Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

urib

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  7,540
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  4
 • זמן מחובר

  275יום 9ש' 32דק' 15שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי urib

 1. תודה, הרבה זמן לא נכנסתי לאתר מפאת עבודה רבה.
 2. לפי הערוץ DF, הכרטיס עושה רושם של סוס עבודה לעריכת וידאו. כנראה בזכות זכרונות 16GB המהירים שלו.
 3. אם אתה רוצה למכור מהר, מחיר מומלץ 800~900 ש"ח לא יותר! קח בחשבון, שכרטיס RX580 חדש מתחיל מ-1190 ש"ח, RX580 זהה בביצועים ל-1060 ואפילו יותר מהיר ברוב המשחקים.
 4. חשוב שתבין, שקריאה וסקירות לא יכולה להחליף ניסיון של עבודה. הדמיה איכותית של דירה, דורשת מודלים ברזולוציה גבוהה מבחינה גאומטרית. ואם יש לך כרטיס מסך לא מספיק מהיר. העבודה בשלבי הבניה תהיה מאוד מייגעת, ולא מדויקת בגלל שלכרטיס אין את הכוח להציג טקסטורות, השתקפות, אור וצל בזמן אמת... זה מאוד מקשה על תהליך העבודה, כי נדרש לרנדר יותר זמן כל תהליך בשלבים להדמיה סופית. אגב, בשנות 90 החומרה לא הייתה מספיק בשלה לתחום, רוב העבודה נעשתה בפוטושופ כדי להגיע למשהו ראליסטי בהדמיות. המסמך שהבאת מאוטודסק, מיועד לתת מושג מה הבדלים בין מנוע רנדר שעובד על מעבד CPU, לבין רנדר דרך מאיץ גרפי GPU. אין קשר בכלל לסוגיה הנ"ל. שורה תחתונה, אתה רוצה להיות פחות מתוסכל בעבודה ב-3D תשקיע בחומרה מספיק מהירה.
 5. תתחדש! כרטיס מעולה עם המון תמורה לכסף.
 6. עד כאן... את זה כבר אני לא יכול לסבול! בבקשה אם אתם לא מבינים בתחום אל תכתבו שטויות. ב-3D והדמיות הכרטיס מסך חשוב לא פחות מהמעבד, ואם מדובר על רנדר בעזרת GPU אז אפילו יותר חשוב מהמעבד! איך אפשר בכלל לעבוד ב-View port מפוצץ פוליגגונים, ללא כרטיס מסך חזק, זה פשוט סבל! כל מודל הופך ל-BOX מגעיל כי אין לכרטיס כוח.
 7. הבנתי שהתמיכה של NV ב-FS היא רק בחלק מהדגמים, לא גורף בכל המסכים. תבדוק באתר שלהם אם המסך שלך ברשימה. חוצמזה, שיש כרטיסים כמעט זהים בביצועים, תבדוק במשחקים שאתה משחק בעיקר איזה כרטיס טוב יותר...
 8. אני מבין אותך, נתקל בתופעה הזאת לא מעט. דווקא פה שיש פחות שימוש בתכנות של אדובי, RYZEN נכנס יפה מאוד לסקטור של הרנדר. המעבד 2700X ממש נותן תמורה טובה יותר לכסף, במיוחד שמעבד 9700K נטול HT, כמו שקיים אצל אחיו הגדול יותר 9900K.
 9. חברים, יש פה משהו מעניין שיכול לחסוך לזוג הנחמד הרבה כסף! מתברר שרנדר על Vray, מעבד RYZEN 2700X מהיר יותר ממעבד אינטל 9700K. נתון זה מאפשר לבנות מפרט עוד יותר חסכוני...
 10. מפרט מעולה napoleon יש לשקול קירור נוזלי למערכת, אם תכניס את המחשב לרינדורים לתוך הלילה...
 11. מה חשוב לה יותר, רנדר בעזרת CPU או GPU ? כי היום VRAY תומכת גם ב-GPU שאלה נוספת, מהי התכנה העיקרית שהיא עובדת בהדמיות 3D MAX ? בנוסף אני ממליץ על מנוע מהיר יותר בתחום RedShift
 12. 16gb ram זה מאוד גבולי, במיוחד בחבילה החדשה של CC 2018-2019. אל תתפשר... אם זה הולך להיות מחשב לטובת פרנסה. אני עובד כל יום בתכנות האלו, מחשב אחד עם 16GB מרגיש לי מאוד גבולי, לא תוכל לשלב תכנות נוספות ברקע, תצטרך להתפשר.
 13. urib

  2060 RTX

  לדעתי DLSS הוא גולת הכותרת בכרטיסי RTX. RAY TRACE פשוט גנב לו את ההצגה.
 14. בתקציב שלו, רק Ryzen 5 2600 + RTX2060. התמורה הטובה ביותר לכסף שלו. 2700 פחות משתלם, הבדלים במשחקים מינוריים. DOR TAL, אם אתה גיימר תחרותי שחשוב לך כל FPS, תגדיל את התקציב ותרכוש אינטל, אבל זה ידרוש ממך גם מסך גיימינג יקר.
 15. לא מבין למה דוחפים לו RTX 2070 בתקציב הנ"ל. מה רע בכרטיס RTX 2060 שנותן ביצועים טובים יותר מ-1070Ti. בחיסכון על 2070 הוא יוכל לרכוש SSD עם קצת יותר נפח... https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=VCG20606DFPPB-O
 16. urib

  מחשב לצלם

  צלם סטודיו, צלם ביוטי, צלם ארכיטקטורה. צלם חתונות לכל אחד מהם נדרש מפרט שונה. במקרה של צלם חתונות שעובד על כמות גדולה של תמונות. נדרש ממנו זמן תגובה מהיר להכנת התמונות כולל אלבום דיגיטלי. כל זה לא יעבוד חלק על מחשב במחיר של 5k. זה שכל חפר קונה מצלמת רפלקס והופך לצלם מקצועי. בהחלט יכול להסתפק במחשב בסיסי ב-5k. בטח לא מחשב עם מעבד Amd לחבילת אדובי לפרנסה.
 17. urib

  מחשב לצלם

  אתה מנסה להוציא אותי טרול, כי אין לך טיעונים מקצועיים. אני מספיק מוכר לאנשים שמחפשים ידע מקצועי, אני לא צריך את התגובה הילדותית, ועוד ממנהל "פורום מקצועי". פשוט בושה שמנהל פורום מקצועי מציע לצלם מקצועי מעבד i5.
 18. urib

  מחשב לצלם

  המלצת המומחים לא רחוקה מהדעה שלי בעניין. What CPU is best for Lightroom Classic? Currently, the best CPU for most Lightroom Classic tasks is the Core i9 9900K 8 Core, followed closely by the Core i7 9700K 8 Core. These CPUs are excellent when working in the Develop module or for photomerge tasks. While they are also excellent for tasks like exporting, be aware that if that is your #1 priority, you can get a bit faster performance from the more expensive Intel X-series CPUs which we can configure by request.
 19. urib

  מחשב לצלם

  וזה הופך אותך לצלם חתונות מקצועי? ללא ציוד היקפי, אז על מה הוא יגבה את החומר שלו על SSD ב-400 ש"ח. למה מפרט צריך להיות רק נטו מחשב? לא הגיע הזמן שניתן בפורום גם מענה לאנשי מקצוע. ולא ניכנס לוויכוח של אגו, כמו שבזמן האחרון הפורום הפך להיות. אתה יודע טוב מאוד, שמחשב במחיר של-4 אלף ש"ח זאת התפשרות מקצועית כואבת במיוחד בתחום תובעני כמו שלו. יכול להיות שהוא צלם בתחילת דרכו שרק מעוניין לבדוק את הדופק, ואז אולי אפשר לתפור לו מפרט בסביבות 6 אלף. אבל הוא לא ציין זאת.
 20. למה את הלקוח זה צריך לעניין בכלל? אני קונה מוצר X עם אחריות 3~5 שנים, אותי כלקוח זה לא מעניין אם היבואן "יפשט רגל". זה עניין של החנות מול היבואן. מדובר בחומרה של מחשבים לא בחנות ירקות העונה! לפרסם מוצר X עם 3 שנות אחריות, ולכופף את החוקים ע"י חוזה נעלם מעיני הלקוח, כקייס משפטי, זאת סוג של רמאות! וזה לא בדיוק תואם את חוק הגנת הצרכן הנה ציטוט מעניין: "אם לא ניתן לאתר את היצרן ועלות המוצר עולה על 400 ש”ח, כל הוראות תקנות הגנת הצרכן יחולו על בית העסק שביצע את מכירת המוצר."
 21. urib

  מחשב לצלם

  קובץ RAW שונה ממצלמה למצלמה במיוחד במצלמות Full Frame, יש גם צלמים שעובדים על קובצי RAW ב-16 ביט. ואז זה מכפיל את משקל הקובץ והשפעה על ביצועי המחשב. ברור 16GB יספיק, אבל... מה יהיה אם פוטושופ עובדת ברקע? דפדפן, אופיס, ועוד... מה ישאר בדיוק מ-16GB. אין מצב בתכנות של אדובי שלא תנצל את כל הזיכרון, אני למשל משאיר רק 15% ראם למערכת, מתוך 32GB. לתת מפרט ב-4 אלף ש"ח לצלם מקצועי כפרנסה, זה חוסר אחריות לפחות מצידי.
 22. urib

  מחשב לצלם

  הבעיה מתחילה שיש לך 3000 קובצי RAW, לפתח, לתת תיקון צבע, לרטש והכל בזמן מאוד מצומצם. וכמובן, לדאוג לגיבוי בזמן אמת. ואגב, העדכון האחרון של אדובי כלומר CC2019 יש תאבון גדול לראם, RAM 16GB זה 8GB החדש. המבין יבין. ולא לקחתי בחשבון, עיצוב אלבום דיגיטלי...
 23. המפרט הזה ממש לא אופטימלי! מלא שאלון, כדי לקבל עזרה.
 24. urib

  מחשב לצלם

  אני מניח שמדובר בפרנסה, לכן מציע לך להתייחס למחשב ככלי עבודה לא פחות חשוב מאשר המצלמה עצמה. צלמי חתונות עובדים במחשבי imac או תחנת עבודה PC. אלו שבחרו במחשבים של אפל, נדרשים לשלם מחיר התחלתי של 14 אלף ומעלה, ואם מדובר בדגם הפרו, אז לפחות 24 אלף ומעלה. צלמים שמעדיפים יותר תמורה לכסף, רכשו מחשבי PC כתחנות עבודה, ממוצע מחיר של 12 עד 15 אלף ש"ח. למה אני כותב לך את זה... על מנת שתקבל רפרנס למחיר של תחנת עבודה לצלם מקצועי. ברור שתוכל לבצע את העבודה גם על מחשב של 4 אלף ש"ח, אבל... אתה הולך "לסבול" וגם הלקוח שלך ישלם את המחיר. רצוי מאוד שתגדיל את התקציב, בהצלחה.
 25. אחד היתרונות הגדולים של PC, זאת האפשרות לשחק משחקים טובים מהעבר הרחוק... יש אפילו אתר מיוחד לזה GOG, מציע לך להרכיב מחשב למשחקים צנוע. יש המון משחקים טובים שעוד אפשר להנות מהם אפילו היום ב-2018/19. אגב, ולא לקחתי בחשבון אמולטורים... אני עד היום משחק משחקי N64-SNES16 על המחשב.