים עם 10 כדורים בגב" לזליכה לרדת מהעניין של פרשת הטיית מכרז למכירת בנק לאומי

למי שאין כח לחפש את הספר אז יש כאן טעימה קטנה

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/828732.html

לזרוק את הקול שלנו לאחת המפלגות הקטנות זו בחירה רעה

אני יצביע כנראה ליכוד, אבל אני לא חושב שמי שיצביע לליברמן זורק את הקול שלו. אני רוצה שביבי יקים ממשלה בלי חרדים ולפי הסקרים הוא יזדקק להם. עם קצת חיזוק כח לליכוד/ליברמן יהיה אפשרי להקים ממשלה עם מפלגה חרדית אחת בלבד. אולי יצטרפו גם הירוקים.

הירוקים הולכים להפתיע עם 4 מנדטים ויותר אתם רשאים לצטט אותי בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליברמן לא מנהיג מפלגה קטנה שבקושי מקבלת מנדטים, זו הנקודה. שאני אומר "מפלגה קטנה" אני מתכוון לירוקים, עלה ירוק, וכל מיני מפלגות שצצות להן משומקום.

ליכוד+ישראל ביתנו זה צמד חמד בטחוני מעולה, אבל זה רק צד אחד במשוואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הולך להגזים כאן, אבל מבחינתי צריך להוציא את המפלגות הדתיות מחוץ לחוק. כל מפלגה שמבוססת על מניע דתי היא מפלגה שמונעת מאמונות חסרות בסיס, "ניסים" וסיפורי מעשיות. למרות שהדת מבוסס על עקרונות טובים ("אל תגנוב", "אל תרצח"), ולמרות שקערה של אנשים שמבוססת על עקרונות אלו יכולה מדי פעם לתרום ע"י שר שמונע מעקרונות, כמו שר התקשורת, אריאל אטיאס, אני עדיין מאמין שאין שום מקום לדת בניהול מוסדות כלשהם, משום שתמיד אלו ישימו את עקרונות הדת מעל עקרונות האזרחים הכללים.

הדת בעולם המודרני היא בהחלט מאופקת יותר, אבל אני לא צריך להזכיר לכם מה היו הדרישות של ש"ס בממשלה ("אנחנו רוצים להביא לעניים כסף כי הם כל היום משריצים ילדים ותומכים בפנאטיות של התורה שלנו במקום לעבוד").

וכעת לשאלה, ככל הנראה אצביע לישראל-ביתנו.

(אני כותב את ההודעה הזו מספר דקות אחרי שצפיתי בסרט שמוצג בנושא כאן בפורום לגבי הדת האיסלאמית, אז יכול להיות שקצת הגזמתי ^)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדת האיסלאמית שונה מהדת היהדות ,לכן באמת הגזמת [מכל סרט שתצפה תיהיה מושפע? אז אתה יכול לראות שרואים את ההבדל בין שתי הדתות]

אז יש שתי בחירות, אחד לראש -הממשלה,ואחד למפלגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבחירות קרבות ובאות, ואני מתבאס כל יום מחדש לנוכח האופציות הקיימות להצבעה.

כמו שכולנו יודעים, בראש כל מפלגה עומד או נוכל או בובת קרטון נחמדה בלי יכולת ממשית מוכחת......

בליכוד יש את ביבי, מבחינה בטחונית הוא כנראה יהיה עדיף על כולם- אבל מדובר בנוכל לא קטן. אני לא הולך להאשים אותו בלעדית במשברים הכלכליים השונים של , כי מדובר פה על אחריות של הרבה יותר אנשים, אבל... יש לו יד בדבר.

בעבודה- ברק. אני לא צריך אפילו להגיד כלום, אין לו מילה, לא אמין בגרוש, וברור שזה לא יגמר בטוב אם זה יהיה ראש הממשלה שלנו.

בקדימה- לבני, שיודעת להגיד הרבה מילים יפות ולתת נאומים מרגשים, אבל בתכל'ס... אף פעם לא נוגעת בעניין. היא אלופה בלכרכר מסביב לשאלה ולהכין סלט חרטה ברוטב דמגוגיה, אבל תשובה? אולי שביב קטן של תשובה ממשית בתוך כל הנאומים שלה. ברור לי שאם היא תיבחר, חמאס יחגגו פה. ממשלת שמאל נוספת היא ממש לא מה שדרוש פה כרגע....

לזרוק את הקול שלנו לאחת המפלגות הקטנות זו בחירה רעה, ממשלה עם הרבה מפלגות קטנות שבקושי עברו את אחוז החסימה ומפלגות גדולות בלי הרבה מדנטים היא ממשלה שלא מסוגלת להגיע להסכמה ולקבל החלטות, ראינו את זה הרבה פעמים בעבר.

בהתחשב בכל הנסיבות המתסכלות האלו, במי תבחרו- ולמה?

:xyxthumbs: לא יכולתי לנסח את הבעיה יותר טוב...

עם ביבי יש לי בעיה נוספת: הוא החבר הכי טוב של אלי ישי וחבריו העלוקות. אנשים שמטיפים להשתמטות מצבא, אין להם מקום בשום ממשלה בישראל, אבל במקום לשבת בשקט הם רק מוצצים לנו את הדם עוד ועוד בלי בושה בכלל.

כנראה שבכל מקרה ביבי ייבחר ואז נראה...

אולי הפתרון הוא פתק לבן או פשוט לקחת יום חופש ולהשתזף בים :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^FAIL

הפתרון הוא לעולם לא התמנת הראש בחול !

כל הכבוד לפותח התרד ! הבעיה היא אכן זו שלמפלגות הגדולות אין אמינות, הן נהיו סופרמרקט (אני מזמין אתכם להשוות בין מצעי שלושת המפלגות הגדולות ! פשוט אין הבדל ! הכל רשום בשפה ארטילאית ופונה לקהל רחב מידי !). מה שכן אומר זה שלמצביעים יש קצר.

אלו שנפגעו מביבי יצביעו לו, ומפלגת העבודה תצליח להשיג את הגרעין שלה (5 מנדטים).

מעניין מה הבעיות המרכזיות היום ! אני בטוח שלא ההשתמטות (כי יש כלים לתת תמריצים לאנשים ששירתו בצבא : ע"ע מה ביבי ביטל), ובטח לא הכלכלה (אם לשפוט לפי סטנלי פישר : אנחנו קטנים מידי מכדי להשפיע, אך מספיק עצמאיים כדי לעמוד על הרגלים לבד).

בטח שיש את עיניין השחיתות - אבל בלי תביעה - מי יותר מושחט ?

מה שבטוח זה שכולם מתגעגעים לאריק שרון (שטרף את הקלפים למפלגות הגדולות).

נ.ב.

בסופו של יום אולמרט היה ראש ממשלה לא רע בכלל - לדעתי. אם זה היה תלוי בי אני הייתי נותן לו כסף לדירה בתל אביב !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולמרט בהחלט היה ראש ממשלה רע. לא הכי רע, אבל בהחלט רע. אדם מושחת לחלוטין, שנכנס לתפקיד ראש הממשלה אחרי שכבר ביצע את אחד המחדלים שלו, לא יודע לפנות לרצונות הציבור, והיה עסוק מדי ב "תכנית ההתכנסות" שלו, שהוא שכח מה הולך מסביב. אותה תכנית פרחה באוויר אחרי פריצת מלחמת לבנון השניה, הוא נאלץ לזנוח את הרעיון הדבילי שלו, ומזל שכך.

לאף אחד פה אין קצר יותר, אנשים פתחו את העיניים ב 10 השנים האחרונות, אף אחד לא שוכח מה ביבי עשה, אבל הנקודה היא-

אף אחד גם לא שוכח מה אהוד ברק עשה, ואף אחד לא רוצה לדעת מה לבני תעשה (עם מפלגת האפסים השמאלנים שקוראים לה קדימה. כמעט כל אדם בעל ערך נטש אותה)

פתק לבן הוא פתרון רע, שכן הוא נותן לקולות הנותרים יותר משקל.

בסופו של דבר, אישית אני כנראה אצביע לישראל ביתנו, המפלגה היחידה עם רעיונות וקווים מנחים דומים (לפחות קצת) למה שבאמת צריך להתרחש פה, ונכון לעכשיו, לפי מה שידוע- בלי הררים של פרשות שחיתות.

אגב, את הפוסט הזה אני מסיים בהצדעה קטנה לעמרי שרון. למה?

נכון שהוא היה מעורב בפרשה כלשהי, אבל מצד שני- איזה מחברי הכנסת הנפלאים שלנו לא היו מעורבים בפרשה כזו או אחרת?

ובנוסף, עומרי שרון עשה משהו שאף אחד מהם לא עשה- קיבל את העונש שלו, והלך לשבת בכלא כמו שנגזר עליו. סתם לדוגמה, אם אדון אולמרט הנכבד היה אזרח מן השורה ולא ראש ממשלה, על דברים כמו שהוא עשה הוא היה מקבל בקלות 5-7 שנים בכלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבטוח זה שכולם מתגעגעים לאריק שרון (שטרף את הקלפים למפלגות הגדולות).

הצבעתי שרון ב 2003, הוא הבטיח לפני הבחירות (ואחריהם) "דין נצרים כדין תל אביב", הוא לא ממש הלך בדרך הזאת. פתאום שינה את דעתו. עכשיו תחשוב מה הסיכוי שפוליטיקאי בן 76 בא יום אחד ומשנה את דעתו - היתה לו מדיניות של "עומק הנסיגה כעומק החקירה"

הוא הלך למרכז הליכוד, קיבל תשובה שלילית וביצע את ההתנתקות בכל זאת.

העיתונים אהבו את שרון (עבורו הומצא המונח "לאתרג") ולא ממש הקדישו תשומת לב לכמה עניינים "פרשת האי היווני" כשראש הממשלה מתעקש לא למסור לחוקרים מסמכים, כשהמשטרה לא יכולה לפשוט על ביתו ולהוציא את המסמכים בגלל חסינותו!

בספר שהזכרתי בפוסט הראשון שלי בדיון מוזכר כיצד ניסה שרון להכריח את המדינה לרכוש בתים עבור מפוני ההתנתקות, כשהוא קובע איזה בתים לרכוש (רמז: הקבלן היה מקורב אליו)

בסופו של יום אולמרט היה ראש ממשלה לא רע בכלל - לדעתי. אם זה היה תלוי בי אני הייתי נותן לו כסף לדירה בתל אביב !

תגיד אתה אמיתי?

אם תרצה, תן לו דירה בטוקיו על חשבונך , אבל זה שהוא ניסה לסדר גרעין שליטה בבנק לחבר שלו ע"י זה שיתאים אז המכרז בשבילו כשהנזק לקופת המדינה יכול להמדד במליארדים, ולחשוב שהוא בגלל כמה מעטפות כסף קטנות לפני הרבה שנים, הו האירוניה!

זה מבלי לדבר על מלחמת לבנון II, המצב בעזה, המצב בשדרות, עצירת כל הרפורמות הכלכליות...

אולי הפתרון הוא פתק לבן או פשוט לקחת יום חופש ולהשתזף בים :P

הפתרון הגרוע האפשרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי וואי ! איזה עצבני !

אקיצר - איכשהוא יצביעו לברק, ולביבי, וגם לכל מועמד אחר מהמפלגות הגולות. למה ? כי לכל אדם במדינה יש דעה משלו, גם אם לדעתך הוא טועה.

1. אני מכיר אנשים שדווקא מעריכים את קדימה (אני לא מבין אותם בגרוש !)

2. אנ מכיר אנשים שהיו תומכים גם בברק כראש ממשלה - רק כדי לא לראות את ביבי בשלטון (למרות שהרוב אומר אחרת).

3. יש פורום שמאמין בתוכנית ההתכנסות (למרות שעלינו להלקות את עצמנו רק על בסיס מצב המפונים מגוש קטיף).

4. בסופו של יום הקונצנזוס הוא שעומרי שרון קיבל עונש קל מידי.

5. אני מאמין בליברמן - אך אינני מסכים עם דעותיו.

6. להצביע על כל חברי הכנסת כמושחתים זה דבר חסר אחריות (למרות שהאינטואיציה התקשורתית היא כי 75% מהשלטון מושחט).

אגב - בבחירות הקרובות יש דברים מעניינים :

1. מה יקרה לגימלאים ? (בסופו של יום הם איכזבו את מצביעיהם).

2. מה יהיה על מר"ץ.

3. האם העבודה או קדימה יתרסקו ?

4. עד כמה רחוק תלך לה מלחמת ההשמצות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1- למי איכפת?

2- ...........למי איכפת?

3- ..............................למי איכפת? לקדימה כבר אין שום ערך Whatsoever, את העבודה אולי שווה להשאיר בסביבה בגלל כמה אנשים שנמצאים בה.

4- זו לא פעם ראשונה ולא אחרונה שאנחנו רואים את הגועל נפש שכל מפלגה זורקת על השניה, אבל זה כמו ילדים שזורקים ג'יפה מהברזיה של בי"ס אחד על השני, ככה ששוב- למי איכפת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בליכוד יש את ביבי, מבחינה בטחונית הוא כנראה יהיה עדיף על כולם- אבל מדובר בנוכל לא קטן. אני לא הולך להאשים אותו בלעדית במשברים הכלכליים השונים של ישראל, כי מדובר פה על אחריות של הרבה יותר אנשים, אבל... יש לו יד בדבר.

:screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...