נמאס לי מהחרדים! - עמוד 36 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

אחרי שנפתור את בעיית הסכסוך עם הפלשטינים ,נעמיד כמה מדינות בתוך -אחת: חרדית. אחת: דתית .אחת: ימנית .אחת שמאלנית. אחת קיצונית: נשים שם את כל הקיצונים מכל האכולסיה. טוב זה לא מספיק אז גם אחת:אתיופית וגם אחת: רוסית וכו' וכו'...

נו עכשיו טוב לך.

כל אחד (חרדים,חילונים- כולם )צריך לקבל את ה"שונה" ופעמים גם להתפשר אם רוצים לחיות יחד. אם לא רוצים יש את הרעיון למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני מציע לגייס אוגדת מילואים להיכנס לכל דירי החזירים שכונות חרדיות ולהתחיל לאכוף שם שלטון החוק וחובות כלפי המדינה.

חרדים זורקים אבנים ומתנגדים ? להיכנס בכח שלא ישכחו את זה מאה שנה

אבל זה לא יקרה :x

טוב אפשר לפנטז :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי נעשה גם חוזרים בתשובה הרוצים לתבוע -שלא לימדו אותם מושגי יהדות פשוטים .

...

MotherShip

אין לי בעיה שלך לא מעניין שהיו אברכים. אבל יש ציבור שהתרבות שלו גם צרכיה לקבל משהו למה רק לתרובת שלך כן?

פעם חשבת לעצמך יש שונים ממני בתרבות וגם הם צריכים לקבל .

אף אחד לא אמר שכולם ילמדו כל היום,זה גם לא מעשי- לא כל אחד יכול .

הרוב עובדים ,מעוניין בסיקור של 80 אחוז אחד מבני הזוג עובד?

בקשר השואה -התורה אומרת שניתן לעבור על חוקיה ב'פיקוח נפש'.

למה אתה משווה בין סטודנט לאברך?(אציג כמה פרטים שאולי גם לא מודעים אליהם)

סטודנט לומד עבור קריירה מקצועית. לימודיו נועדו להבטיח לו הכנסה כלכלית בעתיד.

אברך לומד תורה כדי לקיים את המסורת היהודית, ולא מובטחת לו שום הכנסה עתידית.

סטודנט יכול לעבוד כדי להשלים את הכנסתו, ורוב הסטודנטים אכן עובדים.

אברך מקבל בסך הכל 800 שקל מהמדינה בחודש, אולם נאסר עליו לעבוד כדי להבטיח את הכנסתו.

סטודנט הוא רווק שאנשים אחרים אינם תלויים בו, ויש לו את כל הזמן ללמוד ולדאוג לכלכלתו.

אברך הוא תמיד איש נשוי שצריך לדאוג גם לאשתו וילדיו.

סטודנט מקבל הטבות והנחות ממוסדות רבים, וביניהם נסיעות ציבוריות, מלגות וכו'.

אברך אינו מקבל הטבות משום סוג.

סטודנט רשאי לפתוח עסק עצמאי וללמוד מקצוע, וזה בדיוק מה שהוא עושה.

אברך אינו יכול לפתוח עסק משום סוג, אסור לו ללמוד מקצוע, והוא גם אינו יכול לעבוד כשכיר.

האוניברסיטאות זוכות לתקצוב גבוה מן המדינה, אלא שהמשכורות שהן משלמות לפרופסורים ומרצים היא גבוהה מאוד, ועל כן הסטודנט נאלץ לשלם. למעשה על כל שקל שמשלם הסטודנט, המדינה משלמת לפחות עוד שני שקל נוספים לאוניברסיטה.

הישיבות והכוללים שורדים בקושי רב באמצעות תרומות של תורמים פרטיים וממענקים קטנים של המדינה. מוסדות תורניים אינם זוכים לתקצוב כמו אוניברסיטאות, ולכן גם הרבנים המלמדים בהם מסתפקים במשכורות נמוכות מאוד, בהשוואה למרצה באוניברסיטה.

שיעזרו לסטודנטים עוד.. אבל למה ליפול על גב האברכים.

מצחיק כי דווקא אני הייתי בטוח שאני כן מכיר ומקבל צרכים של קבוצות שונות.

מבחינת המדינה- עכשיו לא הזמן למותרות. ומבחינת תרומה למדינה דת זה מותרות.

מערכת החינוך אמורה להביא דורות של צעירים ציונים בעלי ערכים, מערכת הצבא מגנה על המדינה, והמערכת האקדמאית דואגת לכלל צרכיה של המדינה, גם של הדתיים, כי כשהם חולים מי שמרפא אותם זה הרופאים.

המערכות האלה תורמות לכלל תושבי הארץ, במה הדת תורמת לי או לכל חילוני או אפילו מסורתי ?

"סטודנט לומד עבור קריירה מקצועית. לימודיו נועדו להבטיח לו הכנסה כלכלית בעתיד.

אברך לומד תורה כדי לקיים את המסורת היהודית, ולא מובטחת לו שום הכנסה עתידית."

זה מעצבן אותי במיוחד.

אל תנסה להיות תמים רוני, אלה שלומדים רק בגלל שזו הדרך הנכונה ואין להם ספקות והם מקקימים את כל המצוות במצפון נקי ואמונתם עיוורת לחלוטין נקראים צדיקים. שנינו יודעים שמספר הצדיקים מכל אותם לומדי תורה לא בשמיים, לכן הרוב לומדים כי הם מאמינים שהם כן יקבלו איזשהי תועלת מזה.

ושוב, אני לא בא לקבוצה מסויימת ומנחית עליה גזרה שאסור להם להשמע לה מבחינת האידיאולוגיה שלהם, כי כפי שכבר הזכרתי הדת מאוד גמישה וכשצריך תמיד מוצאת פתרונות. למה לא למצוא פתרון עכשיו שיאפשר לאותם מאמינים לעבוד במקום ללמוד?

איפה ההתחשבות של הדתיים בקבוצות אחרות?

האם הדת היא המקור היחיד לבעיות במדינה? ממש לא. אבל מכיוון שזה דיון על דת, אני מרשה לעצמי להתייחס כאן רק לדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור... הפרדה של הדת מהמדינה תגרום להרבה דברים

אחד מהם הוא יציאה המונית של דתיים לעבוד... פשוט כי המדינה תסגור את הברז.

צריך ללכת לפי הדוגמא של שאר המדינות בעולם ופשוט לתת לדת לממן את עצמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MotherShip

מה זה דת?

ברור שלמוסדות חינוך אין קשר גם אם הם חרדים או דתים. כל אזרח שווה זכויות .

אז מה זה דת? אברכים?

ציינתי כבר שיש עליהם איסור לעבוד ,אז גם לא נביא להם שום דבר וגם נאסור עליהם לעבוד =מוות.

כאן זה כבר עניין תרבות , לך לימוד תורה לא נותן כלום אבל מצד החרדים דתים מסורתיים ובפרט יהדותנו זה אכן תורם אם כי הכי חשוב.

אז בעצם אתה לא רוצה לשנות אותם?אז למה אתה לא מקבל אותם.

למה לתרבות העיקרית שלך למשל וכדו'.. כן והרבה ..אבל להם לא? אתה לא צריך להסביר לי -כי לא משנה הסיבה היא תרבות שלך.ולא של חרדים.אז תרבות שלך כן כי אתה נהנה מזה אבל תרבות שלהם לא .

התקציב לאברכים הוא כל כך קצת: שדווקא ממנו אתה רוצה לנגוס.

"מתוך כתבה באתר "mysay": "קיצבאות האברכים" מאת רועי קאשי:

התקציב של מדינת בשנת 2009 היה 313 מליארד שקל. מליארד שקל (אני מוסיף :זה הסכום הכללי של גם לימוד חובה , וקיצבת ממד עוני גם בפנים ) הינו פחות משליש אחוז מסה"כ התקציב של מדינת . במילים אחרות, על כל מאה שקל של משלם המיסים, 30 אגורות הולכות לאברכים. וזאת לפי הערכה הגבוהה כפי שהיא פורסמה בתקשורת. האמת היא שכל אחד צריך לעשות פה חשבון נפש עם עצמו, ולחשוב האם שלושים אגורות מתוך כל מאה שקלים הם סכום הגיוני להשקיע בלימודי יהדות. אני אישית יודע שלפעמים אני יוצא עם פחות ממאה שקל ותורם כמה שקלים לקבצני תל אביב... דרך אגב, מתוך המאה שקלים, אתה משלם 18 שקלים על ביטחון, 9 שקלים לביטוח לאומי (ממנו המובטלים מקבלים קצבה גבוהה מהרבה מבחורי הישיבה), ו- 10 שקלים על חינוך. מעניין כמה משקיעים בתרבות? יש לי הרגשה שזה יהיה יותר מ- 30 אגורות".

בקשר סטודנט ואברך:

הלכת יותר מידי רחוק. מה זה קשור? אז הם עיוורים. בשטח הם לומדים בשביל עם , כל אחד מהם יכל לשתוף מדרגות ולהרוויח פי 5 .

אצל החרדים 80 אחוז אחד מבני הזוג עובד. אל תיפול לרעש שעושים. מה חשבת שרק 10 אחוז עובדים?

http://www.mako.co.il/news-channel2/Economy-Newcast/Article-a32b8a9639a2531018.htm

http://www.themarker.com/hitech/1.1624808

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4180694,00.html

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4045326,00.html

וכי חשבת לאדם חרדי קל להתקבל? בעצם כל תחום מקשים עליו.

אז שרוצים לעבוד יש קושי קבלה. שלא רוצים - פרזיטים וכו'...

לכן ציינתי זאת בעיה כללית ולא רק מצד החרדים ועל כך שינוים ניתנים לעשות בכנסת.

http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=23156

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MotherShip

ציינתי כבר שיש עליהם איסור לעבוד ,אז גם לא נביא להם שום דבר וגם נאסור עליהם לעבוד =מוות.

מי אוסר עליהם בדיוק לעבוד? אברך יכול לעבוד כמה שבא לו... פשוט הוא לא יקבל מהמדינה כלום, תתפלא אבל מעבודה הוא יקבל יותר

סטודנט לעומת זאת שלא עובד מקבל מהמדינה בדיוק 0

תתפלא, אבל זה נותן אחלה מוטיבציה לעבוד

אברך לא חייב ללמוד 24/7 הוא יכול לשלב גם עבודה עם הלימודים, הרי זה מה שסטודנטים עושים רוב הזמן לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אברך הוא לא דווקא חרדי. אברך הוא יכול להיות כל אדם העומד תחת ההגדרה "תורתו אומנותו" ואלה בדרך כלל חרדים,דתים לאומים אפילו חילונים מתחזקים.

מי שתחת ההגדרה הזאת שוב -"תורתו אומנותו" חל עליו איסור לעבוד עלי פי אותו חוק מהמדינה.

בחוק הזה מצוין בדיוק כמה שעות ללמוד ולהיות נוכח..בכולל ..

חרדים רבים (אפילו חרדים רבים כיום שבמהמשך להיותם אברכים לבסוף עושים שרות צבאי ) אינם אברכים לכן הם אינם קשורים לקטגוריה של 'תורתו אמונתו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חל עליו איסור לעבוד אם הוא רוצה לקבל קצבה מהמדינה... כן

אין דבר כזה איסור לעבוד על שום בן אדם במדינה הזאת (חופש תעסוקה)

אתה מוזמן להביא את החוק ולראות שהוא לא אומר שאסור להם לעבוד, פשוט אומר שאם הם רוצים לקבל קצבה מהמדינה... בצעו א ב ג...

ד"א, תורתו אמונתו זה קשור לחוק טל

ולגבי צריך להיות X שעות בכולל, להזכיר לך כמה עובדות בקשר לזיופים שהיו בנושא הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד יכול לעבוד. אבל אני מדבר על אברך שדוחה את שרות הצבאי,עליו יש איסור לעבוד (גם אם יגיד שרוצה לעבוד בלי לקבל -לא ניתן -- כי עליו לעשות שירות צבאי או לאומי וזה תלוי גם בגיל ) -לכן מקבל 800 שח ( לא שזה מספיק לקיום משפחה ) ובכל זאת הוא לומד ,כי שוב זה חשיבותו ,באם לא ,יכל לשתוף מדרגות (לא צריך תעודות ) ולהרוויח פי כמה.

בכל דבר תמצא שירותים, אבל לא צריך בגלל זה להכליל את כלום. רובם של האברכים מקיימים את סדרי החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור... הפרדה של הדת מהמדינה תגרום להרבה דברים

אחד מהם הוא יציאה המונית של דתיים לעבוד... פשוט כי המדינה תסגור את הברז.

צריך ללכת לפי הדוגמא של שאר המדינות בעולם ופשוט לתת לדת לממן את עצמה

+1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אחד יכול לעבוד. אבל אני מדבר על אברך שדוחה את שרות הצבאי,עליו יש איסור לעבוד

ולזה יש פתרון קל מאוד... ביטול חוק טל (שלדעתי זה חוק מבזה כנגד אלו שכן משרתים), שזה מה שעומד כרגע על הפרק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכותך.

אבל כל מי שאומר ישר לבטל וישר לגייס (בכוח ) לא באמת רוצה לפתור . שכן לא יתכן שיגיסו חרדים ואז יגידו להם לעבור גם על אמונתם כמו 'שירת נשים '(מהמקרה האחרון ) וכו'..

אם הצבא רוצה אותם (יש דווקא שאומרים שלא ) הוא צריך להתאים את עצמו. בכל אופן דעתי,לא ניתן לנהל בכוח ועל דרך מלחמה...איאפשר לעצור את כולם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכותך.

אבל כל מי שאומר ישר לבטל וישר לגייס (בכוח ) לא באמת רוצה לפתור . שכן לא יתכן שיגיסו חרדים ואז יגידו להם לעבור גם על אמונתם כמו 'שירת נשים '(מהמקרה האחרון ) וכו'..

אם הצבא רוצה אותם (יש דווקא שאומרים שלא ) הוא צריך להתאים את עצמו. בכל אופן דעתי,לא ניתן לנהל בכוח ועל דרך מלחמה...איאפשר לעצור את כולם .

אם הדתיים רוצים כסף לישיבות ומשכורות לרבנים הם צריכים להתאים את עצמם, בכל אופן דעתי, לא ניתן לנהל בכוח ועל דרך מלחמה... אי אפשר לגנוב את כולם.

או, רגע... אפשר................... וללא גבולות מסתבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...