מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 13 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

^

ת'אמין לי אני בדיוק כמוך! מי היה מאמין שמקלדת תגיע לכזה מחיר! לא שפויים! מקווה שזה שווה את זה.

אגב מאיפה הזמנת את הצבע הכחול?

לא בטוח אם התכוונת המקלדת או ה-WASD אז הנה שניהם

http://www.keyboardco.com/keyboard_details.asp?PRODUCT=796

http://www.keyboardco.com/keyboard_details.asp?PRODUCT=640

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הסוויץ' החום הוא בשום אופן לא הכי טוב באופן חד-משמעי מכיוון שזה עניין של העדפה טהורה. פשוט הוא כנראה (וגם זה נתון לויכוח) הסוויץ' הכי מאוזן להתחיל ממנו למי שלא יודע להגדיר את הדרישות שלו.

תאורה אחרוית, רכזת USB, מקשי מאקרו ושאר תכונות/גימיקים לא הופכים מקלדת ליותר טובה או לפחות טובה, הכל תלוי מה אתה מחפש.

לא ממש ברור לי מה הכוונה בביצועים.

סביר מאוד להניח שמדובר פשוט ב-BWU שפשוט מותקנים בה סוויצ'ים חומים במקום כחולים. לגבי ה-6KRO זה גם לא ברור ולא מצויםן במפורש וכנראה שיהיה צורך לחכות שהיא תצא ושמשתמשים ינסו אותה בפועל (לא שזה מאוד חשוב שיהיה 6KRO ובטח שלא NKRO). מה שאני כן יכול להגיד באופן די נחרץ הוא שאם המחיר שפורסם בקישור שניתן כאן נכון, אז לדעתי היא אחת המקלדות המכניות הפחות משתלמות, בייחוד למי שלא מחפש את כל הרעש והצלצולים שהיא מכילה.

מה שהתכוונתי אני לא רוצה מקלדת שנראית כמו ה FILCO אני לא אוהב מקלדות פשוטות בכלל, זה גורם לי הרגשה רעה כמה שהוא יהיה נוח, כמו שאנשים יעדיפו מכונית למברוגיני ולשלם עוד 300 שקל יאללה עבדנו יום בשביל זה ונהנה כפול מהזמן.

כעיקרון אני מעדיף או שחור או חום, הבנתי שהם הכחולים קודם כל הכי רעשנים ויש להם את הבעיה של לחיצה חוזרת מהירה, אני ממש לא רוצה להיתקל בזה גם בגלל הרעש זה נפסל וגם בגלל הסיכוי שזה יקרה. אז או שיש לי שתי בחירות שהם שחור וחום ולא משנה מה יהיה יותר נח זה רק בין שניהם. זה לא ש הם היחידים, חשבתי על DAS אבל לא מוכרים אותו בארץ ואין לי מושג מאיפה להשיג ששמעתי עליו שהוא בין אחד הכי טובים. אני כרגע עם המקלדת STEALTH אז תחשוב על איזה צורה כבר אני אוהב והצורה הבסיסית היא ממש לא נוחה לי, אני באמת שלא יודע איך אני אשחק WOW ללא הנוחות השמאלית של המספרים בצד השמאל שבמקלדת, אז המעבר שאני הולך לעבור הוא מאוד קשה, אני צריך לפחות להנות ממנו. :B

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

X7-007,

כל אחד והעדפותיו, רק חשוב לציין שמקלדות מכניות צריך לבחור בגלל המנגנון המכני ולא בגלל גימיק, תכונה או מבנה (לא שאני מזלזל באלה) כזה או אחר. היתרון היחסי הגדול של המקלדות הללו טמון במנגנון ולא בשום דבר אחר.

כבר ציינתי את זה לפני כמה הודעות, אבל לדעתי כל מקלדות הגיימינג שיוצאות תופסות טרמפ על עניין המנגנון המכני כדי לשווק אותם כיוקרתיות יותר (הרי בשוק הציוד ההיקפי לגיימינג כמעט ולא מחדשים, בדרך כלל מדובר בגימיקים ובעיצובים ססגוניים), כך שמי שמחשיב את עצמו גיימר יהיה מוכן לשלם עבורן יותר (ולא תמיד באמת בגלל שהבין מה נותן לו המנגנון המכני ואם הוא בכלל מעוניין בזה), מבחינה אובייקטיבית המנגנון המכני עדיף בכל דבר על מנגנון ממברנת גומי, אבל לאור המחיר העניין הופך לסובייקטיבי הרבה יותר. זה קורה במקביל לכך שמשחקי וידאו הופכים להיות ספורט לכל דבר, וכמו בכל ספורט, מי שעוסק בו צריך את הכלים המתאימים, ולפחות במזרח הרחוק כבר תקופה לא קצרה (יחסית במונחים של עולם המחשבים והמשחקים, ובמגבלות הידע שלי) מקלדות מכניות זוכות לעדנה על-ידי אלו המשתתפים בטורנירים שונים ומחשיבים את עצמם כגיימרים "מקצועיים". בעקבות החשיפה שלה זוכים אותם שחקנים וטורנירים קצרה הדרך עד להגעתן של המקלדות המכניות לשוק המיינסטרים (תהליך שאנחנו עדים לו). זהו תהליך די מבורך באופן עקרוני, אבל חבל שהוא מתמקד רק בתחום הגיימינג הם מקלדות שפונות מבחינה עיצובית ומיתוגית באופן די ישיר לקהל ה"גיימינג" למרות שלא חסרים שימושים אחרים שבהם המקלדות הללו עדיפות או מתאימות יותר. אני די בטוח שכל אחת ממקלדות הגיימינג החדשות מבוססת על מקלדת של יצרן OEM ופשוט עוברת התאמות כאלו ואחרות עד לגימור הסופי שלה כמקלדת גיימינג. לדוגמה המקלדות של CM כמעט בוודאות מבוססות על אותם רכיבים ואותו מבנה כמו המקלדות של Leopold (מותג יחסית יוקרתי של מכניות). המקלדות של Razer ושל TT מאוד דומות מה שלדעתי אומר שהן מיוצרות באותו מקום וכו'. יהיה מעניין לעקוב ולראות איך מתפתח השוק הזה ואולי לעמוד על עוד קווי דמיון כדי לזהות מי יצרן ה-OEM שמאחורי המקלדות.

והערה חשובה לסיום. רק תוודא עם עצמך שאתה קונה את המקלדת מהסיבות הנכונות -- המסתכמות כולן בהעדפת המנגנון המכני. בכל מקרה אחר, לא שייגרם נזק כמובן גם אם תקנה את המקלדת מהסיבה "הלא נכונה", עדיף שתחשוב על זה קצת יותר לעומק כי לא לגמרי בטוח בעקבות דבריך שאתה מספיק בשל (ואני אומר את זה ללא כוונת התנשאות חלילה) למעבר למקלדת מכנית.

לגבי המקלדת הנוכחית שלך, העיצוב שלה ייחודי, אני גם לא חושב שתמצא מקלדות ממברנת גומי בעלות עיצוב זהה. אם היא נוחה ושימושית שלך בגלל המבנה שלה, אולי כדאי לך להשאר איתה לעת-עתה או לפחות לבצע את המעבר למקלדת יותר שגרתית בהדרגה.

באיזו קטגוריה נכנסת המקלדת Logitech K120?

למיטב ידיעתי כמו רוב או כל המקלדות מסדרה K (וסדרות נוספות שאני לא לגמרי בטוח לגבי כולן, אבל מקלדת ה-DiNovo, ה-Illuminated keyboard והמקלדות מסדרה G גם הן בעלות מנגנון דומה) של Logitech מדובר על Scissor Switch, מנגנון שניתן למצוא בחלק גדול מהמחשבים הניידים, במקלדת השולחנית של ובעוד מקלדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתנצל על ההקפצה, אבל אני עושה זאת לצורך עדכון קצר.

לEliteKeyboards (ארה"ב וקנדה) הגיעו מקלדות מלאות (104 מקשים - כלומר כולל Keypad שעד עכשיו לא היו במלאי תקופה ארוכה מאוד) של Leopold עם כל סוגי הסווויצ'ים וגם בגרסאות Otaku (מקשים ללא הדפס כלשהו עליהם). גולת הכותרת לדעתי היא מקלדת עם סוויצ'ים אדומים (לינארים קלים, סוויץ' לא נפוץ כל כך ולכן בדרך כלל יקר יותר) במחיר זהה לזה של הסוויצ'ים האחרים והנפוצים יותר, שלדעתי גם בלי קשר הוא מחיר די משתלם עבור מקלדת מכנית הנחשבת כאיכותית למדי. המקלדת זולה יותר מהמקלדות של המותגים Filco ו-DAS לדוגמה, אך בעקרון לא נופלת מהן באופן משמעותי מבחינת איכות הבנייה ומערכת החשמל. ההבדלים הם השימוש במייצבים מסוג שונה (מייצבים יש רק במקשים הרחבים כמו רווח, Enter, Backspace וכו') שנותנים, כך לדעת רבים, תחושה שונה מעט של לחיצה על המקש (קצת פחות "תגובתית" או "קפיצית" בהשוואה למייצבים שבהם נעשה שימוש במקלדות של המותג Filco וב-DAS. כמו בכל דבר כמעט, בסופו של דבר איזה סוג מייצבים "נוח" יותר זה עניין של העדפה. החלקים ה"פנימיים" שבהם נעשה שימוש קצת פחות איכותיים מאלו של Filco לדוגמה, כך כנראה גם בקרת האיכות (מיוצרת על-ידי אותו יצרן OEM שמייצר את המקלדות של SS, לא שזה אומר הרבה) אבל נעשה בה שימוש במקשים קצת יותר איכותיים. בסך הכל מקלדת איכותית למדי, לא צריך לייחס יותר מדי חשיבות לעניין סוג ומבנה הרכיבים הפנימיים), ובמחיר לא רע בכלל. החסרון הוא עלות המשלוח הגבוהה ולכן זה אולי רלוונטי יותר למי שמוצא את עצמו בארה"ב ו/או יכול לשלוח את זה לכתובת בארה"ב (למשפחה או חברים).

בכל מקרה רציתי לעדכן למקרה שמישהו מתעניין.

למי שרוצה מקלדת עם סוויצ'ים כחולים (שוב, בארה"ב), יש את Rosewill RK-9000 שהגיעה למלאי ב-. מקלדת שמשתווה באיכותה (פחות או יותר) למקלדות של המותג Filco אך ללא תג המחיר המשויך למותג. זאת יחסית מציאה ואני מניח שהמלאי גם הוא יחסית מוגבל. עבור מי שמתעניין במקלדת מכנית עם סוויצ'ים כחולים זת בהחלט אפשרות מעניינת ומשתלמת מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחומים, בכחולים ובשקופים/לבנים יש לך פידבק, לא בשחורים. בכחולים, בנוסף לפידבק שמתקבל באמצע מהלך המקש, מתווסף גם רעש קליקי.

זה אולי הבדל סמנטי לחלקכם, אבל פידבק זה לא Tactile. פידבק פיזי אומר שאני יכול להרגיש את הלחיצה, ובסוויצים שחורים זה המצב, כי הלחיצה נהיית קשה יותר באופן לינארי (ABOUT: BLANK צירף דיאגרמה). Tactile הכוונה שהמקש "נופל" לאחר מרחק מסוים. אני מדפיס בערך 100 מילים בדקה ואין סיכוי שאפשר להגיש את המשוב ה Tactile במהירות כזאת. זה גם מה שראיתי בפורומים של THINKGEEK.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשוב הפיזי (Tactile) מרגיש כמו לחיצה, רק באמצע מהלך המקש, אתה עדיין יכול להמשיך ללחוץ אותו גם לאחר הנקודה הזאת עד לסוף מהלכו (ואז הוא לינארי עם התנגדות עולה בדרגות שונות לרוב ללא התנגדות ממש), רק שאין בזה טעם.

לא משנה כמה מהר אתה מקליד, בטח שאתה יכול להרגיש את המשוב הפיזי הזה. בכחולים בעיקר, בחומים פחות, ואם אתה נוטה ללחוץ על המקש עד לסופו בלחיצה חזקה אחת בכל מקרה, אז בחומים כמעט שלא תרגיש אותו והם ירגישו לך לינארים או לינארים "מלוכלכים".

זה דומה מאוד למנגנון של עט הנפתח בלחיצה. בנקודה מסוימת קצה העט נשלף, למעשה ביצעת את הפעולה הרצויה, בנקודה הזאת אתה מרגיש שהלחצן נלחץ ובדרך כלל מתלווה לזה גם קליק (זה מנגנון שדומה מאוד לזה של הכחולים), אבל ברוב המקרים אתה עדיין יכול להמשיך ללחוץ על הלחצן עד לסוף מהלכו.

אי ההבנה נובעת מתוך הגדרה שונה של המונחים שבהם נעשה פה שימוש. אם מבחינתך משוב פיזי זה להרגיש את הלחיצה, אז הרי שתקבל את זה בכל סוג של סוויץ בדרגות שונות. היתרון במה שאני מכנה משוב פיזי (Tactile) הוא שבניגוד לסוויץ' לינארי, יש לך חיווי על הנקודה שבה הלחיצה נקלטה (בערך אמצע מהלך המקש) כך שאתה לא צריך לבזבז זמן ואנרגיה מיותרים בלחיצת המקש עד לסוף מהלכו. כשמפתחים מיומנות מתאימה זה עוזר לשפר את ההקלדה ולהפוך אותה לנוחה יותר, כך לפחות לדעת רבים (כי כאמור, הכל בסוף עניין של העדפה ומה שנכון לאחד לא בהכרח נכון לאחר).

יש כאלה שאוהבים/מעדיפים/לא מתרגלים אחרת אלא ללחוץ את המקש עד לסוף מהלכו. עבור כאלה עדיף סוויץ' לינארי - שחור למי שמעדיף עוצמת התנגדות גדולה יותר (טוב גם לקלדנים עם "אצבעות שמנות" שנוטים לא לדייק לגמרי בהקלדה) או אדום למי שמעדיף סוויץ' קל יותר (שלפחות נכון להיום יש את המקלדת של Leopold שמציעה אותו במחיר זהה לזה של הסוויצ'ים האחרים). אפשרות נוספת לאוהבי לחיצת המקש עד לסוף מהלכו (וגם בכלל) היא מעבר לסוויצ'ים הקפסיטיביים של Topre שמספקים תחושת לחיצה שונה, אבל המקלדות הללו יקרות משמעותית מהמקלדות המכניות שהזוכרו עד עתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרטון הבא די ממחיש את הרעיון (2:33-2:42) - רק מאחר ומדובר בסוויצ'ים כחולים, אתה שומע את הסאונד הקליקי כשהמציג לוחץ רק עד אמצע מהלך המקש. עם החומים המצב אמור להיות זהה, רק שהפעולה לא מלווה ברעש כלשהו (מלבד רעש הנובע מ bottoming out של המקש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי עם סאיינט (יבואנית RAZER בארץ) והם אמרו כי אין צפי הגעה לRAZER Stealth

בו זמנית גלשתי קצת באי-ביי ומצאתי את הדיל הבא:

http://www.ebay.com/itm/Classic-104-keys-mechanical-gaming-typing-USB-keyboard-/220846530074?pt=PCA_Mice_Trackballs&hash=item336b7a9e1a

62 דולר למקלדת מכנית בעלת סוויטצ'ים כחולים.

האם זה אמין וניתן לרכוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת אמינות המוכר והאם באמת מה שמפורסם זה באמת מה שיישלח אני לא יודע להגיד, אבל לגבי המקלדת עצמה:

1. לא ממש ברור מהו מותג המקלדת. לא שהמותג עצמו בהכרח מבטיח משהו, אבל לפחות זה מכניס דברים קצת להקשר. כנראה שמדובר באיזו מקלדת מכנית ג'נרית מבית היוצר של יצרן OEM סיני כלשהו.

2. לא מדובר בסוויצ'ים מסוג Cherry MX (יש כל מיני סוגים של מנגנונים מכניים) שעליהם נסוב הדיון עד כה. מדובר לפי המפרט בדף שקישרת אליו בסוויץ' APC BSW 055WH שהוא חיקוי ומפושט של הסוויצ'ים הכחולים של ALPS (סוויץ' מכני מורכב. הסוויצ'ים מסוג Cherry MX נחשבים סוויצ'ים מכניים פשוטים - הכוונה היא למורכבות המנגנון). אין לי מושג עד כמה החיקוי הזה מוצלח ואני אפילו לא יודע מה התחושה שלהם. בהנחה שהם חיקוי של ה-ALPS אז באופן כללי הם דומים מאוד בתחושה לסוויצ'ים של Cherry MX.

3. המקלדת קלה יחסית בהשוואה למקלדות מכניות אחרות, מה שאומר שכנראה כל צורת ההרכבה והפלטה המתכתית שם קצת פחות איכותיות (לא משהו קריטי בדרך כלל).

4. אין מספיק מידע על מערכת החשמל כך שייתכן שתקבל 2-3KRO בלבד, אפילו סביר להניח במחיר שכזה.

בסך הכל לאור המחיר והנתונים שכן קיימים עושה רושם שמדובר במקלדת מכנית ג'נרית בסיסית. לא חושב שזאת תהיה טעות לקנות אותה (בהסתייגות מכל עניין אמינות המוכר וכו'), בסך הכל בהנחה שהמוכר אמין תקבל מקלדת מכנית בסיסית למדי, שסביר להניח שהיא מבוססת על חיקוי סיני על כל המשתמע מכך, שלכל היותר "תפתח לך את התאבון לנושא", וגם אם תתגלה כמקלדת לא משהו, אז לא הוצאת סכום גבוה מאוד. מצד שני אני גם לא חושב שזאת איזו מציאה גדולה ולכן לא יכול להמליץ על קנייה שכזאת בפה מלא, בטח כשאתה מזמין מקלדת מחו"ל ויש לך את המקלדת של Rosewill ב-30 דולר יותר (כמובן שאני לא מזלזל חלילה בערכם של 30 דולר, פשוט אתה ככל הנראה תקבל תמורתם תמורה גבוהה פי עשרות מונים מבחינת איכות בנייה ואמינות המנגנון המכני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לתשובה המפורטת :) ללא ספק הבאת לי עוד מידע לחשוב עליו כדי שאקבל את ההחלטה הנכונה :)

אגב הדגם הוא F21-7D מהיצרן Tai-Hao

קישורים מהחברה Clicker המשתמשת במקלדת אותה Tai-Hao מייצר

http://www.tai-hao.com/english/products_detail.php?main_id=1&second_id=39&three_id=0&p_id=267

http://taihao.notebooksources.com/product_1041927605.html

[table] [tr] [td]

Operating force (gm)

[/td] [td]

50 + 10 gm

[/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רק מחזק את מה שכתבתי קודם. מדובר בסבירות גבוהה במקלדת ג'נרית והסוויצ'ים עצמם הם אכן כנראה חיקוי מפושט של המנגנון של הסוויצ'ים מסוג Alps.

זאת בהחלט לא איזו מציאה. על השאלות האם היא לפחות שווה התנסות לאור המחיר והאם החווייה שהיא תספק עשויה להשביע את רצונם של משתמשים מסוימים, כל אחד יענה כנראה אחרת. אם אתה שואל לדעתי, הייתי ממליץ יותר להימנע מלקנות אותה. אם כבר מקלדת מכנית אז לפחות אחת נורמלית ומהימנה ולא איזה חיקוי שטיבו מפוקפק (בעיקר הכוונה למנגנון המכני עצמו, גם מבחינת מבנה גם מבחינת אורך חיי שירות ועמידות) שיחד עם המשלוח ואולי גם מע"מ כנראה שגם לא ייצא זול עד כדי כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...