שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין - עמוד 14 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שעור בפרופורציה - זה הולך להיות מעניין

nec_000

Recommended Posts

ציטוט של nec_000

החברה גדולה ומעסיקה כ- 14 אלף עובדים ויש בה מקום לרבים, אך בכפוף לכישורים מתאימים. האם הנך מחזיק שכאלו ?

זמן פנוי אינו מדד, לפחות לא אצלנו אנשי המדע, משום שאנו עובדים עם הראש ולא עם הרגליים.

מפתח Python בתעשיית ה Cyber, אבל אני רוצה לשנות כיוון

ציטוט של EnerGy

ייתכן שבאמת קצת הגזמתי בלקרוא ל90 FPS מצגת, אבל גם כשאני משחק עם G-SYNC בBF4, ואני במקומות ספציפיים והFPS יורד ל90, זה מורגש ביותר וזה פוגע בחווית המשחק. לא סוף העולם, אבל בהחלט פוגע.

תרשה לי להזהיר אותך בלנסות מסך כזה, ואני אומר את זה ברצינות, זה יגרום לך לא לרצות להשתמש במסך בעל קצב רענון נמוך למטרה שהיא לא סרטים. כשאני צריך לעבוד עם מחשב אחר זה מרגיש לי לא נעים.

תקראו לי מפונק, אבל אני מאמין שאנשים נוספים יגידו שבאמת קשה מאוד לחזור אחורה.

אני לא מאוד מסכים עם זה, היה לי מסך 144HZ (כמובן עם קצב פריימים מספיק גבוהה במשחק עצמו) - ולא התלהבתי.

כן, זה היה מעט חלק יותר, אבל האיכות תמונה היתה נוראית ביחס ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 248
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של EnerGy

nec היקר,

קודם כל, כל הכבוד על ההשקעה, זה יפה לראות שהנושא נוגע ללבך.

אני חייב לומר שאני לא מסכים עם המסקנות העיקריות שהגעת אליהן בדיון הזה. בהחלט ניתן לראות הבדל בין Low לUltra, ובתור אחד שיש לו מסך בעל קצב רענון גבוה ההבדל בין 165hz ל60hz הוא עצום.

יותר מזה, אחרי שאתה טועם מקצב רענון גבוה, לשבת מול מסך ב60Hz זה כמעט כואב.

פעם בשבילי 60Hz נראה מעולה, היום שהקצב יורד ל90fps זה קצת מרגיש כמו מצגת. יכול להיות שזה פשוט עניין של הרגל, ובעתיד 300Hz יראה נורא מול 600Hz, אבל ההבדל קיים.

לטעון שהתוספת הכספית לא משתלמת זה דבר אחד (שלדעתי הוא לא נכון), ולהגיד שההבדל לא קיים ורק פרפקציונסטים רואים אותו זה ממש לא נכון ומטעה את מי שקורא את הפוסטים שלך.

שבת בוקר Energy,

הנני בהחלט יכול להבינך, על כך שאינך מסכים עם המסקנות שהגענו אליהם בשרשור זה. אך יש הבדל אחד בינך לביני, שאולי נראה לנו 

קטן תחילה, אך  מסתבר שהוא מכריע לנושא:

בשעה שהנך (ככל המסתמן) אינך מדען שחוקר את הנושא (או שחקרו בעבר), אלא כנראה לא אחר מאשר משתמש מחשב ביתי, מן העבר

השני כותב שורות אלו מחזיק באמתחתו משהו כמו "רק" 20 שנות וותק בניסוי, , ומחקר בתחום.

חלקו של המחקר הרלוונטי (לא כולו) מתמקד בגזרת סימולטורים (מדמה) עבור התעשיות הביטחוניות והאזרחיות, כאשר במשך שנים

(מאז שנות ה- 90 לפחות שאני הצטרפתי) חקרנו את השפעתם של גורמים רבים על המשתמשים בכלי, והגענו למסקנות הללו אשר חלקם הועלו כאן בשרשור:

אם זה השפעת קצב ריענון התמונה על האיכות הנתפסת, על ביצועי המשתמש, על עייפות המשתמש, על האבחנה...

אם זה השפעת הרזולוציה על אותם נושאים -> האיכות הנתפסת, על ביצועי המשתמש, על עייפות המשתמש, על האבחנה....

ועוד מאות פרמטרים שאינם מוכרים דיים למשתמשים ביתיים, עיין ערך Detail to density , כמות הפוליגונים שמרכיבים את התמונה,

איכות הפוליגונים, איכות הטקסטורות, מספר השכבות הממוצע בכל תמונה, סנכרון עם תדר הרענון של אמצעי התצוגה, יחסי קונטרס באמצעי

התצוגה והשפעתם על יכולת אבחנתו של המשתמש ועייפות העיין, והיד כאמור נטויה עם עוד שלל פרמטרים שונים שנבדקו ונבחנו

לעומק במשך השנים.

אגב, בשעה שהתעשייה המסחרית רק עתה נכנסת לטכנולוגית (באמצעות קסדה ואמצעי תצוגה מובנה בה),

אנחנו נמצאים בסגמנט כבר כמעט עשור, ולמעשה 30 שנה - אם לכלול גם את מערכות התצוגה העילית של קסדה לטייסים,

תחום שהתפתח אצלנו בארץ עוד בשנות ה- 80 והיינו חלוצים בכך ברמה עולמית.

החומרים שלנו ושווים הכספי יקרים, חלקו אף חסוי ומוגן מטעמים מסחריים על מנת לשמר יתרון יחסי.

עכשיו, מילא מסקנותינו היו ייחודיות רק לנו. אך בפועל נמצא (שלא במפתיע כמובן), כי מסקנותינו בתעשייה חופפות גם למחקרים מקבילים

שנערכו הן בחו"ל  והן אצל קולגה ישראלית שמתחרה בנו (רפאל) - חברה שהיא מאד חזקה בעצמה בסגמנט. ובחלק מהמקרים ערכנו (ואנו

עדיין עורכים) ביחד עימם פרויקטים משותפים, כך שישנה סימביוזה בין הצדדים והחלפת ידע ככל שהדבר מצריך אותנו.

משכך, ועד שלא תציג בפנינו גושפנקא רצינית, כמו למשל בדמות ממצאי מחקר אקדמאים (או מקצועיים) בתחום הנדון, (אם תוכל לעשות כן

ולהעביר אלי בדואל זה יעניין אותי כמובן) ממצאים אשר יפריכו את הממצאים שאנחנו מכירים בתעשייה, ברשותך תן לי לקבל את אי הסכמתך

לגבי המסקנות שלנו, בקונטקסט המתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

יש עם 144HZ?

חבל שאין בארץ אפשרות לקנות את הXB271HU של , בא לי עליו כבר תקופה ואחרי השרשור הזה בכלל נהיה לי חשק מטורף לקנות, חבל שהחשבון בנק שלי לא תואם לחשקים שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@nec_000

הייתי רוצה לקבל ממך פסקא אחת שלמה שמסכמת את מה שאתה רוצה לומר, במקום פוסטים עג פוסטים של מידע פחות רלוונטי (כמו שאמרת, בנקודה מסויימת כל המידע שאתה שופך פה, הופך לקו ישר עבורנו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה טעות של מתחילים זו להשוות בין סרטונים ( 30 ל 60 ). הרי ההרגשה באה לידי ביטוי

שאתה משחק לא שאתה צופה בסרטונים.. מאחר וגם במשחק עצמו יש לך נפילות לאיזור ה 45-50 

בדר"כ בהגדרות מלאות לגמרי. אני לא מבין איך אפשר להסתכל על זה בצורה עקומה כזו.. סרטון מראה לך

תמונה מהצד\מגוף שלישי.. שאתה משחק ב Witcher על 30 או על 60 בעצמך אתה זה ששולט\מרגיש מה קורה.

בשביל הדיון עצמו - אני במקרה אמרתי את זה כבר בדיון אחר שאני משחק כרגע עם אחד הניידים שבבית ולא עם הנייח.

ניסיתי להפעיל את דיאבלו 3 בהגדרות מסוימות על 30 פריימים. נעזוב את הגרפיקה בצד כי זה לא משחק שמתמקד

בגרפיקה למי שמכיר אלא ב Grinde כמו רוב משחקי ה RPG. פשוט לא הייתי מסוגל לעבוד עם המשחק מעבר לשתי דקות.

לא אפשרי בשבילי. אני לא משחק עם מסכי 144.. אני משחק עם \ 60 ועדיין ההבדל הוא פשוט מגוחך וברור לעין.

אי אפשר להעביר את זה בסרטון מוקלט של מישהו אחר. אני אפילו לא רוצה לנסות את Overwatch,

אחרי מה שדיאבלו גרם לי לעיניים. זה מתאים באמת לאנשים שלא שיחקו בחיים במשחקי מחשב, אם זה אני יכול לנסות להסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרופורציה עובדת לשני הכיוונים.

שכלתנות מוחלטת שמסתכלת רק על ערך מספרי של יעילות בלבד היא אותו צד של המטבע שעליו נמצא גם "אני-חייב--על-ULTRA-60FPS-בכל-משחק-בשנתיים-הקרובות"+פילטרים AA.

זה בסדר לנסות להבהיר את הנקודה ע"י דוגמה קיצונית אך זה רלוונטי עד נקודה מסוימת. נראה לי שהנקודה הובהרה מעל ומעבר, צריך כבר משקפי שמש B|
להמשיך לדבוק בזה כאילו אין משהו אחר מלבדו נשמע ממש כמו "הצד השני" שאתה בא "לחנך".

זה לא נושא של חיים ומוות, זה סה"כ מוצר פיזי שעוזר לך להעביר את הזמן בכיף, כך שהיאוש יעשה יותר נוח.
זה ממש בסדר לבזבז\להשקיע\להוציא עליו כסף, אם יש לך ואתה מבין מה אתה עושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שחייב כל מה שאמרת במשפט השני - זה אקסטרים. יש כאלה אנשים והם מכסים אולי חצי אחוז מתוך החמש אחוז של הגיימרים הכבדים בעולם.

יש כאלה שלא מוכנים לרדת מזה והם רוכשים מעבדים, קירורים, מערכים של בסכומים רציניים. הדיון לא ממש מדבר על האנשים האלה.

מדברים פה על 60 פריימים כסטנדרט לקהל שמשחק ב 1080P במשחקים מודרניים על הגדרות גרפיות מלאות\גבוהות שאין

לך בקונסולות. פשוט אי אפשר לקחת מישהו שמשחק ככה שנים ולתת לו לשחק ברמה של ומטה. זה לא פרופורציה זה פשוט

בדיחה רעה. מי שמצליח לשחק ולהנות מזה - זה לא בן אדם שרגיל שנים ל 60 פריימים וכו' וכו'.. אנשים שהתרגלו ( חלקם ) לשחק FPS

על 144 או 240 בכלל יהיה להם קשה לשחק על 60 ברמה מסוימת.. אז לתת להם הגדרות ריצפה ו 30 פריימים ולגבות את ההסבר

בסרטונים של ? די נו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגלה לכם סוד, עבור המחשב האישי שלי אני דילגתי על כל דור(ות) מסכי ה- LCD 60hz.  קפצתי הישר מ-CRT ל- LCD 120hz, וזאת בכדי להמנע מהכלא של 60hz (מריחות \ fps \ input lag).

הדיון הזה הוא לא בשבילי:mavet:

אזרוק 5 סנט ואתחפף:

https://boallen.com/fps-compare.html

http://www.testufo.com/#test=framerates

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

מי שחייב כל מה שאמרת במשפט השני - זה אקסטרים. יש כאלה אנשים והם מכסים אולי חצי אחוז מתוך החמש אחוז של הגיימרים הכבדים בעולם.

יש כאלה שלא מוכנים לרדת מזה והם רוכשים מעבדים, קירורים, מערכים של כרטיסי מסך בסכומים רציניים. הדיון לא ממש מדבר על האנשים האלה.

מדברים פה על 60 פריימים כסטנדרט לקהל גיימרים שמשחק ב 1080P במשחקים מודרניים על הגדרות גרפיות מלאות\גבוהות שאין

לך בקונסולות. פשוט אי אפשר לקחת מישהו שמשחק ככה שנים ולתת לו לשחק ברמה של פלייסטיישן ומטה. זה לא פרופורציה זה פשוט

בדיחה רעה. מי שמצליח לשחק ולהנות מזה - זה לא בן אדם שרגיל שנים ל 60 פריימים וכו' וכו'.. אנשים שהתרגלו ( חלקם ) לשחק FPS

על 144 או 240 בכלל יהיה להם קשה לשחק על 60 ברמה מסוימת.. אז לתת להם הגדרות ריצפה ו 30 פריימים ולגבות את ההסבר

בסרטונים של יוטיוב ? די נו.

שטויות.

אני (ורבים אחרים) מצליח להנות ממשחקי קונסולות בדיוק כמו שאני מצליח להנות ממשחקי מחשב ב60 פריימים. מעבר לזה, יש לך משחקים שאתה לא יכול לשחק במקום אחר, ולבטל אותם כי הם 30פריימים? אתה מפספס משחקים שלמים רק כי הם 30 פפס? אם כבר, אתה בן אדם לא רגיל. אם רמה של ומטה נחשב אצלך למשהו ירוד, אז אתה מעבר לבנאדם לא רגיל. הגדרות רצפה... אנחנו ב2016. יש משחקים על הקונסולות שנראים יותר טוב ממשחקים על המחשב. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

אגלה לכם סוד, עבור המחשב האישי שלי אני דילגתי על כל דור(ות) מסכי ה- LCD 60hz.  קפצתי הישר מ-CRT ל- LCD 120hz, וזאת בכדי להמנע מהכלא של 60hz (מריחות \ fps \ input lag).

הדיון הזה הוא לא בשבילי:mavet:

אזרוק 5 סנט ואתחפף:

https://boallen.com/fps-compare.html

http://www.testufo.com/#test=framerates

ענק, גם אני רציתי לשתף את הUFO, הקדמת אותי! 

עוד מבחן ממחיש: http://www.testufo.com/#test=framerates-text

יש לי מסך 144HZ, ההבדל בין 144/120 ל60 מוחשי כמו בין 60 ל30 :grin: 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...