מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 12 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

לדעתי בלי משענת יד שום מקלדת מכנית לא תהיה לך נוחה. הן כולן גבוהות וזה בעיקר בא לידי ביטוי בשפה התחתונה, זאת שמתחת (אם מסתכלים מכיוון המשתמש) לרווח שזה מין צוק קטן (בניגוד למקלדות ממברנת הגומי שהן ברובן מתהדרות בפרופיל דק עד כמה שאפשר).

אתה עובד עכשיו עם מקלדת שהגובה של אזור תחילת המקשים הוא 2.5 ס"מ?

אצלי גובה חזית המקלדת הוא 2 ס"מ או 2.5 ס"מ אם מחשיבים את גובה שורת המקשים הראשונה. חלקה האחורי של המקלדת הוא בגובה 2.7 ס"מ או 3.2 ס"מ אם מחשיבים את גובה שורת המקשים האחרונה. המדידה נעשתה כשרגליות המקלדת סגורות. לא יודע אם זה תקן עבור כל המקלדות אבל מן הסתם שכל המקלדות של Filco מהשנים האחרונות יהיו זהות מהבחינה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גובה החזית לא משנה לי, אלא אם היא בולטת משמעותית קדימה. הכוונה היתה לשורת מקשים הראשונה (זאת עם הרווח). ב-G1 היא בגובה 3.2-3.3 ס"מ. במקלדת הממברנה שורת המקשים הראשונה גם אצלי בגובה 2.5 ס"מ.

אני ביצעתי את המדידה ע"י סרגל ששהעמדתי על צידו על הקונטרול השמלי כך שהוא בולט שמאלה וסרגל נוסף ניצב לשולחן ומדדתי את גובה הסרגל הראשון מהשולחן.

[ltr]

It’s definitely recommended to use the Meka G1’s included (detachable) wrist rest or an after-market one. The Meka G1 is considerably taller than many (or most) keyboards, which can cause you to put a pretty sharp bend in your wrists using it if you don’t have some extra support.

[/ltr]

http://www.examiner.com/pc-game-in-national/thermaltake-meka-g1-mechanical-keyboard-review

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.2-3.3 ס"מ זה באמת גבוה מדי גם לדעתי. מעניין מה ההגיון או האילוץ שעומדים מאחורי הבחירה הזאת.

אני עדיין חושב שעם משענת יד בגובה ובמבנה המתאים ניתן לפצות על הפרש הגבהים ולמזער את האי-נוחות, אבל אני גם מבין אותך לגמרי בכל הנוגע לרצון פשוט לעבוד עם מקלדת נוחה בלי יותר מדי התעסקויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור אם זה NKRO והקודם היה 6KRO או שהחדש זה 6KRO. נראה לי גדולה מידי לשולחן שלי בכל מקרה.

ומילה טובה על KSP, הם נתנו לי זיכוי בלי בעיה (מינוס 6% ביטול + עמלת אשראי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר כמה שעות מרגישים בבירור את ההבדל בין ממברנה לסיווצים. הסוויצים הם לינארים לחלוטין, ללא כל פידבק בכלל. לממברה יש פידבק (ההתנגדות פוחתת ברגע שהבועת גומי קורסת) אבל הוא מאוד עמום.

זה ממש לא מה שהבנתי על ממברנה ושחורים. זה אמור להיות ההפך. לממברנה אין פידבק, אתה לוחץ עד שהמקש מגיע לקצה (וזה גם מקור הקול).

בשחורים אכן יש מרווח לחיצה גדול יותר אבל יש פידבק והלחיצה נהיית קשה יותר. וכמו שאמרת, אפשר לא ללחוץ עד הסוף ועדיין הלחיצה נרשמת. עם מספיק אימון אתה אמור להתרגל וההדפסה תהיה יותר מהירה ושקטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסוויצים שחורים אין פידבק, התנגדות פאסיבית ולינארית זה לא פידבק.

למימברנה יש פידבק. תנסה ללחוץ מקש חצי דרך תראה שזה לא אפשרי, יש התנגדות ואז המקש "נופל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם חום שזה בין הכי טובים ונוחים שיש, גם תאורה, וגם ביצועים טובים ומאקרו.

הסוויץ' החום הוא בשום אופן לא הכי טוב באופן חד-משמעי מכיוון שזה עניין של העדפה טהורה. פשוט הוא כנראה (וגם זה נתון לויכוח) הסוויץ' הכי מאוזן להתחיל ממנו למי שלא יודע להגדיר את הדרישות שלו.

תאורה אחרוית, רכזת , מקשי מאקרו ושאר תכונות/גימיקים לא הופכים מקלדת ליותר טובה או לפחות טובה, הכל תלוי מה אתה מחפש.

לא ממש ברור לי מה הכוונה בביצועים.

סביר מאוד להניח שמדובר פשוט ב-BWU שפשוט מותקנים בה סוויצ'ים חומים במקום כחולים. לגבי ה-6KRO זה גם לא ברור ולא מצויםן במפורש וכנראה שיהיה צורך לחכות שהיא תצא ושמשתמשים ינסו אותה בפועל (לא שזה מאוד חשוב שיהיה 6KRO ובטח שלא NKRO). מה שאני כן יכול להגיד באופן די נחרץ הוא שאם המחיר שפורסם בקישור שניתן כאן נכון, אז לדעתי היא אחת המקלדות המכניות הפחות משתלמות, בייחוד למי שלא מחפש את כל הרעש והצלצולים שהיא מכילה.

זה ממש לא מה שהבנתי על ממברנה ושחורים. זה אמור להיות ההפך. לממברנה אין פידבק, אתה לוחץ עד שהמקש מגיע לקצה (וזה גם מקור הקול).

בשחורים אכן יש מרווח לחיצה גדול יותר אבל יש פידבק והלחיצה נהיית קשה יותר. וכמו שאמרת, אפשר לא ללחוץ עד הסוף ועדיין הלחיצה נרשמת. עם מספיק אימון אתה אמור להתרגל וההדפסה תהיה יותר מהירה ושקטה.

אופי הלחיצה מושפע משני גורמים:

א. ההתנגדות של הקפיץ.

ב. מבנה המנגנון, האם הוא מכיל מגרעת (שלמעשה נותנת את המשוב הפיזי בנקודת ההפעלה) או לא, ומהי הצורה שלה (שמשפיעה על עוצמת המשוב).

יש הבדל בין העלייה בהתנגדות עם המרחק לבין משוב פיזי. המשוב הפיזי ברור ומובחן יותר (לפחות עבור רוב האנשים ובטח בכחולים) מאשר העלייה בהתנגדות.

בסוויץ' לינארי אין משוב פיזי (ומכאן שמו), זאת פשוטה לחיצה ישירה על הקפיץ ובעקבות כך ההתנגדות עולה באופן לינארי עם מרחק הלחיצה, כפי שניתן לראות בגרף הכוח הבא

attachment.php?attachmentid=11337&d=1277307672

אבל אין את הקפיצה הקטנה הזאת שהיא המשוב הפיזי כפי שיש בחומים או בכחולים באזור נקודת ההפעלה.

המנגנון של הכחולים והחומים נראה ככה:

attachment.php?attachmentid=15447&d=1297554154attachment.php?attachmentid=15446&d=1297554097

שים לב למגרעת שבערך באמצע הלחיצה מספקת את המשוב הפיזי. המקש "קופץ" מעט ומחווה על כך שהגעת לנקודת ההפעלה. אפשר לדמות את זה אפילו להרגשה שהמקש נלחץ (אבל כמובן שאתה יכול להמשיך ללחוץ אותו עד לסוף מהלכו, פשוט זה מיותר) כפי שניתן לראות בגרף הכוח הבא:

attachment.php?attachmentid=11339&d=1277307720

לעומתם המנגנון השחור נראה כך:

attachment.php?attachmentid=15448&d=1297554197

אפשר לראות שאין את המגרעת הזאת ושתנועת המקש חלקה לאורך כל מהלכו.

הגרפים ותרשימי מבנה המנגנון באדיבות האתר www.geekhack.org.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הזמנתי את הפילקו בכחול מטאלי כמו שגיא רק עם סוויצים חומים ועל הדרך WASD בכחול, נראה אם מתאים או לא. פלוס key puller ומשלוח יצא 750 ש"ח. אם יתפס אז עוד 120 שקל ככה.

אם לפני חצי שנה הייתם אומרים לי שיום אחד אוציא כמעט 900 שקל על מקלדת הייתי אומר לך שאתם מטורפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש.

אם זה "מנחם" אותך אז קנית את אחת המקלדות היותר יקרות בשוק (חלק מזה זה כמובן בגלל המותג) כך שבעתיד אם תקנה נוספות כנראה שלא תשלם יותר מכך (אלא אם כן תתעניין במקלדות של Topre), בתקווה אולי אפילו פחות אם זמינותן בארץ תעלה בהדרגה.

כן, הרבה לא מבינים למה להוציא כזה סכום על מקלדת כשאפשר למצוא מקלדת בכל חנות מחשבים גם ב-100 ש"ח ושתיהן עושות אותו דבר. לצערנו (או שלא) מקלדות מכניות הן עדיין תחום נישה והמחירים בהתאם (מלבד העניין האובייקטיבי שכל המנגנון המכני ומערכת החשמל הם מלכתחילה יקרים יותר מהמנגנון שעליו מובססת מקלדת ממברנת גומי). אבל מי שיודע מה מקלדת מכנית מציעה, יודע להעריך את זה ובשל מספיק למעבר, יימצא (ברוב המקרים, כי תמיד יש מישהו...) תמורה מלאה לכסף שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...