בקשה לייצוגית נגד סנדיסק - מכרה מוצרים בעלי זיכרון פנימי נמוך מהמובטח. - עמוד 4 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה לייצוגית נגד סנדיסק - מכרה מוצרים בעלי זיכרון פנימי נמוך מהמובטח.

duk4u

Recommended Posts

על מה אתה מדבר? זה לא מקרה פרטי!

זאת היתה דוגמה. באותה מידה היא יכולה להיות דוגמה כללית עבור כל השוק, וגם כתבתי את זה בעצמי: "או כולן לצורך העניין".

זה לא מקרה פרטי!

בוודאי שזה בר השוואה, זה בדיוק אותו מקרה.

זה שוק שלם, שבו כל החברות משתמשות במונח מסויים הידוע בציבור (הרלוונטי לאותו שוק) כבעל מידה מסויימת, אבל הן משתמשות ביחידת מידה שונה - תוך שימוש במונח המטעה והשיקרי שאינו מתאר בצורה נכונה את יחידת המידה האמיתית - מתוך כוונה ברורה להטעות בכוונה תחילה.

מה זה רלוונטי?

יש דוגמה טובה ויש לא טובה, במקרה הזה מה שאתה מתאר לא קשור לנושא הדיון כי שוב - מה שאתה מתאר לא נובע מבלבול תקנים אלא נטו רמאות ולכן זה לא המקרה הזה.

וגם אם נניח שאתה צודק וזה ממש המקרה, מה אתה חושב שיקרה לסאנדיסק אם התביעה תתקבל??

איך אתה, בתור לקוח, רוצה לראות את השוק? כשלסנדיסק יש חוב של 20 מיליון שקל אתה מבין את ההשפעה של זה על השוק העולמי?

ומה חברות אחרות יעשו בנידון? הרי אם סנדיסק תחטוף בראש, הדרך שהם יחטפו גם היא מאוד קלה ומהירה כבר כשיש בסיס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

איך אתה, בתור לקוח, רוצה לראות את השוק? כשלסנדיסק יש חוב של 20 מיליון שקל אתה מבין את ההשפעה של זה על השוק העולמי?

ומה חברות אחרות יעשו בנידון? הרי אם סנדיסק תחטוף בראש, הדרך שהם יחטפו גם היא מאוד קלה ומהירה כבר כשיש בסיס..

כן אני מבין את ההשפעה על השוק העולמי.

הוא ישאר בדיוק אותו דבר מבחינתנו.

ומה חברות אחרות יעשו בנידון? יתקנו את דרכם אני מקווה, ויתחילו לכתוב את הקבולת באופן זהה למערכות הקבצים ותוכנות, או לכל הפחות לכתוב גם GB וגם GiB כדי שאנשים ידעו כמה מידע נכנס בזה בלי לעבור קורס מדידות ולהתייעץ במחשבון.

נמאס לי מחברות שמתנהלות ברשלנות תמימה ומערימות קשיים וצרות ללקוחות ללא כוונה (וללא כוונה לתקן את דרכם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש דוגמה טובה ויש לא טובה, במקרה הזה מה שאתה מתאר לא קשור לנושא הדיון כי שוב - מה שאתה מתאר לא נובע מבלבול תקנים אלא נטו רמאות ולכן זה לא המקרה הזה.

זה כן המקרה הזה. אין פה שום בלבול, אתה מיתמם. זה נטו רמאות.

זה שאני ואתה מספיק מתמצאים בתחום המחשבים בשביל להכיר בכלל את ההבדל הזה, ועוד יותר בשביל לדעת לחשב אותו - לא אומר שהעולם בסדר ורק מי שלא יודע את זה הוא דפוק.

במקרה הזה, האנשים בסדר. זה העולם שדפוק.

או ליתר דיוק, האנשים בסדר. היצרניות הן אלה שמשקרות ומרמות ומטעות, בכוונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לזה שום קשר לעניין.

וזה לא גורם להטעיה.

X-BIT תמיד היו ותמיד יהיו X-BIT.

במערכות קבצים ותוכנות מודדים בXBYTE על סולם מכפלות שבו לשלבים ניתן שם, השאול מסולם דומה כדי לתאר מדרגות של 1024.

והדבר נעשה מאז המצאת הBYTE ועד היום.

וזה קיים בכל מערכת קבצים ותוכנה הקשורה לדבר.

אי אפשר להתעלם מהעובדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורס מדידות? כן?

אולי תנפחו את זה עוד קצת?

אולי גם תכניסו את זה שיש ילדים שאין להם מה לאכול?

ויש מצב קשה בעולם עם טורקיה, ביבי והפלסטינים.. למה שעל זה חברות לא ישלמו? בכל זאת.. צריכים לעזור במצבים קשים כאלו..

אני מקווה שאני לא צריך להכניס תוויות של ציניות שם למעלה אבל ברצינות, תתבגרו...

אולי אני תמים בכל מיני דברים אבל אני יודע מתי להבדיל בין עילה לתביעה להסדרת הנושא.

לא כל דבר שלא מוצא חן בעיני אנשים צריך להגיע ישר לבית משפט..

בנוגע למצב שאחרי המשפט במידה וזה אכן יתקבל - המצב בטוח לא ישאר אותו דבר.

יצרניות יתחילו לסמן את הסימון המדוייק כמו שכולנו מעוניינים שיהיה אבל מעבר לזה גם יעלו את המחירים על מנת לכסות על ההפסדים האלו (זה לא 100 שקל שילך להם, זה מאות מיליונים..)

ואז בעצם מי הפסיד בסופו של דבר?

היצרניות? הן לא הפסידו כלום. את ההפרשי כספים הם יחזירו בהעלאת מחירי הזכרונות.

לכן בסופו של דבר הלקוח יפסיד במידה וינקוט בשיטה כל כך אגרסיבית ולכן אני נגד תביעת החברות בבית משפט אלא רק קביעת סטננרטים.

ז"א שבמידה ויש מישהו שלא מוצא חן בעיניו השיטה הנוכחית של סימון המוצרים - שיפנה לגוף האחראי על קביעת תקנים חדשים ויפעל מולם ולא כנגד החברות הגדולות.

מעבר לזה, אין לי עוד מה להגיד, אם עד עכשיו לא הצלחתי להסביר לכם אני אפרוש ללימודי הפסיכומטרי שלי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לזה שום קשר לעניין.

וזה לא גורם להטעיה.

גם לך אין שום קשר לעניין.

וודאי שזה גורם להטעייה. כשאומרים לי שאני יכול להעביר 1Gbit בשנייה ובפועל אני מעביר רק 0.931Gbit, הרי שאני לא מקבל את מלוא המהירות שציפיתי לקבל!

וברור שהם עושים את זה מתוך כוונה ברורה להטעות בכוונה תחילה, כי זה גורם למוצרים שלהם להיראות יותר יפים ואטרקטיביים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שוק שלם, שבו כל החברות משתמשות במונח מסויים הידוע בציבור (הרלוונטי לאותו שוק) כבעל מידה מסויימת, אבל הן משתמשות ביחידת מידה שונה - תוך שימוש במונח המטעה והשיקרי שאינו מתאר בצורה נכונה את יחידת המידה האמיתית - מתוך כוונה ברורה להטעות בכוונה תחילה.

העובדה שאתה מתכחש לה (ותמשיך להתכחש לה גם אחרי ההודעה הזו), היא שאין יחידת מידה אמיתית. מלכתחילה היה בלבול ושני תקנים שונים, שמעולם לא התאחדו, ולא ייתאחדו. לא אתה ולא אף אחד אחר לא יקבע איזה מהם יותר נכון או יותר קובע.

לכן אין לך בסיס להאשים את יצרני התקני האחסון או יצרני ציוד התקשורת בהטעיה יותר מאשר יש לך בסיס להאשים את יצרני הזכרונות או כותבי מערכות ההפעלה בהטעיה. מי שמך לקבוע שדווקא יצרני התוכנה או יצרני הזכרון יקבעו את התקן?

אם כבר, מי שאשם הם אותם אנשים בעולם המחשוב (שאין לי מושג מיהם, וספק אם מישהו בכלל יודע איפה זה התחיל), שהחליטו למען הנוחות האישית שלהם לשנות ברוב חוצפתם את המשמעות של היחידות הסטנדרטיות (שהיו קיימות הרבה לפני שנולדו) ולהחליט שכשזה נוגע לזכרון של מחשב, קילו זה לא 3^10 אלא 10^2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד. את זה יקבע בית המשפט.

אבל בית משפט יקבע את זה וגם יקבע שהלקוח הפסיד בסופו של דבר..

אני גם בעד השינוי הזה אבל לא מצריך בית משפט אלא התערבות של הגוף שאחראי על התקנים הללו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, רבותי המתנגדים להתנהלות החברות, היכן עובר הגבול בין שיווק ובין הטעיה? אם כל הלקוחות שאינם סתומים יודעים את שיטת המדידה המקובלת, את מי הטעו פה? את המיעוט שלא מבין? הרי מי שלא מבין יטעה תמיד, לא משנה באילו יחידות ישתמשו...

אבל אם אתם דומים דוגמה יותר ספציפית להתנהלות דומה, נחזור רגע לכוחות סוס: כידוע, בניגוד לרוב המוחלט של מוצרי החשמל, מזגנים בישראל נמדדים בכוחות סוס דווקא. נכון, הם מציינים שמדובר בכוחות סוס (ולא וואטים) - אבל אילו כוחות סוס, חשמליים או מכאניים (הגדרות שונות טיפה)? אם הם מודדים בכוחות סוס חשמליים הרי שהם מטעים את הציבור, שכן כל מה שהציבור מכיר הוא כוחות סוס מכאניים ובטח חושב שלזה הכוונה, ואם הם מודדים במכאניים הרי שהם מטעים את מי שדווקא חושב שההמרה נעשית באופן הנכון, כלומר לפי הגדרה של כוח סוס חשמלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל הלקוחות שאינם סתומים יודעים את שיטת המדידה המקובלת, את מי הטעו פה? את המיעוט שלא מבין? הרי מי שלא מבין יטעה תמיד, לא משנה באילו יחידות ישתמשו...

אני כל כך רואה מישהו מגיע לחנות מחשבים לקנות הארדיסק ומתחיל לצעוק שהחנות הקטינה לו ב70 ג'יגה את ההארדיסק כי חבר שלו קנה בדיוק שבוע לפני כזה וזה הכיל 1TB ועכשיו הוא רואה על האריזה 931GB

xD

ואז כמה שעות אחרי זה אנחנו רואים פה בפורום צרכנות דיון חדש "חנות X מורידה באופן שיטתי נפח בהארדיסקים - ממש ביזיון!!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אחרי שבועיים אף אחד לא יזכור ולאף אחד לא יהיה איכפת.

ופתאום!! כשאתה תבדוק כמה תופסים הקבצים החשובים שלך שאתה רוצה לשים על DOK ותקנה אחד, הם גם יצליחו להיכנס פנימה!! :o

AMAAAAAAAAAAAAZING

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אחרי שבועיים אף אחד לא יזכור ולאף אחד לא יהיה איכפת.

ופתאום!! כשאתה תבדוק כמה תופסים הקבצים החשובים שלך שאתה רוצה לשים על DOK ותקנה אחד, הם גם יצליחו להיכנס פנימה!! :o

AMAAAAAAAAAAAAZING

:imwithstupid:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...