האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר? - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר?

Gil28

Recommended Posts

אני מתחיל לחשוש שאינך קורא את דברי, או לפחות שאתה בוחר להבינם בצורה מאוד סלקטיבית. בשום שלב לא טענתי שכלל אזרחי עזה הם "קיצוניים" (אם כי אני כן חושב שרובם, אפילו אלו שבסה"כ "מנסים לשרוד" כדבריך, אכן רוצים במותי כיהודי החי בישראל), ואמרתי רק שכל עוד שהשלטון ה"נבחר" בעזה, או לפחות מקובל על הרוב, הוא שלטון החמאס - על האוכלוסיה לשאת באחריות. אם קיצוני היה עולה לשלטון בישראל וקורא לטבוח בערבים על מנת לסלקם מכלל שטחי ארץ השלמה (לרבות ירדן של היום) ואכן היה עושה צעדים בכיוון זה בתמיכת עם שבחר אותו, אז הקבלתך לטענות החמאס היתה נכונה. כל עוד זה לא קורה, הקבלתך דמגוגית.

ולעניין הפגיעה באזרחים - מי הוכיח שהשיטות הללו אינן יעילות? בינתיים דווקא המוסלמים, ולא רק בישראל, מוכיחים שהשיטות הללו יעילות ביותר כשיש צורך "לתעל" שלטונות מסויימים להחלטות מסויימות.

ועוד נקודה למחשבה. נניח שתתעלם לרגע (שוב) מהעניין שהזכרתי בפסקה הראשונה, ותניח שאכן עמדותי זהות לעמדות החמאס בכל הנוגע לטבח אזרחים. האם עמדתי היתה משנה את עמדתם, לו היתה שונה? הרי ברור שלא משנה מה עמדותי, ואף מה עמדות ראש הממשלה, החמאס מוכן לטבוח באזרחים ישראלים כדי להשיג את מטרותיו. בכך מבחינתי הוא נותן את מלוא הלגיטימציה להשתמש באותה אלימות כנגדו וכנגד אוכלוסייתו - ברגע שהחמאס הכריז כי חיי אזרחים אינם קדושים מבחינתו, הוא אינו יכול לטעון שהכוונה היא רק לאזרחינו שלנו. כשם שירי באדם אקראי אינו שקול לירי באדם המחזיק בן ערובה עם אקדח לראשו או לירי באדם המבקש בכל מאודו להתאבד, לפחות מבחינה מוסרית, הרי שהרג אוכלוסיה שאינה תומכת במעשיה בקדושת החיים אינו שקול להרג אוכלוסייה שכן תומכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני דווקא כן קראתי את דבריך, אפילו בעיון. אולי לא הבנתי את כוונתך, אבל זה בטח לא מתוך בחירה סלקטיבית רק במידע שנוח לי.

גם מההודעה האחרונה שלך לא ממש הצלחתי להבין משהו שונה. אתה מפרט ומסביר סיבות וטענות שבגללן מבחינתך יש הבדל בין דם יהודי לדם ערבי, ושבגללן מותר לטבוח בסיאטואציה הקיימת באוכלוסיה שם ללא הבחנה של ממש. למרות שחלק מהדברים לגבי אופי האוכלוסיה שם נכון, אני עדיין לא מסכים איתך שדמה מותר באופן קולקטיבי וללא הבחנה, ובעיקר מהסיבה שאת הטענות שאתה טוען באופן כל כך נלהב אפשר לקחת, לשנות קלות את הנוסח ולהפנות כלפי כל מיני אוכלוסיות בכל מיני סיטואציות.

אני אפילו לא ממש חרד לשלום האוכלוסייה שם, הם לא ממש מעניינים אותי ותתפלא אולי לשמוע שברמה הכללית אני אפילו מסכים עם ההגדרה שלך שלהם כשטופי מוח ואכולי שנאה עיוורת, אני פשוט מופתע ואף קצת מזועזע כל פעם מחדש שיש אנשים במדינה פה שבאמת רוצים לגרור אותנו לשפל מדרגה מוסרי ואנושי שכזה וקוראים, גם אם בעקיפין ותוך כל מיני הסתייגויות מעורפלות, לביצעו רצח עם -- ושוב להבדיל ממלחמה לגיטימית בטרור ובשלטון הטרור שבמהלכה נפגעים גם אזרחים תמימים יותר ופחות.

אני כמובן לא מאשים אותך חלילה בקריאה לרצח עם, פשוט ממה שאני לפחות הצלחתי להבין מדבריך, לכל הפחות כשזה נוגע לתושבי עזה ואולי למה שמכונה הפלשתינאים בכלל(?) אין לך בעיה מוסרית או ערכית עם משהו כזה.

אם לא הבנתי את כוונתך אז לא הבנתי, אבל אני כבר מתחיל להתעייף מהדיון הזה ולא ממש מעניין להמשיך בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם בכלל מודעים לכך שהם עושים מעצמם צחוק?

בסדר החזירו אותו, כיפאק היי אבל האם ישנו צורך לספר על כל פרט ופרט מחייו. צה"ל בשיתוף עם ביבי ומשרד הביטחון ארגנו לו לו"ז זמנים לשנים הקרובות והתקשורת המטומטמת עסוקה בלסקר כל פרט ופרט.

אני כבר רואה את זה, אני קם בבוקר והדבר הראשון שאני אראה בעיתון: גלעד שליט, הבן האובד, חרבן לראשונה מזה 1941 יום בשירותים שבביתו. כוחות צה"ל שהוקפצו למקום מגדירים את היציאה כגדולה וטובה אם כי קצת מסריחה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר רואה את זה, אני קם בבוקר והדבר הראשון שאני אראה בעיתון: גלעד שליט, הבן האובד, חרבן לראשונה מזה 1941 יום בשירותים שבביתו. כוחות צה"ל שהוקפצו למקום מגדירים את היציאה כגדולה וטובה אם כי קצת מסריחה..

כמו-כן חשוב לכלול את המידע על יצרנית נייר הטואלט בו הוא עשה שימוש, ומס' השכבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבותיי, סנסציה !!!!

שניצל, צ'יפס ופסטה!!!!

אני מניח שפספסת את הנקודה שבה הייתה כותרת בוואלה, כותרת, שפשוט רשום בה "גלעד שליט אכל בננה".

חבל שלא תפסתי סקרינשוט של זה.

עריכה-

http://news.walla.co.il/?w=/90/1869566

באסה, הם הוסיפו "ידע מי הרמטכ"ל ". כנראה שהבינו עד כמה מפגר זה נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אתפלא עם בעוד כמה חודשים נשמע שגלעד עושה קמפיין פרסום לקסטרו או רנואר, אולי בסוף כל השבי הזה ישתלם לו והוא ימצא את עצמו במיטה עם בר רפאלי....

אם הוא ישחק את הקלפים שלו נכון הוא יכול להפוך להיות מליונר ואולי לא יצא לו עם בר רפאלי אך הוא בהחלט יוכל להשיג מישהי מפורסמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא ישחק נכון את הקלפים שלו אולי הוא יצליח להרדם בלילה ולישון בלי סיוטים בעוד 10 שנים, זה לא ארצות הברית פה לא מוכרים פה ראיונות לכל צהובון מסכן תמורות 5 מיליון דולר.

נ.ב. רק לי היה פלאשבאק לחטופים(במיוחד האמריקאית Homeland) ברגע שראו אותו עולה על מדים?

:cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחולצה שחורה, כובע מצחייה עם סמל החטיבה, משקפי שמש וחיוך על פניו, יצא גלעד לטיול ראשון לקניות.

הוא מרגיש טוב. הוא זקוק לשקט. ואולי עוד לאיזה שניצל. כנראה צהל יקפיץ למצפה הילה צוות דיאטניות למקרה חירום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא ישחק נכון את הקלפים שלו אולי הוא יצליח להרדם בלילה ולישון בלי סיוטים בעוד 10 שנים, זה לא ארצות הברית פה לא מוכרים פה ראיונות לכל צהובון מסכן תמורות 5 מיליון דולר.

נ.ב. רק לי היה פלאשבאק לחטופים(במיוחד האמריקאית Homeland) ברגע שראו אותו עולה על מדים?

:cool2:

צודק בארה"ב לא הייתה רואה ביזיון כזה של התקשורת.

על תדאג בקרוב כבר נראה ראיון איתו באחד הצהובנים/עיתונים פה במדינה וישלמו לו עבור זה הרבה מאוד כסף, הרבה. אני הייתי מציע לו כבר למצוא סוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בארצות הברית היית רואה בזיון גדול יותר, כבר היו מתחבאים לו מתחת למיטה פאפרצים, ונוברים לו באשפה בשביל לדעת באיזה נייר טואלט הוא משתמש.

בישראל לא מוכרים ראיונות וזכויות לספר במיליונים, במקרה הטוב ישלמו לו על מונית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בארה"ב לא הייתה רואה ביזיון כזה של התקשורת.

על תדאג בקרוב כבר נראה ראיון איתו באחד הצהובנים/עיתונים פה במדינה וישלמו לו עבור זה הרבה מאוד כסף, הרבה. אני הייתי מציע לו כבר למצוא סוכן.

אמנדה נוקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...