Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

About:blank

צוות האתר לשעבר
 • מספר הודעות

  8,174
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  12
 • זמן מחובר

  174יום 11ש' 21דק' 59שנ'

About:blank last won the day on יוני 16

About:blank had the most liked content!

דירוג

111 מצויין

אודות About:blank

 • דרגה
  צוות האתר לשעבר
 • יום הולדת 01/01/1970

מבקרים אחרונים

1,547 צפיות בפרופיל
 1. זאת לא ההצלחה כי אם העדר התחרות. מי זקצת מכיר את הארגון מהפנים יודע שב-15 השנה האחרונות התרבות הארגונית הפכה לכזאת שמקדשת את הבינוניות, הן מבחינת הון אנושי והן מבחינת יעדים עסקיים. נחו על זרי הדפנה, הרגישו בלתי-פגיעים (גם בזכות המשאבים הכמעט בלתי-נדלים שלהם), ביטלו בזלזול אפשרות שהתחרות בכלל יכולה לחזור והתנהלו בהתאם. עד עכשיו יש מנהלים בארגון שממשיכים לזלזל בפומבי בתחרות ונראה שלא מסוגלים להפנים את המציאות החדשה. אינטל תתאושש, אבל זה יקח כמה שנים. זאת לא שאלה הנדסית כמו שזה תהליך שעיקרו שינוי התרבות הארגונית, ובארגון בממדים של אינטל לוקח שנים להתניע מהלך שמוביל בסופוצשל דבר לשינוי יסודי בגישה. כך או אחרת, תחרות טובה לצרכן. אינטל עוד יתאוששו ויציעו ערך טוב יותר ללקוחות, AMD עוד יפשלו (ואולי אפילו מהר מהצפוי, כמו אסטרטגיית תמחור שגויה בשל ההצלחה היחסית) וחוזר חלילה. הכי חשוב לנו כלקוחות שהשוק סוף-סוף מתקדם קדימה (ובעצם זה גם אולי רע כי ייתכן שפחות יהיה אפשר להחזיק עם מערכת אחת קרוב לעשור :)) ובנקודת הזמן הנוכחית ובעתיד הנראה לעין אין סיבה משכנעת לכאורה עבור רוב הלקוחות לקנות אינטל (נחכה למבחני ביצועים בלתי-תלויים אבל אני חושב שהתמונה כבר די ברורה. מספיק לראות את דור רייזן 2 כדי לדעת שלא צריך נכונות מיוחדת כדי להאמין שנסגר הפער ההנדסי מאינטל, כי זה המצב כבר עכשיו טרם יציאת רייזן 3).
 2. מה השימושים שלך במחשב? היתרון דל כומן NVMe בא לידי ביטוי רק בכתיבות רצופות אל הכונן או בקריאות רצופות ממנו (לדוגמה: קידוד וידאו, עבודה עם מסדי נתונים גדולים שמתעדכנים בתדירות גבוהה). לשימוש ביתי/משרדי רגיל (כולל משחקים) ההבדלים לא מורגשים ואפילו אם תמדוד עם שעון עצר תגלה שההבדלים הם חצאי שנייה עד שניות בודדות בטעינת מערכת ההפעלה, שלבי משחק, התקנת תוכנות וכל שימוש שגרתי אחר. אם נפח כונן ה-SATA הנוכחי שלך מספיק לך, אין טעם להחליף. ובכל זאת לשאלתך, לוח האם שלךמיאפשר לך להתקין כונן NVMe וכרגע ה-Corsair MP510 עדיף על שני הכוננים שציינת. זמין באמזון ב-300 ₪ עד הבית. פרופיל ביצועים שווה ערך (אבל שוב, זה על הנייר. לשימוש ביתי רגיל אין שום הבדל לעומת כונן SATA) אבל נתוני Endurance (כמה נפח אפשר לכתוב לכונן במסגרת האחריות) טובים יותר.
 3. באופן כללי, אם מסתכלים על קטגוריית המוצר: כוננים מכאניים פחות אמינים מכונני SSD. בעיקר בגלל שהמנגנון שלהם מכני, מה שאומר בלאי מכני הדרגתי ורגישות לזעזועים חיצוניים. כונני SSD לא עדינים בכלל. רק שיש בהם גם דגמים פחות מוצלחים כמו בכל קטגוריית מוצר. בכלל, כשמדברים על אחסון, ולא משנה מאיזה סוג, אמינות מתייחסת לכאב ראש של החלפת כונן תקול (התעסקות, זמן השבתה, עלות) ולא להיבט של שמירה על המידע. אין תחליף לגיבוי. גם אם קנית את הכונן עם נתוני האמינות הטובים ביותר על הנייר, המוצר הספציפי שאצלך עלול לשבוק דקה אחרי שיצא מהקופסה.
 4. זה נכון, אבל גם ליצרנים מובילים יש לפעמים סדרות עבור פלחי שוק שונים או שמוכרים מוצר מדבקה. לדוגמה, ה-Crucial MX100 בכלל לא יוצר על ידי מיקרון וטכנית היה כונן מדבקה. אני לא יודע זאת בוודאות אבל סביר שגם ה-Kingston A400 הוא כונן מדבקה. שילוב בין בקר Phison S11 ושבבי NAND של טושיבה הוא לא בדיוק פיתוח in-house. מה שכן, ייתכן שהקושחה שלו יותר טובה מכוננים מקבלים וכנראה גם היכולת לטפל בבעיות במסגרת האחריות. אין בתחום יותר מדי הפתעות. כוננים מפלחי שוק דומים מציגים מאפייני ביצועים ואמינות זהים ואז הכל מתכנס לשאלה של מחיר, זמינות, העדפה למותג, תנאי אחריות והיכולת להשתמש בה בפועל). כשהמשתמש הממוצע לא צריך יותר מכונן SATA (מבחינת הביצועים) וכשכונני SATA טובים עולים לעתים קרובות 50 ₪ יותר לעומת כונן לשוק התקציבי שמגיע רק עם 3 שנות אחריות, בלי DRAM ולפעמים עם בקר בינוני משהו, אני באופן אישי חושב שאין כאן בכלל שאלה. השנתיים הנוספות של האחריות שוות לבדן עוד 50 ₪. ה-A400, BX500, Sandisk Pro הם לדעתי כונני אד-הוק. למערכות משחקים בתקציב מוגבל, למעבדת מחשבים לצורך לימוד אם רוצים להריץ ממנו מספר קטן של מכונות וירטואליות בתקציב מוגבל, ככונן ל-NAS/שרת ביתי קטן ופחות למערכת עבודה. כל כונן עלול לכשול במפתיע, אבל הכוננים התקציביים נוטים לפתח בהדרגה קצת יותר בעיות עם הזמן. הן בדרך כלל צצות אחרי שנה, לא תמיד מורגשות (אלא אם כן עוקבים האדיקות) ומשם זה עניין של מזל. מניסיוני (המועט מבחינת מדגם סטטיסטי) כונני הדגל או שעובדים או שתקולים. אין ממש באמצע.
 5. העדיפות תמיד היא ליצרנים שמייצרים את שבבי ה-NAND או שלפחות מקבלים שבבי NAND באיכות טובה מיצרן אחר. Samsung, WD ו-Crucial (מותג של Micron) מייצרים שבבי NAND לעצמם ולאחרים. גם פה יש תהליך Binning (מיון לפי איכות השבב) וכל יצרן שומר לעצמו את השבבים האיכותיים ביותר. השבבים הכי הטובים שמורים בדרך כלל לכוננים המיועדים לשוק העסקי. גם Toshiba יצרנית NAND מובילה ואת השבבים שלה אפשר למצוא ברוב כונני דרג הביניים. אחר כך זאת גם שאלה של הבקר. סמסונג משתמשים בבקר משלהם, כך גם WD. Crucial משתמשים בבקרים של Silicon Motion. כולם בגדול נחשבים בקרים טובים. יש גם בקרים פחות טובים כמו Phison שמשמשים לרוב בכוננים התקציביים ולפחות בכמה כונני מדבקה סיניים..ואז יש את נושא האחריות (תנאים ומשך זמן). כך שזה בדר כלל פחות עניין של מותג ויותר שאלה של דגם. Samsung ו-Crucial מובילות בשוק ה-SATA כי מדובר בחבילה השלמה הטובה ביותר שבדרך כלל נותנת את התמורה הכי טובה למחיר בשקלול אמינות וביצועים, ולץהיא רוב לא יקרה משמעותית (בהנחה שכונן כזה יהיה בשימוש כ-5 שנים, אבל הכל יחסי) מכונן דרג ביניים/תקציבי שמגיע עם פחות שנתיים אחריות ולרוב יש בו פשרה הנדסית כלשהי. אם מסתכלים על היחס עלות-תמורה מזווית אחרת, אז ייתכן שדווקא יצרן/דגם אחר יענו על הדרישה. בשוק ה-NVMe המצב קצת שונה כשיש כמה מתחרים/מותגים עם מוצרים אמינים וטובים לשוק הביתי/משרדי: , Samsung, Corsair Force, ADATA SX8200 PRO, ל-Kingston יש את ה-A1000 שהוא לא כונן "ביצועים" אבל מבחינת אמינות הוא בסדר גמור, ובטח שכחתי עוד מישהו. כל זה אפשרי גם בזכות העובדה שהשוק מוצף בשבבי NAND טובים כי ההיצע עולה על הביקוש (וחלק מזה קשור לדשדוש בשוק הסלולר שאליו היו מיועדים חלק מהשבבים האלה).
 6. איכות שבבי ה-NAND, הבקר, הקושחה, תנאי האחריות ונתוני אמינות לאורך זמן בפועל. אני לא יודע אם הייתי מגדיר את ה-A400 כונן מומלץ. רק למערכות מאוד תקציביות או כדי לרענן מערכת ישנה במינימום כסף ולשימושים שבהם קריסה פתאומית שלצהכונן היא לא הרת אסון. עם זאת, לכוננים של SP נתוני אמינות בפועל בעייתיים. היסטוריה של תקלות לאחר זמן קצר. ה-A400 נדמה כיותר אמין (אם כי כמובן תמצא גם דיווחים על תקלות), אם כי משתמש בבקר בעייתי (Phison S11). כנראה ששבבי ה-NAND מאיכות קצת יותר טובה. אולי גם יותר קל לפעול מול היצרן במסגרת האחריות במקרה של תקלה.
 7. אני לא מכיר את המכשיר הזה, אבל בהחלט אפשרי שהנורות יהיו אדומות עד להגדרת מערך. חיווי למשתמש על כך שיש דיסקים, אבל המכשיר עצמו עדיין לא מוגדר. הדיסקים עברו את שלב האתחול?
 8. הבעיה הכי גדולה עם המתאמים האלה היא שלוחות ישנים לא בהכרח תומכים ב-BOOT מחריץ PCIe (בדרך כלל מופיע ב-BIOS כ-Add-on Card). משתמש ביתי/משרדי לא מרוויח כלום מכונן NVMe לעומת SATA ככה שאני באופן אישי לא רואה סיבה להתעקש דווקא על כונן NVMe. עם זאת, אין גם מניעה כמובן. רק צריך לבדוק/לקחת בחשבון את האפשרות שהמערכת לא תוכל לבצע BOOT מהמתאם. צריך גם לקחת בחשבון שהאיכות של חלק מהמתאמים האלה היא לא משהו והחום לא בהכרח עושה להם טוב בטווח הארוך.
 9. הגדרת את המערך (סוג ה-RAID)? יכול להיות שהנורות אדומות עד להגדרת המערך. האם הם עברו בסדר את תהליך האתחול (בטח הנורות הבהבו במהלכו)? אם זה לא עוזר, ייתכן שהמכשיר לא תקין אבל כרגע לא הייתי ממהר לקפוץ למסקנות אם עדיין לא הוגדר מערך.
 10. ה-MX500 עדיף מכל בחינה*. באותו מחיר אין כאן שאלה בכלל לדעתי. *יש כמה גרסאות ל-WD Blue. חלקן כוננים של SanDisk שמותגו מחדש אחרי ש-WD קנו אותם ואחרים שמשלבים בקר שפותח בתוך החברה. כך שייתכנו הבדלים בביצועים (לא שזה מורגש) אבל הביצועים של ה-MX500 עדיפים קצת בכל מקרה (ועדיין זה לא ממש יורגש). מהסיבה הזאת חלקם באים עם 3 שנות אחריות ואחרים עם 5 (ה-MX500 מגיע עם 5 שנות אחריות). קצת קשה לדעת מה מקבלים (אפשר לבדוק לפי מספר סידורי) אבל לדעתי זה כונן ששווה לשקול רק אם הוא במבצע ממש משתלם. בכל מקרה אחר יש חלופות במחיר זהה שנותנות תמורה טובה יותר.
 11. למחשב כזה הייתי קונה את ה-Kingston A400 בנפח 480GB שיש עכשיו במבצע באמזון בפחות מ-200 ש"ח. מצד שני, אם עוד איזה 60 ש"ח לא צהווים בעיה וממילא מתוכנן מחשב חדש בשנה הקרובה פלוס-מינוס, הייתי משקיע ב-Crucial MX500 מתוך כוונה להעביר אותו למערכת הבאה.
 12. יש את ה-Corsair MP510 בנפח 480GB במחיר זהה (מחו"ל) או תמורת עוד 50-60 ₪ (בארץ) שנותן תמורה קצת יותר טובה באופן כללי לעומת SX8200 Pro (בעיקר בזכות ה-Endurance) ובמקרה הזה בעיקר בזכות הנפח הגדול יותר. אבל באמת שאין צורך להתעקש על NVMe לשימושים שהוזכרו.
 13. לדעתי SSD בנפח 256GB זה מעט מדי. 500GB הוא ממילא הנפח המשתלם.ביותר כיום. יש ב-TMS את ה-Corsair MP510 ב-357 ₪ שייתן לך תמורה מצוינת למחיר. יש אותו גם באמזון ב-300 ₪ אבל זה כבר הפרש זניח בקניית מחשב חדש (אבל עדיף מאמזון אם אתה רוצה נפח של טרה. סדר גודל של 600 ₪ שזה המחיר כיום של כונן SATA בנפח זהה). ואם אתה מתמקד בקנייה רק בארץ, אפשר גם לשקול כונן טרה בלי להעלות המון בתקציב כי לשימושים שלך אפשר לוותר על כונן NVMe בלי שום פגיעה בביצועים תמורת כונן SATA בנפח גדול יותר כגון Crucial MX500 או Samsung 860 EVO.
 14. בהתאם לרישיון, יכולה להיות בעיה אחרי החלפת לוח אם. זה נכון שה-HAL בגרסאות החדשות יותר של ה-NT Kernel (ווינדוס 8 ומעלה) הרבה פחות רגישה טכנית להחלפת מעבד (ערכות פקודות) ולוח אם (ערכת שבבים) אבל הרישיון הוא סוגיה נפרדת כפי שציין נפוליאון. רישיון Retail (כזה שנקנה בקופסה) לא יעשה בעיות. מקסימום האקטיבציה מתבטלת ומפעילים מחדש בלחיצת כפתור (במקרים נדירים, צריך ליצור קשר עם מיקרוסופט). אבל רישיון OEM (כזה שהגיע עם המחשב ורוב המפתחות הדיגיטליים) עלול ואפילו סביר שלא יאפשר לבצע אקטיבציה מחדש כך סתם. הסיבה לכך היא שמפתח הרישיון שמקבלים/קונים הוא לא זה שמשמש באמת את מערכת ההפעלה לזיהוי החוקיות, אלא קוד אחר שהוא סכום פונקציית Hash של רכיבי החומרה. אבל יש לזה פתרון. צריך לקשר את מפתח הרישיון לחשבון מיקרוסופט שלך לפני החלפת החומרה ואז שוב לאחר החלפתה ולא אמורה להיות בעיה. הוראות מפורטות, כאן.
×
 • צור חדש...