האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם עסקת גלעד שליט קרובה להיסגר?

Gil28

Recommended Posts

אני לא מבין למה אתה בהלם. לתקשורת יש אינטרס מובהק ליצור קרקס כי זו דרך לכפות על הציבור דעת מיעוט ועל הדרך להרוויח הרבה כסף. שליט, מסתננים מאפריקה, עובדים זרים וילדיהם רק דוגמאות בודדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היום יצא לי לראות את הכתבה שהתפרסמה אתמול על אופיר רחום ז"ל בערוץ 10

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=838322

לדעת שזה דוגמה למקרה אחד מבין רבים שמערער לי את ההחלטיות במחשבה על העסקה.

חטיפת חייל זהו מקרה סבוך , במיוחד למדינה כמו שלנו שערך האדם גדול מבין כל מדינה אחרת אני חושב , לא נראה לי שיש מדינה שהייתה משלמת מחיר כזה על אדם אחד.

יש הרבה דברים מאוחרי הקלעים שאני אישית לא יודע ועוד רבים פה אני מאמין שלא , שמה יעשו גורמי ביטחון ביום שאחרי החלפת השבוים כנגד גלעד שליט , כנראה תהיה העירכות מבצעית כלשהי.

אני בטוח שהם הגיעו למסקנה ועשו 1+1 ומה שיצא להם שאין סיכוי אחר לשחרר את גלעד שליט אם לא בעסקה זו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום יצא לי לראות את הכתבה שהתפרסמה אתמול על אופיר רחום ז"ל בערוץ 10

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=838322

לדעת שזה דוגמה למקרה אחד מבין רבים שמערער לי את ההחלטיות במחשבה על העסקה.

חטיפת חייל זהו מקרה סבוך , במיוחד למדינה כמו שלנו שערך האדם גדול מבין כל מדינה אחרת אני חושב , לא נראה לי שיש מדינה שהייתה משלמת מחיר כזה על אדם אחד.

יש הרבה דברים מאוחרי הקלעים שאני אישית לא יודע ועוד רבים פה אני מאמין שלא , שמה יעשו גורמי ביטחון ביום שאחרי החלפת השבוים כנגד גלעד שליט , כנראה תהיה העירכות מבצעית כלשהי.

אני בטוח שהם הגיעו למסקנה ועשו 1+1 ומה שיצא להם שאין סיכוי אחר לשחרר את גלעד שליט אם לא בעסקה זו .

היא אישה מוסלמיה שחטפה חיל ע"י שימוש במין ופיתויים מיניים, היא לא תשרוד שבוע בעזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שבעד העסקה פשוט לא מבין שהמשפחות השכולות הן לא הגורם העיקרי להתנגדות לעסקה. הבעיה העיקרית היא ששחרור הרוצחים יעודד חטיפת חיילים נוספים, ונוספים וחוזר חלילה. שוב, זה נכון ש 1000 מחבלים לא יגרמו נזק מי-יודע-מה ביחס ל 20,000 נוספים בעזה, אך עכשיו בכל שני וחמישי יחטפו לנו חיילים. כלומר, גם סיכוי גבוה יותר לאירועי טרור, גם סיכוי הרבה יותר טוב שייחטפו חיילים רבים נוספים.

אין מה לעשות. צריך להחליט החלטות כואבות ומצערות. ועם כל הצער שבדבר, שחרור חייל (ועוד תמורת כזה מחיר) אינו דבר משתלם.

הבעיה העיקרית כאן היא העם. לולא העם היה מפעיל כ"כ הרבה לחץ, יכול להיות שהיינו יוצאים בזול ומשחררים 100 מחבלים. אבל כמו שנאמר בסרטון שבחתימה שלי - "היצע וביקוש חביבי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם גיבורים גדולים פה במדינה על גבם של אחרים. האם כל אחד ממתנגדי העסקה היה טוען את אותן טענות גם אם הוא היה זה שנחטף או נופל בשבי? זה לא עניין של משתלם או לא, לא מדובר פה ברכיב חומרה, מוצר או שירות, ולכן ההגדרה משתלם ממש לא מתאימה פה. יש פה עניין שורשי ורחב הרבה יותר, עניין של אחריות מערכתית, בעיקר של הצבא והמדינה.

ניסיונות חטיפה היו, יש ולמרבה הצער עוד יהיו. יש אמצעים שאפשר לנקוט כדי למזער את סיכויהם להצלחה, בעיקר ברמת השטח, אבל בסופו של דבר הם בהחלט ייתכנו כי אי אפשר לפקח על כל החיילים, שהם בסך הכל אנשים צעירים, ועל הטועיות שהם עלולים לעשות בקבלת החלטות מסוימות. לאור כל עסקאות השבויים שנעשו עד כה, והיו לא מעט, למה כולם פתאום תובעים להראות "חוסן מדיני" על גבו של חייל בודד? מה זה כבר באמת ישנה? אם היו רוצים להראות חוסן מדיני למה בכלל החלו במשא ומתן? אל תשכח מול מי אתה מתעסק, מרגע שהתחלת במשא ומתן מבחינת הצד השני כבר "הפסדת" והוא ניצח "תודעתית" ומפה והלאה זה רק עניין של מחיר. להאשים את המשפחה או את התומכים בעסקה בכך שהעלו את המחיר זה לא רציני. יותר משנה, שזה די והותר זמן, הם די ישבו בשקט והביעו את מחאתם בצורה מאוד ממוקדת וצרה. אך כנראה שפה באמת מבינים רק כוח והתנהגות כזאת מתפרשת כחולשה ולא כמשהו ששווה להתייחס אליו. אני לא יודע אם באמת ישבה בחוסר מעש יחסי ובאדישות או שאולי נעשו מאמצים אמיתיים והצד השני הוא זה שהכשיל את העסקאות או את ההתקדמות, אבל מרגע שפתחת במשא ומתן עם הנבלות האלה למה בדיוק ציפית? למשא ומתן הוגן? להידברות עם בני תרבות? ברור שלא, אז למה בכלל ההפתעה מהדרישות המוגזמות שלהם? מבחינתם יש להם זמן, כל התקופה הזאת לא ממש הופעלו עליהם מנופי לחץ אמיתיים ולא פופוליסטיים, אפילו היה מבצע צבאי שממנו יצאה עם הזנב בין הרגליים מהבחינות האלה -- גם ללא מידע על גלעד שליט, גם ללא מנופי לחץ אמיתיים שבהם ניתן להשתמש במשא ומתן וגם ללא פגיעה אמיתית בתשתית ושלטון החמאס בטווח הארוך. אז כשאתה בעמדת נחיתות, המחיר עולה, בטח בשוק המזרח תיכוני שבו אנחנו חיים.

המצב בהחלט לא אידאלי, אבל לתלות את כל "החוסן המדיני" ו"בטחון ישראל" בחייל פשוט אחד שנחטף כי היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון וכאילו שמכל שאר הבחנות כל המערכות, הצבאית והמדינית, פועלות כאן ללא דופי ונעשו כל הצעדים הנכונים למניעת המצב הזה ופשוט אותו חייל הוא זה שטעה, שגה או לא ציית להוראות ולכן הביא את זה על עצמו, ורק הוא אשם, זה פשוט מגוחך. לא על העסקה הזאת תקום ותיפול מדינת , קשיים אולי יהיו זה כן, אבל קצת פרופורציה.

ברגע שהחלפת שבויים עבור טננבוים, שדי עונה לקריטריונים של הביא את זה על עצמו, אין לממשלה שום זכות ערכית ומוסרית להגיד שדווקא עכשיו אנחנו מפקירים חייל בשבי כדי להראות שאנחנו לא נכנעים לטרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם גיבורים גדולים פה במדינה על גבם של אחרים. האם כל אחד ממתנגדי העסקה היה טוען את אותן טענות גם אם הוא היה זה שנחטף או נופל בשבי?

לא הצלחת למצוא טענה יותר נדושה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא אישה מוסלמיה שחטפה חיל ע"י שימוש במין ופיתויים מיניים, היא לא תשרוד שבוע בעזה.

לפי ההתנהגות שלה כלפי שאר האסירות סביבה, אני דווקא מאמין שהיא תפתח בי"ס לשאהידיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי כתבה של ערוץ 10 שדיברה על זה שיש לה חשבון פתוח עם החמאס, בגלל כל מיני מקרים שקרו לה עם אסירות של החמאס בכלא, וגם בגלל כל הדרך הזאת שבה היא פיתתה את הילדון וכו', ולכן זה טוב לישראל שהיא בסוף תגורש לעזה ולא לירדן. הכתב רמז שהוא מקווה שבזכות זה "לא נשמע עליה יותר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד יותר מכעיס שעכשיו ערוצי החדשות מוצפים בכתבות רקע עם ראיונות של המחבלים ומשפחותיהם.

לעזאזל, מי רוצה לראות אותם, מי רוצה לשמוע אותם.

הם מקבלים יותר זמן מסך ממשפחות הנרצחים.

התעמולה נמשכת במלוא עוצמתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד יותר מכעיס שעכשיו ערוצי החדשות מוצפים בכתבות רקע עם ראיונות של המחבלים ומשפחותיהם.

לעזאזל, מי רוצה לראות אותם, מי רוצה לשמוע אותם.

הם מקבלים יותר זמן מסך ממשפחות הנרצחים.

התעמולה נמשכת במלוא עוצמתה.

תראה אני זוכר שקראתי כתבה על למה ממחזרים ומנפחים סיפורים כאלו גם בארץ וגם בעולם -לחברות החדשות זה פשוט הרבה יותר זול

תדמין מצב שהם היו צריכים למלא מספר שעות ביום בחדשות גדולות מכל העולם -זה עולה להם המון כסף לשלוח כתבים לרחווי העולם או לחלופין

לקנות כתבות מוכנות

לאומת זאת ליתעלק על סיפור כמו העסקה הזאת ולמחזר אותם דברים שוב ושוב ושוב -הרבה יותר זול

אותי חלק מהדברים שמרחיקים מטלוויזיה זה זה

הבעיה שאני מכור לאינטרנט וגם ברשת יש הצפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...