נמאס לי מהחרדים! - עמוד 33 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

אז למה דתיים נוסעים על אופניים בשבת וכיפור?

רובם לא.

ולמה על אופניים לא מקבלים סלע בראש?

כי זה לרוב ערסים קטנים שעושים את זה כי הם ערסים קטנים לא כי הם דוסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

במקביל, היום הקבינט עתיד לאשר את העלאת שכר הרבנים בערים ובשכונות:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4182000,00.html

בלי סכסוכי עבודה ובלי דיון ציבורי, הקבינט החברתי־כלכלי בראשות יובל שטייניץ יאשר ביום שני העלאת שכר לרבני הערים והשכונות. רב של עיר גדולה שמשתכר כיום 19 אלף שקל ברוטו בחודש יקבל מעתה 29 אלף שקל. רב של יישוב קטן יקבל העלאת שכר מ־7,200 שקל בחודש ל־17.5 אלף שקל

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק עכשיו ראיתי את השירשור הזה ואין לי ממש כוח לקרוא את כל ה 50 העמודים האחרונים.

אבל הכותרת מרגיזה, מכלילה, ופוגענית.

רק לשם הדיון תעשו תרגיל: קחו את כותרת השירשור ותחליפו את המילה "חרדים" בכל מיני דברים אחרים, כמו לדוגמא: "אתיופים", "רוסים", "אשכנזים", "מזרחיים" ואם זה עדיין לא מרתיח אתכם תנסו "יהודים".

רק לשם הבהרה: זה לא קשור כלל לדעתי על דת ועל הקשר בין דת לממשל. אני אדם חילוני לחלוטין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכללות אכן מרגיזות, אבל רק כאשר הן לא מוצדקות. למשל, אם מישהו יגיד ש"הרוסים פושעים" אני אעלב, אבל זה כי אני יודע שזה שקר גמור, שכן שיעורי הפשיעה בקרב עולים לשעבר אינם שונים בממוצע מהשיעורים הללו בקרב כל קבוצה אחרת. מצד שני, אם מישהו יגיד "הרוסים מדברים רוסית זה עם זה" (בהקשר שלילי) אני לא אעלב כלל, למרות שאני לא, כי אני יודע שבאופן כללי זה די נכון (ולא, לא בא לי להתווכח על זה. אם אתם חושבים שלא, תמציאו דוגמה אחרת בעצמכם).

מי שנעלב למשמע עובדות, הרי שהוא מנסה למנוע את הרחבת הדיבור בהן - מסיבותיו שלו... אבל היי, זה עובד די יפה למוסלמים בעולם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאתה בקיא ברוסים כי זה המצוע שלך ויש יותר קירבה (ראיתי בעבר איך הגבת שציינו רוסי בכותרת באיזה אתר חדשות )אז יש גם ההפך מי שמכיר (גם חילונים )את מכלול החרדים או דתיים -וזה רחוק שנות אור מהחרדים הקיצוניים.

אדם עם "ראש ישר" לא נופל מהר, גם בנוגע לערבים .

משגע אותי איך אנשים ממש משכילים ובמעמד גבוה נופלים ביתר קלות. מכיר אחד שחזר בתשובה והיה בעבר עובד מוסד ... הוא כרגע עושה שיעורים לחבר'ה שלו החילוניים ... ועל פי דעתם (כי שראו בחדשות ) כל חרדי (שנראה כמותם בבית שמש ) יורק וכל חרדי לא ניתן לנהל איתו שיחה תרבותית וכן הלאהה.... מה עשה החוזר בתשובה? לקח אותם לבני-ברק והפגיש אותם עם חרדים שנראים בדיוק כמו אלו בחדשות. ולהפתעתם ראו דברים אחרים . ומשום מה דווקא אתמול בהפגשתי שם בענייני עבודה וראיתי אותם.

מי שבאמת רוצה יכול לציין בדיוק ובקלות בכותרת -חדשות. למשל חרדים של תודות אהרון (אם מדובר בהם ) וממקום 'הפגנת החרדית ' או 'תשובת החרדים ' (מה קשורים ספרדים, ליטאים וכל מיני חסדיות להפגננה הזאת ) לציין 'הפגנת מגזר העדה החרדית '.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל העולם הפחות מושכל... שלא יודע להפריד בין כל הקבוצות הדתיות/חרדיות/וכו'... אנשים פשוט אומרים "דתי" "חרדי"

בדיוק כמו שבשביל רוב האנשים רוסי מתאר הרבה מאוד לאומים שונים (ברה"מ לשעבר)... אתה לא תשמע מישהו אומר אוקראיני... הוא יגיד רוסי

זה סימנטיקה... מי שנכנס לזה סתם מבזבז כוח

ממך ד"א רוני עדיין לא קיבלתי תשובה טובה לגבי הרפורמים והקונסרבטיביים... מדוע הם לא יהודים מספיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שרוני אומר זה שיש הרבה חרדים צבועים שמתנהגים יפה, ומביעים את היריקות בדרכים מעודנות, כמו "כולכם תישרפו באש הגהנום", "צריך להציל אותכם מעצמכם ולמנוע מכם לחלל שבת", "כל תחושת הכבוד והערכה שלי למצוות והדת ולכם הזילזול והבושה יא בהמות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקבל את עמדו של רוני לגבי מעשים מסויימים שאכן מתבצעים ע"י קיצונים בלבד. למשל, אני נגד עמדה לפיה "חרדי ממוצע" יכה אישה שלבושה באופן "לא צנוע", ונגד הכללה שכזו. עם זאת, יש כמה קווים, קיצוניים הרבה פחות אך עדיין שליליים, שכן מאפיינים את רוב החברה החרדית (למשל, לחשוב שאותה בחורה שלבושה "לא צנוע" ראוייה לעונש כלשהו, גם אם לא מידיך) - לכל פעם שרוני נעלב מאזכור קו מקווים אלו, הוא רק מוכיח לי עד כמה חשוב לדון בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי. איזה עונש היא ראוייה?

גם לגבר יש ענייני צניעות כלפי עצמו על פי ההלכה.

אגב עמדת הקיצוניים אינה כדעת ההלכה כי אם ניקח את הילדה נעמה מבית שמש ואמה הן מתלבשות על פי ההלכה .

.........

בשביל העולם הפחות מושכל... שלא יודע להפריד בין כל הקבוצות הדתיות/חרדיות/וכו'... אנשים פשוט אומרים "דתי" "חרדי"

בדיוק כמו שבשביל רוב האנשים רוסי מתאר הרבה מאוד לאומים שונים (ברה"מ לשעבר)... אתה לא תשמע מישהו אומר אוקראיני... הוא יגיד רוסי

זה סימנטיקה... מי שנכנס לזה סתם מבזבז כוח

ממך ד"א רוני עדיין לא קיבלתי תשובה טובה לגבי הרפורמים והקונסרבטיביים... מדוע הם לא יהודים מספיק?

כשהתקשורת תתחיל לציין במדיוק אז גם ברחבי הציבור זה ישפיע. מי בכלל מודע שבהפגנות בירושלים מדובר על מגזר קטן של העדה החרדית.. .

הגבתי .ראה בדפים הקודמים .http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=521617.430

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שבתור התחלה היית בוחר בלהיות רפורמי - כי זה יותר קל ,עושים מה שרוצים ומרגישים שמקיימים את הדת היהודית . אפילו אתה לא יודע את עמדתם וכבר מחליט אני הולך איתם כי הם נחמדים .רק במאה ה19 הם פתאום קמו ועקרו כל יסודות היהדות בת שלשת אלפים ומשהו שנה ..הם אמרו: העולם משתנה. אנו יותר חכמים מאבותינו. אנו יודעים שאין צורך לשמור כשרות, שבת, ברית מילה ולהאמין בשיבת עם לציון. ברלין היא ירושלים שלנו – אמרו אלו שגרו בגרמניה, ואילו הגרים בארה"ב ראו את וושינגטון כבירתה החדשה של העם היהודי.

:nono:

רוני... הבורות שלך כרגע עלתה על גדותיה... לא שומרים שבת? לא שומרים כשרות? ברית מילה?

אתה בכלל יודע מה זה יהודי רפורמי?

הרפורמיים "עדכנו" ו"גימשו" את הדת לעולם של היום... לא שברו את הכלים ובנו משהו חדש וקראו לזה יהדות

2 דברים בסיסיים שצריכים להיות ביהדות לדעתי ואין הוא שיוויון האישה (ביהדות הרפורמית יש רבניות) והכרה בהעדפה חד מינית (ולא התכחשות נוסח אירן... אצלנו אין הומוסקסואלים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהרפורמים ניסו לעשות (ומנסים עדיין) זה ללכת עם רוח התורה המקורית. למשל, הם מפרשים את מצוות השבת כלשונה - יום בו צריך לתת לעצמך, לאשתך, לילדך, לעבדיך(?) ולכל חיות משק הבית לנוח מעבודות חול. זוהי רוח החוק מבחינתם - ואין היא כוללת מתן מנוחה למכשירי חשמל או לרכב או לכל דבר אחר שאין בו חיים ואינו מתעייף (אגב, אני די בטוח שהליכה יותר מעייפת מנהיגה או נסיעה...).

כשהכללים בתורה נכתבו, בוודאי שהם לא כיסו הרבה מההמצאות בעולם המודרני, וזו כל רוח הזרם הרפורמי - התאמת הכללים לזמנים. אז מבחינתך נסיעה ברכב בשבת היא חילול שבת. האם זה היה ככה גם מבחינת חז"ל, למשל? הרי אם תעלה אותם באוב ותשאל את דעתם, הם ישאלו אתך "מה זה , לכל הרוחות?"... ואם תסביר להם שרכב הינו עגלה שנוסעת מעצמה, בלי סוס, אני די בטוח שהם יזכירו לך שבשבת יש לתת מנוחה לסוס, לא לעגלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרפורמים צודקים בכמה דברים וטועים בכמה דברים

ל''ט מלאכות שבת באו כדי לגרום לאנשים לא לעבוד בשבת. אם היה מותר להדליק אש אז נפח שמפגר בעבודתו היה מנצל את השבת כדי להשלים את הפער. אבל אם אתה משתמש באש כדי להדליק סיגריה בזמן שאתה יושב עם קפה ונהנה מיום החופש השבועי שלך זה לא חילול שבת.

התורה המשנה והגמרא לא מתאימים לעולם המודרני מכיוון שכתבים אלו בני 1000 + שנים. אני בטוח שהיה קשה מאוד לעשות את מצוות התורה אלף שנים לפני שהיא נתנה ולכן יש צורך להתאים את היהדות לעולם המודרני.

בנוגע לרבניות - אין בעיה שיהיו נשים שיקבעו הלכות או ייתנו יעוץ ליהודי מאמין במגוון רחב של נושאים אבל בנושא של עליה לתורה והנחת תפילין

זה פשוט מגוכך : עליה לתורה והנחת תפילין זה משהו שלא דורש שינוי לנוכח השינויים בעולם ולכן אין מה לשנות את זה. מה גם שכבוד האישה ביהדות

תמיד היה מרכזי : היו כמה חכמים שקבעו שאם המכה את חברו נקרא רשע אז קל וחומר המכה את אישתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

iakovl

אכן.. יש אפילו "רבנים " רפורמים שאוכלים שרימפס . רוב הרפורמים נשאים לבני זוג לא יהודים . רובם גם חוגגים את חג המולד וכן הלאהה..

כל קבוצה שם עושה מה שנראה לה וכן מבטלת.

יש רבניות , אין בבית הדין אבל זה נושא אחר ומאוד קשה בכמה מילים לכותבו,נסיים קודם את עניין הרפורמים . איך אתה הולך עם עמדתם אם אינך יודע מה התורה מצווה וחז"ל ? זאת שאלה פשוטה .אתה צריך להוכיח לי את עמדתם אבל נראה שאפילו את דרכם אינך מכיר.

הרי לפני הרפורמים (כולה בערך לפני 200 שנה) כמעט כל היהודים השומרים מצוות היו באותו המסלול שהוא גם של חז"ל וכן כל הדורות .הרפורמים הופיעו בדור מסויים, ולא היו קיימים תמיד. אין להם מסורת מזמן נתינת התורה, ולכן הם אינם מעבירים את התורה המקורית מדור לדור.

........

ויק.

אכן הם אינם מכירים בתורה שבעל פה משמים. מי שהולך רק על פי התורה שבכתב אינו יכול לקיימה.

בשום מקום בתורה לא כתוב מה פירוש "אל יצא איש ממקומו". בשום מקום בתורה לא כתוב איך מתחתנים, או מה זה בכלל "ספר כריתות".

בשום מקום בתורה לא כתוב איך שוחטים.

בשום מקום בתורה לא מבואר מהי מזוזה ומה כותבים בה.

בשום מקום בתורה לא מפורט מהי ציצית ואיך היא אמורה להראות.

וכן הלאה...

עוד טעות, התורה אינה צריכה לציין מכונית או כל פרט בעתיד ,מספיק יסוד.

מלאכת מחשבת אסרה התורה , יצירה אסורה לא עבודה או מאמץ .

"ויום השביעי שבת לה' אלוהיך לא תעשה כל מלאכה"

ומלאכות האסורות נקבעו - בתורה ה' אמר למשה איך לבנות את המשכן ובבניה היו 39 מלאכות .. ובסוף ה' אמר למשה שכל בניית המשכן אינה דוחה שבת ומכאן למדים שכל אותן 39 מלאכות אסורות בשבת .

אחת המלאכות האסורות במשכן-

'מבעיר'

במכונית יש כמה איסורי שבת ואחת מהם זה הבערת הדלק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...אלא שכל אלו הם פילפולים מאוחרים בהרבה מכתיבת כללי היסוד עליהם הם מבוססים, ועם זאת ישנים מאוד - הרי באותה תקופה, הבערת אש לא רק שדרשה מאמץ, אלא שהיא נדרשה עבור מלאכה בלבד (ולתאורה, אבל את התאורה של ערב שבת הרי היו מדליקים לפני כניסת שבת ממילא). החכמים שאתה בוחר להתבסס עליהם ציינו במפורש את המילה "מלאכה" ברשימת האיסורים. מניין לך שהבערת אש שאינה דורשת מלאכה ואינה לשם מלאכה (משהו שכאמור לא היה רלוונטי בימיהם של אותם חכמים) היא אסורה? לפי פרשנות מאוחרת עוד יותר, בת זמנה של התנועה הרפורמית... כך שמאילו כללים "עתיקים" הרפורמים סוטים בעניין זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...