בקשה לייצוגית נגד סנדיסק - מכרה מוצרים בעלי זיכרון פנימי נמוך מהמובטח. - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה לייצוגית נגד סנדיסק - מכרה מוצרים בעלי זיכרון פנימי נמוך מהמובטח.

duk4u

Recommended Posts

האם יש בסיס ליצוגית נגד סנדיסק ?, הרי ידוע לכול שאנו רוכשים כונן מכול סוג שהוא אנחנו לא מקבלים באמת את הקיבולת שיצרניות החומרה מציינות על גבי המוצר. כלומר קנינו דיסק קשיח של 100 ג'יגה נניח, אנחנו בפועל לא מקבלים באמת 100 ג'גה, בגלל העובד שיצרניות החומרה מחשיבות ג'יגה כ 1000 מגבייט.

זאת למעשה תרמית שהייתה מקובלת עד היום ואף אחד לא יצא נגד התופעה, האם אנחנו מתחילים לראות שינוי מגמה ? והאם יש בסיס לתביעה היצוגית נגד סנדיסק?...

http://www.psakdin.co.il/news/article.asp?PDUID=nws_nknm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצד אחד נכון, מדובר בשקר. מצד שני, זה שקר שמקובל בענף ואף יצרנית אינה חורגת ממנו לרעה (או לטובה...), מה גם שבאתרי החברות (ועל האריזות, כשיש) מצויינת שיטת הספירה שלהם. חוץ מזה אני מניח שמבחינה משפטית הם מכוסים - מבחינת הגדרה, "גיגה" זה 1000 ולא 1024, כך שאפילו שבעולם המחשבים זה לא כך, בגדול הם לא משקרים... הם כן מטעים קצת את הקונה הלא מתמצא, אבל אמרו נא לי, איזה רכיב מחשב לא מטעה אדם שלא מבין את משמעות המספרים הכתובים עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות במיץ !

:bash:

אתם מקבלים בדיוק את מה שמוכרים לכם.

אני לסביר ככה שאולי תבינו

זה כמו שקלים - דולר - או לירה אנגלית. בכל מטבע זה יוצא מספר אחר אבל זה

בדיוק אותו הדבר בכסף.

רק במחשבים זה ישרוני - או בינארי וזה יוצה בדיוק אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בסיס לשום תביעה...

לכל המתלהמים, תסתכלו טוב טוב בתחתית של -כל- דף מוצר ובעלון שאתם מקבלים עם המוצר.

רשום שם בבירור: "1GB= 1,000,000,000 Bytes"

מרגע שהם רשמו דבר כזה, זה לא משנה אם הם קוראים לזה ג'יגבייט, פלוצקבייט, או שמוליק.

בשביל שיהיה לכם יותר נוח, פעם הבאה שאתם הולכים לקנות DOK/הארדיסק, תזכרו שאתם מחפשים נפח של 500 שמוליקים, שזה בערך 465GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בדיוק הטעיה כי זה משהו שנקבע כמשהו קבוע ומוסכם בין כולם..

זה לא שסנדיסק מכרה כרטיס שמכיל 16GB וכתבה עליו שמכיל 32GB.

אפשר אולי לדעתי לעשות סטנדרט עולמי שידרוש מהיצרניות לייצר זיכרונות ולכתוב את הכמות המדוייקת שיש.

זה די דומה שמישהו יתבע את מרצדס כי הם כתבו שלמנוע יש 150 כוחות סוס אבל המכונית תסע פחות מהר ממכונית אחרת שיש לה מנוע 180 כוחות סוס באותו מסלול בדיוק. (כי זה תלוי גם במכונית עצמה..)

מי שלא יודע שזה קיים לא צריך להיבהל ולחשוב שגונבים אותו בזיכרון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ליטר מים היה 1000, וכל הקומקומים והבקבוקים והמיכלי איחסון היו משתמשים במדד שקרי מומצא כמו 1 ליטר = 700, ואנשים שהיו קונים בקבוקים שכתוב עליהם ליטר ובתוכם נכנס רק 700CL אז גם זה בסדר כי הם ציינו זאת בתחתית הבקבוק ?

לא יתכן שמידע נמדד באופן אחד, וקיבולת למידע נמדדת באופן אחר.

הכוננים וכרטיסי האיחסון נמכרים כדי לאחסן בהם מידע, וחובה עליהם לדווח כמה מידע נכנס עליהם באופן אחיד לשיטת המדידה המקובלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכול אלו שמנסים להצדיק את השיטה תתעוררו, ג'יגבייט זה ג'יגה בייט ולא 1000 מגהבייט וכול ההשוואות לדולר שקלים ולירה אנגלית או, יחידות או, מרצדס וכול השאר. שיצרן מציין נפח כונן צריך להיות נפחו האמיתי ושיהיה נוח או לא נוח לא צריך לעניין אף אחד. שאדם ממוצע רוכש כונן שמצויין 500 ג'יגה בייט צריך וגם זכאי לקבל כוננן שנפחו 500 ג'יגה בייט נקודה. ומי שטוען שזו לא הטעייה כי, ואני מצטט "זה לא בדיוק הטעיה כי זה משהו שנקבע כמשהו קבוע ומוסכם בין כולם..

" אז אני שואל מוסכם ע"י מי? בטח שלא ע"י הצרכנים. ורק בגלל שהיה נהוג כך עד עכשיו לא מצדיק שימשך כך גם לעתיד,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת הטעיה, כי הדרך שהיצרנים מודדים אינה תואמת את הדרך שכל תחום האיחסון מבחינה תוכנתית מודד (שהיא על פי השיטה הבינארית על בסיס 8).

שיטה בינארית על בסיס 8? מה שתית הבוקר?

מי זה לעזאזל "תחום האיחסון" אם לא יצרנים של התקני אחסון?

למה שלא תתבע את ואת שאר יצרני מערכות ההפעלה שמשקרים לגבי גודל הקבצים שהם מציגים?

ג'יגבייט זה ג'יגה בייט ולא 1000 מגהבייט

איזה קשקוש. תקרא קצת אפילו בוויקיפדיה, תראה שכתוב שם ש גיגהבייט = 109 בתים. תקרא בכל מקום, וזה מה שיהיה כתוב. לרוב יכתבו גם שהסטורית השתמשו בזה גם כדי לתאר גודל של 230 בתים, ושהדבר גרם בלבול, ולכן אפילו פיתחו בכוונה קידומת אחרת (gibibyte) כדי לנסות ולפתור את הבלבול (ללא הצלחה רבה). אז מה שקרה הוא שבכל מה שקשור לRAM השתרשה השיטה הבינארית, ובכל מה שקשור לאחסון, תקשורת (1Gbps = 1000Mbps ולא 1024Mbps), וכל דבר אחר בחיים (גיגה-וואט זה 1000 מגה-וואט) - השתרשה השיטה העשרונית.

מבלבל? כל בן-אדם עם אפילו חצי שכל יהיה מבולבל בדיוק שתי דקות ואז יתפוס את הרעיון.

שאדם ממוצע רוכש כונן שמצויין 500 ג'יגה בייט צריך וגם זכאי לקבל כוננן שנפחו 500 ג'יגה בייט נקודה.

וזה מה שהוא מקבל, נקודה.

" אז אני שואל מוסכם ע"י מי? בטח שלא ע"י הצרכנים. ורק בגלל שהיה נהוג כך עד עכשיו לא מצדיק שימשך כך גם לעתיד,

מוסכם ע"י כולם, כולם, חוץ מכמה אנשים בזויים ושפלים שמחפשים להתעשר על חשבונם של אחרים. למרבה הצער, בעולמנו הלא אידאלי גם עלובי-נפש כאלה לעיתים מצליחים, אבל אין מה לעשות. יש רעות בעולם, זו רק אחת מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ליטר מים היה 1000, וכל הקומקומים והבקבוקים והמיכלי איחסון היו משתמשים במדד שקרי מומצא כמו 1 ליטר = 700, ואנשים שהיו קונים בקבוקים שכתוב עליהם ליטר ובתוכם נכנס רק 700CL אז גם זה בסדר כי הם ציינו זאת בתחתית הבקבוק ?

כן, זה היה בסדר, אפילו מצויין. כי 700CL זה 7 ליטר... :kopfpatsch:

וגם אם זה היה 700CC זה היה בסדר, כי זה מצויין על האריזה.

אם חברה תמציא יחידה בשביל לקדם מוצר, ותקרא לה "ליטק" ששווה 0.9 ליטר, זה כשר אבל מסריח. כל עוד מצויינת התכולה ביחידה נורמלית.

למה שלא תתבע את מיקרוסופט? שמוציאה שם רע לחברות האיכסון?

הרי אם הוינדוס היה רושם לך שבכונן 500 יש 500GB היית נרגע, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד רעיון:

לתבוע את חברת על זה שמשווקת זכרונות DDR3-1333MHz שבפועל רצים ב666MHz. וגם זכרונות DDR3-1600MHz שבפועל רוצים ב800MHz.

קניתי זוג סטיקים של XMS מהסוג היקר DDR3-1600. כשהגעתי הביתה מבסוט ומחייך, הדלקתי את המחשב, הפעלתי את תוכנת CPUZ, גיליתי לתדהמתי שהזכרונות רצים ב800MHz בלבד! שאלתי בפורומים ואמרו לי שככה זה צריך להיות, משהו שלא הבנתי על כפול או שטויות כאלה. למה אני בתור צרכן שמשלם במיטב כספו צריך לסבול את השטויות האלה של היצרנים שמרמים כדי שהמוצרים שלהם ייראו יותר ממה שהם?

רעיון נוסף:

לתבוע את חברת וויליפוד. קניתי קופסת שימורי טונה שלהם. על הקופסה היה כתוב 150 גרם, וגם בכל השלטים בסופרסל היה כתוב "150 גרם טונה וויליפוד". אני בדיאטה מיוחדת ותכנית אימונים לפיתוח שרירים שבה אני חייב לאכול 150 גרם טונה אחרי כל אימון. כשחזרתי הביתה מבסוט ומחייך, גיליתי לתדהמתי שכתוב על הקופסה באותיות קטנות: משקל לאחר סינון: 102 גרם. מה זו הרמאות הזו? כל הדיאטה שלי נהרסה בגלל זה. כשצרכן קונה טונה 150 גרם הוא צריך לקבל 150 גרם נקודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמה של הטונה לגמרי מפגרת. אומנם זאת לא רמאות במובן המשפטי כי כתוב באותיות הקטנות מה המשקל לאחר הסינון, אבל זאת בהחלט דרך לבלבל את הצרכן. אי אפשר לתבוע אותם, אבל איזו סיבה יש לך לגונן עליהם ככה? וקוראים לחנות שופרסל.

בנושא הכוננים הקשיחים, זה קצת שונה כי זה עניין של הגדרה; האם ג'יגה זה 230 ע"פ השיטה הבינארית או בכלל 109 בהתאם ל-SI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...