נמאס לי מהחרדים! - עמוד 34 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

רוני...

יש גם יהודים בארץ שאוכלים שרימפס... זה לא אומר שכולם אוכלים, לדעתי לא מתפקידו של אף אחד להיכנס לצלחת של השני

מודה... אני אוכל כשר רוב הזמן אבל לא מקפיד על זה, כשהייתי בגרמני עם קבוצה ישראלית היו אנשים ששמרו על הכשרות יותר מדתי קיצוני (משהו שגרם לי לניסיון שלילי מאוד עם הנושא) אישית? אכלתי מבלי לבדוק... למה? כי הייתי רעב

מה שכן, מהניסיון המוגבל שלי עם הרפורמיים שליוויתי בארץ, תאמין לי שהם שמרו על הכשרות יותר ממני

יש איזשהו פסוק ביהדות שאוסר על נישואים עם לא יהודים?

חוגגים את חג מולד?... מה הבעיה פה? אני חוגג את יום העצמאות, זה לא חג דתי... כך גם הסילבסטר, אני עדיין יהודי

רוני, הרפורמים לא "הופיעו" הרפורמים נוצרו... קמה לה קבוצת יהודים לפני כמה שנים טובות וחשבה שצריך לעשות שינויים... היא לא בנתה שום דבר מ0... ולפי מה שאני זוכר, התנך שלהם ושלך הוא אותו תנך, אלא אם כן תטען שהם כתבו תנך חדש

סהכ הם הלכו לפי פרושים שלהם ושינו את הדת שתתאים לתקופה המודרנית ולא תישאר בתקופת האבן

במכונית יש כמה איסורי שבת ואחת מהם זה הבערת הדלק = תגיד שלום למכונית החשמלית רוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

על מנוע חשמלי רוני יטען שגם הרמת מתג היא מלאכה (שכן היא סוגרת מעגל חשמלי - מה שאומר שבשבת אסור גם לחשוב או להפעיל שרירים) ושהתגובות הכימיות המתרחשות אגב כך בסוללה הן מלאכה (מה שאומר שבשבת אסור גם להזיע, לעכל או לנשום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר גמור ויק, איש איש באמונתו יחיה.

אנשים גדלים ומקבלים חינוך מסויים וזה מה שהם יודעים.

בגלל שככה לימדו הרבנים עם הפרושים המוזרים שלהם את הנוער, כך הם גדלו להיות מאמינים.

אתה לא יכול לקחת לבנאדם את אמונתו, זה הבסיס לחייו!

זה כמו שיגידו לך פתאום ששיקרו לך ואדום בעצם נקרא ירוק! (לעוורי צבעים כמוני זה לא רחוק מהמציאות ;) )

בכל אופן, מה שרע זה ההשלכה על אנשים בעלי אמונות שונות שנפגעים כתוצאה מכך שמקום לא יכול לפתוח בשבת, או שאסור להכנס לרחוב מסויים בשבת וצריך לעקוף שכונה שלמה ועוד ועוד.

אין מה לשפוט אנשים על אמונתם, אבל אתה יכול למחות על כך שהם פוגעים בך והדת היא דוגמא מצויינת.

כשאתה נוסע בשבת ואדם דתי רואה אותך, לא קורה לא שום דבר, כי זה לא בעיה שלו זה בעיה שלך.

כשאתה גר באזור שרוב האוכלוסיה דתית ואסור לך לנסוע בשבת, אתה נפגע מכך מוחשית.

הרפורמים הם בדיוק הדתיים שהסתגלו לחברה המודרנית וחיים באמונתם בלי לפגוע באף אחד והעובדה שרוני לא מחבב אותם כמו שזה נראה זה נטו מחינוך שונה שבין היתר מלמד בעקיפין איך לא לקבל את השונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

אני דווקא מבית לא דתי. כשרצה להוכיח כי דרכם של הרפורמים הכי מתאימים לימנו- תצטרך להוכיח זאת על יד כוח התורה והמסורה .שכן הרפורמים מדברים מכוח "התורה" ולא סתם מדעתם.

ולמה עלי לקבל קבוצה המכנה את דרכם יהדות אם זה לא כך, אם אתה תפתח קבוצה הנוגדת את יסודות היהדות ותציין זאת, האם אני צריך לקבל אותך? לא. וכמובן שלא איכפת לי מה תעשה אך ברגע שרוצים למשוך יהודים לצד שלהם זכותי המלאה להתנגד לזה ולהראות את השקר.

.................

ויק.

על פי תורה מלאכת יצירה אסורה ,צטטתי כבר את הפסוק הכתוב במפורש.

כמו שה' לא יצר כך הוא ציוה עלינו לא ליצור . אין קשר לקושי (אין איסור על מאמץ פיזי בשבת לצורך תענוג או התעמלות או סחיבת ארגזים בבית),גם העברה מאש לאש אינה קושי ובכל זאת אסורה.

ואיני מבין מדוע אתה מדבר על 'שיטת הרפורמים', בזמן שלרפורמים אין שיטה אחידה ומסויימת, הם לא רואים את התורה כמסמך מחייב אלא רק כמקור השראה,ורובם לא מאמינים בתורה משמים, כך שהנחת היסוד שונה.

איני מכיר קבוצה או שיטה שמקבלים את הנחת היסוד של תורה משמים כמסמך מחייב וחמור, ואעפ"כ סוברים שמותר להדליק אש בשבת.

.........

iakovl

כשאתה אוכל לא כשר אתה מודע שאתה לא שומר על הדת וכן לא מתיימר לזה.. אבל הרפורמים לא כך ,הם מתיימרים להגיד שזה יהדות על אף שאינם אוכלים כשר.

ציינתי את הפסוק שהמצוות נועדו לעולם, אז איך אפשר לבטלן או לפחות חלקן? או אפילו מצווה אחת?

אותי ואת הרפורמים לא מעניין הדעה האישית שלך מעניין מה התורה אומרת שכן אני והם רוצים ללכת על פיה, זה מובן הדברים הפשוטים הללו ידידי?

גם ציינתי שקבוצות ברפורמים כל אחת עושה דברים כרצונה על פי הבנתם - לכן מזוזה אצל אחד נראת X ואצל השני O וכן האלה..

לכן אולי לך יצא קבוצה שכן שומרת על כשרות אבל רובם לא שומרים.

בקשר לנשואים בלא יהודים. תגיד קודם אתה לא רואה את הבעיה ,אתה מאשר התבוללות?

דברים (פרק ז) דברים ארוכים של התורה כנגד התבוללות.

"וְלֹא תִתְחַתֵּן בָּם בִּתְּךָ לֹא תִתֵּן לִבְנוֹ וּבִתּוֹ לֹא תִקַּח לִבְנֶךָ. כִּי יָסִיר אֶת בִּנְךָ מֵאַחֲרַי וְעָבְדוּ אֱלֹהִים אֲחֵרִים וְחָרָה אַף ה' בָּכֶם וְהִשְׁמִידְךָ מַהֵר."

בכל התקופות יצאו נגד הדבר הזה תנ"ך וחז"ל ...רמב"ם:

"ישראל שבעל גויה משאר האומות דרך אישות, או ישראלית שנבעלה לגוי דרך אישות הרי אלו לוקים מן התורה, שנאמר: "לא תתחתן בם בתך לא תתן לבנו ובתו לא תקח לבנך", אחד שבעה עממים ואחד כל אומות באיסור זה. וכן מפורש על ידי עזרא: "ואשר לא נתן בנותינו לעמי הארץ ואת בנותיהם לא נקח לבנינו". ולא אסרה תורה אלא דרך חתנות, אבל הבא על הגויה דרך זנות מכים אותו מכת מרדות מדברי סופרים, גזירה שמא יבא להתחתן, ואם ייחדה לו בזנות חייב עליה משום נדה ומשום שפחה ומשום כותית ומשום זונה, ואם לא ייחדה לו אלא נקראת מקרה אינו חייב אלא משום כותית וכל חיובים אלו מדבריהם"

(משנה תורה לרמב"ם הלכות איסורי ביאה יב א-ד )

בקשר לחג המולד, שוב לא מענין אותנו מה אתה עושה- אתה לא מתיימר להגיד שאתה שומר על דת היהדות .

נאמר בתורה

"ובחוקותיהם לא תלכו" (ויקרא יח,ג)

"ולא תלכו בחוקות הגוי" (ויקרא כ,כג)

אז תסביר לי אתה ,איך הם דרך של יהדות אם הולכים הפוך בה? אפילו הפוך מהתורה שבכתב (חמישה חומשי תורה ) .

בנוגע לחשמל הובא פה (לינק ) ואף אתה היית בדיון.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=520859.50

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום בעיה בנישואים מהסוג הזה... תתפלא אבל גם לפעמים הצד השני מתגייר, הילדים יוצאים יהודים (אולי לא לפי ההגדרה שלך)

חג מולד = חג מסחרי, זה לא חוק או שום דבר אחר... בשביל הדיוק זה גם לא משהו שקבוע בברית החדשה... תקרא לזה יום הולדת לישו אם בא לך, אבל זה לא לפי הדת שלהם, זה לפי המסורת

רוני,

נלך אז על האמצע... כאמור הרפורמיים זה קיצוניות אחת... מה עם כל מה שבאמצע? הקונסרבטיביים למשל?... גם הם לא תואמים את התפיסה שלך של היהדות? גם גיור קונסרבטיבי לא הופך אדם ליהודי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו מתגייר אז אין בעיה. אני לא מדבר על דעת עצמי או שאתה על דעת עצמך .. אנחנו הרי מדברים על היהדות .. ואני מסביר על דרך השקפתה.

ואולי אינך מודע הרבה מגדולי היו שהתגיירו או בני גרים לדוגמה: רבי עקיבא (דמות אגב שאני מאוד מעריץ ).שושלת המלכות החשובה ביותר בישראל המכונה "מלכי בית דוד" שמהם יצאו בין היתר דוד, שלמה וחזקיהו, הם צאצאים של גיורת, הלא היא רות המואביה .אישתו של משה רבנו וכו'.. הרשימה גדולה.

זה לא קשור דווקא לדת שלהם אלא לחוקים. גם לחקות את מלבושם אסור. והרפורמים רובם אף עץ אשוח שמים :facepalm: .

אז זה עניין שלהיות מובדלים.הרפורמים למשל בגרמניה נכנסו חזק בין הגויים ולדעתי זה אחד הבעיות הקשות שאחר-כך מכים אותנו (הגויים עצמם ). זה לא שאנו יותר טובים או יותר חכמים זה כי ליהודים יש תפקיד שונה בעולם וכמו כן מי שרוצה להצטרף יכול.

ציינתי כבר בקשר לקונסרבטיביים ,הם די שומרים על המצוות אבל לרבנים יש כוח בלתי מוגבל היכול לבטל כל דבר- זה כמובן נוגד את היהדות לדורתיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציינתי כבר בקשר לקונסרבטיביים ,הם די שומרים על המצוות אבל לרבנים יש כוח בלתי מוגבל היכול לבטל כל דבר- זה כמובן נוגד את היהדות לדורתיה.

על פי היהדות לדורתיה... לרבנים יש כוח בלתי מוגבל להוסיף כל דבר.

לבטל אי אפשר מבלי להודות בטעות ולפגוע בכבוד.

כך דרכם של בעלי גאווה, שאינם מטים אוזן אלא לדברי שבח.

הגאוותן אוהב בקרבתו מלחכי פינכה וחנפים, ושונא בקרבתו את נדיבי הרוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

....אבל לרבנים יש כוח בלתי מוגבל היכול לבטל כל דבר- זה כמובן נוגד את היהדות לדורתיה.

::) זה נשמע לי מוכר...

אני בטוח ששמעתי את זה גם אצלנו בארץ, רבנים שזורקים דברים על ימין ועל שמאל בנושאים שהיהדות לא חשבה עליהם מראש (אינטרנט = אסור לשימוש...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בסיס אתה חייב ללכת על פי הכללים של התורה -ברגע שאתה עושה כך אין שום בעיות .

בתורה יש איסור של זנות/פרצות נכון? ואסור אף לראות. מה יש באינטרנט ? יש את זה נכון. ועוד דברים רבים כמו ריכלות בזבוז זמן יקר וכו'... שאינם מתאימים לציבור שיקר לו שמירת התורה וקדושה.

אז זה רק 'כלי' - הכלי מותר אבל השאלה מה עושים איתו ..אם הוא מפוקח אז אפשר להשתמש ואם לא יש בזה סכנה ורבים נפלו לכן הרבנים שומרים כפי שהתורה מצווה "משמרת למשמרתי" .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, אני לא יודע איזה רבי תקע לך בראש שרפורמים אוכלים לא כשר שהרבי אוכל שרימפס באמצע יום כיפור תוך שהוא מזמין פיצה עם פפרוני לפסח (למה הוא מזמין פיצה חצי שנה מראש? זה לא הגיוני! :lol: ) אבל זה פשוט לא נכון.

כמובן שיש כאלה שמחשיבים את עצמם יהודים רפורמים ולא אוכלים כשר, אבל זה לא שונה מהעובדה שאני מחשיב את עצמי יהודי ואני לא אוכל כשר, באופן כללי הרפורמים בהחלט לא "מחקו" את היהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרפורמים אולי לא מחקו את היהדות אבל כן מטשטשים את התורה. הרפורמים ביטלו מצוות לא תעשה של "לא תסורו מדבריהם" של החכמים, וגם אם החכמים אמרו לך שימין זה שמאל ושמאל זאת ימין אתה צריך להקשיב להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...