הבחירות לכנסת מתקרבות. למי מ 3 המפלגות הגדולות תצביעו? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבחירות לכנסת מתקרבות. למי מ 3 המפלגות הגדולות תצביעו?

nineball

מי הרע במיעוטו מבין 3 המפלגות הגדולות?  

1228 הצבעות

1. 1. מי הרע במיעוטו מבין 3 המפלגות הגדולות?

Recommended Posts

למה אומרים שביבי היה שר אוצר טוב ? הוא לא עשה כלום ' date=' היה לו יותר מזל משכל - הכלכלה תלויה בהרבה יותר גורמים מאדם אחד בלבד .

[/quote']

:o

כל הודעה שלך יותר הזויה מהשנייה!

דברים שהוא עשה בעצמו או ע"י זליכה שהוא מינה בתקופתו כשר אוצר

• קיצוץ מידי של 10 מליארד שקל בתקציב: כולל קצבאות ילדים, וקצבאות למשפחות חד הוריות
  • קיצוצים חדים במיסוי
  • הפרטת הנמלים לתחרות, שהיו שובתים מתי שבא להם ומשביתים את כל היצוא
  • לקח את קרנות הפנסיה הגרעוניות מההסתדרות והפריט אותם
  • תוכנית וינסקונסין
  • ביטול של פטורים ממכרזים

אפשר להתווכח אם הוא היה שר אוצר טוב או לא, אבל ללא ספק הוא היה הכי פעיל ב 20 שנה האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 161
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא הולך להצביע הבחירות האלה, פעמים קודמות הצבעתי עלה ירוק וכל פעם העלו את אחוז החסימה שהם לא יכנסו (פאשיסטים!!!),

גם כבר הייתי בסרט הזה של ברק ונתניהו ושניהם נכשלו כישלון חרוץ ככה שנראה שלא משנה מה מצביעים שום דבר לא משתנה,

לבחור בין שתי רעות אני לא מתכוון, אז אני מצביע ברגלים ולא הולך לבחור...

חוץ מזה ככה אני אוכל לבוא אליכם בטענות על כמה שהכל התחרבן עוד יותר :silly:

לא להצביע = טימטום, להצביע למפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה = לזרוק את הקול שלך לפח = טימטום.

מה קשור פאשיסטים, אחוז החסימה קיים כדי שהכנסת לא תראה כמו השוק השחור (יש לנו את שס בשביל זה)

לגבי ביבי וברק אני מסכים ששניהם נכשלו כראשי ממשלה, אבל אם לא משנה לך ליכוד או עבודה מבחינה אידיאולוגית.

אז תצביע ליכוד(המפלגה הגדולה) כדי שתיהיה לנו ממשלה יציבה ותחסוך מעצמך ריצה לבחירות עוד חצי שנה.

:o

כל הודעה שלך יותר הזויה מהשנייה!

דברים שהוא עשה בעצמו או ע"י זליכה שהוא מינה בתקופתו כשר אוצר

• קיצוץ מידי של 10 מליארד שקל בתקציב: כולל קצבאות ילדים, וקצבאות למשפחות חד הוריות
  • קיצוצים חדים במיסוי
  • הפרטת הנמלים לתחרות, שהיו שובתים מתי שבא להם ומשביתים את כל היצוא
  • לקח את קרנות הפנסיה הגרעוניות מההסתדרות והפריט אותם
  • תוכנית וינסקונסין
  • ביטול של פטורים ממכרזים

אפשר להתווכח אם הוא היה שר אוצר טוב או לא, אבל ללא ספק הוא היה הכי פעיל ב 20 שנה האחרונות.

צודק ביבי בהחלט עשה עבודה מרשימה כשר אוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כל דבר המידתיות היא שקובעת

להפריט - טוב

למכור לחברים במחיר זול - רע

לקצץ בקיצבאות - טוב

לפגוע בחלשים - רע

להוריד מיסים - טוב

להזרים כסף לעשירים - רע

וכמו כל דבר אחר

המזל של ביבי זה שיש לו את ירון זליכה שלפחות אמור ליצור איזון בהזרמת ההון ו / או ויסות של זרימת ההון

כל השאר - תזמון .

מידתיות - שמעתי חלק מההרצאה שלו - פחח - כלכלן פוליטי של סיסמאות - תואר דר' לבילבולי מח ושימוש במילים מהמילון עם תנועות ידיים תאטרליות - זה אחד התארים שהייתי בטוח נותן לו .

ועדיין , אני מעדיף שהרשות המבצעת תפעל( תמנה לביצוע ) עם אנשים מקצועיים לא עם אנשים פוליטים .

אז אולי הוא ( ביבי ) לא צריך להיות פרופסור לכלכלה - רק בן אדם הגיוני - זו השאלה שעומדת בפניי כבוחר - האם הוא אדם הגיוני ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מידתיות - שמעתי חלק מההרצאה שלו - פחח - כלכלן פוליטי של סיסמאות - תואר דר' לבילבולי מח ושימוש במילים מהמילון עם תנועות ידיים תאטרליות - זה אחד התארים שהייתי בטוח נותן לו .

צודק, אבל במצב הקיים שאין לנו שום דבר קרוב לביצועיסטים ובקושי 2 אנשים שיכולים להרים ממשלה

יש לנו הרבה בררה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, אבל במצב הקיים שאין לנו שום דבר קרוב לביצועיסטים ובקושי 2 אנשים שיכולים להרים ממשלה

יש לנו הרבה בררה?

בינגו

זו בדיוק מה שאני יוצא ( את זה לפחות ) נגד

חוסר האפשריות - חוסר יכולת לבחור

אנחנו בתור ציבור פועלים על פי בררה קרי מבין שתים או יותר אפשריות ולא על פי מה שאנחנו רוצים

בארה"ב לדוגמה - עם שתי מפלגות - יש להם יותר אפשרויות להיות מרוצה מהבחירה - ( חשבתי להתחיל לפרט אבל אין צורך ) בוא אומר לך דבר כזה - הבוחר בארה"ב יודע דבר אחד - שהוא יכול להאמין לנשיא שלו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ixslashix

תגיד לי אתה שפוי??? מי מצביע למפלגה שמצע שלה זה להפיץ סמים ולהפוך אותם לחוקים??

אתה בטוח שאתה רוצה מדינת חוק פה??.הרי ידוע שכל המפלגות הקיקיוניות החברתיות האלה כמו עלה ירוק ומרץ מבטיחות שטויות ואחר כך לא נכנסות לכנסת

כי הן מדברות רק שטויות.

אני טוען שכל מפלגה שטובת המדינה לא בראש מעינה צריך לצאת מחוץ לחוק !!!

תנועה\מפלגה בכנסת שטובת המדינה לא בסדר העדיפות שלה לא תכנס לממשלה

תנועות כמו ש"ס בל"ד רע"ם שאלה תנועות חברתיות סקטוריאליות שאינם משקפות את כלל החברה לא צריכות לשבת בכנסת.הממשלה תדאג לנציג אחד

אחד !!!!!! לכל ציבורי המיעוטים שיש בארץ.

נציגים ישלחו מכל ציבור מיעוטי וידאגו לשלוחיהם

ערבי

חרדי

דרוזי

אתיופי

ארמני

ולא צריך מפלגות מפגרות שיעשו טרור ממשלתי שנים על שנים.

נציג שלא יהיה ראוי ולא ישבע אמונים למדינה ויזדהה עם אויבנו יפוטר לאלתר !!!!

רק צריך ראש ממשלה ומפלגה גדולה שתעשה את השינוי הזה...

אתה כ"כ חי בסרט...

דרך אגב, נראה לי ששכחת שמרצ נמצאת בכנסת מאז שהוקמה ע"י איחודן של מ"פם, רצ ושינוי ב1992 ועד היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעד לגליזציה של קנביס, ולא, אני לא מעשן בכלל ולא זוכר את הפעם האחרונה שנגעתי אפילו באלכוהול.

צריך להבין שהוצאת הקנביס מחץ לחוק יוצרת יותר נזק מתועלת - עלה ירוק צודקים לחלוטין בנושא הזה.

ובאופן כללי שימוש בסימן קריאה אחד בלבד (ולא אחרי כל משפט), שימוש בסימן שאלה אחד, חילוק הגיוני של הפוסט לפסקאות וגם גיבוי טענות במקורות יועילו לתרבות הדיון כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ixslashix

תגיד לי אתה שפוי??? מי מצביע למפלגה שמצע שלה זה להפיץ סמים ולהפוך אותם לחוקים??

אתה בטוח שאתה רוצה מדינת חוק פה??.הרי ידוע שכל המפלגות הקיקיוניות החברתיות האלה כמו עלה ירוק ומרץ מבטיחות שטויות ואחר כך לא נכנסות לכנסת

כי הן מדברות רק שטויות.

בכלל קראת את המצע שלהם? שתדע לך שחוץ מהשם והרצון לעשות את הסמים הקלים לגליים, יש להם מצע ואפילו אחד לא רע (בהנחה ואתה שמאלני כמובן). מה שאתה אומר בפסקה הזאת זה שטות אחת גדולה.

אני טוען שכל מפלגה שטובת המדינה לא בראש מעינה צריך לצאת מחוץ לחוק !!!

תנועה\מפלגה בכנסת שטובת המדינה לא בסדר העדיפות שלה לא תכנס לממשלה

מי אתה שתחליט מה זה טובת המדינה? כל אחד רואה את זה בדרך שונה - ובדיוק זו המטרה של המפלגות השונות. בן כמה אתה? לא הקשבת בשיעורי אזרחות ולמדת שאנחנו מדינת לאום אתנית? בני המיעוטים? במדינה כזאת לא יכול להיות רק שתי מפלגות, כי לכל קבוצה יש את האינטרסים שלה. מה שטוב לי לא בהכרח טוב לך. קפיש?

תנועות כמו ש"ס בל"ד רע"ם שאלה תנועות חברתיות סקטוריאליות שאינם משקפות את כלל החברה לא צריכות לשבת בכנסת.הממשלה תדאג לנציג אחד

אחד !!!!!! לכל ציבורי המיעוטים שיש בארץ.

בהמשך למה שכתבתי מקודם - הן תנועות סקטוריאליות, בגלל זה הן קיימות ולכן הן נבחרות. המטרה המוצהרת שלהן זה לייצג קבוצה ספציפית באוכלוסייה, ולמען האמת הם עושים את זה די טוב. אגב, אם יש מפלגה אחת שבאמת עומדת בהתחייבויות שלה כלפי קהל היעד והבוחרים שלה, זו ש"ס. אפשר להנהיג בחירות אזוריות בארץ (כדוגמה לשיטת בחירות אחרת), אבל אתה תקבל הרכב דומה בכנסת מצד אחד, ומצד שני בגלל שאין לך אזורים שיש בהם 100% ערבים או 100% יהודים (או שאף לכך), אתה תקבל מיעוטים, ולא מעט פעמים מיעוטים יהודיים, מקופחים.

נציגים ישלחו מכל ציבור מיעוטי וידאגו לשלוחיהם

ערבי

חרדי

דרוזי

אתיופי

ארמני

כ-17% מאוכלוסית הארץ דתיים, קרוב ל-17.6% ערבים - שמתחלקים ל:

15.9% ערבים מוסלמים

1.7% ערבים נוצרים

1.5% מהאוכלוסיה דרוזים

1.1% אתיופיים.

לא מצאתי נתונים על הארמנים, ושכחת מיעוטים נוספים - צ'רקסים, משיחיים, בהאים וכו'.

לפי זה:

20 מנדטים לדתיים (זה בערך מספרם בכנסת), מספר דומה לערבים מוסלמים - מספרם בכנסת בערך, 6 מנדטים בערך לשאר המיעוטים שמצאתי את מספרם באוכלוסיה - מספרם בערך בכנסת.

ולא צריך מפלגות מפגרות שיעשו טרור ממשלתי שנים על שנים.

נציג שלא יהיה ראוי ולא ישבע אמונים למדינה ויזדהה עם אויבנו יפוטר לאלתר !!!!

רק צריך ראש ממשלה ומפלגה גדולה שתעשה את השינוי הזה...

אני מסכים איתך, אבל תגדיר טרור. כל מפלגה עושה מה שהיא עושה כי בזה היא מאמינה. אם ש"ס לא נכנסת ואין קואליציה, או שהיא נכנסת לממשלה ויש קואליציה אבל בתמורה לקצבאות - אז מבחינתך ש"ס עשתה טרור, מבחינתם הם עמדו בהתחייבויות שלהם.

ולא משנה במי תבחר, כולם יתפשרו (מה גורם לך לחשוב, למשל, שביבי לא יכנס לממשלה עם החרדים שיכריחו אותו להעלות את הקצבאות, לדוגמה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתך, לדעתי אם מספיק אנשים לא יצביעו זה הופך את הבחירות ללא תקפות ואולי יוביל למהפכה קטנה שבהחלט צריך פה וזו הדרך שלי

לבטא את זה, אבל אלו הפנטזיות שלי בכל אופן...

וכל פעם להעלות את אחוז החסימה רק כי אתה לא רוצה שמפלגה ספציפית תיכנס זה מושחט ועוד יותר גורם לי לרצות לעשות לי יום כיף ומסאג'ים

על חשבון יום הבחירות...

חוץ מזה שאני בגישתי שמאלני בערך (לא יודע למה זה מוגדר ככה) שכן אני מאמין שצריך להחזיר את מה

שכבשנו ולחזור לגבולות 48 (מה שקיבלנו), אבל באותו זמן אני אומר שאחרי שזה קורה ואם עוד יש בעיות אז אפשר מותר ולגיטימי

להיכנס באמא שלהם ולא להשאיר כלום (לכן אני לא בטוח שזה כל כך שמאלני ;)).

לי נראה יותר מטומטם להשתטף במשחק שאני לא מסכים איתו וגם ככה לא משנה כלום, אמרתי לך, אחרי שתצביע אני אוכל לבוא אליך בטענות...

לא להצביע = טימטום, להצביע למפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה = לזרוק את הקול שלך לפח = טימטום.

מה קשור פאשיסטים, אחוז החסימה קיים כדי שהכנסת לא תראה כמו השוק השחור (יש לנו את שס בשביל זה)

לגבי ביבי וברק אני מסכים ששניהם נכשלו כראשי ממשלה, אבל אם לא משנה לך ליכוד או עבודה מבחינה אידיאולוגית.

אז תצביע ליכוד(המפלגה הגדולה) כדי שתיהיה לנו ממשלה יציבה ותחסוך מעצמך ריצה לבחירות עוד חצי שנה.

צודק ביבי בהחלט עשה עבודה מרשימה כשר אוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שאני בגישתי שמאלני בערך (לא יודע למה זה מוגדר ככה) שכן אני מאמין שצריך להחזיר את מה

שכבשנו ולחזור לגבולות 48 (מה שקיבלנו), אבל באותו זמן אני אומר שאחרי שזה קורה ואם עוד יש בעיות אז אפשר מותר ולגיטימי

להיכנס באמא שלהם ולא להשאיר כלום (לכן אני לא בטוח שזה כל כך שמאלני ;)).

אף אחד לא נתן לנו כלום, כל מה שבתוך הקו הירוק - נלחמו עליו סבא וסבתא שלך, גם תל אביב זו התנחלות: תגיד לי מאיפה אתה בארץ, ואגיד לך על איזה כפר ערבי אתה יושב. ההנחה שנסיגה תביא שלום נוסתה ע"י ברק ב 2000 ושרון ב 2005 ולדעתי לא בהצלחה יתרה.

החמאס בהגדרה שלו לא ינוח עד שתחוסל הישות הציונית - הנה לך חומר קריאה מעניין

http://www.omedia.co.il/Show_Article.asp?DynamicContentID=1067&MenuID=608

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ליצן, שתדע לך.

אולי ניתן צל"ש לרוזנשטיין שהוא בכלא, אולי נטפח לאברג'יל על השכם כי הוא גבר שהוא מקבל את זה שמסגירים אותו לארה"ב? :screwy::kopfpatsch::screwy:

עמרי שרון שתק בחקירה שלו, (שמר על זכות השתיקה זה רק כינוי לבזיון שחבר כנסת מכהן לא עונה לחוקרים), צדיק גדול הוא לא, ומה שבטוח אם היה יכול הוא לא היה נכנס לכלא, אבל אף אחד לא שאל אותו :lol:

הדבר היחיד שמצחיק פה הוא שאתה משווה בין רבי-מרצחים לאדם שתפקידו הציבורי לא היה משמעותי במיוחד. עומרי שרון לא השתמש בכל אופציה שעמדה לרשותו להתחמק מהכלא, אבל אני לא אכנס לנושא הזה.

העובדה בשטח היא שבערך 119/120 חברי כנסת מבזים את התפקיד שלהם (בכוונה בהקצנה. מן הסתם לאף אחד פה אין מספר מדויק של כמה חברי כנסת מעורבים בפרשה זו או אחרת, בין אם התגלתה או לא)

הדבר הבא שאני רוצה לראות זה את אולמרט בכלא, ולא לחצי שנה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא נתן לנו כלום, כל מה שבתוך הקו הירוק - נלחמו עליו סבא וסבתא שלך, גם תל אביב זו התנחלות: תגיד לי מאיפה אתה בארץ, ואגיד לך על איזה כפר ערבי אתה יושב. ההנחה שנסיגה תביא שלום נוסתה ע"י ברק ב 2000 ושרון ב 2005 ולדעתי לא בהצלחה יתרה.

החמאס בהגדרה שלו לא ינוח עד שתחוסל הישות הציונית - הנה לך חומר קריאה מעניין

http://www.omedia.co.il/Show_Article.asp?DynamicContentID=1067&MenuID=608

זה כבר עניין של דעה והשקפת עולם. תתווכחו עד מחר, אין פה צודק.

לדעתך, לדעתי אם מספיק אנשים לא יצביעו זה הופך את הבחירות ללא תקפות ואולי יוביל למהפכה קטנה שבהחלט צריך פה וזו הדרך שלי

לבטא את זה, אבל אלו הפנטזיות שלי בכל אופן...

בממוצע, אחוז ההצבעה בארץ די גבוה. בארה"ב בד"כ יש 20% (השנה זה היה משו מיוחד), בארץ אתה מדבר על 40% אם לא יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שבארה"ב שיטת הבחירות אזורית.

נניח הבוחר בניו-יורק יודע שהמדינה בוחרת בדמוקרטים אז חבל לו לבזבז את הזמן

אחד אחר בטקסס יודע שהמדינה תבחר במועמד רפובליקני וגם לו חבל לבזבז זמן

רק הבוחרים במדינות המתנדנדות באמת משפיעים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי להיכנס לוויכוחים פה אני הפעם יצביע ליכוד

בפעם הקודמת בחרתי בליברמן אבל הוא גם התגלה כגזעני מדי לטעמי וגם נכנס לממשלה שלא היה צריך להיכנס אליה

בכל מקרה אני מקווה שהפעם המפלגות החילוניות יקימו ממשלה ביחד וישאירו את החרדים בחוץ

לערכתי קדימה תסכים לחבור לליכוד אחרי הבחירות וככה גם המפלגה המתפוגגת העבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...