בקשה לייצוגית נגד סנדיסק - מכרה מוצרים בעלי זיכרון פנימי נמוך מהמובטח. - עמוד 3 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה לייצוגית נגד סנדיסק - מכרה מוצרים בעלי זיכרון פנימי נמוך מהמובטח.

duk4u

Recommended Posts

ברגע שכולן עושות את זה, אתה לא יכול לתבוע אף אחת.

זאת טענה מטופשת.

מעבר לזה, אני חושב שההיתממות פה היא ממש מהוררת תמיהה.

האם אתם (המיתממים) באמת ובתמים מאמינים למה שאתם כותבים? אתם באמת חושבים שחברות ייצור מדיות האכסון לא החליטו לעשות את הטריק הזה על דעת עצמם, פשוט כי זה טוב להן יותר מבחינה שיווקית? זאת הטעיה, ולא סתם הטעיה אלא הטעיה מכוונת בכוונה תחילה. איך שלא תנסו לסובב את זה.

ואם התביעה הזאת תצליח להוביל לשינוי מגמה בעולם - מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל לא מדובר בהטעייה! הרי באותה מידה בדיוק ניתן על פניו לבוא בטענות ליצרני ויבואני טלויזיות שמוכרות מסכים הנמדדים באינצ'ים במדינות בהן מקובלת השיטה המטרית. בנוסף, אם לא ידעת, להרבה יחידות מידה מקובלות יש כמה וכמה גרסאות שונות - "מייל" ו"מייל ימי" הן שתי יחידות שונות למדי, למשל. אם אדם מחליט להיות מטומטם מספיק בשביל לקנות מוצר מבלי להבין באילו יחידות הוא נמדד, למרות שהן משותפות לכל היצרנים והמשווקים בעולם ואף מוסברות על האריזה ובאתר היצרן, זו בעיה שלו ולא מעבר לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לא מדובר בהטעייה! הרי באותה מידה בדיוק ניתן על פניו לבוא בטענות ליצרני ויבואני טלויזיות שמוכרות מסכים הנמדדים באינצ'ים במדינות בהן מקובלת השיטה המטרית. בנוסף, אם לא ידעת, להרבה יחידות מידה מקובלות יש כמה וכמה גרסאות שונות - "מייל" ו"מייל ימי" הן שתי יחידות שונות למדי, למשל. אם אדם מחליט להיות מטומטם מספיק בשביל לקנות מוצר מבלי להבין באילו יחידות הוא נמדד, למרות שהן משותפות לכל היצרנים והמשווקים בעולם ואף מוסברות על האריזה ובאתר היצרן, זו בעיה שלו ולא מעבר לכך.

קישקוש. אתה מיתמם ומתעלם ממהות העניין. החברות לא עושות את זה בתום לב, אלא בכוונה תחילה ובכוונה להטעות, בכוונה.

אחד המבחנים הכי גדולים בבדיקת חשד להטעיה, הוא מבחן תום הלב.

הן נכשלות פה כשלון חרוץ (אני רק מקווה שימצאו מספיק ראיות כדי להוכיח את זה בבית המשפט). לכן זאת הטעיה, כהגדרה.

מה לא ברור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת טענה מטופשת.

מעבר לזה, אני חושב שההיתממות פה היא ממש מהוררת תמיהה.

האם אתם (המיתממים) באמת ובתמים מאמינים למה שאתם כותבים? אתם באמת חושבים שחברות ייצור מדיות האכסון לא החליטו לעשות את הטריק הזה על דעת עצמם, פשוט כי זה טוב להן יותר מבחינה שיווקית? זאת הטעיה, ולא סתם הטעיה אלא הטעיה מכוונת בכוונה תחילה. איך שלא תנסו לסובב את זה.

ואם התביעה הזאת תצליח להוביל לשינוי מגמה בעולם - מצויין.

אתה רוצה לעשות סטנדרטיזציה? תתחיל ממשהו שבאמת מצריך את זה.

לדוגמא,

http://en.wikipedia.org/wiki/Horsepower

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנו הבדל בין הטעייה ובין שיווק. הטעייה היא לרשום שיש במוצר 1000 יחידות למרות שבפועל יש בו 800 באותן היחידות. אם נגיד פתאום יצרני הטלויזיות כולם יעברו למדוד מסכים בסנטימטרים (ובכך יגדילו את המספרים פי 2.54), תוך ציון היחידות, כדי לשווק מסכים גדולים יותר כביכול, האם תאשים אותם בהטעייה? ומה עם יצרן אירופאי יציין את הספק מנועיו בכוחות סוס למרות ששאר היצרנים באזור עברו לקילו-וואטים, ובכך יציג מספרים גדולים יותר (תוך שהוא מציין שהוא מודד בכוחות סוס)?

שים לב גם שבשום שלב לא טענתי שהדבר נעשה בתום לב - ברור שזה נעשה לצורך קידום מכירות.

* עריכה: אני רואה שהקדימו אותי עם דוגמת כוחות הסוס, אם כי לא בטוח שבאותו ההקשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נגיד פתאום יצרני הטלויזיות כולם יעברו למדוד מסכים בסנטימטרים (ובכך יגדילו את המספרים פי 2.54), תוך ציון היחידות, כדי לשווק מסכים גדולים יותר כביכול, האם תאשים אותם בהטעייה?

לא, אבל לא על זה אנחנו מדברים.

אם חברה מסויימת (או כולן לצורך העניין) תפרסם "מסך 127 אינץ!!" ואז באותיות קטנות למטה תוסיף "1 אינץ = 10 מ"מ" - כלומר למקרה שזה לא היה מספיק ברור, תמדוד את הגודל של המסך בסנטימטרים (127 ס"מ, 50 אינץ') אבל תמשיך לקרוא לזה אינץ' ופשוט תוסיף את ה"פרשנות" שלה למושג הזה באותיות קטנות - אז כן. זאת תהיה הטעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאתם רואים גם מציטוטים של אנשים מויקיפדיה - ההבדל נוסע מ-2 תקנים שונים שנוגדים אחד את השני ברגע שזה מגיע למיחשוב.

דרך אגב, ניסו גם לעשות מחשבים שעובדים לפי שיטה עשרונית ולפי שיטה אוקטאלית (אני לא זוכר בוודאות לגבי הקסה) והמחשבים הללו עבדו אבל השיטה לא תפסה אצל רוב האנשים והמשיכו להשתמש בשיטה הבינארית.

מצד שני אני מבין למה עבור דיסקים קשיחים השתמשו בקילו = 1000, אבל לא מבין למה להשתמש בזה גם עבור אכסון מבוסס זכרון פלאש. הרי זכרון פלאש זהה לזכרוןRAM, במובן ששניהם הם מטריצה על ואפר סיליקון.

אני מניח כי הנוהל הזה של להשתמש ביחידת מידה הזאת הושרש לגבי כל מה שקשור לזיכרונות ולכן לא רצו לעשות הפרדה (כמו שמישהו פה הזכיר את מייל ומייל ימי..)

לא, אבל לא על זה אנחנו מדברים.

אם חברה מסויימת (או כולן לצורך העניין) תפרסם "מסך 127 אינץ!!" ואז באותיות קטנות למטה תוסיף "1 אינץ = 10 מ"מ" - כלומר למקרה שזה לא היה מספיק ברור, תמדוד את הגודל של המסך בסנטימטרים (127 ס"מ, 50 אינץ') אבל תמשיך לקרוא לזה אינץ' ופשוט תוסיף את ה"פרשנות" שלה למושג הזה באותיות קטנות - אז כן. זאת תהיה הטעיה.

אבל זה במקרה פרטי שזאת חברה אחת שעושה מעשה מלוכלך בלרמות את הלקוח..

זה לא משהו בר השוואה למקרה המתואר פה.

זה לא שלפני עשרות שנים כשהמסכים החלו לצוץ בעולם אז החליטו שבמסכים אינצ' יהיה שווה 10 מ"מ.. הרי כל העניין הזה נובע ממגבלה של תקנים טכנולוגיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* עריכה: אני רואה שהקדימו אותי עם דוגמת כוחות הסוס, אם כי לא בטוח שבאותו ההקשר.

בערך באותו הקשר, יש איזה 6 סטנדרטים שונים לכ"ס וזה עוד מבלי להחשיב את המדינות שמשתמשות ב-kW. תוסיף על זה את השיטות השונות למדידה ואז בכלל יש כאוס מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[סרקזם]

אבל לא מדובר בהטעייה! הרי באותה מידה בדיוק! ניתן על פניו לבוא בטענות ליצרני החוזים שמגדירים בתוכם הגדרות כאלו ואחרות המקובלות בענף החוזים.

אם לא ידעת להרבה חוזים יש כמה סעיפים שונים ולפעמים מנוגדים לחוק עצמו ולחוש הצדק המוסרי.

אם אדם מטומטם מספיק כדל לא לראות שכתוב בחוזה למטה באותיות קטנות שאתם מקבלים פחות ממה שכתוב באותיות הגדולות בראש החוזה, זו בעיה שלו ולא מעבר לכך.

מי שלא עבר קורס עריכת חוזים ותרגילים משפטיים הוא מטומטם ומגיע לו שיעבדו עליו.

[/סרקזם]

אתה רוצה לעשות סטנדרטיזציה? תתחיל ממשהו שבאמת מצריך את זה.

לדוגמא,

http://en.wikipedia.org/wiki/Horsepower

[סרקזם]

אתה רוצה לתקן חוזה מטעה ? תתחיל ממשהו שבאמת מצריך את זה.

לדוגמא,

החוזה של ריטה.

[/סרקזם]

I bought a doughnut and they gave me a receipt for the doughnut. I don't need a receipt for the doughnut. I'll just give you the money, and you give me the doughnut, end of transaction. We don't need to bring ink and paper into this. I just can't imagine a scenario where I would have to prove that I bought a doughnut. Some skeptical friend: "Don't even act like I didn't get that doughnut! I got the documentation right here...oh, wait it's at home...in the file...under "D", for "doughnut."
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה במקרה פרטי שזאת חברה אחת שעושה מעשה מלוכלך בלרמות את הלקוח..

זה לא משהו בר השוואה למקרה המתואר פה.

זה לא שלפני עשרות שנים כשהמסכים החלו לצוץ בעולם אז החליטו שבמסכים אינצ' יהיה שווה 10 מ"מ.. הרי כל העניין הזה נובע ממגבלה של תקנים טכנולוגיים.

על מה אתה מדבר? זה לא מקרה פרטי!

זאת היתה דוגמה. באותה מידה היא יכולה להיות דוגמה כללית עבור כל השוק, וגם כתבתי את זה בעצמי: "או כולן לצורך העניין".

זה לא מקרה פרטי!

בוודאי שזה בר השוואה, זה בדיוק אותו מקרה.

זה שוק שלם, שבו כל החברות משתמשות במונח מסויים הידוע בציבור (הרלוונטי לאותו שוק) כבעל מידה מסויימת, אבל הן משתמשות ביחידת מידה שונה - תוך שימוש במונח המטעה והשיקרי שאינו מתאר בצורה נכונה את יחידת המידה האמיתית - מתוך כוונה ברורה להטעות בכוונה תחילה.

מר ארט ומר קיוביקל, האם מרגע הולדת הדיסקים הקשיחים אי-פעם מדדו את נפחם בשיטה בינארית ולא העשרונית כמו היום?

מה זה רלוונטי?

אם הייתי אונס ילדות קטנות מהיום הראשון שבו נולדתי, אז זה הופך את זה לבסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שחברות האכסון משתמשות ביחידות האלה בכדי להציג מספרים גדולים יותר.

אבל ברגע שכולן עושות את זה, ואין בעיה להשוות בין שני מוצרים ולדעת מיידית למי יש קיבולת יותר גדולה, אז אני חושב שאין כאן הטעיה.

לו הייתה זו חברה אחת שהייתה משתמשת ביחידות שונות מכולן, היה ניתן לומר שאותה החברה מטעה את הצרכנים. כמו בדוגמת האינטשים בטלויזיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...