בנצ'מרקים ראשונים לrx 480 - נראה די מאכזב - עמוד 10 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנצ'מרקים ראשונים לrx 480 - נראה די מאכזב

chop

Recommended Posts

^ זה הגיוני שזה מה שיקרה, שלא יהיה פערי ביצועים,

כל עוד האפליקציה אינה צורכת/דורשת יותר מ- 4GB (שזה בערך כל מה שיש היום השוק) שכן לא מתבצע texture swapping בכרטיס.

רכישת גרסא עם 8GB איפה היא תעודת ביטוח להמשך גרידא, כשעוד שנתיים 6-8GB יהיה נחלת הכלל הנדרש בכל האפליקציות המודרניות,

שכן כל הכרטיסים בשוק כבר פחות או יותר יכילו נפחים שכאלו כסטנדרט נפוץ.

ולכן מוסיפים היום 40$ לרכישת הגרסא עם 8GB, לא כי מקבלים יותר ביצועים, אלא כי קונים מראש יותר אורך חיים למוצר.

הפער בגובה 40$ הוא זניח לחלוטין בהוצאה שכזו (כ- 200 ש"ח במחירי ישראל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למרות אופטימיזיות תוכנה של DX12, תקרת ה4GB תשבר מתישהו בשנה-שנתיים הבאות.

כרטיס (RX 480 (8GB עדיין יוכל להריץ משחקים כאלו בצורה די טובה על הרזולוציה שאליו הוא מיועד 1080p.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשיית המשחקים היום זורמת עם הקונסולות בעיקר, כרגע אין שום בעיה ללכת ראש בראש נגד ה PS4 וה XBONE - ה שובר אותם די בקלילות...

מיקרוסופט הכריזו על סקורפיו שכנראה יצא עם מעבד גרפי יותר רציני (נאמר כמה פעמים 6TFLOPS) ול RX480 יש 5.8 שזה די קרוב.

אני מאמין שה RX480 גרסת ה 8GB היא די פיוצ'ר פרוף.. בטוח לגבי 1080p..

זה לא ממש נכון ש RX480 מיועד ל 1080p, הוא מסוגל גם להפעיל דברים בצורה סבירה ב 1444p - במיוחד אם מכבים את ה AA..

ולא לשכוח שיש לכרטיס אפשרות CF, זה עדיין עובד :poop: אומנם, המון משחקים לא יודעים לעבוד עם זה בכלל. אולי בעתיד זה ישתפר -_-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, במבט מהיר באתר זאפ, כרגע, שבוע וקצת אחרי שכל המגילות האלה פורסמו...

RX480 החדש-דנדש - 1450 ש"ח.

GTX970 - כרטיס ותיק שבפועל עושה אותו דבר על המסך, גם ב-2160p, ואין לו באגים קשים בצריכת חשמל מה-PCIe - עולה 1650 ש"ח.

לא יודע מה יותר כדאי, אני הייתי דווקא נוטה לכיוון ה-970, סוס שכבר הוכיח את עצמו ולא צריך להתמודד עם טמפרטורות של 85 מעלות..

אבל אולי זה רק אני.

למי שיש לו כבר כרטיס, שווה לחכות ולראות מה תתן החבילה של ה-1060.

GTX1070 - לגמרי מחליף של ה-980, לא של ה-970. גם מבחינת מחיר וגם מבחינת ביצועים. נראה מה יהיה מחירו בעתיד.

מה שלגמרי בטוח - הדיבורים על הצפת השוק ב- 970 משומשים במחירים של 500-700 ש"ח במטרה לעבור ל-480RX הם בדיחה עלובה, או נסיון הטעיה שלא צלח.

ובכל אופן, למי שיש לו 970 ורוצה להמשיך לשחק על FHD - אין כרגע שום סיבה לעבור לאף כרטיס אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@E71

כל מי שיש לו 970 אין לו שום סיבה לעבור ל480X או 1060, אין הבדל ביצועים.

אפשר לעבור ל1070, אבל ההבדל בביצועים לא כ"כ שווה קניית כרטיס חדש.

ההבדל בביצועים כן גדול במעבר ל1080, אבל המחירים כרגע בשמים.

לכן השוק לא יוצף ב970 משומשים נכון לעכשיו.

מה שכן, לאדם שרוצה לקנות כרטיס חדש, כמובן שלא משתלם לקנות 970 יד שנייה במחיר גבוה.

גרסאות RX480 OEM יהיו טובות ואני סומך על נוידיה שגם 1060 לא יאכזב.

והאמת שיש גישה מאוד מוזרה אצל הישראלים עכשיו לנסות למכור את 970 משומש ב1200-1400 ש"ח.

לא רק שזה מטומטם, זה פשוט מגעיל לנסות לדחוף מחיר מופקע לאנשים שפחות מבינים.

לצערי, כל ילד בטוח שהוא גאון שיווקי.

בשורה תחתונה, אדם שרוצה להוסיף 970 לSLI שווה לו לקנות משומש באזור ה1000. אחרת, לקנות 480 OEM 1060 חדש לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elikh

...לכן השוק לא יוצף ב970 משומשים נכון לעכשיו.

מסכים לגמרי.

ציטוט

והאמת שיש גישה מאוד מוזרה אצל הישראלים עכשיו לנסות למכור את 970 משומש ב1200-1400 ש"ח.

לא רק שזה מטומטם, זה פשוט מגעיל לנסות לדחוף מחיר מופקע לאנשים שפחות מבינים.

לצערי... לא כ"כ מסכים איתך. אם הקונה לא יודע לפתוח זאפ או ksp ולראות שאת מה שהוא קונה כיד 2 אפשר להשיג חדש בתוספת של 300-500 ש"ח, זו בעיה שלו. לא של המוכר. ולדעתי מה שקורה בפועל זה שהמוכר ב-1400 לא יקבל טלפונים בכלל, וזה שמוכר ב-1200 יקבל טלפונים שיורידו אותו באיזה 100-200 ש"ח, וזה המחיר הנכון (600-800 ש"ח פחות מחדש).

ציטוט

בשורה תחתונה, אדם שרוצה להוסיף 970 לSLI שווה לו לקנות משומש באזור ה1000. אחרת, לקנות 480 OEM 1060 חדש לגמרי.

האמת... נראה לי שעלית כאן על משהו מטורף!

בשביל מה בן אדם צריך למכור את הכרטיס שלו ולקנות חדש (שזאת טרחה לא קטנה) כשאפשר להוסיף עוד 970 ל-SLI? 

נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

בהחלט לא כל מחשב תומך בזה, לכן מי שיכול לשדרג לSLI יכול לעשות את זה בלי לרוקן את הארנק שזה נחמד.

מי שלא יכול מבחינת חומרה לעשות את זה, וכבר יש לו 970, אין ברירה מאשר לקנות 1070\1080, וסביר להניח שלא יעשה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שלא *כל* מחשב אפשר להעלות ל- של 970, אבל מי שקנה 970 לפני שנה מן הסתם לא קנה אותו למחשב של 1000 ש"ח (לפחות הרוב...) - כך שהסיכוי שהמחשב יהיה מסוגל להריץ הוא די גבוה. קח בחשבון ש-970 הוא כרטיס חסכוני למדי באנרגיה, ואפילו ספק של 500W יוכל להתמודד עם 2 כרטיסים כאלה (ביחד 290W).

עכשיו, בוא נראה... אם המחיר של 970 משומש היה 600 ש"ח (כמו שטען כאן "בצחוק" מישהו לא מזמן) - אז מחיר המעבר ל- כזה, שמתמודד בהצלחה עם 980Ti ואפילו עוקף אותו ברזולוציות ומקרים מסויימים הוא 600 ש"ח. מציאה... :P

ולדעתי, אפילו ב-1200 ש"ח - השדרוג הזה עדיין נראה טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחקים שתומכים SLI ולזכור שאתם עדיין עם 3.5GB ...

אבל בגדול מזל טוב, עליתם על דבר מוכר מאוד שנים, קונים כרטיס שמספק לשנתיים שלוש  ואחרי הזמן הזה מוסיפים עוד אחד בגרושים. 

(ככה אני היום עם הGTX480 שלי אבל 1.5GB זיכרון הורג את העסק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

3.5 ג'יגה לא ממש מגביל אותך (רק ב shadow of mordor יש הבדל ממשי), לפי כל בנצ'מרק זה טיפונת יותר טוב מ980TI בודד, אבל כמובן עם הבעיות של .

בכל מקרה, למי שיש כבר 970, ויש לו אופציה להוסיף עוד אחד - זה סופר משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אז שהוספתי עוד כרטיס הזיכרון לא הגביל, היום הוא כן (6 שנים אחרי)

גם עם ה970 3.5GB לא מגביל אותו היום וסביר שלא יהיה מטרד גדול מדיי בשנה הקרובה לשניים כאלה

אבל אחרי זה זה כבר יהפוך למוחשי יותר ויותר ביחוד כשמתחילים להשתמש בכל ה 4GB שהוא מציע וקצב התעבורה לכלל הזיכרון נופל בגלל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם מה שאתה אומר,

אבל מצד שני, ב4K, הביצועים של r9 390, ושל 970 זהים לחלוטין, למרות היתרון הגדול של 390 בVRAM.

בכל אופן, נכון להיום ה970 הוא בשביל FULLHD, ונראה שעוד שנה - שנתיים הוא גם יתקשה איתו.

כרטיס מסך הוא לא לנצח לצערנו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של elikh

אני מסכים עם מה שאתה אומר,

אבל מצד שני, ב4K, הביצועים של r9 390, ושל 970 זהים לחלוטין, למרות היתרון הגדול של 390 בVRAM.

בכל אופן, נכון להיום ה970 הוא בשביל FULLHD, ונראה שעוד שנה - שנתיים הוא גם יתקשה איתו.

כרטיס מסך הוא לא לנצח לצערנו :)

משום שהכרטיסים האלה מעולם לא כיוונו ל-, גם לא בתרחיש הכי אוטופי שלהם.

שכן, ברזולוציות שעולות על 1080p (כמו 1440p), רואים יתרון ברור של 390 ובכלל רואים את השיפור התוכנתי שלו מאז שיצא, כיום הוא מוביל באחוז או שניים על 970, מה שהיה אחרת לגמרי 

לכן אני מצפה לדבר זה גם עם ה-480, אני מאמין שיצמצם ביצועים יפה עם ה-1060

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...