מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 16 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

יש לי חשד שהמקלדות החדשות של אינן מכניות במלואן. אני אנסה לברר פרטים נוספים על זה בהמשך, אבל אם מישהו נתקל במידע שמאמת או סותר את זה אשמח אם יפרסם פה.

ממה שראיתי באיזה סרטון עושה רושם שמקשי הפונקציות (ואני לא בטוח לגבי ה-ESC) ומקשי ה-Keypad הם ממברנת גומי. גם אם זה נכון זה לא בהכרח רע (תלוי מה מחפשים) אבל חשוב להבהיר את הנקודה הזאת.

קיבלתי את מקלדת הF21-7D :) שאלות יתקבלו בברכה :)

איך אתה מתרשם ממנה עד כה מההיבטים הבאים:

1. איך איכות הבנייה. האם היא מרגישה יציבה, האם יש חריקות או הפלסטיק של המעטפת מרגיש "זול" בצורה כלשהי?

2. הם כשאתה מקליד אתה מרגיש שהמקשים יציבים? אני מניח (לאור המשקל) שהסווצי'ם במקלדת מולחמים ישירות על ה-PCB ולא מיוצבים על-ידי פלטה מתכתית. מבנה של סוויצ'ים המורכבים ישירות על ה-PCB, כשאינו נעשה בצורה טובה, עלול להיות בעייתי כי למעשה לוח הפלסטיק המודפס נושא בכל העומס ולא נדיר שבמקלדות כאלה מרגישים את הגמישות של לוח הפלסטיק כאשר מקלידים.

3. האם המקשים נלחצים בצורה חלקה לא משנה היכן לוחצים עליהם? כלומר אין תקיעות, חריקות או מהלך "מלוכלכך" של הסוויץ'? האם המקשים הארוכים מיוצבים כמו שצריך. כלומר כל המקש יורד כיחידה אחת ובצורה מאוזנת או שכדי שזה יקרה צריך ללחוץ באזור האמצע?

4. אם למקשים יש את משוב ה-Tactile בשלב כלשהו של הלחיצה או שהם רק משמיעים קליק? איפה הם משמעים את הקליק רק כשהם נלחצים עד הסוף או בשלב כלשהו במהלך הלחיצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. איכות הבנייה טובה מאוד :) המקלדת מרגישה יציבה לחלוטין, אין שום חריקות ושום דבר לא מרגיש זול (פלסטיק איכותי)

2. המקשים מרגישים מאוד יציבים. אנה פרט יותר על הגמישות עלייה אתה מדבר כי לא משנה עד כמה חזק אלחץ גם על המקש האמצעי במקלדת (ע) הוא לא ידחף יותר עמוק מנקודת הסיום שלו.

3.מה שהדהים אותי הוא שניתן לבצע הקלדה גם אם האצבע שלך לא במרכז המקש. אין שום חריקות או תקיעות, וכל המקשים מיוצבים.

4. אני לא יודע מהו משוב TACTILE, כלומר, הם משמיעים קליל ממש לפני החלת הלחיצה, ואחרי שעוברים את נקודת הלחיצה יש צורך בהפעלת כוח שונה על מנת שהמקש ילחץ עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח מודפס כפי שציינת הוא בעל גמישות מסוימת. כאשר הסוויצ'ים מולחמים עליו ישירות ללא פלטה מתכתית תומכת ייתכן מצב שבו אין מספיק תמיכה ואז בכל לחיצה ניתן להרגיש את הגמישות הזאת של הלוח, המקשים מרגישים כאילו שהם "שוקעים" קצת. מקלדות זולות לרוב לא משתמשות בפלטה מתכתית אלא בסוויצ'ים המולחמים ישירות על הלוח המודפס ובחלק גדול מהן ניתן להבחין בתופעה. זה לא אומר שזה לא טוב או כן טוב, יש שתי אסכולות קיצוניות בתחום המקלדות המכניות. אלה שאוהבים את הסווצ'ים כשהם מותקנים (יותר נכון נתמכים) על-ידי פלטה מתכתית לעומת אלה שאוהבים סוויצ'ים שמותקנים ישירות על הלוח המודפס (ולרוב הם יסייגו יגידו שהם אוהבים מקלדות שבהן הסוויצ'ים מותקנים ישירות על הלוח המודפס בצורה טובה).

משוב Tactile הוא מושב פיזי שאתה מרגיש בשלב כלשהו במהלך הלחיצה. זה מרגיש כמו לחיצה (יש כאלה שיתארו את זה כקפיצה קטנה של המקש), כלומר כאילו המקש נלחץ אך בפועל אתה יכול להמשיך ללחוץ אותו עד לסוף מהלכו. הקליק שאתה שומע זה קליק של מקש שנלחץ עד הסוף או קליק מתכתי כמו זה של הסוויצ'ים הכחולים של Cherry MX (יש סרטונים בתחילת הדיון שבהם ניתן לשמוע את הקליק הזה).

יופי שאתה מרוצה ממנה. תתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משוב Tactile אם כך :)

אני שמח שבסופו של דבר לא נפלתי על מוצר סיני נחות.

הRAZER היה יכול להיות פתרון הולם, אבל בשבילו אני אחכה לסוויצ'ים החומים כשיגיעו לארץ.

המקלדת הזאתי הרבה יותר טובה מהMicrosoft Multimedia Keyboard הקודמת שהייתה לי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שבסופו של דבר לא נפלתי על מוצר סיני נחות.

אני לא אומר את זה כדי לרפות את ידיך או משהו, אבל תן לזה עוד זמן. רוב החיקויים הסיניים מתפקדים בסדר גמור בהתחלה, ורק עם הזמן (שנה ומעלה) מתגלה איכות הייצור הפחות טובה שלהם. למנגנון של הסוויץ' יש בלאי בכל מקרה. יהיה מעניין לדוגמה לבדוק אם תרגיש לאחר כמה חודשים של עבודה אינטנסיבית שחיקה של אותו משוב tactile, כלומר האם מהלך המקש יתחיל להרגיש לינארי עם הזמן. שוב, אני לא אומר שזה המקרה אצלך ואפילו מאחל לך שימוש ארוך טווח במקלדת. שנית, היה מעניין להשוות את המקלדת הזאת למקלדת "איכותית" יותר כדי לעמוד על הבדלים כלשהם ביניהן.

אגב, איפה נקודת האיפוס של הסוויץ במקלדת הזאת? האם הוא בערך בגובה של נקודת ההפעלה (תמיד הוא יהיה קצת מעל, השאלה רק כמה מעל) או גבוה יותר?

המקלדת הזאתי הרבה יותר טובה מהMicrosoft Multimedia Keyboard הקודמת שהייתה לי :)

טוב, בכל זאת היא מבוססת סוויצ'ים מכניים. לא משנה כרגע אם זה חיקוי סיני שיחזיק שנה או חיקוי מוצלח שיחזיק הרבה שנים, הבדל לעומת ממברנת גומי אתה צריך להרגיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-21 השנים שאני משתמש מחשב מעולם לא החלפתי מקלדת בגלל שהתקלקלה לי מקלדת, ממברנת גומי or otherwise. זאת המקלדת הרביעית שלי אאל"ט. בכל אופן מקלדת מכנית היא פי 50 יותר עמידה ממקלדת ממברנת גומי (לפחות הסוייצים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אופציה לא כלכך יקרה וממש נחמדה זה מקלדת unicomp.

http://pckeyboards.stores.yahoo.net/customizer.html

המקלדות הן בטכנולוגית buckling spring וממש כיף לכתוב בה. (אני מודה שעדיין לא יצא לי לכתוב עם כחולים, חומים, אדומים או שחורים).

אפשר לקנות מכאן, יש מלא סוגים כולל עם trackball מובנה או אפילו מקלדות למק:

http://pckeyboards.stores.yahoo.net/keyboards.html

והנה ביקורת קטנה עם הרבה תמונות:

http://geekhack.org/showwiki.php?title=Island:5002

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי באמת לברר. מה אורך החיים של מקלדת של FLICO לדוגמא? או סוויצ' מכני?

אני מקווה שיותר מ 3 שנים. אחת הסיבות שגם קניתי כזאת מקלדת היא בשביל לא להחליף מקלדת כל שנה....

אין לזה תשובה חד-משמעית כי הבלאי המכני של המקלדת משתנה ממשתמש למשתמש והבלאי הכללי שלה מושפע מתנאי העבודה והתחזוקה (ניקיון בעיקר) שלה.

אתה יכול למצוא ברשת כל מיני הצהרות על כמות הלחיצות שבהן הסוויץ אמור לתמוך (כמה עשרות מיליונים), הכרזות על כך שמקלדת מכנית עמידה פי 10 בממוצע ממקלדת ממברנת גומי ועוד כהנה וכהנה הצהרות ונתונים שאפשר להאמין להם יותר או פחות ולדעתי הם סתמיים, בעלי "נופך" שיווקי וללא כל בסיס עובדתי.

מנגנון מכני צריך להיות עקבע יותר ממנגנון ממברנת הגומי (והסיבה לכך היא פשוט המבנה והרכיבים) ומקלדת מכנית בנויה בצורה איכותית יותר מרוב, אם לא כל, מקלדות ממברנת הגומי. כל מקש מותקן על מנגנון משל עצמו, כך שלא תתקל (כל עוד לא קרה משהו חריג למקלדת) בחריקות ובכך שמקשים נתקעים או הופכים קשים ללחיצה.

בלאי למנגנון המכני יהיה, לדוגמה משוב ה-Tactile של הסוויץ' החום קטן בהדרגה עם הזמן (ולמען הסר ספק, אחרי תקופת שימוש ארוכה ומכובדת, לא מדובר על תקופה של חודשים), אך שיעורו משתנה בהתאם להרגלי השימוש. מהבחינה הזאת מקלדת מכנית מציעה יתרון נוסף. נניח שמנגנון של מקש מסוים התקלקל או התבלה. ניתן לקנות סוויץ' בודד ופשוט להחליף את הסוויץ' התקול (כרוך בפירוק הלחמה והלחמת הסוויץ' החדש. לא משהו שכל משתמש יכול לעשות אך גם לא משהו מסובך במיוחד). הבלאי הכי גדול הוא למקשים. כאן גם כמובן יש חשיבות לחומר שממנו הם עשויים לשיטת הטבעת הכיתוב עליהם, אך באופן כללי ובהתחשב בסוגי המקשים שנמכרים עם רוב המקלדות היום (גם ה"איכותיות") זה החלק שיתבלה ראשון כמעט אצל כולם. גם פה פשוט ניתן לקנות סט מקשים חלופי ואין צורך להחליף את כל המקלדת.

כך שבגדול מקלדת מכנית היא עקבית יותר בהשוואה למקלדת ממברנת גומי. אני בכוונה לא משתמש במילה עמידה יותר מכיוון שעד היום לא ממש נתקלתי במקלדת ממברנת גומי שהתקלקלה לגמרי לאחר X זמן כתוצאה מבלאי, אך בהחלט עקביות השימוש נפגעת עם הזמן (חריקת מקשים, קושי בלחיצת מקשים, מקשים "נדבקים" ועוד). אותה עקביות שימוש נשמרת לאורך זמן ארוך יותר במקלדת מכנית, וכאמור, מקלדת מכנית היא גם רכיב ציוד שניתן לתקן/לחדש במקרה של בלאי או תקלה נקודתיים.

ויש גם הוכחות בשטח. מקלדות ה-Model M ו-F של , אם כי מבוססות על מנגנון שונה מזה של הסווי'צים מסוג Cherry MX מחזיקות כבר עשרים וחמש עד שלושים שנה (אלו שתוחזקו כמו שצריך). יש אנשים עם מקלדות מבוססות סוויצ'ים של Cherry MX בנות עשור פחות או יותר שעדיין מתפקדות ומשמשות את בעליהן באופן יום-יומי. כך שבהחלט יש הוכחות בשטח לעקביות ואריכות הימים היחסית של המקלדות הללו. אבל כל מקרה לגופו.

ולעניין נוסף. רציתי לשאול משהו. אני כרגע בתהליך בירור התחלתי לגבי סוג מסוים של קנייה קבוצתית של מקלדות מכניות "איכותיות" - כלומר לא מקלדות הגיימינג (שכבודן במקומן מונח). כך שמי שלא מחפש את כל הרעש והצלצולים של המקלדות הללו אלא מחפש מקלדת סולידית באיכות בנייה טובה, עם מערכת חשמל טובה ועם היכולת לבחור את סוג הסוויץ' יוכל לעשות זאת. השאלה שלי היא האם יש בכלל עניין במשהו שכזה בקרב אלו שעוקבים אחרי הדיון ו/או מכירים חברים, קרובי משפחה וכדומה שאולי יתעניינו. אני לא מעוניין להתחיל עכשיו ברשימות ואפילו אין לי ממש פרטים כי הכל עדיין בחיתולים, הייתי אבל כן מעוניין לקבל מדד כלשהו האם יש בכלל היענות וסיכוי לכמות מספקת של אנשים כדי להשתעשע בכלל ברעיון של משהו כזה, כי אם מדובר באנשים בודדים מן הסתם זה לא בדיוק משתלם. מי שמעוניין מוזמן לשלוח לי הודעה פרטית כדי לא לנפח פה סתם את הדיון בהודעות סרק. אם וכאשר זה יבשיל לכדי ביצוע אני אעדכן כמובן ואספק פרטים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו About:blank חתיכת תגובה!

קודם כל תודה על המענה המושקע והמעמיק. אני מקווה שאני אלמד להעריך את המקלדות המכניות כי בנתיים רוב האנשים שאני מספר

להם שקניתי מקלדת שעלותה הגיע ל 800 ש"ח דיי צוחקים או יורדים עליי. אבל אישית לאט לאט אני מתחיל להתרגל אליה.

וסוף סוף מצליח להקליד בצורה עיוורת (חייב לציין שזה ממש נחמד :cool2: ) ועדיין אני לוחץ בצורה נוקשה (הכוונה עד הסוף) אבל אולי זה יעבור עם הזמן... ומקווה שזה לא ידפוק את המקלדת בגלל שיש את המשוב של ה Tactile (לחיצה עד הסוף אם אני לא טועה) בכל מקרה

עדיין יש מצבים מוזרים לדוגמא שאני יורד עם החצים למטה או למעלה וכשאני לוחץ ממש מהר אז זה נראה לי שיש סוג של דיליי עד שהמקלדת קולטת שאני לוחץ על "למטה" ואז פיתאום כל השורות יורדות ממש מהר (כאילו לחצתי בבעת אחת) או כשאני זז עם החצים ימינה או שמאלה.

אני מבין שאני לא צריך ללחוץ עד הסוף כשאני זז ממש מהר עם החצים? אלא לעשות חצי לחיצה ללא המשוב של הקליק? העניין הוא המקלדת של FLICO לצורך העניין יכולה להיות מקלדת של עם עניין בסיסי של הזזה זז בדיליי?

אשמח להסבר..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אל תקשיב לכל החכמולוגים ש"צויחקים" עליך. מה יש פה לצחוק? כל אחד מוציא כסף על מה שהוא אוהב. מבחינתי נניח שאני לא מבין למה מישהו מוציא 400 ש"ח עבור שעתיים במסעדה כשאפשר לאכול "בדיוק אותו דבר" בבית, האם זה אומר שאם אני לא מבין משהו או חושב אחרת אז יש לי סיבה לזלזל? כמובן שלא. זה נכון כמובן לעוד תחומים ולמעשה אפשר "לצחוק" ככה על כל אחד שקונה משהו קצת לא שגרתי בעייני העדר. האירוניה היא שבמקרה כמו זה הבדיחה בסופו של דבר היא לרוב על חשבונם של הצוחקים. אנשים ישקיעו אלפי שקלים בקניית מעבד או רכיבי חומרה מוגזמים לצרכים שלהם, חומרה ששוכבת במארז ומתיישנת במהירות יחסית, ובוחרים לחסוך דווקא בהתקני הקלט והפלט שבהם הם משתמשים ואיתם באים במגע רוב שעות היום. זה לא שמקלדת ממברנת גומי זה רע ובטח שאין בזה פסול, ואני חוזר פה על משהו שכבר כתבתי, אבל מי שמחפש חווית הקלדה שונה, עקבית ו" איכותית" יותר יודע להעריך את מה שמספקת מקלדת מכנית ומקבל תמורה לכספו.

לגבי הבעיה שלך, לא לגמרי הבנתי. איפה יש את הדיליי הזה? במשחקים? בשימוש אחר? איזה סוויץ' יש במקלדת?

ואין כזה דבר מקלדת גיימינג למעט מיתוג ושיווק. המקלדות של Filco וכמובן גם אחרות "מתאימות" למשחקים בדיוק כמו כל מקלדת אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אתה צודק בעניין של שכל אחד יבזבז כסף על דברים שנראים לו רלוונטים. פשוט קשה להסביר במה המקלדת הזאת יותר טובה מלבד הנוחות וכו'.

אם היה לי את הידע שלך בנושא אז.. נראה לי שכולם היו שותקים סביבי. :smile1:

בכל מקרה המקלדת אצלי היא של פליקו וסוויץ' חום. הבעיה היא נגיד שאני לוחץ על הסוף על המקש (של החצים לדוגמא) ימינה,שמאלה או למטה, למעלה.

ולוחץ כל הזמן עד הסוף של החץ שמאלה לדוגמא אז נוצר דיליי בהזזה של החץ. הכוונה כשאני לוחץ על הזמן עד הסוף כמו שאני עושה בממברנת גומי אז קורה שלוקח כמה מאיות שנייה עד שהלחיצה שלי נקלטת ואז נוצר דיליי בלחיצה. אז כמו שאמרתי אולי זה קשור לזה שאני לא צריך ללחוץ על הסוף של המקלדת? אלא חצי לחיצה כמו שהסברת פה באחד מהפוסטים שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסביר להם מהם המניעים שגרמו לך לקנות אותה, זה הכל וזה ההסבר הכי נכון ומדויק עבורך. לדעתי אין בכלל צורך ל"הצטדק" בפני אף אחד על קנייה שעשית.

כל העניין הזה הוא גם ככה סובייקטיבי לגמרי. יש מדדים אובייקטיביים מסוימים שבעזרתם ניתן להסביר למה מקלדת מכנית היא "איכותית" יותר ממקלדת ממברנת גומי, אבל כמכלול כל העניין הזה הוא סובייקטיבי לחלוטין וככזה לא ניתן להסביר אותו משום אין נכון או לא נכון, כל אחד ותפיסת עולמו.

הבעיה שלך עדיין לא לגמרי ברורה לי. דיליי לא צריך להיות. בשום מקרה (תמיד יש דיליי מסוים אבל לא כזה שאתה אמור להרגיש בעין אנושית). לסוויץ' החום יש שלושה שלבים:

1. כאשר המקש נמצא במנוחה.

2. נקודת האמצע שבה מורגש המשוב הפיזי (אמצע הלחיצה). תפתח מעבד תמלילים או שדה טקסט בדפדפן ואז תלחץ על מקש מסוים לאט לאט, אתה תרגיש בערך באמצע הלחיצה (שזה מהר מאוד מבחינת תחושה אנושית) כאילו שהמקש נלחץ, זה משוב ה-Tactile, ובנקודה הזאת גם תוכל לראות שהאות שעל המקש מופיעה על המסך.

3. מאותה נקודה אתה יכול להמשיך ללחוץ על המקש עד לסוף מהלכו אך מבחינת מעשית אין בזה שום תועלת כי הלחיצה כבר נרשמה. יחד עם זאת, לחיצה עד הסוף מלבד בזבוז אנרגיה למשתמש לא גורעת ולא גורמת לעיכובים או השהיות ברישום הלחיצה.

האם זה קורה רק במקשי החצים? האם זה קורה במשחקים או גם בשימושים אחרים? איך המקלדת מחוברת למחשב? אם ב- תנסה לעבור ל-PS/2 (ולהפך). האם היא מחוברת ישירות למחשב או לרכזת כלשהי (כולל לחיבור הקדמי של המארז או לחיבורי שבמסך)?

תכנס גם להגדרות המקלדת בלוח הבקרה של מערכת ההפעלה ותבדוק מהן הגדרות ה-Repeat rate. תנסה להעלות אותן אם אפשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...