מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 10 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

החריטה תתן לאור לעבור?

אישית אני לא ידעתי שאני יודע הקלדה עיוורת עד שקיבלתי מקלדת בלי עברית (:

ומאז ההקלדה העיוורת שלי רק משתפרת

במחיר של ה אולטימייט אני ממש חושב שעדיף להשקיע בפילקו\ליאופולד

אבל אם חשוב לכם הארה אחורית\אחריות זה משהו אחר.

מצד שני לא שמעתי על מישהו שמיממש אחריות על פילקו (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אולי קצת אחרי מחשבה אולי בכל זאת כדי ללכת על המקשים החומים שלא מרעישים כל כך...

הבנתי מכל הדיון שדווקא המקלדת המומלצת היא של Filco Majestouch FKB104M/EB keyboard ?!

וחשבתי להזמין מהאתר שרשמת פה בת'רד: http://www.keyboardco.com

אבך יש שם המון סוגים, איזה אני צריך לבחור?

ולגבי החריטה זה אפשרי?! הכוונה שזה לא יגרום לנזק או משהו?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מעוניין בסוויצ'ים חומים אתה צריך מקלדת הממותגת כ-Tacticle Action (ולצורך הבהרה, Click Action היא מקלדת עם סוויצ'ים כחולים ו-Linear Action היא מקלדת עם סוויצ'ים שחורים).

שים לב שיש 3 סדרות הממותגות באופן שונה למשפחת ה-Majestouch.

Majestouch - הדור הראשון

Majestouch-2 - הדור השני (ואין הבדל משמעותי בהשוואה לדור הראשון שבגללו צריך להעדיף דווקא את מקלדת הדור השני).

Ninja Majestouch-2 - מקלדת דור שני שבה הכיתוב נמצא בחזית המקש ולא עליו (יכול לעזור אם רוצים לחרוט, אבל יותר מתאים לכאלה שכבר מקלידים הקלדה עיוורת אך עדיין מעדיפים שיהיה להם רפרנס נגיש למקרה הצורך).

אני באופן אישי הייתי מתלבט בין ה-Majestouch Tactile Action, בגלל המחיר, ובין ה-Ninja Majestouch-2 Tactile Action בגלל שאני אוהב ומעדיף את העובדה שהכיתוב נמצא בחזית המקש ולא עליו (כמובן שכל אחד ודעתו בנושא הזה).

בנוגע לחריטה, לא יכול להגרם נזק למקלדת עצמה מהחריטה (אלא אם כן חורטים על המקשים כשהם בתוכה וקורה איזה משהו בלתי צפוי), אבל תמיד קיים סיכוי שהמקש ייפגם (סיכוי נמוך אם מדובר בחריטה במקום מקצועי). לא הייתי חושש מזה יותר מדי ובמקרה הכי גרוע, תמיד אפשר לקנות סט מקשים חדש.

אני בכלל הייתי מנצל את ההזדמנות כדי לשפר/ללמוד הקלדה עיוורת (אבל יכול להבין שלא תמיד זה אפשרי).

טוב אולי קצת אחרי מחשבה אולי בכל זאת כדי ללכת על המקשים החומים שלא מרעישים כל כך...

אני חושב שנעשה פה בדיון קצת עוול לסוויצ'ם הכחולים בכל הנוגע לדרגת הרעש שלהם. אני גם יכול להבין למה נוצר הרושם הזה. צריך להבהיר שהמונח מרעיש יותר מתייחס לאופי הצליל יותר מאשר לעוצמת הצליל. לסוויצ'ים הכחולים יש קליק מתכתי מובחן שהוא זה שגורם לכך שמגדירים אותם כ"מרעישים", זה לא שהצליל של הקליק המתכתי הוא באיזו עוצמה חריגה, פשוט זה משהו ששמים אליו לב. לשאר סוגי הסוויצ'ים אין את הקליק המתכתי הזה אבל זה לא אומר שהם חרישיים, פשוט הקליק שלהם לא מתכתי מה שגורם לאנשים להגדיר אותם כפחות רועשים, כנראה כי הצליל שלהם מזכיר הרבה יותר קליק "רגיל" של מקלדת רגילה שאליה כבר די רגילים, כך שבהגדרה של רעש לא מדובר על עוצמת הקול אלא יותר על אופי הצליל.

יש בתחילת הדיון מספר סרטונים שבהם מוצגים סוגי הסוויצ'ים השונים. אני מציע לצפות בהם (וקצת להחליש כי בעוצמת קול מלאה לא מקבלים מדד אמין) כדי להבין את הכתוב קצת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם

הדלקתם אותי על black widow ultimate

מה ההבדל בין הגרסא הרגילה לאולטיממיט?

איך אפשר לצרוב וכן להשאיר אחריות?

מי עושה צריבה ברמה טובה באיזור ת"א? וכמה זה עולה?

תודה מראש על התשובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

About:blank תודה על התגובה המפורטת!

אני לא אצטט את התגובה שלך כי היא ארוכה חח.

בכל מקרה יש אופציה למקלדת של ה Filco Majestouch שהאנטר לא יהיה מלבני אלא כמו L ?

ראיתי איפשהו בדיון פה שציינת משהו דומה רק שדיי איבדתי את זה חח.

ונכון אתה צודק שאפשר להתאמן על הקלדה עיוורתי ואני רושם דיי בעיוור אבל אמא שלי לא כל כך.. ואני לא רוצה שעכשיו היא תסתבך

ותבדוק את האותיות שנמצאות על בחזית המקלדת כי זה לא הכי נוח.

זהו.. אולי באמת עשו עוול לסוויצ' הכחול. פשוט אני בספק שב KSP או בבאג יביאו לי לנסות להקיש על המקלדת BW כשהיא סגורה...

עוד משהו קטן. אמרת שאין הבדל בין הדור הראשון ושני.

ובכל זאת... אם כבר קונים מקלדת במחיר כזה ולהוסיף עוד 15 ואט או יורו זה לא קריטי.

זאת המקלדת הזאת:

http://www.keyboardco.com/keyboard_details.asp?PRODUCT=622

ואתה יודע מה ההבדל או שהוא לא מורגש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל ה-Enter, הכי קרוב זה לקנות מקלדת עם פריסת מקשים בריטית. רק שים לב שלא רק ה-Enter שונה.

ההבדלים העיקריים בין ה-Majestouch ל-Majestouch 2 הם:

1. לוגו אחר. בדור השני הוא אפור ו"יפה" יותר.

2. הבהירות של נורות ה-LED אמורה להיות נמוכה יותר.

3. לוח מודפס בשכבה כפולה, וצורת הרכבה מעט שונה על הפלטה המתכתית (שהתוצאה היחידה שלה שבה עשוי להבחין המשתמש היא צליל מעט גבוה יותר שמפיק הסוויץ'). ואולי עוד כמה דברים קטנים שאני לא מודע אליהם או לא זוכר עכשיו.

או אם לסכם, הייפ שיווקי ולא יותר מזה. בטח לא משהו שמצדיק שדרוג אם יש כבר למישהו את דגם הדור הראשון, או בחירה בדגם הדור השני אם ההפרש הכספי משמעותי. אם ההפרש הכספי הזה משמעותי עבורך או לא, רק אתה יכול לקבוע. אבל הנקודה היא שאל תתפתה ליפול בפח השיווקי ולהעדיף את הדור השני והיקר יותר בגלל שתחשוב שאתה מקבל משהו שאין בדור הראשון.

שנית, בראש ובראשונה אתה צריך לבחור את המקלדת על-פי סוג הסוויץ' כי הוא זה שקובע את אופי ההקלדה. לאחר מכן תתמקד בפריסת המקשים ובדור המקלדת. פריסת המקשים הפיזית היא משהו שלא ניתן לשינוי, כלומר גודל, צורת ומיקום המקשים, ואילו את מיפוי המקשים שנעשה ברמת התוכנה אתה יכול לשנות לפי הצורך. כך שלא משנה מה מודפס על המקש, אתה יכול למפות אליו איזו פעולה שאתה רוצה בהתאם לפריסת המקשים התוכנתית. פשוט הרבה יותר נוח לקנות מקלדת שבה הכיתוב על המקשים מתאים לפריסת המקשים שאליה אתה רגיל (ובארץ בעיקר רגילים לפריסת מהקשים האמריקנית), בייחוד אם אתה נעזר בכיתוב כדי לדעת על איזה מקש אתה לוחץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק שב KSP או בבאג יביאו לי לנסות להקיש על המקלדת BW כשהיא סגורה...

ה- BW/BWU מגיעות עם חלון באיזור של החצים, ככה שאתה יכול להתרשם מהמקשים כשהמקלדת עוד בקופסה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה ת'רד..

קניתי סט לא זול, בערך "קצת" לפני שהתחלתי לקרוא את הת'רד הזה..

נראה לי שבהשוואה למקלדות ועכברים אחרים שהיו לי, אולי הייתי "מקבל" אותו בסוף, אבל הת'רד הזה.. אהה.. צריך להמציא לו שם חדש: "איך לשנוא את המקלדת שלך!" -או- "אם אתה לא מפחד מהאמת, כנס!" -או- ..

ושלא תחשבו שאני לא אוהב את האמת שבת'רד זה, אבל האמת הזו כואבת.. במיוחד שאני מחשיב את עצמי כאחד שדי משקיע בכל הקשור לסביבת העבודה!

אני מקווה שאספיק מחר לקנות את ה-BWU (הכי קרובה למה שאני מחפש) וכבר לשלוח לחריטה.. מה שהחזיק אותי (בין היתר) עד עכשיו זה שאני צריך גם לקנות עכבר.. והאמת, אני כבר לא בטוח בכלל..

אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי בת'רד הזה, ואם יש בעיה שפירסמתי לינק זה, תעירו לי בבקשה שאסיר..

תודה רבה מראש! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...