Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

About:blank

צוות האתר לשעבר
 • מספר הודעות

  8,144
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  11
 • זמן מחובר

  143יום 15ש' 6דק' 40שנ'

About:blank last won the day on October 10

About:blank had the most liked content!

דירוג

103 מצויין

אודות About:blank

 • דרגה
  צוות האתר לשעבר
 • יום הולדת 01/01/1970

מבקרים אחרונים

1,217 צפיות בפרופיל
 1. ייתכן. תמיד צריך להפעיל שיקול דעת ולעבור על תיאור המוצר וכל תנאי המכירה ולא להסתכל רק על המחיר. לדעתי, יש יותר סיכוי שמדובר בטעות סופר מאשר באיזו כוונה למכור מוצר פגום בזדון, בדיוק כמו שקורה לפעמים באמזון (שלעתים מכבדים את המכירה ולעתים מבטלים אותה בסופו של דבר) ולא הייתי פוסל מבצע נקודתי אמיתי על כונן שיש ממנו מלאי וכרגע אחיו הגדול נמכר במחיר שקצת נמוך ממנו. בכל מקרה, ההערה שלך על כך שצריך לבדוק ולקבל החלטות מושכלות ולא להתפתות רק לשורה התחתונה בהחלט נכונה.
 2. אין לי סיבה לחשוד שמשהו לא כשר כאן מלבד המוניטין ההיסטורי של קניית אמצעי אחסון מהמזרח.ץ (המחיר הוא מחיר בלאק פרידיי אופייני לקטגוריה רק שהמשלוח חינם. למעשה בבלאק פרידיי באמזון החה אפשר להשיג כונן שווה ערך בעשרה דולר פחות). הרושם של אנשים שקונים שם ובגירבסט באופן די תדיר הוא שהסיכון לזיופים או רמאויות דומות הוא לא מאוד גבוה. דברים השתנו מהימים שרק איביי פתחה צוהר למזרח. עם זאת, אין לי ניסיון אישי והחלטתי הפעם לנסות. לא היה שום דבר במכירה הזאת שהדליק נורה אדומה מלבד הנטאי שלי לגבי קניות של אלקטרוניקה מהמזרח. אם הייתה סיבה לחשוד שמשהו כאן לא כשר (כמו עסקה יותר מדי טובה) לא הייתי מנסה אפילו. לא הייתי גם קונה אם היה מדובר בכונן קריטי שנחוץ בהקדם ואין מקום לקחת איתו סיכונים. עד כמה שכולם פה מהללים את אמזון, ולרוב בצדק, הם לא עובדים לשם שמיים וכל תחרות שתהיה להם ברמה הגלובלית היא מבורכת. מונופולים לא טובים לאף אחד. השאלה רק מהי איכות התחרות ובשביל לנסות לעמוד על טיבה צריך להתנסות בפועל עם ספקים שונים.
 3. הרבה קונים ב-JoyBuy והרושם הכללי עד כמה שידוע לי הוא שזה בדיוק כמו גירבסט או כל אתר סיני אחר. אין לי ניסיון אישי איתו, אבל מי שנניח היה כונן SSD מגירבסט ודומיו לא צריך לחשוש לקנות כאן. מתוך סקרנות (וצורך), קניתי ב-JoyBuy עבור קרוב משפחה את ה860 EVO 500GB שהיה במבצע לפני שבוע. נקודת ההנחה הייתה שגם אם מדובר בזיוף והאתר יתנער מאחריות (כי זאת הנקודה החלשה בדרך כלל באתרים האלה) אז לא מדובר בהפסד כספי גדול מדי. מצד שני, אם יגיע כונן מקורי אז יש לפעמים באתרים האלה מבצעים לא רעים על אמצעי אחסון ממותגים מערביים. אני אעדכן לגבי המקוריות והכול כשיגיע.
 4. אני מניח שכל מי שהיה צריך כבר קנה כונן SSD, ועם ההסתייגות המסוימת מקניית כונניםצבאתרים סיניים, יש עכשיו ב-JoyBuy את הכונן Crucial BX500 בנפח 480GB במחיר של 170 ₪ לערך (עם קוד הקופון Ext7Off). זה כונן SATA תקציבי, אבל מבחינה מעשית יתן אותם ביצועים בשימוש ביתי/משרדי שוטף כמו כל כונן SSD אחר. הוא לא משתמש בזיכרון DRAM,אלא מטמון SLC, מה שהופך אותו לקצת יותר חסכוני באנרגיה וזה בונוס נחמד למשתמשים במחשב נייד.
 5. לא יודע לגבי זה. מן הסתם אפשר לחיות עם כונן קשיח, אבל SSD משפר את איכות החיים לא מעט וכבר כמה שנים שהמחירים הם לא בגדר מותרות. בטח בשנתיים האחרונות שכונני 256GB, ועכשיו 500GB, נעו סביב ה-300 ₪. אני כן ממליץ על כונן SSD בשביל מערכת ההפעלה + תוכנות/משחקים, אבל באותה נשימה גם לקנות רק את הנפח המשתלם ביותר בהתאם לצרכים בנקודת זמן נתונה. בניגוד לקשיחים שהמחירים שלהם די קבועים, בשוק ה-SSD הדברים עדיין מאוד דינמיים (גם בהיבט הטכנולוגיה שעדיין מתפתחת).
 6. העניין הוא שלמרות הירידה היחסית במחיר, כונני SSD עדיין לא משתלמים ככונן ארכיון (קרי ספריות וידאו, תמונות, מוזיקה קובצי Binaries ועוד). המגמה כמובן מבורכת, אבל אנחנו עוד לא שם. עבור רוב המשתמשים הביתיים (המצב קצת שונה בתחנות עבודה אמיתיות) כונן SSD בנפח 2TB הוא לא ההשקעה הכי טובה. באותו מחיר אפשר לקנות כונן SSD בנפח 500GB + 4TB של אסון בפלטות. אני לא פוסל את קיומם.של מקרים שבהם המצב שונה, אבל למרות הירידה במחיר שנותנת תחושה של מציאה לעומת מה שהכרנו, אני לא ממליץ לקנות סתם נפח אם אין בו צורך. הרי כמו תמיד אחרי BF, מעתה זה יהיה סדר גודל המחיר החדש ולמעט עסקי קרטלות מפוקפקים המגמה תמשיך בהדרגה ולא מן הנמנע שעד שיהיה צורך אמיתי ביותר נפח המחיר יהיה טוב עוד יותר או שאולי יהיה אפשר למצוא כונן NVMe במחיר דומה בעתיד (אחרי שהטכנולוגיה תבשיל קצת יותר).
 7. 860 EVO בנפח 1TB ב-590 ₪ לערך באמזון (כולל משלוח ומס). לא יודע אם המחיר עוד ירד, אבל אם יגיע לאזור ה-550–560 ₪ בבלאק פרידיי לדעתי תיווצר דילמה אמיתית בינו לבין גרסת ה-500GB. כבר עכשיו במחיר הזה מדובר די במציאה למי שזקוק לנפח הזה בטכנולוגיית SSD.
 8. אל פסק 1000VA יחזיק את שניהם. אני גם תא אוהב את התוכנות ניטור של היצרנים, גם בגלל שהן כמעט תמיד מבוססות JAVA, אבל זה השיקול השולי ביותר. מהניסיון שלי, האביאם עובד לא רע עם UPS Assistant. לא נתקלתי בבעיות תקשורת עם המחשב.
 9. גם ה-WD Blue 3D NAND ונמכר עכשיו ב-70 דולר (לפני משלוח). כונן לא רע עם 5 שנות אחריות. קצת יותר אטי מה-MX500 וה-EVO ובהפרש של 20 ₪ הייתי בוחר בהם, אבל עוד אפשרות סבירה מאוד מתחת לרף המס. 860 EVO 1TB ב-600 ₪ זאת מציאה. מעניין אם נראה עוד צניחה קלה של 10-20 דולר בבלאק פרידיי עצמו.
 10. באיזה מערכות מדובר? אל פסק של 1000VA אמור להחזיק שתי מערכות שגרתיות (אפילו אם הן מערכות גיימינג רגילות) ללא בעיה מיוחדת. אתה משתמש באל פסק רק כדי לכבות את הכול באופן מסודר או שאתה מחפש להמשיך לעבוד בהפסקת חשמל? עד כמה שזכור לי, באביאם רק הדגם 2000VA מגיע עם מאוורר. דגמים קטנים יותר מקוררים פסיבית. זה נכון לכל היצרנים. מהספק מסוים צריך קירור אקטיבי. אלא אם כן משהו השתנה, דגמי Aviem Pro לא מזוהים על-ידי Windows. זה לא מאוד חשוב בכל מקרה.
 11. הטלת מטבע. אין ביניהם שום הבדל אובייקטיבי בפועל שמטה את הכף לכאן או לכאן. זה עניין של זמינות ו/או העדפה למותג מסוים. אם מתעקשים, אז מבחינה תיאורטית ל-860 EVO עדיפות קלה מבחינת ביצועים (שוב, לא תרגיש בזה בפועל בשום מצב) והשבבי NAND מדורגים ליותר כתיבות (שבבי NAND 3D TLC מהדור השני שמכפילים, אם להאמין ליצרן, את מספר הכתיבות לעומת שבבי NAND 3D TLC מהדור הראשון וגם לעומת ה-MX500) – אבל כל זה על הנייר ובתיאוריה. בפועל אין שום הבדל ואתה כנראה תרצה להחליף את הכונן הרבה לפני שבכלל תתקרב למגבלת נפח הכתיבה שפרסם היצרן (שבעצמה היא לא מדויקת כי לרוב הנפח המרבי גדול פי 2 או 3 בפועל, אם כי לא צריך לבנות על זה כמובן).
 12. מחוץ לבנצ'מרקים סינתטיים בשימוש ממוצע (ביתי/משרדי, כולל גיימינג) דלשמו מיועדים הכוננים בקטגוריה הזאת (לשימושי תחנת עבודה, קרי עריכות וקידודי וידאו, רנדור אנימציות ועל אחת כמה וכמה לשימושי שרת קיימים כוננים אחרים שגם מתומחרים בהתאם) אין שום הבדל מורגש (או לכל היותר הבדל זניח) בין כונני SATA מהדרג הגבוב כמו סדרת ה-EVO של סמסונג או MX של Crucial לבין כוננים תקציביים. ההבדל היחיד הוא בתקופת האחריות כשהתקציביים מגיעים בדרך כלל עם 3 שנות אחריות לעומת 5 בכוננים מסדרות הדגל ובתיאוריה בנויים לפחות מחזורי כתיבה מכונני סדרות הדגל. בפועל אין לזה הרבה משמעות. אם הפרש המחיר לא מאוד גדול (נניח אזור ה-100 ₪), אני ממליץ על כונן עם תקופת אחריות ארוכה יותר אבל גם 3 שנים זה די והותר אם המחיר מתאים. למעשה, בשימוש ביתי/משרדי ממוצע גם אין הבדל מורגש בין כונן SATA לכונן NVMe מכיוון שהיתרון הגדול של כונני NVMe בא לידי ביטוי בקריאות ובכתיבות רציפות לכונן ובשימוש רגיל זה פחות משמעותי.
 13. זה זניח בשימוש ממוצע. בכלל, העמידות של כונני SSD טובה היום מסםיק כדי שפשוט ישתנשו בהם בלי לדאוג לגבי אורך החיים שלהם. בשימוש ממוצע (שימוש ביתי/משרדי/גיימינג) רוב המשתמשים יחליפו את הכונן הרבה לפני שהוא יגיע למכסת הכתיבות המוצהרת שלו. יחד עם זאת, שימוש בכונן SSD מייתר קצת את השימוש ב-Hibernation. בעבר זה היה פתרון לא רע לחזרה לעבודה מהר יותר מאשר טעינת מערכת ההפעלה והתוכנות מחדש בזמנים של דיסקים מכניים אטיים וזיכרון RAM גבולי. בעידן ה-SSD כל זה כבר לא רלוונטי. אם מדובר המחשב שולחני אז מצב שינה בהחלט מספיק, ולדעתי הוא גם מספיק ברוב הלפטופים היום. צריכת החשמל של הזיגרון במצב שינה היא מזערית ובהנחה שנדובר בשימוש שוטף ההשפעה על חיי הסוללה היא לא מהותית, אלא אם מדובר בסוללה ממש קטנה/כבר לא לגמרי תקינה.
 14. או לקנות כרטיס הרחבה PCIe אם יש צורך ברוחב פס מלא יותר (רלוונטי רק אם מחוברים כמה התקני אחסון חיצוניים במקביל), אם כי בכרטיסים הזולים האלה רוחב הפס שאפשר לקבל בפועל הוא קצת הימור כי הבקרים הם קצת הגרלה, או כדי לשמור על הסדר בסביבת העבודה (למרות שתמיד אפשר לקבע את הרכזת לרגל של השולחן, לשולחן וכדומה במקום שהיא תהיה סתם זרוקה/תלויה).
 15. אני באופן אישי קצת נרתע לקנות כוננים או זכרונות מהמזרח, אבל למי שלא יכול לחכות עד בלאק פריידי יש היום ב-JoyBuy את ה-860 EVO בנפח 500GB במחיר של 78 דולר כשמי שמשלם בפייפאל אמור לקבל הנחה של 5 דולר (לא בדקתי בעצמי עדיין בדקתי עכשיו ואכן מקבלים 5 דולר הנחה כשבוחרים בפייפאל כשיטת תשלום והמחיר הסופי יוצא 73 דולר, או סדר גודל של 270 ש"ח לכונן SATA טוב בנפח 500GB. בהנחה שהכול כשר מדובר במבצע לא רע בכלל) שמורידה את המחיר מתחת לרף המס. המשלוח הוא חינם ככה שהעלות נסופית יוצאת 73 דולר. זה כמובן במסגרת יום הרווקים בסין אז מי שמעוניין צריך למהר עם זה. הכונן עצמו הוא כידוע בין הטובים ביותר בדור כונני ה-SATA הנוכחי.