דיסק קשיח מול כונן קשיח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסק קשיח מול כונן קשיח

gtx980sli

Recommended Posts

שלום . אני רוצה לקנות אמצעי שישמש כגיבוי לתמונות וכו למקרה שהדיסק קשיח במחשב יהרס

בדרכ נוהגים לקנות כונן קשיח ומאחסנים בו את הקבצים נכון?

השאלה שלי היא: האם כדאי לקנות דיסק קשיח הרי הוא יותר מהיר ( אולי זה יותר משתלם?). ( אני לא עצלן אין לי בעיה לפתוח ולחבר למחשב מתי שצריך )

אני מדברהעל בגודל חצי טרה טרה או שני טרה

שאלה שניה: האם דיסק קשיח יכול לההרס מבלאי טיבעי ( לא כתוצאה ממכה או מכתיבה /קריאה) כאילו שהוא סתם ימות ללא סיבה?

שלישי: איזה חברה נותנת שירותי מהירים וזולים בנפח של 100 200 gb?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממליץ לך להתעניין לגבי כונן בענן בייתי

יש מערכת שמתחברת לראוטר ועובד בRAID

באמצעות דרייבר אתה רואה אותה בכל המחשבים בבית ממש כאילו הכונן הוא פנימי.

חיסרון - יקר (מאוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסטודיו אני עובד עם תחנת גיבוי עצמאית (NAS), עם 2 דיסקים של 4TB כל אחד.

קיבלנו אותה מחו"ל, עובדת מצוין ומאוד אמינה לצורכי צלמים בבקשה...

http://www.amazon.com/gp/product/B00FY6DV3S/ref=as_li_tl?&ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B00FY6DV3S&linkCode=as2&tag=rds-20&linkId=A4U254O64LRNCWNP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטרמינולוגיה שלך שגויה.

דיסק קשיח מבוסס על דיסק(חפץ מעגלי מסתובב) שאינו גמיש(FLOPPY), ואינו מכיל מגש נשלף לקבלת מדיות (CD/DVD/BLURAY).

כונן זה כל קורא מדיה בה מאחסנים מידע באופן כזה או אחר.

כונן קשיח זה כונן שאינו גמיש, ויכול להיות לכאורה גם SSD(שאינו מכיל דיסק מסתובב).

אך הדבר אינו מתייחס לSSD, כי שלא כמו דיסק שקיים בשלל גירסאות חלקן לא קשיחות, אין SSD שאינו קשיח, ולכן המונח קשיח מיותר לחלוטין לתיאורו.

HDD מכיל HARD DISK DRIVE.

SSD מכיל SOLID STATE DRIVE.

להשתמש במילה קשיח לתיאור SSD ולהפכו לSOLID STATE HARD DRIVE, משול להשתלת יד של קוף למצח ע"י תפירתו לעור.

למילה קשיח אם כן, אין שימוש עם SSD.

מכאן ש"כונן קשיח" בדיוק כמו "דיסק קשיח" הוא פשוט שילוב של שניים משלוש המילים בהם עושים שימוש לתאר HARD DISK DRIVE, ובעצם מתאר בדיוק את אותו הדבר.

אפשר להשתמש בקיצורים כשהכוונה ברורה.

למשל לשאול: "מה עדיף לי לקנות לגיבוי, דיסק פנימי או דיסק חיצוני?"

למרות שבתיאוריה דיסק יכול להיות גם מדיה CD/DVD, בהקשר הזה לא תהיה אי הבנה, והמילה דיסק היא פשוט קיצור למילה הרדיסק, שהוא קיצור למילה הרד-דיסק, שהוא איות בעברית של המילה באנגלית.

גם לשאול: "מה עדיף לי לקנות לגיבוי, כונן פנימי או כונן חיצוני?" יהיה מובן, כי אף אחד לא קונה SSD או צורב לגיבוי, ודאי לא חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך תואר בלשון?

לא, אני פשוט אוהב לעשות סדר בטרמינולוגיה של כוננים מדי פעם כדי לתקן טעויות נפוצות ולפרק את הצורה לחוסר ההבנה והבילבול.

אם אני הולך לקנות כונן חיצוני שמבוסס על חיבור . איזה דגם לקנות?

(אין לי רקע בחברות וכו)

לא יודע.

סיגייט אולי? הדיסקים שלהם מהירים וזולים בעיקרון.

אתה מחפש אמינות מעל הכל?

לא מכיר את נתוני אחוזי הכשלים בדגמים אצל החנויות/יבואנים בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DISK/DISC זה טוויסט מעניין.

אך האות הקטנה בסוף המילה העיגולית היא סימן שאין לו חיבור לכלום, ואינה שלעצמה תיאור/הגדרת המוצר.

אם נסתמך על סימנים בלבד, חוסר ההבנה בעולם תגדל פי אלף.

אם כבר אז באנגלית ממילא עדיף להשתמש בשילוב האותיות HDD, כי זו מכילה כראשי תיבות את ההגדרה המדוייקת, וגם קצרה יותר לכתיבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מה שקקדו אלף פחות אחד אמר זה הפתרון המושלם עבורך.

פעם ב לחבר לגבות ולשכוח.

אני עדיין עובד ככה עם גיבויים של חומר מאד קריטי על שלושה כוננים חיצוניים שונים ובמקומות שונים.

לא נוח...אבל מגבה.

בשביל הכמה מגות שלך זה יופי של פתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...