האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר?

Gil28

Recommended Posts

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מסכים לגבי התקשורת, כל ההתנהלות שלהם בשנים האחרונות סביב הנושא מעוררת קבס.

אבל, כולם, וכנראה גם אתם המתלוננים, ממשיכים לראות ולצרוך כל פיסת מידע.

אז אפשר לטעון שזה מה שהאוכלוסייה רוצה לצרוך והתקשורת מנסה לענות על הצורך הזה, ואפשר לטעון שהאוכלוסיה שטופת מוח ותצפה בכל מה שישדרו ולכן האחריות היא של התקשורת בלבד (וכנראה שהאמת היא אי שם באמצע). אבל אם זה כל כך מפריע לכם פשוט תפסיקו לראות גם לטובתכם וגם לטובת הכלל כי כל עיסוק בנושא הזה רק מוסיף שמן למדורה.

זאת חלק מהשטחיות שבעיסוק בנושא, כמו שכיניתם את זה, הופכים מצב מורכב ולא פשוט לתוכנית ריאליטי מתוסרטת וזה לא רק מגעיל, זה פתאטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט חייב לציין את התסכול שלי מהתקשורת הישראלית שפשוט היא תקשורת בזויה, פשוט כואב לראות איך התקשורת הפכה את כל העיסקה הזאתי לקרקס ריאלטי אחד גדול.

אני לא מבין איך התקשורת הפכה את היום הזה ליום חג??? מישהו כנראה שכח שם למעלה את המחיר העצום שהמדינה שילמה, ואני לא מדבר על שחרור המחבלים אלא על העובדה שמדינת נכנעה לאירגון טרור.

עשו עסקה בזויה מילא, לפחות תורידו פרופיל על תתנו לאזרחי המדינה את ההרגשה כאילו עשו פה איזה עסקה מדהימה וכביכול שיש פה ניצחון למדינת , אין פה שום נצחון למדינה המנצחים היחידים פה אלו ארגון החמאס והרוצחים ששוחררו.

הצחיק אותי שבאחד הערוצים דיברו על "הפרופוגנדה" של החמס כאשר ערוצי התקשורת כאן בארץ עושים פרופוגנדה הרבה יותר מסריחה ומראים רק צד אחד לעיסקה הזאתי.

אני מחזק את עניין הקרקס התיקשורתי ואיך אופכים את זה לראלטי

אני לא יהיה מופתע עם יאפכו את גלעד לאיזה סלבס -רק למכור פרסומות

במקום ליצר או לקנות תיכני איכות

למזלי ברשת יש מספיק מקום מפלט מהטחינה הזאת

והערוצים רק מפסידים אנשים כמוני שכבר כימאת לא צופים בטלוויזיה כמה שנים

במקום לעשות עדכון פעם ב10 דקות בשעה -חוץ משקורה באמת משהו חשוב

הם חולבים את הנושא והפרה מתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה כל כך אנושי, שלא נאמר ישראלי, מצדך(ם), תמיד לחפש את ה"אשם". כי הנה יש "אשם", אז הכל בסדר. זאת צורת התנהות פשטנית, מתלהמת, בורחת מאחריות ומהתמודדות עם המציאות שבאה במקום בחינת דברים מזווית רחבה הרבה יותר.

זו גישה כל כך מתחסדת, נאיבית, ילדותית, ולא מוסרית בעליל לתת לפול רוצחים לא לשלם את המחיר על מה שהם עשו במקרה הטוב, ולרצוח שוב במקרה הרע.

מה שביבי עשה הוא לא מוסרי, לא צודק, פחדני ובטח ובטח לא מנהיגותי. כי כל מה שקרה כאן הוא רע לכולנו, פרט למשפחת שליט ולגלעד עצמו.

זהו קידוש הפרט על חשבון החברה כולה.

ולגביי הקרקס שקרה כאן בשנים האחרונות. האם למישהו היה ספק בכלל שבית המשפט והנשיא לא יאשרו אוטומטית את העסקה, למרות כל ההצגה שכביכול הם שוקלים את האפשרויות בכובד ראש? האם מישהו מ 7 מליון התושבים כאן היה מוכן לשים 1000 שח תמורת הסיכוי לקבל בודאות מיליארד דולר במקרה שהעליון היה דוחה את העסקה? התשובה ב 100% שלילית.

זה רק עוד דוגמה לפרודיה המגוחכת והענקית שקרתה כאן בשנים האחרונות בנושא זה, ששיאה מתרחשת היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מרגע שנחטף חייל, אתה במצב שאין לך מה להרוויח בו אלא רק להפסיד, מפה והלאה הכל שאלה של מחיר (גם לאי החזרת חייל יש מחיר, ובאותה מידה היה אפשר להאשים את ביבי והשרים ואת כל המתנגדים לעסקה בדם חייל ישראלי על הידיים -- יש לזה לא מעט השלכות חברתיות, מוסריות וערכיות על החיים בארץ, משום מה אתם מתעלמים מזה, לחלקן בעקיפין עלולה להיות השפעה על חיי אדם בטווח הארוך)...

אל תקח את זה אישית מדי בבקשה, אבל אני מתעב עמדות תבוסתניות שכאלה. לא להחזרתו של חייל צריך להיות מחיר (מצידינו), כי אם לעצם חטיפתו - מצידם. חטפו חייל ודורשים עבורו יותר מאשר איש חמאס אחד ב"דרגה" מקבילה? בהנחה שמבצע צבאי לחילוצו אינו אפשרי, 10 טון פגזים\פצצות על אזורים מיושבים בעזה (רצוי כמובן לייד אתרי חמאס), עד שהוא חוזר בריא ושלם. לא עוזר? עוברים ל20 טון ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמדה תבוסתנית? נו מילא....

שים לב למה שכתבתי:

מרגע שנחטף חייל, אתה במצב שאין לך מה להרוויח בו אלא רק להפסיד, מפה והלאה הכל שאלה של מחיר

ולמקרה שלא הבנת, בלי קשר בכלל לדעתי האישית בנושא, מרגע שנחטף חייל יש מספר אפשרויות: להחזירו בדרך צבאית או דרך משא ומתן, להפקירו בשבי או לנקוט בכל פעולת הענשה קולקטיבית אחרת כדוגמת זו שאתה מציע (שבלי קשר לאירוע שבגללו היא נעשית היא כבר הוכחה כלא יעילה) מתוך תקווה שזה ישנה משהו, ישמש כמנוף לחץ למשא ומתן לדוגמה. אני לא מתיימר לקבוע מה נכון או לא, אלא רק מציין שלכל אחת מהאפשרויות האלה יש מחיר ולכך התכוונתי בדבריי. גם לפעולה שאתה מתאר יש מחיר והוא כבד מאוד למרות שעל גבי הפורום קל להתלהם ולהגיד צריך להרוג את כולם.

ובכלל כל המצדדים בכך שצריך להיכנס ולעשות שואה בערבים ולהשמיד את כולם וכן הלאה הם לדעתי גרועים לא פחות מאותם טרוריסטים ושנית מתעלמים מסוגייה קטנה ושולית כזאת. מי יעשה את זה? מי ירצח בדם קר נשים, ילדים, קשישים וסתם אזרחים שחיים שם וכל פשעם שהם "ערבים" תחת שלטון חמאס? זה הרי לא יקרה מעצמו, הם לא יתנדבו ל"התאבדות" המונית ולכן מי שיצטרך לעשות משהו כזה הם "אנחנו" - המדינה ואזרחיה. אז אולי אתה מוכן לזה, אבל אני באופן אישי לא. זה לא משחק מחשב שבו אתה יכול להרוג כמה שרק בא לך, אתה יודע, להיכנס ולטבוח באוכלוסייה חסרת הגנה זה משהו שונה בתכלית.

כל זה להבדיל אלף אלפי הבדלות כמובן ממבצע צבאי כנגד תשתיות ושלטון של גוף טרור שבמהלכו נפגעים בשוגג גם אזרחים, ברוב המקרים כתוצאה מכך שאותו גוף טרור משתמש בהם כמגן אנושי בצורה כזאת או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקח את זה אישית מדי בבקשה, אבל אני מתעב עמדות תבוסתניות שכאלה. לא להחזרתו של חייל צריך להיות מחיר (מצידינו), כי אם לעצם חטיפתו - מצידם. חטפו חייל ודורשים עבורו יותר מאשר איש חמאס אחד ב"דרגה" מקבילה? בהנחה שמבצע צבאי לחילוצו אינו אפשרי, 10 טון פגזים\פצצות על אזורים מיושבים בעזה (רצוי כמובן לייד אתרי חמאס), עד שהוא חוזר בריא ושלם. לא עוזר? עוברים ל20 טון ביום.

וכמה זמן אתה חושב שישראל יכולה להמשיך בפעולה הזו? להפציץ סתם שכונות מעולם לא נתן לישראל כלום, ובטח שלא יעזור לשחרר שבוי מלחמה.

אם כבר מה שצריך לעשות זה להוציא הצהרה שתכתיב שבמקרה שתקרה חטיפה נוספת כל צמרת החמאס תחוסל בכל מחיר בכל מקום, כולל הצמרת המסתתרת בסוריה ומצרים. בנוסף יוקפאו כל הכספים(כולל הכספים שמגיעים מחו"ל) והסוחרות המעוברות לעזה ולגדה המערבית, ככה שכל העולם ישמע ולהזכיר זאת לחמאס ולרשות בכל רגע אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל פעולה כוחנית כלפינו (פיגוע, חטיפה) צריכה להענות בכוח, בדיוק כפי שכל פניה דיפלומטית צריכה להענות באופן מתורבת ובמילים (גם אם היא עצמה אינה "דיפלומטית" בעליל). אין זה עקרוני לצורך הדיון האם ללכת בדרך שהזכרתי או בדרך שהזכיר דובי - כל עוד משדרים לחמאס ולאוכלוסיה התומכת בו שפעולה אלימה כלפי תחזור אליהם בהגברה של מספר סדרי גודל.

ובמיוחד בשביל מר "עמוד ריק", אני אתעכב לרגע על דבר אחד שאמרתי - "החמאס והאוכלוסיה התומכת בו". החמאס לא עובד בוואקום, והאוכלוסיה בעזה היא אוכלוסיה עויינת. אתה שואל מי מוכן לעשות טבח באוכלוסיה אזרחית? אני אומר, תחמם אותי עם התמונות מהלינץ' ברמאלה, החגיגות אחרי רציחתם של אב צעיר ובנו התינוק ע"י יידוי אבנים על רכבם (בארוע שהוגדר תחילה כ"תאונה") וצהלות השמחה ברחובות למשמע פיגוע בישראל - ואני אהיה מוכן לטבוח באוכלוסיה ה"אזרחית" הספציפית הזו... מצידי פנים אל פנים, עם מצ'טה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובמיוחד בשביל מר "עמוד ריק",

אם אתה רוצה לנהל דיון מתורבת, תתייחס בכבוד לעמיתיך לדיון. הפגנת הזלזול שלך מעידה יותר עליך מאשר על כל אחד אחר.

אני אומר, תחמם אותי עם התמונות מהלינץ' ברמאלה, החגיגות אחרי רציחתם של אב צעיר ובנו התינוק ע"י יידוי אבנים על רכבם (בארוע שהוגדר תחילה כ"תאונה") וצהלות השמחה ברחובות למשמע פיגוע בישראל - ואני אהיה מוכן לטבוח באוכלוסיה ה"אזרחית" הספציפית הזו... מצידי פנים אל פנים, עם מצ'טה.

ואם היה עוד ספק, אז הסרת אותו. אם זאת אכן הדעה שלך ואתה לא סתם מקשקש ומתלהם בפורום תוך שאתה נהנה מאנונימיות, אז אתה לא שונה בהרבה מהטרוריסטים האלה, למרות שאתה אולי חושב שכן, ויש בנכונות ובהתלהבות הזאת שהבעת אפילו חלקיק של סכנה לחברה באופן כללי מכיוון שהיום זה "הם" ומחר זה מישהו אחר שלא עומד ב"סטנדרטים" שלך או שאתה מספיק "מחומם" עליו, תהא ההגדרה של זה מה שתהא, ולכן אתה מוכן לטבוח בו מבלי להקדיש לכך מחשבה נוספת. לצורך העניין, ולמען הסר ספק אני לא חושב כך בכלל, החמאס יכול לטעון בדיוק את אותה טענה, שבבסיסה היא לא יותר מדמגוגית, על האוכלוסיה בישראל (החיילים באים מקרבה, היא בחרה את הממשלה שמכתיבה מדיניות ולכן למעשה תומכת במעשים ולא תמימה בכלל כי גם הממשלה לא פועלת בוואקום, לפחות חלקים ממנה שמחים וחוגגים כאשר נהרגים פלשתינאים ועוד) כדי להצדיק פגיעה בה. אז מה ההבדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את דובי זובי. ברגע שנחטף חייל - לחסל את כל צמרת החמאס עד כמה שאפשר - לזעזע את הארגון, גם אם זה יקח 10 שנים. להפסיק מיידית את העברת הכספים אל עזה. ואני לא ממש בקיא בנושא, אבל אני מניח שאנחנו מספקים להם מים. אם כך המצב - אפשר פשוט להפסיק להזרים להם מים עד שהחייל לא יוחזר עם התנצלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את דובי זובי. ברגע שנחטף חייל - לחסל את כל צמרת החמאס עד כמה שאפשר - לזעזע את הארגון, גם אם זה יקח 10 שנים. להפסיק מיידית את העברת הכספים אל עזה. ואני לא ממש בקיא בנושא, אבל אני מניח שאנחנו מספקים להם מים. אם כך המצב - אפשר פשוט להפסיק להזרים להם מים עד שהחייל לא יוחזר עם התנצלות.

הפסקת הזרמת המים לא שונה מהפצצת שכונות, דברים כאלה רק "יועדדו" חטיפות, החמאס ינצח פעמיים גם יחטוף וגם תדאג שישראל תחטוף בזירה העולמית.

מהצד שלנו צריכה להציב רף דמים לחטיפה, לא כמה היא תשחרר זה לא ישתנה, אלא מה יקרה אם תיהיה חטיפה ללא שום חשש או דאגה לחייל הנחטף - שתשחרר רשימה של כל ההנגה של כלל הפלגים לא משנה אם מדובר בפלג שאחראי על הגזברות או על שיגור הקסאמים, שתיהיה רשימת הקניות של צה"ל ברגע של חטיפה.

זה משהו שצריך להיות ברור לכולם, כולל העולם - מבחינתי שבנסיעה הבאה לאו"ם ביבי יספר על זה ולא על מעשיו בסיירת מטכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לנהל דיון מתורבת, תתייחס בכבוד לעמיתיך לדיון. הפגנת הזלזול שלך מעידה יותר עליך מאשר על כל אחד אחר.

ואם היה עוד ספק, אז הסרת אותו. אם זאת אכן הדעה שלך ואתה לא סתם מקשקש ומתלהם בפורום תוך שאתה נהנה מאנונימיות, אז אתה לא שונה בהרבה מהטרוריסטים האלה, למרות שאתה אולי חושב שכן, ויש בנכונות ובהתלהבות הזאת שהבעת אפילו חלקיק של סכנה לחברה באופן כללי מכיוון שהיום זה "הם" ומחר זה מישהו אחר שלא עומד ב"סטנדרטים" שלך או שאתה מספיק "מחומם" עליו, תהא ההגדרה של זה מה שתהא, ולכן אתה מוכן לטבוח בו מבלי להקדיש לכך מחשבה נוספת. לצורך העניין, ולמען הסר ספק אני לא חושב כך בכלל, החמאס יכול לטעון בדיוק את אותה טענה, שבבסיסה היא לא יותר מדמגוגית, על האוכלוסיה בישראל (החיילים באים מקרבה, היא בחרה את הממשלה שמכתיבה מדיניות ולכן למעשה תומכת במעשים ולא תמימה בכלל כי גם הממשלה לא פועלת בוואקום, לפחות חלקים ממנה שמחים וחוגגים כאשר נהרגים פלשתינאים ועוד) כדי להצדיק פגיעה בה. אז מה ההבדל?

תן לי לנחש שלא שיררת ביחידה קדמית ולא היית בפנים?

תזרוק את כולם למטחנת בשר, תן לי פופקורן ובירה ואיזה כיסא נוח וזה יהיה הבילוי המושלם.

אני לא מפנים אותם כבני תרבות, פחות מחיות. מוות זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות להם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא העליתי בדעתי שתרגום הכינוי שלך (פחות או יותר) לעברית עשוי לפגוע בך, וזאת ממש לא היתה כוונתי. לא צריך לחפש בכוח סיבות להעלב.

ואם היה עוד ספק, אז הסרת אותו. אם זאת אכן הדעה שלך ואתה לא סתם מקשקש ומתלהם בפורום תוך שאתה נהנה מאנונימיות, אז אתה לא שונה בהרבה מהטרוריסטים האלה, למרות שאתה אולי חושב שכן, ויש בנכונות ובהתלהבות הזאת שהבעת גם סכנה לחברה באופן כללי מכיוון שהיום זה "הם" ומחר זה מישהו אחר שלא עומד ב"סטנדרטים" שלך ושל אלה שחושבים כמוך או שאתם מספיק "מחוממים" עליו מכל סיבה אחרת שהגדרתם כמספקת.

אני שונה מהטרוריסטים הללו בכך שאני מציע לעשות דברים שכאלו בשביל להציל אנשים שמעריכים את חייהם מאנשים אחרים שאינם מעריכים חיי אדם באופן כללי, שלהם או של האוייב - ולא בשביל לכפות שלטון או דת מסויימת על העולם (או על האזור). אם מבחינתך דעה זו מספיקה כדי להשליך על תחומים אחרים, חבל. אני יודע לעשות את ההבדלה שלי. אינני חייב לך הסברים נוספים כלשהם לעניות דעתי.

מה שכן אוסיף ואומר הוא, שלמרות שלדעתי כל בני האדם נולדים כשווים, בבגרותם הם אינם שווים כלל ועיקר. אדם בוגר (ואף בתהליכי התבגרות) הוא סכום החינוך שסביבתו נתנה לו וההחלטות שהוא קיבל, בין אם במודע ובין אם לא, אפילו אם לא היתה לו ברירה. תושב עזה לא שווה ב"ערכו" לתושב לדעתי, ולו כי תושב האמור (הממוצע, לפחות - וכן, אפילו אני) אינו שואף להרוג את תושב עזה האמור משום סיבה זולת הגנה עצמית (וכן, זאת הגנה עצמית אפילו אם היא נעשית לפי "הקם להרגך השכם להרגו").

ובנוסף, אני גם מאמין אדוק בדמוקרטיה (אם כי לא לגמרי באופן המקובל כיום), וחושב שעל הרוב לקבוע ועל המיעוט לקבל החלטות אלה, במקבלות הקיימות בחוק - ואף לשאת בתוצאותיהן. הפיגועים שבאו בעקבות אוסלו פגעו בשמאלנים כבימנים, לא? ואני מקבל זאת, כי רבין וממשלתו פעלו במסגרת הסמכות הניתנה להם בבחירות. אין זה אומר שאני תומך בהחלטותיהם, כמובן, אבל אני מקבל את זה שכאזרח מדינת עלי להיות שותף בתוצאות, בדיוק כפי שכחייל צה"ל (במילואים) אשתתף במלחמה גם אם אינני מסכים עם הרקע לניהולה. האם זה אומר שאני מסכים עם החמאס בטענתו לפיה כל ישראלי הוא מטרה לגיטימית? בוודאי שלא. אני רק טוען שאם לצאת מההנחה המקובלת על החמאס (ועל כמה שמאלנים) לפיה ישראלים כלשהם מהווים מטרה לגיטימית, הרי שמכאן ניתן להסיק שגם כל השאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שחבל הוא שאתה מתעלם מהעבודה שכל הטיעונים שהעלית חלים על כל חברה אנושית ואפשר להחילם גם על וגם עליי ועליך בדיוק באותה קלות. לא כולם שם טרוריסטים ואפילו לא כל מי שתומך בחמאס בעקיפין (באמצעות אספקת שירותים לוגיסטיים וכו') חרת על דגלו את השנאה לישראל ואת רצונו להשמיד את היהודים אלא פשוט מנסה לשרוד ולהתפרנס במציאות שבה הוא חי. על-פי מה ולמה קבעת שכל תושבי הרצועה הם בוודאות טרוריסטים שכל חייהם מוקדשים רק לתכנון פגיעה בישראל וביהודים?

אני מקווה שאתה מבין עד כמה קיצונית ומסוכנת ההבחנה שאתה עושה בין חיים לחיים.

באותה מידה פעיל חמאס יכול להגיד שבגלל שיש גם בישראל קיצוניים אז מבחינתו כל ישראלי הוא קיצוני ששואף לחסלו ולכן כל פועלת טרור היא הגנה עצמית בסגנון של הקם להורגך השכם להורגו, ולא מעשה טרור..

יש הבדל גדול בין הכרזה על מדיניות גביית מחיר כפי שמציע דובי זובי, או השתתפות במבצע צבאי/מלחמה שעיקרם הגנה עצמית כפי שאתה מתאר ובין מצב שבו אתה מכריז שאתה מוכן להיכנס ולטבוח באוכלוסיה בדם קר פנים מול פנים, אפילו עם מצ'טה, רק כי היא ממוצא אתני, מחזיקה בדת מסוימת וחיה תחת שלטון מסוים. החמאס כמו כל ארגון טרור, ולמעשה האיסלאם הקיצוני בכלל הם בעיה ולא קטנה, אבל ההצעות שלך לעונשים קולקטיביים מוגזמים, לא רק שכבר הוכחו כלא יעילות, אלא בעיקר מסוכנות לכל חברה אנושית באשר היא. מלחמה בחמאס כן, אפילו יותר מהמעט שעושים היום, טבח שלם באוכלוסיה רק בגלל השלטון שתחתיו היא חיה, הדת ומוצאם האתני, לא -- אחרת אתה לא שונה מהם בכהוא זה, כי זה בדיוק מה שהם עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...