נמאס לי מהחרדים! - עמוד 35 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

"שכנעת אותו" ;D .

בכל זאת לא צריך ללכת רחוק..

ואיני מבין מדוע אתה מדבר על 'שיטת הרפורמים', בזמן שלרפורמים אין שיטה אחידה ומסויימת, הם לא רואים את התורה כמסמך מחייב אלא רק כמקור השראה,ורובם לא מאמינים בתורה משמים, כך שהנחת היסוד שונה.

איני מכיר קבוצה או שיטה שמקבלים את הנחת היסוד של תורה משמים כמסמך מחייב וחמור, ואעפ"כ סוברים שמותר להדליק אש בשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוני התגובות שלך פשוט עולות על העצבים.

בית המקדש השני נהרס בגלל שנאת חינם והחרדים יוצרים זאת אצל החילונים .

בגלל החרדים אני והרבה אנשים שאני מכיר שגדלו כמסורתיים אוכלים חזיר ולא שומרים שום דבר.

בסופו של דבר אם אלוהים של היהדות קיים והוא באמת האלוהים היחיד והתורה נכונה מצפים לך ולחבריך עונשים קשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממקום להתעצבן אז אפשר להעמיד טיעונים רציניים באם אתה חושב שאיני צודק.

כל אדם נמדד על פי מעשיו .אתה משווה אותי כאגודה שלמה של כל חרדים -תודה לך.

אתה עוד מפיל בזה שאתה ורבים כמותך אוכלים חזיר כאשמת החרדים, אין סוף אה? ממש מזכיר לי הרבה תקופות בהיסטוריה שמאשמים את היהודים בכל דבר.

בכל אופן עצם זה שאדם קורא לעצמו חרדי או לובש כחרדי -לא משחק ביהדות שכן מה שהכי שווה על פיה - *זה המעשים*. לכן ראית חרדי זורק אבן ושובר שמשת מכונית אין ספק שהוא עבר על כמה עבירות... ואין ספק שגם על הדרך עושה מצוות אך מצווה לחוד ועבירה לחוד ואין ספק שכל אדם בסופו של דבר בא לדין בלי שום הנחות.

יש הרבה יתרונות בהפרדת דת ומדינה -זה אכן תורם בכלליות ליותר חיוביות לדת. אבל משום מה במדינה שלנו אם הדתים לא ילחמו גם בשביל הצרכים שלהם - הם לא יקבלו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא לא חרדי - מה שכרגיל מפיל אנשים כמותך להכללות.

אפשרי לעבור על הדיון ולראות דיון על ידי טיעונים רציניים.. ולא, "שמע חבר אני עצבני מהדברים שלך" ,"שמע חבר אתם הפושעים" .

אין תוכן למה שאתה כותב יש רק הכללות טיפשיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממקום להתעצבן אז אפשר להעמיד טיעונים רציניים באם אתה חושב שאיני צודק.

כל אדם נמדד על פי מעשיו .אתה משווה אותי כאגודה שלמה של כל חרדים -תודה לך.

אתה עוד מפיל בזה שאתה ורבים כמותך אוכלים חזיר כאשמת החרדים, אין סוף אה? ממש מזכיר לי הרבה תקופות בהיסטוריה שמאשמים את היהודים בכל דבר.

בכל אופן עצם זה שאדם קורא לעצמו חרדי או לובש כחרדי -לא משחק ביהדות שכן מה שהכי שווה על פיה - *זה המעשים*. לכן ראית חרדי זורק אבן ושובר שמשת מכונית אין ספק שהוא עבר על כמה עבירות... ואין ספק שגם על הדרך עושה מצוות אך מצווה לחוד ועבירה לחוד ואין ספק שכל אדם בסופו של דבר בא לדין בלי שום הנחות.

יש הרבה יתרונות בהפרדת דת ומדינה -זה אכן תורם בכלליות ליותר חיוביות לדת. אבל משום מה במדינה שלנו אם הדתים לא ילחמו גם בשביל הצרכים שלהם - הם לא יקבלו דבר.

אם אפשר לשאול למה הם צריכים לקבל משהו?

בתקןפת התנ"ך אלה שעיסוקם היום יומי היה סביב הדת היו הכהנים והלויים, כל שאר בני עבדו, למה עכשיו זה צריך להיות שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא לא חרדי - מה שכרגיל מפיל אנשים כמותך להכללות.

אפשרי לעבור על הדיון ולראות דיון על ידי טיעונים רציניים.. ולא, "שמע חבר אני עצבני מהדברים שלך" ,"שמע חבר אתם הפושעים" .

אין תוכן למה שאתה כותב יש רק הכללות טיפשיות.

רוני טיעונים וציטוטים של כל מיני רבנים מהיום ומהעבר לא נחשבים לטעיונים רציניים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

y_a_n_i_k

תלוי על מה מדברים -אם שואלים על רפורמים ,אז שוב, מה המקורות והמסורה אומרת על דרכם?

הרי הם אומרים שהם יהדות.

אז אביא מה הקוראן אומר עליהם?

אדם חילוני לא מתיימר לומר אני עושה מה שבא לי ושומר על כל היהדות. זה השוני לרפורמים .

..................

MotherShip

היו כאן דיונים רבים על כך- אני לא רוצה לחזור על אותם דברים אז בוא נמקד זאת בדיוק למה שכתבת.

יש בערך 60 אלף אברכים (וכמובן נשותיהם לרוב עובדות ) לאותם אברכים אסור לעבוד כל עוד הוא תחת ההגדרה ' תורתו אומנותו' עד שיעברו איזשהו מסלול צבאי. אז ה800 שח שהמדינה נותנת על כל אברך ואוסרת עליו לעבוד ,זה ידעת?

הראש כולל מוסיף לאותו אברך לכ1600/1800 שח (פחות או יותר ) מתרומות מהארץ ובעולם .

האם אי פעם שאלת או שמעת :שאנשים רבים אוגרים כעס על תושבי רמלה לוד ושאר פריפריות שאין עובדים יותר מדי ואין משלמים יותר מדי וגם מגדלים פושעים ולוקחים תקציבים מרווחה?, זה טבעו של עולם שיש עניים ויש עשירים, ותרומת התרבות החרדית לעם היא גדולה מאד (השקפתם - חרדים דתים מסורתיים ,אם תבדוק בסיקור האחרון תראה כמה אחוז נכבד הם) אתה חושב שאם מאן דהוא "יעשה משהו" זה יעזור, זו תמימות מגוחכת, שום משהו או ויתור כספי שיעשו לא יעזור, כי המלחמה תהיה על הפריט הבא, וגם אם לא יקבלו שום תקציב ימצאו משהו להתווכח ולהילחם.. *שורש דעתי* - מה שלא יהיה ייראו את החרדי כמתנשא וכפרזיט כל זמן שאינו כמו החילוני ( בהשקפתו) .

גם שבט יששכר היה עסוק בלימוד ושבט זבולון דאג לו להכל .

הרמב"ם : "ולא שבט לוי בלבד, אלא כל איש ואיש מכל באי העולם אשר נדבה רוחו אותו והבינו מדעו להיבדל לעמוד לפני ה' לשרתו ולעובדו לדעה את ה', והלך ישר כמו שעשהו האלוהים, ופרק מעל צווארו עול החשבונות הרבים אשר ביקשו בני האדם--הרי זה נתקדש קודש קודשים, ויהיה ה' חלקו ונחלתו לעולם ולעולמי עולמים (הלכות שמיטה ויובל פרק יג )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

y_a_n_i_kתלוי על מה מדברים -אם שואלים על רפורמים ,אז שוב, מה המקורות והמסורה אומרת על דרכם?

הרי הם אומרים שהם יהדות.

אז אביא מה הקוראן אומר עליהם?

אדם חילוני לא מתיימר לומר אני עושה מה שבא לי ושומר על כל היהדות. זה השוני לרפורמים .

..................

MotherShip

היו כאן דיונים רבים על כך- אני לא רוצה לחזור על אותם דברים אז בוא נמקד זאת בדיוק למה שכתבת.

יש בערך 60 אלף אברכים (וכמובן נשותיהם לרוב עובדות ) לאותם אברכים אסור לעבוד כל עוד הוא תחת ההגדרה ' תורתו אומנותו' עד שיעברו איזשהו מסלול צבאי. אז ה800 שח שהמדינה נותנת על כל אברך ואוסרת עליו לעבוד ,זה ידעת?

הראש כולל מוסיף לאותו אברך לכ1600/1800 שח (פחות או יותר ) מתרומות מהארץ ובעולם .

האם אי פעם שאלת או שמעת :שאנשים רבים אוגרים כעס על תושבי רמלה לוד ושאר פריפריות שאין עובדים יותר מדי ואין משלמים יותר מדי וגם מגדלים פושעים ולוקחים תקציבים מרווחה?, זה טבעו של עולם שיש עניים ויש עשירים, ותרומת התרבות החרדית לעם היא גדולה מאד (השקפתם - חרדים דתים מסורתיים ,אם תבדוק בסיקור האחרון תראה כמה אחוז נכבד הם) אתה חושב שאם מאן דהוא "יעשה משהו" זה יעזור, זו תמימות מגוחכת, שום משהו או ויתור כספי שיעשו לא יעזור, כי המלחמה תהיה על הפריט הבא, וגם אם לא יקבלו שום תקציב ימצאו משהו להתווכח ולהילחם.. *שורש דעתי* - מה שלא יהיה ייראו את החרדי כמתנשא וכפרזיט כל זמן שאינו כמו החילוני ( בהשקפתו) .

הרמב"ם : "ולא שבט לוי בלבד, אלא כל איש ואיש מכל באי העולם אשר נדבה רוחו אותו והבינו מדעו להיבדל לעמוד לפני ה' לשרתו ולעובדו לדעה את ה', והלך ישר כמו שעשהו האלוהים, ופרק מעל צווארו עול החשבונות הרבים אשר ביקשו בני האדם--הרי זה נתקדש קודש קודשים, ויהיה ה' חלקו ונחלתו לעולם ולעולמי עולמים (הלכות שמיטה ויובל פרק יג )

0

מה ההצדקה לקיום אברכים? כשהמצב מאפשר מבחינתי שכל אחד יהיה אברך. אבל הוא לא, ואני בספק אם אחרי חורבן בית המקדש הראשון כל בני שהוגלו החליטו שהם לומדים תורה ולא עושים כלום חוץ מזה.

כשבפולין במחנות היה צורך לאכול אוכל לא כשר ולעשות דברים כנגד התורה מצאו לזה הצדקה. למה עכשיו במצב חרום של המדינה אין לדת אפשרות למצוא פשרה בכתבי הקודש שתאפשר לעבוד?

יותר מזה- מישהו משלם כאלה סכומים לסטודנטים באוניברסיטאות? לא.

האם הדת זקוקה לאותם סטודנטים? כן כי אלה מהנדסים לעתיד שיבנו להם בתים, אלה רופאים שירפאו אותם כשהם חולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי נעשה גם חוזרים בתשובה הרוצים לתבוע -שלא לימדו אותם מושגי יהדות פשוטים .

...

MotherShip

אין לי בעיה שלך לא מעניין שהיו אברכים. אבל יש ציבור שהתרבות שלו גם צרכיה לקבל משהו למה רק לתרובת שלך כן?

פעם חשבת לעצמך יש שונים ממני בתרבות וגם הם צריכים לקבל .

אף אחד לא אמר שכולם ילמדו כל היום,זה גם לא מעשי- לא כל אחד יכול .

הרוב עובדים ,מעוניין בסיקור של 80 אחוז אחד מבני הזוג עובד?

בקשר השואה -התורה אומרת שניתן לעבור על חוקיה ב'פיקוח נפש'.

למה אתה משווה בין סטודנט לאברך?(אציג כמה פרטים שאולי גם לא מודעים אליהם)

סטודנט לומד עבור קריירה מקצועית. לימודיו נועדו להבטיח לו הכנסה כלכלית בעתיד.

אברך לומד תורה כדי לקיים את המסורת היהודית, ולא מובטחת לו שום הכנסה עתידית.

סטודנט יכול לעבוד כדי להשלים את הכנסתו, ורוב הסטודנטים אכן עובדים.

אברך מקבל בסך הכל 800 שקל מהמדינה בחודש, אולם נאסר עליו לעבוד כדי להבטיח את הכנסתו.

סטודנט הוא רווק שאנשים אחרים אינם תלויים בו, ויש לו את כל הזמן ללמוד ולדאוג לכלכלתו.

אברך הוא תמיד איש נשוי שצריך לדאוג גם לאשתו וילדיו.

סטודנט מקבל הטבות והנחות ממוסדות רבים, וביניהם נסיעות ציבוריות, מלגות וכו'.

אברך אינו מקבל הטבות משום סוג.

סטודנט רשאי לפתוח עסק עצמאי וללמוד מקצוע, וזה בדיוק מה שהוא עושה.

אברך אינו יכול לפתוח עסק משום סוג, אסור לו ללמוד מקצוע, והוא גם אינו יכול לעבוד כשכיר.

האוניברסיטאות זוכות לתקצוב גבוה מן המדינה, אלא שהמשכורות שהן משלמות לפרופסורים ומרצים היא גבוהה מאוד, ועל כן הסטודנט נאלץ לשלם. למעשה על כל שקל שמשלם הסטודנט, המדינה משלמת לפחות עוד שני שקל נוספים לאוניברסיטה.

הישיבות והכוללים שורדים בקושי רב באמצעות תרומות של תורמים פרטיים וממענקים קטנים של המדינה. מוסדות תורניים אינם זוכים לתקצוב כמו אוניברסיטאות, ולכן גם הרבנים המלמדים בהם מסתפקים במשכורות נמוכות מאוד, בהשוואה למרצה באוניברסיטה.

שיעזרו לסטודנטים עוד.. אבל למה ליפול על גב האברכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובסרט ספרות זולה, אנסו את הכושי ב**ת.

אבל אני לא רוצה לחיות את הפנטזיות הסדיסטיות של הדתיים, בדיוק כמו שאתה לא רוצה לחיות את הפנטזיות הסדיסטיות של האנס של הכושי.

אז תוריד את הידיים שלך ממני, ומהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...